Doğal Güneş Kremi

Allah Bize Şah Damarımızdan Daha Yakındır!

“İşte Rabbiniz olan Allah… Hakimiyet onundur. Onun yakınından çağırdıklarınız bir çekirdek zarına bile hükmedemezler. Onları çağırsanız, çağrınızı işitmezler; işitmiş olsalar bile size karşılık veremezler; kıyâmet günü de sizin ortak saymanızı tanımazlar. Hiç kimse sana, her şeyin iç yüzünü bilen Allah gibi, haber veremez.” (Fatır 13-14)

Sonuca varamayacağımı bildiğim için uzun zamandır, tarikatler, cemaatler, bidatler konularına girmemeye gayret gösteriyorum. Fakat bazen güzel gelişmelerde oluyor diye dün  kısaca bahsetme gereği duymuştum. Sabah bir yorum ilişti gözüme, okurken tüylerim diken diken oldu. Yorumun son kısmında şöyle yazıyordu:

“onlar Allahın sevgili kulları onlar Allaha nazı geçenler.nasıl olur da araya kimseyi sokmayın ne isterseniz allahdan isteyin dersiniz..dünya onların yüzü suyu hürmetine duruyor.”

Subhanallah! Bize ne oluyor ki, şah damarımızdan daha yakın bir Rabbimiz varken, başka aracılara ihtiyaç duyuyoruz? Onlar Allah dostu, Allah’ın sevgili kulları deniyor. Nereden biliyorlar? Ellerinde gökten indirilmiş bir belge mi var? Garantileri mi var? Allah’a nazı geçiyor ne demek?

Yüksekçe bir dağın tepesine çıkıp da avazım çıktığı kadar haykırasım geldi içimden. Bütün nefsine zulüm edenlere, bütün şirk bataklığında yüzüp de fark etmeyenlere “ALLAH’dan başka ilahlar mı arıyorsunuz?” diye sorasım geldi.

Mümin nereye kadar susabilir ki, sapık denmesi, yoldan çıkmış denmesi ve daha bir dolu ithamlar elbet nefsime ağır geliyor ama doğruları haykırmaya mecburum. Biliyorum ki, doğruyu görebilenler var. Doğruya aç olanlar var. Onlar için Allah rızası için bu konuyu yeniden gündeme getiriyorum.

Uydurma menkıbelerle, gavs efsaneleriyle, güya İslam’ı anlattığını sananlar,insanları kandırnlar elbet bir gün bu yaptıklarının karşılığını elim bir şekilde göreceklerdir.

BURADA  Aracılar koyarak dua etmenin yanlışlığı hakkında yazmıştım.

“ Ve kullarım, sana benden sordukları zaman şüphe yok ki, ben pek yakınım. Bana dua ettiği vakit dua edenin davetine icabet ederim. Artık onlar da benim için icabet etsinler.Ve bana îman eylesinler. Ta ki doğruyu bulmuş olalar” Bakara 186

Rabbimiz bizleri doğru yoldan ayırmasın. Akl edebilenlerden, fehm edebilenlerden, basireti bağlanmamış olanlardan, yalnız kendisine kul ve Rasulüne Ümmet olabilenlerden eylesin. Cümlemizi şirke düşmekten korusun. (Amin)

Rabıta konusunda, tevbe alma konusunda, dua ederken aracı koyma konusunda  bildiğini saklamayanlardan, Allah için Hakkı haykıranlardan Allah razı olsun.

Konuyla alakalı, belgeleriyle yazılmış yazılar:

Rabıtanın iç yüzü

Kibrit kutusu hikayesi! Çok acayip!

Gavs, kutup yalanı!

Tek tek isim vermeme gerek yok, bu yazı ve videolarda aldatanların pek çoğuna şahit olacaksınız.

Comments are closed.

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Bu yazınız ve bu yazıyı yazma cesaretine sahip olduğunuz için sizi can-ı gönülden tebrik ederim. İşte sizi bu yüzden hergün takip ediyorum. Bu arada tarifleriniz birbirinden güzel. İncir uyutması tarinizin sunumu en az aşureniz kadar güzeldi. Fırsat buldukça tariflerinizi deniyorum.

 2. risale online sitesinde himmet ve vesie baslıklı makale var.istifadeli…

 3. halk egitimlerde osmanlıca kursları veriliyor.hayrat vakfı sayesinde.kuran harfleriyle okuyup yazmak ne bahtiyarlık ey rabbim..sukurler olsun

 4. fazla zamanım olmadığı için böyle katkıda bulunmak istedim, sessiz kalmaya içim elvermedi, 13 yaşımdan beri kabullenmediğim ama şahit olduğum, çok üzüldüğüm bazı örnekleri anlatsam kitap olur, bu linklerdeki kitaplar da anlaşılır özet kitaplar, yayınevinin diğer kitapları da aynen diyebilirim, bazı eserleri karınca yayınları arasında da var, tevbeyle ilgiliydi biri, defalarca okudum ama ismi hatırımda değil,

  http://www.islah.de/akide&tevhid/akd00029.pdf

  http://www.islamicbook.ws/turkish/turkish-03.pdf

 5. seher.. says:

  yorumların tamamını okumadım ama okuduklarım kafamı allak bullak etmeye yetti…..ne yani ben bu yaşıma kadar hatamı ettim hep….kabullenemiyorum bazı şeyleri….yanlış anlamayın herhangi bi tarikatle alakam olmadı hiç ama ömrümün belkide yarısını değerli gördüğüm bir cemaate adadım…çok sevdim ama çok hocaefendiyi..burda türkçe olimpiyatları zamanı epey tartıştım bile bazı arkadaşlarla….ama şimdi kafam allak bullak..yıllarca dedikleri herşeyi yaptım,peki ben şimdi yanlışmı yaptım…….???

  1. Seherim yanlış yapıp yapmadığını anlamak için, güvendiğin insanların uygulamalarını Kur’an ve Sünnet’e göre değerlendirmen lazım. Bir insanı sevmen, seni onun hatalarına karşı sağır ve kör yapmamalı. Kimse hatasız değil ancak, öyle yanlış hususlar var ki, imanı zedeler nitelikte.

   1. seher.. says:

    allah razı olsun ablam…sadece klavyenin tuşlarıyla beni tepetaklak ettin….

    1. Estağfirullah Seherciğim. Yapamaya çalıştığım sadece insanları araştırmaya sevketmek, farkındalık oluşturmak. Allah günahlarımızı bağışlasın.

     1. Seher kardeşim insanın hatasını geç te olsa anlaması hiç anlamamasından çok daha iyidir..Anlamadan bu dünyadan göçenlerde var..Allah muhafaza

 6. zerdali mişmiş says:

  http://www.youtube.com/watch?v=NwG1TT16tzs

  cahide ne olur bunu izle..istersen yayınla istersen yayınlama ama ben hayretlerdeyim…

  1. Bacım bu zaten Arifhan dergisinde sanırım Nisan sayısında yazıldı. Ve pek çok insan buna inanıyor. Peygamber efendimiz bile böyle bir şey anlatmamışken bunlar kim oluyor? Allah bizleri bu türlü sapkınlıklardan muhafaza buyursun.

 7. cahide abla farzedelimki bu tarikatlarla alakali yazinizda siz hakliydiniz ve tarikat rabita seyh diye bisey yok o zaman ne ala size onca kisiyi yanlis yola gitmekten ve olmayan biseyle kandirilmakztan kurtardiniz eger öyleyse ahirette karsiligini mutlaka görürsünüz ama peki birde ikinci ihtimal var ki eger su andaki onlarca ve gecmisteki yüzlerce seyh ve yollari(tarikat rabita …) hakiki ise bu sizin icin hem dünyada hem ahirette altindan kalkamiyacaginiz cok agir bi vebal olmazmi siz size göre yanilmiyosunuz biz peygamber oldugu halde hata yapip abese suresiyle uyarilan bi peygamberin ümmeti olarak ya sende yanildiysan ablam halin nice olur gecenlerde kalbini kirmamak icin gülizar isimli kisinin blog ismini vermeyen siz verdiginiz bi linkte tarikat liderinin fotografi var ayrica gavsla ilgili aciklamayi yapan kiside cübbeli ahmet hoca yani mahmut hocaefendiye bagli olup rabita yaptigini acikca söyleyen birisi.bu konuya hic yakismayan bi isim yani (kendisini cok severim)fikir olarak bana katilan bi kardesimin yorumunu ürpererek okumussunuz onun hemen üstünde bana Abdulkadir gey.hzlerine iftira attigimi söyleyecek kadar kul hakkina ve vebale giren birde muvahhide isimli bi kisidede ayni sekilde ürperdinizmi acaba ayrica yukarda videosunu paylastiginiz kisi pierre vogeldir kendisi almanyada yasar ve vahhabidir Almanca sohbetlerindede Allah hasa göktedir dicek kadar ileri gitmistir ben almanyada yasiyorum ve 2.dilim almanca ordan biliyorum belki bilmiyosunuzdur diye uyarmak istedim lütfen fikrime karsi olanlar saygi cercevesinde elestirsinler burda bi insani sadece yorumuyla taniyarak hakaret edemeyiz bu beni degil sizi alcaltir.son olarak buhariden rivayet olunan bir hadiste Yüce Rabbim buyurduki kim veli bir kuluma savas acarsa bana savas acmistir…bunun en ufak bi ihtimalinden bile Rabbime siginirim

  1. Hâlâ aynı yerde sayıyorsun canım. Üst kısım için tekrar cevap vermeye gerek duymuyorum. pierre vogel vahhabidir demişsin. Tarikat ve tasavvuf ehlinin en önemli yaftalamalarından biri budur.
   Bak sahih Hadis-i şeriflerde senin ileri gidilmiş dediğin konu nasıl anlatılmış:

   “Ben gökte olanın emîni iken, sabah akşam göğün haberleri bana geliyorken, siz bana mı güvenmiyorsunuz?” [Sahîh-i Buhârî, el-Meğâzî (4351)]

   Yine Rasûl sallallahu aleyhi ve sellem’in Câriye ile yaptığı şu konuşma da bunun delîlidir: Peygamberimiz “Allah nerededir?” diye sormuş, Câriye: “Göktedir.” demişti. Sonra: “Ben kimim?” buyurmuş. Câriye: “Sen Allah’ın rasûlüsün!” demişti. Bunun üzerine Nebî sallallahu aleyhi ve sellem: “Onu azâd et. Çünkü o mü’minedir.” buyurdu. [Müslim, el-Mesâcid (537); Nesâî, es-Sehv (1218)]

   Yine şöyle buyurmuştur: “Merhametlilere Rahmân da merhamet eder. Siz yerdekilere merhamet edin ki gökteki de rize rahmet etsin.” [Ahmed (2/160), Ebû Dâvûd (5/231 no: 4941), Tirmizî (4/324 no: 1924), İbn Ebî Şeybe (8/338), Hâkim (4/159), Beyhakî (9/41)] Tirmizî, bu hadîs sahîhtir der. Hâkim de hadîsi tashîh etmiş ve Zehebî de ona muvâfakat etmiştir. Bu konuda daha başka hadîsler de vardır.

   Ve bu konu aşağıdaki linklerde çok güzel anlatılmış. Sabırla okumanı tavsiye ederim
   http://www.rahmet.org/index2.php?icerik=rabbimiz&ayrinti=13

   http://www.tevhidvesunnet.com/index.php/fetvalar/36-akide/114-allahin-gokte-oldugunun-delili-nedir.html

   1. zerdali mişmiş says:

    allah aşkına rabbimin zamandan ve mekandan münezzeh olduğunu herkes biliyor..bazı ayetlerde rabbimiz göklerde olduğundan bahseder.mecaz anlam arap dilinde de hakimdir ve Allahın yüceliğini anlatır..tabiki ALLAH GÖKLERDE VE HERYERDEDİR..bize kendi canımızdan şahdamarımızdan daha yakındır..yerin ve göğün rabbi der allah..gökyüzü bizim için bir bilinmeyen bir boşluktur..ne alemler var biz bilmiyoruz ama yaradan biliyor ve hepsinin rabbi olduğundan bahsediyor..

  2. http://www.islam-tr.net/tevhid/11859-allah-nerede-rahman-arsa-istiva-etti-kitap.html

   *Tevhid Akidesi yani ( TEVHİD DİNİ ) Hiç bir Grubun – Fırkanın – Hizibin -Cemaatin ”Selefi ve Vahhabi’de” içinde olmak üzere kimseye Fatura edilemez…

 8. risaleinuru orijinalinden osmanlıca nushalarından okumanızı tavsiye ederim cahide abla

  1. Osmanlıca biliyor musun Cahide?

   1. Maalesef hayır Jaleciğim

    1. Canımsın…Bende bilmiyorum.Kur’anı anlayarak okuyabilmek için bir yıl arapça kursuna gitmiştim.Fakat Kur’anı yaşayabilmek ,hayata geçirebilmek için arapça bilmenin yeterli olmadığını anladım.Ortalık çok karışık.Şimdi evde ezber yapıyorum.Hem orijinal metni hem de güvendiğim bir alimin meal tefsirini ezberleyip namazda okuyorum.Örneğin yatsı namazında Mülk ve Secde, sabah namazında Yasin ,dilimle arapçasını okuyorum ama aklımdan meali geçiyor.Bu arada haddimi aşmazsam şunu söylemek isterim bazı kardeşlere;bazı kitaplar var külliyat halinde isim vermek istemiyorum osmanlıcası sadeleştirilmişi var hani, okuyalım ,okusunlar tamam ama bu kitaplara vahiy muamelesi YAPILMASIN istiyorum.Hiç bir kitap Kur’anın açıklamasının açıklamasının açıklaması olamaz.Kur’an zaten mübindir.Hiç kimse her şeyi bilemez…Bildiğini iddia edemez…Her bilenden fazla bilen birileri mutlaka vardır.Cahideciğim amacım polemik yaratmak değil asla…Eğer tartışma çıkar diyorsan yayınlama bu yorumu ne olur.Ben çok okuyor ,çok araştırıyorum.Taklidi iman değil tahkiki iman benimkisi…Ön yargılarım yok benim …araştırmadan karar vermem. İslam tarihini araştırıyorum mesela… yazının bulunuşundan itibaren.Peygamberler tarihi…Taşlar yerine öyle oturuyor öğrendikçe…Çok şükür imanım artıyor. Tasavvurum berraklaşıyor.Kur’an müslümanı olmaya çalışıyorum ben… Peygamberimizden sonra hangi merhalelerden geçmişiz…Kırılma noktaları, ayrışma noktaları….Yollara ve ekollere ayrılma ilk ne zaman başlamış.Emevilerin yaptıkları…Daha neler neler .Eğer sıkmazsam üzmezsem seni ve arkadaşlarını yazarım yine …Duacıyım hepinize…

     1. Hiç sıkılmayız Jaleciğim. Hepimiz bir öğrenciyiz. Birbirimizden öğreneceğimiz çok şeyler var.

      1. İnşaAllah …Çoook teşekkür ederim kardeşim…Rabbime şükürler olsun.Kalbim sıcacık oldu.Esmai hüsna sohbetleride yaparız belki Cahideciğim .Her güne bir esma yada her haftaya bir esma..Rabbimizi O’nun kendisine koyduğu isimlerden tanımak gerek. Bizzat Kur’anda yer alan isimler .Sonra birde mevzu hadisler konusu var…Çok önemli…Rabbimiz karşılaştığımız her zerrede hayır nasip etsin…Hayırlara yöneltsin…Amin.

 9. zerdali mişmiş says:

  …………

  1. Canım ben o kısmı kaçırmışım. Yorumu sildim gitti

  2. zerdali mişmiş says:

   hristiyanlar arasında önemli bir yeri olan aziz pavlus denen şahıs,onların en önemli din adamıdır..hristiyanlar ona büyük saygı duyarlar..ama bilmezlerki incildeki tevhidi yerle bir etmiş,kutsal kabul ettikleri üçlemeyi uydurmuş,hazreti isaya ilahlık vasvetmiştir..şimdi de müslümanlar arasında böyle bir durum oluşmaya başladı…

   1. zerdali mişmiş says:

    ahkaf suresi 5. ayette rabbimiz.’allahı bırakıpta kıyamet gününe kadar duaya karşılık veremeyecek kimselere,dahası kendisine dua edildiğinde dahi farkında olmayan kimselere yalvarıp yakarandan daha şaşkın ve sapkın biri olabilir mi’ bu ayati okuyan bazı zihniyetler burada bahsedilen putlardı diyor..söylermisiniz ne farkeder,o zaman taştı şimdi insan…sonuçta ayet gayet açık değil mi…akledene anlayana rabbimin sözleri yeter…

 10. Fatmanur says:

  Milli eğitim bakanlığı ile hayrat vakfı işbirliği olucaktı. Yanlış yazmışım. Kusura bakmayın.
  Cahide kardeşim abla mı demeli bilmiyorum. İslamiyet birliği gerektiriyor. Tek tek birlik olur mu ? Bid’ a rüzgarlarına şeytanın vesveselerine dayanılabilir mi? Ağaç ve orman misali. Elbette kuran-ı kerim hepimize indi. Ancak biz hangi ilimleri aldık ki onu dosdoğru yorumlayalım ? Ömrünü bu ilimlere vermiş alimlerin birçok ilimleriyle fıkıh akaid şeriat hadis gibi ilimlere vakıf olanların bilgisiyle anlamak daha emin bir yol değil mi? Bazı kişiler kuran-ıkerimin mealini 6 kere okuduğunu söylüyor ama görünen hiç bir alameti yok.

 11. S.a ablacığım bilmiyorum bu kadar yorum arasından beni görüp okuma fırsatın var mıdır acaba.ama ben yinede yazayım dedim.şu yaşıma kadar hiçbir tarikate girmedim.davetler oldu arkadaşlarım oldu o cemaatlere mensup kişilerle tanıştım fakat Allah (c.c)nasip etmedi bana oraları.mevlam neyler neylerse güzel eyler misali ben yalnızca Allah ve resulünün yani Kur’an ve sünnete tabi olarak yaşadım benim gibi yaşayan insanları Rabbim karşıma çıkardı onlarla tanıştım ama gel gelelim çevremde çoğunluk tarikattan herkes bir cemaatte bağlı bana tanıştıkları zaman soruyorlar nereye bağlısınız ben Allah ve resülune bağlıyım deyince.insanlara tuhaf geliyor anlatamıyorum bu konuyu onlara garip karşılanıyorum …ama sizi tanıdıktan sonra yalnız değilmişim anladım.her zaman ettiğim duayı Rabbim karşıma çıkarmıştır.Rabbim beni razı olduğun kullarınla haşır neşir eyle…dilimin döndüğünce ayetlerle hadislerle anlatıyorum ama anlayana.Bu din aklı Selim olanların dinidir akılsızların değil.kimsenin onlara anlatmasına gerek yok .kur’an hepimize inmiştir bir okusak bir araştırsak…..gerçekleri görmek ümidiyle…

  1. Allah razı olsun Elifciğim. Ayaklarımızı kaydırmasın…

   1. Âmin 🙂

    1. zerdali mişmiş says:

     elif kardeşim insanın kendi düşüncesinde bir kardeşini bulması çok güzel..cahidenin duasına yürekten amin diyorum…

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: