Tevhid Dininden Vitrin Müslümanlığına

Madonnaya Hoşgörü, Müslümana Yuuuhh!!!

Gazeteleri okuyorum. Satır aralarında kalmış bazı haberler beynime işliyor sanki…

Benim İslam gibi bir derdim var farkında mısınız bilmem? Bu yüzden ne yüreğim, ne kalemim susmuyor…
Zaman gazetesinin 10 haziran tarihli pazar ekinde ” istanbul’dan bir madonna geçti” başlığıyla yapılan haberde madonna öyle bir övülmüşki, hani neredeyse madonnaya hayran olacaksınız ki; zaten haberi hazırlayan kişi madonna karşısında mest olmuş!

Her bir cümle bir yazı olur fakat bitiş cümleleri çok daha hayret vericiydi:

“Bizimkiler bu beceriksizlikleriyle bir Madonna konseri yapabildiler ya, o bile mucize! Ama esas mucize, 53 yaşındaki Madonna’nın hepimize ilham verecek hayat dolu enerjisi, dilerim hoşgörüsü de herkese örnek olsun. Madonna, İstanbul’a kalbini açtı ama anlayana.”

Hayır mıdır bu kardeşlerim? Bu gazete 10 binlerce müslüman ailenin evine giriyor. Bu tarz yazılarla hedeflenen, verilmek istenen nedir ALLAH aşkına söyleyin!

Yazıklar olsun bize! Bir Madonna kadar yürekli olamadık! Bir aşufte kadar Dinimize sahip çıkamadık! Kadın başında haç işaretiyle sahneye çıkacak kadar, sahne arkadaşlarına keşiş kıyafeti giydirecek kadar cesur! Hemde benim ülkemde, benim topraklarımda!

Fatih bu günleri görseydi, dayanır mıydı yüreği? Müslümanım diyen insanların bir kafir için bu kadar övgü dolu sözler sarfetmesini normal mi karşılardı? Dinime küfreden, benimle alay edercesine arapça yazıları çiğneyen kadın, bir camiye girerken başına örtü takmış diye hoşgörü abidesi olmuş ve bize örnek olarak gösteriliyor. Ve her yazının didik didik incelendiği gazetede; bu hezeyan dolu yazı, hiç sansürsüz yayınlanıp kabul görüyor.

Gavur  bir şarkıcı kendi inandığı değerleri senin ülkende sergilerken kınanmıyor, hatta övünç kaynağı oluyor, hoşgörü abidesi oluyor, Ümmet-i Muhammed’e bir mucize, bir melek gibi tanıtılıyor!

Diğer tarafta 99 iyiliğini görmezden geldiğin din kardeşinin, nefsine hoş gelmeyen  bir eleştirisi sebebiyle o kardeşini yerden yere vurmaya utanmıyorsun!

Arun aleykum! Arun aleykum! Arun Aleykum!

Bu yazılanlar Doğan medya gurubunda yazılsa şaşırmıyacağım. Sözünü bile etmiyeceğim. Ama Müslümanların çocukları, gençleri bu pazar eklerini merakla okuyor. Bu haberi okuyan bir çocuğun zihninde nasıl bir algı oluşur. Çocuk bu muhabbeti nasıl algılar, nereye koyar hiç düşündünüz mü?

Aynı şekilde Türkçe olimpiyatlarına katılan çocuklar müslüman olmayabilir ama onları eğitenler müslüman ve o çocuklara haram bir işi yaptırıyorlar. İçlerinden elbette müslüman olanlar çıkacak ama ya sahneye karşı tutkusunu artırıp sizin vesilenizle şarkıcı olmak isterse ne olacak? Hele diğer müslümanların çocukları da bu meşru gösterilmeye çalışılan işe muhabbet duyup: “Bende şarkı söyleyeceğim, sahneye çıkacağım” derse, o zaman ne yapacaksınız?

Gerçekler konuşulmuyor. Ne içeriden ne de dışarıdan bu seslerin yükselmesine tahammül edilemiyor. Ben sesimi buradan duyurabiliyorum. Eleştirilerimi yaptığım pek çok yerde yorumlarım yayınlanmıyor, eleştirilerim dikkate alınmıyor. Bu yüzden burada yazıyorum. Bana kırılabilirsiniz ama benim niyetim kimseyi kırmak değil. Samimi kardeşlerimle cepheleşmek değil asla.

Ortada yanlış giden bir şeyler var. “Allah için çabalıyorum, topluma hizmet ediyorum, Benim cemaatim ehl-i sünnettir” diyenler gün be gün arttığı halde, toplumda niçin bir düzelme olmuyor? Her yerde, her alanda Müslümanlar olduğu halde, Fuhşiyatın, edepsizliğin her türlüsü neden bu kadar artış gösteriyor? Dün hayretle baktığımız, kınadığımız herşeyi şimdi bizler yapıyoruz.  Ümitle ilk yayınlarını seyrettiğimiz, ceplerimizden paralar ödediğimiz TV kanalları ilk zamanki hassasiyetlerini şimdi neden gösteremiyorlar? Şimdi bu kanalların reklamlarını, bazı programlarını seyrederken neden yüzümüzü kızartan görüntüler çıkıyor karşımıza?

Neden önceleri, bir kadının şarkı bile söyleyemediği programlarda şimdi nazendeler kırıtarak raks ediyor? Sevgi  içerikli bir söz, bir hikayenin arasına sıkıştırılmış Madonna zokasını hangi Müslümana yutturmaya çalışıyorlar? Bu sinsi ayrıntılar neyin nesidir?

Yıllardır binlerce insanın yaptığı hizmetin izdüşümlerini neden bu kanallarda, gazete ve dergilerde göremiyoruz? Bu Allah’a kafa tutar gibi yapılanlar, hizmet adı altında samimi olarak, gerçekten Allah rızası için çalışanlara haksızlık olmaz mı? Bunca çabanın meyvesini vermesi için daha kaç on yıl bekleyeceğiz? Zamanla hatalarımızı düzelteceğimiz yerde, neden mütemadiyen Kur’an’a ters istikamette  ilerliyoruz?

Modern olacağız, çağa ayak uyduracağız diye harcanan, ayaklar altına alınan değerlerin hesabını kim verecek? Sen, ben veya o değil, bu işte hepimiz suçluyuz. Bana “sus” diyorsunuz. “Bunlar uluorta konuşulmaz, kendi içimizde tartışılım” diyorsunuz. Bizim içimiz neresi?  Benim içim kan ağlıyor, senin ki rehavetde. Biz nasıl konuşacak, nasıl uzlaşacağız?

Kimse yaraya dokunmak, iyileştirmeye çalışmak istemiyor. Herkes yükselecek seslerden korkuyor. Hocalar, müftüler, köşe yazarları, diyanet, TV programlarında her saça ayrı tarak vuran ilahiyatçı susuyor. Her konuda bir fikri olanlar susuyor!

Buradan sesleniyorum, kaybedecek neyiniz var söyleyin! Kimin tepkisinden korkuyorsunuz?

Bu din bizim değil mi?  Bu din bize Peygamberimizin emaneti değil mi? İnsanları İslam’a ısındırmak, için  yapıldığı iddia edilen bunca taviz bize ne kazandıracak. Rab Teala kitabında “sen onları hidayete erdirecek değilsin. Hidayeti biz veririz” buyurmuyor mu? Allah istemeden kim kimi hidayete eriştirebilir? Takiyye yaparak birilerini kazanmak Kitab’ın neresinde var? İslam’ın bu kadar yozlaştırılmasına daha ne kadar sessiz kalacaksınız?

«Yoksa siz kitabın bir kısmına inanıp bir kısmını inkar mı ediyorsunuz?  Sizden böyle yapan kimselerin cezası dünyada zelil olmak, ahirette ise şiddetli bir azaba uğramaktır.»(Bakara: 85)

Bir hıristiyan elinde incille sokak sokak dolaşıp dinini tebliğ ediyor, göğsünü gere gere haçını takıyor. Bir Yahudi dininden asla taviz vermek istemiyor. İnandığı değerler için gözünü kırpmadan canını bile veriyor. Ona buna yaranacığım kaygısı gütmüyor. Dik duruşlarına, eğilmeyişlerine imreniyorum!

Üzülüyorum, kahroluyorum! Gevşedikçe gevşedik. Taviz üstüne tavizler veriyoruz. Yabancıları islama çekmeye gayret ederken çiğneyip geçtiklerimizin farkında değiliz. Küstürdüklerimizin haddi hesabı yok. Gençlerimizin hali içler acısı, iman kalplerden  hissettirilmeden sökülüp alınıyor. İslam dillerden uzaklaştıkça, kalplerden de uzaklaşıyor. Sonra tavırlarımızda, sözlerimizde, hayatımızda İslam’a ait izler siliniyor.

Başkalaşıyoruz… cahiliyeye doğru bir dönüş içerisinde olduğumuzu farketmiyoruz.

Hissizleşiyoruz…yanıbaşımızda kurşunlanan çocukları dilimize almaya bile değer bulmuyoruz.  Dilimizi öğreteceğiz diye gösterdiğimiz çabayı, bu zulümler bitsin diye göstermiyoruz. Her konuda açıklamalar yapanların, din düşmanlarına baş sağlığı veya geçmiş olsun mesajları gönderenlerin, İslam dünyasında yaşananlara sesleri çıkmıyor.  İslam alemindeki bu bozulmuşluğa, bu kokuşmuşluğa dilleri lâl oluyor!

Allah Rasulünden bize kalan din böyle miydi? Bizler Rasulullah (S.A.V) deyince sadece kırmızı gülleri hatırlar olduk. Kabede putları yıkan, Ebu Cehil’e 40 gün boyunca beddua eden, kızına bile kurtuluş garantisi vermeyen Peygamberi unuttuk. O’nun tevhid mücadelesini yok sayıp, Onu sadece kutlu doğum haftalarında, şölensi havalarda  anar olduk!

Samimiyetten sıyrılıp, vitrin müslümanlığına soyunduk.  Hatalarımızı farkettiren müslüman kardeşlerimize düşmanca yaklaşıyor, susturmanın telaşına düşüyoruz. İşimiz hep gösterişten, falana filana kendimizi beğendirmekten öteye gidemiyor.

Beynimiz leopar desenli eşarplarımızın altında  süngerleşiyor. Yüreklerimiz, bilmem ne marka deri ceketlerimizin içinde pörsüyor. Damarlarımızdaki kan artık eskisi gibi coşkulu ve berrak akmıyor…

Bu din Tevhid dinidir. Kelime-i Tevhid sadece günde 1000 kere çektiğimiz ama ruhumuza işlemeyen bir zikir modeli değildir.  Müslüman akıntıyla sürüklenip giden bir kütük olamaz. “Benim hocam yapıyorsa doğrudur, onun vardır bir bildiği”, “benim cemaatimde yanlış olmaz” sözleriyle sadece atalar dinine hizmet ederiz.

Şimdi bize düşen; nasuh tevbelere sarılmaktır. Kur’an’a yeniden yönelmek ve yeni baştan anlamaya çalışmaktır. Tevhid ne demekmiş? Kelime-i Tevhid’in bize yüklediği misyon ne imiş iyice bellemek, yaşantımıza aksettirmeye çabalamaktır. Dostumuzu, düşmanımızı iyi tanımak boynumuzun borcudur.

“Sizin dostunuz önce Allah, sonra peygamberi, sonra namaza devam eden ve Allah’ın emirlerine boyun eğerek zekat veren mü’minlerdir.” (Maide:55)

Yoksa bu rehavet, bu basiretsizlik, bu kalabalığa kapılıp gitme hali bizde oldukça, nice şölenlerle, festivallerle, olimpiyatlarla oyalanır, nice Madonnaların sevgisi doldurur kalbimizi de, son nefesimize kadar hoşgörü masallarıyla uyutulur dururuz…

Cahide Sultan

185 Yanıt to “Tevhid Dininden Vitrin Müslümanlığına”

 1. Gülsena Says:

  Allah razı olsun cahide ablam ne güzel yazmışsınız ne doğru ifade etmişsiniz kitabı değiştirmeye güç yetiremeyenler böyle böyle dini esnettiler değiştirdiler Allah dinini korusun bize de bu yolda azim versin ben Ankara nın çağdaş bir semtinde Kur’an öğreticisiyim öğrencilerim iyi gayet bilgili dini konuda ama genelde açıklar ve örtüyü sanırım çok önemsemedikleri için böyle ben hep örtünün öneminden nasıl olması gerektiğinden bahsediyorum ders esnasında ama kimsede bir ilerleme yok örtülü olanlar da olması gerektiği gibi değiller o konuya da değiniyorum ama nafile Rabbim beni hayırlara vesile kılsın âmin.

 2. dehliz Says:

  olimpiyatların ne gibi bir yararı var diye bende birkaç senedir düşünüp duruyorum. bazı hızmetlerini asla küçümseyemem. ama nedense bir gariplikte var. insan bir cemaate girince bunun hatalarını söylemiyor. söyleyemiyor. buyüzden bende kimseye katılamayanlardanım. onların kalplerini kırmak istemediğimden tartışmalardan kaçıyorum hep. yabancı filimlerde kilislerde nikah kıyılır. bizimse çok reyting gören herhangi bir diziye cami yada imam nikahı koysalar yer yerinden oynardı.hemen çağ dışı olurdu sanırım.

 3. Kevser Pınar YETGİN Says:

  Merhaba Cahide Hanım,
  Sitenizi severek takip ediyorum. Özellikle de her tarife hadislerle başlamanız manen de beni mutlu ettiğinden müdavim oldum 🙂 Hem mü’min kalmak hem de Allah’ı anlatırken sosyallikten uzaklaşmamak ince bir çizgi ve hepimizce gösterilmesi gerekli bir hassasiyet. Teşekkür ediyorum. Allah istikamet ve afiyette sizleri kaim ve daim eylesin inşaallah.

  Madonna meselesine gelince… Mesele esasen yalnız Madonna değil, ismen biraz sivrilen tüm aktrist, şarkıcı, manken, vs. kesinlikle iyiniyet elçisi kılıfında misyonerlik yapıyor. MAdonna bu konuda daha özgür çünkü artık kaybetmeyecek bir noktada. Ne yaparsa yapsın izleyici kitlesi garantili. Asla gündemden düşmeyecektir. Tepkiden de korkmaz çünkü dünyanın onu izleyen çoğunluğu hristiyan. Ana amaç da misyonerlik, sorun yok. Bunu Angelina Jolie de yapıyor. En adi saydığımız şarkıcılar bile boynunda haç kolyesi ile geziyor. Tokasında kolyesinde dövmesinde bir şekilde bu inançlarını ilan ve reklam ediyorlar. Mesele tam olarak da burada başlıyor. Müslümanlar ise (özellikle beyler) aman müslüman olduğum anlaşılmasın namaz kıldığım görülmesin oruç tuttuğum anlaşılmasın derdinde. NEDEN? İmanın yürekte tam vuku bulmamasından… Haklısınız. Çoluk çocuğumuzu bu beladan nasıl kurtaracağız? Onlara bunların yerini alacak sahabe efendilerimizi ablalarımızı anlatacağız. Peygamber efendimiz (s.a.v)in çocukları ne kadar sevdiğinden bahsedeceğiz. Namazlarımıza dikkat edecek, her fırsatta elimize Kur’an-ı Kerimi alıp en azından bes dk için de olsa göz gezdireceğiz. Boş zamanları değerlendirme noktasında önce biz örnek olacağız. Çocuklarımıza mantık süzgeci edindirecek ve kontrol edeceğiz. Nasıl mı? Konuşarak! Efendimiz aleyhisselatu veeselam buyuruyorlar ki “çocuklarınızla yedi yaşına kadar oyun oynayın, (bolca öpün ve sevdiğinizi söyleyin zira çocuklar çabuk unutur) onbeş yaşına kadar konuşun,onbeş yaşından sonra istişare edin”. Sorarım size kendisiyle istişare edilen, fikrine saygı gösterilen, sevildiğinden emin olan bir genç ergenlik bunalımına girer mi? Sapmaya ihtiyaç duyar mı? Yine Efendimiz (s.a.v) der ki eğer çocuğunuzda bir hata görüyor ve ne yaparsanız yapın düzeltemiyorsanız dönüp kendinize bakın. O hata muhakkak sizdendir. Kendinizi düzeltin. Çocuğunuz da düzelecektir.” Vesselam veddua…

  Kevser Pınar.

 4. bahar Says:

  Kardeşler bir de şu açıdan bakın.Rabbimin kime ne zaman hidayet vereceği belli olmaz belki bir gün madonna müslümanlık da islamiyette hepimizi geçer.Kişi vardır mümin yaşar Allah korusun kafir ölür.Hiçbirimizin garantisi yok.Biz kendimize bakalım.

 5. fevzi Says:

  Esselamünaleyküm din kardeşlerim. Yorumlarınıza tamamiyle katılıyorum. Bizde anca ramazan ayında hatırlanan bir din haline geldi, dinimiz. Ama birde hep kendi fikirlerini ekleyerek ayetlere yorum yapan, ilahiyatçılarımız olduğu yani ( medyada misyonerlik yaptıkları sürece) çağdaşlık diye çok fikirler katılır inancımıza. Geçenlerde bir yazı okudum (Hristiyan alimleri biz müslümanları açmak için asırlardır uğraştık, beceremedik. Ama kendileri çağdaşlık adında öyle bir dağıldılar ki açıklıkta bizi geçtiler. “Söyleyin bizim kızlarımıza, boyunlarına haç assınlar; müslümanlardan ayıralım)
  Bu yazıyı okuyunca içim ürperdi. Nerden geldik, nereye gidiyoruz farkında bile değiliz. ALLAH sonumuzu hayreylemesi dileklerimle Allah’a emanet olun. Kerdeşlerim.

 6. esra Says:

  o konseri böyle karşılamamız ve konsere giderek farkında olmadan, belki de safça bir satanist ayinine insanlarımızın katılması beni hayrete düşürdü. bu şeytanın işinden başka bir şey değil. uyanmamız gerekiyor. farkında olmadan bu tür bir yığın yozlaşmaya, dinsizliğe hatta zinaya iştirak ediyoruz. bu öyle sinsice ve yavaştan oluyorki, farkında bile olmayıp bunları normal karşılıyor hale geliyoruz. İşin en ürkütücü tarafı ise farkında olanların da adı yobaz oluyor ve “aşın artık bunları kaçıncı yüzyıldayız!” deniyor. bu çok üzücü. Rabbim bizi şeytanın şerrinden korusun…

 7. melahat yagci Says:

  KIM NE DERSE DESIN YAZINIZI YORUMLARINZI COK BEYENDIM SAYFANIZI BIR TESADÜF OLARAK BULDUM HER ZAMAN OKUMAYA DEVAM EDECEGIM SAYGILAR.

 8. Temel Kılıç Says:

  Son satırdaki ***Temmeluv*** kelimesini ***Teemmeluv***olarak düzeltiyorum.

 9. Temel Kılıç Says:

  1998 de Vatikana gidipde ” Ben papalık misyonunun başlatmış olduğu, dinlerarası diyaloğun bir parçası olarak buradayım.” diyen bir zatın,üstlendiği bu misyonun gereğini uluslar arası bir zeminde muhibleri ile birlikde ifa ediyor olması bizi islam adına umutlandırmıyor Sn.Cahide Hanım. Evini yudunu terk etmek yetiyor mu,sahih bir din tebliği olmadıkdan sonra? O diyalog ortamlarında bir müslim bayan bir ğayrimüs lim erkekle evlendirildikden sonra,Ehl-i Kitab da ehli necatdır dedikden sonra.Bu faaliyetler,bu ve benzeri ğayri islami meyveler verdikden sonra.Bunlara sizin aklınız yatıyor mu? Vicdanınız onaylıyor mu? Sanmam ama bir kere bu iddia ortaya atıldı ya,geri de dönüşü kolay olmuyor demek ki.Temmeluv derin derin.Bel ki,bir çıkış yolu açılır.

 10. Temel Kılıç Says:

  وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاء عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاء بَيْنَهُمْ
  onun maıyyetindekiler ise küffara karşı çok çetin, kendi aralarında gayet merhametlidirler. Fussilet Suresi-Ayet:29
  Elmalılı Tefsiri
  Demek,ayeti tersinden anlıyorlar.

 11. bebek Says:

  müthiş yazmışsın cahide abla bundan sonra seni takip etmeye calışacağım

 12. feriha Says:

  sizi can ı gönülden tebrik ediyorum

 13. Sevinc gurbetci Says:

  Allah razi olsun cahide hanim. Yureklisin, dedigin gibi “kiral ciplak” demek her yigidin harci degil. Haksizlik karsisinda susup, dilsiz seytan olmak yerine haykirmak ne guzel bir haslet. Senin yazinilarini yorumlarini okurken Kadir Misiroglunu dinliyormus gibi oluyorum Herkesede tavsiye ederim. Cok degerli bir sahsiyet, Allah ondan razi olsun. Bende yurt disinda yasayan bir musluman olarak cikmazlardayim. Yasadigim yerde ” hos goru” cemaati okul acti. Islam okulu olarak tanitiliyor. Benim cocugumsa hiristiyan okuluna gidiyor. Oyle bir ikilemdeyimki anlatamam size. “Aci tatli bagimizin korugu “deyip tasvip etmedigim bir yapilanmaya evladimi teslim edemiyorum. Ote yandanda evladim hiristiyan okuluna gidiyor. Tabi yurt disinda normal bu okullar yaygin. Zaten okulun % 70 musluman yabanci ailelerden olusuyor. Turkiyedeki gibi bir yapilanmalari, misyonerlikleri yok. Zaten hollanda cok farkli bir ulke, ozgurluklerin had safhada yasandigi, ateizmin cogunlukta oldugu bir ulke malesef. Yanlismi yapiyorum diyorum, bilemiyorum. Cok bunaldim. Tabiki bir anne olarak ustume duseni yapmaya calisiyorum islam dinini, muslumanligi anlatmak acisindan.
  Evladim 5 yasinq girecek, daha cok kucuk. Yorumunuzu yada orumlarinizi alabilirmiyim bu konuda.

 14. Vav Says:

  Cahide Hanım yazılarınızı severek takip ediyorum fakat size bazı bilgiler vermek isterim. Madonna kliplerinde, konserlerinde tüm dinlerle dalga geçer. Haç yakar, arapça yazı ezer vs. Çünkü kendisi dinine bağlı bir hristiyan gibi görünse de aslında kabala (büyücülük dini şeytanın dini diye bilinir) mensubudur, masondur ve illuminatinin müzik sektöründeki en büyük destekçisidir. Onunla aynı işi yapan pek çok sanatçı da var ve klipleri gizli bilinçaltı mesajlarla dolu. Konserleri şov olarak görülse de aslında bir ayin niteliği taşır. Video sitelerinde ararsanız pek çok videoya ulaşırsınız bu konu hakkında detaylı olarak. Maalesef ki artık medyadan müzik sektörüne her yerde şeytani bir düzen mevcut ve gittikçe artıyor. Belki dikkat çekmek için bu konuda da bir yazı yazarsınız. Allah razı olsun çok güzel yazıyorsunuz, çok beğenerek takip etmekteyim.

 15. baharatçı Says:

  DİNLER YOKKİ ARASI OLSUN!DİYOLOGCULARA CEVAP!; ALLAH KATINDA HAK DİN İSLAMDIR.’İNNEDDİNE İNDELLAHİL İSLAM’ ALİİMRAN SURESİ 19

 16. fadime Says:

  iyi aksamlar tek söylemek istedigim sey o kadinin hiristiyan dinine degil kabbala dinine yani yahudilige inandigini söylemek allahim bizleri ve cocuklarimizi böyle insanlara hayran kalmaktan korusun.

 17. emine hızıroğlu Says:

  ya sen süper sin cahide bu yazını yeni okudum ama tam altına imzamı atıyorum..

 18. ilknur.01 Says:

  Cuma günü sohbette( heryer çırıl çıplak, sokaklar ateş )yazını okudum. bu sefer gerçekten okumak istediğim kişler de vardı.okulun tatil olamsı nedeniyle10-15 yaş arası günümüz gençliğine özenen kızlarımız. zaten anelerine okul bitince kızları da getirin diyordum.tam istediğim gibi oldu.şuan da da burası(Adana) cayır cayır yanıyor.,inş rabbim hepimizi islah eder. Dünyanın sıcaklığına aldanıpta serinlemek için soyunan,cehennemin kızgın ateşine teslim olan kullarından etmesin…

 19. ilknur.01 Says:

  BÜTÜN KALBİMLE AMİN DİYORUM ABLACIĞIM.Bu gün sabahtan beri yazılanları okuyorumda söylenecek bir şey yok. sen zaten bizim yerimize söylemişsin.Allah ilmini artttırsın…bu olimpiyatlarla ilgili daha geçen günlerde en yakın arakadaşımla biraz tartiışmaya girdik.insanların beyinleri uyuşmuş seni dinlemiyorlar bile.sadece kırılan kalp kalıyor.
  -ben
  İslam dinini bilmeyen birilerini islamı öğretmek ve yaymak için yapılan bu şenliklerin hoş olmadığını …
  hadi diyelim islamı kabul ettirdik. sonrada senin erkek-kadın şarkı söylemen haramdır dinimizde böyle bir şey yok mu diyeceğiz. nasıl çıkacaklar bu işin içinden.
  direk Rsulü anlatsak, kur’an-ı anlatsak, yine sevdirmeye çalışsak olmaz mı acaba.zaten O’nun haytını gerçekten doğru şakilde anlatılsa dinleyenlerin onu sevmemesi olanaksızdır.
  dedim ama bana ne dedi biliyormusunuz.
  – sen çok değişmişsin. onlardan daha mı iyi bileceksin. tüm dünyanın sevdiği birisi.senin bilgin ne ki gıybet ediyorsun dedi.
  yaşam tarzı insanları çok değiştiriyor.nefise hoş gelen şeyleri kabul etmek daha kolay herhalde.herkesin onu dinlemesi medya önünde olması daha inandırıcı geliyor.
  birzamanlar aynı düşünceleri paylaştığın kişi bile değişiyor.
  bende bu tarikat işini bu yüzden anlamıyorum.sorsan hepsi ALLAH İçin diyor.Ama ALLAH İÇİN BİRBİRİNİ SEVEMİYOR.dinlemeye bile tahammül edemiyor.
  Ama BEN SENİ ALLAH İÇİN SEVİYORUM..

 20. İslami Yaşam Platformu Says:

  çok güzel bir konuya değinmişsiniz…. maalesef durum ortada ve hoşgörü adına binlerce taviz verilmekte…. Rabbim yardımcımız olsun

  http://soyleyecekbirsozumuzvar.blogspot.com/

 21. sevdenur Says:

  Yazını şimdi okudun ablam katılmamak kesinlikle mümkün değil.Bütün bunların kesinlikle yasak olduğunu söyleyen alimlerimiz var elhamdülillah.Rabbimiz Kur-an’ı Kerim inde onlar sağırdırlar kördüdürler duyamaz ve göremezler diyor.Olmayınca olmuyor işte canım ablam ne kadar uğraşsakta bir yerde bi terslik oluyor ama yılmak yok tebliğe asıl bu şekilde sanal ortamlarda kuytu köşede değil açık bir yerde devam etmek ve bir şekilde ne kadar duymak istemeselerde mücadelemize devam etmek temennisiyle.Rabbimiz yardımcımz olsun.

 22. Cahide Says:

  Kabul ediyorum ki meşakkatli iştir kral çıplak demek. Bolca kuru gürültü tırmalar kulaklarını, duymak istemesende. Ama söyleyen baştan razıdır, bunları duymaya…

  Hani, onca hakareti, iftirayı, aba altından sopa göstermeleri gerçekten hakettim mi diye düşünmedim değil. Düşünmeyi derinleştirince “her Hakkı söyleyen bunlara maruz kalmadı mı” deyip huzura erdi ruhum.

  Ben yazdıklarımı ocu bucu demeden, kardeşim bildiklerime bir uyarı niteliğinde yazmıştım oysa… uyarılarım öyle dokundu ki birilerine Ebu zer’i doğru sözleri karşısında pataklayan kavmi gibi, pataklandım, yuhalandım. Allah’ım sen beni Ebu Zerlerin yolunda ilerleyenlerden et!

  Fitneci, mikserci, kara propagandacı, nur cemaati düşmanı, hocaefendinin hasmı… Daha neler neler duydum. Yumuşak uyarılar altında tehditvari mailler… Ben Zaman gazetesinin onca güzel haberini görmemişimde küçük bir hatasına takılmışım!

  Bunları yazanlara el insaf diyorum!

  Aylardır benim tariflerim Zaman’ın avrupasında çıkıyor. Üstelik bunun için zerre miktar bir ücret talep etmedim. Tariflerimi yayınlamak için izin isteyen kardeşime hiç düşünmeden hay hay dedim. Bu cemaatten kardeşlerimizin çıkardığı bir yemek kitabı için tariflerimi verdim ve yine hiçbir ücret istemedim. Ama bunu daha önce hiç söylemedim size…

  Oktay Usta kaç tane bana ait tarifimi benim adımı anmadan yaptı. Hiç izin alınmadı. İzleyicilerim bana haber verdi, programa şikayet maili attı. Ama ben bunlardan hiç bahsetmedim. Bunlar geniş bir kesimin şahit olduğu konular olduğu için söylüyorum. Başka mevzular bana kalsın.

  Ben toptancı bir anlayışa sahip olsam, kalbim bir kesime karşı kin ve nefret duygularıyla kaplı olsa bunları yapabilir miydim?

  Örneğin Cübbeli Ahmed Hocanın ve cemaatinin pek çok şeyini tasvip etmediğim halde, Ben iftiraya maruz kaldım dediğinde, “inandım” dedim savundum onu.

  Menzil cemaatinin tasvip etmediğim yönleri vardı ama onlara ait TV nin sabah programını hiç gocunmadan tavsiye ettim.

  Yeri geldi O cemaatten bir yazarın kitabını okuduğumu söyledim. Ama yeri geldi eleştirdim.

  Allah için sevmek, Allah için buğz etmek ve Allah için din kardeşini uyarmak…Müslümanın duruşu bu değil midir?

  Hiçbir cemaate bağlı olmadığım için yeniden şükrediyorum Rabbime. Bir cemaate bağlı olmanın çoğu için bir körlük, bir sağırlık ve bir kalp kitlenmesi olduğunu farkettim. Bağnazca cemaatine bağlanıyor ve yanlışları asla göremiyor. Sonra nerede kendilerine yönelen bir eleştiri olsa, anlamaya çalışmadan saldırıyor

  Kendimce Türkçe Olimpiyatlarını ve Zaman da çıkan madonna haberini eleştirdim. Kimsenin kınamasından korkmadan söyledim Hakkı. Sırf cemaate bağlı bir gazetenin hatasını bastırmak için madonnayı bile din kardeşlerine karşı savunanlar oldu

  Benim en çok yüreğimi dağlayan nedir biliyor musunuz? Yapılan bütün işlere Rasulullah (S.A.V)ın alet edilmesi. Her konu için Peygamberimizin rüyalarına girip kendilerine destek verdiğinin söylenmesi. Eğer bunlar yalansa nasıl hesap verilecek. Rasulullah (S.A.V) bir cemaatin yaptıklarını tasdik eden, haşa seyyar bir rüya figüranı mıdır?

  Bu cemaatten birisi kitap çıkarır, güya Efendimizi rüyasında görür, çok satılmasını, kitabın yayılmasını buyurur.

  Birisi İlahi yazar; Güya Efendimiz bu ilahiyi kim söylerse onun yanında olurum der.

  Daha çok var ama, bana atılan bir mailde yazılan daha da ilginçti:

  PEYGAMBERİMİZ OLSAYDI TÜRKÇE OLİMPİYATLARINI DESTEKLER MİYDİ DİYE SORUYORLAR

  “Bu tür organizasyonların peygamberimiz tarafından desteklendiğine dair işaretler vardır. Bu organizasyonları düzenleyenlerin rüyalarına organizasyonun düzenlendiği günlerde peygamber efendimiz teşrif etmişlerdir. Bununla ilgili sayısız gözyaşlarına boğularak dinlediğim örnekler vardır.”

  SUBHANALLAH!

  Üzülüyorum, hemde çok üzülüyorum. Bazıları doğruları ne görmek, ne duymak istemiyorlar. Bu konuda bütün sözlerin kifayetsiz kaldığı bir gerçek. Kardeşlerimiz mutlu olsunlar. Bir daha bu konuda yazmak istemiyorum. Dilerim ki, yüreğimi kanatacak icraatler olmasında bende kaleme sarılmayayım.

  Ben hiç bir kardeşime hakaret edemem, su-i zan besleyemem. Bu yüzden sizleri uyarma gereği duyuyorum. Bir hocaya, bir cemaate, herhangi bir şahsa olan sevginiz sizi kör ve sağır yapmasın. Kabre hiç kimseyle değil, yalnız gireceğiz. Herkes kendi hesabını kendisi verecek.

  Müslümanların üzerinde Din kisvesi adı altında oynanan oyunları farkedebilmek, olayları doğru mülahaza etmek gerek.

  Rabbim hepimizin basiretini ve ferasetini açsın. Müminleri, İslam üzerinde oynanan sinsi planlardan gafil etmesin. Bize vahdeti, ihvanı nasip eylesin. Sırat-ı mustakimden ayırmasın.

  Şahsıma yapılan bütün hakaretleri Allah’a havale ediyor ve herkese hakkımı helal ediyorum. Bütün Müslüman kardeşlerimi çok seviyorum. Rabbim bizleri, birbirimizle imtihan etmesin…Amin, Amin, Amin

  • İkiz Says:

   İşte son nokta;bence bu yazının üzerine artık hiç bir şey söylenmemesi gerekir,dilerim bazıları bu yazdıklarını da okuyup kendilerinden utanır.Allah her zaman yardımcın olsun canım kardeşim benim, yüreğine güç kuvvet versin,seni çok seviyorum,Rabbim yolunu açık etsin…

 23. eslemnur Says:

  s a uzun zamandir takip ediyorum ancak ilk kez sizinle iletisim kurdum… kanayan yaram ulkem in durumunu cok isabetli bisekilde dillendirmisiniz, rabbim sozunuzun kalbinizden cikip nice kalplere ve akillara ulasmayi nasib etsin.
  bahsettiginiz hicret edenlerdeniz rabbim kabul ederse hicretimizi, niyetimiz ve emelimiz cocuklarimizi islami esas yuzu ile tanimalari, ve oylece fitratina uygun olarak yetismeleridir,rabbimiz herkese nasib etsin.. ve duam ins bir gun benim ulkemde kardeslerim islami yasamak icin hicret etmek durumunda kalmazlar.
  cehenneme odun olacak insanlara alkis tutanlar ve onlara hayranlik duyup ornek alanlarda onlardan fazla farki olmadigini dusunuyorum.

 24. İkiz Says:

  Cahidem,Allah sana sabırlar versin, nutkum tutuldu okudukça.Biz aynı dinin inananları mıyız acaba diye sormaktan alamadım kendimi…üstüne sorulacak daha çok şey var ama susuyorum.Vicdansızca ve çok acımasızca yapılmış bir takım eleştirileri okudukça senin yüreğin bunu nasıl kaldırıyor merak ettim.Anlayamıyorum anlayamıyorum…çok üzgünüm gerçekten,şu halimize bir bakalım, Allahımız bir, peygamberimiz bir,elhamdülillah en güzel din üzere doğmuşuz,ne kadar da şanslıyız binlerce şükür ama gel gör ki bir dünya farklı ve birbirine tahammül edemeyen görüş sahibi var, Allahım hepimizin sonunu hayreylesin…

 25. elif Says:

  Yazdıklarınız baştan sona hepsi doğru zaman,stv bunlar ilk açıldıkları zaman neydiler şimdi aştılar kendilerini hele stv gerçekten farklı boyutta.Yanlızca cemaat için birşey yazmak istedim içlerinde olan biri olarak bunlar gerçek nur talebesi değil, gülen cemaati denilsin artık .Gerçek nur talebeleri ihlasla hizmet ediyorlar ve gözükmüyorlar yani ekranda gazetelerde yoklar.sohbetlerde para toplanmaz gazete üyeligi yapılmaz üniversitede okuyan kızlara para toplanmaz.,pahalı seminerlere davetiyede satılmaz.Bediüzzaman hazretleri hiçbir zaman ülkesini terketmemiş gördüğü işkenceler karşısında.! madonna içinde kadın yahudi ayrıca evlatlık çocuk alıyor vebunları kabalaya göre yetiştiriyor istanbulu gerçekten salladı o gece deprem oldu !ayrıca konserde arka ekrandaki görüntülerde resmen dinimize hakaret edildi.Biraz karışık yazdım cahide hanım ilk kez biryere yazı yolluyorum affedin ,tarifleriniz çok güzel büyük bir kısmını denedim çok güzel oldu çevremdeki herkese sizin siteyi tavsiye ediyorum hayırlı geceler hayırlı kandiller

 26. elif zeynep abdullah Says:

  ……………….

  • Cahide Says:

   Canım senin özel yorumundaki doğruyu diğer yanlışla düzelttim. Başka birşey mi demek istemiştin?

   • elif zeynep abdullah Says:

    hayır ablam, ilkin göremeyince ben yanlış mı anlaşıldım diye üzüldüm. üstüme vazife olmayan şeylere karışan, ukala biri olmaktan Allah cc ‘a sığınırım. Bazen kendimi nadasa bırakmanın zamanı geldiğini düşünüyorum, ama öyle alıştım ki bu hasrete dayanamam sanıyorum::)).

    • Cahide Says:

     Sen gidersen çok üzülürüm. Kendini nadasa bırakması gereken biri varsa o da benim sanırım…:)

     • elif zeynep abdullah Says:

      aman ablam! zaten şu taşınma işi uzun sürer mi diye şimdiden üzülüyorum, tesellim inşaALLAH yakınlara gelmen, yoksa benim halim nice olur? ::))

      say ki hiç kalmadı güzel insan, sayabileceğin kadar
      çağın kavga meydanları yeni modeller icat etti,
      yalnız bir güzel , osman hamdi beyin tabloları kadar
      oda şaşırdı insan öğüten makinaya boğaza dalıp gitti.

      bir diğer unutulmayacak güzel , koşarak giden adama meftun
      havada uçuşan günlüğünün sayfaları ardından,
      yanıldın güzel kız, dedi, adam, ”ben seni tanıdığım gün
      günlüğümün bütün sayfalarını rüzgara verdim”
      150 küsür kıtalık cahiliyye devri şiirimden, belki kayda değer bir ufacık bölüm. uzun yıllar önce…

      şimdi aklıma gelen bu idare et ablam, daha en iyi şiirimi yazmadım.!

      • yeşimm Says:

       En güzel şiir henüz yazılmamış olandır Elif 🙂 Harikasın valla.Şiir pek okumam ama sen bana sevdireceksin sanırım….

 27. gülita Says:

  allah razı olsun

 28. esra Says:

  LA TAHZEN / ÜZÜLME
  Vakti gelmeden ölmeyeceksin !
  “Ecelleri geldiği zaman onlar ne bir saat geri kalabilirler,ne de öne geçebilirler.”(Nahl-61)

  LA TAHZEN / ÜZÜLME
  Eleştiri ve tenkit seni üzmesin,bilesin ki eleştiri kişinin hatalarını görmesine vesile olur.
  “(Bu yolda) hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar.”(Maide-54)

  LA TAHZEN / ÜZÜLME
  Korkulan şeylerin pek çoğu gerçekleşmez.
  “Onlardan korkmayın,eğer mü’min iseniz,benden korkun.”(Ali İmran-175)

  LA TAHZEN / ÜZÜLME
  Unutma kin ve hırs,hasmından daha çok insanın kendi sıhhatine zarar verir.
  “Rabbimiz,bizi ve bizden önce iman etmiş olan kardeşlerimizi bağışla ve kalplerimizde iman edenlere karşı bir kin bırakma.”(Haşr-10)

  LA TAHZEN / ÜZÜLME
  Çünkü zahmet olmadan,Rahmet olmaz.
  “Demek ki,gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.” (İnşirah-5,6)

  LA TAHZEN İNNALLAHE MEANA !!!
  “Üzülme Allah (cc) bizimle beraberdir”(Tevbe-40)

 29. zehra Says:

  zaman gazetesi okuruyum. bu konudaki şikayeti keşke gazeteye iletseydiniz.daha iyi olurdu. yukardaki yorumu okuyunca şu aklıma geldi. daha önceki yazılarınızda ülkerin ürünlerinde kırmızı renk veren böceklerin kullanıldığını söylemiştiniz.midem bulanmış ve o günden beri ülkerin maddelerini yiyememiştim. ama aklıma şu soru geldi. siz bunu kesin bir şekilde biliyor musunuz. elinizde bu yönde bir rapor var mı.varsa yayınlıyabilirmisiniz.çünkü müslüman olduğunu söyleyen bir kurum müslümanlarla dalga geçemez. ya da sadece duyumlarınız mı bu yönde. lütfen en kısa zamanda cevap yazıp,bu konudaki şüphaleri mi giderirmisiniz. şimdiden teşekkür edrim

  • Cahide Says:

   Eleştirilerime kulak asmayanlar için, uyarılarımı sayfamda yapıyorum. Ayrıca sorunun cevabını bizzat aynı yayın gurubuna ait Oktay ustanın sitesinden bir yazıyla vereyim:
   http://www.oktayustam.com/tarifler/26092-bocek_boyasi_kullanan_turk_firmalari.html

   İstersen önce, daha çok güvendiğin insanlara sor bu haberin kaynağını

   • zehra Says:

    cahide hanım. kalbimdekini bilemezsiniz. ama sanki sizin bu yazınıza sinirlenipte bunu yazdığımı zannetmediniz umarım…sizin o yazınızdan sonra ülkere e-mail attım.ama hala cevap gelmedi.ben de bu iddiayı ilk önce sizin ağzınızdan duyduğum için tabi ki size sorma ihtiyacı duydum.biraz sonra verdiğiniz linke bakacağım. yalnız yukardaki jelatin ve yoğurdla ilgili yorumu kastetmiştim “İstersen önce, daha çok güvendiğin insanlara sor bu haberin kaynağını” derken…lütfen sinirlenmeyin. inanmasanızda devamlı takipçinizim.çok yorum yazmam. ama konu gıda üstelikte,dini hassasiyetleri olan bir firma bunu yapıyorsa,bu iddianın ispatlanmasını istemem kadar daha doğal ne olabilir ki.. bu iddianın sahibi ister oktay usta ,ister cahide sultan olsun farketmez.eğer ülkerden cevap gelmiş olsaydı bunu size gönderecektim. ha dediğiniz gibi çıkarsa işte o zaman bizler insanlara anlatıp bu firmanın ürününü kullanmayız diyebiliriz.inşaallah ülkere bir daha ulaşmaya çalışacağım.yoksa kim derse desin bu firma günahsız da olabilir . suçsuzsa iftira atmış oluruz. değil mi sevgili kardeşim.
    .

 30. funda Says:

  Sevgili Cahide hanım,

  Tespitleriniz öyle doğru ki, umarım size eleştiri yazan sevgili hanımlarda savunmaya geçmeden önce birazcık düşünsünler.Siz kötü bir şey söylemiyorsunuz. Keşke bu arkadaşlarımız bil cümle aleme gösterdikleri hoşgörüyü size de gösterebilseler. Birçoğunun gerçekten Allah rızası için çalıştıklarından eminim. Ama içlerinde bulundukları topluluğu yöneten kişilerin de insan olduğunu hatasız olamayacağını koşulsuz şartsız amade olmamaları gerektiğini anlamalarını dilerim. Gören göz ,idrak eden beyin nasip olsun hepimize. Allah adamı olduğunu söyleyen kişinin siyasetin her yerine her kademesine bulaşmışlığı çok düşündürücü. Çok önemli yerlerdeki pek çok büyük !! adamın bile dillendiremediği, korktuğu bir konuyu dillendirmişsiniz. Allah yardımcınız olsun. Hakk’ı söyleyenler eksilmesin hayatımızdan. Müslüman demek körü körüne inanmak demek değildir. Müslüman uyanık, müslüman araştırıcı, müslüman düşünen olmalıdır.

  ” amacınıza ulaşana kadar kendinizi belli etmeyin… sessiz ve derinden gidin…
  diyen ve bu sözleri ortaya çıkınca da

  +allah benim belamı versin
  diyerek takiyyeciliğe yeni bir boyut katan insan* ın arkasında olmak düşündürmeli herkesi.

 31. saadet Says:

  HERKESİN KANDİLİ MÜBAREK OLSUN DAHA ÖNCE JELATİNLE İLGİLİ BİLGİ PAYLAŞMIŞTIM. BU DA YOĞURTLA İLGİLİ
  Yoğurtta domuz menşeili jelatin iddiası
  TÜKETİCİLER Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Dinç, Türkiye’de ‘gıda terörünün’ devam ettiğini, yoğurt üretiminde domuz menşeili ithal jelatin katkı maddesi kullanıldığını iddia etti. Dinç, ”Yoğurtlara kıvam arttırmak ve su tutması için jelatin katılmaktadır. Jelatin, domuzun deri veya kemiklerinin kaynatılmasıyla elde ediliyor. Normalde 2 litre sütten, 1 kilo yoğurt elde edilirken, jelatin katıldığında, 1 litre sütten 1 kilo yoğurt elde edilebiliyor” Ayrıca yoğurt kaşıkla alındığında dağılmıyor. Katkı maddesiz köy yoğurtları ise kaşığa alındığında dağılır. dedi. Yoğurda katılan jelatini ithal ediyoruz. Çünkü sığır derisi ve kemiğinden 6 haftada içinde jelatin üretimi yapılıyor. Domuzdan 2 gün içinde jelatin elde ediliyor. Jelatini ise Türkiye’de üretilmiyor ve genellikle Amerika ile Avrupa’dan ithal ediyoruz. Orada domuz eti kullanıldığı içinde domuzdan jelatin elde ediyorlar.”

 32. Sevda Says:

  Gercekten zeynep hanimin yorumuna nutkum tutuldu pes ….ya okumayi bilmiyor yada okudugunu anlamiyor . Gercektende bizim insanimiz okudugu yazinin bir kismini alip kendine gore degistirip yorumlamaya bayiliyor magazin gazetecisi mantigi .bu arada hic kimse kendi kini veya kizginligi adina baskasinin cocuguna laf atmasin sizinde kiziniz var yani aba altindan sopa gostererek sizin kizinizin ne olcagi belli degil demek su-i zan olmuyor mu hic kimse anne ve babasinin yaptigi iyi veya kotu seyler icin cocuklari yargilayamaz ve tartisma icine sokamaz size butun dinlerin babasi Hz.Ibrahimin babasi olan azerin bir put yapicisi oldugunu hatirlaririm ayrica zeynep hanim hic kafanizi yormayin cahide hanim gibi olgun acik fikirli bir kadinin kizida onun gibi olgun acik fikirli ve faydali biri olur madonna gibi hilkat garibesi degil.

  • Cahide Says:

   İnşaallah canım.Allah en iyisini bilir. Biz Madonnaya hıristiyan olduğu için değil, islama apaçık düşman olduğu için buğzediyoruz. Yoksa elbette herkes hata yapabilir. Ama burada bir islam düşmanının, islama ve bu millete yaptığı saygısızlık ve hakaretleri sözkonusu. Kişi sevdiğiyle beraberdir. Herkes kalbine bakmalı. Acaba islam düşmanları içinde kalbimizde sevgi kırıntıları var mı?

 33. rukiye Says:

  ne demek hanginiz yetim bakıyor yetimin başını okşayın ona elinizi uzatın diyen bizim peygamberimiz değilmi allaha şükür bütün ailemizin yetimkeri var neden bizim övünülecek annelerimiz bacılarımız varken yabancı ve müslüman olmayan bir kadını övüyoruz

 34. dila Says:

  YETIM cocuk almasi muhtesem bir sey o zenginligin icinde gayette dogal.kadinin hristiyan olmasida mesele degil…mesele 1…bizim genclik her derde olaya sus pus iken bir anda o bizim anamiz diyerek nerelerden geldiler mesele 2….evet kadinkoyu bir hristiyana konserlerinde bunu gizlemiyor gururla hacla iniyor bizden onun kadar dinine sahip cikanda azdir…. sahneye dubaide araplara vedigi konserde peceli kadin ve islami figurlere carpi isareti olan slaytlar donuyor herkes izliyor. mesele 3….klibinde arapca harflerle daha once bildiklerini unut yazan yaziyi cigniyor hemde ayakalrinin altinda uzum meyvesiyle bu kurana gonderme degil mi ve dalga gecme bizimkiler ne yapiyor SUSUYOR o bizim anamiz diyor .sorun madonna meseleside degil.CAHIDE HANIM benim artik muslumanlarin birbirine sahip cikmasi duyarlilasma gibi konularda asla ve asla umudum yok…SIZDE FAZLA UMUT TASIMAYIN bugunku sagir hakaretleri iltifat algilayan kusakla degil bir adim 1 cm oteye gidilmez ve bundan kotusude olmaz.

 35. yeşimm Says:

  Cahide Hanım, Harun Yahya’nın çok eskiden aldığım kitapları var bende, atmaya kıyamıyorum ne yapsam acaba ? 🙂

  • Cahide Says:

   Geri dönüşüm merkezlerine verebilirsin Yeşimcim..:)

  • elif zeynep abdullah Says:

   kardeşim temiz bir link bulamadım ama harun yahya düzenbazını Kadir Mısıroğlu ve Ş İmran Hüseyin’ den dinleyebilirsin. zaten yazdığı sanılan kitaplar yurt dışında tedavülden kalkmış eserlerin tercümeleri sadece , tercüme yapan da ekip.

 36. mrym Says:

  april kardeşim benim iki gündür anlatamaya çalıştıklarımı özetlemişsin.konsere de gazeteye de hepimiz tepkiliyiz ama bilinçsizce yapılan yorumlar olayı hep başka yöne çevirdi.

 37. gökcen Says:

  haklısınız cahide hanım,haber çok çirkin ,bende hemen tepkimi ileteceğim. hatadır ,yapılmıştır.ama hataları çekip çıkarmak aşağılamak dışlamak çok kolaydır.hiç mi güzel bir haber yok? lütfen yakın zamanda yazılmış çizilmiş kayda değer birsürü haber veya köşe yazısı var,o güzelliklerden de bahsetseniz olmazmı? biraz da güzeli görseniz? Zaman gazetesi bu ülkede ve dünyadaki çok önemli bir boşluğu dolduruyor.cihan medyasının yaptığı hizmetleri bir bilseniz… Allah sayılarını çoğaltsın , hatalarını da en aza indirgesin inşaallah.

 38. yasemin Says:

  ne yapalım, sizin tabirinizle kadın gavur diye sokmayalımmı ülkeye. Birileri başarılı ise hakkında vermek gerekmiyormu? Bu kadar kin dolu yazılar yazacak kadar kindar olmuşsunuz hepiniz. Dinden bahsediyorsunuz kinden kibirden uzaklaşamamışsınız. Çocuklarımız özenir diyorsunuz, merak etmeyin hiçbirinizin çocuğu bu kadar dünyada sesini duyuramaz. Kadın yetim çocuk almış büyütüyor hanginiz böyle birşey yaptınız, hangimiz yapabiliyoruz. Size katılmayan kişilerin yorumlarına alaycı şekilde cevap verecek kadar kibirlisiniz. Hayretler içerisindeyim monitörden kin fışkırıyor…

  • yeşimm Says:

   Ah yavruum yazık o sabiye…Kendi gibi bir sapık yetiştirecek vah vah……

  • eslemnur Says:

   evt basarili cok dogru, kimileri allah yolunda basarilidir kimileri seytanin kolesi olarak.. bizim cocuklarimizin sesini duyurmak gibi bi amacida yok, bunu asagilik duygusu olanlar ister, biz islami yasariz, rabbimiz dilerse bizim sesimizle duyurur islami…kaldiki biz olmasak hatta dunyada hic musluman insan kalmasa bile kundaki bebegi dillendirir tasi dillendirir onunla duyurur allah..
   uyaran yazan arkadasa tesekkur borcumuzdur, bilgiye bukadar kolay ulasildigi ancak insanoglunun aklini kullanamadigi bu donemde yasadigi bilgi kirliliginden kafasi karismis olanlari yada medya gibi toplumu korukorune cahilce istedigine yonlendiren bu tuzaklara alet olmayi gozunu ve kalbini acmasi akilli ferasetli olmasi icin yazmis kardesimiz…
   anlamayanlar zaten anlamayacaktir, tercihlerine de hicbirsey demeyiz, bunu biz degil allah bile izin vermez haketmeyen insanlarin anlamasini, … ancak anlayacak insanlara sesi ulasmistir ins, hatta bu ulasma belkide anlamayan ve engel olmak isteyen insanlarin vasitasiyla bile olur, eger rabbimiz dilerse….
   yetim cocuk ytistiriyormus dogrudur taktir etmek icin once ona ne niyetle yetistirdigini sormak lazim, seytaninda pekcok cocugu vardir ozenle yetistirdigi…
   muslumanlar yetim cocuk yetistirirse ilan etmezler pek cogu, duymamaniz bilmemeniz normal…

  • eslemnur Says:

   evt basarili cok dogru, kimileri allah yolunda basarilidir kimileri seytanin kolesi olarak.. bizim cocuklarimizin sesini duyurmak gibi bi amacida yok, bunu asagilik duygusu olanlar ister, biz islami yasariz, rabbimiz dilerse bizim sesimizle duyurur islami…kaldiki biz olmasak hatta dunyada hic musluman insan kalmasa bile kundaki bebegi dillendirir tasi dillendirir onunla duyurur allah..
   uyaran yazan arkadasa tesekkur borcumuzdur, bilgiye bukadar kolay ulasildigi ancak insanoglunun aklini kullanamadigi bu donemde yasadigi bilgi kirliliginden kafasi karismis olanlari yada medya gibi toplumu korukorune cahilce istedigine yonlendiren bu tuzaklara alet olmayi gozunu ve kalbini acmasi akilli ferasetli olmasi icin yazmis kardesimiz…
   anlamayanlar zaten anlamayacaktir, tercihlerine de hicbirsey demeyiz, bunu biz degil allah bile izin vermez haketmeyen insanlarin anlamasini, … ancak anlayacak insanlara sesi ulasmistir ins, hatta bu ulasma belkide anlamayan ve engel olmak isteyen insanlarin vasitasiyla bile olur, eger rabbimiz dilerse….
   yetim cocuk ytistiriyormus dogrudur taktir etmek icin once ona ne niyetle yetistirdigini sormak lazim, seytaninda pekcok cocugu vardir ozenle yetistirdigi…
   muslumanlar yetim cocuk yetistirirse ilan etmezler pek cogu, duymamaniz bilmemeniz normal…

 39. april Says:

  selamlar. cahide hanim! sizin sitenizi ve tariflerinizi cok seviyorum, Allah sahit arkadaslarada tavsiye ettim, sitenizi, yazilarinizi da begeniyorum. ama sunu soylemek istiyorum. son iki konunuz iyi olmayana yorumlara sebep olmus olabilir, yukarida 1 arkadasin bahsettigi gibi keske isim vermeden ornke verebilseydik. Birkac kisi suizanda bulunmus. Mesele zaman gazetesi simdiye kadar hep olumlu seyler yazdi. Yoneticiler her zaman her seyi takip edemiyor olabilir. Belki yazdi birisi. onun yazdiklari seyleri bende sevmedim, ama oldu ki 1 kere hata bunu hemen yuze vurmasak keske, baska gazeteler bu tur haberi her gun yayinlamkata. siz tutup da zaman gazetesinden konu acmissiniz, gecen tr olimpiyatlariyla alakali, birisi belki bu cocuklarin anne babasi turk demis, ki olamaaz, ben yorum yazdim, yorumum gozukmedi, buyuk ihtimal silinmis,
  ve tukce bilmeden ilmihal kitaplari var diyorsunuz, her dilde varmi acaba???
  Musluman ablalar, lutfen Allah rizasi icin, birbirimizi elestirmeyelim..

 40. sevdenur Says:

  s.a. ablacım geldim ben inşaallah artık buralardayım babamın işleri bitti elhamdülillah
  Şimdi işlerim var çıkıyorum bir ara uğrayıp kaçırdığım yerlere bakcam
  Benim tatlı ablamm seni ne çok özledim 🙂

 41. dilara Says:

  cahide hanim yine cok guzel bir yazi yazmissiniz size cani gönülden katiliyorum .

 42. meryem sevde Says:

  tevhid dini derken ne demek istediniz. EY İMAN EDENLER,YAHUDİLERİ VE HIRİSTİYANLARI DA VELİLER EDİNMEYİN.ONLARANCAK BİRBİRLERİNİN DOSTLARIDIR.İÇİNİZDEN KİM ONLARI VELİ EDİNİRSE,MUHAKKAK O DA ONLARDANDIR

 43. Sedef Says:

  S.a. Herkese, (Yazım sadece site sahibine değil)madonnayı sevmem hiçbir konuda uyuşmayız. Dili, dini, ırkı, mezhebi herşeyi farklı niye seveyim ki? Ama sırf Zaman gazetesinin bir yorumcusundan dolayı külliyen gazeteyi alaşağı ettiniz. Menfi bir gazetede bir köşe yazarı hoşumuza giden müspet bir yazı yazdığında sadece yazarı met ederiz. Bizim nazarımızda hemen sevilen adam olur dilden dile dolaşır gazetenin adı bile geçmez ama konu zaman gazetesi olunca yazarın adı geçmiyor direkt zaman tüh, kaka oluyor. Hadi onuda geçtim, milyonlarca seveni olan cemaatinde hakkına girdiniz. Sanal medyada yapılan gıybet gıybet sayılmıyormu? Ya davalarında haklıysalar ya gittikleri yol gerçekten doğruysa bunu ötelere gitmeden hiçbirimiz anlayamayacağız? Onca insandan nasıl helâllik isteyeceksiniz? Benim bildiğim hiçbir mümin mümin kardeşini yermez. Yerme işi ancak hayırhahlar arasında olur.

 44. Sevda Says:

  Duzelteyim madonna yapabildigi en iyi isi yapti yani sahne showu baskada bir mahareti yok zaten sesi berbat

 45. Kardelen Says:

  Tepki alacagini bile bile yazilarini yayinliyorsun, cesaretine hayranim! Sana katiliyorum ve cani gönülden destekliyorum. Keske ellimizden daha fazlasi gelse. ALLAH sana güc ve sabir versin. ALLAH’a emanet ol.

 46. Cahide Says:

  İnanın midem bulandı! Bazılarının aklında, şu bin küsür kelimelik yazıdan sadece Madonnaya aşufte dediğim kalmış!
  Bu nasıl bir muhabbettir, bu ne hezeyan dolu yorumlardır böyle. Neredeyse gidip madonna pisliğinden özür dileyeceğiz!

  Hele bazı yorumlara ne cevap verilir onu kestiremedim.

  Ama nihai bir söz biliyorum ben: “İçimizdeki beyinsizlerin yüzünden bizleri helak etme Allah’ım”

  • Fethiye Says:

   Bugün tam da bunu düşündüm yazını okurken. Yeri göğü ayakta tutan avuçlarınız hiç kapanmasın…

  • inci Says:

   sizin zaman gazetesinin bu yazisina takildiginiz gibi, sizin de yazinizdaki asufte sozune takilanlar tabi ki olacak. bunu kabul edelim. herkes dusuncesinde hur degil miydi?

  • Azoş MdNci Says:

   Cahide hanım ben sizi çok seviyorum !yüreği yaradan aşkıyla yanan peygamber aşığı bir insansınız.! ben sizin her türlü konularda çok bilgili bize ışık tutan yanınızla! insanları yaradandan ötürü severek vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı ! size teşekkürlerimi sunuyorum lütfen sizi tanımak istiyorum, bana ulaşın nolur ALLAH rızası için.saygılar

  • zeynep_bengiSu Says:

   Sen sakın üzülme ablacım.Onlar önce Kuran’a baksınlar. Görmüyorlar mı Rabbimiz Allah C.C.ayetlerinde o kafirlere nice tehdit ve aşağılamalarda bulunmuş!Onlar bunu hak etmeseler Rabbim öyle ayetler buyurur muydu?Allah doğruyu söylemede en adildir ve utanacak, çekinecek kimsesi de yoktur zaten!Tamam. Her kafir gelecekte müslüman adayıdır ama ben bilhassa İslam’a düşmanlık yapan ve müslümanlara zulmedenlerin ve onların yanında olanların daha azılı olduklarını ve biraz zor kalplerinin döneceğini sanıyorum.Çünkü Allah onların kalplerini mühürlemiştir. O konsere verdikleri paraya da yazık-günah.Dünyada bir bardak su bile bulumayıp da içmeden ölen nice insanlar var ya!Suriye’de, Filistin’de,Çeçenistan’da ve daha nice İslam diyarında müslümanlar onların eliyle öldürülüyorken! Onlar Aşufteleri ve günbegün artan tavizlerini savuna dursunlar. Ben onları bir de İHH’nın yetimler buluşmasını desteklemeye davet ediyorum.Gerçekten samimilerse!.Diğer müslümanların yaptıkları hayırlı çalışmalara da maddi manevi katkısda bulunsunlar ya görelim..

  • emine bozcayoca Says:

   amin diyorum ssadece amin aynı akidenin mensubuyuz gibi geliyrdu hep elh ne çok kardeşim varmış bu sayfada

  • sudamlasi Says:

   Zaten kadinn o kadar bahsi gecti ki sayenizde cahide hnm tum gunahlarini aldik etini cekistirerek tovbe estagfirullah…bnm size daha oncede soyledigim sey buydu siz belki iyi dini duygularla bisileri kaleme aliyorsunuz ama destursuz onca yorum pis gunahlara girmeye sebep oluyor sizde bunu fark edemiyorsunuz….

 47. Sevda Says:

  Cahide hanim yaziniza aynen katiliyorum. Ve bende cemaat yok tarikat vb artik cikar amaci guden din kisvesi altinda calisan kurumlara karsiyim okul yillarimda boyle bir cemaatin derslerine katildim bir gun 10 kasimda siradayken ogretmenimin bana uzattigi ataturk resmini yakama tutusturdum diye en yakin ve cemaate uye arkadasimdan oyle bir tehtid aldimki sormayin beni butun bu duruarda rahatsiz eden sey bir cemaatt otekini begenmiyor obur tarikat oburkune camur atiyor yahu anlamadim biz ummeti musluman ummeti Muhammed degilmiyiz lutfen artik herkez kardes oldugunu fark etsin madonnaya gelince onun kisiligini bilmiyoruz ama en iyi isi yapti parasini aldi ve gitti mesele onu bu derece yuceltenlerde yere goge koyamayip kahraman ilan edende bu arada sizi bu yazinizdan dolayi cok tebrik ediyorun ve herkeze bu yaziyi iki kere okumasini tavsiye ediyorum ve ben kendi sahsima diyorumki Kuran Sunnet ve hadis gerisi sadece uygulama ve fetva bu benim gorusum sevgiler

  • rana Says:

   kardeşim her zaman hataları söylerken samimiyetle hizmet edenleri istisna etmek lazım.aksi durum hak olur.

 48. rukiye Says:

  s a ben sessiz bir takipçiyim iki gündür yorumları okuyorum ve hayretler içerisindeyim yüreğimiz kan ağlıyor kadın ğöğsünü açmış bunu övüyorlar yalnışları söylemek neden ağır geliyor müslüman bukadar kör olmamalı mensup olduğu cematte olsa yalnışını görmeli gerçekten bu gazete bu ılımlı islam projeleri insanimızı ne hale getirdi görmüyolarmı resmen ayetler hadisler inkar ediliyor ve bunlara reddiye yapanlar hapislere atılıyor bütün ümmüt benim cehennme girmemle cennete girecekse ben yanmaya razıyım yarabbi diyor said nursi hz fakat onun yolunu takip ettiğini söyleyenler insanları neredeyse dinden çıkarıcaklar lütfen gerçekleri görn kimsenin kimseyi karaladığı yok yalnışlar karşısında yüreğimiz yanıyor onu dillendiriyoruz cahide hanımıda bunlara ışık tuttuğu için teşekkür ediyorum

 49. yeşimm Says:

  MUCİZE:Peygamberlerin, peygamber olduklarını ispat için Allah’ın izni ile gösterdikleri hiçbir insanın benzerini yapamayacağı harikulade hallerdir.Bu tanımı diyanetin sitesinden alıntıladım.Yazar bu kelimeyi kullandığı için tövbe etmeli sanırım……

 50. mrym Says:

  MADONNANIN DEĞİL KONSERİ BU TOPRAKLARA AYAK BASMASİNA HİÇ BİRİMİZİN TAHAMMÜLÜ YOK.AMA BU OLAYIN CEMAATE MAL EDİLMESİ ÇOK YANLIŞ.TAMAM BU GAZETE CEMAAT YANLISI AMA YAZARIN NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ BİLEMEYİZ. OLAYA SANATSAL YÖNDEN BAKIYORSA BÜYÜK BİR MARİFET OLUYO SANATÇILARA GÖRE TABİ.BÖYLE BİR YAZIYA YER VERİLMESİ BENİDE ÜZDÜ AMA ARKASINDA NE OLDUĞUNU BİLMİYORUZ.DÖNEN DOLAPLARI NASIL OYUNLAR OYNANIYO TAHMİN BİLE EDEMEYİZ.YANİ BİLMEDİĞİMİZ BİRŞEYLER VARSA BİR OLAY ÜZERİNDEN CEMAATE LAF ATILIYO.GIYBET VE SU-İ ZAN YAPMAK BU KADAR KOLAY MI.ARDINDAN TÜRKÇE ELEŞTİRİLERİ. ŞARKI SÖYLEYEN KIZLARI BENDE GÖRMEK İSTEMİYORUM AMA DİLİMİZİN ÖĞRETİLMESİ KÖTÜ MÜ.ORADA MÜSLÜMAN OLAN BİR ÇOCUK TÜRKÇE SAYESİNDE DİNİMİZİ DAHA KOLAY ÖĞRENİCEK AÇIP BİR Ö.NASUHİ BİLMEN OKUDUĞUNDA BİR İMAMI GAZALİ OKUDUĞUNDA KOLAYCA ANLAYABİLİCEK VE KENDİ DİLİNDE ANLATABİLECEK.BUNLARI DÜŞÜNMEDEN ZAMANİN FİTNESİ DEMEK NE KOLAY. DÜNDE BİRİSİ HRİSTİYANLIĞIN TRUVA ATI BUNLAR DEMİŞTİ.RABBİM BUYURMUYOR MU DOĞRULUĞUNU BİLMEDİĞİNİZ HABERİN ARDINA TAKILIP GİTMEYİN DİYE.BU AYETİ BİLEN BİR MÜSLÜMANIN SU-İ ZANDA BULUNMASI NE KADAR YAKIŞIK ALIR.ALLAH RIZASI İÇİN MÜSLÜMANLARI BİRBİRİNE DÜŞÜRMEK İSTEYEN OYUNLARA GELMEYELİM.BİRLİK-BERABERLİĞE HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İHTİYACIMIZ VAR.DİLİMİZDEN DÖKÜLENLERE ÇOK DİKKAT EDELİM NOLUR.

  • Cahide Says:

   Canım o çocuklar Türkçeyi bilmeden de islamı öğrenebilirler. İlmihal kitapları sadece türkçe dilinde mi var? Zaten o öğretmenler dil bilmeden yurtdışına gidemiyorlar bildiğim kadarıyla. Beni çok şaşırtıyorsunuz hakikaten…

   • inci Says:

    Cahide hanim, oralarda islami ogretecek kimse yok diyecek kadaar yok. kimseye sahip cikmiyorlar. cunku islamdan kimsenin haberi yok.kitaba gelince, saglam kaynaklar daa yok. musluman memleketi olmayan o kadar ulke var ki.
    Onemli olan turkce dili degildir, o dili kullanarak birseyler ogrenmek. bu hizmeti baska bir millet yapsaydi, aynisi olmayacak miydi. Allah bu ogretmenleri vesile kilmis islama ulasmalari icin.

    • eslemnur Says:

     islami ulkelerdede var bu okullar mesela misir, iyi arastirin, asil amac islami ogretmetten cikmis gibi gorunuyor suanda, ben misirda yasiyorum ve burdaki cemaat ehlinin para ve mevkiden baska hicbiseyi vede cemaat disinda hicbi insani gozleri gormuyor, sanildiginin aksine burda ihtiyaci olan hatta cemaat icinde ogrencilere bile burs verilmiyor, cemaatin dil kursuna kaydolmak isteyen durumu imkani yetmeyen ilim aski ile hicret etmis olan ogrencilere dahi 10 lira bile indirim yapilmiyor…… iyi inceleyin arkadaslar, arastirin,

     • Cahide Says:

      Ben bunları o kadar çok kişiden duydum ki… Çoğunluk uyumaya devam ediyor ve ısrarla uyanmak istemiyor. özellikle bu para toplama hırsının sebebi nedir iyi araştırmak lazım…???

 51. Fethiye Says:

  🙂 Tebrik ve takdir ediyorum seni yılmayan savaşçım. Dün özel bir mesaj yazacaktım sana. ”Yazma, boşver” diyecektim. Sana hakaret edildikçe ben yılıyorum inan. Ama yaz sen emi, hep yaz. Doğru bildiğinden şaşma ve çatır çatır savaş. Yılmaz savaşçı dostumsun sen benim. Takdir ediyorum seni tüm yüreğimle. İyi ki varsın sen. Senin gibi, hiç bir günü boş geçirmeyen bir kul da var. Var işte. Bugün ölecekmiş gibi ve hiç ölmeyecekmiş gibi…

 52. yolumuzcihad Says:

  Diyalogta o kadar ilerlemişler ki kafire kafir diyemiyorlar gerçi kendi çaplarında haklılar ne de olsa hristıyanlar ve yahudilerle öbür tarafta beraber olacaklarına inanıyorlar yalnız bu beraberliğin cennette olmayacağı kesin!

  http://www.islam-tr.net/tevhid/17201-fethullah-gulen-ic-yuzu.html

  • seher Says:

   kısa bir şekilde güzel ifade etmişsiniz.aynen katılıyorum.

  • baharatçı Says:

   يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ الْيَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِيَاء بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاء بَعْضٍ وَمَن يَتَوَلَّهُم مِّنكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللّهَ لاَ يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ

   “ Ey îmân edenler ! yahûdî ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdır. Sizden kim onları dost edinirse, o da onlardandır. Şüphesiz ki Allah, – kâfirleri dost edinen – zâlimler topluluğunu asla doğru yola iletmez. ”

 53. huzeyfe Says:

  Cahide hanım sizi tebrıkler ediyorum .S,..akın üzülmeyin yolunuza devam edin biz sizin dualarımızla arkanızdayız.rabbimden tek dilegim onların basiretlerini açması.körü körüne bir taklitçilikten kurtulup KURANA ve sünnete sımsıkı sarılmaları,akıllarını kullanmalarını diliyorum.Hala zaman gazetesi hata yapmıştır diyemiyorlar.Bu nasıl birşeydir anlayamıyorum .Bunlardan bundan fazlası beklenmez.RABBİM yar ve yardımcınız olsun.ALLAHA EMANET OLUN.

  • Zeynep Says:

   ne kadar üzüldüm yazınıza Cahide Hanım,kızınız vardı sanırım sakın büyük konuşmayın,her kim birini kınarsa o kınadığını dünyada yaşamadan ölmezmiş,sinirimden toparlayamadım.aşüfte,fahişe,,,,yazıklar olsun size vesizin gibi düşünenlere.

 54. nur.. Says:

  yüreğine kalemine sağlık abla..
  dünyaca ünlü hafızlar gelir kimsenin ruhu duymaz…
  madonna denilen bilmem neyin nesi gelir..
  gelip gidene kadar her anı olay olur
  yazık çok yazık…

 55. Elif Öztürk Says:

  Cahide ablacigim, geçtiğimiz günlerde gündemde Gulben ERGEN hanımefendinin selâmlaşma konusu vardı. İzleyici bayan telefonda: “Selamun Aleykum” der. G.Ergen birden donuklasir ve “merhaba” der. Sonra da ona bu konunun hesabını sorarlar twitterda. Cevap: size mı soracağım selâmlaşmayı sizden mı öğreneceğim falan filan. Bu kadının bir profesör (Y.küçük) tarafından kendince yapilan araştırma sonuclarinda sebatayist Yahudi dönmesi olduğu da iddia ediliyor. Gercekten mümin olan mümin kardeşine s.a dediğinde a.s demeye bu kadar erinir mı? Bu bayan son zamanlarda mutasavvıf tavırlar sergiliyor Mevlana yi benimsemiş gibi hareketler sergiliyor Bu ne iştir ablacigim? Senin zamaninda küllenmis yazılarında selam konusu vardı yanılmıyorsam bu konuya tekrar değinebilir mısın? İbret-i alem olur belki bazı kesimler denk gelir okur da. Ablacigim ayrıca yaşanmış bu konu hakkında fikirlerini paylaşırsan sevinirim Allah’a emanet ol ablacigim…

  • elif zeynep abdullah Says:

   Allahım! ne günlere kaldık, hanımefendilik kimlere kaldı, kadın ,açık saçık hatta mayolu çektiği klibi önce annesiyle birlikte otururken komşusu olan yahudi komşularına dinletip onaylarını, görüşlerini alıyor muş. a arman.cemalnur sargut un kasıtlı ön plana çıkarılması, evlatlık, neyse gerisi kalsın. Hak ile batıl işimize gelmese de hepimizce malum zaten.

 56. hatice Says:

  zaman gazetesinde yayinlanan yaziya baktim. madonna icin dini acidan hicbir yorum yapmaya gerek yok. ne oldugunu herkes biliyor zaten.
  bu kadin, bogaz turu atarken istanbul bogazinin yapay olup olmadigini sordu. bilmiyormus, dunyanin gozunun kadigi canim istanbulu ve ulkemizi hic tanimiyormus gibi kucumseyici bir tavir takinarak!
  bi de gelip onu metheden, hele hele izlemeye gidip de sahne onu icin 600 kusur tl odeyenlere aciyorum. ulkeme ayak basmamaliydi. camiye basini ortup girdi diye musluman veya türk dostu mu oldu? o sahanin dolup tasmasiyla anca madonnanin cebindeki para, nefsindeki kibir cogaldi…

 57. hanife Says:

  selamün aleyküm cahide hanım allah razı olsun düşündüklerimi negüzel kağıda dökmüşsünüz.size hakaret edenlerin verilecek cevapları yokta ondan böylesine saldırıyorlar.benyorum yazmasamda sürekli takipçinizim.yaşım 50gönlümün dili oldunuz.rabbim kaleminize kuvvetversin rızası yolunda daimeylesin.amin allaha emanet olun.

 58. Tarık Says:

  Vah Müslümanlar Vah!

  Hacı Kemal Ata bey bugün yaşasaydı eminim bu cemaatin içinde bile olmazdı. Zaman gazetesinin o günü ve bugünü kıyaslamayın bile. Şu an siyaset içinde debelenen, cemaate mensup insanları “Hizmet” diye sömüren bir yapılanma var karşımızda. Dilerim bu insanların bağlı basiretleri tez zamanda açılır da, ümmetin üzerinde oynanan bu sinsi oyunlar yok olur gider… Cahide hanım erkeklere taş çıkartacak bu onurlu duruşunuzu ben ayakta alkışlarım ancak. Rabbim aydınlık yolunuzda ayağınızı kaydırmasın kardeşim. Fi emanillah

  • nagehan Says:

   burda bana cevap yazan bir kaç arkadaşa tek tek cevap yazamadım kusura bakmayın.onca yazdığım şeyden edep ve haya ıle ılgılı sözlerim (ki işinize gelen kısmı burasıydı sanırım) alınarak cevaplanmış.özür dilerim ben bir şey demedim siz devam edin bilgisayar başından cihad yapmaya.bir şey dıkkatimi çekti aksa hanımın son zamanlardaki yorumlarım dikkatını çekiyormuş.aksa hanım hangi yorumlarım acaba.ben bu sitede tarifler dışında bi yorum yapmadım hele son zamanlarda hıc yorum yapmadım.bu sitede sürekli yazılara yorum yapan aktif bir üye değilim.her gün takip ederim siteyi,bir kaç tarif denemişliğim vardır.denediğim atriflerin altına da cahide hanıma teşekkür yorumlçarım vardır çok çok.bana yazdıgınız mevlananın sözlerini önce siz özümseyin bence.zaten butun sorunumuz bu.tartışmanın en hararetli kısmına mevlananın sözunu sırf savımızı ıspatlamak ıcın yapıştırverırız de ama uygulamaya gelince yan çizeriz.hepinize hayırlı cihadlar.ben eskisi gibi sadece tarif üyeliği yapmaya devam edeceğim bu sitede.

  • nagehan Says:

   kusura bakmayın size yorum yazmışım gibi olmuş.yukarıda yazdıkalrım sıze değil genele yazdığım bır seydı.

   • simay Says:

    bence de en doğrusu bu galiba nagehan hanım çünkü bilip bilmeden çok şey söyleyebiliyoruz buna kendim de dahil ve bazen sırf yanlış bildiğimiz için onun hakkında kötü şeyler söyleyip günaha giriyoruz . Şu anda madonnaya hiçbir şey olmadı mesela hatta kadın müslüman olsa direk cennetlik peki ya biz … sırf boş boş konuştuk diye günahını alıyoruz onun bizim hiç yokmuş gibi.Anlatmaya çalıştığım sadece yorumları keşke isim vermeden illa birilerini karalamadan yapsak.Ayrıca o …. kelimesini Cahide ablaya gerçekten yakıştıramadım kadın ne olursa olsun…

 59. minel Says:

  Vallahi yazık
  ben de sizi okuyup duruyorum..
  hep böyle birbirimizi karalayalım
  onlar şöyle onlar böyle diyelim.
  neyse kalbine rızayı almış yürüyenler kendilerine söylenenlere selam derlermiş.
  her cemaati severim. hepsinin içinde nice mübarek insanlar vardır. ama tersi de var ne yazık ki….
  Allah mübarekler hürmetine bereket veriyor sanırım. yoksa bizim gibi hamlarla bir arpa yol alınmaz.

 60. Aksa Says:

  Yazdiklarinda sonuna kadar haklisin ablam,gerci biliyorum senin öyle bir derdin yok ama kac gündür yerden yere vuranlar acaba buna ne yorum yapacaklar?????yoksa buna da mi hosgörü ve diyalog cercevesinden bakacaklar????
  Yazacak o kadar cok sey var ki,yaz abla..Her daim yaninda destekciniz…Hakki bilipte yazmayan kalemler utansin….

 61. emell Says:

  hayırlı cumalar Cahide Abla…
  Allah senden razı olsun..yazdıkların sonuna kadar doğru…..

 62. NNÇ Says:

  hayırlı cumalar cahide abla
  öğlen yazdım ,bağlantıda sorun var sanırım gitmedi yorumum.
  seni tebrik ediyorum.çok dirayetli bir kadınsın.yazılarından anladığım kadarıyla zaman zaman yayınlamadığın, hakaret ve tehdit içeren yorumlar alıyorsun.ben olsam çoktan bloğu falan kapatıp ne haliniz varsa görün ,banane derdim.ALLAH yardımcın olsun.

 63. nurcan Says:

  Selamün aleyküm ,
  Seriat basa gelmeyince daha biz cok yazar cok kizariz dua edelimde seriat devleti kurulsun ozaman ne kadinlar osekilde cikar nede biz görürüz
  herkese hayirli cumalar

 64. serdarın annesi Says:

  الله يحافظنا من الشيطان

  • serdarın annesi Says:

   benim az çok arapçamla anlatmak istediğim allah biz müslümanları şeytandan korusun .

 65. serdarın annesi Says:

  cumamız pazar oldu.
  maksimiz mini oldu.
  ne olduysa hep azar,azar olldu.
  şu iki satır yazı üzerimizde oynanan oyunları anlatır oldu.
  işte her şey yavaş yavaş enjekte ediliyor beyinlere.
  yavaş yavaş alıştıra alıştıra dinimiz olan müslümanlıktan hristiyanlığa geçiş yaşıyoruz.
  bu yüzden peygamber sünnetini takip ederek dinimizi yaşamalıyız.
  islam düşmanlarına fırsat vermemeliyiz
  Kur’an-ı kerim-i okuyup askıya asmak hüner değil asıl olan anlatılmak istenileni anlayıp hayata geçirmeliyiz ve bu şekilde yaşamalıyız.RABBİM bizleri şe..ytan ordusundan korusun onlara fırsat vermesin. sevgili cahide yazıların her zamanki gibi gerçek ve doğal.

 66. Feyza Says:

  Bu yaziya eklenecek hicbir söz yok, elinize saglik! Simdi haberin tamamini okudum, yere göge sigdiramamis yazar kendini bilmez sarkiciyi. O kadar övgüler ard arda siralanmis ki, tam bir hayranlikla yazilmis. Su bölüm ise akillara ziyan:

  “Madonna, elbette popun en büyük zaafı cinselliği fazlasıyla kullandı. Ancak günahının bedelini herkes kendi öder ve esas olan aşktır mesajları verdiği yıllar boyunca bu konudaki samimiyetini Sultanahmet Camii’nde bir kez daha görmüş olduk. ”

  Bir zaaf yani, öyle mi? Hani sanki bilincsizce yapilan, elinde olmadan, istemeden, kendiliginden olan bir sey gibi. Kadin resmen nüfusun cogunlugunun Müslüman oldugu bir ülkede oldugunun bilinciyle, provokasyon niyetiyle belli yerlerini acip, edepsizce hareketler edip bizimle alay ederken, biz de alkis tutacagiz öyle mi? Ne de olsa Türk danscisina iftar vakti yemek gönderecek kadar yüce bir kalbi var sarkicimizin, daha ne isteyebiliriz ki?!

 67. dila Says:

  gazeteye dikkat…… zaman………hey gidi ne hallere geldik.hangi yazilari cignemis aciklayabilirmisiniz bende size yazmistim biracgun once sirtinda tek goz ambleminden.

 68. Ozgecan Says:

  Es selamu aleykum kardeslerim, wallahi ben sasirmiyorum bu haberlere, tam tersi Islama uygun (gercek islamdan, Rasulullah’in (SAW) ogrettigi, kitabimiz Kur’an’da bizlere anlatilan islamdan bahsediyorum bu arada, ‘ilimli’sindan degil) bir haber, bir gelisme duydugumda sasiriyorum artik ben. Tayyip Erdogan beyefendi degil miydi Nicolas Cage Kapadokya’ya geldiginde kizini da alip kosa kosa onu ziyarete giden, en derin sevgilerini buyuk hayranliklarini ileten. Iste 2012 Turkiye’si, hedef 2023!

  • gülay Says:

   illa tayyip beyin adını karıştıracaksınız her tür fitneye tamam hepimiz bir sonraki seçimde chp yada diğer küçüklere oy verelim ondan sonra görün dinimizin nasıl yaşanamayacağını bak ağlaşmak yok üniversite kapılarında hastaneler de aaar de bilimum her yerde ağlaşmak yok söz bu sefer ağlamayacağım inançları yüzünden her kapıdan çevrildiklerinde yahu bu adamın hata yapma günah işleme özgürlüğü olmayacak mı peygamber mi bu adam insaf ya özgürlük vermeden özgürlük alamazsın ne diyor RABBİMİZ dinde zorlama yok diyor bunu hayatın geneline yayabilirsin herkes tek tip olamaz bana göre müslüman güvenilir olur birleştirici olur ben mesela ömer efendimizi ayrı severim ebu bekiri ayrı özelliklerinden dolayı sonuçta hepimizin amacı bir safları birleştirelim diyorum

   • Ozgecan Says:

    haklisin guzel kardesim, birlikten ayrilmamali. Ben her elestirimde temiz duygularla islama hizmet eden kardeslerimi tenzih ederim, benim sorunum liderlerle. Liderler (bunlar politik liderler olabilir, imam ya da islam alimi olabilir, ogretmen olabilir hatta medya yonetimi olabilir) toplumda soz sahibi olan, tavir, hal ve hareketleriyle, sozleriyle kitleleri etkileyen, yon veren insanlardir. Bunlarin konumu bizimkinden, siradan halktan farklidir. Kuran’i Kerim’de Allah (AZ) bunlardan ‘al-mala’a’ olarak bahsetmistir ve en buyuk sucu ve sorumlulugu onlara yuklemistir. Bu boyledir, lider olmak en buyuk mesuliyettir, her turlu vebali boynunda tasir bir lider. Bu nedenledir ki Seyyidina Omer (RA) oglunun kendisinden sonra halife olmasini yasaklamis ve ‘bir aileden bir kisinin ahirette bu zor sorumlulukla sorgulanmasi yeter, ikinciye luzum yok’ demistir. Tirmidhi’de gecen ‘Muslumanlar birbirlerinin aynasidirlar’ hadisi ‘birbirlerinin hatalarini yok saysinlar’ diye degil ‘birbirlerinin hatalarini silip, temizlesinler’ diye devam eder.
    wesselam.

 69. anomin Says:

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Cahide Says:

   Bu yorumunu yayınlamakta benim için hiç mahsur yoktu ama yayınlasam diğer kardeşlerim sana çok sert cevaplar verecekler, onları meşgul etmek zamanlarından çalmak istemem. Senin gibi düşünenler için, hakkı haykıran herkes fitnecidir. Oysa ALLAH kalpleri en iyi bilendir. Şu sui zan ve gıybet meselesini bir daha araştırıp daha sonra uğrarsan yorumların daha makul olacak inancındayım.

 70. sesasi selvi Says:

  vallahi sen üzerine düşeni yapıyorsun ,mahşerde sana iftira atamayacaklar ALLAH senden razı olsun sen yaz inşaallah . ancak hidayeti rabbim diledigine verir .

 71. sare Says:

  Selamün Aleyküm,cumaniz mübarek olsun.Zaman Gazetesinin yazisinin son kismina takildim ve ne kadar kompleksli ve bir okadar kendi kendisini asagilayan insanlar oldugunu bir kez daha gördüm.

 72. tuba Says:

  seher hanım, bu haberi yazan kişinin cemaatle alakası olmayabilir ama zaman gazetesi yönetiminin sansürlemesi gerekirdi.

 73. nagehan Says:

  ayrıca ben artık müslümanlığın sadece edep haya ile örtüştüğü(ki edepsizlik hayasızlığı savunduğum anlaşılmasın) bir kavram gibi gösterilmesinden çok sıkıldım.bu gün müslüman ülkelerine bakın neden geri kaldıklarını ve neden ileri olan ülkelerin zulmüne ugradıklarını oturup şapkanızı önunuze alıp bır dusunun.artık yeter.müslümanlık sadece kadının bacağının nekdar acıldıgınav saçının nekdarının gorundugune takılıp kalmasın.müslüman uyanık araştıran eleştiren olmalı.ama her konuda boyle olmalı sadece edep haya konularında değil.ben artık cahil cühela müslüman görmek istemıyorum.edep haya konusujndaki hassasiyetlerini bilim teknik araştırma vs konularında da gösteren müslümanlar görmek istiyorum.yoksa bir arpa boyu yol ilerleyemeyiz.bakınız müslüman ülkeleri.

  dilim şişti valla.

  • Aksa Says:

   Müslümanligin sadece edep ve haya ile örtüstügü bir kavram gibi gösterilmesinden sıkılan-(edepsizligi hayasizligi savunuyor gibi anlasilmasin bu durum)-Nagehan hanim o zaman size yukarda hosgörüsünden bahsettiginiz örnek almamizi istediginiz Hz.Mevlana´nin sözleriyle cevab vermis olayim,devaminda bahsettiginiz herseyinde cevabini bulacaksaniz…..Buyrun;

   „Efendi bil ki insanın tenindeki can edeptir. İnsanoğlunun göz ve kalp nuru edeptir. Âdem bir ulvi âlemdir süfliden değil bu dönen kümbetin hem dönmesi hem de revnak ve ziyneti edeptir. Şeytanın başına ayağına koymak istersen gözünü iyi aç şeytanın canını çıkaran edeptir. İnsanoğlu eğer edepten yoksun ise o insan değildir. Zira insanoğlu ile hayvan arasındaki fark edeptir. Aç gözlerini bak Allah kelamı olan Kur‘an ayet ayet edeptir. Akıldan sordum: iman nedir? Akıl kalp kulağına iman edeptir dedi.“

   FAZLA SÖZE NE GEREK ARTIK………

   • rana Says:

    aksa kardeşim tamda benim yazacağımı yazmışsınız.teşekkür ederim.nagihan hanım niyetiniz samimi olabilir ancak ifadelerin nereye götüreceğine dikkat etmek lazım…insanın her an ayağı kayabilir…buarada cahide ablamızı dikkatinden ve gündeme getirmesinden dolayı tebrik ediyorum.şunu da söylemeden geçemiyeceğim:çok uzun süredir sizi takip ediyordum cevap yazmak nasip olmamıştı.buvesile ile yazmış bulundum.site için tek kelime çok cezbedici.zira ilk karşılaşma bir tarifi arama bahanesi olmuştu…biraz uzun oldu ama,hadi size kolay gelsin…

 74. tuba Says:

  sa cahide hanım, sizi tebrik ediyorum bir müslümana yakışır yazılar yazıyorsunuz hislerimize tercüman oluyorsunuz Allah razı olsun. zaman gazetesini de anlamak mümkün değil hiç yakıştıramadım. eğer öyleyse diğer gazetelerden hiçbir farkı kalmamıştır. Allah ıslah etsin…

 75. aysegül Says:

  hayirli cumalar öncelikle

  cahide hanim okadar guzel yazilar yaziyosunuzki bilgisayari actigim ilk an sizin sayfanizda buluyorum kendimi, yemeklerinizde cok guzel ama yazilariniz onlardanda guzel zevkle okuyorum , cok haklisiniz kadin resmen muslumanlarlan alay ediyo ve okadini göklere cikariyor bizim turk milleti

 76. nagehan Says:

  ayrıca herkesi mevlananın ve sevgili peygamberımızın hoşgörusune davet edıyorum

  • Aksa Says:

   Nagehan hanim kusura bakma son zamandan beri yazdigin yorumlari okuyorum da sende de hosgörü tavan yapmis durumda…Hic de kusuruma bakma…Daha nasil bahsedilecek Madonna Hanim!dan gercekten aklim hayalim anlamiyor artik..Mevlana´yi da kendimize göre tabiri caizseher yana döndürür olduk,..Aklima gecenlerde bir gazetede okudugum haber geldi.Konya´da meshuuur bir otel kapisinin girisindeki dönen kapinin ortasina camekan icerisinde bir semazen koymuslar,kapiyla dönüp duruyor…Gazete yazari da kalemine saglik söyle bir baslik atmisti..Mevlana Mevlana olali böyle zulüm görmedi,girenle dööön,cikanla döön…Iste bikac gündür bizim halimizde bu…Zira okuduklarimdan baska yorumlar cikarmam su durumda imkansiz….

  • funy@ Says:

   Bu ortamda durumda değil Nagehan hanımcım …Sinek küçüktür mide bulandırır aslıdan yazmak istediğim çok şey var ama ( ki kimse yanlış anlamlar yüklemesin niyetim nagehan hanıma yüklenmek değil ) bu sayfanın sahibi değilim…

  • yolumuzcihad Says:

   peygamber efendimizin 700 yahudi erkeğinin aşağılık kellelerini vücütlarından ayırttırdığını(nerde hoşgörü??),zina yapan mümin ve müminelerin taşlanması(recm) emri verdiğini bilemeyecek kadar bilgisiz olduğunuzdan sizi suçlamıyorum peygamber deyince aklınıza sadece hoşgörü geliyor sizin aklınıza göre haşa haşa peygamber efendimiz bu madonna denen aşağılık fahişeyi hanım efendi diye yüceltirdi ha siz bu kadar mı akılsızsınız subhanallah ne demek hoşgörü?
   kafire,fahişeye,zındığa,mürtede,tağuta hoşgörü olmaz Hz.Ömer(r.a) şimdi olsaydı Allahualem sizler gibilerinin kellerini uçururdu

 77. nagehan Says:

  Bir aşufte kadar Dinimize sahip çıkamadık! bu ibare kulak tırmalayıcı ve bır muslumanın dusturuna yakısmıyor.müslüman asla madonnayı da senı de benı de allahın yarattıgını unutmamalı.yazılarınızda gereksiz bir galeyana getirme eylemi görüyorum.aslında yazılarınızla değil de daha cok tariflerinizle ilgileniyorum ama bu sefer dayanamadım.madonnayı cok sevdiğimden değil de haksız yere acımasızca eleştirmişsiniz.burda madonna yerine filistinde gazzede zulme ugrayan muslumanlar adına bır seyler karalasanız hatta bır seyler yapmak ıcın sızı bu kadar takıp eden ınsanları harekete gecırecek bır seyler yapsanız onunuzde saygıyla eğilirim.ama bazen tribunlere oynadıgınızı samımı olmadıgınızı haksız yere ınsanlara kurumlara mercılere saldırıda bulundugunuzu dusunuyorum.

  • Cahide Says:

   Acaba şimdi gidip madonna hanımdan(!) özür dileyip,helallik mi dilesem nagehan kardeşim????

   • esra Says:

    …fitneci şahsiyetin tekisiniz……sizin tek işiniz gücünüz islamiyeti yaymaya çalışan toplulukları yok etmek..siz kara bir propagandacısınız..bu mübarek günde dilerim Allahtan tüm bu insanların ahirette iki elleri yakanızda olsun…

    • Cahide Says:

     Ben senin iftiralarından, hakaretlerinden beriyim Esra. Kaç gündür bana hakaret edip, iftira atıp duruyorsun. Gerçekleri duymak sana ağır geliyor biliyorum. Olsun varsın, dost acı söyler. Ben asla senin seviyene düşüpte hanımefendiliğimi bozamam. Allah sana basiret, feraset versin, taassublarından kurtarsın kardeşim. O ellerin azıcıkta hayra uzansın, hayra çağırıp, hayrı yazsın inşaallah

   • nagehan Says:

    cahide hanım ben hep şunu savunurum,parayla imanın kimde olduğu belli değildir.ve hüküm yalnızca allahındır.bir de bizim oralarda hak ararken ölçeğin başa geçmesi diye bir deyim vardır.belki davanızda haklısınız.haklıyken haksız duruma düşüyorsunuz.ben aşüfte kelimesini size yakıştıramadım.madonnayı çok sevdıgımden değil.

    • Cahide Says:

     Wallahi madonna bir aşuftedir! Birde esfel-i safilin geldi aklıma.

     ‘Fuhş fahşa’ sözlükte aşırı derecede çirkin söz ve davranış, iğrenç işler büyük günâh edep ve ahlâka aykırı her türlü kötülük ve çirkinlik demektir.
     ‘Fuhş ve fahşa’ ölçüyü aşan her türlü edepsizliktir Normal ölçülere sığmayan bütün çirkin işlere bu isim verilir.

     Kur’an bu kelimeyi bir kaç formda kullanmaktadır
     Öncelikle ‘fahşa-fahişe’ şeytanın kendini izleyenlere emrettiği ve güzel gösterdiği ölçüsüzlük ve çirkinliktir.

     “Allah adaleti, ihsanı, akrabaya vermeyi emreder, fahşa(edepsizlikten)dan, münker(fenalık)den ve bağy(azgınlık)den meneder. öğüt almanız için size böyle öğüt verir.”(nahl: 90)

     Buradan da anlıyoruz ki, madonna ve onun gibiler bir fahişedir!

    • baharatçı Says:

     selamun aleykum kardeşlerim nerdeyse madonnayı savunur oldunuz.şeytanın hilesini görüyormusnuz.müslüman kardeşlerin nede güzel arasını açıyor maşallahhh.islamda şu anda 70 çeşit veya 70 den fazla fırka var.hangisi cennete gidicek dersiniz.peygamberimizin bir hadisinde ümmetimden sadece biri cennete gidiek oda sahabeyi takib edenler sahabe yolu ben selefi salihinim elhamdulillah müslümanım .ne nuruları ne sülüleymacıları ,mahmut efendileri takip ederim .benim yolum elhamdulillah selifi salihin yolu yani sahabe yoludur.3 senedir.bu yoldayımçok şükür.rabbim sizlerede nasip etsin.ŞEYTANIN OYUNLARINA GELMEYİN ARKADAŞLAR CAHİDE KARDEŞİM ÇOK DOĞRU SÖYLÜYOR .ARTIK BİZDE BAZI ŞEYLERİ GÖRÜYORUZ NİYE SUSLI.ALLAHA EMANET OLUN.

  • Anonim Says:

   TDK sözlükte aşuftenin anlamı: Oynak, açık saçık kadın, kokot.

   Madonna nın yaptığı iş ortada, pek yanlış bir tanımlama olmamış.

  • Ozgecan Says:

   Bir Madonna’yi savunmadigimiz kalmisti!!! Kadin sahnede cirilciplak gogsunu acti, nerdeyse pantalonunu indiriyordu, bunlari yaparken sirtindaki kocaman ‘korku yok’ dovmesini gosteriyordu!!! Yabanci medaya bile ‘Turkiye gibi geneli musluman olan muhafazakar bir ulkede Madonnanin bu hareketinin fazla tepki bulmadigi’ni hayretle yazdi. Hakikaten uyusmusuz biz, ne aci…

  • eslemnur Says:

   niye hersey gulluk gulistanlik gibi gosterilsinki?? ortada gercekten vahim bi durum varken, unutmayin kisi sevdigiyle beraberdir,

 78. seher.. Says:

  bu haberin savunulacak bi tarafı yok elbet…çok hatalı yanlış ve yakışıksız bi haber olmuş..ama bu haberi yazan kişinin hizmetle,cemaatle zerre alakası olmadığını ve bu haberden dolayı toptan bi cemaati “zamanın fitnesi” gibi ağır bir yaftayla yaftalamanın da insafsızlık olduğunu düşünüyorum…ama ne söylesem boş tabi..burada kılıçlar çekilmiş,öfke galip olmuş maalesef…sözüm sana değil cahide ablam,senin iyi niyetine ben çok güvendim….güvenmek istiyorum…

  • funy@ Says:

   Ahhh … ne kadar haklısınız seher hanım … ah ki ahh

  • eslemnur Says:

   seher hanim bence iyi arastirin, cemaatlere korukorune bagli kalmak islama at gozlukleriyle bakmak gibi… allah yolunuzu acik etsin

 79. yeşimm Says:

  PES DOĞRUSU !!!! MADONNA’NIN NE SAPIK BİR KADIN OLDUĞUNU BİLMEYEN DE VARMIŞ DEMEK Kİ ÖVDÜĞÜNE GÖRE….

 80. Güler Says:

  mesela buda hizmet ehli gazeteden madonnaya ait çok gerekli bir haber
  http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1300096

 81. Güler Says:

  bu tek falsoları değil ki. bu yayın organlarının islama hizmet etmediğini anlayalı çok oldu.RABBİM tüm kardeşlerimede bunu farkettirsin.
  http://diyalogcu.wordpress.com/2008/05/15/diyalogcu-zaman-gazetesinden-fal-hizmeti-burclar-astroloji-batil-inanc-ve-hurafeler/

 82. ayşegül Says:

  selamün aleyküm ablacım

 83. ayşegül Says:

  ‘Onlar, Allah’ın en kalabalık ordularıdır. Onu ne yerim ne de haram kılarım.’ buyurdular.”(4) Yine Kur’ân-ı Kerîm’de: “Rabbinin ordularını kendisinden başka kimse bilmez.”(5) buyrulmuştur.

  Çekirgeye Allah’ın ordusu denmesi hikmetli bir ifadedir. Onların başı boş olmadığını, Cenâb-ı Hakk’ın, gazap ettiği yerlere musibet olarak çekirgeleri gönderip, haddi aşan, azgın ve Allah’a karşı isyan içerisinde bulunan kavimleri onlarla cezalandırdığını ifade eder. Kur’an bu hususu, Firavun’a karşı diğer âfetler zımnında (yanında) çekirgenin de gönderildiğini belirterek haber verir: “Biz de ayrı ayrı mucizeler olarak onların (firavun ve kavminin) üzerine (îman etmedikleri ve isyanda aşırı gitmeleri sebebiyle) tufan, çekirgeler, böcekler (veya bitler), kurbağalar ve kan gönderdik (musallat ettik). Yine böbürlendiler ve günahkâr bir kavim oldular.”(6)

 84. ayşegül Says:

  cümleten hayırlı cumalar diliyorum.aslında ne söyliyim bilemedim zira kaç gündür ekranlarda bu konserle ilgili bir çok görüntü kareye rastladım hatta hiç uykusuz kuyruğa girdik saatlerdir bekliyoruz diyen birine eşim yuhhh olsun baban ölse kalkıp gelmezsin yurt dışından elin cavuru resmen önünde hizaya topladı hepinizi demişti.çok öfkelendim o konsere giden binlerce kişiye.gerçekten ne kadar bilinçsiz ve kendi inancımızdan uzak yaşıyoruz bir kere daha gördüm.hiç düşünmedilermi o kadın elinde o silahla her gittiği ülkede sahneye ilk o görüntüyle çıkıyor ve buradada aynısı yapacak resmen eyyy müslüman bu san doğrultulmuş bir silahtır der gibi gözüne sokarak çıkıyor sahneye.neden kimse bu tarafını görmedi.hele bahsettiğin yazara öyle bir gazetede böyle bir övgüye hepten şaşmış vaziyetteyim.ne diyim ALLAH ıslah etsin.kaç gündür nedendir bilinmez! bizim buraları bir çekirge istilası sarmış vaziyette öyle böyle değil her balkona abartısız onlarca çekirge düşüyor hemde ilaçlandığı halde çoğalıyorlar kızım öyle korktuki anne bu neyin habercisi dedi dün gece bende annem ne zaman bir topluluk azıtırda şükrü edayı unutur sapkınlığa girerse ALLAH önce bu topluluğa uyarıcı bir mesaj yollar,bütün batmış kavimleri incele muhakkak çekirge istilaları ve kuraklıklar görürsün sanırım artık ALLAH vaktiniz az kaldı kendinizi toparlayın diyor dedim.çünkü artık başımıza taş yağsa bile şaşırmıycak hale geldim sürekli insanlara uyarılacak mesajlar geliyor fakat ısrarla görmemeye devam ediyoruz.yakında izmirde büyük bir felaket olursa hiç şaşırmıycam.RABBİM bizlere merhamet etsin.aminnnn

 85. tuğba Says:

  s.a.madonnaya yorum bile yapmak istemiyorum .eski bir zaman okuyucusu olarak söylüyorum iyiden iyiye yanlı haber yaptığını herkes farketmiştir.kaç gündür her yorumu tek tek okudum.yorum yazıp yazmama arasında gidip geldim.öncelikle hiç bir cemaate mensup değilim.bence bir cemaat siyesete bulaşıyorsa o cemaat günaha da bulaşır.şu an malum cemaatin sorunu bu.eşim bir dönem sohbetlerine katılmıştı.sohbetlerde tamamen siyasetin döndüğünü öğretmenleri tek tek fişlediklerini söyledi.kpss soruları çalındı.bunun üstünü örttüler.soruları çalanlar şu an trt de orda burda.bu da o mükemmel hizmet aşkı için mi yapılmıştı.bir cemaat üyesi buna cevap verirse çok mennun olurum.ablam ve onlarcası onların yüzünden bir yere yerleşemedi.güya Allah korkusu taşıyan o güzel mümin kardeşlerim bunun hesabını ahirette nasıl verceksiniz..eğer yanlış yapıyorsanız eleştiriyi de kabul edeceksiniz..cemaatiniz mükemmel değil. bence artık cemaat de değil,bir siyasi parti.üniversitede öğrenci evlerinden,okullarından fahiş fiyatlar alan ,öğretmenlerine 3 ay maaş vermeyen güzel cemaat güzel insanların safii duygularını kullanmayın.o insanların emeklerinin karşılığını alınlarındaki terler soğumadan ödeyin.esnaftan ordan burdan dünya para toplanıyor.o paralar yeni okul için harcanabilir ama az biraz öğrencilere de harcayın .çünkü esnaf yaptığı yardımın öğrencilere gittiğini sanıyor. süleymancılar yapabildiğine göre zor olmasa gerek.

  • melahat Says:

   Burslar var kardesim durumu olmayan zeki cocuklari okutuluyor.yine ayni seler yapiliyor konu nerden nereye geliyor

 86. gerçekleri anladım Says:

  Nasıl olduda daha önce görmedim bu haberi.yıllardır aboneyim sırf hizmete yardım için alıyorum.
  müslümanları böyle sırtından vuran bir gazeteye abone olmak bundan sonra benim için bir utanç kaynağı olur!!!
  YAZIKLAR OLSUN!!!

  • melahat Says:

   kardesim hemen böyle düsünme bunu genel yayin müdürüne iletebilir herkes simdiye kadar kac tane böyle bir haber gördun zaman gazezesinde ben ilk defa görüyorum oyuzden hemen böyle düsünmeyelim ben sahsen mail atcam insallah cünkü zamana cok güveniyorum kurulus nedenini bliyorum sohbetlerde var gazetede herhafta bu madonna yazisina bende cok kizdim bir aciklamasi olamaz am yinede sikayetleri yerine bildirelim bence

  • Elif Öztürk Says:

   Yazida, Madonna hanımefendinin Turk ve Müslüman olan dansçısına gösterdiği tavırlar methedilmis bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Gecen senelerde okudugum kadariyla hanimefendinin Kabala inancını benimsediği yazılıp çiziliyordu. Hanımefendi neyin arayışında kafam karıştı dogrusu???

   • Aksa Says:

    Melahat kardesim Zaman gazetesinin buna benzer o kadar cok haberi var ki!!!Hangi birisini yazayim buraya…Ve kac kez tepki verdik kac kez sikayet ettik biliyor musunuz??Anlayamiyorum amaclari nedir….

   • elif zeynep abdullah Says:

    hanmefendi kelimesine hakszlık ediyorsunuz sanki, o aşifte kim, hanımefendi kim!

   • çiğdem Says:

    madonnayı geçen yıllarda hıristiyanlıktan bile çıkardılar, papa afaroz etti,zaman kuçak açtı, ne büyük hoşgörü ne sınırsız diyalog!!!!!!!!!!!!!!!!! …rabbim sonumuzu hayır etsin daha neler görecez bakalım

  • minel Says:

   inanamıyorum, bir yorumla bir abone kestiniz. Tekne çok su almaya başladı..
   dar düşünceler dar fikirler
   bir kişinin yanlışını camiaya mal etmeler
   kalbim sıkışıyor bu kininize

   • Sibel Says:

    Benim de; kôrü kôrüne, sartsiz kosulsuz, sagirlasmis kalp ve kulaklarla bu denli bagliliga kalbim sIkisiyor hanimefendi…

    Bu fanatikligi su hayattaki tek rehberimiz olan Kur’an ve sahih hadislere gosterseydik, bu hale getirilemezdik…

    Kur’an ve sahih hadisler disindaki her turlu kõrlesen ve fanatiklesen bagliliga, A cemaati olsun, B tarikati olsun, alimi olsun, karsiyim!

    ALLAH c.c yardimcimiz olsun…

 87. Halime Says:

  VE tabi ki kurum,kuruluş ya da yayınlara en sert şekilde yapılması gereken uyarıyı yapacağız…kendilerine gelmeleri için…ama kardeşimize anlatırken farklı olmak durumundayız…yayın organının bir kalbi yok….!!!

 88. Halime Says:

  Kardeşlerim,canlarım…ara ara bakıyorum yorumlara…neden bu kadar sertsiniz diğer mümin kardeşinize…haklı davanızda uslup yüzünden haksız görünüyorsunuz…ben eminimki doğru bir uslupla,gene ayetlerle ,gene hadislerle yapılan yanlışlıklar gösterilebilir karşıdakine..Ama çat çat çat,al şu ayet,al bu ayet dersek,zor anlatırız…bir de iyice savunma ya geçiyor karşıdaki , okuduğu ayeti görmüyor bile bu hal içindeyken..haksızmıyım ama kardeşlerim?Efendimiz öyle yapmıyormuy du? bu kalplere saçılmış nefret tohumları da ne ola? Bir kere sen dili ben dili diye birşey var değil mi kardeşlerim? Ne olur birbirimizi kırmadan yapalım eleştirimizi,ki güzel şeyler yapan kardeşlerimizin de hakkına girmemiş oluruz ve de Allah’ın istediği İslam’ı da dosdoğru ,tatlı dille anlatırız …Cuma vakti Rabbim hepimizin kalbine yumuşaklık versin inşaallahh…

 89. gulsum Says:

  Uzun zamandir siteyi takip ediyorum ama ilk kez yorum yapiyorum agzina saglik cahide hanim.Ilk once madonna nedir ya kimdir ki madonna.Yasinin farkinda olmayan benim icin herhangi bir kisiden farksiz bir sahisdir.Madonna turkiyeye gelse ne gelmese ne,ugrastigimiz seylere bakarmisiniz lutfen,okadar bos seylerle ugrasip zaman harciyoruzki,medeniyeti savunanlar medeniyet madonna degildir medeniyet ciplak giyinmek degildir,kicini basini acipta modern olmak degildir,lutfen bu bosseylere ayirdgimiz vakti birazda insaliga,cocuklara,savaslarda bagiran,inleyen,o garip cocuklarimiza harcasin,mansetlerde yigilan madonna haberleri yerini suriyede kavrulan gunahsizlardanda bahsetsin,kendilerini buyukmus gibi lanse eden kucuk insanlara uzuluyor ve aciyorum allah yardimcilari olsun rabbim gonullerine iman isigi biraksin ins…

 90. ZEYNEB YELİZ Says:

  dikkat ettim de dün hemen klavyeye saldıranlar…
  şimdi sus pus olmuş…
  çok merak ettim olumsuz olarak ne yazılabilinir bu yazıya…
  merakla bekliyorum….:))

  • sudamlasi Says:

   Zeynep hnm dogruya dogru yanlisa yanlis diyeblicek erdemdeyiz sukur olimpiyatlari savunuyoruz anlatmak geregini duyuyoruz cunki ha bunn gorunn yanlis taraflarida yok degil size gore ama birde olimpiyatlar sayesinde madalyonn diger tarafini gostermeye calisiyoruz….tekrr soyluyorum ki her yanlistan komple cemaati ve hocaefendiyi mesul tutmaniz yanlis

 91. melahat Says:

  Hepsini okuyamadim sinirden yere goge sigdiramamis vay be cok sey varda soylenecek ben zamam gazetesine mail atcam ne hosgoruluymus madonna gecen senelerde israile milyonlarini gonderdi bunu bilmiyorlarmi hidayetemi ermis madonna bukadar ovulurken benim cocugum gormicekmi bu yaziyi boyle oluyormus demicekmi.allahim bizi senden ayirma bizi bize birakma

 92. Halime Says:

  Selamün Akeyküm ablam…güzel CUMA’N mübarek olsun…diğer yazıya yorum yapacaktım ama kapalı yorumlar..2 gündür takip ediyorum yorumları…ve inan allak bullak oldu kafam…ve her kardeşimizi haklı gördüm kendi içinde…ve merak ettim bu yapılan yorumlardan sonra senin düşüncelerinde ,hislerinde bir değişiklik oldu mu? en çok üzüldüğüm yer acaba herkes birbirine mi düştü?:(( yoksa aslında bir sallandı mı herkes? Önceden ben de çok fütursuzca konuşurdum(böyle konuşan yorumcu kardeşlerim içindir bu söylediğim ablam ),alimler hakkında,Allah dostları hakkında,hatta cemaat hakkında….ama şimdi çok dikkat ediyorum sözlerime,kalp kırmadan doğruları söylüyorum yani Kur-an’ı,yani farzı,yani sünneti……ve her cemaate,her tarikata ve her insana gönlümü açık tutmaya,nefsimi susturmaya çalışıyorum…yollar farklı ama hedef aynı…ve tabi yolar hakyol olacak…seviyorum seni ve tüm kardeşleri abla…Rabbime emanetsin…senin yüreğin de haset yok…dilin sivri gelmiş olabilir kardeşlere ama hiç Hz.Ömer le Hz.Ebubekir bir mi:)) Canımsın….

 93. tevhid Says:

  Bahsettiğin gazeteyi okuma tenezzülünde bile bulunmam, gerekli görmem.Yazını okuyunca haberim oldu.
  Zamanın fitnesi olarak bu cemaati görüyorum.Hayretler içinde kalıyorum(nedense).Ve islam adına en çok korktuğum şey sayılarının gün be gün artması.heryerde adamlarının olması ve çoğalması.Din ancak bu kadar değiştirilir ve tahrif edilir.Rabbim bizlere hayır nasip etsin…
  arkadaşında dediği gibi sen sakın susma ablacım…

  • zeynep Says:

   Ben de size aynen katılıyorum. Cemaatlerini savunan arkadaşlar da lütfen kendilerini ve liderlerini putlaştırmasınlar (hristiyanlar ve yahudiler gibi). Hepimiz kendi adımıza öz eleştiri yapmayı öğrenmeliyiz artık.Cahide Abla’ya bu yazısından dolayı teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. Allah’a emanet olun kardeşlerim.

   • Zehra Says:

    Bu kadar kolay olmamalı arkadaşlar.Böylesine bir çırpıda silip attığınız insanlarda Allaha ve Rasulüne inanan ve birbirlerine Hakkı ve sabrı tavsiye eden insanlar.NAsılda karalayıveriyoruz birbirimizi inananlar olarak.Ortada hoş olmadığını düşündüğünüz bir durum varsa bunun hakkında yorum yapılabilir.Fakat bu yorumların içinde yazılanlar gibi fitne olduklarının ifade edilmesi veya hiç de yapmadıkları gibi başlarındaki insanın putlaştırılması gibi ifadeler YANLIŞ.Zira eğer bu toplulukta bulunan insanların böyle bir niyetleri yoksa-ki yok- bu söylenenler iftira olur.O kadar çok dini bilgilerimiz varki, iftira hakkındaki hükümleri biliriz.
    Bu kadar kolay olmamalı Sevgili Kardeşlerim.Birbirimize bu kadar kolay düşürülmemeliyiz…Ve bir çırpıda silivermek ne kadar doğru acaba?

 94. ESMA Says:

  HAYIRLI CUMALAR ABLACIGIMUZUN ZAMAN OLDU YAZMAYALI AMA SUNUDA BELİRTEYİM ABLAMA HER MİSAFİRLİĞİMDE İNTERNETE GİRMEMEMİN TEK SEBEBİSİNİZ…ESKİ YAZILARINIZI MUHAKKAK GEÇ SAATLERE KADAR OKUYORUM AH ABLACIM BİR KONU HARİCİNDE SİZİNLE AYNI FİKİRDEYİM BİLİYORSUNUZ[ HATIRLATYIM KANDİLLERİN BİDAT GÖRMRNİZ NEYSE BUNLARI KONUŞMUŞTUK.]O KADAR İÇTEN YAZMIŞSINIZ Kİ HAYRAN KALDIM.TÜRKÇE OLİM.İÇİN YAZINIZDA ÖYLE FAKAT YORUMLAR KARDEŞLERİMİZE HİÇ YAKIŞMADI.CEMATLERİNİ SAVUNAN KARDEŞLERİM İÇLERİNDE BİLE AYRILMIŞKEN BİRBİRİNİN AYAGINI KAYDIRMAYA UGRAŞIRKEN NASIL BAŞKALARINA SİZ HİZMETTEN BAHSEDEBİLİYORSUNUZ.ARKADAŞIM MALUM DERSANENİN BAŞINDATAM BİR İSLAM AŞIGI AMA CANIM NELER ÇEKTİ HALA DA GÖREVLİ HİZMET ESKİDEN Dİ DEMİŞTİ BANA UNUTMUYORUM.EVET ABLACIM BU CEMATİN HİZMETLERİ ÇOOK ÖNCEDENDİ ŞİMDİKİ İŞLERİ AHMET KAYANIN ZÜLFÜ LİVANELİNİN ŞARKILARINI SÖYLETEREK MALUM YERLERE YARANMAYA ÇALIŞIYORLAR.MADONNAYI İLK HAÇ TAKMIŞ ŞEKİLDE SABAH HABERLERİNDE GÖRDÜM BU YAZARIMIZ KOCAMAN HAÇLARI GÖRMEDİLERMİDE BU KADINI ÖVÜYORLAR…ONLAR İNADIKLARINI HER YERDE KOCAMAN HAÇLA TAKARAK GÖSTERİYOR YA BİZ NE YAPIYORUZ ABLACIM KUCAGIMDA KIZIMLA ANCAK YAZABİLDİM HAYIRLI CUMALAR HERKESE RİZEDEN SEVGİLER…….

 95. batu_emir Says:

  s.a. kendi gibi kalemi de sağlam kardeşim,günün hayır içinde olsun,dünkü yorumumda tam da anlatmaya çalıştığım daha doğrusu kelimelerin kafamda dönüpte bir türlü düzgün cümle haline gelemediği düşünceleri sen öyle güzel anlatmışsın ki,sanki karşımdasın ve seni dinliyormuşum gibi okudum
  rabbim yardımcımız olsun,imtehan dünyasındayız rabbim hepimizi ayrı ayrı şeylerle sınıyor,“O hanginizin daha güzel amel işleyeceğinizi imtihan etmek için ölümü ve hayatı yaratandır.” (Mülk: 2)
  nefis ve şeytanla uğraşmak öyle zorki öyle oyunlarla bize geliyor ki,her bir hareketi anlayana manalı olan temsili gavurlar her türlü edepsizliklerini sahnelerken alkış tutanlara,rabbim için dakikalarını harcamayı zahmet görenlere saatlerce harcanan vakitlere acımadan sallanıp silkelenenlere bakıp şükretmekten kendimi alamıyorum,o binlerce insanın içinde bende olablirdim,allahım hidayetini rahmetini üzerimizden eksik etmesin inşallah,“Müminler müminleri bırakıp kâfirleri dost edinmesinler. Kim bunu yaparsa, Allah ile bir dostluğu kalmaz.” (Âl-i imrân: 28)
  “Onlar müminleri bırakıp kâfirleri dost edinirler. Onların tarafında bir şeref ve kudret mi arıyorlar? Bilsinler ki şeref ve kudret tamamen Allah’a âittir.” (Nisâ: 139)
  ne yaptıklarının farkında olmadan başıboş geçen rahmetsiz bereketsiz saatler günler haftalar,bu dünyada kimin peşinden gider isek öteki dünyada onun peşinden gideceğimizi hiç unutmamamız lazım “İnsan sınıflarından her birini biz o gün imamlarıyla (önderleriyle) beraber çağıracağız.” (İsrâ: 71) buyuruyor rabbimiz
  üzerlerine titrediğim nasıl hayırlı birer kul yetiştiririm çabasında olduğum iki evladımı da,her bir müslüman kardeşiminde evlatlarını rabbim bu kendini bilmezlerden korusun inşallah,allaha emanet olun

 96. Nurhayat Says:

  iyi günler ve hayirli cumalar ablacigim
  gercekten hayret ediyorum benim gözümde ciplak birisini bukadar övmeleri üstelik konsere gitmeleri. göz zinasi kulak zinasi vs vs.
  birde bu var türkiyedeki konserinde madonna memesini herkese gösterdi.”kadinlarin kürtac hüriyeti ” icin. ve böyle birisini böyle övmek hayret.
  bence yazan tam kendi kendisini kontrolu hakimiyetinde degildi.

  paylasdigin icin tsk ederim abla. zaman gazetesinden hic beklemezdim.

 97. elif zeynep abdullah Says:

  canım ablam, en kısa zamanda senden bekledğim bir yazıydı, gecikmese sıcağı sıcağına yazsa diye geçiriyordum içimden, bu ülke iyice çığırından çıktı, neden bu hale geldi bu insanlar ve bizler, haberin kaynağını okuyunca da inanamadım bu kadarına, kadının yaptıkları söylenenlerle sınırlı kalsa, neler yayılmaya çalışılıyor, neler bu insanlara sempatik gösterilmeye, sevdirilmeye çalışılıyor, yazık ki gönül gözlerimiz kör, ve tepkisiz olmuş . yaa ben inanamıyorum ne hale geldiğimize, korkuyorum belki ahirete bile kalmadan bu dünyadaki bunun faturasına. dualarımız ne kadar cılız, öfke, tepki, eylem duygularımızı kaybetmişiz sanki, işin içinden nasıl çıkacağız ablam. RABBİMİN HUZURUNA HANGİ YÜZÜMLE GİDECEĞİM!

 98. Belgin Says:

  Cahidem Allah razı olsun,bu kadar mı güzel yazıya dökülür hayatın gerçekleri,tam hislerime tercüman bir yazı olmuş.Baştan sona katılıyorum kardeşim.Artık uyanalım.Kur-an-ı Kerime ve Peygamberimiz(s.a.v.)in sünnetlerine sıkı sıkı sarılalım.Gerisi boş.Madonna da kimmiş,neden bu kadar abartırlar,nedir bu toplumumuzdaki avrupa,amerika sevgisi.Daha taharetten bir haberler bu hristiyanlar.Saraylarını gezdiğinizde ne bir banyo ne tuvalet var.Benim babamların ilk kaldığı evde banyo yoktu,mutfakta leğende yıkanırlardı.Annem de anlatırdı,ilk almanya ya geldiğinde oturduğu binanın bir müşterek tuvaleti varmış diye.Ya bırakın şu avrupa sevdasını artık diyorum ben de,gözünüzü açın.Herkesin Cuması da mübarek olsun.selametle kardeşlerim…

 99. serapdoygun Says:

  Durumun açık özetini yapan çok güzel bir yazı olmuş. Daha ne denir ki? Herkesin oturup bir düşünmesi gerekiyor. Yaptıklarımız Kur’an ve Sünnet’e ne kadar uyuyor?
  Sen sakın susma Cahide Abla 😦

 100. melahat Says:

  Selamunaleykum cahidem suan uzuntuden agliyorum bu gazetede bu yaziyi yazana sasirmamak mumkun degil.bu gazetenin kurulus hikayesini okumustum oyuzden agliyorum bunun icinmi okadar zorluk cekildi bu ne boyle madonnanin nasl biri oldugu meydanda onumu ovjyorlar bize yaziklar olsun ki bir haci kemal ata ve digerlerinin kemiklerini sizlatiyorlar bu yaziyla nedim madonna kadar olamadik.bide hangi gun yazilmis bakmak isterim

 101. hatice Says:

  Son iki gündür burada yazılanlar beni de hayrete düşürdü,at gözlüklerini çıkaranlar senin ne demek istediğini çok iyi anlar,Rabbim razı olsun.
  Verdiğin linkteki haberi okudum ve pes dedim,hayran olduğu o kadın Rabbimin ayetlerini ayağı altına almış,tesettürlü kadınları aşağılamış azılı kafir bir kadın.Ona bu kadar sevgi besliyor ya ne diyeyim?
  “kişi sevdiği ile beraberdir”.
  …………………………………………………..
  “Onlar hidayet karşılığında sapıklığı satın alan kimselerdir. Bu yüzden yaptıkları ticaretten kazanç elde edememişler ve de hidayete erememişlerdir.”
  “Onların durumu karanlıkta ateş yakan kimseler gibidir. Ateş etraflarını aydınlattığı zaman Allah onların aydınlıklarını gidererek kendilerini hiçbir şey göremeyecekleri koyu bir karanlıkta bırakır.”
  “Onlar sağır, dilsiz ve kördürler. Bu yüzden geri dönemezler.”
  (Bakara suresi 16.17.ve 18.ayet mealleri)
  “Onların sözü seni üzmesin. Biz onların gizlediklerini de açığa vurduklarını da biliyoruz.”
  (Yasin suresi 76.ayet meali)

 102. nagihan Says:

  Esselamu Aleykum bende sizin hislerinizi aynen paylasiyorum biz yurdisinda yasayan. Bir aileyiz benim iki tane evladim buradaki turk kolejine gidiyorlar, cocuklara okulda yani tenevuslerde turkce konusmak yasak ne yaman celiski degilmi siz yabanci cocuklara turkce ogretin ama kendi evlatlarimiza yasaklayin. Birde su dikkatimi cekti toplantilarda malum okula gidiyoruz musluman ve turk ogretmenlere Allahin selamini veriyorsun almiyorlar,ogretmenler velilerle bile turkce konusmuyor.Diyeceksinizki peki neden oraya verdin mecburen diger okullar beter durumda okullarda ogretmenlerin yasayis tarzlari bize gore degil, hic olmassa cevrelerinde bizden birileri olsun istedik.Basinizi agirttim hakkinizi helal edin.

  • kalb ibresi Says:

   Guzel kardesim hangi ulkedesin bilmiyorum ama okullara gidip ogretmenlerle Turkce konusmak ya da iki Turk ogretmenin birbiriyle Turkce konusmasi uygun degil. Bu bir celiski degil bu bir nezaket ve bagli oldugun ulkeye gore kuraldir canim kardesim. biraz empati yapabilirsek sebebini anlamakta zorlanmayiz biz nasil iki fransizin yanindayken onlar fransizca konusursa rahatsiz olur bunlar ne konusuyor dersek okul gibi bir ortam da adamda bunlar niye Turkce konusuyor ne diyorlar diyebilir. ki kaldiki sen onlarin topraklarinda yasiyorsun onlarin dudugunun ottugu yerde onlarin kurallari gecer senin gonlun hos olsun olmasin. o nedenle biraz daha husnu zanla yaklasirsak insallah boyle bir seyin problem olmayacagini gorurruz . Selametle.

 103. zerenin annesi Says:

  Allah senden razı olsun ablam kendini davasına adamıs bir tane bile insan göremiyorum yakınımda şükürler olsun burda buldum seni Rabbim me va cenetinde efendimiz(sav)e layık eylesin inşaallah

 104. Cahide Says:

  Evinden, yurdundan Allah rızası için, insanlara hizmet aşkıyla ayrılan, halis niyetlerle çaba gösteren tüm kardeşlerimi takdir ediyor ve onları bu yazıda bahsi geçenlerden ayrı tutuyorum. Allah emeklerini boşa çıkarmasın.

  Benim sözümün kimlere olduğunu feraset sahibi kardeşlerim zaten çok iyi anlayacaktır. Birbirimize hakaret etmeden, kırıcı olmadan yazalım fikirlerimizi. Yoksa diğer yazıda olduğu gibi onlarca yorumu silmek zorunda kalırım. Kimseyi üzmek istemem. En kalbi muhabbetlerimle…

  • gürcü kızı gönül Says:

   yine güne senin o muhteşem yazınla başlayacağım ne mutlu vallahi ya 🙂 zaten işyerinde canım sıkılıyordu 🙂 . seni tekrardan takdir ettim ablacım harika bir yazı anlayan aslında çok iyi anlarda kimsenin işine gelmez abla herkez kendi istediği yere çeker nereden yorum yapmal isterse oradan başlar yorum yapmaya kimse kendi yaptığını göremez görmezde . olimpiyat hakkında pek fazla birşey söylemeyeceğim ben onu hizmet olarak değilde gerçekten türkçe olimpiyatı olarak görüyorum birkaç güzel genç’in türkçe şarkılar söylemelerini izliyorum neyse konumuz bu kadın bu daha bir vahim durum dediğin eki görmedim ama sen gördüysen mutlaka doğrudur ki yazıklar olsun diyorum hatta dünden kopya çekeyim YUHHH SİZEE diyeyim bari . neye hizmet ettkleri artık şaşılır gibi illimünatinin başlarından olan bu kadına bu kadar değer verilmesi ne diyeyim eyy fatih han sakın üzülmeyesin biryerlerde seni savunan mutlaka birileri var okadının istanbulda olduğu sırada deprem oldu dediğin gazetenin internet sayfasındaki yazarları kadını yerden yere vurdularda neden gazetenin kendisi öyle bir yaklaşımda bulunmadı şaşılır gibi değil doğrusu . kadının her şarkısında sübniminal mesajlar verilip beyinler yıkanıyor klipleri desen almış başını gitmiş benm topraklarıma gelmiş benm bayrak renklerimi kendine elbise etmş sonrasında gösterileride almış başını gitmiş ve bizimkilerde bir bilete enaz650 lira verip gitmişler hele birde başı kapalılar yokmuydu ön sıralarda çığlık çığlığa yazıklar olsun size dedim ne konuştuğunu bilmediği bir kadının konserine gidip bir ailenin gecim parasınnı ona verip onlara rant sağlayanlara yazıklar olsun rabbim sorsun onlara yetimlerin hakkını verdikleri için başkaları o para için gecelerini gündüzlerini katıp çalışırken evlerine ekmek götürmeye çalışırken onlar ( sözde müslümanlar ) paralarını nerede harcadıklarını bilmiyor hesap günü gelecek hesabını nasıl verceksiniz sizin adınıza ben çok merak ediyor ve düşünüyorum .. daha söylencek çok şey var ama neyse selametle kal ablam en güzele emanetsin..

  • çiğdem Says:

   sözlerinizin kimlere olduğunu çok iyi anlıyor ve her kelimenizin altına imzamı atıyorum fikrinize ,zikrinize sağlık…

  • sudamlası Says:

   madonna konserine ve haçlı bilmm neli sahne gösterisine zaten hepimiz çok kızmıştık gazete çıkan bu yorumu kınıyoruz mesuliyet tabiki yazanı bağlar demekki cenk erdem bu durmdan rahatsız olmamış tepkilerimizi elbette gazeteye bildiririz…. fakat eleştirilerinize sınır koymanızı rica ediyorum bayanlar haklısınız ama tepkinizi tüm cemaate değil şahıs olarak ypmanızı dilerim çünki pek çok cemaat emekçimizin bu durumdan hoşnut olduklarını sanmıyorum ve sizler cemaat olarak eleştiridiğinizde hepsinn hakkına girmiş oluyorsunuz ve haklıyken haksız duruma düşebilirsiniz hak katında….

  • funy@ Says:

   CENK ERDEM kim??? nasıl yazıyabiliyor Zaman gazetesinde ??? ola ki yazdı yazıalrı kontrol edilmiyor mu acaba???
   ve dahası içinde 😦

   • esma Says:

    Ben de bu yaziyi saskinlikla okudum. Son zamanlarda gerek gazete gerekse tv de reklamlar olsun’ haberler olsun beni cok sasirtiyor. Tepkimi ortaya koyuyorum cogu zaman. Hem muhafazakarim diyeceksin hem de bunlari yapacaksin. Allah islah etsin ne diyeyim

  • Nur Says:

   Madonanin konserin acilisini yaptigi sarkisinin anlami
   Allahim senden butun kalbimle ozurdiliyorum
   Seni asagiladigim icin
   Yaptigim butun gunahlardan igreniyorum
   Cunku ben cenneti kaybetmekten
   Ve cehennemin acilarindan korkuyorum
   Ama en cok ta seni cok sevdigim icin
   Ben iyi bir kiz olmak istiyorum
   O bir hipnoz gibi
   Bana carpmasi (kalp atisi gibi )
   Ayaklarimin altindaki yer cekimi kuvveti gibi
   Oyle erotikki
   Bu sarkinin kendisi olamaz butun vucudumu geziyor
   Atesi hissediyormusun!

   Yakici sicak arzum var
   Ve bu atesimi kimse durduramaz
   Kablonun (mikrifon kablosundan bahsediyor) icinden geliyor
   Iste geliyor…
   808 basini duydugumda
   Bana sarki soylettiriyor nakarat

   Hey ey ey ey
   Bir kizin vahsilesmesi (kendinden gecmesi )gibi
   Iyi bir kiz bahsilesti
   Nakarat
   Kizlar onlar sadece biraz eylenmek istyor (onlar = kizlar /erkekler belirgin degil)
   Tuteyen bir silah gibi ateslenin
   Gun dogana kadar piste dans edin
   Kizlar onlar sadece biraz eglenmek istiyorlar
   Nakarat
   Oda etrafimda donuyor
   Ictigim ickiden olsa gerek
   Yakinda yolumdan sapacagim’
   Yanlisi dogrudan ayirt edecek gucum kalmiyor
   Canim gunah islemek istiyor
   Beni tam zamaninda yakaladin
   Hadi dj benim favori sarkimi cal
   Beni bastan cikar
   Nakarat1
   Nakarat 2
   Nakarat3
   Biliyorum biliyorum biliyorum
   Bunlari yapmamam lazim
   Biliyorum biliyorum biliyorum
   Iyi kizlar boyle seyler yapmaz

   Ama ben iyi bir kiz degilimki zaten
   Affet beni
   Nakarat
   Nakarat
   Nakarat

  • Nur Says:

   cahide abla, Allahin selami ve rahmeti senin ve burada yazmis olan herkesin uzerine olsun.
   Sizlere once sarkinin cevirisini yaptimki bilmeyenler neye tahammul ettiklerini bilsinler. diyelim dini bir tarafa birakalim cag disi olan herseyi bir kenara birakalim. Cagdas bir yuzyilin cagdas insanlari gibi konusalim. kizlarin vahsilesip, icki icip erkeklerin onlara dokunuslarindan haz alip ateslenip gunah islemeri ne zamandan beri cagdaslik oldu? bir onceki konserinde, istanbulun gobeginde gogsunu acan bir Madonnaya ” i love you Modanna !” demek ne zamandan beri cagdaslik oldu? Turkiye gercekten inanilmaz bir durumda. Gecen gun tesadufen 50 Cent adindaki bir sarkicinin turkiyede bir programa katildigini gorduk internette. esim adama gosterilen ilgiyi gorunce sasirdi ve ilk dedigi sey suydu ” bu adam sarkici olmadan once defalarca genclere uyusturucu satmaktan hapse girmis biri” ve bizim kizlarimizin neredeyse agzi sulaniyor bu adami gorunce. Bu nasil bir cagdaslik demek geliyor insanin icinden. soyleyeyim nasil !!!
   Bilmemezlik!
   bunun baska bir adi yok, cagdasligi bir deger kabul edenler bunu soylerken, egitimden, hosgoruden, farkli kulturlere ve inanclara saygidan bahsediyorlar(bu arada bunlarin hepsi bizim dinimizde var) ama sonunda herekeze tahammul edilmesi dayatilan seyler bir cok toplumun kabullenmekte zorluk cektigi sapikliklar ve cirkinlikler.53 yasindaki bu cirkin kadinin turk kizlarina tek verdigi ilham sapiklik. bunun baska bir adi YOK VE OLAMAZ.
   Amerikada universitelerde bu ve bunun gibi sarkilarin genc kizlar ve kadinlar uzerindeki olumsuz etkileri tartisilirken bizimkiler bizim genc kizlarimiz ve erkekler bunlari sevmeyenlere cag disi kalmissin diyorlar.
   Peki neden boyle olduk biz, nasil boyle olduk, nasil bu hale kadar geldik. Benim kanimca biz anneler ve babalar cocuklarimiza yeterince ozen gostermiyoruz. Dogruyu ogretmeye zamanimiz kalmadigi icin yanlislari kinamakla yetiniyoruz ve saniyoruz ki cocuklar bunu anliyor. Oncelikle daha kucucuk bir bebekken bir cok kotu seylerin ogretildigi televizynu bir bebek bakicisi gibi kullaniyoruz. COCUKLARLA YETERINCE ZAMAN HARCAMIYORUZ ne demek ? su demek cocuklara kendi degerlerimizi, orf ve adetlerimizi, inanclarimizi OGRETMIYORUZ. vE SONRA ahlanip vahlaniyoruz bu cocuk, bu toplum nasil bu hale geldi diye. Tek amaci kar ve kazanc olan TV(dini olsun olmasin) sizin aile yapinizla ve ahlaki degerlerinizle ilgilendiginimi saniyorsunuz hayir! onlar eger madonna gogsunu acip reyting yapacaksa tabikide onu sececek gosterime, ailesine gonulden bagli, esine ve cocuklarina ilgili bir kadin figurunun neresi heyecanli, annesine ve babasina saygili dogru soz soyleyip dogru is yapan cocugun neresi heyecanli. Ne drama cikar bu figurlerden ne de reyting!!!!
   Cahide abla benim sana da sozum olacak burada. Goruyorum ki bir cok kisiden elestiri aliyorsun ve buna uzuluyorsun. benim tavsiyem yazilarinda elestirye degil, dinimizde yapilmish guzel dogru seylere agirlik vermen. Peygamber efendimiz ezanla dalga gecen gencin basini oksayip senin sesin ne guzel demis.sana yaziklar olsun utanmaz dememis. Peki neydi sizce bunun sebebi!!!! Gencin bilmedigini bilmesi! Yani sende olaylara bu acidan bak !!! Bir cogumuz dogrunun ne oldugunu bilmiyoruzki yanlisi dogrudan ayirabilelim.Benim seni takip etmemin sebeplerinde biri senin din bilginin cok olmasi. Ayetler uzerine konusmalar yapman. Bin lafa deger guzel fikralar paylasman (esime igne iplik fikrasini soyledim mac izlerken bak bunlara kirk sopa lazim dedim yaklasik bir saat boyunca bunun icin sohbet etti, maci unuttu). bir gundemden bahsederken kendi fikirlerinden degil peygamber efendimizden bildigin hadislerden bahset ,PEYGAMBER EFENDIMIZIN ZAMANINDA BU OLDUGUNDA PEYGAMBER EFENDIMIZ BUNU BUNU DEMIS DE. Cunku gercek olan su ki imani cok zayif bir musluman bile Peygamber efendimize (saw) saygisi var. olamayanlar cok az. onlari gorme. yanlis yapanlari yuhlama, yazik bilmiyor gencler de ve nasil ogretsek de. nasil ulassak bu genclere de. bir koka kola menejeri genclere ulasmanin yolunu bulalim diyebiliyrsa bizde diyebilirIZ dimi. annelere yogunlas dinimizin annelere verdigi degeri ve bunun neden oldugunu hatirlat. amerikanin cok saygin bir musluman hekimin unversitede ders verisini dinledik. sinifta surekli elestiri yapan baska bir musluman cocuguna su cevabi verdi hoca. “Once bir derin nefes al ve sakin ol. Sonra gercek bir musluman ol ” dedi. muslumanlik berrak, sade, hosgorulu, sevgi dolu bir din ve bunu etrafiniza gosterin dedi. Kuranda bile dusmaniniza bile oyle davraninki sizi dusman bilmesin diyor. dininizden olmayanlarla barisi bozmayacak sekilde gecinin diyor. yani surekli yaziklar olsun, yuh size, utanmazlar, bak bu burda bunu yapti, bak bunlar sunu dedi demek…… vermek istedigin mesajdan tamamen sogutuyor. Dinimizin ozunden tamamen kopmus oluyorsun bu durumda ve insanlar dinimizi surekli elestiren hosgorusuz ve bunaltici goruyor. Peygamber efendimizde senin gibi insanlarin yaptiklarina uzuldugu icin Allah kitabinda ona sen onlarin beksici degilsin, dogru sozu soyle gerisini bana birak demish. sende ayni sekilde dogru, guze seyler soyle, pozitif olaylara odaklan, ve gundemin yanlislarindan degil dinimizin bu olaylara nasil guzel careler buldugundan bahset!!!
   Dualarla ve Selametle!

  • Nur Says:

   BIraz uzun oldu ama yazimi dahada pozitiv kapatmak istedim. Benim icin senin blogunu diger bloglardan ustun gormem oncelikle dinimizden, Allahimizdan, Peygamberimizden, ve ayetlerden bahsediyorsun. (Yemeklerin haricinde) ilk defa dua gununu okudugumda sadece sunu dedim kendime ” wooaaaw turkiyenin muslumanlari ne guzel dualar ediyorlar birbirlerine bu ne guzel bir din.” sonra citi piti yazilarin olaylara farkli yerlerden bakman dinimizi bana tanitman. Eminim bircok kisi benimle ayni fikirde. bu aralar biraz fazla yogunlasiyorsun yapilan kotuluklere. Ama soyle bir dusunursen cahide abla buna her bir peygamberimiz ayri ayri katlanmish, acilar cekmisler ve uzulmushler. ama hic bir kotuluk bizim dinimizi durdurmaya gucu yetmemis zaten yetmeyeceginida Yaradanimiz bize mujdelemish. Bak sana guzel bir haber verecegim. ingilterenin ileri gelen bir ferdi adini hatirlamiyorum musluman olmush. bunu hekim anlatti bu arada. bu adam oyle bir askla baglanmiski dinimize onunla oturup sohbet eden aglamadan duramazmis. Ve suanda oturdugu sokak muslumanlarla dolmush, komuslari musluman olmush, helal bakkalr acilmish, o mahhallede sokak adlarini bile arapcaya cevirmishler. bu ingilterinin gobeginde olabiliyorsa turkiyede de olabilir. biz muslumanligi paylasalim, ogretelim, kitabi gercek anlamda satir satir kelime kelime anlamaya calisalim zaten gerisi gelir dimi.
   sevgiyle…

  • dua dilencisi Says:

   cahide hanım Allah sizden razı olsun kendimi bu zindan denilecek kadar dar dünyada yalnız hissederken, benim gibi ve sizin gibi düşünen insanlarla beni karşılaştıran rabbime hamd olsun. yazılarınızın bir çoğunu okudum.yazılarınızın muhatabı olduğumu düşünüyorum.yazılarda sizi anlamak yetmez eksik kalır sizi yaşamak gerektiğini düşünüyorum,ki ozaman nedediğiniz anlaşılır veya üzüntünüz hissedilir.sizi takip ediyorum ve bu konu için düşüncem (ebu cehiller olmasaydı ,ebu bekir (r.a.) gibiler anlaşılmazdı.cennet ucuz değil,cehennem lüzumsuz değil.)

  • cerennaz Says:

   cahide hanım çok teşekkürler.Azda olsa sizin gibi düşünen insnların sesi oluyorsunuz.Müslümanların özelliklede diyalog çu geçinenlerin tavan yaptığı ,
   “benim nufuzum var benim dediğim doğrudur” mantığı içinde İslamda ameliyat yapmaya çalışanlara karşı cihadın mubarek ola.Allah yar ve yardımcın olsun.


"...Güzel bir söz, kökü sağlam, dalları göğe yükselen bir ağaç gibidir.(İbrahim suresi:24)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: