Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Kelekli Marullu Cacık Tarifi

“Herkesin kazandığı, yalnız kendisine aittir. Hiçbir günahkâr, başkasının günahını yüklenmez.Sonunda (kıyâmet günü) hepiniz Rabbinizin huzuruna varacaksınız. O da (dîn konusunda) anlaşmazlığa düştüğünüz şeyi size haber verecektir (bildirecektir).” (En’am Sûresi: 164).

Ben salatalık haricindeki pek çok sebzeden cacık yapmayı çok severim. Kelek ve marulun göbek kısmından yaptığım cacıkta çok nefis oldu. Kelek bulamazsanız, salatalık ve marulla yapabilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde bizim sofralarımızın olmazsa olmazıdır bunlar. Bu nimetleri bahşeden Rabbime şükürler olsun

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. elif zeynep abdullah says:

    cacığa malzeme ilavesi yapmayı severim, dereotu, maydanoz, taze soğan gibi, şimdiye kadar acurun turşusunu yedim sadece bunu deniycem inşaALLAH. çok alternatif olmuş. ellerine sağlık ablam.

  2. ilk defa görüyorum. izmirde bulabilirsen bu tarifi deneyecegim.

  3. tam diyet işi bir tarif bayıldım bu fikre.hiç marullu bir cacık denememiştim.sıcak ve uzun yaz günlerinde serinleten ve lifiyle tok tutan bir tarif olmuş.ablacım çok sağol bundan böyle bolca yapıcam bu cacığı.ben marulu böreğe ,gözlemeye filan koyardım hayret nasıl aklıma gelmedi hiç cacık yapmak.demek boşuna değil akıl akıldan üstün sözünü ataların söylemesi:))

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: