Doğal Güneş Kremi

Ansızın Gelir Ölüm…

“Her nefis ölümü tadıcıdır. Biz sizi, şerle de, hayırla da deneyerek imtihan ediyoruz ve siz bize döndürüleceksiniz.” (Enbiya Suresi,35)
“Sonra bunun ardından siz gerçekten ölecek olanlarsınız. “(Mü’minun Suresi, 15)

Geçen cuma günü Aynur kardeşimizin eşi için dua istemiştik. Ansızın bir başağrısı ortaya çıkmış ve beyninde ödem ve bir kitle tespit edilmişti. Bu sabah yazıları hazırladıktan sonra mail kutuma baktım ve BİTTİ başlıklı bir mail gördüm. Mail Aynur’dan geliyordu.  İçimi acıtan şu iki cümleyi yazmıştı Aynur:

“ah ablam ah, bitti. eşim hayata olan mücadelesini dün akşam yitirdi.eşim için herkesin hayır dualarını , bana da dayanma gücü vermesini yüce Rabbimden istiyorum…”

Her ölüm haberi duyduğumuzda, dünya gözümüzde küçülür fakat, kısa bir zaman sonra yeniden ölmeyecekmişiz gibi davranırız. Oysa hep ensemizde, yanı başımızda bekler. Ömür sermayemizi gafilce tüketiyor, ölümü unutuyoruz. Ölüm en az Hayat kadar gerçektir oysa…

Aynur’un durumunu yaşamadan anlayamayız. Çok zor bir durum olduğu muhakkak. Hayat arkadaşınızın birdenbire hayatınızdan çıkması elbette kolay iş değildir.

Aynur kardeşimizin eşi için hepimiz dua edelim. Herkesten yürek dolusu dualar bekliyor Aynur. Hem eşi için hem de Aynur için dua edelim. Rabbimiz Aynur’un eşine de mağfiret etsin, günahlarını bağışlasın. Sorgu sualini kolay etsin.(amiiin)

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. bütün yazılanlara katılıyorum yaşayan anlar bende üç sene önce eşimi kaybettim allah dayanma gücü versin

  2. NİLGÜN says:

    Aynur hanımın eşine Allahtan rahmet eşine ve ailesine sabırlar diliyorum ..Cennet mekanı olsun.

  3. Çok üzüldüm, çok zor acı, Allah rahmet eylesin, günahlarını bağışlasın, Aynur hanımada sabırlar versin inşaAllah

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: