Doğal Güneş Kremi

Subliminal Mesaj 25. kare özelliği / Uyanın Artık!

Size hayatınıza giren en kötü, ya da korkunç şeyi sorsam cevabınız ne olurdu? İlkokul öğretmeniniz mi? Borç verdiğiniz ama borcunu ödemeyen arkadaşınız mı? Sevmediğiniz halde katlandığınız eşiniz veya kaynananız mı?

Genel olarak düşünelim birde? Toplumun veya toplumların hayatına giren en kötü şey nedir sizce?

Ben biraz kafa yordum bu konuya. Modernizm diye bize sunulan pek çok şeyin hayatımıza giren bir virüs olduğunu gördüm. En basiti naylon çoraplar, elimizden alınan tahta kaşıkların yerine konulan, dişlerimize zarar veren  parlak demirler, sabunların yerine şampuanlar, zeytinyağının yerine margarinler…Mektup yerine e-mailler, gerçek gülümsemelerin yerine smile’ler…

Daha kötüsü de girmiş hayatımıza biz farketmeden. Önceleri siyah beyazken, uzun yıllardır hem renkli, hem çoğu kez salon duvarının büyük bölümünü kaplayan renkli kutular. Nasıl olduğu, hangi büyüklükte olduğu da pek önemli değil aslında. Salonumuzun en nadide yerine, baş köşeye oturttuğumuz bu renkli kutucukların içini birileri özenle dolduruyor.

Yıllarca iki adamın bir cılız kadının peşinden koşmasını çizgi film diye izledik hatırlar mısınız?

Dekolteli hanımlara belki de ilk kez taş devri’nde aşina olduk. Arkadaşımızın eşiyle de samimi olunabileceğini gördük.

“Gölgelerin gücü adına!” diyordu He-man, “Güç bende artık!”

“Şirinler aşkına!” diyen sevimli şirinleri de unutmadık tabi.

Yıllarca aşina edildiğimiz, zevkle izlediğimiz, masum kabul ettiğimiz çizgi filmlerin aslında ne kadar tehlikeli olduğunu son zamanlarda daha iyi anlıyoruz.

Subliminal mesaj diye bir şey duydunuz mu? Belki de ilk kez duyacaksınız?

Subliminal mesaj:başka bir objenin içine gömülü olan bir işaret ya da mesajdır ve normal insan algısı limitlerinin altında kalmak, o anda fark edilmemek üzere tasarlanmıştır. Buna 25. kare özelliği de deniliyor. Gözümüz saniyede 24 kare algılayabiliyor. 25. kare ise beynimize yazılıyor. İşte bu sistemin adıda 25. Kare 

Çizgi film, film, dizi, reklam senaristleri 25. kare özelliğini sıklıkla kulanıyorlar. Hızla geçen reklamın görüntülerinde 25. kareye, zihinlere yerleşmesi istenilen slogan veya resim yerleştiriliyor. On yıllardır bu daha çok cinsellik üzerine kuruluyor. Tam 25. karedeki “kola iç”, “başka kanal izleme!”, veya “..ex” yazısını fark etmeden bilinçaltına gönderiyorsunuz.

Bunu öğrendiğimden beri, televizyonu daha bir düşman olarak gördüm ve aslında hayatımıza giren en korkunç ve tehlikeli şeyin Tv ve Pc olduğuna karar verdim.

Masum diye görüp çocuğunuza seyrettirdiğiniz çizgi filmlerde veya dizilerde satanist işaretler, yahudi ve masonlara ait simgeler, ahlaksız yazılar çocuğun kodlarına işleniyor.Birçok Google reklamında, facebookta’ta aynı yöntem uygulanıyor.

Peki 25. kare özelliği, insan beynini bu kadar etkileyebiliyor, yönlendirebiliyorsa, aşikar olarak yapılan pislikleri seyretmek hayatımıza nasıl etkiler yapıyor?

Pek çoğunuzun kaçırmadan seyrettiği dizilerde gayri meşru, ensest ilişkiler, kolayca aldatıp, kolayca boşanmalar. Evlilik dışı hamile kalmalar, yengeyle veya enişteyle aşk yaşamalar, küçücük çocukların sevgili edinmesi, faiz ve kredilerin, rüşvetin,yalan dolanın sıradan bir iş olarak yapılması gibi açık mesajlar sizi nasıl etkiler dersiniz?

Reklamda ki adaya düşen genç kadının, geçen uçaktan “ped” istemesi, genç kızların, genç erkeklere “…ped’in var mı? diye sorması, okul hikayelerinin anlatıldığı diziler gençlerin haya perdelerinin yırtılmasında etkili olmadı mı?

Hayatınızdaki olmazsa olmazları düşünün.

Kadınsınız; kariyer yapmalısınız, mutlaka dışarda çalışmak zorundasınız.

İncecik olmalısınız

Az çocuk doğurmalısınız

Eviniz, kıyafetleriniz reklamlardaki, dizilerde ki gibi olmalı

Bunları size kim anlattı? Nereden öğrendiniz? Peygamberinizin eşleri böyle miydi? Sahabe hanımlar için bunlar olmazsa olmaz mıydı? Ya da en yakın nineniz nasıldı hatırlayın.

Açın gözlerinizi lütfen! Birileri bizi fena halde oynatıyor. Ahlaksızlıklar çok çabuk yayılıyor. Biz Deccal çıktı mı?, yecüc mecüc salındı  mı? diye konuşurken belki deccalin, şeytanın avaneleri her birimizin evinin baş köşesindedir?

“Evlerinizin arasına fitneler yağmurlar gibi yağacak” diyordu Peygamber Efendimiz( s.a.v). Fitneler yağmurlardan da hızlı yağıyor, bir çığ gibi büyüyerek bizi altına alıyor.

Peygamberimiz (s.a.v) “Pek çok fitneler meydana gelecek” buyurduğunda bir sahabî:
-Ya Rasûlallah, bunlardan çıkış yolu nedir? diye sordu. Efendimiz (s.a.v) şöyle cevap verdi:

-“Allahın Kitabı (Kur’an) dır.” (Tirmizî: Sevabü’l-Kur’an 14; Darimî: Fedailü’l-Kur’an)

Sadece Kur’an okuyarak değil, Kur’an’ı hayatımıza nakşederek fitnelerden korunabiliriz. İçi boşaltılmış bir İslam, boğazdan aşağıya inmeden okunan Kur’an hayatımıza yön veremez, kötülükleri engelleyemez.

Evlerinizde oturun! Ama TV başında değil. Siz, kumanda sizin veya çocuğunuzun elinde sanırken sizi birileri kumanda ediyor da fark etmiyorsunuz.

Biz bugün evimizde  TV’yi tamamen kaldırıyoruz. Peki ya siz?

Cahide Sultan

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. nebe 33 ve daha neler..kuran tabi tabi..

 2. ONEMLİ KİSİ says:

  SEN Muslumansin!! Eger bunu hissedersen bilki bide turksen hicbir mesaj seni etkileyemez titre ve kendine gel nerden geldigine bir bak iste o zaman kenin gibi ol !!!!

 3. Konu hakkinda Dr.Ferdi Biskin’in Subliminal A.Ş.adli arastirma kitabini okumanizi tavsiye ederim.

 4. çok teşekkürler çok güzel bir yazı olmuş

 5. çok tşk ederim ben henüz 14 yasındayım ve araştırma gereği duydum benide yavas yavas içine aldığını farkettim ama inş kurtulacam ve yeni bir blog açıp senin yazını paylaştım çok tşk ederim çok bu yazıyı her yere yayıcam ayrıca bu siteyede üye olmayı düşünüyorum

 6. cahide ablacım bir kitap tavsiye etmek istiyorum “gizli telkinle kuran terapisi” http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=445837 bayrmdan önce aldım bir çırpıda okudum,ve daha okurken dinlemeye başladım terapiyi nasıl anında negatif enerjiden durulduğumu şahsen itiraf etmeliyim,kötü telkinlerle donatılmış bilinçaltımızı kuran telkini ile temizliyor,cd kitap ile hediye geliyor,tavsiye ederm herkese,gerçkten kuran tüm hastalıklara şifa,evet bu şeklde nicelerinin kanser dahil hastalıklarına şifa bulduğunuda anlatıyor kitapta.. alın okuyun,okutturun inş.

 7. Bu bilgileri paylaştınız için çok teşekkür ederim

 8. Cok iyi bilgilendirme olmus.

 9. Anladım ablacım bizim tv kanallarımızda çok fazla degil sizinki gibi seçili kanallar oglum için TRT ÇOCUK açıyorum KELOGLANI seviyor birde PEPEE var ben yemek yaparken temizlik yaparken bırakıyorum izliyor bunların sakıncası varmı acaba ablacım,
  Birde SAMANYOLU TV de bazı fimler var ailecek izliyoruz ama arkadaşım bana kızdı ne gerek var çocukların ölümle kıyametle alakalı kafaları karışıyor psikolojisi bozuluyor,benim oglum 5,boyutu izledikten sonra ben askerde şehit olacagım deyip duruyor sende izletme dedi
  Bu filmlerin sakıncası varmı ablacım,
  ALLAH senden sevdiklerinden ve biz aciz kullarından ebeden razı olur inşallahBazen tarfilerini eşe dosta arkadaşa dagıtıyorum yani yazıcıdan çıkarıyorum hakkını helal et kimin evinde net olmayınca buzdolaplarının üzerine asıyorlar tarifleri;))
  SELAMETLE CAN ABLAM

  1. zehra sarı says:

   Tevafuken bugün keloğlan çizgi filimi ile ilgili http://www.facebook.com/#!/photo.php?v=10151147726061721
   burada her şey çok güzel özetlenmiş

   1. zEHRA BACIM allah RAZI OLSUN.aSLINDA BU KADAR DETAY İNCELERSEK EVET HAKLISIN BİZİM GÖREMEDİĞİMİZ NELER VAR TEŞEKKÜR EDERİM.aMA KELOĞLANI BU PAYLAŞIMDAN SONRA DAHA DİKKATLİ İZLEMEYE BAŞLADIM ASLINDA DAHA ÇOK HIRSIZLIĞIN YALANIN NE KÖTÜ olduğunu anlatsada evet dikkat etmediğimiz bazı şeylerde var tabi

  2. hüseyin özgökçe says:

   sakın ha izlemeyin heleki çocuk larınıza zaten özellikle çocuklara yönelik işler bunlar ben birkaç 25. Kareyle kar şılaş tım karşılaş tığım kanallar trt çocuk,minika ,minika go ,disney çenıl,kartun netvork,cnbce,e2,star.v.b. Kanallar özellikle toplum da huzur bozucu kelimeler bilinç altına aşılıyorlar aman haa

 10. Cahide ablacım konuyu okuyunca hayretler içinde kaldım ,bizlere böyle bilgilendirici şeyler yazdıgın için ALLAH razı olsun
  Birşey daha evinizden televizyonu kaldırdınızmı ablacım,ben de istiyorum ama ne eşim nede çocuklarım izin vermiyor

  1. Kaldırmıştım canım. Aylarca yoktu evimde ama daha sonra yeniden kurduk. Zaten hiçbir zaman müzik kanalları, kartel kanalları gibi kanallar açık olmadı. Film dizi gibi düşkünlüklerimiz olmadı. Kontrollü olunca zararı olmuyor inşaAllah. Zaten o kadar az açık kalıyorki…

 11. alakasiz olacak ama bisey sormak istiyorum…sitede reklami yapilan urunlerden guvenli olarak alabilirmiyiz…sagliklimidir

  1. Hiçbirisine kefil değilim. Haklarında çok fazla bilgi sahibi değilim. İyi deyip de beni mahcup eden bir durum olursa ben bunun altından kalkamam. Benim dikkat ettiğim tek şey ahlaksız reklamların olmaması.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: