Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Kız Çocuklarını Kim Koruyacak?

 Kızım olunca anneliğin ağırlığını daha çok hissettim omuzlarımda. Kıyafetlerim, davranışlarım, çevreye bakışım, kızımdan sonra daha bir farklılaştı. Garip bir duygu bu. Hassas ve  naiftir kız çocuğu. Korunup kollanmaya daha çok ihtiyacı vardır. Bu yüzdendir belki, Rasulullah aleyhisselatu vesselam, kız çocuğunu güzel yetiştirene müjdeler vermiştir.

Neden özellikle kız çocuğuna vurgu yapılmıştır? Çünkü kız çocuğu yetiştirmek zor meseledir. Hele yaşadığımız ahir zamanda, fitnelerle boğuşarak, kızımızı pisliklerin içinden ALLAH’ın izniyle tertemiz çıkarabiliyorsak, bizden bahtiyar kimse olamaz.

Yakın zamanda okuduğum bir haber çok dikkatimi çekti.

Fransız senatörlerinden  Chantal Jouanno, Fransa’da yayınlanan bir magazin dergisinde küçük yaştaki kızların kadın gibi giydirilmiş resimlerini görünce vicdanı rahatsız olmuş.  Jouanno, 16 yaşın altındaki kızların “aşırı cinselleştirilmesi ve reklamlarda cinsel nesne olarak kullanılmasını yasaklayan” bir yasa önermiş.

“Derginin, 6-10 yaş aralığındaki aşırı makyajlı kızları manken gibi giydirip fotoğraflamasıyla başlayan tartışma üzerine kurulan Meclis komisyonuna başkanlık eden Jouanno, “Bir sosyoloğun dediği gibi, cinsel özgürlükten, cinsel diktatörlüğe geçtik. Küçücük kızların aşırı seksi sunulması tehlike olarak algılanmıyor. Modada, oyuncaklarda, hatta çizgi filmlerde lolita şablonuna bir geri dönüş var. Bu lolita dalgası, görüntüyü ön plana çıkarıyor, zekayı geri plana itiyor” diyor.

Çok küçük yaşta kadın gibi giyinen kızların, toplumda giderek artmakta olan ‘birey tehlikesinin’ bir yansıması olduğunu dile getiren eski Bakan Jouanno, “11 yaşındaki kızların yüzde 37’si rejim yaptığını söylüyor. Cinselliğe erken girenlerin yüzde 80’i psikolojik sorun yaşıyor. Üstelik bu dalga kadın erkek eşitliğini de bozuyor. En büyük tehlike de moda sektöründen geliyor” şeklinde konuştu. Yasayla, küçük yaştaki kızların “marka tanıtımı için malzeme olmasının önüne geçilmesi” hedefleniyor. Yaşları 16’nın altındaki kızların kriterler dışında reklamlarda kullanılması yasaklanıyor.

İlkokullarda çocuğa kadın-erkek eşitliği fikrinin verilmesi için de yeniden üniforma uygulamasına geçilmesi öneriliyor. Jouanno, “Belki üniforma ile, kızlarımızın daha 10 yaşında Gucci’den Chanel’den bahsetmelerine bir yanıt verebiliriz. Özellikle ergen çocuklara bir piyasa diktatörlüğünün kurbanı olduklarını açıklamamız gerekiyor” diye konuştu.”

Dikkatinizi çekerim bu adam  Müslüman değil. Fakat vicdanını modernlik ve çağdaşlık hurafeleri arasına sıkıştırmamış, insan fıtratına uygun olan bir görüşü benimsiyor.

Bizim ülkemizde gidişat farklı mı sanıyorsunuz? İlkokul çağındaki kız çocukların vaziyetlerine bakın. Anneleri kendi elleriyle süslüyor. Saçlarına röfle yapılmış 7-8 yaşındaki kız çocuklarını niçin daha sık görüyorum? Çocukları kadınsı bir hale sokan anneler neyi hedefliyorlar?

Oyuncak mağazalarında, kız çocukları için parfümler, gerçek makyaj setleri, kadınsı Barbie bebekler, topuklu terlikler neden yer alıyor? Kızıma çocuksu bir elbise bulabilmek için neden 50 tane mağaza dolaşmak zorunda kalıyorum? Önünde öpücük veren, mini etekli, dekolteli kadın resimleri olan t-şörtler niçin bu kadar yaygın? Çanta, kalemlik, çıkartma… ne almak istesem bana sunulan sadece bu iğrenç resimli ürünler oluyor…

Akıl sahibi her insan, her anne baba tehlikenin farkında olmak zorunda. Çocuğunu mini etekle, askılı, tek omuzu açık kıyafetlerle sokağa salan anne babalar nasıl bu kadar rahat davranabilirler? O çocuklara bir kadın gibi bakan, o masum yavruları çekici bulan erkekler hiç mi gözlerini korkutmuyor?

Cinsel taciz kesinlikle cezası hadım edilmek olması gereken  bir suçtur. Herkesin başına gelebilir. Fakat, Allah muhafaza başına böyle bir kötülük gelen insanın sonunda keşke dememesi için açık kapı bırakmaması gerekir. Her değerli olan, korunmayı, saklanmayı hak eder. Hele mevzu bahis kız çocuklarımız ise iki kat daha korunmalı, gizlenmelidir.

Yasa üstüne yasa çıkaranlar bilmeliler ki, bu ülkede en çok toplumu koruma yasasına ihtiyaç vardır. Ben Rabbimden gayrı yasa koyucu  tanımam. Kuran dışındaki bütün yasalar bozulmaya, tekrar tekrar yenilenmeye ihtiyaç duyarlar. Fakat şu an bu yasalarla yönetilmeye mecbursak, hiç olmazsa mevcut yasaları iyileştirme yoluna gidilsin.

Anayasa benim haklarımı, özgürlüklerimi korumaya teminat veriyorsa, benimde tehlike olarak gördüklerimi söylemeye ve değişmesini istemeye hakkım var. Gözümü nereye atsam cinsel bir objeyle, çıplak kadınlarla dolu bilboard’larla, afişlerle karşılaşıyorum. Ne çocuklarımın, ne kendimin  bunlarla muhatap olmasına tahammülüm yok.

Devletin bir kurumu olan Diyanetin Kur’an Mealinde Nur suresi 30-31 açıklanırken, “Gözlerini haramdan sakınsınlar… Allah yaptıklarından şüphesiz haberdardır.” Diyor. Nisa Suresinde ise:” Kim de Allah’a ve Peygamberine isyan eder ve onun koyduğu sınırları aşarsa Allah onu ebedi kalacağı cehennem ateşine sokar. Onun için alçaltıcı bir azap vardır.”(14) Buyuruyor. KORKUYORUM!

Madem Diyanet Kur’an’ı açıklarken, bana bunu anlatıyor, neden devlet beni, çocuklarımı ve  toplumu fuhşiyata karşı koruyamıyor?

Müslüman olmayan, ama insanlığını kaybetmemiş bir Fransızın, ahlaksızlıkları, çocuklar üzerinde oynanan oyunları dert ettiği kadar, Müslüman olan bizler, toplumdaki bu yozlaşmayı dert etmiyorsak, kendi değerlerimize Fransız bile olamayacak kadar duyarsız kalıyorsak YUH OLSUN BİZE!!

Adam çocuklar zarar görmesin, ahlaksızlık yayılmasın diye o çocukların üniforma giymesini istiyor. Hayır bu adam aslında İslam’ı istiyor da farkında değil.

Ey çağdaşlar, Ey modern dünyanın yamyamları, insan yeyicileri, kokuşmuş vicdanlarıyla  toplumu çürüten aymazlar!

Ey insan görünümlü içi boş kütükler, deccal kılıklı yaratıklar, soyunmayı marifet sanan  feminist kokoşlar! Sodom gomore’ye rahmet okutanlar!

Başörtülü bir hanım görünce gözleri yuvalarından fırlayanlar! Çarşaflı ninelerini unutup, bütün tarihini 88 yıldan ibaret sanan hainler!

İnsanlığı unutup, hayvan hakları diye çığırtkanlık yapanlar!

Ellerinizle inşa ettiğiniz yeni dünyanızla gurur duyun! Kasaplık et gibi soyup sergilediğiniz kadınlarınız, kızlarınızla gurur duyun!

************************

Ey kimliğinde İslam yazan uykulu Müslümanlar, güya ülkemin %99’unu oluşturanlar. Ey vicdan sahibiyim iddiasında bulunanlar, zannımca, henüz kalbi mühürlenmemiş olanlar, milletin bağrından çıkmış vekiller, kanaat önderleri, hocalar, din adamları, yazarlar, akıl sahipleri,  size sesleniyorum, hayır haykırıyorum: NEREDESİNİZ??!!

Yürüdüğünüz sokaklarda gördüğünüz pislikler sizi hiç mi rahatsız etmiyor? Köşesinde yazılarınızı paylaştığınız sitenin ahlaksız reklamları yüzünüzü kızartmıyor mu?

Ey reyting avcısı, popüler hoca!  Çıktığın TV programını sunan kadının dekoltesi senin için sorun teşkil etmez mi? Tesettürü tebliğ etmek gerekmez mi o kadına? Spikere dekolte caiz midir? Programa izleyici olarak katılan şuh bayanın “başı açık Kuran okunabilir mi?” sorusunu cevaplarken, tesettürün her zaman farz  olduğundan anlatman, icap etmez mi?

Sabah programına çıktığın kanalın akşam oynattığı fuhuş içerikli diziden haberin var mı ? Program arasına konan reklamların iğrençliği rahatsız etmez mi seni? “Her erkek zina yapar” diyen kadını, erkekçe uyarman, gerçekleri haykırman gerekmez mi?!

Ama bilin ki BEN MÜSLÜMANIM!

Çocuklarımı İnandığım dinin emrettiği şekilde yetiştirmek istiyorum. Bunca ahlaksızlık, hayasızlık içinde benim çocuğumu kim koruyacak. Hangi yasa, ailemi, toplumu bu necasetlerden korumaya teminat verecek?

Toplumu ifsad eden, beyinleri iğdiş eden necaset dolu dizi ve programlara kim engel olacak? Edepsizce hareket eden, sokak ortasında, otobüslerde pervasızca sarmaş dolaş olan flörtçülere nasıl bir yaptırım uygulanacak?

Ailemin, çocuklarımın ve mümin kardeşlerimin hassasiyetleri ne zaman umursanacak?!

Rahatsızım, Huzursuzum, çocuklarımın, kızımın, müminlerin geleceğine dair kaygılarım var.

DUYUYOR MUSUNUZ?!!!

Cahide Sultan

KIZ ÇOCUĞU REHBERİ! (Harika bir sohbet)

 

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. zehra nur says:

    Bende henüz yepyeni bir kız annesiyim..insan kendini sakindiginda oldu bitti zannediyor. Ama meselenin vehametini anne olunca anladım. Biz nasıl olursak başımızdakiler de öyle olur. Iman şuuruyla şuurlanip mümin olmayi nasib etsin Rabbim nefsime, evlatlarimiza, milletime…

  2. çok teşekkürler sizin gibi insanlara çok ihtiyacımız var

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: