Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Biricik İbadetim Namaz

Çocukların erken yaşlarda, yani Rasulullah’ın bize emrettiği gibi en geç 10 yaşına kadar namaza alıştırılması hususuna daha önceki yazılarımda değinmiştim. Bu konuyu sık sık hatırlamamız ve çocuklarımızı bu minval üzere yetiştirmemiz çok önemli.

Necla Günay hanım, çocukların eğitimi, özellikle namaza alıştırılmaları hususunda çok gayret sarfeden, değerli bir kardeşimiz. Çocukların erken yaşlarda namaza alışması için, “Bu çorbada benimde bir katkım olsun” diyerek elini taşın altına koymuş. “Biricik ibadetim namaz” adlı çok güzel bir kitap hazırlamış.

Kitabı inceleme fırsatım oldu. Sanırım  çocukları namaza alıştırmak, namazı sevdirmek adına ancak bu kadar verimli bir kitap hazırlanabilirdi.

Kitabın içinde sohbet havasında geçen anlatımlar var. Hikayeler, minik testler, şiirler, ilmihal bilgileri, ezan, abdest… hepsi çocukların anlayacağı ve seveceği bir dille hazırlanmış.

İzleyicilerimden çocuğunu namaza alıştırma hususunda zorluk çekenlere Necla Günay Hanım’ın, Nesil yayınlarından çıkan, “Biricik ibadetim namaz” adlı bu  değerli kitabını gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Bütün çocukların alnı secdeli olması duasıyla…

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. menekşe says:

  s.a ablacım oğluma namazları şu an farz namazlarla başlattık…böyleyken bile çok zorlanıyor ne dersin yanlış mı?

  1. Bu sorunun cevabı alnı secdeli çocuklar yazısında vardı. Mutlaka belli bir yaşa kadar zorlanacak. Çok sabır gerektiren bir iş. Ama asla bırakmamalıyız…

 2. Merhabalar, Cahide Hanım,
  Sitenin güzelliği bir yana, islami paylaşımlar ne kadar içten…Rabbim lütfettiği teknolojiyle birlikteliğimizi pekiştirsin inşaallah…
  Tanıtımını yaptığınız kitabı ben yıllardır arıyordum. Daha doğrusu çocuğuma onun anlayacağı dilden namaz sevgisini ve bilincini verecek kitapların eksikliğini yüreğimde hissederek çocuğum büyüdü. Hamd olsun namazlarını severek kılıyor. Ancak bu çok önemli eksikliği fark ederek kolları sıvayan ortaya böyle güzel bir eser çıkaran yazarı yürekten tebrik etmek isterim. Kitabı hemen kitapyurdum.com dan istedim ertesi gün elime geçti. İnanın yıllardır özlemini çektiğim bir dostla hasret giderir gibi bağrıma bastım ve öptüm. Ne güzel hazırlanmış küçük bir çocuk gibi geç vakitlere kadar elimden bırakamadım. Emeği geçenleri ve bizleri bu güzel çalışmadan haberdar edenleri tebrik ediyorum.

 3. menekşe says:

  cahide abla benimde oğlum 9yaşında birkaçgündür namaz kılıyor…tabi bizim ısrarımızla…olsun yinede çok güzel bir duygu…

 4. evimizin yanındaki camiye oğlum ile babası aksam ve yatsıda gitmeye basladılar. 6 yasında ve babasına ezan okunurken hadi baba gidelim diyor

 5. Rabbim böyle çalışmaların çoğalmasını nasip etsin

  http://soyleyecekbirsozumuzvar.blogspot.com/

 6. çok iyi ldu bu tavsiye ablam ya..
  kuzucum daha 2,5 yaşnda ama alayım bende.
  başka çoçuk kitabı varmı tavsiye ettiğiniz..
  benim kuzum hikaye deliside:))

 7. Çocuklara namazı sevdirmek adına Namaz ağacı oluşturabilirisiniz evinizde netten arattırma yaptırarak çocujkalrın odasına asarak kullanılabildiği gibi değişik fikirlerle de farklı uygulamalar yapılabilir
  İnanın işe yarıyor …

 8. Cahidem Allah razı olsun paylaşımın için çok güzel bir kitaba benziyor,kitap kapağı da çok hoş.İnşaallah canım Rabbim cümlemizin evladına da ömür boyu namazı aksatmadan tam erkanıyla nasip etsin (amiiiin).Yalnız şu da var ki biz büyükler onlar için bir örnek teşkil ediyoruz.Bizler kılmayıp ta hadi oğlum,kızım namazını kıl demek olmuyor.Geçengün düşündüm kendi kendime,eğer çalışsaydım ne namazlarıyla ne de kendileriyle ilgilenemeyecektim diye;Rabbime çok şükür ki onların başındayım.Arkalarında kimse olmayınca esnek davranabiliyorlar,namaz ibadeti konusunda.Ha bir de bunu unutmayalım ağaç yaşken eğilir…

  1. sudamlasi says:

   Nesil yayinlari:))))

   1. Evet Nesil yayınları. Toptancı olmadığımı bu şekilde anlamış olman lazım. Müslüman doğruyu, eğriden ayıracak basirettedir.

    1. baharatçı says:

     cahide ablamı demeliyim yoksa isminizlemi hitab etmeliyim bilemiyorum yaşınızı bilmediğim için ben 79 luyum.teşekkür ederim .benim iki tane oğlum var .biri 5 diğeri de 10 yaşında ikisinide namaza alıştırıyoruz ama büyüyünü biraz zor oluyo tabiki bu kitabı mutlaka alıcam teşekkür ederim.paylaşım için.bizim evde genelde cemaatlen kılarız namazı baba olmadğında oğluma derimki hadi küçük hocam bize imam olda namaz kılalım derim böyleyapınca kendini önemsenmiş hissediyo biraz etkili oluyo tabi ama bazende istemiyo.allah yardımımız olsun.allah çouklarımızı doğru yoldan ayırmasın şeytana uydurmasın şeytanla karşılaştırmasın amin ecmain.

     1. Bende 76 lıyım canım. Ne dersen de önemli değil. Müslüman ailelerden yaşam kesitlerini okumak ve dinlemek benim için çok mutluluk verici. Rabbim bu güzellikleri daim etsin… Bu yaşta çocuklar isteksiz olabilirler. Zamanla alışacak inşaallah. Çocuklarla ilgili yazdığım namaz yazısını mutlaka okumanı tavsiye ederim kardeşim

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: