Stilea Ev Tipi Vakum Makinası

Vakum makinası belki de pek çoğumuz için alışık olmadığımız bir makina. Benim için de öyleydi açıkçası. Hatta  Stilea Firması ilk olarak bana bu makinayı göndereceklerini söyleyince ben pek sıcak bakmadım. “Ne işime yarar” diye düşündüm. Makina elime geçtiğinde hiç kullanamayacağımı düşünüp bir kaç gün kullanma girişiminde bulunmadım.

En son  buzdolabında ki bir paket fındığı alıp “bakalım bu nasıl bir makinaymış” diyerek denemeye koyuldum. İlk denememde makinaya alışmaya başladım. Çünkü makina, fındık poşetinde hava adına hiç bir şey bırakmadı.

Makina çok basit bir düzeneğe sahip. Çok büyük değil. Her yere sığabilecek boyutlarda.

Kullanımı çok basit. Tek bir düğmeyle hem vakumlama hem de yapıştırma yapıyor. İsterseniz pek çok poşet için sadece yapıştırma seçeneğini kullanabilirsiniz. İnce poşetleri yapıştırmanızı tavsiye etmem. Eritebiliyor çünkü.

Bu makina da sadece Stilea vakum makinasına uygun vakum poşetleri kullanabilirsiniz. İnternette pek çok yerde ve farklı fiyat aralıklarında poşetleri bulabilirsiniz. Poşetler kirlenince yıkanıp yeniden kullanılabiliyor.

Vakum poşetleri özel üretilmiş. Farklı poşetlerle vakumlama yapılamıyor.

Stilea vakum makinasını özellikle iklimi nemli bölgelerde oturanlar için tavsiye ediyorum. Pek çok kişi memleketten getirdiği, özene bezene hazırlanmış kışlıkları nemlenip küflendiği için kullanamıyor. Aynı şekilde çok sıcak yörelerde de yiyecekler çabuk güveleniyor. Çok fazla gıda israfı oluyor.  Vakumlandığı için yiyecek aralarında neredeyse hiç hava kalmıyor ve dolayısıyla yiyecekler çok daha fazla dayanıyor.

Fındığın nasıl vakumlandığına bakın. Tıpkı marketteki vakumlu gıdalar gibi.

Elimin altında soyulmuş patates olsa, dar zamanlarda hemen çıkarıp kızartsam diyorsanız, patatesleri soyun. Kızartmalık doğrayıp kurulayın ve vakumlayın. Dondurucuda aylarca kararmadan durur.  Dolabın altında ise en az 1 hafta kalabilir.

Kuru domateslerin bu şekilde güvelenmesine imkan yok. Hatta dolaba koymanız da gerekmez.

Kuru incir çok hassas bir meyvadır. Çabucak böcek oluşur.Vakumladıktan sonra endişelenmenize gerek yok.

Kırmızı pancarı da vakumladım ama pancarları sulu bıraktığım için vakumlarken makina suyu da çekmeye başladı ve vakumlama tam olmadı. Yani kesinlikle vakumlanacak gıdaları sulu bırakmayın. Fazla suyunu mutlaka alın.

Ayrıca güvelenmesinden korktuğunuz yün kıyafetlerinizi veya bozulmasından korktuğunuz küçük malzemelerinizi vakumlayarak güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Buzluk kokusundan rahatsız oluyorsanız, gıdaların kokuları birbirine karışmasın diyorsanız, vakum makinası tam size göre.

Şimdi siz bu makinanın fiyatını da merak edersiniz. Stilea vakum makinası  150 tl. civarında.

İlk bakışta gereksiz gibi görülen bu makina, israfı büyük ölçüde engelleyecek  önemli bir alet.

VAKUM MAKİNASI VİDEOSU

66 comments

 1. Hemen tüm yorumları okudum ama birşeyi net öğrenmek istiyorum mümkünse. Örneğin bir balık ve ya bifteği vakumladınız. Buzdolabında ( derin dondurucu bölümünde değil ) üst katlarda kaç güne kadar güvenle tutabilirsiniz?

 2. merhaba sizi severek takip ediyorum:) merak ettigim bisey var normal poset de kullanilabiliyormu? kalin buzdolabi poseti gibi

 3. ben stilea vs2140 vakum makinasını aldım evet poşetler tırtıklı olmak zorunda ama denildiği gibi fiyatlar pahalı değil bilmeden aldığım tırtıksız poşet 1 kilo 17.5 tl idi ve 60 adet girdi sonradan istanbul bilişimden orjinal poşet bulup sipariş verdim 500 gr 52 adet girdi 24 tl. evet biraz bulmak zor bununda sebebi daha türkiyede vakum makinasının kullanımı yayılmadığından.

 4. Cahide hanım;
  Lütfen bu ürünü önermeyin sizin isminizxe zarar verir!

  Öncelikle biz firma olarak yaptığımız iç gereği bu tarz küçük konsept makinalara ihtiyaç duyuyoruz.

  Stilea firmasına yorum yazmak istedim ama ne mümkün…Bizde buradan bir şeyker yazdık.Buyurun size değerlendirmelerimiz…
  Bilmelisinizki piayasada buna eş değer çok daha iyi ürünler var.Bu ürünler aşağıdaki olumsuzluklara sahip değil 100-200tl. artı ücretlidir ama işlevsellik çok daha iyidir.
  Öncelikle bir örnek http://www.egetedarik.com/egetedarik.php?sayfa_id=304&kategori_id=301&id=219&lng=1
  Bu bir örnektir ve bu ürün stileaya göre çok daha başarılı.neden mi?
  Stilea nın poşeti her zaman bulmak zor.Düşünün saat geç bir şey vakum yapmak istediniz poşet yok.Büyük şehirlerde belki bulursunuz ama maalesef diğer yerler için bu söz konusu bile değil , ayrıca her seferinde ürünü açınca 1,25tl gibi bir parayı açtığınız poşetle birlikte çöpe atmak…en konomik poşet (kampanyalı) 20 adet 21.50tl+kdv:26tl.uzakta iseniz + kargo.En dayanıklı,daha esnek çim poşetinin bile kilosu 7tl.ortalama 50 adetten fazla…Diğer dezavantajlarıda var.ÖRN. poşet ışık almamalı diyelim siyah poşet yok! Zaman ayarı olmadığı içinde normal yapıştırmada poşetleri eritiyor.Alırken bir kez daha düşünün aldığım gibi çöpe attım.Resmen para öğütücü!

  • Bence siz ege tedarik firmasın çalışıyorsunuz ve PACKTECH isimli markayı satmak için rakibinizi kötülüyorsunuz. Buraya kadar düştüyseniz gerçekten kötü durumdasınız:)

   • Tedarikçiye çalışsın veya çalışmasın ayhan bey haklı neyazıkki. Ben gözümü karartıp aldım, şu an pişmanım. poşetleri anormal derecede pahalı. Düz poşetlere vakumlama yapmıyor. Poşetin içinde hava boşaltma kanalları olması gerekli (yani tırtırlı olacak). Burada ekonomik poşet bulamayınca ÇİN den getirtmek zorunda kaldım. Normalde başla markalarda kilosu 7-12 tl arası satılan poşet’in kilosu stelada 100 tl yi buluyor.

    • Merhaba Bülent Bey,
     Düz poşetlere vakumlama yapmadığını bu cihazı alanlar zaten biliyorlar. Kaldı ki kilosu 100 TL’yi bulan bir poşet biz bilmiyoruz, muhtemelen siz karıştırıyorsunuz. Poşetlerimizin yarım kilosu bir çok yerde 24,90 TL’ye satılıyor, bu da 1 kg için yaklaşık 50 TL demek. 1 kg’da 120 adet torba var. Bu fiyat size ucuz gelmeyebilir, fakat dediğiniz gibi düz poşet olmadığı için yani özel hava kanalları olan bir poşet olduğundan fiyatı bu şekilde. 4 katmanlı bir poşettir ve piyasadaki muadilleri arasında en iyi vakumlamayı yapan cihaz&poşet ikisili olduğunu söylemek pek zor değil. Bunun en büyük özelliği ise poşetlerimizin yüksek kalitesidir. Yüksek vakumlama kalitesinden ödün vermek istemeyen kullanıcılar, markamızın vakum makinasını almakta tereddüt etmiyorlar. Elbette piyasada her kullanıcı için ürün bulunmaktadır.
     Saygılar.

     • Selam arkadaslar makine güzel fakat poşet sıkıntısı var galiba ben çözümü buldum piyasada satılan 15 20 tl kilosu olan poşetlerden aldım poşetin icine 5 ,6 cm kadar pilet sokun tam orta yerinden güzelce vakumlayin ısıtma bittikten sonra kapağı acın birdaha isitarak yapıştırin ise yarıyor 1 2 defadan sonra isin püf noktasını buluyorsunuz kolay gelsin pipeyin ucu kapana biliyor bazen vakum sırasında ürüne yaslayin pipeti daha uzun kesebilirsiniz isterseniz çok kolay 3 5 denemeden sonra goruceksiniz

      • Hangi poşetler vakum poşetimi yoksa bakkalların toz şeker koyduğu poşetmi vede pilet nedir ? Daha açıklayacı yazarmısınız

    • Bu Bülent isimli kullanıcının daha önceki yorumunu aşağıda gördüm. Aşağıya yapıştırdım. 27 Mayıs 2013’de poşetlerin pahalı olduğunu, bu yüzden almaktan vazgeçtiğini söylemiş. Şimdi ise gidip almış ve poşetlerin pahalı olmasından dert yanıyor. Hem de gerçekten 100 lira gibi bir rakama poşet YOK! Art niyetli bir yorum olduğu belli. Açıkcası pek mantıklı gelmedi bu durum bana. Yazılanlar da inandırıcı değil. Anlaşılan Stilea’nın malı gerçekten iyi ve oldukça fazla satılıyor:) . 2013 Mayıs’dan beri bu konuyu takip edip aynı kişiler hala olumsuz yönde yorum yapıyorsa bu rakip firmalarının sabotesi olsa gerek. Ve karar verdim, Stilea alacağım😉

     bülent Says:
     Mayıs 27, 2013, 3:09 pm

     Evet poşetleri kilo ile satıyorlar , 500 gramı 36 tl. habuki başka markalarda 1000 gramı 12 tl. Tam 6 katı fiyatasatıyorlar. Makinanın fiyatının 150 yada 250 olmasının bir önemi yok. Önemli olan poşet fiyatı , bende bu markayı almak niyetindeydim fakat poşet fiyatlarını duyunca vaz geçtim doğrusu.

     • Yazdıklarım ard niyetli değil. Evet aldım, bir kişi her türlü poşete vakum yapabildiğini söylemişti buna istinaten aldım. İsteyen istediğini alabilir dikkat ediniz almayınız gibi bir yorum yazmadım. örnek olarak verdiğim link fiyatına bakabilirsiniz :
      http://www.n11.com/stilea-wp2030-20x27cm-vakum-poseti-vakum-makinesi-icin-P15872285/?cid=604001_ey-shp-banyo-ev-gerecleri&prod_id=15872285&gclid=CLP2u_zqgMECFQoCwwodlX8A8A

      500 gram 32tl kilo 64 tl ye geliyor ve kargo vs 70 tl nin üzerinde fiayatı var. bazı firmalarda 20 adedi 25 tl 100 adedi 125 tl ye geliyor. Şu an kullanıyorum ama poşetleri yurt içinden değil çinden getirtmekteyim. Vakumlaması güzel ama firma poşet fiyatlarını düşürse çok daha iyi olacak. Şu an ilk mesajımı yazdığım zamana göre fiyatlarda düşme olmuş. ama genede poşet başına birim fiyat çok ve hala makul bir seviyeye gelmemiş. Amaş stilea yı karalamak değil ve yazdıklarım sadece stilea firması için geçerli değil, benzeri hava kanallı poşet kullanan diğer markalar içinde geçerli.

      Not: Buradan stilea firmasına bir ricam olacak poşet fiyatlarını makul seviyelere çekmeniz. Yutdışından getirtmek getirmek zorunda kalmayalım. 20×27 embossed 4 katlı vakum poşet fiyatı 100 lük paket fiyatı 9$ ve bu fiyata kargo dahil. saygılar…

  • Selam arkadaslar makine güzel fakat poşet sıkıntısı var galiba ben çözümü buldum piyasada satılan 15 20 tl kilosu olan poşetlerden aldım poşetin icine 5 ,6 cm kadar pilet sokun tam orta yerinden güzelce vakumlayin ısıtma bittikten sonra kapağı acın birdaha isitarak yapıştırin ise yarıyor 1 2 defadan sonra isin püf noktasını buluyorsunuz kolay gelsin pipeyin ucu kapana biliyor bazen vakum sırasında ürüne yaslayin pipeti daha uzun kesebilirsiniz isterseniz çok kolay 3 5 denemeden sonra goruceksiniz

 5. Merhaba,
  Domates, Biber vb Sebzeleri hiç doğramadan bütünüyle vakumlayabiliyor muyuz? Dolaba koymadan dışarıda saklayabiliyor muyuz?
  Salata için kullanılmak üzere mesela.
  Yararlı bilgileriniz için teşekkürler…

 6. Cahide hanim yine selam Turkiyede hansi unvandan ala bilerim ve ya telefon numerasini biraka bilirmisiniz evvelden tesekurler

 7. merhaba, ben de makineyi yeni aldım. çok güzel. fakat orijinal poşetinin dışında vakumlama yapmıyor sadece yapıştırıyor (poşet kalın olmasına rağmen). bu poşetleri nasıl temin edebiliriz.

 8. Poşet konusu benim de kafama takıldı ve telefonla firmayı aradım. Aldığım bilgiye göre bu makina için rulo halinde poşet de çıkaracaklarmış ayrıca kilo ile satışı yapılacakmış. Bu durumda poşet fiyatlarının yarı yarıya belki daha fazla düşeceğini söylediler. Fakat bu vakum poşetlerinin Türkiye’ye gelmesi bahar aylarını bulabilirmiş. Sonuçta evde kullanacağım için, içinden çıkan poşetler şimdilik idare edebilir beni.

  • Evet poşetleri kilo ile satıyorlar , 500 gramı 36 tl. habuki başka markalarda 1000 gramı 12 tl. Tam 6 katı fiyatasatıyorlar. Makinanın fiyatının 150 yada 250 olmasının bir önemi yok. Önemli olan poşet fiyatı , bende bu markayı almak niyetindeydim fakat poşet fiyatlarını duyunca vaz geçtim doğrusu.

 9. Stilea gıda vakum poşetleri diğer poşetlerden farklı. Genelde vakum makinalarının poşetleri rulo halde satılır. Ve kendiniz istediğiniz ölçüde kesip kullanabilirsiniz. Fakat Stilea markasının vakum makinası için kullanılan poşetler bu şekilde değil. Kendi makinaları için kendi poşetlerini üretiyorlar.

 10. Ben bu üründen kullanıyorum. Yanında 2 farklı boyda 10 adet hediye poşet çıkıyor.Henüz onları bitiremedim. Fakat internette kolaylıkla bulunabiliyor poşetler. Bittiğinde alacağım inşallah bende.

   • Ablacim Antalya gibi nemli bir yerde herhalde yiyecekleri bu makinadan daha iyi bir metotla koruyamazdik istersen bir açıkta bırakın hemen nemlenir, kuflenir ve kuru gıdalar da guvelenir. Tabii benim içimdeki vicdan azabı da cabası. Tuhh yine çöpe gitti diye üzüldüğüm cok olmuştur. Abla önerdiğin site sağlam bir site değil mı ? Bilhassa ödemeyi kazasız belasiz yapmak icin.

   • cahide abla bende böyle bir mikseri çok istiyorum.kullandın mı bu yorumdan sonra epey vakit geçti göndermediler mi yoksa???

   • ablacım ben buraya yorum yaptığımı sandım aşağıya inmiş yorumum böyle güçlü bir makineye ihtiyacım var GÜNEY veya kullanan varsa önerilerinizi ve tavsiyelerinizi almak isterim dün profiterol yaptım yumurtaları yedirirken el mikserim güçsüz geldi bende zorlayınca bozuldu şu anda çalışmıyor o kadar üzgünüm ki :((( daha geçen ay almıştım:((( sana gelmedi mi kullandıysan veya bilgin varsa çok iyi olur sonuçta pahalı bir mikser alıp pişman olmak istemiyorum yardım lütfen….

  • GÜNEY eğer görüyorsan haber ver lütfen mikserle ilgili endişelerim var bende almak istiyorum birkaç sorum olacak yorumlar aşağı kayıyor anlamadım

 11. Keske Turkce’yi her kez biraz daha ozenle ve dikkatle kullansa. Ozellikle de boyle pekcok kisiye ulasacak urunu satan firmalar. Stilea, lutfen biraz dikkat! “Yanliz” degil “yalniz” olmali tusun uzerinde yazan…Herkesi Turkce’yi duzgun yazma ve konusmak icin biraz daha hassas olmaya davet ediyorum. Sesimi duyan var mi acaba?

  • nasil olmus bilmiyorum ama hayatimda ilk kez herkes kelimesini her kez yazmisim. anlayamadim:) tam da elestirirken:)

  • “Özellikle de böyle pekcok kisiye ulaşacak urunu satan firmalar.” Firmalar kelimesinden sonra üç nokta işareti konulmalı ve “pek çok” kelimesi de ayrı yazılmalıydı.

  • düzgün kullanalım diyorsunuz lakin her kez diye bir kelime de yok . doğrusu herkes olacak :))

 12. Selam Cahide hanim ve aspasya11 hanim bende Almanyada bu ürünün baska bir markasini kullaniyorum.Posetlere gelince ben kalin buzluk posetleri kullaniyorum ve gayet güzel oluyor.hepinize selamlar

  • Yani kalın olması şartıyla başka poşetler de kullanabiliriz…Teşekkür ederiz Elmas çelik hanım..

  • Merhaba,
   Bende Fransa’da yasıyorum aldım bu makinadan lidl a gelmişti. Poşetin ayrı alınması gerektiğini öğrenince iade ettim.. Hangi marka poşetle yapabildiniz? Bunu bilirsem tekrar alabilirim, bu bilgiyi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
   Hoşçakalın

   • Ben Stilea’nın kendi poşetlerini kullanıyorum ama farklı bir markanın poşetleri de oluyordu. Şimdi ismi gelmedi aklıma

   • Selam arkadaslar makine güzel fakat poşet sıkıntısı var galiba ben çözümü buldum piyasada satılan 15 20 tl kilosu olan poşetlerden aldım poşetin icine 5 ,6 cm kadar pilet sokun tam orta yerinden güzelce vakumlayin ısıtma bittikten sonra kapağı acın birdaha isitarak yapıştırin ise yarıyor 1 2 defadan sonra isin püf noktasını buluyorsunuz kolay gelsin pipeyin ucu kapana biliyor bazen vakum sırasında ürüne yaslayin pipeti daha uzun kesebilirsiniz isterseniz çok kolay 3 5 denemeden sonra goruceksiniz

 13. İlk kez gördüm bu ürünü. Daha önce nasıl haberim olmadı hayret ediyorum. İnternet üzerinden sipariş verebileceğim bir yer varmı?

 14. Çok güzel bir alet.Oğlum şehir dışında uazakbir yerde okuyor. Ben ona kuru köfte ,börek,peynir vs gibi gıda malzemelerini dışarda bir peynircide falan vakumlatıp kargo ile gönderiyordum.Uzunca bir süre bozulmadan dayanıyor.Şimdi en kısa zamanda eve almak isterim.Tanıtımınıza çok memnun oldum çünkü ev tipi olduğunu bilmiyordum.Selamlarımla.

 15. güzel bir makina ama fiyatı pahalı bence.ayrıca stilea nın sitesinde baktım fiyatı 220 tl.yazıyor.fiyatı uygun olsa alınabilir evde çok işe yarıyabilecek bir makina.

 16. Böyle bir makinenin varlığını duymuştum fakat tanıtımı yok hiç, bloggerlarla çok fazla deneyim ve tanıtma imkanları var fakat kullanamamışlar:)Örneğin bana da göndermiş olsalar bangır bangır milyonlara ulaştırabilirdim:))

  • bence de güzel ama makinayı alıyosan birde poşetini de ayrıca bulundurmak zorundasın yorucu

 17. süpermiş bu makinede. keşke evde kullandığımız buzdolabı poşetlerini de kullanabilseydik..

 18. güzel bir makineye benziyor cahide abla ama “yalnız” ı yanlış yazmaları ilginç. büyük bir gözden kaçma..

"...Güzel bir söz, kökü sağlam, dalları göğe yükselen bir ağaç gibidir.(İbrahim suresi:24)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s