kokosabla-kış-çocuklar-bitkisel

Ansızın Gelir Ölüm…

“Her nefis ölümü tadıcıdır. Biz sizi, şerle de, hayırla da deneyerek imtihan ediyoruz ve siz bize döndürüleceksiniz.” (Enbiya Suresi,35)
“Sonra bunun ardından siz gerçekten ölecek olanlarsınız. “(Mü’minun Suresi, 15)

Geçen cuma günü Aynur kardeşimizin eşi için dua istemiştik. Ansızın bir başağrısı ortaya çıkmış ve beyninde ödem ve bir kitle tespit edilmişti. Bu sabah yazıları hazırladıktan sonra mail kutuma baktım ve BİTTİ başlıklı bir mail gördüm. Mail Aynur’dan geliyordu.  İçimi acıtan şu iki cümleyi yazmıştı Aynur:

“ah ablam ah, bitti. eşim hayata olan mücadelesini dün akşam yitirdi.eşim için herkesin hayır dualarını , bana da dayanma gücü vermesini yüce Rabbimden istiyorum…”

Her ölüm haberi duyduğumuzda, dünya gözümüzde küçülür fakat, kısa bir zaman sonra yeniden ölmeyecekmişiz gibi davranırız. Oysa hep ensemizde, yanı başımızda bekler. Ömür sermayemizi gafilce tüketiyor, ölümü unutuyoruz. Ölüm en az Hayat kadar gerçektir oysa…

Aynur’un durumunu yaşamadan anlayamayız. Çok zor bir durum olduğu muhakkak. Hayat arkadaşınızın birdenbire hayatınızdan çıkması elbette kolay iş değildir.

Aynur kardeşimizin eşi için hepimiz dua edelim. Herkesten yürek dolusu dualar bekliyor Aynur. Hem eşi için hem de Aynur için dua edelim. Rabbimiz Aynur’un eşine de mağfiret etsin, günahlarını bağışlasın. Sorgu sualini kolay etsin.(amiiin)

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Allah rahmet eylesin, allah tüm yakınlarına var ise çocuklarına sabır versin.

 2. inna lillahi ve inna ileyhi raciun. allahım sabır versin.

 3. inna lillahi ve inna ileyhi raciun! Allah rahmet etsin, abinin acilari ebediyen dinmistir insAllah! Allah kalanlara da sabir versin! Imtihanlarini kolaylastirsin!

 4. Hemsehrim says:

  Başın sagolsun Aynur arkadasim. Allah çektiği sıkıntıları günahlarına kefaret eylesin. Sizlerede sabır versin.

 5. ALLAH rahmet etsin aynur hanım .yaradanım günahlarını bağışlasın .sorgu sualini kolaylaştırsın sizede sabır versin aminnn

  1. Allah rahmet eylesin,mekani cennet olsun.Allah Aynur bacimiza sabirlar versin.
   Cok uzuldum.

 6. inna lillah ve inna ileyhi raciun.aynur kardeşime sabır diliyorum.rabbim isyan ve tuğyandan sizi korusun.eşinede rahmet eylesin amellerinin karşılığını versin.amin….

 7. cahide abla nedendir bilmem bugün bebeğimle kahvaltı ederken sayfana girdiğimde sanki bir ölüm yazısıyla karşılaşacağım gözümün önüne geldi.irkildim birden acaba dedim kendi kendime birkaç gün önce otelde ölmüş bir sanatçı varmışya kötü şekilde aklıma onunla ilgili bize ölümü hatırlatan bir yazımı yazdıki ablam diye düşündüm.ama aynur kardeşimiz aklımın ucundan bile geçmemişti ben hep hayırlı haberlerini duyarız inşallah diye dua ediyodum.insan gerçekten hiç konduramıyor yakınlarına.zorrr rabbim hepimizin ölmüşlerine rahmet etsin.amin

 8. inna lillahi inna ileyhi racüun.AYNUR kardeşim başın sağolsun eşine RABBİM’den RAHMET sanada sabırlar diliyorum.ALLAH mekanını cennet etsin.ölüm acısı çok zor kur’an ı bolca okumak acılarımızı hafifletir kardeşim.rabbim yar ve yardımcın olsun

 9. GAMZEEEEE says:

  Aynur kardeşim başın sağolsun Allah sana sabır versin ,eşine rahmet eylesin..Rabbim günahlarını affetsin sorgusunu kolaylaştırsun….Berzah aleminde ve ahiret hayatınızda cennette beraber olasınız…Amin.

 10. Seher... says:

  Aynur hanıma başsağlığı diliyorum..yürek yangınını söndürecek şey sadece kuranı kerimdir..bolca okuyarak huzur bulmasını dilerim..rabbim eşinin gunahlarini hastalığı hürmetine bagislasin ve tekrar kavuşacakları günde onları buluştursun…

 11. gurbet kusu says:

  Allah yar ve yardımcın olsun. esinin kabri nur mekanı cennet olsun.

 12. Aynur kardeşim;
  ALLAH C.C sabrını versin İnşaALLAH. Acınızı, ancak yerine koyunca insan bir nebze olsun anlıyor 🙁
  RABBİM günahlarını affetsin, rahmetine eriştirsin İnşaALLAH…

  Ama bunların hepsi bir sınama, çook acısıyla da çook tatlısıyla da sınanıyoruz. Önemli olan o sabır anında RABBE teslim olmak…
  Sahip olduğumuz maddi manevi hiç birşey bizim değil, bu pencereden bakınca insan tevekkülünü, teslimiyetini kalbinde daha iyi hissediyor.

  (Bir Müslümanın ölümünü duyunca, “İnna lillah ve inna ileyhi raciun” dedikten sonra, “Ya Rabbi onu salihlere kat, rahmetine eriştir, çoluk çocuğuna iyilikler ihsan et, bizi de onu da mağfiret et” diye dua edin!) [İbni Asakir]

 13. ” İnnalillah ve innaileyhi raciun” rahmetlinin mekanı cennet olsun; Allah günahlarını affetsin; Aynur hanıma da bu fani dünyada dayanma gücü versin.Dualarımız hapinize.Allah dinden imandan ayırmasın.

 14. Allah rahmet eylesin hesabini kolaylastirsin,sana ve esinin tüm yakinlarina acil sabirlar versin.Rabbim sizlere zarar verecek olan asiri üzüntüden korusun.Ve seni korusun tüm kötülüklerden kardesim.Allahumma amin
  Yani kardesim o kadar ani oldu ki,subhanallah hic beklenmedik.
  Rabbim ani ölümlerden korusun ve bizleri iman üzere sehadet üzerine can vermeyi nasibetsin.

 15. allah sabırlar versin ,rabbim yardımcısı olsun kardeşimizin

 16. KadriyeSarı says:

  Allah rahmet eylesin mekanını cennet eylesin Aynur kardeşimize sabırlar versin.

 17. Ç.Ş.T says:

  Amin. Çok üzüldüm. Rabbim Aynur kardeşimize sabırlar versin. Eşininde günahlarını bağışlasın. Mekanı cennet olsun. Diyecek birşey bulamıyorum. 🙁 Dediğin gibi abla tek gerçek bugün varız yarın yokuz .

 18. nuran hatice bal says:

  Rabbim sabırlar versin kardeşimize….çooook zor …yaşadım biliyorumm…

 19. Çok zor demek bile basit geliyor kendimizi Aynur kardeşimiz yerine koyunca..Rabbim yar ve yardımcısı olsun..
  Benim evimin karşısına hastahane yapıldı geçen sene ani gelen ölümlere çekilen acılara o kadar sık şahit oluyorumki dünya gerçekten fani ölümde bazen o kadar aniki..

 20. BAŞINSAĞOLSUN AYNUR KARDEŞ.BU MAİLİ GÖRMEDEN VİCDAN MUHASEBESİ YAPTIM.HAYATIMIZI DÜNYA İŞLERİNE DALARAK HARCIYORMUŞUZ.SANKİ HİÇ ÖLMEYECEKMİŞİZ GİBİ.EN BÜYÜK KORKUM,ALLAHA İMANSIZ GİTMEK!

Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: