Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Buharda Sebze Haşlama / Pişirme Aparatı

Buharda sebze pişirirken hangi aleti kullanıyorum, sizlerle de paylaşmak istedim. Tencerenin içindeki delikli alet pazarlarda bile satılan çok kullanışlı bir alet. Bana bir kaç yıl evvel arkadaşım Mine hediye etmişti. Pazarlarda 5-6 tl civarında sanırım. Katlanabilir bir alet oldğu için hemen her boy tencerede kullanılabiliyor.

Salataya, poğaçalara kullandığım patatesi bile bu aletten faydalanarak pişiriyorum. Patatesi soyup küçük küçük doğruyorum. Pişirme aparatının üzerine yerleştiriyorum. Tencerenin dibine biraz su koyup ağzını kapatıyorum. Yaklaşık 15-20 dakika sonra patatesim haşlanmış oluyor.

Yine mayonezli salata için kullandığım garnitürü, fasulyeyi, brokoli ve karnabaharı da bu şekilde pişiriyorum. Sebzeler suya değmediği için daha lezzetli oluyor. Dibinde kalan suyu çoğunlukla dökmüyor, çorbalara kullanıyorum. Çünkü sebzenin tadından az da olsa bu suya geçiyor.

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. Merhaba cahide hanım sizi ilgiyle takip ediyorum kafama takılan birşey var yalnız, benim küçük bir bebeğim var ek gıdalara geçeceğiz artık inşallah. Sizce bu aparatın metal olması besin değerini kaybettirmez mi ? Cevap verirseniz şimdiden Allah razı olsun. Sevgiler..

  2. ben bunu nasıl temın edebilirim:?

  3. yağmur says:

    ben de görüp sonradan böyle bir alet old.anlayanlardanım..kafama hep şu takılır benim gördüğüm tabak gibi açılıyordu yani tencerede de dibinde ki suya nasıl değmiyor tencerenin boğazında asılı mı kalıyor??? bilgilendiriseniz sevinirim ..şimdiden teşekkürler…

    1. Tabak gibi ama altında kısa ayakları var. Dibine az bir su koyuyoruz. Bitmeye yakın yeniden ilave ediyoruz. Yani sebzeler suya değmiyor.

  4. aspasya says:

    Allah razı olsun Cahide Hanım bende görürdüm bu aleti ama nasıl kullanılacağını bilmediğim için uzak dururdum şimdi öğrendim en kısa zamanda alırım inşallah…İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanmış sayenizde çeşit çeşit şeyler öğrenip faydalanıyoruz bilgilerinizden…

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: