KokoshAbla

Recep Ayında Kılınacak Namaz! Bidatler Bitmez!

Bu aralar posta kutuma Recep ayında yapılacak uydurma ibadetlerle ilgili mailler geliyor. Çoğuna sesimi çıkarmıyorum. Fakat dün gelen bir mailde, kardeşimiz kendisine gönderilmiş bir maili benimle paylaşmıştı.

Bu kez din şarlatanları işi daha da ileri götürüp söyledikleri uydurma ibadetleri yapmayanları münafık ilan etmişler. Kesinlikle rağbet edilmeyecek, delilsiz, mesnetsiz mailin bir bölümü şöyle:

RECEB AYINDA KILINACAK NAMAZ
“Receb’in; 1’i ile 10’u arasında, 11’i ile 20’si arasında ve 21’i ile 30’u arasında olmak üzere sadece birer defa kılınacak 10’ar rek’at Hâcet namazı vardır. Bunların her üçünün de kılınış şekli aynıdır. Yalnızca namazların sonlarında okunacak duâlarda fark vardır. Bu namazlar, akşamdan sonra da, yatsıdan sonra da kılınabilir. Fakat, cuma ve pazartesi gecelerinde ve bilhassa teheccüd vaktinde kılınması efdaldir.
BU NAMAZ, MÜ’MİN İLE MÜNÂFIĞI AYIRIR.
Bu 30 rek’at namazı kılanlar, hidâyete ererler. Münâfıklar bu namazı kılamazlar. Bu namazı kılanın kalbi ölmez. Bu 30 rek’at namaz Rasûlullah Efendimiz’in (s.a.v.) berberi, Selmân-ı Pâk (r.a.) Hazretleri tarafından rivâyet edilmiştir.”

Güzel kardeşlerim sakın bu tür safsatalara aldanmayın. Rasulullah (S.A.V) ın böyle bir tavsiyesi yok. Örneğin Buhari ve Müslim’in ittifak ettiği hadislerde belli aylara ve gecelere ait özel namazlar yok. ALLAH aşkına bunlara itibar etmeyin.

İnsanlar 5 vakit namazı kılmaktan acizler. İyi bir şey yapmak istiyorlarsa, olmayan şeylerle insanları uyutacaklarına, farz olan ibadetleri daha çok anlatmaya gayret etsinler.

İslam Peygamber efendimiz (S.A.V) le beraber tamamlanmıştır. Bu dinin sonradan eklenecek uydurma ibadetlere ihtiyacı yoktur. Bu uydurmalar insanları sadece dinden soğutur başka bir işe yaramaz.

Bunu yazdım diye biliyorum ki, yine bazı tarikat mensupları, bana ateş püskürecek. Beni Vahhabi, mezhepsiz diye yaftalayacaklar. Vallahi umrumda değil! İsterse beni sevenler sevmez olsun. Ben elimden geleni yapmaya, bildiğim doğruyu anlatmaya mecburum. Herkes elini taşın altına koysun. Din tahrif ediliyor. Hurafeler, bidatler artıyor. Bugün sessiz kalırsak, yarın ahiret gününde bunun hesabını nasıl vereceğiz?

Müminin görevi, ALLAH ve Rasulü (S.A.V) in emirlerini beğenmeyip, yeni yeni ibadetler ve tesbihatlar uydurmak değil, hakikat ne ise onu anlatmaktır. İslam’ın getirdikleri size yetmiyor mu ki, yeni yeni ibadetler türetiyorsunuz?

Bu din uyuklama değil, kıyam dinidir. Uyanık olalım. Dört bir taraftan İslam’a saldırılıyor. Dupduru İslam’ı savunacak olan, ayakta tutacak olan bizleriz. Bu dine; İnsanları İslam’dan soğutacak uygulamaları dayatarak değil, ancak hakiki İslam’ı anlatarak hizmet edebiliriz.

***********************************
Ashabın yapmadığı bir ibadet ibadet değildir.

Abdullah b. Abbas (r.a) Ebubekir ve Ömer’in sözlerini illeri sürüp sünnete ters düşen birine şöyle dedi:
“Nerde ise gökten üzerimize taşlar yağacak. Ben size Rasulullah buyurdu diyorum, siz ise, Ebubekir ve Ömer dedi diyorsunuz.”
(Abdurrezzak el-musannef sahih bir senetle)

Rasûlullah (s.a.v.), şu hadislerinde bid’atin tarifini yapmışlardır:

“Sonradan ortaya çıkan herşey bid’attir; her bid’at sapıklıktır ve her sapıklık insanı ateşe sürükler. ”
(Muslim, Cumua, 43; Ebû Davud, Sunnet 5; Nesâî, lydeyn, 22; İbn Mâce, Mukaddime, 7).

Abdullah b. Abbâs (r.a.)’dan rivâyet edilen bir hadiste şöyle buyrulur:
“ALLAH, bid’at sahibinin amelini, bid’atından vazgeçinceye kadar kabul etmez.”
(İbn Mâce, Mukaddime, /50).

Huzeyfe b. el-Yamân’ın rivâyet ettiği bir hadis-i şerifte:
“ALLAH bid’at sahibinin orucunu, namazını, sadakasını, haccını, umresini, cihadını, sarfını (maddi yardımını), şehadetini kabul etmez. O, kılın yağdan çıktığı gibi İslâm’dan çıkar. “
(İbn Mace, Mukaddime, 7/49).

*****************************************

Vahhabilik nedir, ne değildir?

Bidat nedir ne değildir?

Selefilik nedir?

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. ALLAH senden razı olsun da osmanlı ne kadar çokkkkkkkkk bidat cıkarmıs bu turkler ne kadar cok bıdat cıkarmıs yaa

 2. Cahide ablam, Allah bizleri sirat-I mustakim uzere Sabit kilsin.amin.

  Allah Seni hayirla mukafatlandirsin. Chok dogru sheyler yaziyor,paylashiorsun. Okumak lazim,sadece sahih kaynaklari, dushunerek aklederek okumak. Yolumuz Kuran ve Sunnedir.alhamdulillah.

 3. yağmur says:

  benimde sizden aldığım tarifler oldu… tarif konusunda çok güveniyorum size ama böyle meselelerdeki fikirlerinize katılmıyorum hakkınızı helal edin… tariflerinizin takipçisi olacağım müsadeniz varsa ama bu hususlarda çok katılmadığım konular var size…zaten sizin eğer niyetiniz halis ise RABB’iM..doğruyu da gösterir yanlışı da…

 4. bad-i saba says:

  birde Cahide hanım sizi ilk tanıdıgım yazılarınızı ve tariflerinizi okudugum zamanlar sizi samimi ve sıcak, arkadaş olarak görmüştüm, buarada tariflerinizdende denediklerim oldu hakkınızı helal ederseniz sevinirim, sizi yine sıcak bir insan olarak görüyorum, yazılarınız ve uslubunuz insanları gerçekten etkiliyor, dilerim Mevlamdan bu yazılarınızı Mevlamın razı oldugu şekilde yazarsınız, hem dünyanız hem ahiretiniz hüsrana uğramaması dileğiyle….

  1. Şimdi çok duygulandırdın beni… Ben seni hiç farklı bir yere koymuyorum. Sen yine benim kardeşimsin. Hepimizin bazı konularda uyuşamadığımız olabilir. Ne yapalım, Allah hatalarımızı affetsin. Hepimizin niyeti Allah’ın rızası değil mi? O halde sorun yok. Biz kardeşiz. Allah’a emanet ol kardeşim…

 5. bad-i saba says:

  siz nasıl kendi bildiginizi savunuyorsanız bende bildiklerimle düşündüklerimle islamiyeti savunacagım size göre biz yanlışız bize görede siz yanlışsınız Allah cc doğrunun yanında olsun işallah, hangimiz doğruyssa o yola yöneltsin işallah .

 6. büşra hanımın uslubu hoş,iyi niyetli olduğu anlşılıyor. anlaşılması gereken birşey var ki sınır çizilmişse sınırızorlamak tehlikelidir. ör.bakara suresindeki sığırın sarımı,kırmızımı,büyükmü,küçükmü v.s denmesi gibi yada ayette şehitler için onlar ölüdeğildir diridirler buraya kadar tamam fakat ayetin devamı fakat siz bilmezsinizder ne varki toplumuz birtürlü şehitleri rahat bırakmaz Allahın rızası bile olmayan yerlerde savaştırırlar. ayetten anlaşılması gereken bir sınır var ve hüküm kesin acaba şunu yaprlar mı?bunu yaprlar mı? diyemeyiz bize bilemezsiniz denmiş. alimler, ulemalar,şeyhler bilirde diyemeyiz

 7. sevgili cahide hanım,
  yemek tarifi ararken bu yazıya tıkladım takıldım kaldım. yorumların başını okudum ama sonrasını okuyamadım. duruşunu özellikle ahir zamanın ihtiyacı olan bir mesaj taşıyor bence. Allah razı olsun. bu zamanda farzlar bu derece terke uğruyor ve günahlarla iç içe yaşanıyorken, bu namazı kılanın kalbi ölmez gibi garantili bir cümle hem komik hem saçma geldi. Recep ayı için güzel bir tavsiye verilecekse, bu ayda günahlardan daha çok kaçalım, daha çok zikir ve tefekkür halinde olalım gibi bir tavsiye daha güzel olurdu. yani bu tür şeylerin sonunda birşeye garanti verilmesi özellikle çok rahatsız ediyor insanı. hadislerde de garanti gibi gelebilecek cümleler geçiyor ama çok zor ahlaklar, uzun vadede muvaffak olunan şeyler hakkındadır bildiğim kadarıyla. mesela 3 kız evladını güzelce yetiştiren kişi hakkında olan gibi.

  risale-i nur’da (günde şu kadar risale oku kurtulursun diyenlerden değilim 🙂 zaten Bediüzzaman’ın da böyle bir iddiası yoktur, şahısların yanlışları malesef) bu zamanda takvanın en çok, günahlardan kaçmakla olacağı, nafile ibadetlere ihlasla muvaffak olanın çok az olduğu söylenir. http://www.risaleinurenstitusu.org/index.asp?Section=Kulliyat&Book=KastamonuLahikasi&Page=110

  tabi bida-yı hasene diye bir şey de var.. birçok zikirler aynı lafızlarla peygamber efendimizin(SAV) dualarında geçmese bile bu sünnete muhaliftir anlamına geliyor demek vebal olur sanırım. Kuran’ın sarih zikir emrini yerine getirmek peygamberin(SAV) sünnetine muhalefet olamaz. elbette en güzeli, ve en parlağı, en kısa ve en selametlisi ve aslında en garantisi peygamberin(SAV) sünnete uyarak yapmaktır, “De ki: “Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sevsin” (Al-i İmran 31) ayetinin açıkça işaret ettiği gibi.selam ve dua ile, sevgiler..

  1. efendimiz (a.s) her bi’dat sapıklıktır diyor birileri bi’dat-ı hasene yada bi’dat-ı seyyide diyor ve herkesin bi’dat-ı, hasene oluyor. peki reygamber efendimiz iyi,kötü diye ayırmış mı!

 8. Amasyalı kardeşim
  cevap beklemiyordum lakin anlaşılmadığını anladığım için konuyu birazdaha açma gereği hissettim;
  Abdestsiz Kuran okunmaz ! başka bir şey (hüküm koymak), gün boyu abdestli olmak elbette güzel bir haslet istersen gazete, kitap, yemek yerken, v.s. abdestli olmak elbette mü’minin silahı olan abdest müslümanı güzelleştirir. Umarım anlaşılmıştır.

  Bir zaman gelecek ki veya öyle bir zaman gelecek ki v.b. gibi başlayıp biten yani gelecekten haber vermek gaybten haber vermektir.
  “Gaybın anahtarları O’nun katındadır, onları O’ndan başkası bilmez, karada ve denizde olanları O bilir ve bir yaprak düşmez ki, onu O bilmesin; ne toprağın karanlıklarında bir tane, ne de kuru ve yaş hiçbir şey yoktur ki, o herşeyi açıklayan Kitap’ta bulunmasın.”(6:59)

  ” De ki, ben kendi kendime Allah’ın dilediğinden başka ne bir menfaat elde etmeye, ne de bir zararı önlemeye malik değilim. Ben eğer gaybı bilseydim daha çok hayır yapardım ve kötülük denilen şey yanıma uğramazdı. Ben iman edecek bir kavme müjde veren ve uyaran bir peygamberden başka biri değilim. ” (7:188)

  Bu siteyi kuran ve emeği geçen kardeşlerimize ALLAHtan muvaffakiyet dileriz. Sabr etmesini ve pes etmemesini temenni ederiz…

  1. inşaALLAH kardeşim. ALLAH razı olsun…

 9. amasyalı says:

  arkadaşlar yorumların çoğunu okudum gerçekten herkesin kafası karışmış.bilen insanın kafası karışmaz.bir meselenin sünnetmi bidatmi olduğunu anlamak çokda zor değil.eğer hadisi şerifle benzer mağnaları ifadeeden bir ayet varsa o bidat değil gerçekten hadisi şeriftir
  zamanında büyüklerden biri öyle bir zaman gelecekki sünneti seniyye ağacın kabuklarının baltayla yontulduğu gibi dinin içerinden yontulacak
  buyurmuş.ayrıca düşünceye davet eden arkadaş,mescidde konuşmamak, kuranı kerimi abdesle okumak çokmu zor bence biraz düşünün

 10. din bütün aklı baliğ olan ve aklını kullanan Allah-ın ‘hiç akletmezmisiniz’ uyrısını defalarca vurgularken bizler aklımızı kiralarcasına bakalarının fikir ve yorumlarını Kur-an ve sünnet süzgecinden geçirmeden savunmak hangi akla hangi izana sığar Allah için iki elimizi başımızın arasına koyup düşünelim. daha düne kadar Kuranın mealini herkes anlamaz dediler sadece düşünmeden orjinalini ezberlettiler elbette orjineli öğrenilmeli ama aynı zamanda anlamıda bilinmeli,camide dünya kelamı konuşulmaz dediler camiden,mescitten kovdular,Kuran abdestsiz okunmaz dediler Kurandan soğuttular kimseden cevap beklemiyorum sadece düşünmeye davet ediyorum ve yusuf islamın hac dönüşü uçaktagazetecilere yaptığı şok edici tesbitini herkesin düşünmesini bekliyorum ‘bu müslümanları tanıtmadan bana Kuranı tanıtan Allaha hamd ederim’

 11. müslüman bir insan için en iyi örnek hz. muhammet`tir yetmez mi? sanki peygamber efendimizin yaptığı bütün nafile ibadetleri yaptık haşa az geldi daha fazlasını yapmak için yeni yeni ibadetler tahsis etmeye çalışıyoruz ör:efendimiz gecenin en az üçte birini ibadetle geçirdiğini,her farz namazların önün de ve arkasında 2 veya 4 sünnet kıldığını,kuşluk namazı(duha), ebabil namazını,mescit namazı,her abdest`ten sonra namaz kıldığını,tesbih namazı(tek başına) kıldını,en az 8 rekat teravih kıldığını,ramazanın son 10 gününü itikafa girdiğini sanırım müslümanım diyenler bilir Allah için lütfen bu ibadetlerin hepsini yapıp yetmiyor daha fazlasını yaparım diyen varsa buyursun önce bunları yapsın…

 12. BETÜL! says:

  Yazık bu kadar insanı yedirip içirirken verilen tariflerle yanlış bozuk dini bilgilerle zehirliyorsunuz.Bir hurma ile oruç tutan peygamberin ümmetide bu kadar çok yeme içme düşkünü olamaz , gerçi bunada bir cevabınız vardır mutfak önlüğünüzün cebinde.Geç olmadan yüce rabbim gözünüzü açsın sizin için çok üzülüyorum size ve sizin anlattıklarınıza uyanlarada acıyorum.Ehli Sünnetim diyen kisi teymiyeyi örnek almaz.Dinini tam olarak idrak etmiş biri ben vehhabiyim ben şuyum ben ehli sünnetim diye sıralama yapmazz .Vehhabiliğin islam dinini yıkmak için ingilizler tarafından çıkartılan bir sapıklık olduğu aşikar.Birçok ehli sünnet i doğru anlatan hocaya isim vererek,kitapları kötüleyerek ve sitelerini karalayarak dedikodu yapıyorsunuz farkındamısınız?Peki bizde sizi şikayet etsek mi?yoooo etmiyeceğim sizi en büyük adaletine şeksiz şüphesiz inandığım rabbime havale ediyorum.O mahkeme ne yüce mahkemedir ki size yanlışınızı söyleyenler olduğunda üslubunuzun nasıl değiştiğini gözlemleyenler yanlış bilgili olduğunuzu apaçık ortaya çıkardı.Müslüman kızdığındada üslubunu bozmaz.Müstehcen birşeyde yazmıyoruz lakin bu yayınlamadığınız kaçıncı yazım ama siz yayınlamamkta inat ediyorsunuz.Doğrular çok acıdır şükürler olsun ki sizin anlattıklarınızın yanlış olduğunu algılayan ben ve benim gibi nice kardeşlerim var.HOCAMIZI BULDUK AKLIMIZI UNUTTUK elhamdülillah öyle hocalara tabiyiz ki biiznillah sizlerin yazdıklarına inanmıyoruz ELHAMDÜLİLLAH.

  1. Amatullah says:

   Hayatınızda kaç kitabını okudunuz İbn Teymiyye’nin de karalıyorsunuz. Delil getirin derler yok dersiniz. Allah ayette ne diyor bak : Ne zaman onlara: “Allah’ın indirdiklerine uyun” denilse, onlar: “Hayır, biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye (geleneğe) uyarız” derler. (Peki) Ya atalarının aklı bir şeye ermez ve doğru yolu da bulamamış idiyseler? (BAKARA SURESİ / 170)

   Yani sen dinini aklını bırakıp taptığın hocana emanet etmişsin. İmam Ebu Hanife diyor ki : ” Delilimizi bilmeden insanların sözümüzle amel etmesi haramdır.” Tahavi /

   Asıl Ehl-i Sünnet İbn Teymiyye dir. Siz güya Ehli Sünnetim diyerek Ehli SÜnnet olunduğunu mu sanıyorsunuz? Sizin sapık hocalarınız İmam Ahmed rahimullah’a kötü konuşurken İbn Teymiyye bütün müctehidlerin hak olduğunu ispatlamak için Raf’ul Melam isimli kitabını yazdı. Ama tabii siz okumayın boşverin aklınızı unutmuşsunuz. Yarın sapık hocalarınız gelin koynuma bakalım dediğindede aklınızı unutup bunda keramet vardır dersiniz. Sizede taptıklarınızada yazıklar olsun.

   Deniz Yeşil’i isimli hayali kahraman. Sende belliki kerameti olduğu söylenen ama daha altı bezlenen Mahmut’un cemaatindensin. Hep agızda Müdafaa falan? Ehli SÜnnetseniz bu namazın Kuran ve sünnetten delilini getirin? Rasulullah sav diyor ki : Ben sizi cennete sokup cehhennemden koruyacak herşeyi öğrettim (Muslim)
   Bunun delilini getiremiyorsunuz sonra hoca böyle dedi diyor. Git hocana sor bakalım kaynak neymiş? Sana kaynak söylemeyecek çünkü böyle bir kaynak yok Ne Buharide ne muslimde ne ibn macede ne tirmizide ne ebu davudda ne darimide ne darekutnide ne hakimde yok. Sana atıp tutacak falan hazretleri şöyle dedi diye. Sizde yersiniz.

   Ama sizler Allah’ın karşısına çıktığınızda Allah sizi uyduğunuz imamlarla haşredecek. Sonra sizde diyeceksiniz ki ::’Rabbimiz! Biz yöneticilerimize ve büyüklerimize itaat etmiştik, fakat onlar bizi yoldan saptırdılar.’, ‘Rabbimiz! Onlara iki kat azap ver, onları büyük bir lanete uğrat’ derler./ Ahzab 67-68

   1. Allah razı olsun akhi bunlardan olsa olsa ehli sapık müdafaa merkezi olur….

 13. el-Mugîre (bin Şu’be) radiyailahu anh’dan:
  (Allah Resulü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu
  “Bana karşı (demediğimi dedi diye) yalan uydurmak, herhangi biri adına yalan söylemek gibi değildir. Kim benim adıma yalan söylerse, cehennemdeki yerine hazırlansın!”
  [Buhârî. Müslim ve Tirmizî.]

 14. Merhaba Cahide Hanım;
  Yorumlarınızı okuyunca eğitiminizi ve dini-ilmi konulardaki birikiminizin kaynağını çok merak ettim.

 15. cahide hanım biliyorsunuz nafile namaz istenildiği kadar kılınabilir.Nafile namazlarda genişlik olduğundan,şekille ilgili itirazada mahal yoktur.Zira Ebu Zer [Radıyallahu Anh]dan rivayet olunan hadis i şerifte Resulullah [s.a.v]şöyle buyuruyor.”Namaz,[ibadet için]vaz[-u tayin]edilen amellerin en hayırlısıdır.İsteyen azaltır,dileyen çoğaltır.”(Ahmed,el-Müsned,No:21546, 35/432,Taberani, el-Evsat No:4718,bu konuda ulemanın delilidir.Recep ayı namazları da bu namazlardandır.Zaten insanların Allah-u Te’ala’nın zikrinden ve secde yapmaktan büsbütün uzaklaşıp gayri meşru eğlencelere yöneldikleri şu fesat zamanda,onları kötülüklerden nehyetme görevimiz dururken,bu mübarek gecelerde kılacakları faziletli namazlarına engel olmanın ne anlamı var? Hasen-i Basri (Radıyallahu Anh) şöyle 0,anlatmıştır: “Recebin yirmiyedinci günü olunca,Abdullah İbni Abbas (Radıyallahu Anhuma) sabahleyin itikafa girip öğlen vakti (nden önceki kerahat saati)ne kadar namaza devam ederdi.Öğleni kılınca,kısa bir nafile (öğlenin son sünnetini)kıldıktan sonra dört rekat kılar ve her rekatta bir Fatiha,birer Mu’avvizeteyn(Felak ve Nas Sureleri),üç Kadir Suresi ve elli İhlas okurdu.”Resulullah (s.a.v) böyle yapardı’derdi.(Abdulkadir Geylani, el- Ğunye 1/332)

  1. Nafile ibadetlerde asla bir sınırlama yoktur.Kerahat vakitleri hariç insan istediği zaman ve istediği kadar ibadet edebilir. Yanlış olan şu gün veya şu ay, şu kadar namaz kılınacak ve şu kadar sevap alınacak kısımlarıdır ki, çok hadis okuyan biri bile, bu tarz sözlerin sahih hadis usulüne uygun olmadığını farkeder. Dikkat edin, bu tür hadisleri asla Buhari, Müslim veya Tirmizi den veremiyorsunuz. Bunları sadece tasavvuf kaynaklarından veriyorsunuz. Emin olun ben Abdulkadir Geylani nin bunları söylediğine asla inanmıyorum. Hele şu gavs yalanı ve iftirası var ya, o güzel insan, o tevhid inancının öncüsü, Peygamber sevdalısı insan,nasıl olurda kendisinin Peygamberlerden daha fazla yetkiye sahip olduğunu söyler? Geylani bugün yaşasa eminim bu iftirayı atanlara düşman olurdu.

   Bu dine yazık ediyorsunuz. Peygamberin, Sahabenin yapmadığını insanlara dayatıyor, söylemediğini söyledi diyorsunuz. Hocayım, önderim diyen pek çok kişi yeni bir din uyduruyor, sonra bu ehl-i sünnet inancı diyor ve saf insanlarda bunlara inanıyor. ALLAH farketmediğimiz her türlü fitneden bizleri korusun.

 16. hani diyorsunuz ya bugun sesiz kalirsam yarin ahirette bunun hesabini nasil verecegim keske sessiz kalsaydiniz ben simdi size uyup bu ibadeti yapmayan insanlarin hesabini nasil vereceginizi merak ettim ben her sene kilarim bu namazimi allahim kabul etsin ins ,allah yardimciniz olsun belkide kackisinin alacagi sevaba mani oldunuz baskada nedeyim size

 17. Dikkatinizi çekerim, bana tehditler savuran “haddini bil” ve “Deniz yeşil” aynı kişidir. Hepiniz şahit olun. Avukatımızla görüştük. IP adresi elimizde. Tehditler devam ederse gereken hukuki işlemler başlatılacaktır bilginize.

  1. Cahide ablam sakın üzme kendini. Biz senin doğru yolda olduğunu biliyoruz.Bidat ehliyle uğraşmak çok güçtür.
   Allah hidayet versin cümlesine. nasıl olurda dini alet edip kendilerini kandıran bu insanların peşinden sürüklenip giderler.
   ablacım bence de gerekeni yap. bu çocuk oyuncağı değil.şu hakaretler bir müslümana yakışırmı? istersen benimde kardeşim avukat, evvel Allah elinden birşey kurtulmaz. her zaman yanındayız ablacım

  2. ya günlerdir seninle üzülüyorum sakın yanlız olduğunu düşünme düşünmüyorsunda eminim.Ben ve eminim benim gibi yüzlerce insan senin yanında bize düşen birşey varsa söyle yapalım .ALLAH sana güç kuvvet versin bacım

   1. Hiç üzülme Ebrucuğum. Çünkü ben de hiç üzülmüyorum. Ben asıl bu kardeşlerimizin gözleri nasıl bu kadar gerçeklere karşı kör oluyor, buna üzülüyorum. Bana düşen hak olanı paylaşmak. İnanmayan kendi bilir ama ben bu bidatlerden bahsetmeye devam edeceğim Allah’ın izniyle. Merak etme bacım, ALLAH her zaman doğrunun yanındadır. Allah senden de tüm kardeşlerimden de razı olsun.

    1. Cahide Ablam neler olmuş böyle ya Allah sana sabır versin çok üzüldüm bu yazılan hakaretlere :(((((((((

 18. haddini bil says:

  din şarlatanı çorbacı! hani ispatın nerede

  1. bidat ehline bir yazi tavsiye edelim bakalim belki faydasi olur,kalpleri evirip çeviren Rabbimize havale edelim O en güzelini yapar…
   http://www.zeynepder.org/forum/index.php/topic,19615.0.html

   unutmayin bidat masiyetten daha tehlikelidir zira günah isleyen belki günahindan vazgecip tevbe eder affa mazhar olur,bidatci ise bidatle iyi bir is yaptigini sandigindan veya bidatin ne oldugunu bilmediginden tevbe etmez helak olur..

   dua ile…

 19. haddini bil says:

  BİDAT DENİLEN ŞEYİN TA KENDİSİ SENSİN.

 20. Deniz Yeşil says:

  SANA GÜN YÜZÜ YOK BUNDAN SONRA. YA HATANI DÜZELTİRSİN YA DA BİZ EHLİSÜNNET MÜDAFİLERİ TARAFINDAN HER YERDE REZİL EDİLECEKSİN.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: