Allah İçin Cübbeli Hoca’ya inandım

Şatafatlı yaşamı, afâki anlatımları, tasvip etmediğim bazı eylemleri ve söylemleri vardır Cübbeli hoca’nın…

Amaaaa…. Ben onu Müslümanlardan bilirdim. Sohbetlerinde, yaşantısında tasvip etmediğim kısımlar olsa da, gördüğüm, tanıdığım kadarıyla şahit oldum ki Cübbeli Ahmet Hoca Müslüman’dır.

Cübbeli Hocanın başına gelen son olaydan sonra, sadece kendi cemaatinden olanlar değil, tüm müslümanlar olarak, sonucu merakla bekledik.

Hoca efendi dün öyle bir açıklama yaptı ki; ben susmam değil, savunmam gerektiği konusunda karar kıldım. Böyle büyük bir yemin eden kişi için, ancak iki seçenek olabilir:

Ya masumdur!

Yahut şarlatandır, imansızdır!

Bir müslüman hem böyle bir günah işleyip, hemde bu şekilde büyük bir yemin edemez.

Tasvip etmiyor, beğenmiyor veya sevmiyor olabilirsiniz ama  O müslümanım diyor ve suçsuz olduğuna dair Allah’ı, melekleri, peygamberleri şahit tutuyorsa, “eğer böyle birşey yaptıysam tümünün laneti benim üzerime olsun” diyorsa O kişiye inanmak zorundasınız…

Ben inandım. Allah için inandım. İnanmak zorundayım. Çünkü ben Müslümanım. Kalbini yarıp bakmadım. Gözümle görmedim. Görsem bile tek kişinin şahitliği yetmez. Müslüman vicdan sahibidir. Suçsuzluğuna dair bunca yemin eden biri için siz hâla “yalan söylüyordur” derseniz, siz O’ndan daha büyük bir günahın içindesiniz demektir.

“Müslüman Müslümanın kardeşidir. Ona hiyânet etmez, yalan söylemez ve yardımı terketmez. Her Müslümanın, diğer Müslümana ırzı, malı ve kanı haramdır. Takvâ buradadır. Bir kimseye şer olarak Müslüman kardeşini hor ve hakir görmesi yeter.”  (Tirmizî, Birr 18)

“Müslüman, elinden ve dilinden diğer Müslümanların zarar görmediği kimsedir.”  (Buhârî, Îmân 4,5)

Hangi cemaate, hangi tarikate veya mezhebe mensup olup olmadığınız önemli değil. Biz müslümansak mazlum durumundaki birine dilimizle bile cefa etmemeli, gerçekler ortaya çıkana kadar tek yürek olmalıyız.

Böyle bir günah işlenmişse, gizli kamerayla çekenler, suçu işleyenden çok daha günahkar ve alçak bir mel’un durlar! Belki adam bir günah işlerde, Allah’la arasında kaldığı için Allah onu affeder. Ama bunu çekip yayan kişi elbette azabı haketmiştir.

Bugüne kadar hem ülkemizin, hem islamın üzerinde çok oyunlar oynandı. Müslümanlar birbirine düşürülmeye, Cemaatler arası çatışmalar alevlendirilmeye çalışıldı. Çok kasetler, çok tezgahlar, nice dolaplar döndü.

Günümüz şartlarında bir kişiyi ameliyatla başka bir kişiye benzetmeniz mümkün. Dublör kullanılmış, montaj yapılmış olabilir. Bunların hiç biri olmasa, bu kaset gerçek bile olsa insan şaşar beşerdir. Kimsenin nefsine garantisi olamaz. Her insan hata yapabilir.

Bu ülke kanunlarına göre zina yapmak suç değil! ikinci eş bahsi geçince “gericiler”, “dinciler” diye çığırtkanlık yapanlar, zinanın suç olmaktan çıkarılmasına ses çıkarmıyorlar. Eğer kanûni olarak Allah’ın izin verdiği gibi dört eşe müsade edilseydi, belki zinalar da bu kadar artmayacaktı.

Bu millet hergün sosyetenin, falan şarkıcı, falan artistin, sayfa sayfa zina haberini okuyor. TV lerde zina meşrulaştırılmaya çalışıyor. Devletin televizyonunda bile ahlaksız sahneler pervasızca gösteriliyor. RTÜK asla işe yaramıyor. Şikayetler fayda etmiyor.

Masumum diyen birini taşlamak, yuhalamak müslümana yakışmaz. Müslüman birine isnad edilen çirkin söylemlerle ağızlarımızı kirletip amel defterimizde affı mümkün olmayan günahlar yazdırmayalım.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) kesin olarak münafık olduğunu bildiği kişilerin bile münafık olduğunu açıklamamıştır. Biz kimiz ki, hiç bilgimiz olmayan bir konuda ahkam kesiyoruz?

Evinin eşyaları peygamber evi gibi olmayabilir. Jet ski’ye biniyor olabilir. Çok yüceltilmesi, hatasız görülmesi kabul edilemez . Ama hiçbir gerekçe böyle bir iğrençliği kabul etmemize  sebep olamaz.

Şimdi böyle bir olaydan kim kârlı, kim zararlı çıkacak ona bakmak lazım.  Daha önce de savunduğum gibi yine Müslümanlar zararlı çıkacak. Cübbeli hoca içeri alınınca zil takıp oynayanlar, mal bulmuş mağribi gibi haberin üzerine saldıranlar, hakaretler edenler, iğrenç karikatürler çizenler, onun nezdinde müslümanları yerden yere vuranlar bol bol malzeme topladı, alabildiğine nemalandılar.

Bu ülkede hoca veya din adamı diye bilinen kim varsa, Cübbeli hocanın en azından şimdi arkasında olmalıdır. Fettullah Gülen’den müslüman(!) bir lidere yakışır  bir açıklama bekliyoruz. Kendisi Deniz Baykal’ın zina görüntüleri gerçek çıktığı halde geçmiş olsun mesajı yayınlamıştı. Aynı âlicenaplığı bugün de Cübbeli hoca için istiyoruz. Hayrettin Karaman, Mustafa İslamoğlu, Nihat Hatipoğlu ve diğerlerinden de.

Masumum diyen birinin masumiyetine inanmak, yanılsak da bize hiç birşey kaybettirmez. Peki olmayan bir günahın yayılmasına vesile olursak halimiz nice olur?

Cahide Sultan

52 Yanıt to “Allah İçin Cübbeli Hoca’ya inandım”

 1. şükran Says:

  Cahide hanm uzun zamandan beri sizi takip etmekteyim.Her konuda prensipli bir duruşunuz var Mevlam mükafatlandırır inşallah.Özellikle üslubunuz sizi bi noktada tutuyor.Son mevzuda tavsiye niteliğindeki yazınızhüsnü kabul görebilir,ama bir şahıs için zandan uzaklaşma teklifiniz isabetli olmakla beraber diğer bir insan hakkında ki dikkat çekişiniz rahatsız edici. selam ve dua ile…

 2. Seher... Says:

  Iyi niyetinden o kadar eminimki cahide ablacım,yoksa ne işim var burda..fethullah gülen hocaefendi beni dağlara çıkmaktan,yada zinaya düşmekten kurtardı,ailemin nasıl bi yaşantısı olduğunu bilemezsiniz,onunla tanışmasaydim ya bombacı ya da nefsi isteklerinin peşinde koşan biri olacaktım,ama şimdi tertemiz eşim ve yavrumla tertemiz bi hayat sürüyorum..ona bi söz söylenmesi beni çok incitiyor..seni anlıyorum cahide ablacım ama herkes doğru anlamayabilir diye tepki verdim..ben fethullah gülen hocaefendinin bizim anlayamayacağımız ileri görüşlülügü ile hep isabetli davrandığını gördüm..ınş cübbeli ahmet hoca hakkında çıkarılanlar sadece bir iftiradan ibarettir..Çünkü ona gelen sözler maalesef hepimiz kastedilerek sarfediliyor..imtihan üstüne imtihan yaşıyoruz,rabbim korusun hepimizi suizandan..

 3. Hemsehrim Says:

  Bir deli(sözüm meclisten dışarı) bir kuyuya taş atmış. Kırk akıllı bir olmuş çıkaramamış. Neyi neden tartışıyoruz ki. Görelim mevlam neyler.

 4. Seher... Says:

  Seni Allah için çok seviyorum cahide ablacım ama,neden emin olmadığın bi insanı savunma uğruna Fethullah Gülen hocaefendi gibi bir alimi suçluyorsunki..zaten bu ülkede herşeyde Fethullah Gülen hocaefendinin suclanmasini anlayabilmis değilim..böyle yazılar bence birleştirici değil,aksine ayırıcı..şaşırdım cahide abla..

  • Cahide Says:

   Hani dün demiştim ya Seher, söz zordur, anlaması da anlatması da zordur diye. Çoğu yerde yanlış anlaşılmışım ama herkese cevap vermeye imkan yok. Hiç bir hocaya sataşmıyorum. Vahdetin oluşması için diğer hocalarda en azından şimdilik olumlu konuşsunlar dedim. Büyük bir cemaatin lideri olan Fettullah hoca baykal’a bile geçmiş olsun dediyse Cübbeliyede demeli ki diğer müslümanlara da örnek olsun bu tavır. Niçin kötüye çekiyorsunuz.
   Hem sen benim, Fettullah hocanın 70li yıllarda verdiği vaazları ne kadar sık dinlediğimi bilmiyorsun. Ben onları dinlerken çok şey öreniyorum. İyi ve güzel kimdeyse onu alırım. Kötü olanı atarım. daha ne diyeyim bilmemki…

 5. havvakapdanlimon çiçekleri Says:

  Nihat Hatipoğlunu bilmem ama ben Cübbeli Ahmet hocaya inanan ve güvenenlerdenim.umarım bu güvenim boş çıkmaz.Şu kadarda radikal konuşmak istiyorum:Her ne çıkarsa çıksın,verdiği fetvaların,sohbetlerin,düşüncelerinin arkasındayım…sonuna kadar.Ona yinede güvenmek istiyorum..

 6. beyza Says:

  Simdi, bu konuya Fetullah Gulen’i karistirmak ne alaka anlayamadim. Husnu zan ediyim diyorum amma yakismadi bence.

 7. zeynep&zeynep Says:

  Bir kaç ay önce bu şahısa ait 1 video izledim nette (yaklaşık 3 saat kadar yayında kaldıktan sonra sanal alemden kaldırılmıştı) iki bayanla bir evde uygunsuz halde!Kendisini sevmiyorum,ateş olmayan yerden duman çıkmaz elbette ama ben kendi gözlerimle izlememe rağmen bir mümin olarak aksini düşündüm düşünmek istedim o bile olsa Rabbim ıslah etsin diyerek dua ettim.
  Senai Demirci’nin dediği gibi
  Susalım lütfen. Elimizin bulaşmadığı şeye dilimizi bulaştırmayalım.Allah’ın işitmek istemediği gıybeti seslendirmeyelim.

 8. deniz Says:

  cübbeli hocaefendi zaten şeker hastası bir insan hangi ara yapmış tüm bu çirkinlikleri..dahi zinaya şahit olsak ,gözlerimizle görsek bile üç kez silip acaba yanlışmı görüyorum diye tereddüt etmek vardır bizim büyüklerimizden duydugumuz..hocanın Allah yardımcı olsun ..ben kesinlikle inanmıyorum..hocaya atılan iftira müslüman alemine atılmış kabul ediyorum..öyle bir zaman gelecekki islamı yaşamak elinde kor ateş taşımaya benzeyecek buyuruyor peygamberimiz(A.S).. malesef bizde öyle bir gidişatın içerisindeyiz..kıyamet hacı,hocadan kopacak ,sakallımı kaçacaksın,kara çarşaflıysa kim bilir neler yapıyordur inanma ,namazında niyazındaysa namazla insan olunmuyor benim kalbim temiz vsss gibilerinden sözlere yabancı degiliz çogumuz ..kötü zamanda dünyaya gelmişiz..bizler günahlardan kaçmaya çalışsakta zorla içine çekenler çogunlukta ..Allahım yar ve yardımcımız olsun .şu ahir zaman fitnesinden cümlemizi muhafaza eylesin ..

 9. fragile Says:

  cahide hanım şu dört eş meselesi hariç size katılıyorum bu ortamda tek eşe bakamayan geçinemeyenler dördüyle nasıl uğraşacak kim kime sabreder sizde öyle bir kadının yerinde olmak istemezdiniz herhalde.

 10. muhammed yusuf Says:

  cübbelinin tutukluluğu için yazı yazdığınız gibi el kaide üyesi!! diye içeri alınan 6-7 ay belkide bir kaç yıl içerde mahkeme bekleyen sözlü ve fiziki darb edilen sonra suçsuzsun denilerek bırakılan müslümanlar hakkında da bir yazı bekliyoruz sizden mesela dünde izmir de operasyon yapıldı ve 6 müslüman içeri alındı ama bizlerin tuzu kuru onlar dinlerini yaşamaya çalışıyor diye içeri alınıyorlar bizler gaflette yüzdüğümüz için dışardayız da haberimiz yok ……

 11. chemengg41 Says:

  çok gereksiz… kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değil kimse… biz müslüman dedik diyemi hoca efendi müslüman olacak inanmasak olmayacakmıydı sanki.. bence siz bu konulara fazla girmeyin.. sürekli bu siteyi takip ediyorum ama bu yazıları gördükçe siteye giresim gelmiyor .. biz toplum olarak neden herşeye herkese karışıp yorum yapıyorum ya.. çünkü hepimiz herşeyi çok biliyoruz… kimseyi kırmak niyetinde değilim.. ama dayanamadım… saygılarımı sunuyorum…

 12. Zuleyha Says:

  Cahide hanim yazinizdan dolayi tebrik diyorum sizi.. Muslumana yakisan bir yazi yazmissiniz… Biz sadece konustuklarimizdan degil sustuklarimizdan da sorumluyuz.. Muslumanin namusu ,cani, mali soz konusu oldugunda elimizden geldigince mudafa etmek zorundayiz… Kaldi ki cubbeli hoca ehli sunnet alimidir.. Bu iftiralar bana hz.Aise annemize atilan iftirayi hatirlatti.. Hz. Aise annemize zina iftirasi attilar ..Allah-u teala ayet indirdi O’nun sucsuzlugunu kanitlamak icin.. Rasulullah efendimiz cok uzuldu.. Allah muhafaza buyursun ..Iftira bir insani oldurmekten daha beter etmektir…. Musluman muslumani yardimsiz birakmaz.. Bir halife zamaninda birisi adam olduruyormus.. Bir muminde bunu sokagin basindan seyrediyormus.. sahit olmus oldurme isine.. Bir seyde yapmamis.. Gidip kurtarmayada calismamis..halife sahit ararken bu kisi sahitlik yapmis ben gordum olanlari demis.. Halifede demiski sen gordun ve bir sey yapmadin oylemi oyun şunun tek gözünü demis.. Seyretmek daha buyuk bir suc.. herkes imkani dogrultusunda bir seyler yapabilir.. hic bir sey yapamiyorsak kalbimizle bugzedelim… sevgiler saygilar

 13. zerdali mişmiş Says:

  görelim mevlam neyler,neylerse güzel eyler..bekleyelim görelim.hakikat elbet günyüzüne çıkar..bu dünyada, olmazsa illaki huzuru mahşerde…

 14. adeu Says:

  cübbeli hocayı denk geldikçe izlerdim biraz yapı olarak bana ters biri ama söylediği anlattığı her olayda doğru bir sonuçla bağlanıyordu bence.çıkıp tv ye atıp tutmuyordu kimi insanlar gibi hocayım deyip tavuktan kurban olur gibi cümlelerde kurmuyordu.zaten türkiye de bir insan güzel birşey yapmaya toplumu bilinçlendirmeye çalıştığı zaman hep iftira atılmış uzaklaştırılmıştır.bu senaryoyu daha önceleri de çok yaşadı türkiye bu yüzden bence herşey ortaya çıkmadan insanı zan altında bırakmamak lazım.1 yıl önce bi programda çıkıyordu orada ki kişiler o zaman her söylediğini kabul ediyorlardı baya da sürdü bu program.şuan böyle bi haberi çıkınca da yerden yere vuruyorlar.bazı şeyleri kaybetmeden önce sahip çıkmak gerekiyor galiba….yazın çok güzel olmş ablacm

 15. GÜLO Says:

  cahide hanım bırakın artık bu tarz polemiklere girmeyi.sonuçtu yaşananlar herkesin gözünün önünde yaşanıyo ve herkes her şeyi görüyo.Emin olmadığınız bir insanın avukutlığını yapmayın bence.Zaten suçsuzsa RABBİM muvffak eyler.Biz sizden güzel tariflerinizi bekliyoruz böyle siyasi polemiklere girmenizi değil…

  • Esra Says:

   aklınız fikriniz yemekte,tarifte.yüzlerce tarif var.daha ne istiyorsunuz. hem bunun neresi siyaset söyler misiniz.
   cahide abla suçu belli olmamış birini savunmak lazım demiş.anlamayan kendi bilir.acaba sizin komşunuza arkadaşınıza iftira atılsa yine susar tarif derdine mi düşerdiniz??????

 16. Yadigar Says:

  Ya arkadaşlar çoğu gazete köşesinde okuyamadığınız kalite ve farklılkta yazıları bu sitede okuyorsunuz. kadıncağız ne demek istediğini açıkça anlatmış.daha ne desin allah aşkına.siz evinizde otururken hangi konuya kafa patlatıyorsunuz.dert ediyorsunuz.cahide hanımın derdi islam, müslümanlar.birlik olsun,ayrı düşmeyelim diyor.ama herbiriniz konuyu farklı bir yere çekiyorsunuz.işinize gelen yazılarda alkışlarsınız. işinize gelmeyende yuhalarsınız öylemi.biraz İNSAF Lütfen!!!!
  Cahide hanım rica ediyorum sorulara cevap vermeyin. Yıpranmanızı hiç istemiyorum. Ben her bir yazınızdan doyumsuz lezzet alıyorum.ufkum açılıyor.bende bu cemaatten değilim ama konu zina olunca size katılıyorum.Allah sizden razı olsun.

  • menekşe Says:

   evet insanlar eleştirecek bi şeyler arıyor kendine buluttan nem kapıyor katılıyorum size

 17. Serap Uzun. Karakazandan Says:

  En bastan beri masum olduguna inanıyordum…

 18. derya Says:

  cahide hanim bir sorum var, cubbelinin masum olup olmadigini bilemeyiz ama yaptiysada yaptim der mi bu hatalari normal insanlar yapsa hosgorulebilir hatasi kendisinio baglar munferittir.ama onder konumunda biri yaptiysa hosgorulmez cunku misyonu vardir. ama gercek goruntuler olmadan sadece sozlede suclaniyorsa inanmam asla.sorum su neden fettullah gulenden gecmis olsun mesaji bekliyorsunuz mavi marmarada olen masumlara ama amerikada olen tecavuz eden kadinlara tepki gosterdide biz mi duymadik hala amerika da yasayan birisi.o gecmis olsun deyince gececekmi merak ettim

  • hava Says:

   ihtiyaclarin karsilanmamasi hakli mi gösterir kadinlarin ihtiyaclari hep karsilaniyomu nasil bi mantiktir cözemedim bu olayla ne oldugu süpheli tamam dogrusunu Allah bilir kimseyi yargilamak bize dusmez.

   • yunus Says:

    ihtiyacı karşılanmayan kadına islam boşanma yetkisi vermiş, bu olayında
    şüpheli olduna çoktan karar vermişsiniz yargılamak bize düşmez demeden önce

 19. ebru Says:

  hayırlı günler cahidecim cübbeli hocanın vaazlerinden birine gitmiştim bundan yıllar önce bursada adamın ilmine anlatıklarına uslubuna hayran kalmıştım.bu gün tvlerde onu görmek helede böylesine çirkin olaylar içinde onunda isminin geçmesini görmek gerçekten dinimiz adına çok üzücü.bende inanmıyorum müslümanlara yapılan komlolardan biridir diye düşünüyorum yada en azından düşünmek istiyorum.allah sonumuzu hayır etsin(AMİNN)

 20. 6777366 Says:

  gamze hanım ihtiyaclar karşılanan hangi erkek ikinci evliliği düşünebilirki

  • EhlisunnaZeyneb Says:

   sadece ihtiyaci karsilanmayan adammi 2 ci es alabilir,yoksa Peygamberimizin yaptigi gibi zorda olan sahipsiz,dul ihtiyac sahibi dul kadinlar örnek olarak veriyorum Allah icin 2 ci es olarak alinabilir,tabi sartlara uygunsa. Bu konular önemli konular,mutlaka Kur’an ve sünnet yolunda olan ilim sahibi alimlere danismak gerekir.
   selametle…

 21. gökcen Says:

  http://www.iftiralar.org/islam-alimlerine-atilan-iftiralar/1046-qcubbeli-gulen-savasi-resmen-basladiq-iftirasina-cevap.html

  burada Fethullah Gülen Hocaefendiyle ilgili yazıyı okuyabilirsiniz.
  gereken açıklama var. deniz baykal gibi bir örneği vermenizi manidar buldum cahide hanım. lütfen hüsnü zannınızı bu Hocaya karşı da besleyin. Allah kimseyi doğrudan ayırmasın.

 22. ilknur Says:

  Allah’ın selamı bereketi,iyilikleri.sıkıntıları def edici,hızur verici……….tüm güzellikleri cahide abla sana ve tüm sıkıntılı kardeşlerimize olsun.öncelikle
  seni üzen ve sıkıntıya sokan her ne ise Rabbim’den hakkında hayıra çevirmesini istiyorum.Bir çukura hepsini kat üstünüde sıkıca kapat ki bir daha çıkamasınlar seni üzmesinler. Tariflerin için ayrıca teşekkür ediyorum. Allah rızkını arttırsın.hoca konusuna gelince. ben hocayı pek dinlemedim ama başta da yazdığın gibi eğer imanından, elinden, dilinden emin olunan kişiyse birde yemini varsa dahada konuşulacak birşey yok diyorum. söyledikleri doğruysa ya bu dünyada ya da ahirette ortaya çıkacaktır.Allah kimseye yüz kızartıcı suçla imtihan etmesin.

 23. selma Says:

  Semra kardeşim sana katılıyorum

  • semra Says:

   Sağolasın Selma kardeşim.

   • gülhan Says:

    ben de her ikinize katılıyorum,özellikle mustafa islamoğlu hakkında söyledikleri göz önünde bulundurulursa…

 24. selma Says:

  S.A kardeşim söylediklerine katılıyorum.Ama bir beklentin olurmu bilmem MUSTAFA İSLAMOĞLU hocamız kendine dil uzatanlara cevap vermeyen hiç bir olayın içine girmek istemeyip yolundan şaşmayan biri ALLAH ondan razı olsun bu olayada karışmıyacaktır.Söylemek isteyip söyleyemediğim çok şey var herkes gibi susuyorum

 25. semra Says:

  Açıkçası bilmediğim, emin olmadığım ve asla emin olamayacağım bu ve bunun gibi olaylarda sizin kadar taraf olmanın doğru olmadığına inanıyorum. Ben kimsenin günahına ortak olmak istemem. ” Mümin ‘masumum’ diyen birine suçlusun diyemez” diyorsunuz savunduğunuz cüppeli ahmet “fuhuş yuvası diye deprem orayı vurdu” diyip onca ölen kardeşimizi “suçlu” “zina suçlusu” ilan etmemişmidir? Kalpleri en iyi bilen Allahtır, kendisi haşa Allahmıdır ki depremde ölen kardeşlerimizin “suçlu,günahkar” olduklarına karar vermiştir. Üstelik bu densiz kendi günahına Allahı ortak koşup “fuhuş yuvası diye deprem orayı vurdu” yani Allah orayı helak etti, cezalandırdı diyor. Böyle ölçüsüzce, pervasızca, hadsizce bir cümleyi sarfeden cüppeli aynı ağızla “masumum” demiş miş !! Hani diyorlar ya “Bir lafa bakarım lafmıdır diye bir de söyleyene bakarım adammıdır diye!” Kurban olduğum Allahıma layık bir kul olmak için okadar çok yolum varki bunlar vakit kaybı.

  • Cahide Says:

   Herkesin işlediği suç ve günah kendisini bağlar. Ben tasvip etmediğim yönleri olduğunu zaten söyledim. Bu Cübbeli hocanın herşeyini savunuyorum demek olmuyor.Müslümana yakışan tavır bu olmalıdır. Rabbim bana Onun ne yaptığını değil, böyle bir durum karşısında nasıl tavır aldığımı soracak. Ben üzerime düşeni yapıyorum. Eğer söylenenler doğruysa yine kaybeden ben olmayacağım inşaallah!

   • semra Says:

    İşte ben de onu diyorum Cahide Hanım “Herkesin işlediği suç ve günah kendisini bağlar”

 26. sadiye Says:

  selamün aleyküm ablacım evet bir insanı suçu kesinleşmeyinceye kadar suçlıyamayız.ama medya bizde öyle bir etki bırakmışki,ak dediğine ak kara dediğine kara diyoruz.resmen bizi hipnoz etmiş sadece onların söyledikleri doğrudur.bizde bize ne verse onu alıyoruz.tabiki bizimde suçumuz yok değil.peygamberimiz sav veda hutbesinde bize ne demişti ey müminler size iki emanet bırakıyorum,onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız.o emanetler.Allahın kitabı kuranı kerim ve peygamberin sav sünnetidir.ama biz bunları hayatımızdan çıkardık oyüzdende din düşmanlarının oyuncağı olduk bizi isedikleri gibi oynatıyorlar.rabbim islam dini üzerine ayaklarımızı sabit kılsın.bide okuduğum çok güzel bi kitap var medyayla ilgili isim vermek yasak değilse ismini vermek isterim.özellikle takipçilerinin okumasını tavsiye ederim çünkü o kitap benim hayatımdan bir spor markasını ve ünlü bir hamburgeri kesinlilikle çıkarmıştır.rabbim yar ve yardımcın olsun..

 27. Reyyan Says:

  bu iftiralara inananlar Cübbeli Hocayı kulaktan dolma bilgilerle tanıyan kişilerdi. Gerçekten tanısalardı HocaEfendinin böyle bir şey yapmayacağını bilirlerdi.

  Yemin etti inandım deme gereği bile olmazdı…
  bizim hocamızdan zerre miktar şüphemiz olmadı elhamdulillah…
  körü körüne bağlı olduğumuz için değil, tanıdığımız bildiğimiz için….

 28. Hemsehrim Says:

  Burnuma kötü kokular geliyor. Hadi hayırlısı.

  • ayla Says:

   Rabbim biz inansakda inanmasakda en dogruyu zaten en iyi bilendir gozlerimizle gormedigimiz halde kulaklarimizla duymadigimiz halde nasil bukadar kolay herseye kanabiliyor, insanlari bir çirpida boyle agir bir suclamayla karalayanlara ortak olabiliyoruz dogrusu anlamis degilim…Mevlam kulunu darda birakmaz herkesi bu olayla eminim buyuk bir imtihandan geciriyor ve ne yazikki cogumuz sinifta kaliyoruz yazik boyle kolay oyunlara gelmiyelim!!! Cahide ablacim ellerine ve yuregine saglik sana sonuna kadar katiliyorum…Rabbim kaldiramayacagimiz yuk vermesin.Aminn

 29. nermin Says:

  EVET KESİNLİKLE KATILIYORUM.TEŞEKKÜRLER BU YAZI İÇİN.
  ZATEN HOCAEFENDİ SAĞLIK AÇISINDAN DA BU İŞLERE MÜSAİT DEĞİL.(MALUMUNUZ KENDİLERİ ŞEKER HASTASI)
  ÇOK BÜYÜK BİR OYUN GİBİ …ALLAH SONUMUZU HAYIR EYLESİN.

 30. mevaçiçek Says:

  Allah onun(cübbeli hoca) ve tüm müslümanların yardımcısı olsun, söylediği yemini duyunca tüylerim diken diken oldu .Rabbim bizi bir göz açıp kapatıncaya kadar nefsimizle baş baş bırakmasın.

 31. nurcan Says:

  RAHMAN VE RAHIM OLAN ALLAHIN ADIYLA..BASKALARINIYALAN YERE IFFETSIZLIKLE SUCLAYANLAR ICINIZDEN BIR GÜRUHTUR FAKAT SIZ BU HAKSIZ SUCLAMAYA MARUZ KALANLAR BUNU KENDINIZ ICIN KOTU BIRSEY SANMAYIN,TERSINE BU SIZIN ICIN HAYIRDIR.IFTIRACILARA GELINCE ONLARIN HERBIRI ISLEDIKLERI GUNAHIN YUKUNU TASIYACAKLARDIR VE ONLARDAN BU GUNAHIN BASINI CEKENLERI VAHIM BIR AZAP BEKLEMEKTEDIR! BOYLE BIR SOYLENTI ISINTIGINIZ ZAMAN SIZ INANAN ERKEK VE KADINLARIN BIRBIRI HAKKINDA IYI ZAN BESLEYIP DE ‘BU DUPEDUZ BIR IFTIRADIR’ DEMESI GEREKMEZMIYDI? NUR SURESI 11 VE 12.AYET.ınsaallah bu olay muslumanların uyanmasına sebep olur ve sunu bılelım artık mumıne mumınden baska dost yok bırbırımıze laf atmaktan vazgecelım.ablacım sıtenızı ve paylasımlarınızı cok begenıyorum rabbım yardımcınız olsun ıstanbuldan nurcan kardesınız..

 32. Maviş Says:

  Selamun aleyküm.. Bu konu hakkında çok susmak istedim ama konuşmadan olmuyormuş… Şimdi bu adam için atıldı tutuldu söylendi. Yok efendim jetskiye bnmiş yok efendim zenginmiş… Zenginliğinin nereden geldiğini 1992 senesinde yaptığı sohbetinden öğrenebilirsiniz. Babasının bir iki fabrikası varmış ve tek oğlan olduğu için babadan zenginmiş.. (Ki biz bile yaşantımıza değer veriyoruz adam sadakasını zekatını verdikten sonra bize ne yaşamından önce biz kendimize bakalım) Sonra jetsik işine gelince hocanın bi yakınının oteli varmış o ayarlamış onuda kendi sohebtinde dinleyebilirsiniz… Her neyse bunlar kalabalık edecek şeyler… Sen kendini ilme adamış biriysen sabah aşam aytele kalkıp ayet hadisle yatıyorsan ve insanlarada yararlı oluyorsan seni çekemeyen çok olur.. Bak “Adnan oktar” için hiiç var mı kaset maset yok o yok bu olmaz çünkü kaale alınacak biri değil… Cübbeli Hocanın sevmeyeni olduğu kadar da “Allah razı olsun hocadan” dien çoook insan var.. Hem sen birilerini eleştirene kadar nce kendine bak ne kadar müslümansın ne kadar yaşıyorsun “Aaa gördün mü sen cübbeliyi bak ne haltlar karıştırmış” be adam sen böyle dedin gittin… Eğer doğru diyorsa gıybet, doğru değilse iftira o zaman yandın işte… Her neyse uzatmaya gerek yok… Cahide Hanım sizin de dediğiniz gibi öyle bir yemn eden ( Eğer ben bu işi yaptıysam Allahın meleklerin ve tüm mahluktanın laneti üzerime olsun ama ben yapmadıysam Allahın meleklerin ve tüm mahlukatın laneti o işi yapanların üzerine olsun) bu ne demektir bu kadar büyük yemin olur mu? Zırnık kadar şüphe etmemek lazım… Sadece cübbeli hoca için değil müm!in bir kardeşimiz için.. Ne diyor Hucurat süresi ayet 12 de” Ey iman edenler! Zannın birçoğundan sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurlarını ve mahremiyetlerini araştırmayın. Birbirinizin gıybetini yapmayın. Herhangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz! Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah tövbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.”….
  Allaha emanet olun.. Allah doğrulardan ayırmasın….

 33. cemile Says:

  yine ellerine sağlık ablacım..ben ta en başından inanmamıştım zaten çünklü komplo ülkesin de yaşıyoruz..ben hiçbir tarikata mensub değilim..evinden pek çıkmayan 3 yaşındaki oğluyla vakit geçiren,kuranını okuyup hadis kitaplarını okuyup kendini yetiştirmeye çalışan biriyim..ahmet hoca yı da net ten yahut tv den izleyen biriyim..ahmet hoca anlatımlarıyla bazı hocalar gibi dinden soğutup korkutmak yerine tamamen neşeyle sevdirerek anlattığına inandığım bir usluba sahip..zaten bir hoca için önemli vazife değilmidir dini sevdirmek,korkutmadan ALLAH yoluna iletmek..bende Allah rızası için ona inanıyorum..senin de dediğin gibi tv ler de sözde modernlik altında zinayla doğan bebeklere alkış tutuluyor, bu kadınlar sözde çok seviliyor genç kızlar bu duruma özendirilmeye çalışılıyor ama yine eğer bir gençkız imam nikahla biriyle evlenip de çaresizliğe düşse cahil olarak gözümüze sokuluyor..ama nikahı var diyoruz OLMAAAZZZ diyorlar öteki daha evlenmemiş diyoruz YAHU MODERN diyorlar.. bizim ahmet hocanın yanında olmamız yüce ALLAH Ü TEALA için ona inanmamız belki kendisi için hazırlanmış olan sona etki etmeyecek ama olsun biz yine de ettiği yeminlerin hakkı için ona inanıyoruz..

 34. GAMZEEEEE Says:

  Günaydın ablacığım…Yazın çok güzel ama bir yerine kafam çok takıldı.Evet dinimiz de eşler arasında herhangi eşitsizlik yapılmıyacaksa dört eşe kadar izin verilmiştir.Ben bunu yapabilecek adillikte, hakkı ile adalet edecek bir eş göremiyorum…Allah korusun! Eşinin başka bir eşi daha hatta eşleri olmasına razı gelir misin…Bu gün yaşadığın evde 3 tane daha hanımı olsun,Sen çalış didin onlar yan gelip yatsınlar.Çocukları olsun birer tane daha…Hatta eşin bile sana daha uzak olsun halini hatrını bile sormasın…
  O ev de nasıl yaşanır nasıl bir zülum yaşanır bilemiyorum…Ben bunu şahsen yapamam ve eşiminde böyle bir şey yaparak beni günaha,kıskançlığa zana itmesine izin veremem.Allah kimseye taşıyamayacağı yükü yüklemesin.Nefsime ağır gelen bir şeyi kabullenemem.Bunun kanunlaştırılması malesef mümkün değil.Miras, mülk edinme daha sayamayacağım bir çok konuna inanılmaz olaylar yaşanır.Bugün 4 eş meşrulaştırılmamışken bile yaşanan çok acı şeylere şahit oluyoruz.Allah emridir lakin, bunun şartları vardır.Ahir zaman insanlarının (hem kadın hem erkeler) bu şartları yerine getirecek olgunlukta oldukları kanaatinde değilim.
  Allah (c.c) şüphesiz ki en doğrusunu bilir.Haşa.
  İnsanlar ne zina edip günaha girsinler ne de birden fazla eş alıp karısının ona emek vermiş çocuklar vermiş insanların haklarını yesinler
  Sen sanıyo musun ki kadınlar bunu kabullenir. Zaten tavsiye edilen tek eşliliktir.Adalet sağlanacaksa bir den fazla eşe izin var.

  • EhlisunnaZeyneb Says:

   Evet gamzecim birden fazla es almanin sartlari vardir,bunlari ilim sahibine danisaraktan ögrenmemiz lazim,bu konulari arastirdik elhamdulillah. Cahide ablanin bu konuyla ilgili yazmis oldugu sirayi tekrardan okudum,ve illa 4 es alinmasi gerekiyor diye bir kanun cikarilsin demedi ,dikkat ettim diyorki, ” iZiN” verilmesi iyi olurdu kast ediyor.
   Cahide:”Eğer kanûni olarak Allah’ın izin verdiği gibi dört eşe müsade edilseydi, belki zinalar da bu kadar artmayacaktı.”
   Yani Iman eden müslümanlar artik bu ise kalkismadan iyice önlemini alacak,esine zarar getirilmemesini,evliligine zarar getirilmemesini adaletin hakim olmasini saglamalidir ve daha bircok önemli nokta.Ama hangi esini daha cok seviyorsa sevsin,burasi adaletsizlige girmiyor.

 35. menekşe Says:

  bu çark herzaman böyle dönmüştür… bir takım insanların gökte ararken yerde bulduğu bir fırsat bu

 36. hülya Says:

  hayırlı sabahlar cahidem, yine yanlış anlaşılacağını ve yine üzüleceğini bile bile dayanamadın yine yazdın. çünkü bunu yazman gerektiğini düşündün. çünkü, herkesi yanlışa düşmemek için uyarman gerektiğini düşündün. bence çokta iyi yaptın. kim nereye çekerse çeksin, kim ne anlarsa anlasın ama , kendisini pek sevmememe rağmen, cüppeli hocaya bende inandım. Allah adı ile, Allah için yemin eden bir insana, müslümansak inanmak zorundayız. ve ben Allah için tüm kalbimle inandım.. Rabbim yardımcısı olsun. bize düşen, bir müslüman olarak dua etmektir..

 37. Cahide Says:

  Mümin “masumum” diyen birine Suçlusun!” diyemez…

  • hava Says:

   dogru diyemez de neden Fettullah Güleni özellikle vurguluyorsunuz pek anlam veremedim birini aklamaya calisirken digerini zan altinda birakiyorsunuz , bu kadar yanliligin sebebi nedir ben sizi takip ediyorum genelde yazilariniz hayat tarziniz cok guzel Allah daim etsin ama bazi konularda Fettullah Gülene dayanmaniz gereksiz nacizane görüsüm..

   • cemile Says:

    hava hanım cahide hanıma katılıyorum sayın fettullah gülen hoca herkezin arkasına geçiyor neden şimdi bu suskunluk anlamıyorum zaten günah dilleneceği kadar dillendi cübelli hoca için olmasada müslümanlar için konuşsunlar cubbelli hocanın boyle bir sucu vardı neden başka türlü kapatmadılar bu olayı çok üzücü

  • dyesilgul Says:

   evli değlm 20 yaşında bi genç kızım ve ‘Eğer kanûni olarak Allah’ın izin verdiği gibi dört eşe müsade edilseydi, belki zinalar da bu kadar artmayacaktı.’cümlenize katılmıyorum. Allah’ın,mümin bir beyin dört eşle evlenmesine izin vermesi erkeklerin kendilerini tatmin etmesi,şehevi arzularını gidermesi için değildi.o zamanlar beyler değl 4, birçok kadınla evleniyordu. rabbimiz buna bir sınırlandırma getirdi ve gerek eşini kaybetmş,gerekse ihtiyacı olan kadnlar için bugerekliydi.ayrıca kanuni olarak ülkemizde izin verilse dahi kimsenin 4 eşli olacağnı sanmıyorum. çünkü bir erkeğin ikinci eşiyle evlneblmesi için ilk eşinin müsade etmesi gerekir.hatta bu bile yetmez erkeğn adil olması da şarttır.


Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: