Doğal Güneş Kremi

Tüysüzleştirilen Erkekler / Bloke olmuş Beyinler

Ebu Sâid (R.A.)den rivayete göre Peygamberimiz Aleyhisset-u vesselam şöyle buyurdu:

– “Sizler, kendinizden önce geçen milletlerin yoluna karışı karışına, arşını arşınına tıpa tıp muhakkak uyacaksınız. O dereceye kadar ki, şayet onlar (daracık) keler deliğine girmiş olsalar, siz de muhakkak onlara uyarak oraya gireceksiniz, onlara tabî olacaksınız.” Ebu Sâid (R.A.) diyor ki: Biz:

– “Ya Resûlallah! Bu ümmetler yahudilerle hristiyanlar mı?” diye sorduk.

Peygamberimiz (S.A.V.):

– “Onlardan başka kim olacak!…” buyurdu. (Buhari, Enbiya: 48; İtisam;14; Müslim; İlim: 6)

Haberlere bakayım diye açtığım sitede gözüm yan taraftaki resme kaydı bir an.Vücudunun yarısı kıllı, yarısı kılsız bir erkek resmi.  “Adam hastalık falan mı geçirmiş” diye düşünürken bunun tüy dökücü bir ürün reklamı olduğunu anlamam uzun sürmedi. istenmeyen tüyler için diyor tanıtımda. Sanki erkeklerin tek derdi istenmeyen göğüs kıllarıymış gibi!

“Şaka falan mı bu?” diye sordum kendi kendime. “Bir erkek neden kılsız olmak ister ki?” Kaşlarına sakallarına epilasyon yaptıranını duymuştuk lakin, bu göğüs kılını yok etme meselesi şaşkınlığımı ziyadesiyle artırdı.

Eskiden erkek dendi mi; Şöyle gür sakallı, sakal olmasa bile pala bıyıklı adamlar gelirdi akıllara. Zamanla sakal uçup gitti. Son yıllarda ise erkeklerin büyük bir kısmı bıyıklarını kesti. Parlak suratlı, yumuşak tabiatlı erkekler, kadınların gözünde  yakışıklı oluverdi.

Sonra metroseksüel erkek diye bir tabir atıldı ortaya… Manikür, pedikür yaptıran, kaşlarını aldıran, sakallarına epilasyon yaptıran garip bir güruh peydah oldu.  Daracık pantalonlar, düğmeleri patlayacakmış gibi duran gömlekler, bir karış havada veya kuyruklu saçlar… Bir erkeğe yakışmayan ne varsa gördük bu metroseksüellerde.

Ben daha çok küçükken, sakalı, göğüs kılı çıkmayan erkeklere köse veya hamam oğlanı dediklerini hatırlıyorum. Biraz alaycı bir uslup mu vardı bu söylemlerde, yoksa acıma mı bilemiyorum ama anlardık ki tüyü olmayan erkekte bir gariplik, bir anormallik var.

Elbette bu tarz benzetmeler yanlış. Allah her kulunu ayrı bir özellikte yaratmış. Yaratılıştan gelen özellikler asla alay veya kınama konusu olamaz.  Fakat şunu biliyoruz ki erkeklerin çoğunluğu belirgin bir şekilde kıllı olur. Erkek dediğin sakalından, bıyığından, göğüs kılından asla utanmaz hatta gür oluşuyla içten içe gururlanır…

Toplumda yaşanılan çarpıklıkları gördükçe “ahir zamanın sonlarındayız herhalde” deyip bir ürperti sarıyor bedenimi. Çivisi çıkan dünya mı, yoksa insanlar mı? Öyle sapkınlıklara, öyle edepsiz hallere şahit oluyoruz ki, neredeyse şaşırmayı unutur olduk.

Ev işleriyle, çocuğuyla meşgul olan, dışarıda çalışmayan kadına acınası gözlerle bakılıyor. Kadınların önemli bir kısmı doğurmak istemiyor. Saçları erkek gibi kısa, etek giyemeyen erkek gibi devamlı pantolon giyen kadınların sayısı gün be gün artıyor. Bu kadınların oturmaları, tavırları bile erkeksileşiyor. Örneğin pantolona güvenip, otururken bacağını ayırıyor!

Eskiden kadınlar tüysüz erkeği erkek gibi görmezken, şimdi erkeğin kılını yok etme kremleri üretilmiş ve bu toplumda bu kremleri kullanan erkeklerin (!) sayısı artıyor.

Bir erkeği tüysüzleştirmek kimin işine yarar ve nasıl sonuçlar doğurur? Bir kadın neden erkeğin tüysüz olmasını ister?

Lafı evirip çevirmeden söylemek isterim ki: Bir erkeği tüysüzleştirmek isteyen  kadınların sapkınlaşmaya doğru, daha açık bir ifadeyle lezbiyenleşmeye doğru gitmesi kaçınılmazdır!

Bir erkeğin kıllarını yolma hevesi, kadınlaşma temayülüdür!

Moda adı altında, erkekleri yolunmuş tavuğa çevirmek suretiyle Sünnetullah’a kafa tutanların tek hedefi, bu toprakların erkeklerini pasifleştirmek, etkisiz hale getirmektir. Kadınlaşmaya başlayan erkekler yanlışa baş kaldıramaz, kadınını koruyamaz, yeri geldiğinde savaşamaz, cihad edemez.

Saçsız bir kadın, sakalsız bir erkek, pantolonlu bir kadın, pembe gömlekli, küpeli bir erkek modeli fıtrata uymayan, tahrip eden  modellerdir.

Son yıllarda neden çocuğu olmadığı için tedavi gören erkeklerin sayısı ve neden kadınların testestoron hormonu  artıyor?  Bunları sadece gıdalara bağlamak ne kadar doğru olur?

Kadın ve erkek, Allah’ın kendilerine verdiği rollere sadık kalmayıp, değişmek isteyince, bedenin, ruhun, toplumun hatta dünyanın düzeni değişiyor.

İlerki zamanlarda etekli, topuklu ayakkabı giyen erkekleri, sakallı  kadınları görürseniz hiç şaşırmayın. Bunca sapkınlığa sesimizi çıkarmayıp, sineye çekiyorsak, daha beterlerine de layığız demektir.

Neden Böyle oluyor?

Bilelim ki, toplum mühendisleri boş durmuyor, çirkin emellerini gerçekleştirmek için olağanüstü bir çaba gösteriyor. Tv de, internet sitelerinde, gazetelerde, her an karşımıza çıkabilecek reklamlarla zihinlerimiz bloke ediliyor. Sürekli gördüğümüz görüntüler, beynimizde yer ediyor. En şaşılası fiiller bile, görmeye devam ettikçe sıradan bir hal alıyor ve zamanla kabul edilebilir oluyor.

Radikal değişimleri yapan ilk bir kaç kişi, toplumdaki bozulmuşluğa ön ayak oluyor. Sürü psikolojisi dediğimiz kavram, işte bu noktada işlemeye başlıyor. “Bak arkadaşım da yapıyor, o da, şu da yapmış” derken,  sapkınlıklar kişinin hayatında daha kolay yer buluyor.

Subliminal mesajlar günümüzde en etkin kullanılan beyin yıkama yöntemlerinden biri. 25. kareden daha önce bahsetmiştik.

Ne yapmak lazım?

Yanlışlara susan, sessiz kalarak kendini korumaya alan her kişi toplumun bozulma sürecine katkıda bulunmaktadır. Yanlışı düzeltmek için temelden başlamak gerektiğine göre, öncelikle çocuklarımızı yetiştirirken, onlara dik durmayı, yanlışa karşı susmamayı, kral çıplak demeyi öğretelim.  Ruhu aç bırakılan çocuklar, ileriki dönemlerin başıboş ve gayesiz gençleri olacaktır. Bu yüzden onların ruhlarını İslam’la doyurmaya gayret gösterelim.

Çocuklara yaratılıştan gelen fiziksel özelliklerini olduğu gibi kabul etmeyi ve sevmeyi öğretmeliyiz. Bedeninden nefret eden bir çocuk, ilerleyen zamanlarda cinsel sapmalar yaşayabilir veya bedeninde normal olmayan değişimler yapmak isteyebilir. Gün be gün artan estetik ameliyatlar da bu sonucu bize açıkça göstermektedir.

Çocuklarımıza reklamları ve her kanalı, her programı izlettirmeyelim. Bu konuda azami ölçüde seçici olalım. Çevremizde gördüğümüz yanlışları dillendirerek doğru olanın ne olduğunu onlara anlatalım.

Bizlerde gördüğümüz yanlışlara sessiz kalmayalım, uygun bir uslupta çevremizi uyarmaya çalışalım. Bizim sessizliğimiz facirin kötülüğünü artırıp, ona güç verir.

Çocukların ve gençlerin yetiştirilme tarzlarına uygun arkadaşlar edinmeleri için uğraş verelim. Aile yapımıza ters yaşantıları olan, çcouklarımızı kötü yönde etkileyecek kişilerle mümkün olduğu kadar az görüşelim ya da mümkünse görüşmeyelim.

İnandığımız değerlerden asla taviz vermeyelim. Özellikle bazı dizi, film ve reklamlar  programlı bir şekilde toplumu tahrip etmeye yönelik hazırlanmaktadır. Bunlardan sadece çocuğumuzu uzak tutmakla kalmayıp, kendimizde uzak duralım.

Çünkü göz gördüğüne alışır!

Cahide Sultan

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. şebnem durmuş says:

  cahidecim merhaba sayfanı yeni keşfettim ve inan 2 gündür okumaya devam ediyorum ve bu konudada bende şaşkınım etrafımda var öyleleri ağdayla aldırıyorlar bazen düşünüyorumda eşimin böyle olmasını istermiyim büyük de konuşmak istemiyorum ama istemezdim dediğin gibi kadınlar erkek, erkekler kadın gibi olmuşlar annemlerden hep duyarım erkeğin kılı ne kadar çok olursa o kadar merhametli olur acaba benmi çok gerilerde kalmışım şimdiki zamana anlam veremiyorum yoksa zamanmı manasını yitirdi…

 2. betül koca says:

  Bu yaraya ancak Kuran merhemi iyi gelir ablacım.Sadece ve sadece rabbimiz ne diyor diye okuyup o ne diyorsa onu yapacağız, Rasulunun örnekliği eşliğinde tabiki…..Asr Suresi ve “Sİze kurtuluşunuzu haber vereyim mi: Allah’ın kitabı ve benim sünnetim” hadisini çok iyi anlamak, hayata geçirmek zorundayız..Ben başka bir öneri bulamıyorum.

  1. zerdali mişmiş says:

   insanlar dini inançtan uzaklaşıp bir boşluğa düştüklerinde,o boşluğu dolduracak yeni inanç ve idoller bulurlar mutlaka..rabbinden uzaklaşan insan,insanlığından ve fıtratından uzaklaşmış,şeytana ve nefsine kolay lokma olmaya hazır demektir..Allahın terbiyesinden uzaklaşan nefis,pis istek ve arzuların kölesi olmaya hazır demektir..işte bu sebepledir ki,korkusuzluk,inançsızlık hırs,heves ve şefvet insanı esir alıp fıtrata aykırı işler yaptırabilmektedir..bu gidişat inanç sorunu,daha doğrusu inançsızlığın sonucudur….
   biz evlatlarımızı islam terbiyesiyle yetiştirirsek,rabbimin izniyle onların istikbalini en emine emanet etmiş oluruz..rabbim bizleri her türlü elem ve kederden muhafaza eylesin..sırati mustakimden ayırmasın…
   birde şuna deyinmek istiyorum..kızlara pembe,erkeklere mavi kuralını kim koymuş..renkler birilerinin tekelinde ve onlar mı yönetiyor..moda denen şeyi istemiyoruz ama onların koyduğu kuralada uyuyoruz..eşimin pembe gömleği ve t shirt ü var..ne yani,bu erkeklik belirleyen bir unsur mu..kişi kendini bildikten sonra,istediğini giyebilir..renkleri bile kategoriye koyuyoruz,sınırlandırıyoruz..dinde yeri olmayan tabuların ne önemi var..önce kişilik otursun da,renkler özgür bırakılsın…

 3. Çocukları koruyucu tedbir olarak biz ailelere düşen birçok görev var. Mesela isim koyarken anlamının güzel olmasına dikkat edeceğimiz gibi iki cinse de verilen isimlerden olmamasına özen göstermeliyiz. Kızlara “erkek gibi” erkeklere “kız gibi” demekten kaçınmalıyız. Böyle bir eğilim veya benzeme gördüğümüzde oyuncaklarını, kıyafetlerini ve arkadaşlarını cinsine göre seçmeye dikkat etmeliyiz.
  Bir arkadaşımın eşi oğluna gömlek alacağı zaman tezgahtar kız sürekli pembe, kırmızı gibi renkleri çıkarıyormuş. O da şöyle demiş: ” Benim oğlum erkek! ”
  Yaklaşık 20 sene önce Mısır’ da “kız çocuklarının eğitimi” ile ilgili ayrı dersler görünce şaşırmıştım. Bugün bunun önemi daha çok anlaşılıyor.
  Bir tefsirde Lût Kavminin sapıklığının nedeninin kadınların rahat ulaşılabilir olması olduğunu okumuştum. Bugünkü sapıklıkların nedenlerinden biri bu olamaz mı?

 4. Cahide abla bizimde başımızda var bir sorun. Anne ve babası yetersiz kaldığı için 2 yeğenimde sürükleniyor bu çukura, anlatığım halde ki bende yetersiz kalıyorum bazen çare üretemiyorum .biri lise öğrencisi ,arkadaşlarından örnek ala ala oda; ben birini seviyorum çıkıyoruz biz dedi şimdi bu durumda nasıl davranıcaz bilemedik saklamsın diye tamam deyip kabullendik ama bu seferde istemediğimiz boyutlara gitmeye başladı daha lise 1 e gidiyor bir ay oldu ne yapmalıyız sizce tutarsız bi hal aldık bizde bazen olmaz ayrıl diyoruz, bazen de
  tamam diyoruz ki bizden gizli iş çevirmesin diye.

 5. Cahide abla sana bir mail attım bugün 10:13 de bakabilirmisin lütfen

  1. İlk fırsatta bakacağım inşaAllah canım

 6. Ablacım yazdıklarına harfiyen katılıyorum gerçekten ahir zamanda yaşıyoruz.Erkeğe benzeyen kadınlar vede kadına benzeyen erkekler o kadar çokki artık baktığımız zaman ilgimizi bile çekmiyor o kadar alışmışki gözlerimiz artık normalmiş gibi geliyor.Hele bizim buralar İstanbul’u görsen dersinki avrupadamı yaşıyoruz sanki bir hıristiyan alemindeyiz.Kıyamete yakın bunların zaten olacağı söyleniyor.Binaların çoğalması,zina,fuhuş her türlü rezillikler çıkmadımı?Nerede ise afedersin hayvanlar gibi dışarıda olacak her şey.Ayıp diye hiç bir şey kalmadı.Allah sonumuzu hayr eylesin.Kur’an’a sünnete uyma vaktidir gaflet uykusundan uyananlardan olalım inşaALLAH.Bir keresinde tv varken evimizde bir kanalda rast gelmiştim birisi yaşlı birisi genç iki erkek sunucu bir yarışma programı.Allah’ım o nasıl giyim o nasıl konuşma kırıta kırıta kadın gibi kulaklarında küpeler.Bu kadar mı acınacak hale düştü erkekler.Çok yazık bakmaya bile midem bulanıyor.Okaşları alınmış dudakları rujlu gözleri sürmeli kadın gibi kırıtmalar.Offfffff offffff ablacım ne günlerde yaşıyoruz evlatlarımız ne günler görecek acaba.Zaten her şeye taviz vere vere ne olucakmış canım diye diye bu hallere düştük.Tesettürün tesi bile yok artık sokaklarda büyük başörtü takan o kadar azki gördükçe üzülüyorum.Akşam cenaze evindeydik.Bir komşuma Almanyadan bir kız kaçmıştı daha yeni gelin.Gelinin üzerinde daracık kot badi başı açık Kur’an dinliyor.Neyse bir tülbent getirdilerde taktı kızcağız.Bana ne sordu kız biliyormusun ablacım.Ben kur’an öğrenmek istiyorum öyle yerler varmı diye sordu bana.Hemencecik kayınvalidesi oradan çıktı hayır o işe girecek Kur’an öğrenmeye vakti yok demezmi.Kendi kendime söylendim durdum.Ne güzel kız arayış içinde ve büyüğü dünyalık para derdinde.Eh diyorum başımızdaki büyükler böyle olursa gençlikten hiç bir şey beklemeyelim.Çoooooookk yazık vay halimize.Ablacım uzattım hakkını helal et ben gidiyorum işlerimi yapmaya.

 7. selamünaleyküm cahide ablacım nasılsınız diye sormuşsun hamd olsun iyiyim bebişlerimle kendi adıma sizlerde iyisinizdir inşAllah yazınızı çok beyendim ammmmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ya benim eşim pembe tişort falan giyiyodu amanınnn bundan sonra giydirmem hiç düşünmemiştim valla metroseksüel falan değiil Allah a çok şükür ama giyinmeyi sever ama bundan sonra renk konusunda daha dikkatli oluruz.
  Ablacım ben bekarken kız arkadaşlarımın bazıları aman evleneceğim erkeğin kılları olmasın aman o ne öyle istemem ben kıllı mıllı derlerdi güler geçerdim demek ki bu erkeklere bir şekilde belli ediliyor onlarda kıllarını aldırıyorlar diye düşünüyorum kızlarımızı da bu konuda bilgilendirmek lazım galiba seni ve jibek ablayı öptüm Allah a emanet olun selametle

 8. sa.buarada sunu sormak istiyorum.bir kardesimiz vardi hatice esini kaybetmisti ekimde kanserden onun iddet donemi nasil geciyor acaba.ALLAH sabirlar versin ins kardesime londradan hatice

  1. Hatice hanımdan hâlâ bir haber yok. belki bir gün yine yazar bize, kendini toplaması lazım önce. Allah yardımcısı olsun

  2. zerdali mişmiş says:

   hatice hanım isimleri karıştırmamak adına söylüyorum..aynı isimli olan kardeşlerimiz var ve ben hangisi yazdı diye ikilemde kalıyorum..aslında cahide aynı isim kullanımıı engellese.mesela 2 tane ayşegül var.sonradan yazan isminin başına yada sonuna bir ek koysun..yorum yazarken o butonda isim ve mail isteniyor ya,isim kısmı aynı yazıldığında uyarı verse mesela..tabi bunu en iyi cahide bilir…

   1. Maalesef onu ayarlıyamıyorum bacım. Kişiler kendileri düşünüp isimlerine bir ek getirseler daha iyi olur

 9. sa.omer bin abdulaziz.kurani kerimde ogrendigi.Lut kavmi icin ;ben onlari kurani kerinde okumamis olsaydim bu tur insanlarin oldugunu dusunemezdim diyor.bende oyle buraya gelesiye kadar hic birsey bilmiyormusum..ALLAH hepimizi ve cocuklarimizi korusun londradan hatice

 10. geleyim diğer iflit olduğum konuya.gerçektende nereyi tıklasan sanki ekrandan taşacakmış gibi gözüne sokulan bir yarı kıllı adam göğsü işin sinir zıplatan kısmı tıklayıp kapatamıyorsunda neye bakacaksan inadına gözüne kenardan habire sığışmaya çalışıyor hani bir haber bakarsında kameraman haberle ilgili görüntüyü çeker ama kenarda sürekli hiç alakası olmadığı halde bir adam ya elindeki telefonla konuşur gibi yada şöylesine geçerken birden kendini orada bulmuş taklidi yaparak kadrana sığmaya daha doğrusu illaki kendini ekrana sokmaya çalışırya aynı öyle…oğluma trt çocuk açıyorum bazen netten ütü filan yapıyorum bilgisayarın olduğu odada oda gözümün önünde olsun istiyorum hangi videoyu tıklasan hepsinde var neredeyse mecbur görüyorsun yani.artık öyle hallere geldikki bence ilk iş mecburen anneler bilinçlenecekler mecbur başka yolu yok.işe kendi evinden başlıycak herkes.geçenlerde kocam oğlanı tıraşa götürdü saçlarını kestirecek çocuk bir geldiki kriz geçirdim resmen bu ne hal diye bir çığlık attım adam bile korktu.ne güzel saçını kesmişler çocuğun ama arkasını bir çevirdimki kocaman ve kalınca bir kuyruk resmen amerikan filmlerindeki hansların saç modelini kazımışlar yavrumun kafasına.ben feryadı koparınca adamın vereceği cevaba gülermisin ağlarmısın ne kızıyon gülüm şimdilerde bu saç modeli çok tutuluyormuş modaymış!!!sinirimden çocuğu kaptığım gibi hemen soyup adamın gözü önünde permatikle yeniden traş ettim ve onada bundan sonra çocuğun saçını evde kesmek için saç kesen aletlerden almasını istedim bunların hep özenti işler olduğunu ve bu özentiler yüzünden özümüzden ayrıldığımızı kimliğimizi kaybettiğimizi anlattım sağolsun ya gerçekten ben hiçte böyle düşünmemiştim deyip kendine kızdı.ne kadar herkes uygular bilemiyorum ama ben sürekli efendimiz s.a.v.min sünnetlerini öğrenip evde uygulamak gibi bir çözüm buldum bizimkilere al oku deyince kimsenin işine gelmiyor bende çözümü kendim okuyup onlara anlatmakta buldum geceleri dersler dinliyorum irfan mektebinin tekrarını filan ve duyduğum öğrendiğim şeyleri ev ahalime anlatıyorum bakın resulullah efendimiz şuna çok dikkat edermiş,bakın mutlaka uygulayın bu konuya özellikle üzerinde durur sahabeyi uyarırmış gibi sürekli telkinlerde bulunuyorum ve etkilide oluyor sevap alacaksınız efendimizin şefaat etmesi için bunları yapmanız önemli dedikçe daha bir gaza geliyorlar şükür.birde nolur o bunu diyor bu şunu diyor deyip başkalarının konuşmalarına takılıpta kendi doğrularınızdan sapmayın.hep kendimden örnek veriyorum ama bilerek yapıyorum yani sadece sizlerde sorun yok bakın bende bu sorunları yaşıyorum ama yılmayın şöyşe bir çözüm ürettim eminim sizinde yapabilecekleriniz vardır demek için böyle yapıyorum.kızım bir kuaförde staj yapıyor şuan hafta sonları geçenlerde geldi oldukça üzgündü nolduğunu sordum anlattı anne ben meslek öğrenicem diye gidiyorum fakat sevmediğim şeyler oluyor dedi sebebinide şöyle açıkladı sahibesi olduğu bayan ucuz malzeme kulllanıyor fakat sorarlarsa şu x markayı kullanıyoruz çok pahalı dersiniz demiş bir bayan cilt bakımı yaptıracaktı banada yüzünü temizle dediler ben silerken hanım sordu ne marka kullanıyorsunuz diye ne diyeceğimi şaşırdım çünkü ben başkası para kazanacak diye hem kul hakkı alıp hemde yalan söyleyip günaha girmek istemedim gözümle gördüm üzerini okuyunca o malzemenin 2 yıllık olduğunu nasıl derim şu marka birde yeni ürün diye annem bana hep asla yay gibi eğri olma,her daim ok gibi dik dur deyip büyüttü demiş ve kusura bakmayın ama her nekadar burada çalışsam iş yerinin kazancını öncelikli düşünmem gerekse bile kimsenin hakkına giremem ben sizin yerinize olsam yaptırmazdım demiş kadın orayı kötülemek istemediğini ancak kendisinede kesin bişey diyemeceğini anlamış ve kibarca patronlarına gidip kusura bakmayın cilt bakımını yaptıramıycam param çıkışmadı deyip ücreti ödeyip çıkmış dükkandan ve kızımada usulca geçerken teşekkür edip sizin gibi evlatlar çoğalsın demiş.diyeceğim hep bizler evlatlarımızın temelini sağlam atalımda gerisini rabbim kayırıyor.önceden oğlum aslan gibi deyimi vardı şimdilerde o bile modaya yenik düştü artık kız güzeli gibi maşallah sözü çok moda!!birde lütfen mutlaka sağlam kaynaklardan öğrenip kendinizi savunabileceğiniz bilginiz olsun.şöyleki benim eşimin aileside islamiyeti baya ciddi derecede sağlam yaşamaya çalışırlar fakat onlar bile bidate düşüyor bazen bana görümcem sağolsun doğumdan hemen sonra aaa bak kız buda amcalarına çekecek kesin çok kıllı olacak hemen karınca yumurtası sü her yerine demişti niye diye soruncada kıl dökme özelliği var yumurta gibi olsun çocuk pırıl pırıl demişti oysa sorsan hangi peygamber torunlarına evlatlarına uygulamıştı bunu diye donup kalack

 11. kınalıkız says:

  Ahh ahhh Cahidecim yaralar öylesine derin ki,maalesef kız çocukları erkek gibi,erkek çocukları kız gibi….Peygamber Efendimizin bir hadis-i şerifinde ‘Kadına benzeyen erkeğe,erkeğe benze yen kadına lanet olsun’ diyor.Biz bu fetvayı ne kadar benimser,hazmedersek o kadar güzel bir nesil çıkar elimizden…Dün öyle birşeyle karşı karşıya geldim ki,hala midem bulanıyor.O kadar rahat ki çocuklarımız !!!! şu gün olmuş babalarımızın yanında yükses sesle gülmek,yatmak,eğri büğrü oturmak nedir bilmeyiz.Şimdi bazı gelinler kayınbabasının olduğu oda da yatabiliyor,sakız çiğneyebiliyor.Herşey birbirine karışmış,roller değişmiş,herşey KARMAKARIŞIK..anlayacağın aslında canım sıkkın:(

 12. cümleten selamün aleyküm .ben günlerdir başka bir konuya takılmıştım ablacım sendende onunla ilgili bir yazı bekliyordum ama buda en sinir olduğum şeyle ilgili yazılmış bir diğer konu.artık öyle bir hale gelmişizki neremizden tutsan elinde kalıyoruz insanın.kızım geçen gün yuhhh artık bu kadarda olamaz herhalde dedi bende şaşırdım hayırdır annem noldu dedim normalde böyle tepkiler veren bir kız değildir yavrum baya sakin bir yapısı var ama o bile çileden çıkmış gel anne habere bir bak dedi baktımki dediği kadar var.kıyamet 21 aralıkta kopacakmışya insanlarda bir telaş harıl harıl son hazırlıklar yapılıyor,ALLAH’ın gazabı heryeri saracak ama şirinceye ve fransanın bir kasabasına ulaşamayacakya HAŞA,o yüden aklı kıt şaşkınlar şimdiden bu yöreyi istila etmiş durumdalarmış öyleki binlerce kişi yerli yabancı bütün otel motel pansiyon kapıdan taşıyor haberde öyle şeyler anlatılıyor ve gösteriliyorki resmen ALLAH bizlere merhamet etsin bu geri zekalılar yüzünden bizide perişan etmesin dedik kızımla birlikte çünü bu şaşkınlar kalacakları yerlere kendi belirledikleri mönüyü şimdiden sipariş vermişler ve o gün yani kıyamet kopacağı gün bu menüyü yiyeceklermiş ve içeceklermiş.menüde ne yokki kıyamet çorbası denen bir çorba tuhaf bir görüntüsü var ve üzerinden ateş fışkırıyor yukarı doğru(kıyametteki ateş az gelmiş sanırım gözlerineki birde çorbanın üstünden tüttürüyolar)bişey eti kızarmış tütsülenmiş isimli bişey hatırlamıyorum adını.herhalde tütsülenmiş et kokusu yeterli değilki menüye bu yemeği eklemişler daha bir sürü saçmalık eşliğinde kırmızı şarap.fantaziye bak nasıl bir akıl almaz düşünce varsa bu firevunlaşmışlarda millet kızılca kıyamet kopup dünya yıkılırken onlar o bir avuç toprak parçasına tıkışıp kendilerini kurtaracak üstünede diğer yerlerde kızılca kıyamet koparken onlar kırmızı şarap eşliğinde keyif yapıp milleti izliycel aaa bak bak nasılda kaçışıyolar aralarında konuşucaklarda vah vahh buraya gelmek akıllarına gelmemiş vay salaklar bak biz nasıl akıl ettikte kaçtıkmı diyecekler acaba.ablacım biz kılla tüyle uğraşırken millet ciddi ciddi HAŞA ALLAH’a kafa tutuyorlar senin ateşin bana yetişemez demeye getiriyolar işi resmen burada yazılacak ayetler var ama cümle cümle aklıda tutamadığım için yazamadım öteki konuyuda aşağıda yazayım bari gene çok uzattım ama günlerdir resmen sinir küpüyüm bu haberi göreliden beri gerçekten kıyamet alametleri burnumuzun dibine kadar gelmiş hala kopmadığına hayret doğrusu RABB’imde nasıl bir sabır var kullarına karşı.bu kadar cahilliğe pes doğrusu bunu yapanların yarıdan fazlası kimliğinde müslüman ibaresi taşıyan türk milleti mensubu çünkü

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: