Tüysüzleştirilen Erkekler / Bloke olmuş Beyinler

Ebu Sâid (R.A.)den rivayete göre Peygamberimiz Aleyhisset-u vesselam şöyle buyurdu:

– “Sizler, kendinizden önce geçen milletlerin yoluna karışı karışına, arşını arşınına tıpa tıp muhakkak uyacaksınız. O dereceye kadar ki, şayet onlar (daracık) keler deliğine girmiş olsalar, siz de muhakkak onlara uyarak oraya gireceksiniz, onlara tabî olacaksınız.” Ebu Sâid (R.A.) diyor ki: Biz:

– “Ya Resûlallah! Bu ümmetler yahudilerle hristiyanlar mı?” diye sorduk.

Peygamberimiz (S.A.V.):

– “Onlardan başka kim olacak!…” buyurdu. (Buhari, Enbiya: 48; İtisam;14; Müslim; İlim: 6)

Haberlere bakayım diye açtığım sitede gözüm yan taraftaki resme kaydı bir an.Vücudunun yarısı kıllı, yarısı kılsız bir erkek resmi.  “Adam hastalık falan mı geçirmiş” diye düşünürken bunun tüy dökücü bir ürün reklamı olduğunu anlamam uzun sürmedi. istenmeyen tüyler için diyor tanıtımda. Sanki erkeklerin tek derdi istenmeyen göğüs kıllarıymış gibi!

“Şaka falan mı bu?” diye sordum kendi kendime. “Bir erkek neden kılsız olmak ister ki?” Kaşlarına sakallarına epilasyon yaptıranını duymuştuk lakin, bu göğüs kılını yok etme meselesi şaşkınlığımı ziyadesiyle artırdı.

Eskiden erkek dendi mi; Şöyle gür sakallı, sakal olmasa bile pala bıyıklı adamlar gelirdi akıllara. Zamanla sakal uçup gitti. Son yıllarda ise erkeklerin büyük bir kısmı bıyıklarını kesti. Parlak suratlı, yumuşak tabiatlı erkekler, kadınların gözünde  yakışıklı oluverdi.

Sonra metroseksüel erkek diye bir tabir atıldı ortaya… Manikür, pedikür yaptıran, kaşlarını aldıran, sakallarına epilasyon yaptıran garip bir güruh peydah oldu.  Daracık pantalonlar, düğmeleri patlayacakmış gibi duran gömlekler, bir karış havada veya kuyruklu saçlar… Bir erkeğe yakışmayan ne varsa gördük bu metroseksüellerde.

Ben daha çok küçükken, sakalı, göğüs kılı çıkmayan erkeklere köse veya hamam oğlanı dediklerini hatırlıyorum. Biraz alaycı bir uslup mu vardı bu söylemlerde, yoksa acıma mı bilemiyorum ama anlardık ki tüyü olmayan erkekte bir gariplik, bir anormallik var.

Elbette bu tarz benzetmeler yanlış. Allah her kulunu ayrı bir özellikte yaratmış. Yaratılıştan gelen özellikler asla alay veya kınama konusu olamaz.  Fakat şunu biliyoruz ki erkeklerin çoğunluğu belirgin bir şekilde kıllı olur. Erkek dediğin sakalından, bıyığından, göğüs kılından asla utanmaz hatta gür oluşuyla içten içe gururlanır…

Toplumda yaşanılan çarpıklıkları gördükçe “ahir zamanın sonlarındayız herhalde” deyip bir ürperti sarıyor bedenimi. Çivisi çıkan dünya mı, yoksa insanlar mı? Öyle sapkınlıklara, öyle edepsiz hallere şahit oluyoruz ki, neredeyse şaşırmayı unutur olduk.

Ev işleriyle, çocuğuyla meşgul olan, dışarıda çalışmayan kadına acınası gözlerle bakılıyor. Kadınların önemli bir kısmı doğurmak istemiyor. Saçları erkek gibi kısa, etek giyemeyen erkek gibi devamlı pantolon giyen kadınların sayısı gün be gün artıyor. Bu kadınların oturmaları, tavırları bile erkeksileşiyor. Örneğin pantolona güvenip, otururken bacağını ayırıyor!

Eskiden kadınlar tüysüz erkeği erkek gibi görmezken, şimdi erkeğin kılını yok etme kremleri üretilmiş ve bu toplumda bu kremleri kullanan erkeklerin (!) sayısı artıyor.

Bir erkeği tüysüzleştirmek kimin işine yarar ve nasıl sonuçlar doğurur? Bir kadın neden erkeğin tüysüz olmasını ister?

Lafı evirip çevirmeden söylemek isterim ki: Bir erkeği tüysüzleştirmek isteyen  kadınların sapkınlaşmaya doğru, daha açık bir ifadeyle lezbiyenleşmeye doğru gitmesi kaçınılmazdır!

Bir erkeğin kıllarını yolma hevesi, kadınlaşma temayülüdür!

Moda adı altında, erkekleri yolunmuş tavuğa çevirmek suretiyle Sünnetullah’a kafa tutanların tek hedefi, bu toprakların erkeklerini pasifleştirmek, etkisiz hale getirmektir. Kadınlaşmaya başlayan erkekler yanlışa baş kaldıramaz, kadınını koruyamaz, yeri geldiğinde savaşamaz, cihad edemez.

Saçsız bir kadın, sakalsız bir erkek, pantolonlu bir kadın, pembe gömlekli, küpeli bir erkek modeli fıtrata uymayan, tahrip eden  modellerdir.

Son yıllarda neden çocuğu olmadığı için tedavi gören erkeklerin sayısı ve neden kadınların testestoron hormonu  artıyor?  Bunları sadece gıdalara bağlamak ne kadar doğru olur?

Kadın ve erkek, Allah’ın kendilerine verdiği rollere sadık kalmayıp, değişmek isteyince, bedenin, ruhun, toplumun hatta dünyanın düzeni değişiyor.

İlerki zamanlarda etekli, topuklu ayakkabı giyen erkekleri, sakallı  kadınları görürseniz hiç şaşırmayın. Bunca sapkınlığa sesimizi çıkarmayıp, sineye çekiyorsak, daha beterlerine de layığız demektir.

Neden Böyle oluyor?

Bilelim ki, toplum mühendisleri boş durmuyor, çirkin emellerini gerçekleştirmek için olağanüstü bir çaba gösteriyor. Tv de, internet sitelerinde, gazetelerde, her an karşımıza çıkabilecek reklamlarla zihinlerimiz bloke ediliyor. Sürekli gördüğümüz görüntüler, beynimizde yer ediyor. En şaşılası fiiller bile, görmeye devam ettikçe sıradan bir hal alıyor ve zamanla kabul edilebilir oluyor.

Radikal değişimleri yapan ilk bir kaç kişi, toplumdaki bozulmuşluğa ön ayak oluyor. Sürü psikolojisi dediğimiz kavram, işte bu noktada işlemeye başlıyor. “Bak arkadaşım da yapıyor, o da, şu da yapmış” derken,  sapkınlıklar kişinin hayatında daha kolay yer buluyor.

Subliminal mesajlar günümüzde en etkin kullanılan beyin yıkama yöntemlerinden biri. 25. kareden daha önce bahsetmiştik.

Ne yapmak lazım?

Yanlışlara susan, sessiz kalarak kendini korumaya alan her kişi toplumun bozulma sürecine katkıda bulunmaktadır. Yanlışı düzeltmek için temelden başlamak gerektiğine göre, öncelikle çocuklarımızı yetiştirirken, onlara dik durmayı, yanlışa karşı susmamayı, kral çıplak demeyi öğretelim.  Ruhu aç bırakılan çocuklar, ileriki dönemlerin başıboş ve gayesiz gençleri olacaktır. Bu yüzden onların ruhlarını İslam’la doyurmaya gayret gösterelim.

Çocuklara yaratılıştan gelen fiziksel özelliklerini olduğu gibi kabul etmeyi ve sevmeyi öğretmeliyiz. Bedeninden nefret eden bir çocuk, ilerleyen zamanlarda cinsel sapmalar yaşayabilir veya bedeninde normal olmayan değişimler yapmak isteyebilir. Gün be gün artan estetik ameliyatlar da bu sonucu bize açıkça göstermektedir.

Çocuklarımıza reklamları ve her kanalı, her programı izlettirmeyelim. Bu konuda azami ölçüde seçici olalım. Çevremizde gördüğümüz yanlışları dillendirerek doğru olanın ne olduğunu onlara anlatalım.

Bizlerde gördüğümüz yanlışlara sessiz kalmayalım, uygun bir uslupta çevremizi uyarmaya çalışalım. Bizim sessizliğimiz facirin kötülüğünü artırıp, ona güç verir.

Çocukların ve gençlerin yetiştirilme tarzlarına uygun arkadaşlar edinmeleri için uğraş verelim. Aile yapımıza ters yaşantıları olan, çcouklarımızı kötü yönde etkileyecek kişilerle mümkün olduğu kadar az görüşelim ya da mümkünse görüşmeyelim.

İnandığımız değerlerden asla taviz vermeyelim. Özellikle bazı dizi, film ve reklamlar  programlı bir şekilde toplumu tahrip etmeye yönelik hazırlanmaktadır. Bunlardan sadece çocuğumuzu uzak tutmakla kalmayıp, kendimizde uzak duralım.

Çünkü göz gördüğüne alışır!

Cahide Sultan

69 Comments

 1. cahidecim merhaba sayfanı yeni keşfettim ve inan 2 gündür okumaya devam ediyorum ve bu konudada bende şaşkınım etrafımda var öyleleri ağdayla aldırıyorlar bazen düşünüyorumda eşimin böyle olmasını istermiyim büyük de konuşmak istemiyorum ama istemezdim dediğin gibi kadınlar erkek, erkekler kadın gibi olmuşlar annemlerden hep duyarım erkeğin kılı ne kadar çok olursa o kadar merhametli olur acaba benmi çok gerilerde kalmışım şimdiki zamana anlam veremiyorum yoksa zamanmı manasını yitirdi…

  Cevapla

 2. Bu yaraya ancak Kuran merhemi iyi gelir ablacım.Sadece ve sadece rabbimiz ne diyor diye okuyup o ne diyorsa onu yapacağız, Rasulunun örnekliği eşliğinde tabiki…..Asr Suresi ve “Sİze kurtuluşunuzu haber vereyim mi: Allah’ın kitabı ve benim sünnetim” hadisini çok iyi anlamak, hayata geçirmek zorundayız..Ben başka bir öneri bulamıyorum.

  Cevapla

  1. insanlar dini inançtan uzaklaşıp bir boşluğa düştüklerinde,o boşluğu dolduracak yeni inanç ve idoller bulurlar mutlaka..rabbinden uzaklaşan insan,insanlığından ve fıtratından uzaklaşmış,şeytana ve nefsine kolay lokma olmaya hazır demektir..Allahın terbiyesinden uzaklaşan nefis,pis istek ve arzuların kölesi olmaya hazır demektir..işte bu sebepledir ki,korkusuzluk,inançsızlık hırs,heves ve şefvet insanı esir alıp fıtrata aykırı işler yaptırabilmektedir..bu gidişat inanç sorunu,daha doğrusu inançsızlığın sonucudur….
   biz evlatlarımızı islam terbiyesiyle yetiştirirsek,rabbimin izniyle onların istikbalini en emine emanet etmiş oluruz..rabbim bizleri her türlü elem ve kederden muhafaza eylesin..sırati mustakimden ayırmasın…
   birde şuna deyinmek istiyorum..kızlara pembe,erkeklere mavi kuralını kim koymuş..renkler birilerinin tekelinde ve onlar mı yönetiyor..moda denen şeyi istemiyoruz ama onların koyduğu kuralada uyuyoruz..eşimin pembe gömleği ve t shirt ü var..ne yani,bu erkeklik belirleyen bir unsur mu..kişi kendini bildikten sonra,istediğini giyebilir..renkleri bile kategoriye koyuyoruz,sınırlandırıyoruz..dinde yeri olmayan tabuların ne önemi var..önce kişilik otursun da,renkler özgür bırakılsın…

   Cevapla

 3. Çocukları koruyucu tedbir olarak biz ailelere düşen birçok görev var. Mesela isim koyarken anlamının güzel olmasına dikkat edeceğimiz gibi iki cinse de verilen isimlerden olmamasına özen göstermeliyiz. Kızlara “erkek gibi” erkeklere “kız gibi” demekten kaçınmalıyız. Böyle bir eğilim veya benzeme gördüğümüzde oyuncaklarını, kıyafetlerini ve arkadaşlarını cinsine göre seçmeye dikkat etmeliyiz.
  Bir arkadaşımın eşi oğluna gömlek alacağı zaman tezgahtar kız sürekli pembe, kırmızı gibi renkleri çıkarıyormuş. O da şöyle demiş: ” Benim oğlum erkek! ”
  Yaklaşık 20 sene önce Mısır’ da “kız çocuklarının eğitimi” ile ilgili ayrı dersler görünce şaşırmıştım. Bugün bunun önemi daha çok anlaşılıyor.
  Bir tefsirde Lût Kavminin sapıklığının nedeninin kadınların rahat ulaşılabilir olması olduğunu okumuştum. Bugünkü sapıklıkların nedenlerinden biri bu olamaz mı?

  Cevapla

 4. Cahide abla bizimde başımızda var bir sorun. Anne ve babası yetersiz kaldığı için 2 yeğenimde sürükleniyor bu çukura, anlatığım halde ki bende yetersiz kalıyorum bazen çare üretemiyorum .biri lise öğrencisi ,arkadaşlarından örnek ala ala oda; ben birini seviyorum çıkıyoruz biz dedi şimdi bu durumda nasıl davranıcaz bilemedik saklamsın diye tamam deyip kabullendik ama bu seferde istemediğimiz boyutlara gitmeye başladı daha lise 1 e gidiyor bir ay oldu ne yapmalıyız sizce tutarsız bi hal aldık bizde bazen olmaz ayrıl diyoruz, bazen de
  tamam diyoruz ki bizden gizli iş çevirmesin diye.

  Cevapla

 5. Ablacım yazdıklarına harfiyen katılıyorum gerçekten ahir zamanda yaşıyoruz.Erkeğe benzeyen kadınlar vede kadına benzeyen erkekler o kadar çokki artık baktığımız zaman ilgimizi bile çekmiyor o kadar alışmışki gözlerimiz artık normalmiş gibi geliyor.Hele bizim buralar İstanbul’u görsen dersinki avrupadamı yaşıyoruz sanki bir hıristiyan alemindeyiz.Kıyamete yakın bunların zaten olacağı söyleniyor.Binaların çoğalması,zina,fuhuş her türlü rezillikler çıkmadımı?Nerede ise afedersin hayvanlar gibi dışarıda olacak her şey.Ayıp diye hiç bir şey kalmadı.Allah sonumuzu hayr eylesin.Kur’an’a sünnete uyma vaktidir gaflet uykusundan uyananlardan olalım inşaALLAH.Bir keresinde tv varken evimizde bir kanalda rast gelmiştim birisi yaşlı birisi genç iki erkek sunucu bir yarışma programı.Allah’ım o nasıl giyim o nasıl konuşma kırıta kırıta kadın gibi kulaklarında küpeler.Bu kadar mı acınacak hale düştü erkekler.Çok yazık bakmaya bile midem bulanıyor.Okaşları alınmış dudakları rujlu gözleri sürmeli kadın gibi kırıtmalar.Offfffff offffff ablacım ne günlerde yaşıyoruz evlatlarımız ne günler görecek acaba.Zaten her şeye taviz vere vere ne olucakmış canım diye diye bu hallere düştük.Tesettürün tesi bile yok artık sokaklarda büyük başörtü takan o kadar azki gördükçe üzülüyorum.Akşam cenaze evindeydik.Bir komşuma Almanyadan bir kız kaçmıştı daha yeni gelin.Gelinin üzerinde daracık kot badi başı açık Kur’an dinliyor.Neyse bir tülbent getirdilerde taktı kızcağız.Bana ne sordu kız biliyormusun ablacım.Ben kur’an öğrenmek istiyorum öyle yerler varmı diye sordu bana.Hemencecik kayınvalidesi oradan çıktı hayır o işe girecek Kur’an öğrenmeye vakti yok demezmi.Kendi kendime söylendim durdum.Ne güzel kız arayış içinde ve büyüğü dünyalık para derdinde.Eh diyorum başımızdaki büyükler böyle olursa gençlikten hiç bir şey beklemeyelim.Çoooooookk yazık vay halimize.Ablacım uzattım hakkını helal et ben gidiyorum işlerimi yapmaya.

  Cevapla

 6. selamünaleyküm cahide ablacım nasılsınız diye sormuşsun hamd olsun iyiyim bebişlerimle kendi adıma sizlerde iyisinizdir inşAllah yazınızı çok beyendim ammmmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ya benim eşim pembe tişort falan giyiyodu amanınnn bundan sonra giydirmem hiç düşünmemiştim valla metroseksüel falan değiil Allah a çok şükür ama giyinmeyi sever ama bundan sonra renk konusunda daha dikkatli oluruz.
  Ablacım ben bekarken kız arkadaşlarımın bazıları aman evleneceğim erkeğin kılları olmasın aman o ne öyle istemem ben kıllı mıllı derlerdi güler geçerdim demek ki bu erkeklere bir şekilde belli ediliyor onlarda kıllarını aldırıyorlar diye düşünüyorum kızlarımızı da bu konuda bilgilendirmek lazım galiba seni ve jibek ablayı öptüm Allah a emanet olun selametle

  Cevapla

 7. sa.buarada sunu sormak istiyorum.bir kardesimiz vardi hatice esini kaybetmisti ekimde kanserden onun iddet donemi nasil geciyor acaba.ALLAH sabirlar versin ins kardesime londradan hatice

  Cevapla

  1. Hatice hanımdan hâlâ bir haber yok. belki bir gün yine yazar bize, kendini toplaması lazım önce. Allah yardımcısı olsun

   Cevapla

  2. hatice hanım isimleri karıştırmamak adına söylüyorum..aynı isimli olan kardeşlerimiz var ve ben hangisi yazdı diye ikilemde kalıyorum..aslında cahide aynı isim kullanımıı engellese.mesela 2 tane ayşegül var.sonradan yazan isminin başına yada sonuna bir ek koysun..yorum yazarken o butonda isim ve mail isteniyor ya,isim kısmı aynı yazıldığında uyarı verse mesela..tabi bunu en iyi cahide bilir…

   Cevapla

 8. sa.omer bin abdulaziz.kurani kerimde ogrendigi.Lut kavmi icin ;ben onlari kurani kerinde okumamis olsaydim bu tur insanlarin oldugunu dusunemezdim diyor.bende oyle buraya gelesiye kadar hic birsey bilmiyormusum..ALLAH hepimizi ve cocuklarimizi korusun londradan hatice

  Cevapla

 9. geleyim diğer iflit olduğum konuya.gerçektende nereyi tıklasan sanki ekrandan taşacakmış gibi gözüne sokulan bir yarı kıllı adam göğsü işin sinir zıplatan kısmı tıklayıp kapatamıyorsunda neye bakacaksan inadına gözüne kenardan habire sığışmaya çalışıyor hani bir haber bakarsında kameraman haberle ilgili görüntüyü çeker ama kenarda sürekli hiç alakası olmadığı halde bir adam ya elindeki telefonla konuşur gibi yada şöylesine geçerken birden kendini orada bulmuş taklidi yaparak kadrana sığmaya daha doğrusu illaki kendini ekrana sokmaya çalışırya aynı öyle…oğluma trt çocuk açıyorum bazen netten ütü filan yapıyorum bilgisayarın olduğu odada oda gözümün önünde olsun istiyorum hangi videoyu tıklasan hepsinde var neredeyse mecbur görüyorsun yani.artık öyle hallere geldikki bence ilk iş mecburen anneler bilinçlenecekler mecbur başka yolu yok.işe kendi evinden başlıycak herkes.geçenlerde kocam oğlanı tıraşa götürdü saçlarını kestirecek çocuk bir geldiki kriz geçirdim resmen bu ne hal diye bir çığlık attım adam bile korktu.ne güzel saçını kesmişler çocuğun ama arkasını bir çevirdimki kocaman ve kalınca bir kuyruk resmen amerikan filmlerindeki hansların saç modelini kazımışlar yavrumun kafasına.ben feryadı koparınca adamın vereceği cevaba gülermisin ağlarmısın ne kızıyon gülüm şimdilerde bu saç modeli çok tutuluyormuş modaymış!!!sinirimden çocuğu kaptığım gibi hemen soyup adamın gözü önünde permatikle yeniden traş ettim ve onada bundan sonra çocuğun saçını evde kesmek için saç kesen aletlerden almasını istedim bunların hep özenti işler olduğunu ve bu özentiler yüzünden özümüzden ayrıldığımızı kimliğimizi kaybettiğimizi anlattım sağolsun ya gerçekten ben hiçte böyle düşünmemiştim deyip kendine kızdı.ne kadar herkes uygular bilemiyorum ama ben sürekli efendimiz s.a.v.min sünnetlerini öğrenip evde uygulamak gibi bir çözüm buldum bizimkilere al oku deyince kimsenin işine gelmiyor bende çözümü kendim okuyup onlara anlatmakta buldum geceleri dersler dinliyorum irfan mektebinin tekrarını filan ve duyduğum öğrendiğim şeyleri ev ahalime anlatıyorum bakın resulullah efendimiz şuna çok dikkat edermiş,bakın mutlaka uygulayın bu konuya özellikle üzerinde durur sahabeyi uyarırmış gibi sürekli telkinlerde bulunuyorum ve etkilide oluyor sevap alacaksınız efendimizin şefaat etmesi için bunları yapmanız önemli dedikçe daha bir gaza geliyorlar şükür.birde nolur o bunu diyor bu şunu diyor deyip başkalarının konuşmalarına takılıpta kendi doğrularınızdan sapmayın.hep kendimden örnek veriyorum ama bilerek yapıyorum yani sadece sizlerde sorun yok bakın bende bu sorunları yaşıyorum ama yılmayın şöyşe bir çözüm ürettim eminim sizinde yapabilecekleriniz vardır demek için böyle yapıyorum.kızım bir kuaförde staj yapıyor şuan hafta sonları geçenlerde geldi oldukça üzgündü nolduğunu sordum anlattı anne ben meslek öğrenicem diye gidiyorum fakat sevmediğim şeyler oluyor dedi sebebinide şöyle açıkladı sahibesi olduğu bayan ucuz malzeme kulllanıyor fakat sorarlarsa şu x markayı kullanıyoruz çok pahalı dersiniz demiş bir bayan cilt bakımı yaptıracaktı banada yüzünü temizle dediler ben silerken hanım sordu ne marka kullanıyorsunuz diye ne diyeceğimi şaşırdım çünkü ben başkası para kazanacak diye hem kul hakkı alıp hemde yalan söyleyip günaha girmek istemedim gözümle gördüm üzerini okuyunca o malzemenin 2 yıllık olduğunu nasıl derim şu marka birde yeni ürün diye annem bana hep asla yay gibi eğri olma,her daim ok gibi dik dur deyip büyüttü demiş ve kusura bakmayın ama her nekadar burada çalışsam iş yerinin kazancını öncelikli düşünmem gerekse bile kimsenin hakkına giremem ben sizin yerinize olsam yaptırmazdım demiş kadın orayı kötülemek istemediğini ancak kendisinede kesin bişey diyemeceğini anlamış ve kibarca patronlarına gidip kusura bakmayın cilt bakımını yaptıramıycam param çıkışmadı deyip ücreti ödeyip çıkmış dükkandan ve kızımada usulca geçerken teşekkür edip sizin gibi evlatlar çoğalsın demiş.diyeceğim hep bizler evlatlarımızın temelini sağlam atalımda gerisini rabbim kayırıyor.önceden oğlum aslan gibi deyimi vardı şimdilerde o bile modaya yenik düştü artık kız güzeli gibi maşallah sözü çok moda!!birde lütfen mutlaka sağlam kaynaklardan öğrenip kendinizi savunabileceğiniz bilginiz olsun.şöyleki benim eşimin aileside islamiyeti baya ciddi derecede sağlam yaşamaya çalışırlar fakat onlar bile bidate düşüyor bazen bana görümcem sağolsun doğumdan hemen sonra aaa bak kız buda amcalarına çekecek kesin çok kıllı olacak hemen karınca yumurtası sü her yerine demişti niye diye soruncada kıl dökme özelliği var yumurta gibi olsun çocuk pırıl pırıl demişti oysa sorsan hangi peygamber torunlarına evlatlarına uygulamıştı bunu diye donup kalack

  Cevapla

 10. Ahh ahhh Cahidecim yaralar öylesine derin ki,maalesef kız çocukları erkek gibi,erkek çocukları kız gibi….Peygamber Efendimizin bir hadis-i şerifinde ‘Kadına benzeyen erkeğe,erkeğe benze yen kadına lanet olsun’ diyor.Biz bu fetvayı ne kadar benimser,hazmedersek o kadar güzel bir nesil çıkar elimizden…Dün öyle birşeyle karşı karşıya geldim ki,hala midem bulanıyor.O kadar rahat ki çocuklarımız !!!! şu gün olmuş babalarımızın yanında yükses sesle gülmek,yatmak,eğri büğrü oturmak nedir bilmeyiz.Şimdi bazı gelinler kayınbabasının olduğu oda da yatabiliyor,sakız çiğneyebiliyor.Herşey birbirine karışmış,roller değişmiş,herşey KARMAKARIŞIK..anlayacağın aslında canım sıkkın:(

  Cevapla

 11. cümleten selamün aleyküm .ben günlerdir başka bir konuya takılmıştım ablacım sendende onunla ilgili bir yazı bekliyordum ama buda en sinir olduğum şeyle ilgili yazılmış bir diğer konu.artık öyle bir hale gelmişizki neremizden tutsan elinde kalıyoruz insanın.kızım geçen gün yuhhh artık bu kadarda olamaz herhalde dedi bende şaşırdım hayırdır annem noldu dedim normalde böyle tepkiler veren bir kız değildir yavrum baya sakin bir yapısı var ama o bile çileden çıkmış gel anne habere bir bak dedi baktımki dediği kadar var.kıyamet 21 aralıkta kopacakmışya insanlarda bir telaş harıl harıl son hazırlıklar yapılıyor,ALLAH’ın gazabı heryeri saracak ama şirinceye ve fransanın bir kasabasına ulaşamayacakya HAŞA,o yüden aklı kıt şaşkınlar şimdiden bu yöreyi istila etmiş durumdalarmış öyleki binlerce kişi yerli yabancı bütün otel motel pansiyon kapıdan taşıyor haberde öyle şeyler anlatılıyor ve gösteriliyorki resmen ALLAH bizlere merhamet etsin bu geri zekalılar yüzünden bizide perişan etmesin dedik kızımla birlikte çünü bu şaşkınlar kalacakları yerlere kendi belirledikleri mönüyü şimdiden sipariş vermişler ve o gün yani kıyamet kopacağı gün bu menüyü yiyeceklermiş ve içeceklermiş.menüde ne yokki kıyamet çorbası denen bir çorba tuhaf bir görüntüsü var ve üzerinden ateş fışkırıyor yukarı doğru(kıyametteki ateş az gelmiş sanırım gözlerineki birde çorbanın üstünden tüttürüyolar)bişey eti kızarmış tütsülenmiş isimli bişey hatırlamıyorum adını.herhalde tütsülenmiş et kokusu yeterli değilki menüye bu yemeği eklemişler daha bir sürü saçmalık eşliğinde kırmızı şarap.fantaziye bak nasıl bir akıl almaz düşünce varsa bu firevunlaşmışlarda millet kızılca kıyamet kopup dünya yıkılırken onlar o bir avuç toprak parçasına tıkışıp kendilerini kurtaracak üstünede diğer yerlerde kızılca kıyamet koparken onlar kırmızı şarap eşliğinde keyif yapıp milleti izliycel aaa bak bak nasılda kaçışıyolar aralarında konuşucaklarda vah vahh buraya gelmek akıllarına gelmemiş vay salaklar bak biz nasıl akıl ettikte kaçtıkmı diyecekler acaba.ablacım biz kılla tüyle uğraşırken millet ciddi ciddi HAŞA ALLAH’a kafa tutuyorlar senin ateşin bana yetişemez demeye getiriyolar işi resmen burada yazılacak ayetler var ama cümle cümle aklıda tutamadığım için yazamadım öteki konuyuda aşağıda yazayım bari gene çok uzattım ama günlerdir resmen sinir küpüyüm bu haberi göreliden beri gerçekten kıyamet alametleri burnumuzun dibine kadar gelmiş hala kopmadığına hayret doğrusu RABB’imde nasıl bir sabır var kullarına karşı.bu kadar cahilliğe pes doğrusu bunu yapanların yarıdan fazlası kimliğinde müslüman ibaresi taşıyan türk milleti mensubu çünkü

  Cevapla

 12. Selamunaleykum, bence bu harfiyyen katıldığım gerçekle ilgili yapabileceğimiz şeylerden biri toplu hareket ederek tv deki sakıncalı reklam, dizi, film sahnelerini birlikte hareket ederek RTUKe bildirmek. Cahide Hanım, sitenizde bir araya gelmiş bilinçli grupla bunu başarabiliriz. Bunu ciddi olarak düşünmenizi rica ediyorum. Belli bir sahne veya dizi için Türkiyenin her yerinden RTUK e telefon yagarsa muhakkak bıseyler yapılır. Veya yapılmasa da biz tebliğ ve uyarma konusunda güçlü bir adım atmış oluruz.

  Cevapla

 13. Yazini görünce inanamadim, gecen hafta yasadigim bir olaydan sonra sana cok yazmak istemistim ama yeni bir gündem olusturmaktan cekinmistim….
  (Bilmeyenler icin ben de burayi almanyadan takip eden bircok katilimcininizdan biriyim). Gecen hafta doktorda randevum vardi, bekleme odasinda sirami bekliyor bir taraftan da okuyordum, kapi acildi bir kadin iceri girdi selam verdi arkasindan da esi olan diger kadin; ilk gelen tam anlamiyla feminendi digeri de bol pantolon bol gömlek giymis bacaklarini acarak dayilanarak yürüyor saclar kisacik, suratina erkeksi bir ifade vermis ama gömleginin altindan gögüsleri cokta belirgin, diger kadinin ceketini aldi ve kendinin kini de alip asti, otururken bile bir tuhaf….Benim bir an nevrim döndü, söyle odaya baktim hepsi selamlarini aldi ve gayet normal birseymis gibi tekrar elindekilere döndüler kimse de bir tepki yok, sanki hersey siradan bir hayatta olmasi gerektigi gibi, kimse rahatsiz olmuyor olsa bile belli etmiyor, benim rengim atti onlarla ayni odada nefes almak bile midemi bulandirmaya yetti, kitabima da dönemedim…Bir anda beynimde tuhaf düsünceler yankilanmaya basladi “Allah im ben nasil bir dünyaya cocuklarimi getirdim, onlarin ne sucu var, nasil koruyacagim ben onlari bu pisliklerden, onlar heryerdeler,” bir taraftan da kendime telkinler vermeye cailsiyorum biz Allah a emanetiz diyerek ama o an yasadigim korkuyu size kelimelerle anlatamam, KORKUNCTU!Zaten sonrasinda da tansiyonum 5e-9 cikti. Artik evlenmeleri ve evlat edinmelerine bile burada izin verildi ama hic bukadar yakinimda degillerdi, aslinda heryerdeler ama …..Göz gördügüne alisir demissin ya cok dogru, ben ve benim gibi memleketinden uzakta yasayan bircok müslümanin cocuklari malesef bunlari görerek büyüyecekler!Ne yazik!
  Bu konuyla ilgili gecen yil bir alman arkadasimla tartismistim, bana en son söyledigi cümle suydu: bu insanlar hasta ve hastalik icinde kimseyi suclayamazsin, nasil kanser bir hastaliksa ve kanserlileri dislayamazsan bu insanlari da…..Özgürlük kavramini neresinden daha patlatip catlatip abartabiliriz diye bakiyorlar, dün Fatih Altayli nin bir yazisini okumustum refah seviyesi yüksek olan toplumlar seksuel meraklara yöneliyorlar demeye getirdigi yazisi cok dogru bence artik doyumun son noktasina ulasmis insanlar sinirlarini asmaya yöneliyorlar yeni eglenceler, yeni tatlar bulmaya calisiyorlar, saglikli düsünemiyorlar, amacsiz yasam onlari sapittiriyor,eger dini inanci da zayif ise o da tuzu biberi oluyor..intiharlarin en cok oldugu ulkeler de zaten refah seviyesi yüksek olan ülkeler, insanlarin herseyi var artik,ya da özentiler de cok- toplumdaki statüsünden memnun olmayan sönük ezik tipler bir sekilde üzerine ilgi toplamak ben burdayim demek icin de ne yazik ki bu tür egilimlere gidebiliyorlar zaten Türkiye de de bu tür meteroseksuel akimlar gibi sapikliklar daha cok büyük sehirlerde…..
  Ben elimden geldigince sadece gercekten müslüman olan isanlarla görüsmeye , girip-cikmaya calisiyorum. Benim cocuklarim henuz okul caginda degil ama anasinifinda da arkadaslariyla ilgili cok soru soruyorum o gün agzi biraz bozuluyorsa ya da farkli alisik olmadigim kelimelr kullandilarsa hemen anliyorum baska cocuklarla oynadiklarini, cocuklarin ailelerini gözlemliyorum,hergecen gün dinim ile ilgili daha cok sey ögrenmeye ve hayatima katmaya ugrasiyorum,cünkü cocuklarimiz model alarak daha cok ögreniyorlar,Lut kavmi benim hic aklimdan cikmaz mesela…Biliyorum bizler Allah a emanetiz , paranoya ya gerek yok ama kontrol her zaman iyi diye dünüyorum.
  Toplum mühendisleri de ayri bir konu kendi icinde dev! Biz anneler onlara karsi cihadimizi cocuklarimizla gerceklestirerek “MEDENIYET DEDIGIN TEK DISI KALMIS CANAVAR” demeliyiz. Bir olmali birlik omaliyiz. Benim evimde Bir yildir televizyon acilmiyor,cünkü kabloyu cektim esime de yeni kablo alirsan sen izlerken gelir gözünün önünde keserim dedim:) ama zaten o da cocuklarin tv izlemesinden hosnut degildi. Cocuklarima egitici oldugunu düsündügüm ve onlarinda sevdigi bir cok dvd aldim, cok sikistigimda aciyorum,bir saat yetiyor, reklam derdi de yok.
  Allah a emanet olun.

  Cevapla

  1. merhaba ben de bu tür eğilimlerin refah düzeyiyle ilişkili olduğunu düşünüyorum.ama birde gerçekten hasta olan bir kısım var.doğuştan cinsiyeti belirsiz olan yada genetiği erkek bi hormon eksikliği yüzünden cinsiyeti kız olmuş.gerçekten böyle kaç tane hastalık var.Allah yardımcıları olsun.bu tip kişilerin artık erken tanıyla kişilik bozukluğu gelişmeden yetiştirlmeleri çok önemli.unutmayın kız cinsiyet erkek hormonları yokluğunda oluşur.yani erkek kromozom,hormonu vs varsa erkek olur.bunlar yoksa cinsiyet kız olur.biraz karışık gelebilir sizlere ama bu tür hastalıkların da olduğunu bilin diye yazdım.herşey Allah’tan

   Cevapla

   1. Bunlara islam’da Hünsa deniliyor. Bu tarz bir hastalığı olanlar, konumuzun dışında tabiki. Kınamaktan Allah’a sığınırız.

    Cevapla

   2. Evet bu tür hastaliklarin oldugunu ben de biliyorum, hatta cift cinsiyet organiyla dünyaya gelenlerin oldugunu da biliyorum, Allah böyle yavrularin ailelerine sabir versin ve dogru yolu göstersin insallah, amin. Ama buralarda kirkindan sonra, coluga cocuga karistiktan sonra böylesi hosuma gitmiyor, canim sıkıldi deyip homoseksüel olmaya karar veren bay ve bayanlar var…
    Sizin de dediginiz gibi hersey Allah tan, SABIR da…

    Cevapla

 14. Bir zamanlar benimde abim serçe parmağındaki tırnağını çok uzatırdı ,saçlarını da uzatırdı annem kes derdi kesmezdi.Abimde uyurken annem tırnağını da keserdi saçını da:)))
  Rabbiim hak yolundan ayırmasın ,ayağımızı kaydırmasın ,Rabbimin razı olduğu sevdiği kullarından eylesin inşallah .Çok zor durumdayız bende evdeki tv yi kaldırmak istiyorum eşim sıkılırım diyor napacaz diyor.Bnede diyorum oyun oynayalım kitap okuyalım elele tutuşup gözlerimize bakalım anlatalım birşeyler ,ben sana tatlı yapayım sen tesbihlerinle uğraş vs vs.YOK YOK olmadı anlaşma yaptık pazartesi ve cuma günleri hiç açmayacaktık .Gene açıyor Bu konuda napacağımı bilmiyorum.

  Cevapla

 15. cahide abla allah senden razı olsun. bunu söylememin en öncelikli sebebi şu. “ev kadını” diye küçümsenen, yemek ve temizlikten başka bir şeye aklı ermeyen, düşünmeyen, derdi olmayan, akşama ne pişireceğinden daha önemli bir kaygısı olmayan bir varlık haline getirildi ev kadını olmak. kadınların hepsi böyle değil elbet ama çizilen imaj bu ve aslında çalışmakta gözü olmayan hanımlar bile bu etiketin altına girmemek için çalışmak zorunda hissediyorlar.

  sen en önce bu imajı bozuyorsun ve düşünen yazan okuyan, ama aynı zamanda iyi yemek yapan, evi iyi çekip çeviren, çocuklarına ailesine düşkün bir bir anne olarak ezberi bozuyorsun. işte en çok bundan razı olsun Allah diye dua ediyorum. bu söylediklerimi övgü olarak addetme lütfen. bu çağda bu şekilde durmak,meydan okumaktır modern çağa. eşimin bana reçel yaptığımda söylemiş olduğu şeyi paylaşayım. kadınların beceriksizlikle adeta övündüğü bir zamanda reçel, turşu vs yapmanla gurur duyuyorum dedi. çünkü bu çabalarımız modern çağın dayattığı yaşam tarzına karşı kendi fıtri ve geleneksel tarzını koruma çabasıdır.
  değindiğin konuya gelince, yürekten katılıyorum. kadınlaşan erkekler ve erkekleşen kadınların arasında yaşıyoruz. yakın zamanda kız isteme töreninde bir babanın bizim hanım bilir diyerek sözü karısına devrettiğine üzülerek şahit oldum. o adamı başta kendi kızı ve damadı olmak üzere kim neden ciddiye alsın ki. kadın erkeğe hükmettikçe erkek de teslim oluyor ama bu tip insanların en başta cinsel hayatı bundan olumsuz etkileniyor. erkeğine hükmeden, güçlü, sözü dinlenen ama mutsuz kadınlar ortaya çıkıyor.

  bu konuyla ilgili yapılacak en öncelikli şey oğullarımızı düzgün ve erkek gibi yetiştirmek. onu kızlarla bir tutmamak, fazla pohpohlamamak. ve tabii ki eşlerimize karşı da davranışlarımıza dikkat etmek.
  cahide abla benim eşim bana göre daha sakin bir insandır. taşrada büyümüş bundan dolayı da daha iyi niyetlidir. istanbulda bir kez taksiye bindik eşim yolu tarif etti ama bana göre çok uzattı. ben hemen atladım yolu anlattım şöföre falan. ama daha sonra kendimi çok kötü hissettim ve bir daha yolu iki kat uzatsa da hiç bir zaman eşimin işine karışmadım.
  bunu neden anlattım? ben o tarz tavırlara devam etsem, eşim zaten yumuşak huylu birisi olduğu için ben ondan baskın olacaktım bunu hissettim ve korktum. çünkü eşim öyle bir adam olsa en başta ben ona saygı duymam. o gündür eşimin yanında kendimi hiç öne atmam çok bildiğim bir konu olsa da.

  en yakınlarımızdan başlamalıyız oğullar ve eşler…

  Allaha emanet ol cahide abla çok uzattım affına sığınarak…

  Cevapla

  1. kardesim ozellikle son anlattigin ornek cok cok guzel davranis keske kadinlarimizda erkek kardeslerimizde bu kadar ince dusunebilse ,cahide hanim malesef bu toplum nereye gidiyor evlatlarimiz nasil bi dunyada buyuyor bilmiyorum bu modernlesmek dedikleri seyin bizleri nasil esir aldiginin farkinda degiliz insanlik adina cok korkuyorum!

   Cevapla

 16. cahide hanım ağzınıza sağlık gerçekten çok güzel bir konu yine evet bazı şeyler insanlara öyle normal gelmişki haber sitelerinde bile öyle görüntüler varki artık utanmaktan öte midem bulanıyor bir müslüman kadın nasıl her tarafını açar bunlardan da geçtim iç çamaşırı bile mini eteğin altında kullanılmaz olmuş ve bu haberler öyle bir yayınlanıyorki sanki çokkk önemli bir şeymiş gibi insanlar bu şekilde islamiyetten asimile edilmeye çalışılıyor bunlarda bir imtihandır mutlaka yoksa peygamberimiz ahirzamanla ilgili o muhteşem hadisleri beyan etmezdi tek dileğim Allah bizlere ve ÇOCUKLARIMIZA bu fitneler karşısında sağlam imanlı bir duruş onlarada kalb-i ıslah nasip etsin

  Cevapla

 17. Cahide hanım okadar güzel yazmışsınızki aslında yaşadığımız fakat bizim bile farkındalığımızı kaybettiğimiz çok önemli konulara değinmişsiniz hakikaten yazdıklarınıza katılmamak elde değil. Fakat ne yapabileceğimi ben bile şaşırdım hayatımıza okadar çok yerleşmiş şeyler varki onlarsız bir hayat bile düşünülmüyor. Çalışan bir bayan olarak sabahtan akşama kadar bilgisar başında geçen bir günün ardından evime gidince yapılması gereken ev işlerimi çarçabuk yapıp çocuklarıma biraz daha fazla zaman ayırmak için onları tv den başka ne ile oyalayabilirim hayal bile edemiyorum o kadar dejenere olmuşsuzki çok şeyi unutmuşuz yıllar önce başörtrüsü takarken bir daha çıkarmamak için yemin ettiğim o gün olmasa ve Allah korkusu olmasa belki şimdiye çok başımı bile açmıştım. Sabahtan akşama kadar çalıştığım ortamda baktığım site ve tv lerde bunu beni iten o kadar çok neden varki… Peki biz çocukluğumuzda bunların çok azına şahit olduk hala git gellerle yaşıyoruz asıl çocuklarımızı düşünmek lazım onlar ne yapacak hayatlarının içinde bu kadar çok çirkinlik varken okuduğumuz haberler bile bize dehşet verirken onlar ne yapacak…. bide bazı haber siteri var okumaktan kendimi alamadığım merak kavramını uyandıran fakat aslında sapıklık ve tecavüz vs… şeylerden başka haber vermeyen o malum siteler (hürrüyet – milliyet) tv, gazete kısaca medya herşey toplumu bozmak adını yapılanmış adeta ne kadar acı. Allah bizlere yardımcı olsun….

  Cevapla

 18. Selamün aleyküm Cahide Hanım yazı çok güzel,çok da düşündürücü.İki erkek emanetimiz var inanın söylediklerinizi arasıra düşünür ve dikkat ederdim bazı şeylere.İslam ve imandan uzaklaşınca, helal ve haramları bilmeyip ya da önemsemeyince İslamı hayatlara geçiremeyince hayatımızın merkezine Allah cc yü almayınca Fıtratdan uzaklaşıyor sapıtmaya başlıyoruz.Sapıtan örneklere bakınca sapıklıklar artıyor.Çocuklarımızı koruyabilmek için biz elimizden geldiğince birşeyler yapıyoruz.Neler mi?Sizin de söylediğiniz gibi bize uymayan dostluklaımızı yıllar önce bitirdik o nevide yakınlarımızla dinimizin tavsiyesi üzerine mümkün olduğunca ölçülü görüşüyoruz.Altı yıldır evde televizyon yok hamdolsun Rabbime.İnternet şifreli parolalı ve süreli giriliyor.Okulları; anlayışı bize çok uygun bir özel okul .Kocaman bir şehirde çok sınırlı ve mütevazi yaşamaya ihtiyaçlarımızı minumuma indirmeye çalışıyoruz.Bunlar yetmiyor tabi bizi aşan şeyler olunca çocuklara herşeyi elhamdüllilah şirksiz bir Tevhid inancı üzerine açıklamaya çalışıyoruz.Yeri geldikçe çok değişik insanların toplulukların din adı altında farklı durduklarını ama bunun şu nedenlerle İmana ve İslama uymadığını önemli oalnın insanın kendi dininin değil Allahın dininin dindarı olması gerektiğini vurguluyoruz.Çarpık ilişkilere ait kelimeleri dışardan getirip sorduklarında da yaşlarına uygun bir şeklde anlatmaya çalışıyoruz.Öyle komşularım var ki çoğu paşa emeklisi, paşa(eşi çok hanım Allah cc hidayet versin) bürokrat…Elhamdüllillah örtündüğümde önce şaşırdılar ama çok saygı da gösterdiler.Çevreme faydalı olmaya çalışıyorum onlara ve çocuklarına hidayetleri için çok dua ediyorum.Çocukları çocuklarımla oynuyor anneleri komşum arkadaşım, hem dünyaları için hem ahiretleri için duam.Ama çocuklarımı doğru ve yanlışlar konusunda İslam üzere bilgilendiriyoruz eşimle,karşılarına çıkıyorlar çünkü.Onlara her zaman diyorum ki tüm dünya karşınızda olsa bile tek başınıza da kalsanız doğruyu söyleyin haktan ayrılmayın.Hiç kimse yanınızda olmasa bile Allah cc sizin yanınızda.O ne güzel vekildir. Sırtınızı O’na yaslayın O’NDAN İSTEYİN.Okulda kendi alehlerine de olsa yada öğretmeninin hatası da olsa bunu çook rahat söylüyorlar hakkı elhamdüllilah Allah cc sonumuzu hayır etsin cümlemizin inşallah.Selamletle. inşallah.Buarada Ecemiz Elifimiz iyi mi inşallah?Bize güzel haberlerini verirsiniz inşallah Cahide Hanım.

  Cevapla

 19. Evde tv yok evlenirken öyle istemiştim 8 sene geçti ama elham.hiç ihtiyaç duymadım, bu isteğime bir tanıdık sebeb oldu birbirimizden teşvikle birçok arkadaş evlenirken tv istemedi,bana evde nasıl duruyorsun kafayı yemiyormusun diyordu bazı komşular, tam aksi tv izleyince allak bullak oluyorum eşimde şu netten filim izlemeyi bıraksa çok mesud oluruz ,çünkü filimlerde 25 kare olayı var,şarkılarda ses ses üzerine kaydedilmiş hatta kuran hatimlerinde bile duyunca şok oldum nasıl bir oyundur Allahım bu biz anlamıyoz ama beyin algılıyor sen allah kelamı dinlediğini sanırsın şuur altına allahı inkar cümleleri gönderirler çok dikkatlı olmamız lazım ben çok muzdaribim korunmaya çalışıyoruz ama nereye kadar

  Cevapla

 20. S.a. Cahide hnm. Yaziniz her zamanki gibi cok yerinde ve isabetli olmus. Gercekten ahir zamanindayiz. Allah sonumuzu hayir etsin ins.. Allah da sizden razi olsunn boyle kobulara yer vererek insanlarin alismakta olduklari yanlislari n dogru olmadiklarini gosterdiginiz icin….

  Cevapla

 21. bazı erkeklerde aşırı kıllanma oluyor.gömlek yakalarından fışkırıyor.onlar için uygun olabilir.ama eşimin epilasyon yaptırmasını,tüm tüylerini temizletmesini ben de istemem.

  kadınların erkekleşmesi,erkeklerin kadınlaşması konusunda başı pekçok homoseksüel insanın söz sahibi olduğu moda sektörü çekiyor.top model kadınlar olabildiğince zayıf,popo dümdüz,göğüsler tahta göğüs diye tabir edilen tip,bel kavisi yok olmuş durumda.erkek modeller ise tamamen tüysüz,incecik,kassız,baştan ayağa dümdüz.bu iki insan tipi de ne kadın,ne erkek.birbirine benziyor yani arada birşey.geçen gazetede istanbula defile için gelen yabancı erkek bir modelden bahsediliyordu.ama defile kadın giyim üzerineydi.fotoğraflarda anlamanıza imkan yok erkek olduğuna.bu tiplerin çoğalmasını ünlü modacılar istiyor ve desteliyor çünkü kendi “ağızlarına layık” tipler.

  cahide abla yazdığın konuda çoooooooook uzaklara uzanmaya gerek yok.elimizin altındaki,yanımızdaki,yöremizdeki kişilere örnek olsak,uyarsak,saçma şeyler yapmaları için açık kapı bırakmasak yeterli.bir de ne olursa olsun bu insanları kınamamak gerek bence.onlar için dua etmek gerek.

  Cevapla

  1. Hastalık derecesinde veya kişiye rahatsızlık verecek şekilde kıllanma varsa tedavi yoluna gidilebilir ama bu konu çok başka. Ayrıca bir konu hakkında yazmak veya gündeme taşımak asla kınamak olarak değerlendirilmemeli. Çünkü bazı meseleler ancak konuşarak ve çözüm yolları arayarak farkettirilebilir.

   Cevapla

   1. ben senin kınadığını düşünmüyorum ablacığım.bazen insanlar “ay benim öyle oğlum olsa asarım,ay öyle kızım olsa keserim,ay eşim böyle yapsa boşanırım tarzı laflar ediyorlar.ama gerçeken böyle çocukları yada eşleri olsa ellerinden birşey gelemeyebiliyor.yani bazen anne babaların elinden gerçekten birşey gelmiyor.tv,internet,popüler kültür insanları öyle bir etkisi altına alıyor ki adeta köleleştiriyor.senin de dediin gibi beyinleri bloke oluyor.bu kişiler de ne pahasına olursa olsun kafasına koyduğunu da yapıyor.

    Cevapla

 22. CAhide bacim mən necə gündü bu haqda fikirləşirdim elə bil fikirlərimi oxudun sən.o reklamlari məndə gördüm.hətta yoldaşima belə dedimki belə şey edərsənmi??mənə elə tərs baxdiki sözümü uddum.Özünü erkek sayan və erkekliyi ilə qürur duyan ERKEK bunu etməz.Edə bilməz…

  Cevapla

 23. ateş düştügü yeri yakar degil düşen ateş her yeri yakar RABBim evlatlarımızı hidayet üzere kalmayı nasip etsin.bu yazıyı okuyunca 8 sene önceye gittim.oglum çine okumaya gittiginde her görüştügümüzde anne bize dua edin diyordu herseferinde bunu söyleyince merak ettim ısrarla sordugumda çinli kızların sarışın ve tüysüz erkeklerden hoşlandıgını okulda karşılaştıklarında açım diyerek sarılmak için koştuklarını söyledi.çare olarak çocuk yüzük takmak zorunda kaldı.RABBimin izniyle kendini korumasını bildi.ne amaçla gittigini unutmadı.geçen sene tatile gelen çinli karı koca müslüman olup gittiler.6 yıl onlara islamiyeti anlatmış.müftüye gittiklerinde seni doguran anne baba ne kadar şanslı demiş(İNŞAALLAH)RABBim evlatlarımızında bizlerinde ayaklarımızı kaydırmasın sırat-ı müstakim üzere olmamızı nasip etsin.selametle

  Cevapla

  1. Asumun hanım Allah sizin gibi şuurlu annelerin sayısını artırsın

   Genç kardeşimize maşAllah Allah iki Cihan’da razı olsuduğu kullarından eylesin..âmin

   Cevapla

 24. bir şey daha yazmayı unuttum ben bıyıksız erkeğe erkek demem eşimin bıyığını kesmesine asla izin vermem bıyığını kesersen kadın gibi görünürsün gözüme diyorum bıyıksız adamlardan iğreniyorum şüpheleniyorum hatta

  Cevapla

  1. “İğreniyorum” belki biraz sert bir ifade olur ancak benim de akrabalarımdan modernlik adına bıyığını kesenler oldu. Hem de 50, 60 yaşından sonra…

   Cevapla

   1. “Bıyıkları kısaltın, sakalları olduğu gibi bırakın. (Müslim)” sunnet uzere yasayanlarin yapmasi gerek zaten bu hadise gore biyiklari kesmek degil mi ?

    Cevapla

  2. Sevgili Gülay kardeşim bıyıksız erkege erkek demem hatta şüpheleniyorum demişsinBu bana göre çok yanlış;Benim eşimde bıyıksız,ben onu tanıdıgımda bıyıkları yoktu ve bıyık bıraktı ama alışamadım bıyık bırakmasına,oysaki babam yıllardır bıyıklı
   hani demem odurki bıyıksız her erkegi aynı kefeye koymasanız ondan şüpheleniyorumdan kastınız kul hakkına girer bence,eşim gayet efendi ve adam gibi adamdır,buraya yazan her bayan arkadaşımın eşininde bıyıklı oldugunu sanmıyorum,o yüzden aslını degiştirmeye çalışan ve özünü bozan erkeklik sıfatından çıkmaya çalışanlara atıfta bulunsak bence çok daha doğru olur.
   selam ve dua ile sevgiler

   Cevapla

   1. Evet haklısın canım, insan nasıl alışıyorsa, hep öyle görmek istiyor değil mi? Mesela eşim askere giderken bıyıklarını kesmişti. Bana çok kötü gelmişti..:)

    Cevapla

    1. Haklısın ablacım,ben alışamadım ne yapayım;)
     Oysa babam ben bildim bileli bıyıklı hiç kesmemiş şimdi kesse ne kadar tuhaf oluyor,hani göze ne aşina ise ve yılarca nasıl görünüyorsa farklılaşınca insanda tuhaf duygular bırakıyor
     Alışamadım valla eşimin bıyıklı haline kes dedim
     Gülay bacım anlayışın için sagol
     SEVGİLER
     Cahide ablacım sana bir sır vereyim mi,ben her gece seninle sohbet etmeden yatmıyorum,o kadar alıştım ki size sizden tarfilerinizden bahsederken Cahide böyle yapmış Cahide şöyle yazmış
     bazen o kim diyorlar;) ablam diyorum hakkını helal et ablacım,

     Cevapla

   2. kusura bakma biraz ağır oldu ama sinirlendim herhelde o an yazar iken bir kaç yıl önce bıyığa savaş açmıştı medya hatta zaman dan ekrem dumanlı da o malum medyanın gazıyla bıyıklarını kestirmişti gıcık olmuştum sırf onların gözüne girmek için yaptığına bazen ben de didişirim eşimle o kestirmek ister bazen ben engel olurum erkeklerin dudak şekilleri bıyıksız biraz feminen duruyor bana göre ben de beyazlaşmasına rağmen saçımı boyamıyorum girdiğim her ortamda saçı boyanmayan kalmamış ihtiyacı olsun olmasın kimsenin gazına gelmiyorum yaradanın bana verdiği saç rengine kıyamıyorum beyazlar gümüş gibi parlıyor seviyorum saçımı ya ama daha ilerde düşünürüm eski kominist renksiz kadınlar gibi de olamak istemem hani

    Cevapla

 25. Merhaba Cahide hanim yazdiklariniza gönülden katiliyorum.Yaklasik 3 se ne önce bir yaz günü oglumun arkadasi bize gelmisti.Hava sicak oldugundan kisa pantolon giymisti fakat bacaklari kadin bacagi gibiydi.Oglum bu ne hal dedim.Bana teyze killarim kötü gürünüyor diye temizlettim dedi .Sen 16 yasinda bir delikanlisin sana yakismaz böyle seyler diye biraz nasihat verdim fakat tuttumu bilemiyorum .Cünkü cocugu bir daha görmedim Eskiden sadece televizyonda gördügümüz kadin gibi hareket eden erkekleri carsiya her ciktigimda görür oldum .Türkiye yi bilmiyorum fakat Almanya da bunlardan cogalmaya basladi:Allah sonumuzu hayirli etsin.Allahim cocuklarimizi her türlü yanlisliklardan korusun.Amin.

  Cevapla

 26. Adamın biri çıkmış kaç gündür bir gazete de osmanlıların oğlancı olduklarından ttutun bir sürü rezaletler anlatıyor yani bu millet bu aslında diyor eskiden büyüklerimizden duyardık bazı ummadığımız şahısların bazı sapkınlıklarını ama azdılar şimdi alenen her yerde

  Cevapla

 27. ne güzel konuya değinmiş sin epeydir benim de aklımdaydı ne bu kadınsı erkekler erkeksi davranışta bulunan kızlar diye önceki gün bir filim izlerken şu medyanın gazıyla ayılıp bayılınan bratt pit midir nedir eşime dedim ki bu ney ya buna mı bayılıyo millet kadın gibi parlak bu hiç erkeğe benzemiyor aynı filmde rol kesen Gene hackman daha erkek erkek dedğin bu tipte olıur dedim kızlarında ağbiciğim diyerek konuşmalarına sinir oluyorum kadın kadınsı olmalı benim çocuklarıma tavsiyelerim bu yönde ben de çok önem veriyorum bu konuya

  Cevapla

 28. bu konuda genel bir çözüme gidilebileceğini sanmıyorum ama herkes kapısının önünü temizlese şehir temiz olur anlayışıyla hareket etmek lazım. Yani öncelikle kendimizi, ailemizi ve uyarabildiğimiz kadarıyla yakın çevremizi böyle şeylerden korumaya çalışmalıyız. ve haramı meşrulaştırmamak için de tepkilerimizi böyle böyle belli etmeliyiz.

  Cevapla

 29. Allah bizleri İslam’dan ayırmasın.
  Çocuklarımı mümkün mertebede İslam’ı yobazlaştırmış kişilerden uzak tutuyorum kendim de görüşmüyorum.
  Bir çok kadının yapamayacağını yaptım ve haramları kendine helal edinmiş eşimin yakın akrabaları ile iletişimi mi kestim elhamdulillah..
  Sırf çocuklarım onların yaşantılarını görüp benimsemesinler diye..!

  Cevapla

 30. Dostlar ben şaşırdım ne yapacağımı, insanlara ne önereceğimi…

  Cümlelerim bile dolanmış birbirine sanki.

  Var mı sizin çözüm önerileriniz? bu yaraya hangi merhem iyi gelir, bilir misiniz siz???

  Cevapla

  1. Selamun aleykum Cahide kardesim, toplumun en cok kanayan yaralarindan birine deginmissin. Rabbim senden razi olsun. Toplumda sadece benim senin veya ötekinin iyi olmasi kendini korumaya calismasi malesef birsey ifade etmiyor cünkü, insan olarak sosyal varliklar oldugumuz icin, icinde bulundugumuz toplumdan etkilenmememiz mümkün degil. Ancak toplum iyi, temiz ve dogru olursa bizimde öyle olmamiz anlam kazaniyor.
   Güzel kardesim bu toplumsal yaraya hangi merhemin iyi gelecegini sormussun, aslinda ayni zamanda yazmissinda. Fakata bende acizane biseyler eklemek istedim.
   Medeniyyetlerin en mükemmelini ortaya koyan yüce dinimiz kendisine uydugumuzda nekadar güzel düsturlar belirlemis
   “(Ey Muhammedi) Dosdoğru olarak yüzünü dîne, Allah’ın fıtratına çevir ki, insanlan o fıtrat üzere yaratmıştır. Allah’ın yaratışında hiçbir değişme yoktur, işte dosdoğru dîn budur; fakat insanların çoğu bilmez.”(Rum 30)
   Aslinda insanlik tarihi boyunca seytanin insan üzerinde yaptigi tahribatin en büyügü sirkden sonra, insanin yaratilisini bozmasidir.
   Halbuki yüce Yaraticimiz bizi bize yakisan en güzel bir sekilde yaratmis, bize farkli kimlikler belirlemis ve bu kimliklerimizi korumamiz icinde hayati derecede önem tasiyan kurallar koymustur.
   Bu kurallar insanin kimligini dünyaya ilk adim attigi andan, hayatinin son anina kadar korumasini saglayan kurallardir. Renklerden giyim tarzina, giyim esyalarindan tavirlarina kadar kimliklerini korunmasi istenmistir. Cünkü ancak kimliklerini korumus ve benimsemis fertlerin olusturdugu toplumlarin huzuru ve bekasi mümkündür. Kardeslerimiz yorumlari ile konuyu actikca farkli boyutlari ilede yorumlama imkani olur insaAllah.

   Cevapla

  2. Cahide Abla her harfine katılıyorum çok güzel anlatmışsınız durumu. Eşcinsellikte artışa sebep olan şeyler bunlar. Gerçekten ülkede o eskiden Osmanlı zamanından bildiğimiz Akıncı denebilecek tipte bir tane erkek bulamayacak haldeyiz. Bırakın onu, yakında erkek diyebileceğimiz birilerini de bulamayabiliriz. Bakıyorum etrafta gerçekten pembe gömlekli, göğsünde kılları ağdalanmış yada epilasyonlu, kolyeli-küpeli-bol yüzüklü, sakal-bıyıktan yoksun tipler… Hatta daracık pantolonlu erkekler var her yerde… İstanbul’da olmak bunu daha çok tetikliyordur bilemiyorum ama artık üniversitenin olduğu her şehirde, ailesinden başka şehirde okuyan her öğrencide, karşı cinse yatkınlığı geçtim, eşcinselliğe doğru meyil başlamış durumda. Savaş çıkacak olsa o beğenmediğimiz köylülerin erkekleri dışında doğru düzgün er gibi er yok. Allah hidayet versin, eğitimli olacağız derken hepten cahilleşiyoruz toplum olarak. ÜNİVERSİTE kavramı bana iyice çirkin görünmeye başladı……..

   Cevapla

  3. Allah’in selami uzerinize olsun oncelikle,belki haklisiniz,aykiri bir sozum yok size kadin kadinliktan cikti erkek erkeklikten!!! Lakin bir kremden bu kadar uzun bir yazi ortaya cikacagini tahmin etmezdim,unutmayalim ki bu tur kremler sadece parlak erkek goruntusu icin uretilmiyor,bazi beyfendi kardeslerimiz rahatsiz,abarti derecesini açmiş bir sekilde vucudlarinda kil var ve bu onlari piskolojikmen rahatsiz edebiliyor (((((lisede iken bir ogretmenimin gogus killari gomleginde inanilmaz firlardi ve yuzune bakamazsim ben utancimdan))))) Her seyi sadece kotulugune dusunmeyelim LUTFEN!!! Ustelik ben cocugumu neyden koruyacagimi anlamadim rasgele reklam cikiyor “dur yawrum reklam izlemek sakincali baska kanal acayim” mi diyecegim??? Ben izletmesem arkadasindan duyacak imrenecek veeee yapacak!!! Bence gozumun onunde her seyi gorsun ya bana ya da babasina sorarak ogrensin… Bu kadar sıkarsam korumak degil daha cok teşvik ederim… Bu yazinizda fazlaca öfke gordum ama inanin bu kadar kizacak birşey yokkk,sevgilerimle sizi hergun zevkle okuyorum:)))

   Cevapla

   1. Rahman ve Rahim olan Allahin adiyla….
    Dilek kardesim dedigine katiliyorum cocuga ““dur yavrum reklam izlemek sakincali baska kanal acayim” demek bazen zorumuza gidebilir. o yüzden ben evde TV olmasina karsiyim…
    o kadar sacma sapan, sapiklik derecesini acmis seyler varki (saririm hala öyledir,hatta son 3 yilda daha azdiklarini düsünüyorum) yaniliyorsam özür dilerim ama askmis , sev…mekmis metroseksulmis vs. seyleri cocuklarimiz TV görüyor, yalansa , yalan deyin. hangimiz cocugu evde annesinden babasindan öyle seyleri görüyor??? hepimizde hala bi utanma duyguyu var.
    cocuklarimiza kitap okumak, onlarla oynamak, eylenmek, resim yapmak, onlarla kendimiz ilgilenmek varkene su seytanin arkadasi TV basina yerlestiriyoruz ya…Allah bize hidayet versin… dedigin gibi kardesim sen cocuguma ben ögretmezsem arkadaslari ögretecek ve özenecek diyorsun…dogru… lakin biz cocuklarimizla yeteri kadar ilgilenirsek insAllah cocuklarimiz her konuda bize geleceklerdir… benim oglum 5 yasinda ve ondanda cok tuhaf sorular geliyor… bazen onun anlayacagi sekilde ne cevap verecegimi sasiriyorum…ama cok sabirli olmaliyiz kardesim… ve Allaha siginmaliyiz… biz Rasulullahin yolunda gidersek emin olmaliyizki yardimcimiz, destegim Allah cc.
    Ayrica konu tüy dökücü krem degil kardesim… konu bizim git gide yahudilere, hiristiyanlara imrenmemiz, onlar gibi
    olma cabamiz…buda bizim dogru yolda olmamiza bir delildir…

    ALLAH senden va ailenden razi olsun Cahide abla…Rabbim ahirette sizi Peygamberimizin komsusu eylesin insAllah

    Cevapla

    1. Amiiiin cümle mümin kardeşlerimle beraber inşAllah. Birde evinde tv olanlar için söylüyorum, reklamları kapatmak veya kötü kanalları silmek neden zor olsun ki? Çocuk nasıl olsa görecek diye çok aferdersiniz bir yatak sahnesini de mi seyrettireceksiniz? Bize düşen elimizden gelen gayreti göstermek. Herkes kendisini ve ailesini ıslah etme yoluna gitmedikçe, bu toplum düzelemez.
     Ayrıca böyle bir reklam insana bir yazı değil, kitaplar bile yazdırır. Çünkü konu gördüğünüzden çok daha derin…

     Cevapla

     1. Evet,bizdede tv var,esime diyorum ki bebek buyurse daha dikkatli olmamiz gerekiyor. Simdiden bile bebegin gozlerini tv ye cevirmesini engelliyorum. Insallah daha az ve sInIrLI izlemek te guzel ve faydali bir adim. Tabiki tamamen cikarmakta iyi olur,hayirlisi…oyle Pis Reklamlar cikmiski,ciplaklar vs..sadece kadin degil adamlarda ciplak.. Bu ve benzer goruntuleri ccugumun gormesine sebep olmamizdan ebeveyn olarak kisacasi,Allah a siginirim. Tabiki bir alternativ varki oda tum bu kanallari silip Informatik kanallari birakmak,bu gibi kanallarda boyle utanmaz Reklamlar gordugumu hatirlamiyorum. ZAten insan cocuguyla ya evde ya disarida guzel eglenceli ugraslar Inanin tv ye biiznillah fazla zaman kalmaz ve insan Gecede guzel ve rahat yatar, “cunku zamani gozlerini yormus olarak degil,daha cok bedenini Yormus olarak gecirmistir,”

      Cevapla

   2. Dilek kardeşim inan çok çokk şaşırdım yazdığına. bak sen bile okadar alışmışsınki, “kötülüğüne düşünmeyelim,kızacak bişey yok, ne yapayım, sıkmakla olmaz, gözümün önünde herşeyi görsün..” diyorsun…otür erkekleri (aşırı tüylü) çevremde de görmüştüm, bu anormal değilki utanalım/utandıralım.. nasıl tüysüz kadın garipsenmiyorsa tüylü erkekte garipsenmemeli… ninelerimiz/annelerimizde hiç tüy olmadığının farkındamısınız… ergenlikteki çocuklarının hiç tüylenmediğini görüp doktor doktor gezen aileler hala var.

    lütfen artık yaradılışımıza dokunmayalım, yani FITRATI BOZMAYALIM… şeytanın bir sözü var biliyomusunuz, Mevlama (cc) diyorki, insanlara söylicem senin yarattığını/yaradılışı bozmaları için. lütfen dikkatli olalım.

    ve çocuğumuzu ilk önce tv den korumalıyız, ondan iyi-kötü arkadaş mı var evin içinde…
    beni/seni ailelerimiz sıktıda biz yinede imrendik mi? sen şuan çocuğun küçük olduğu için kontrolün altında, ama ya lisede üniversitede?…. ozamanki ilgiler ihtiyaçlar daha farklı, nasıl gözünün önünde olucak? çocuklarımıza öyle bir bilinç verelimki, biz yanında olmasak bile yanlışı/kötüyü gördüğünde tepki vermeli, tv yi kapatmalı….
    ortaokula kadar evimizde tv yoktu bizim, keşke hiç alınmasaydı da, şuan onsuz şaşkın şaşkın etrafa bakınır olmasaydık.. bir çocuk arkadaşından/ebeveyninden daha çok zaman geçiriyosa tv ile, işte ozaman eyvah demeliyiz. ben evimde tv kanallarının çoğunu sildim, kalanlarında belirli programlarını izliyorum. çocuğum olduğunda da inşallah tamamen kaldırmış olurum evimden. dua edinde irademizi koruyalım. ecmain..

    Cevapla

    1. Benim yazdiklarimi neden istediginiz gibi anladigini anlayamadim,ben yurt disinda kaliyorum ve inanki cevremde yok denecek kadar az turk ya da musluman kardesim var.. Ben Cahide hanimin yazdiklarina sonuna kadar hak verdim sadece demek istedigim cocugumu tek basina egitemeyecegim bazi seyleri cevreden de ogrenebilecegi,2 yasindaki kizim a simdiden muslumanligi ogretmeye calisiyorum… Ben sadece bir reklamin zarari kadar faydasinida anlatmaya calistim,sonucta bir insanin fikri neyse zikride o olurmus… Ogretmen konusuna gelince adam killi diye UTANMADiMMM!!!! Ogretmenimin yuzune bakarken gozlerim gomleginden cikan killara takildigi icin adami rahatsiz etmekten utandim… Biraz anlayarak okursak ne demek istegim anlasilacak… Cahide hanimin bukar sinirli bir yazi yazmaya iten konu bambaska yaziminda basinda soyledigim gibi Kadin kadinliktan Erkek erkeklikten CİKMİS… Ben bu konuda sonuna kadar hak veriyorum Cahide hanima… Sadece bazi seylerin ne kadar zor oldugunu anlatmaya calistim… Ustelik bir televizyonuda evden cikarmayi dogru bulmuyorum benim esimle oturup keyifli vakitler gecirtecek programlar ulasmak istedigim bilgileride aliyorum.. Zararina gelince aklim varsa bilirim zararini… Unutmayalim ki ” Kisi kendinden bilirmis işi.” Bazen yazilara zit bir sey yazinca yanlis anlasilmasin ki yaziya hak verilmiyor ya da Cahide hanim sevilmiyor.. Genede yazima Cahide hanimdan bir cvp beklerdim,her neyse Hayirli Gunler:)))

     Cevapla

      1. Hiddetlenmiyorum zaten Cahide abla umarim abla dememe izin verirsiniz kiben sizi anne olarak goruyorum… Neyse fikirler paylasilarak insanlar taninirmis:))

       Cevapla

   3. Selam , herbir anan babanin gorevi cocuklarini kotuluklerden ve zararli olabileceklerden korumakdir, bu zarar TV’den, internetten geliyorsa oradan koruyalim, nasil olacagi kisinin kendi tarzina bagli olsada, bunu konusup yardimlasabiliriz, ama gorsun, herseyi ogrensin, nasil olsa ogrenecek demek cozum degil zira, bu konuya onem veren ulkelerde zaten cocuk programlari tamamen ayri ve reklamlar ona gore, olmayan yerde is aileye dusuyor…maalesef gelisen teknoloji sayesinde anne, baba olmak her gun biraz daha zorlasiyor, eskiden nereye kiminle gidiyordu problem, simdi hersey bir clik mesafede…bu disiplini ve controlu kucuk yaslarda kazandirmak pisikologlara gitmekden daha iyidir..ve inanin buyuduklerinde size tesekkur edecekler…

    Cevapla

  4. Abla Allah senin bu guzel amellerinden,boyle gordugun kotuluklere sessiz kalmayip uyarmandan ve hatirlatmadan Allah razi olsun! Hani derler ya susma,sustukca sira Sana gelecek.subhanallah! Sasilacak seyler bunlar. Sen bu zamanda gercektende cogalan bu ahlaksiz,asagilik derecesinde bir konuya degindin,sadece deginmedin ,elledinde. Lezbiyenlik ve gunumuz diliyle escinsellesmenin yayildigi ve normal gosterilmeye calisan bir zamandayiz. Rabbim bizi ve tum insanligi muhafaza Etsin.amin .anca bu Kadar yazabikdum cunku .su an tek Elle yaziyorum,malum Diger elde bebek. Pik bitti,selametle

   Cevapla

"...Güzel bir söz, kökü sağlam, dalları göğe yükselen bir ağaç gibidir.(İbrahim suresi:24)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s