Doğal Güneş Kremi

Arakan’da Kardeşlerimiz Var?

Adını hiç duymadık belki. Haritadaki yeri neresidir bilmiyoruz. Myanmar(Burma) da Arakan diye bir yer. Bize çok uzak olsa da, orada kardeşlerimiz var. Cani budistler tarafından türlü işkencelere, ölümün her türlüsüne maruz bırakılıyorlar. Annelerinin gözü önünde çocuklar ateşe atılıyor. Masum kadınlar, erkekler vahşice boğazlanıyor.

Bu zulümler yeni değil. Yıllardır zulüm gören, dışlanan, arkası olmayan Müslüman bir halkın çığlıkları daha yeni yeni dünyada yankı bulmaya başladı. Adem Özköse kardeşimiz  Arakan’lıları 2008 yılında yazdığı bir yazıyla anlatmış.

Arakan’lı Şeyh Ebu Semma’nın anlattıklarını da mutlaka okumalısınız.

http://www.timeturk.com/tr/2012/07/23/arakanli-seyh-ebu-semma-arakan-i-anlatti.html

Aydın Çakırtaş beyefendi’nin yazısı da okunmaya değer yazılardan.

http://aydincakirtas.com/2012/07/22/myanmar-burma-da-neler-oluyor/

İHH nın Arakan’la ilgili haberlerini BURADAN okuyabilirsiniz.

Lütfen bu mübarek günlerde, Arakan’lı kardeşlerimiz içinde dualar edelim. “Duadan başka şeylerde yapabilirim” diyenler İHH aracılığıyla maddi yardım yapabilirler.

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Halil Manuş says:

  ARAKAN KAN GÖLÜ

  Devir şimdi yirminci yüzyıl güya
  Turistik gezi düzenlenir aya
  Kimi gökte uçar, kimisi yaya…
  __İnananlar kardeş derken kitabım
  __Arakan kan gölü, bense bitabım.

  Hani! Kenetlenecekti kardeşler;
  Allah deyip sönecekti ateşler?
  Suskunsunuz diye doğmaz güneşler
  __İnananlar kardeş derken kitabım
  __Arakan kan gölü, bense bitabım.

  Cesaret ister Arakan’da doğmak
  Suçları yalnızca Müslüman olmak
  Yakışır mı zulme kayıtsız kalmak?
  __İnananlar kardeş derken kitabım
  __Arakan kan gölü, bense bitabım.

  Birleşmiş Milletler seyrede dursun
  İstediği; “zalim, daha da vursun”
  Gönlü olursa “kınama” buyursun!
  __İnananlar kardeş derken kitabım
  __Arakan kan gölü, bense bitabım.

  Hür dünya duymaz, sağır kulakları
  Müslüman için değil insan hakları!
  Allah sevmez zulme susan korkakları
  __İnananlar kardeş derken kitabım
  __Arakan kan gölü, bense bitabım.

  Üç, beş değil yüzbinleri buldu bak
  Cihat için dalgalanmalı bayrak
  Kasırgalar gibi es, sel olup ak
  __İnananlar kardeş derken kitabım
  __Arakan kan gölü, bense bitabım.

  HALİL MANUŞ

 2. `Günümüz Müslümanları da sünnetullah gereği iftira, işkence, hicret, şehitlik ve ceza evlerine maruz kalmışlardır. Ve şimdi de zaferi beklemektedirler. Biraz daha dayan ey şehitliğe susamış, yüreğine Allah sevgisini koymuş, Allah için sevdiklerini bırakıp, mücadele eden dostlar. Biraz daha sabır edelim, Allah’ın izni ile sünnetullah gereği zafer de gelecektir.` Bu mübarek günlerde dualar onlara. birbirimizden duayı esirgemeyelim. Allah’a emanet olun..

 3. Rabbım mumın kardeslerımızın yar ve yardımcısı ol..amın..bızlerı de affeyle….

 4. Tam da su günlerde icimi kanatan yaraya parmak basmissin abla…Bu ramazan ayinin hic tadi yok,cünkü benim tadim yok..Nasil olsun ki???Suriye´de,Irak´ta,Afganistan´da,Arakan´da,Türkistan´da,Filistin´de ve dünyanin cesitli yerlerinde müslüman kardeslerimiz katlediliyor..Hani dogu´da bir müslüman kardesinin ayagina diken batsa batidaki din kardesi hissetmeliydi.Böyle buyurmuyor muydu Efendiler Efendisi(sav)…Bizler böylesine kahredici bir sessizlikle tüm bu zulümlere seyirci iken,hangi yüzle Rabbimizin huzuruna cikacagiz ki???Rabbim senin icin aksama kadar ac kaldim,ama sadece ac kaldim mi diyecegiz 🙁
  Evet Rabbimiz tuttugumuz oruclari,yaptigimiz ibadetleri keremiyle kabul etsin,zulüm altindaki kardeslerimize de görünmez ordulariyla yardim etsin insaALLAH…Zira hala biz müslümanlar derin gaflet uykusundayiz….

 5. Yil.Fatma says:

  Selam mu’min kardeslerimin uzerine olsun. Verdigin linklere baktim ablacim, icim acidi, agladim.O cani yanan analarin yerine koydum kendimi.Kardeslerim ALLAH icin dayanin O verecektir size mukafatlarinizi insaALLAH. Elimden ne gelirse maddi manevi butun yardimlari yapmaya calisacagim Yuce Rabbimin izniyle. Dualarim tum mu’min kardeslerim icin de olucak insaALLAH. SELAMETLE…

 6. elif zeynep abdullah says:

  arakan hakkındaki detaylı bilgiler için sağol ablam, gazeteden kısıtlı okumuştum, internette fazla bakamıyorum, senin verdiğin bazı resimleri de açamasam da detaylar çok önemliydi. ihh bir gemi de arakan için kaldırıp şu işkenceyi yapanların…………………………….. dua , dua , dua…

  iftar da yapılan dualar, filistin, suriye, arakan, yemen, somali,…. yemeği fazla kaçırırım korkusuna birebir çare sanki, bir de arada namazı eda edip duaya başlayınca tekrar sofraya oturduğumda sanki zulum gören kardeşlerime nisbet yapıyormuşum gibi hissedip……………………..

 7. Ah Cahide hnm müslümanlar dünyanın heryerinde zulümde. Son linkteki videoları izledim şimdi yüreğim incindi yine.Ah keşke elimden bişey gelebilse rabbimize dua ediyorum ancak. Yazacak çok şey var ama kelimeler sözler yetmiyor ki bu acıya. Rabbim hiç bir müslümana yaşatmasın bu acıları…

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: