Doğal Güneş Kremi

Subliminal Mesaj 25. kare özelliği / Uyanın Artık!

Size hayatınıza giren en kötü, ya da korkunç şeyi sorsam cevabınız ne olurdu? İlkokul öğretmeniniz mi? Borç verdiğiniz ama borcunu ödemeyen arkadaşınız mı? Sevmediğiniz halde katlandığınız eşiniz veya kaynananız mı?

Genel olarak düşünelim birde? Toplumun veya toplumların hayatına giren en kötü şey nedir sizce?

Ben biraz kafa yordum bu konuya. Modernizm diye bize sunulan pek çok şeyin hayatımıza giren bir virüs olduğunu gördüm. En basiti naylon çoraplar, elimizden alınan tahta kaşıkların yerine konulan, dişlerimize zarar veren  parlak demirler, sabunların yerine şampuanlar, zeytinyağının yerine margarinler…Mektup yerine e-mailler, gerçek gülümsemelerin yerine smile’ler…

Daha kötüsü de girmiş hayatımıza biz farketmeden. Önceleri siyah beyazken, uzun yıllardır hem renkli, hem çoğu kez salon duvarının büyük bölümünü kaplayan renkli kutular. Nasıl olduğu, hangi büyüklükte olduğu da pek önemli değil aslında. Salonumuzun en nadide yerine, baş köşeye oturttuğumuz bu renkli kutucukların içini birileri özenle dolduruyor.

Yıllarca iki adamın bir cılız kadının peşinden koşmasını çizgi film diye izledik hatırlar mısınız?

Dekolteli hanımlara belki de ilk kez taş devri’nde aşina olduk. Arkadaşımızın eşiyle de samimi olunabileceğini gördük.

“Gölgelerin gücü adına!” diyordu He-man, “Güç bende artık!”

“Şirinler aşkına!” diyen sevimli şirinleri de unutmadık tabi.

Yıllarca aşina edildiğimiz, zevkle izlediğimiz, masum kabul ettiğimiz çizgi filmlerin aslında ne kadar tehlikeli olduğunu son zamanlarda daha iyi anlıyoruz.

Subliminal mesaj diye bir şey duydunuz mu? Belki de ilk kez duyacaksınız?

Subliminal mesaj:başka bir objenin içine gömülü olan bir işaret ya da mesajdır ve normal insan algısı limitlerinin altında kalmak, o anda fark edilmemek üzere tasarlanmıştır. Buna 25. kare özelliği de deniliyor. Gözümüz saniyede 24 kare algılayabiliyor. 25. kare ise beynimize yazılıyor. İşte bu sistemin adıda 25. Kare 

Çizgi film, film, dizi, reklam senaristleri 25. kare özelliğini sıklıkla kulanıyorlar. Hızla geçen reklamın görüntülerinde 25. kareye, zihinlere yerleşmesi istenilen slogan veya resim yerleştiriliyor. On yıllardır bu daha çok cinsellik üzerine kuruluyor. Tam 25. karedeki “kola iç”, “başka kanal izleme!”, veya “..ex” yazısını fark etmeden bilinçaltına gönderiyorsunuz.

Bunu öğrendiğimden beri, televizyonu daha bir düşman olarak gördüm ve aslında hayatımıza giren en korkunç ve tehlikeli şeyin Tv ve Pc olduğuna karar verdim.

Masum diye görüp çocuğunuza seyrettirdiğiniz çizgi filmlerde veya dizilerde satanist işaretler, yahudi ve masonlara ait simgeler, ahlaksız yazılar çocuğun kodlarına işleniyor.Birçok Google reklamında, facebookta’ta aynı yöntem uygulanıyor.

Peki 25. kare özelliği, insan beynini bu kadar etkileyebiliyor, yönlendirebiliyorsa, aşikar olarak yapılan pislikleri seyretmek hayatımıza nasıl etkiler yapıyor?

Pek çoğunuzun kaçırmadan seyrettiği dizilerde gayri meşru, ensest ilişkiler, kolayca aldatıp, kolayca boşanmalar. Evlilik dışı hamile kalmalar, yengeyle veya enişteyle aşk yaşamalar, küçücük çocukların sevgili edinmesi, faiz ve kredilerin, rüşvetin,yalan dolanın sıradan bir iş olarak yapılması gibi açık mesajlar sizi nasıl etkiler dersiniz?

Reklamda ki adaya düşen genç kadının, geçen uçaktan “ped” istemesi, genç kızların, genç erkeklere “…ped’in var mı? diye sorması, okul hikayelerinin anlatıldığı diziler gençlerin haya perdelerinin yırtılmasında etkili olmadı mı?

Hayatınızdaki olmazsa olmazları düşünün.

Kadınsınız; kariyer yapmalısınız, mutlaka dışarda çalışmak zorundasınız.

İncecik olmalısınız

Az çocuk doğurmalısınız

Eviniz, kıyafetleriniz reklamlardaki, dizilerde ki gibi olmalı

Bunları size kim anlattı? Nereden öğrendiniz? Peygamberinizin eşleri böyle miydi? Sahabe hanımlar için bunlar olmazsa olmaz mıydı? Ya da en yakın nineniz nasıldı hatırlayın.

Açın gözlerinizi lütfen! Birileri bizi fena halde oynatıyor. Ahlaksızlıklar çok çabuk yayılıyor. Biz Deccal çıktı mı?, yecüc mecüc salındı  mı? diye konuşurken belki deccalin, şeytanın avaneleri her birimizin evinin baş köşesindedir?

“Evlerinizin arasına fitneler yağmurlar gibi yağacak” diyordu Peygamber Efendimiz( s.a.v). Fitneler yağmurlardan da hızlı yağıyor, bir çığ gibi büyüyerek bizi altına alıyor.

Peygamberimiz (s.a.v) “Pek çok fitneler meydana gelecek” buyurduğunda bir sahabî:
-Ya Rasûlallah, bunlardan çıkış yolu nedir? diye sordu. Efendimiz (s.a.v) şöyle cevap verdi:

-“Allahın Kitabı (Kur’an) dır.” (Tirmizî: Sevabü’l-Kur’an 14; Darimî: Fedailü’l-Kur’an)

Sadece Kur’an okuyarak değil, Kur’an’ı hayatımıza nakşederek fitnelerden korunabiliriz. İçi boşaltılmış bir İslam, boğazdan aşağıya inmeden okunan Kur’an hayatımıza yön veremez, kötülükleri engelleyemez.

Evlerinizde oturun! Ama TV başında değil. Siz, kumanda sizin veya çocuğunuzun elinde sanırken sizi birileri kumanda ediyor da fark etmiyorsunuz.

Biz bugün evimizde  TV’yi tamamen kaldırıyoruz. Peki ya siz?

Cahide Sultan

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. DUA DİLENCİSİ says:

  en çokta neye üzülüyorum biliyormusunuz?tv nin başından kalkıpta namaz kıldırmaya giden imamlarımıza,fatihalarımızı teslim ettiğimiz imamlarımıza!RABBİM BİZİ BİZLERE BIRAKMASIN.amin.

 2. ben bir müslüman olarak yaptığım her işte müslümanlığa ait bişeyler vermeye göstermeye çalışırım.
  bu açıdan bakınca din düşmanlarınında toplumu bozmak için hatta hatta müslümanın çocuğunu torununu bozmak için düşmanca yapamadığını dostça yapacağına inandığım için yıllardır tvye yabancı dizilere karşıydım.bu yüzden 25. kareyi izleyince açıkçası şaşırmadım.

 3. yazacaklarım saçma olabilir bu illuminati denen şey çocuklarımız zehirlemeye çalışıyor bizimde dini kanallarımız var onlarda bu tekniği iyi yönde kullanabilir mesela her 25. karede namaz kıl kur’an-ı kerimi oku yada arapça yazıyla allah ve muhammed gibi subliminal mesajlar vererek bizde müslüman çocuklarımızı kurtaralım adamlar kendi dinlerini yaymak için her şeyi yapıyorlar bz neden tv yi atalım evimizde kös kös oturalım yapacağımız yalnış bir şey ALLAH rızası için insanlara en güzel olan şeyi müslümanlığı aşılamak selam ve dua ile

 4. 55555555 says:

  SELAM LAR VERİLMİŞ BENDE ALAYIM DEDİM VE YAZDIM

 5. 55555555 says:

  ALEYKÜM SELAM SELAM VERMEK SÜNNET ALMAK FARZDIR BURDA

 6. 55555555 says:

  ALEYKÜM SELAM

 7. yazınıza genel olarak katılıyorum fakat …ped istemek ki bi erkekten değil tabiki o işin espirisi…adet olmak normal (ki her kadının olduğu birşeyken ) bu kadar biyolojik ve doğal bi olaydan bahsetmek nasıl hayasızlık olabiliyor anlamış değilim…insanlara hitap etmek istiyorsanız… derdiniz meramınızı anlatmaksa kitlenizi genişletmelisiniz bunun içinde uslup da biraz revizyona giderseniz daha iyi olur sanırım çünkü bilim çevrelerince yukarıda bahsetttiğim konudaki yaklaşımınız biraz komik bulunabilir ve ben yazınızın bir cümleyle etiketlenmesini istemem …güzel güncel ve gerçel bi konuda düşünüp yazmışsınız emeğinize sağlık…emek verilen herşeye saygı duymak gerektiğini düşünüyorum..fikirdaş olsak da olmasak da…

 8. Bu tür oyunları İLLÜMANİTİ denilen din düşmanı bir örgüt yapıyor rihanna vs falan bu tekniği şarkılarında kullanıyor melekler ve şeytanlar adlı filmde bunun gibi birçok oyunlar ortaya çıkıyor dinimizi GELECEK NESİLLERE AKTARMALIYIZ.Eğer konuyu biraz daha açıcak olursak adamlar hayatınızın her köşesine girmiş isterseniz araştırın amaçlarını falan çok korkutucu ve iğrenç.

 9. allah razı olsun cahide kardes dini bilgileri de bizimle paylaştığınız için . lütfen devam ediniz

 10. sızı öteden berı takıp ederdım fakat ılk kez yorum yazıyorum ,ıslamı yasayan ama hakıkı ıslamı yasamaya calısan ınsanlarla ıletısım ıcınde olmak muazzam bısey öncelıkle bunu söylemelıyım,bır suru yemek blogı var ama hıc bırı hadıs ayet veya guzel bır sözle baslayarak yayınlamıyor tarflerını (en azından bnm gorduklerım yayınlamıyo) uzun zamandır bakmıyordm blogunuza fakat az once aklıma geldınız herseyın bır sebebı varmıs İLAHİ YARAB hamdolsun bır ögrenecegım varmıs sızden ,gusel uzlubunuz anlasılır cumlelerınızle anlatmıssınız cagın hastalıgını ,cok yazıkkı bende muzdarıbım bu konudan sabah acılıp gece yatana kadar kapanmayan tv den bıktım bıktım bıktm ,ıkı kelıme konusamadıgım konusam,onunnkarsısında buyulenmıscesıne duruyor ????? cıldırmamak elde degl ,ben yazınızı face hesabımda paylasstım ıznınız olmadan bagıslayın benı ama kaldır dersenız kaldırırım hemen ama herkesın ozellıkle sohbet grubumuzdakı bacılarımın okumasını ıstedım..son sözum ALLAH sızden razı olsn 🙂

 11. Cahide ablacım sizinle burda konuştuktan sonra Rabbime bin şükür tv karşısında vakit harcamıyorum. sadece eşim işten gelince açıyor tvyi. haberlere bakarsam bakıyorum yoksa bi program takip etmiyorum artık (elhamdulillah). inşallah biz de tamamen tv den kurtuluruz. kızımızın gelişinden sonra eşim de tv izlemek istemez inşallah bu sayede tamamen kurtulmuş oluruz. 25. kare ile ilgili bikaç video izlemiştim önceden ve çok üzülmüştüm bazı yakınlarıma çocuklarına çizgifilm izletmemelerini söylemiştim. tabi sadece çizgifilm değil hiç bir programı izletmemek gerekiyor aslında.. Rabbim tüm mümin kardeşlerimizi ben ve eşimle beraber tv derdinden kurtarsın. amin.

 12. adanaya hasret says:

  şükürler olsun bekarken yoktu evimizde.annemler evlendiklerinde televizyon almamışlar.bizlere islam terbiyesi vermeye çalıştılar Allah razı olsun.bende1 yıl önce evlendim evime televizyon almadım.eşimde istemedi.öyle anlaşttık en başından konuştuk.şükür hayatımda televizyonla tanışmadım.zararını görmedim.faydasını gördüm.bundan sonrada televizyonu nasib etmesin rabbim.doğacak çocuğuma da tv yi nasib etmesin.inşaallah çocuğum doğunca islami terbiyeyi vermeye çalışırız.güzel ahlaklı olması için uğraşırız.inşaallah hafız olur.hayırlı ve Allaha hakiki kul olacak peygamberimize layık ümmet olacak evled versin rabbim cümlemize.hamilelikte bol bol kuran ve ibadetle meşgul olmak kuran dinlemek gerekiyor.daha anne karnındayken hatta eş seçimiyle beraber başlıyormuş çocuk terbiyesi.inşaallah hayırlı evlad yetiştiririz hepimiz…rabbimden temennim ve duamdır…

 13. Anlattıklarınız doğru biliyordum da ama nasıl karşı çıkacağız. Ömrümüz alternatif arayarak mı geçecek?

 14. kimi insanlar tv olmadığını anlayınca evde pek şaşırıyorlar,birazda acıyarak sanki “ama dünyadan nasıl haberiniz oluyor” diyiveriyorlar… yazık bize ne çok şeyi kaçırıyormuşuz meğer:)
  bak bir vidyoya rastlamış hemen arşivime almıştım konuyu okuyunca aklıma geldi.. http://alemiseyr.wordpress.com/2011/01/27/amerika-israil-masonlar-gercegi/?preview=true&preview_id=1363&preview_nonce=f14488785a
  ne acıdır ki kumanda elimizde zannederken kumanda edilen bizmişiz oysa… 🙁 Allah tüm bu fitneyi evinde bulunduran hele hele onu şuursuzca kullanan kardeşlerimizin kalbine soğukluk nasip etsin.. amin..

 15. zerdali mişmiş says:

  bu konu bildiğimiz fakat detayına inmediğimiz bir konuydu.özellikle videodaki sex kelimesinin büyük bir fitnelik ve ustalıkla nasıl kamufle edilerek bizlere sunduklarını gördüm ve hayret ettim..bu konuyla ilgili geçenlerde kanalın birinde de bir sohbet vardı.bu defa görsellik değil,müziğe yerleştirilmiş şifrelerdi..aynen görselikte ki gibi beyin belli bir hızdan sonrasını kaydediyor

  BİLİNÇALTINA YÖNELİK MESAJLAR

  Bilinçaltını etkilemeyi hedefleyen mesajlara “subliminal” adı verilir. Genel olarak “bilinçaltına yönelik gizli mesajlar olarak ifade edebiliriz. Kişinin bilinçaltına ‘’subliminal’’ mesaj göndermenin birçok yolu bulunuyor.

  Bunlardan en çok kullanılanları :

  1. Dijital ses dosyalarına gizlenen işitsel yolları.

  2. Gözle algılanamayacak kadar kısa süreyle ve sık patlayan flaşlar şeklinde sinema ya da televizyon görüntüsü yoluyla bilinçaltına itilen 25. kareler.

  3. Reklam afişleri, logoları ve benzeri nitelikteki görsel malzemenin içine saklanmış şekil, kelime ve rakamlar.

  Bu yöntem, bir ürünün reklâmını yapmaktan, bir inancın ya da görüşün propagandasını yapmaya kadar varan geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Görsel ve işitsel olarak (bilinçli) algılananlar değil; bilinçaltı seviyesinde algılanan söz, resim, görüntü ve şekillerden oluşur.

  Bunlardan en çok kullanılan Dijital ses dosyalarına gizlenen ses mesajlardır. Üzerinde oynanabilirliği ve işlenilmesi ve yayılması daha kolay olduğundan MP3 dosyaları gizli mesaj için biçilmiş kaftandır diyebiliriz. Peki, sistem nasıl işliyor?

  İnsan kulağı sadece belirli frekans aralıklarındaki sesleri duyabilir. Eğer siz bir müzik parçasını rahatça duyabiliyorsanız, bu sizin duyabileceğiniz frekans aralığında olduğunu gösterir. İnsan beyninin algısı ise, bundan daha düşük ya da daha yüksek frekansları algılayabilecek kapasitededir. Dikkat ediniz : “duyabilecek” demiyoruz, algılayabilecek diyoruz.

  Yani, kulağımız ancak belirli bir frekans aralığındaki sesleri duyabilir. Fakat beynimiz bu aralığın çok daha ötesindeki sesleri algılar, hisseder.

  Bilinçaltı ve bilinçaltının özelliklerini anlattığımız zaman, ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız. Ancak şimdi öncelikli olarak bu subliminal mesajların neler olduğunu ve nasıl işlendiğini sizlere göstermemiz gerekiyor.

  8-12 hertz dalga boyundaki subliminal mesaj içeren bir MP3′ü kulağınızla dinlersiniz, ancak içindeki gizli mesajı beyniniz dinler. Bu esnada kulağınız hiçbir şey duymaz. İnternette ve paylaşım programlarında bilinçaltı mesajları içeren MP3 dosyaları bulunmaktadır. Hatta bu gizli mesajları frekans aralıklarına göre analiz ederek ortaya çıkartan yazılımlar dahi vardır.

  e istedikleri herşeyi yerleştirebiliyorlar..
  o sohbeti dinleyip bu yazıyı okuduktan sonra değil görselliği müziği bile nasıl kullandıklarını gördüm.özellikle internetteki mp3 tarzı ve bilmediğiniz fon müziği tarzı müziklerden uzak durmak lazım..

  1. zerdali nasıl yani ben tam anlayamadım.biraz daha açarmısın konuyu.görsel olan videoları bende izledim onlarda çok belli oluyor subliminal mesajlar.ama bu ses olayıyla ilgili izlediğin videoyu yayınlarsan daha iyi anlarım

 16. fatımatüzzehraolmak says:

  s.a cahide abla. çok güzel bir konuya değinmişsin Allah razı olsun. bu teknoloji farkında olmadan bizi öyle yönetiyor ki… okuldayken bir hocamız anlatmıştı: sinemanın daha yaygın olmadığı zamanlarda bir sinemada (yabancı sinema, hocamız yahudilerin demişti) filmin heyecanlı sahnesinde boş bir coca cola şişesi bu teknolojiyle ekrandan hızla geçiriliyor kimse farketmiyor bile ve ardından salona patlamış mısır kokusu veriliyor… filme ara verildiğinde insanların gidip patlamış mısır ve kola aldığı gözlemleniyor. yani subliminal teknoloji beynimize gönderdiği mesajlarla bi böyle yönetiyor. Allah cümlemizin yar ve yardımcısı olsun..hayırlı günler..

 17. ABLACIM BUGÜN AÇABİLDİM VE KIZIMLA BİRLİKTE İZLEDİK RESMEN ŞOK GEÇİRDİK KIZIM BİLE ANNE AZ DEĞİL BU PİSLİKLER VARYA BİZE YILLARDIR NELERİ AŞILAMIŞLAR DEDİ AYYY VALLA NE DİYECEĞİMİ ŞAŞTIM EN KISA SÜREDE EŞİMİN İZLEMESİNİ HATTA ETRAFIMDA TANIDIĞIM KİM VARSA HEPSİNİN GÖRMESİNİ SAĞLIYCAM.EN AZINDAN BUNDAN SONRA BİLİNÇLENSİNLER.ABLACIM SANA HANGİ KELİMEYLE TEŞEKKÜR ETSEM AZ GELİR.EMEĞİN İÇİN RABBİM SENDEN RAZI OLSUN SAYENDE BAKALIM DAHA NELER ÖĞRENECEĞİZ YANLIŞ BİLDİĞİMİZ VEYA HİÇ BİLMEDİĞİMİZ.BEN SENDEN RAZIYIM ALLAH’TA RAZI OLSUN İNŞALLAH GAYRET KUVVETİNİ ARTIRSIN.SENİ BUNLARI GÖZÜMÜZE SOKUP DURDUĞUN İÇİN DAHA ÇOK SEVİYORUMMM

 18. cahide hanım sitenizi bir süredir zevkle takip ediyorum.bugün kü paylaşımınızda çok önemli.televizyonda yayınlananların yıllardır kötü olduğu üzerinde hemfikiriz fakat bir türlü evlerden atamıyoruz.Atmak en güzel çare.Almayanlarda belli bir süre sonra alıyor.ben şuna inanıyorum çocuklarımızın bilinç düzeylerini yükseltirsek bol kitap okumalarını sağlarsak bizlerde kitap okuma konusunda örnek olursak hayatı sorgulayan bir insan olarak yetiştirebilirsek bu şekilde televizyonun negatif etkilerini nötr hale getirebileceğimizi düşünüyorum.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: