Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

KADİR GECESİ 2012


Rahmân ve Rahîm (olan) Allah’ın adıyla.

1. Biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik.

2. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin?

3. Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır.

4. O gecede, Rablerinin izniyle melekler ve Ruh (Cebrail), her iş için iner dururlar.

5. O gece, esenlik doludur. Ta fecrin doğuşuna kadar. (El-Kadr suresi)

İçinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesini arayacağımız Ramazan ayının son on gününe girdik. Bu on gün içinde özellikle geceleri daha çok dua ve nafile ibadetlerle, bu kutlu geceyi arama ve feyzinden yararlanma gayretinde olalım inşaAllah.

Zalimlerin zulmü altında inleyen kardeşlerimizi dualarımızda unutmayalım.

Peygamberimiz Aleyhisselatu vesselam’ın Aişe annemize tavsiye ettiği şu duayı da bu 10 içinde bolca okuyalım.

Hz. Aise (radiyallahu anha) anlatiyor: “Ey Allah’in Resulu, dedim, sayet Kadir gecesine tevafuk edersem nasil dua edeyim?” Su duayi okumami soyledi:
Allahumme inneke afuvvun, tuhibbu’l-afve fa’fu anni. (Allahim! Sen affeedicisin, affi seversin, beni affet.)
Tirmizi, Da’avat 89, (3508)

İTİKAF

Hz. Aişe (radıyallahu anhâ) anlatıyor: “Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) vefat edinceye kadar Ramazan’ın son on gününde itikafa girer ve derdi ki: “Kadir gecesini Ramazan’ın son on gününde arayın”. Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)’dan sonra, zevceleri de itikâfa girdiler.” Buhârî,Fadlu Leyletü’l-Kadr 3, İtikâf 1, 14; Müslim, İtikâf 5)

Hadis-i şeriftenden anladığımıza göre kadınlarda itikafa girebilir. Fakat alimler hanımların itikafının nasıl olacağı konusunda farklı görüşler belirtmişler. Ben tatmin edici bir açıklama bulamadığım için ayrıntıları yazamıyorum. Konuyu güvendiğiniz ve bu konulara hakim olan kişilere sormanızı tavsiye ediyorum.

Rabbim bizleri Kadir gecesine ulaştırsın. O geceden bizleri gafil eylemesin.

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Kadir geceniz mübarek olsun.bu gece yalnızca kendimize değil tüm sevdiklerimize dua edelim. ben genç yaşta erken menopoz ve kemik erimesi illeti ile tanışmış hala çocuk sahibi olamamış,evlat hasretiyle yanan bir insan olarak sizden dua istiyorum .. dualarınızda beni de anın lütfen …MÜSLÜMANIN MÜSLÜMANA GIYABINDA YAPTIĞI DUA ALLAH KATINDA EN MAKBUL DUALARDANDIR.HZ.PEYGAMBER S.A.V. ŞÖYLE BUYURMUŞTUR.’KABUL OLMADA BİR KİMSENİN BİR KİMSE HAKKINDA GIYABEN YAPTIĞI DUADAN DAHA SÜRATLİ OLANI YOKTUR.MÜSLÜMANIN KARDEŞİ İÇİN GIYABINDA YAPTIĞI DUA KABUL OLUNUR.DUA EDENİN BAŞUCUNDA BİR MELEK VARDIR.O KARDEŞİ İÇİN HAYIR DUADA BULUNDUKÇA BU MELEK.AMİN İSTEDİĞİNŞEYİN BİR MİSLİDE SANA OLSUN DER. dualarımızı birbirimizden esirgemeden bol dualı geceniz olsun İnşallah..

 2. çok güzeell

 3. ♥♥♥Öyyyle sevmiş ki beni,
  Yer yarılmadı ki yerin dibine gireyim,
  Nasıl da utandım,
  Öyle şeyler söyledi ki,
  İnanmamak elde mi…
  …İnandım…
  Dedi ki;
  ♥♥♥Varlığından beri seninleyim,
  Edebiyyen de seninle olacağım,
  Sen beni unutsan da,
  Ben seni asla unutmayacağım,
  Ne kadar uzaklaşırsan uzaklaş,
  İstediğin kadar git benden,
  Ben hep seninle olucağım,
  Sen istediğin kadar hata yap,yine de bağışlayacağım,
  Benden mal,mülk para da istemiyor
  Üstelik onları Ben vereceğim,Sen beni sadece sev ve hep hatırla diyor,
  ALLAH c.c işte,Sevdi mi böyle seviyor…♥♥♥
  ALLAH IN SEVDİĞİ KULLARDAN OLMAK ÜMİDİYLE

 4. bloğunuzun resmi ve islam nasıl yanyana gelmiş halbuki islam güzellik ve barış yoludur doğrusu sizi yadırgadım hatta korktum

 5. bende dua bekliyorum 10 aylık bebeğim var biraz rahatsız bu sitenin yeni takipcisiyim çooooook güzel Allah razı olsun emek harcayanlardan..

 6. Esselamün aleyküm.İçinde bulunduğumuz şu ramazanın son on gününü gerçekten her gece kadir gecesiymiş gibi geçirenlerden oluruz inş.Rabbim tuttuğumuz oruçları,kıldığımız namazları okuduğumuz mukabeleleri kabul etsin.Bayram sabahına günahlardan arınmış tertemiz erişiriz inş.Ramazanın gelişi çok güzel fakat gidişi beni her zaman hüzünlendirir.Şu anda dünyanın dört bir yanında ne kadar eziyet gören müslüman kardeşlerimiz varsa Rabbim yardımcıları olsun.Onları duamızda hiç eksik etmeyelim.En çok duaya onların ihtiyaçları var.Ablacım Kadir gecesinin alametlerini duymuştum bir kaçını yazmak istiyorum.O gece yeryüzünün pırıl pırıl olduğunu,havanın ne sıcak ne de soğuk olduğunu,deniz sularının bir an tatlı olduğunu ılık bir meltem estiğini,o gece deprem sel gibi afatların olmadığını,tam bir esenlik içinde olduğunu bir yerde okumuştum.Bazen hava çok güzel oluyor acaba bu gece mi diyorum.Bin aydan hayırlı bu özel geceyi en iyi idrak edenlerden olalım.İçimi şimdiden acaip bir heyecan kapladı.O gece meleklerde yeryüzüne inip tesbih ederlermiş.Şimdiden tüm islam aleminin kadir gecesi mübarek olsun.Ablacım böyle bir yazı hazırladığın için teşekkürler.Allah razı olsun.Ne olur birbirimize dua edelim ablacım duanda bu aciz kardeşini unutma seni Allah için çok seviyorum.Bütün mülkün sahibine emanet ol canım benim…

 7. Selamün aleyküm.Rabbim bu mübarek günleri hakkımızda hayırlı eylesin inşallah.ben sizden yani okuyan herkesten rica ediyorum,bugün eşimin işi belli olacak kendisi bedensel engelli (daha önce de yazmıştım) nasipse kurada adı çıkarsa devlet memuru olacak 2 senedir evde beyimin psikolojisi berbat oldu.2 küçük kızımız da olunca rabbim cümlemizin yar ve yardımcısı olsun inşallah.ne olur bizim için dua edin….

  1. Müberra says:

   Allah yardımcınız olsun seda abla inşallah bu günün sonunda eşin atanır hiç üzülmeyin engel bedende değil bizim zihinlerimizde malesef allah evinize sofranıza kesenize bereket versin çocuklarınızı önce allaha sonra size sonrada tüm vatana millete islama hayırlı etsin rabbim cümlemizin gönlünün muradını versin hem bu dünyada hem öbür dünyada maddi manevi rızkımızı daim etsin haram lokma boğazımızdan geçmesin inşallah. Nacizane abla bi kardes tavsiyesi inşirah suresini çok okuyun ruhani sıkıntılara iyi geliyor birde vakia suresını her gece okuyun Rasullah (s.a.v) ”vakia suresını her gece okuyan fakirlik görmez” buyuruyor. hersey bi imtihan ablacım imtihan içinde imtihanlardan geçiyoruz isyan etmek ümitsizliğe düsmek bize yakışmaz dualarım sizler için ablacım sizde bize dua edin en güzeline emanetsiniz. . . abla buraya gene yaz merak ederim inşşllah yerleşir ya inşallah inşşallah . . .. . 🙂 Güzel şeyler düşünelim enerjimiz o yönde olsun inşallah bu aksam seda ablanın eşi evine koskoca türkiye cumhuriyeti devletinin aslan gibi tossun gibi toraman gibi bi memuru olarak dönecek yürekten İNŞALLAH diyorum . . . 🙂 🙂

   1. inşallah hala belli değil.

    1. olmadı,eşim atanamadı.çok umut bağlamıştık nasip olmadı.ben akşam çok ağladım,ben ağladıkça 5 yaşındaki kızım anne ağlama niye ağlıyorsun deyip durdu baban işe giremedi kızım deyince de olsuuunnn o da yine ev babası olmaya devam eder niye üzülüyorsun annecim dedi..rabbim cümle müslüman kullarıyla beraber bizede yardım etsin inşallah.

     1. müberra says:

      seda abla üzülme neolur inşallah görürsün cevabımı herseyde vardır bi hayır dedim ya hersey bi imtihan minik kızın haklı esin evinizin en güzel babası herseyde vardır bi hayır ablacım allah bi kapıyı kapar ötekini acar benimde ailem istediğim insanla evlenememe müsade etmiyor statüleri bahane ediyor ve bazen şiddeti yüksek çok baskı görüyorum ağlamadığım bi günüm olmuyor üzülme dualarında beni unutma esinin hayırlı haberlerini en kısa zmanda duymak ümidiyle a.e.o ablacım üzülme nolur . . . :'(

      1. Ah canım benim yaa. Senin durumun da zormuş gülüm. Allah hayırlı kapılar açsın sana da. Gönül ferahlığı versin. Amiiiin…

       1. müberra says:

        amin ablacımm canım benim inan nasıl zor durum anlatamam istediğim insanin maddı gücü yeterli değil vede ailesi ayrılmış biri ailem bize uymaz sınıf atlama gayesiyle diyerek red ediyor tanımadan yargılıyorlar oysa çok dini bütün biri eğitim seviyemiz yasam standartlarımız bile aynı napsin garibim hayata tutunmaya calısıyor seviyor beni kuran okumayı namazı dogru kılmayı ondan ögrendim ama gel gör ki ailem okadar çok seyi yanlıs anladı ki ailemede hak veriyorum fakat inaanın siz siz olun ne olur rica ediyorum evlatlarınız arkdas olun bir olay oldugunuzda ebeveyinliğinizi denetim yapmakla yasak koymakla yukumlu olarak algılamayın ve onu dinleyin çok cocuk ana babasıyla böyle kopuyor ahhh ahh çok müzdaribim bu konuda uzun lafın kısası beni okuyan anneler çalıssanız bile çocugunuzla bagınızı koparmayın işiniz sitresi nekdar yogun olursa olsun insan 50 yasındada olsa sevgiye muhtac :'(

  2. Sedacığım, posta kutuna bakabilir misin canım? Çok acil cevap bekliyorum. Buradaki mail adresine attım.

 8. Amin amiinnn…İnşaAllah cümlemizi…

 9. Hemşehrim says:

  Allah razı olsun Cahidem. Allah hepimizi öncelikle Ramazanı sonrada Kadir gecesini hakkıyla ihya edenlerden eylesin. En güzel dua mü’minlerin birbirleri için ettikleri dualardır. Bu dualara meleklerde iştirak ederek amin derlermiş. Birbirimizin evlatları için, öncelikle de eziyet altında olan tüm ümmeti Muhammet için dua edelim. Bu günleri Bayram alışverişi,Bayram temizliği gafletiyle geçirmeyelim inşallah. Unutmayalım ki Hz. Ömer’in dediği gibi:İnsanların en cahili,ahiretini başkasının dünyası için satandır. (bu söz o kadar kendime söylenmiş gibi ki. Altında eziliyorum)

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: