Doğal Güneş Kremi

Ahir Zaman Hadisi

“Rasulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hadis-i şerif’lerinde şöyle buyurmuşlardır:
“Şu beş şey sizin aranızda vuku bulsa nasıl olursunuz?

Onların aranızda vuku bulmasından veya onlara ulaşmanızdan Allah’a sığınırım.

Bir toplulukta kötülükler ortaya çıktığı, fuhuş açıktan yapıldığı zaman, orada tâun ve geçmiş nesillerde görülmeyen hastalıklar ortaya çıkar.

Bir topluluk zekât vermeye mâni olduğunda, gökyüzünden gelen yağmur onlardan kesilir. Hayvanlar olmasaydı hiç yağmur yüzü görmezlerdi.

Bir topluluk ölçü ve tartıyı eksik tuttuklarında, kıtlık, geçim sıkıntısı ve zâlim idareci ile cezalandırılırlar.

Âmirleri Allah’ın indirdiğinden başka şeylerle hükmettiklerinde Allah, onların üzerlerine düşmanları musallat kılar ve ellerinde bulunan şeylerin bir kısmını tüketir.

Allah’ın kitabını ve Resulullah’ın sünnetlerini bir kenara bıraktıklarında, Allah birbirine düşürür.”
(İbn-i Mâce: 4019)

Bu hadisi her okuduğumda tüylerim diken diken oluyor. SubhanAllah! Efendimiz ashabına, hadiste saydığı beş şey yaşadığınız toplumda gerçekleşse nasıl olurdunuz diye soruyor. Ve cevaplarını kendisi veriyor. Dikkatli okuyun! Her biri gerçekleşti. Yaşadığımız toplumdaki isyanlar hadiste sayılanlardan çok daha fazla ve çeşitli.

Her yanımız kötülük, her yanımız fuhuş! Gözlerimizi onlardan korumaya bile gücümüz yetmiyor artık. Adını bilmediğimiz nice hastalıklar çıktı.

Zekat pek basit bir şey gibi görülüyor. Zengin kişilerden asla zekat vermeyenler var.  Ölçü ve tartıda öyle hilekarlıklar çıkmış ki, esnafa, pazarcıya güvenemez olmuşuz. Devletin başındakiler sürekli yeni anayasa hazırlıyor.Yap boz tahtasına dönen kanunlarla yönetiliyoruz. Allah’ın kitabı asla söz sahibi yapılmıyor.

Kur’an, sünnet yeteri kadar kıymet görmüyor. Bidatler ahtapot gibi İslamı sarmış. Halk öyle benimsemiş ki bu bidatleri Kurandan, sünnetten daha üstün tutar olmuşlar. Yazık ki çoğu din adamı da halk indinde değer kaybetmemek için doğruları söylemekten kaçıyorlar.

Neden üstümüze taş yağmıyor demeyin! Allah Muhammed(s.a.v) ümmetine toplu bir azap indirmeyeceğini kutsi bir hadiste beyan etmiş. Ayrıca Efendimiz(s.a.v):

Beli bükülmüş ihtiyarlar, süt emen bebekler ve otlayan hayvanlar olmasa idi üzerinize (bela ve) azap yağardı.”  Buyurmuş. Demek bu yüzdenmiş Ebabilleri göremeyişimiz. 

Cahil cesaretiyle  azaba kaşınıyor toplum.Yaşlıların ve bebeklerin de bir kıymeti yok artık. Yaşlılar huzur evlerinde, bebekler kreşlerde mahzun veya kürtaj odalarında paramparça. Kiminin evladı , kiminin annesi bir şekilde kurtuluyor onlardan…

İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizleri de helak etme Allahım! Zalimlerin, cahillerin, ahlaksızların, hayasızların içinde sana inanmış, senden korkan, sana bıkmadan usanmadan boyun eğen, secde eden, Rasulüne tâbi olmuş kulların var. Azgınlaşmış toplumu ıslah et. Bizleri de affet Allah’ım!

“Lâ ilâhe illâ ente subhâne-ke innî kuntu minez-zâlimîn”.(Senden başka ilah yoktur, Sen Yücesin, gerçekten ben zulmedenlerden oldum. (Enbiya Suresi, 87)

Cahide Sultan

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. yıldırım says:

  Sizin İçin altı şeyden korkuyorum; Ahmakların idareci olması, (haksız yere) kan dökülmesi, hükmün satın alınması, sıla-i rahimin kesilmesi, Kuranı Kerimin şarkı gibi söylenip bundan haz duyulması, polislerin çoğalması.

  (Taberânî- Ahmed İbni Hanbel- Sahih)

  1. Hayy olan Allah razı olsun Yıldırım kardeşim …

   Namaz vardır kılınır …
   Namaz vardır ikame olunur …
   Ve öyle de bir Namaz vardır ki ; içinden hiiiiç çıkılmaz …
   Rabbim hayatını Salât ( namaz) eyleyenlerden eylesin bizleri …

   Senin yazının altına duası yüzünden hapse atılan Kabe imamının videosu iyi giderdi ama ben video nasıl paylaşılır bilmiyorum maalesef…

   1. Hemen ben paylaşayım Jalecim:

    Bu da Ahmed El Acemi’den

    1. Allah razı olsun canım kardeşim .. bu dünyada Kabe’ de ,ahirette Peygamberimizin sancağı altında karşılaşanlardan ve karşılananlardan oluruz İNŞAALLAH …

 2. yıldırım says:

  “Öyle bir zaman gelecek ki, insanlar mescidde toplanacak, namaz kılacak, fakat içlerinde bir tane mü’min olmayacak.”
  Abdullah b. Amr b. As radiyallahu anh.

  (Hakim, İbn Ebi Şeybe-İman, Hakim’in senedi Buhari ve Müslim’in şartlarına göre sahihtir, dedi.)

  Yaşadığımız şu asrımızda, kendilerine İslam ülkesi ismi verilen, fakat gerçekte birer İslam ülkesi olmayan devletlerde şöyle bir durum söz konusudur:

  Bu devletlerin kafir yöneticileri, Allah’ın şeriatini bir kenara atarak beşeri kanunları tatbik etmelerine, insanları bu kanunlara muhakemeye zorlamalarına, Allah’ın şeriatinin tatbik edilmesini isteyen müslüman ve muvahhidleri hapse atmalarına, hatta öldürmelerine rağmen sırf namaz kılıyor olmaları sebebiyle kendilerinin müslüman olduklarını söylerler.

  Yine böyle devletlerde insanların çoğu, kafir yöneticilere itaat ettikleri, onların hükümlerine rıza gösterip tabi oldukları halde, sırf namaz kıldıkları veya bir takım İslami emirleri yerine getirdikleri için kendilerinin müslüman olduğunu söylerler.

  Bunun sebebi; tagutlara yalakalık yapan, belamlaşmış alim taslaklarının Allah’ın hükümlerini gizleyerek, sırf dünya metaı elde etmek, makam ve mevkilerini kaybetmemek için Allah’ın kafir dediği böyle yöneticileri müslüman olarak vasıflandırmaları ve halka onları müslüman olarak tanıtmalarıdır. Böylece yöneticiler aslında küfür içerisinde yüzmelerine rağmen müslüman rolünü oyna-makta, yönetilenler ise onların gerçek müslümanlar olduğunu sanarak oynadıkları oyunlara alet olmaktadırlar.

  İşte, bu taifelerin hepsine şunu söylüyoruz:

  “Ey müşrikler! Her türlü şirkin, inkarın ve sapıklığın içerisinde oldukları halde, sırf namaz hareketlerini yaptıkları için kendilerini müslüman sanan cahiller! Biliniz ki: Allah size, sadece birtakım sözler ve hareketlerden ibaret, klişeleşmiş, bu şekilde bir namaz emretmedi. Allah’ın emrettiği namaz; insanı şirkten, küfürden, fuhuştan, münkerden ve kötülüğün her çeşidinden sakındıran namazdır. Gerçekten namaz kılanlardan olmak istiyorsanız, namazı Allah’ın istediği gibi, O’na hiçbirşeyi şirk koşmaksızın kılınız.”

  Allah (c.c) şöyle buyuruyor:

  “Kitabtan sana vahyedileni oku ve namazı dosdoğru kıl. Muhakkak ki namaz fuhuştan ve münkerden alıkoyar. Allah’ı zikretmek ise elbette ki en büyüktür. Allah yaptıklarınızı elbette bilir.” (Ankebut: 45)

  Allah (c.c)’ın emrettiği namaz işte böyle bir namazdır. Ve ancak böyle kılınan namaz insanı fuhuştan, münkerden alıkoyar.

  Allah (c.c)’a karşı işlenen en büyük hayasızlık ve münker; O’na ibadette ortak koşmaktır. Bu sebeble Allah (c.c)’ ın hükümlerini ve şeriatini bir kenara atarak beşer aklının ürünü olan hüküm ve şeriatlerle hükmedenler, insanları bu hükümlere muhakemeye zorlayanlar veya böyle kimselere tabi olan ve onların kanunlarına muhakeme olanlar, her ne kadar namaz hareketlerini yaparak namaz kıldıklarını zannetseler de bunlar namaz kılmış değildirler. Çünkü, “hükümlerine teslim olma” ibadetinde Allah’a ortak koşmakta ve bu nedenle şirk içerisinde yüzmektedirler.

  İnsanlar, şirklerinden arınmadıkça, Allah (c.c)’a ve O’ nun hükümlerine tam anlamıyla teslim olmadıkça, sadece namaz kılmakla asla müslüman olamazlar.

 3. ewwet canlarr geçte olsa güçte olsa geldiiiim 😀 😀 😀 yorgunluktan tükenmişşde olsaaaam sizler için dağları ovaları aşarım 😀 😀 bütün yorgunluğumu burda atarıııım.Hayırlı pazarlar dostlar 😀 en sona kalmışta olsam bende bir kaç kelam yazıyım dimi 😀
  Cahide ablam canımsın sen benim dediğin gibi işte hepsi bütün hadislerde geçenler aynen vuku buldu hatta fazlasıyla işleniyor günahlar lakin işte yinede hatırı için yaratıldığımız en kıymetlimiz sultanımız efendimizin hürmetine halâ rahatça ve istediğimiz gibi yaşıyoıruz bir çok günahımıza rahmen ve aramaızdaki ellerinden öperim büyüklerimiz yaşlılar canını sevdiğim bebekler ve hesapsız hayvanlar hatırına belasız azapsız yaşıyoruz.Birde hatıladığım kadarıyla şimdi bulmaya kalksam zamanımı alır ben aklıma geldiği kadar yazıyım.Her peygamberin bir duası olurmuş, Rabbimizin Habibim dediği efendimizin biriciğimizin de duası rabbim benim ümmetimide diğer ümmetler gibi toplu helak etme diye buyurmuş niyaz etmiş rabbimizden.İşte yine efendimizin hatırına kafirler müslümanım diyip nice nice günah işleyen benim gibiler O’nun hatırına yaşıyoruz.Cidden çok ferah bi zamandayız ve yine çok ta zor bi dönemdeyiz kolaylıkta çok zorlukta çok günaha ulaşmakta çok kolay sevaba girmekte ona keza çok daha kolay.Amel defterlerimiz öyle böyle kabarıp doluyor gün geçtikçe.İbadetlerimiz bol bereketli ve hayırlı olur inş.Rabbim bizide evlatlarımızıda o büyük kıyamet gününe bırakmasın.
  Zekat vermek ne güzel ne kadar güzel.Zaten bütün zenginler zekatlarını verse hatta olması gerektiği gibi verse fakirlerden eser kalır mı şu dünyamızda…Nice nice zenginler var gaflet içinde dinden imandan bi haber.Öyle bir hâle gelmişiz ki namaz farz bir ibadet.Namaz kılmak ya sünnet yada vacip miş gibi algılanıyor farz olduğu çoğu kişinin tını değil.Birisi namaz kılıyorsa gözümüzde çok büyüyür oooo diyoruz maşşş. maş. daha ne!!! Halbuki olması gereken o zaten.İşte ahir zaman diyoruz ya boşuna demiyoruz…çok yazmışım farkedemedim bu konu ne yazmakla ne konuşmakla bitmez.sürçü lisan veya bi yanlış yaptımsa affola.

 4. sizden allah razi olsin

  1. Çoğu gerçekleşti sanırım ahir zaman alametleri.Depremler,seller,binalar,fuhuş,zina her türlü ahlaksızlıklar vuku buldu zaten.Allah sonumuzu hayr etsin.Amin.Ablacım bende bir börek tarifi göndermiştim yapım aşamalarıyla birlikte resimli.Eline ulaştımı?Yoksa biz yinemi göndermesini beceremedik.Merak ettim.

   1. Arzucuğum bana mailin gelmemiş canım. sanırım gönderirken bir hata oldu. yeniden dene istersen

 5. dilerim rabbim cümle muhammed ümmetini de bizleride kıyameti görmeden canımızı alsın kıyamaeti bize hissettirmesin.nasılki hz ibrahim a.s ı ateş içinde cenneti yaşattığı gibi yüce rabbim bizide fitne ateşinin içinde öyle yaşatsın.yazılarınıza hayranım rabbim razı olsun ablam.ablacım ben bide kaşar meselesini sorucaktım.helal mi harammı anlayamadık helal diyende var bu konuda yardımcı olurmusun lütfen lütfen lütfen.

 6. Esselamüaleyküm arkadaslar..
  valla az once bir hata yapip yazdigim yorumu yanlislikla silmisim…olsun bir kere daha dusunmemi sagladi…
  valla ben turkiyede yasanan olaylari gordukce korkuyorum…ya bunlar gibi yasayacaksin yada onlar gibi..ya ben bir musluman olarak niye yasayamiyorum…
  biz galiba sansli genclerdendik…cok fazla cikma olaylari yoktu..ailemizden cekinir elalem ne der korkusu yasardik…odumuz kopardi bazi seylerden..iyikide korkmus..2 ergen annesi olarak cocuklarimin yasadiklarini gordugumde bu dusunceye kapiliyorum…ben buralarda oyle opusen gencler yada buyukler gormuyorum…bazen dusunuyorum ki onlar mi musluman bizmi sozde muslumaniz diye…musluman kavrami sadece nufus kagitlarinda yaziyor artik…cok kotu birsey…gencler tutturmuslar bir t.. uyumu diye yapmadiklari kalmiyor….paraya tamah eder olmusuz….zekat sadaka niye verilirki..biz daha kotuyuz su ayakkabiyi alamadik (dolaplar tikabasa ayakkabi kiyafet doluyken) bize versinler diye dusunceler almis basini gitmis…kimse artik maas aldiginda allah bereket versin demiyor ki oda ay sonu gelmeden bereketsiz olarak ucuveriyor…yardim yaparken ben sunu yaptim diye ovunerek anlatiliyor…kii bir elin verdigini diger el bilmemesi gerekirken…hadi diyelim eskiden dedikodu yapilacaksa cok yakin arkadasinla yapardin kimse duymadan sonra ama dedikodusu yapilacak daha arkasini donmeden yapiliyor…daha bu boyle uzayip gider…ne diyeyim…ben cok korkarken acikcasi cahidem ve dostlar sayesinde gelecegimize daha iyi bakar oluyorum…demek ki iyi insanlar daha tukenmemis…rabbim bile son nefese kadar umudunu kesmezken kullarindan biz nasil olurda kotu dusunuruz degil mi…rabbim butun muslumanlari ve kullarini yolundan cikarmasin ve daha cok ona baglanmamizi saglasin…
  cok uzattim galiba hakkinizi helal edin…opuyorum cok…

 7. Sevdenur says:

  şimdilik kaçıcam sonra yazıcam bu konuya… 🙁 özür ablacım…

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: