Doğal Güneş Kremi

UYAN EY MÜSLÜMAN!

Dinlerken çok etkilendim, ağladım… 10 dakikalık bu videoyu lütfen dinleyin!

NOT: Sadece bu videoyu izlemeniz için paylaştım. Farklı yerlere tıkladığınız zaman  gayri ahlaki videolar çıkarsa bundan ben sorumlu değilim.

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. bunu her Müslüman dinlemeli

 2. Cahide abla, bu videoyu ilk kez görüyorum. Ne kadar tanıdık geldi bana, bilseniz..
  Ben 18 yaşında şehadet ettim, öncesi arayış ve itiraz içinde geçti, sonrası tek başınalık. İnanın, derdime şifa mıdır diye içine bakmadığım kitap- insan kalmamıştı. Tek Kur’an hariç. Okumaya başladığımda hayretim arttı, nasıl bu kadar güzel bir şeye, güzel bir sisteme böyle zulmedilir? Hayata geçirmeyerek, Kur’an’ı hayatımızın dışına çıkararak, emirlerini yok sayarak, önemsemeyerek.. Asıl hürmetsizlik budur, söylediğini duymazdan gelmek, anlamazdan gelmek. ‘ söz ne işe yarar batıni çağda’ diyor ya şair.

  Kur’an-ı Kerim, yeryüzünün en büyük mazlumu abla. Evlerde garib, kalplerde garib, kadınların, erkeklerin elinde-dilinde garip. Hep konuşulur hani, sonradan müslüman olanların İslam’ı ne kadar güzel yaşadığı… Bunun sonradan, önceden olmakla ilgisi yok. Sadece insan emek verdiği şeyi sever, bir çiçeği düşünün, hergün sulasanız, konuşsanız, başında durup hikayeler anlatsanız.. Bir çocuğu düşünün, her gün nasıl büyüdüğünü görseniz, ihtiyaçlarını karşılamaya kendinizi vakfetseniz.. O çiçeği de çocuğu da çok sevmez misiniz emeğinizden ötürü? Emek vermeyen hiç kimse bilmiyor İslam’ın kıymetini.

  Allah’ın lütfu elbette ezan okunan bir şehirde, müslümanların arasında doğmuş olmak. Ama kimse bu sebeple kendini doğuştan torpilli falan sanmasın, sıfatımız müslüman olsa da, emirlerine riayet etmiyorsak, vasfımız müslüman değil. Şehadetimiz tövbeye muhtaç, ibadetimiz eksik, halimiz çok kusurlu. Üstüne kendi kendini aklamaya mahir nefsimiz, günahlara haklılık payı uyduran yalanlarla dolu. Din adına yaptıklarımız bile o kadar sakat.

  Ben de Türkiye’de doğdum, hatta nasiplisindir demiştiniz bunun için, bir köyde büyüdüm. Ama…Kimse yoktu bir çocuğa Allah’ı hatırlatacak, yalnız dağlar, o yankılardan başka.. Toplumun hali yara gibi, ‘atalarının dini’ denen algı bugün de mevcut.

  Peygamber gönderilen toplumların, öncelerini okursak, bugünkü halimizden farklı olmadıklarını görürüz. Dinsiz değildiler, ateist değildiler, aptal-cahil de değildiler. O müşrikler de ‘Allah’ kelimesini biliyordu, ama yanına lat, menat, uzza gibi putlar koyuyor, onlara da tapıyordu. İslam daima, o toplumun inandığı mevcut dinin yanlışlarına karşı olarak geldi yeryüzüne. Kalplerimize de böyle iniyor aslında. Yalnız “la ilahe!” diyenler, sonra “illa Allah” diyenler onunla şereflendi. Ben örtündükten sonra, okulda da örtü serbest hale geldi, Allah’ın lütfunu hep içimde hissettim. Sonra işler zorlaşmaya ama hayat güzelleşmeye başladı. Bir müslüman hiç kavgasız, itirazsız, tarafsız yaşıyorsa, kendinden şüpheye düşsün. Bir ibadet, o ibadeti yapanı daha güzel kılmıyorsa, kişi secdesine dönsün bir baksın. ‘bulup da kaybedenlerden olmayın’ diyor Allah. ‘Ayetlerimi satmayın’ diyor. ‘sözünüzden dönmeyin’… diyor.

  Şu sıra hani meşhur, ‘bir musa sağ kalır, bir musa gelecek’ diyorlar, içimden neler geçiyor anlatamam. Musa peygamber, gelir gelmesine elbet de, ya biz israiloğullarının kaderini paylaşırsak? Hz. Muhammed sallahu aleyhi vesellem gelmedi mi bizlere, nedir bu halimiz? Ablacım bir çok yazınıza baktım, öfkenize, hüznünüze… Daha birşey demeyeyim işte..

 3. rümeysa says:

  sitenizi uzun zamandır beğenerek takip ediyorum.
  Allah için birbirini sevmenin nasıl tatlı bir duygu olduğunu önceki zamanlarımda Rabbim bana tattırmıştı.Şimdi ise gurbetteyim, etrafımdaki insanlarda bulamadığım o sıcaklığı manevi muhabbeti sizin sitenize girdiğimde buluyorum, özlemimi bi nebze olsun hafifletiyorum.Bu güzellik için çok teşekkür ederim cahide hanım.

  Mümince yaşamanın gerçekten zor olduğu bir dönemde hassasiyetiniz bizlere örnek oluyor.Bunun içinde ayrıca teşekkür etmem gerekir sanırım.Allah’ın selamı ve rahmeti üzerinize olsun.

  1. Allah razı olsun kardeşim. Kucak dolusu sevgiler,selamlar

 4. esselamu aleykum verahmetullah 🙂 daha oncede ızlemıs ve goz yaslarına bogulmustum yıne ızledım bıdaha ızlerım hep İZLEMELİYİZ !!bıze sızın gbı dostlar lazım unuttuklarımızı hatrlatsın eksıklerımızı gorsun uyarsın …af yarabbı ıyı ınsanlarla ıyı ahlaklı kımselerle karsılastr bızı ..abla sana bı zorum olacak sen selefi misin ?

 5. ehlisunnazeyneb says:

  Eger bu videoyu izlemenize vesile olmussam,ne mutlu!Rabbim hicbir ameli bosa cikarmaz,Allah bol bol ecir kazanmayi nasib etsin.vesselam

 6. selamün aleyküm bu videoyu dinlerken agladim kendimden utandim bizler nasil müslümaniz ecel ensemizde hala günah isliyoruz. tüylerim diken diken oldu allah hepimizin tövbesini kabul etsin nefsimizi yenmeden ALLAH,a ulasamayiz allah razi olsun cahide kardesim yazarken bile zorlaniyoum hep aynisini yapiyoruz tövbe et günah isle habire ayni nereye kadar ecel kapimizda .tövbe yarab tövbe.

 7. vefalı says:

  kıyam eri siz neden üzerinize alınıp bozuldunuzki ben cahide hanıma bir merakımı sordum yaranızamı dokundum neden kızıyorsunuz

 8. GAMZEEEEE says:

  CAHİDE ABLACIM BEN KURAN BİLMİYORUM.BİR DE ZATEN KABELİ İMAM MAHİR HOCADAN DİNLİYORUM.AMA KURAN BİLMEK GEREKİR…İNSAN İÇİNDEKİ BU TEREDDÜTLERDEN KURTULUR… BU LİNK VERDİĞİN İSTEDEN DE DİNLİCEM ŞİMDİ.TEŞEKKÜRLER…

 9. vefalı says:

  düşünceleriniz aklıma bir soru getirdi cevabınızda samimi olacagınıza inanıyorum siz hangi mesebdesiniz.

  1. Senin için çok önemliyse söyleyeyim tabi. Hanefi mezhebindenim.

  2. hayırdır şimdi de mezhep taassubçuluğunuz mu tuttu diyelim bir mezhebe bağlı değilim olamaz mı yani?mezheblere bağlı olunabilir de olunmayabilir de bırakın artık bu mezheb taassubçuluğunuzu hangi mezheptesinizmiş sanane çok mu ilgilendiriyor seni şii olmayalım ehli sünnet olalım yeter inşeallah hanefi şafii maliki hanbeli hepsininde(Allah onlardan razı olsun) akidesi aynı siz milletin mezhebini soracağınıza akide şekerine dönmüş akidenizi düzeltin önce…..

 10. zerdali mişmiş says:

  birkere hz Ademin cennetten kovulmasını nasıl anlamalıyız o mesele var..Allah yeryüzünde bir halife yaratacağını söyleyince melekler ,bozgunculuk çıkaracak ve kan dökecek birisinimi yaratacaksın diyor.tabi ayetin özeti bu..yani yeryüzünde yaratacağı halifeyi neden ebedi cennete koysun yaradan..cennetin manası bahçe demek ki buda bazı müfessirlere göre dünyada hoş ve güzel bir bahçe..kulaktan dolma bildiğimiz hikayelerin çoğu israiliyat zaten..ki zaten peygamberlerin istemeden yaptığı küçük hatalara zelle denir..hz adem o hatayı yaptı ama öyle bir tevbe etti ki Allah onu elçi kıldı.insan için .asıl marifet işlediği günahtan dolayı bin pişman olmaktır.yoksa yunus peygamberde hata yapmış ama öyle pişman olmuştur ki,ALLAH onu balığın karnından esenliğe çıkarmıştır..ALLAHIN merhameti ve bizim dualarımız olmasa insanın akıbeti ne olurdu aceba..

 11. gülita says:

  selamün aleyküm
  ellerinize saglık allah sizlerden razı olsun

 12. vefalı says:

  cenazemiz vardı bu yüzden hemen cevap veremedim

 13. vefalı says:

  1senedir takipçinizim nerdeyse hergün siteize uğruyorum islamiyeti yeni tanımış olsalarda seminerden seminerlere gidiyor bunlar hepimiz yanlış yapabilir ama bunlar emin olarak anlatıyorlar adem as.için söylediklerini doğru bulmadım siz çok dikkatli bir bayansınız nasıl böyle küçük şeylere takılmayın dediniz şaşırdım ordaki genç anlatıyor ya küçük görüp önem vermeyerek işlediği günahlar ise onu ilerde iğrenç ötesi günahlara iter diyor. belki orda küçük bir hata yanlış var ama biliyorsan bunu kabul etmek bilen için hata yanlış olmaz..bende kabul etmedim fikrimi soyledim.bunu kabul edersem görmezden gelirsem her küçük şey yarın dağ gibi olabilir.selametle.

  1. Güzel kardeşim, günah. Allah’ın haram kıldığı fiili yapmak ise Hz. Adem’de bu fiili yapmıştır. Rabbimiz Hz. Adem As. dan bahsederken: ““Biz onu günah işle-mekte azimli bulmadık” (Tâhâ/115) buyurmuyor mu? Biz edeben günah demeyiz hata deriz ama söylem farklılığı anlamı değiştirmez. Tabi peygamberlerin işlediği bizim günahlarımıza benzemiyor. Bu yüzden onlara “zelle” deniyor.
   Yine de doğruları gizlememek adına uyardığın için Allah senden razı olsun kardeşim…

 14. selamun aleykum
  cahide abla,
  o kadar guzel bir is yapiyorsun ki.. surda paylastiklarindan etkilenip de kendine ceki duzen veren bir tek kisi bile olsa, senin vesilenle iyi islere imza attigi icin sen de o iyi islerden pay aliyorsun..
  bir insani kurtaran butun insanligi kurtarmis gibi olur..
  allah senden razi olsun..
  videodakiler tanidik gibi 🙂

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: