Doğal Güneş Kremi

Umursamazlık Eken, Pişmanlık Biçer!

Geçtiğimiz günlerde Ayşegül kardeşimiz, tv de oynatılan bir bebek bezi reklamından bahsetmiş ve reklamda oynatılan çocukların büyükler gibi ve daha kötüsü aşufteler gibi giydirildiğini anlatmıştı. İnternet’te şöyle bir bakınınca bu reklamları bir çok yerde görmeniz mümkün.

Altı üstü bir bez reklamı yapacağım, cebimi dolduracağım diye nasıl böyle bir kepazeliğe imza atılır? Bu insanların çocuğu yok mu? Nerede edep, nerede haya?

Hele güya islami alt yapıya sahip insanların sahibi olduğu sanılan TV grubunun çocuk kanalında, çizgi film aralarında bu reklamın ve daha bir çok yüz kızartıcı reklamın oynatılması, müslümanların, kapitalist sisteme karşı koyamayışının acı bir örneği olsa gerek…

Önce “Hah işte bizimkiler bir tv kurmuş, yaşasın bizimde bir kanalımız var!” diye sevindirik olursunuz. Sonra zamanla nasıl bozulduklarını ağzı açık seyredersiniz. Başta içinde kadın olan reklamları bile yayınlamayanlar, zamanla alıştıra alıştıra ortamı yumuşatırlar! Birde bakarsınız ki, hafiften dekolteli sazendeler sizin kanalda kıvırtıyor. Mümin kardeşiniz de utangaç tavırlarla kenarda alkış tutuyor

Sonra gelsin ağda, orkid reklamları ve bilimum kadınsı reklamlar. Dinde vardır elbet buna da açık bir kapı! Hükümleri biraz ordan, biraz burdan kırparsın, kendi kalıbına oturtursun! Oh ne ala, ne ala!!!

Sadece bir grubun kanallarından bahsetmiyorum. İslami diye bildiğimiz tüm kanalların ilk halleri ve şimdiki hallerinden bahsediyorum.

Benim televizyonum yok, bana ne demeyin sakın. Bu ülkenin yüzde 80 i TV sahibi. Bugün en fakir ailelerin bile ekmeği olmasa TV si var. Yaşadığım şu küçük yerde insanların dizilerden, saçma sapan programlardan nasıl etkilendiğini görüyorum. İnanması zor belki ama bazıları bu dizilerin gerçek olduğunu sanıyor. Genç kızlar, çocuklar utanma nedir bilmiyor. Ben giydiği kıyafete bakmaya haya ediyorum da, o giymeye haya etmiyor.

Üzülerek söylüyorum, küçük çocuklar masumiyetliklerini kaybediyorlar. Özel hayata dair ne varsa altı yaşındaki çocuk biliyor. Siz çocuğunuzu her türlü pislikten uzak tutup okula gönderiyorsunuz. Okuldaki arkadaşları sizin yedi yılda yaptığınızı bir kaç ayda yerle yeksan  ediyor.

Toplumda Pedofililer artıyor. Bunlar küçük yaştaki çocuklara cinsel bir obje gibi bakıyor.

İnternet ve TV deki ahlaksız görüntüler bir nesli harap ediyor.  Anne babalar duyarsız, umursamaz. “Ben işteyken, çocuk evde internet başında ne yaptığını bilmiyorum” diyor bir anne. Bu ne rahatlık, nasıl bir aymazlık!

Çocuğuna sahip çıkmayan, ne yaptığını umursamayan, çocuğu için yanmayan anneleri şiddetle kınıyorum! Çünkü onun çocuğu sizin emek verdiğiniz çocuğu kötü etkiliyor. Ruhunu yaralıyor. Her birimiz diğerimizden sorumluyuz. Bir toplumda kötülerin çıkardığı yangın iyileri de yakıyor…

Gün be gün büyüyen bu ahlaksızlığa, içimde haykırma mahiyetinde cümleler taşıyorum. Ne konuşmakla, ne yazmakla bitmiyor…

Lütfen anneler, yarın çok geç olabilir. Bugün gösterdiğiniz umursamazlığı yarın dönüşü olmayan pişmanlıklar olarak avuçlayabilirsiniz.

Ellerinizde tuttuğunuz güllere iyi bakın, yoksa birgün avuçlarınızda acıyla tuttuğunuz, kanatan dikenler kalacak…

Cahide Sultan

************************************************

Şu televizyonla ilgili yazacak ne çok şey var. Yaz yaz bitmiyor farkındaysanız.

Biraz da dua edelim:

Ey bizim her halimizi görüp, bilen Allahım, biliyoruzki bizler içimizdekini değiştirmedikçe, sen toplumu değiştirecek değilsin. Annelerimize bilinç ver, babalarımıza bilinç ver, her birimizi senin dinini dert eden, senin yolunda evlatlar yetiştiren ebevenler eyle.

Kokuşan, bozulan topluma, önü alınmaz fitnelere karşı bize yardım et. İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi de helak etme Allahım!

Evlerimizde başköşelere koyduğumuz fitnevizyondan, tertemiz yuvalarımıza kanallar dolusu pislik akıyor. Sebep olanlara, onlara seyrederek destek olanlara yanlışlarını farkettir. Onları ıslah et. Cümlesini hak yola çevir Ya Rabbi!

“Allah’ım, Senden rahmetini icap ettiren şeyleri, mağfiretini gerektiren şeyleri, bütün günahlardan esen kalmayı, bütün iyilikleri ganimet olarak kazanmayı, cennete nail olmayı ve cehennemden kurtulmayı isterim.” (Müslim)

“Allah’ım, işimi koruyan dinimi ıslah et, geçimimi sağlayan dünyamı ıslah et, dönüp varacağım yer olan ahiretimi ıslah et. Hayatı her hayrı artırmama vesile eyle, ölümü bütün kötülüklerden kurtulmama çare eyle.” (Müslim)

“Allah’ın adıyla, Allah’a tevekkül ediyorum. Allah’ım! sapıtmak ve saptırılmaktan, alçalmak ve alçaltılmaktan, zulmetmek ve zulmedilmekten, bilgisizlikten ve bilgisiz bırakılmaktan Sana sığınırım.” (Tirmizî)

Haydi dostlar sizde bir dua edin. Halimiz, ahvalimiz ortada. Duaya çok ihtiyacımız var.

Cumamız mübarek, dualarımız makbul olsun inşaAllah!

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Cahide ablacım; neler olmuş güzelim sitede. Allah bizleri “BEN” deme afetinden korusun. Yapan, yaptıran sadece ALLAH… Bir haftadır kendime bir ders programı oluşturdum; onu anlatacaktım aslında. TV izlemiyorum biliyorsun ama internetten bazı kanalların ve sitelerin video arşivlerini buldum.Tefsir; ilmihal bilgileri, Kur’an ve hadis konularında eğitici sohbet programlarını günlere böldüm. Her gün yaklaşık 45 dk sırayla izliyorum. Herkese tavsiye ederim; eskiden akşamları sıkılırdım bazen. Şimdi bir an önce işlerim bitse diyorum. Hem böylece arada reklam da olmuyor. Kanalın bir hükmü de kalmıyor. Benim çevremde birisi o bahsettiğiniz kanallardan birini izlediğimi görse adım nelere çıkar, bir bilseniz…Allah fitneden, dedikodudan hepimizi korusun. Rabia-i Adeviyye’ye sormuşlar, sen bu seviyeye nasıl ulaştın diye. Faydasız her şeyi terk edip yalnız gerçek sevgiliye yöneldim, demiş. Hakkıyla anlayıp istifade edenlerden olalım inşallah

  1. Allah razı olsun canım. Rabbim riyadan, kibirden korusun. Tv izlemediğine çok iyi ediyorsun. Bizde de bazı günler hiç açılmaz. Zaten haber dışında neredeyse bir şeye bakılmıyor. Ben de bunları izleyici kardeşlerimden öğreniyorum.
   Demekki akşamlarını hayırlı bir şekilde dolduruyorsun. Maşaallah. Bende isra fm den dersler dinliyorum. Ayrıca Nuretttin Yıldız Hocanın sohbetleride hoşuma gidiyor. Rabbim öğrendikleriyle amel edenlerden eylesin…

   1. Nurettin Yıldız Hocayı bilmiyordum ablacım; onu da araştırıp listeme ekleyeceğim. İnşallah izleyicilerin arasında benim gibi bilgisiz arkadaşlar vardır da onlar da yararlanırlar bu bilgilerden. İnan, öğrendikçe öğrenesim; okudukça okuyasım geliyor. Hiç bitmez bir hazine, gittikçe dalınası bir deniz İslamiyet…Bazen Allah’ım ne güzel bir dini uygun görmüşsün bize diyorum; hele KURAN yorumlarını inceledikçe hayretten hayrete düşüyorum. Nasıl insanlar bunun kul yapısı olduğunu düşünebilir; başlı başına bir mucize KURAN

 2. Seher... says:

  Korkma cahide abla..lütfen söyle,herşeyi..insanlar hakaret etsede anlamasalarda söyle…karanlıkta bir mum yakanlardan ol,belki aydinlanir her yer….hep yanında olacağız..

 3. Canım canı gönülden katılıyorum yazdıklarına zaten anne olupta helede iman sahibi isen katılmamak mümkün değil.internette çocuklarımızı bekleyen tehlikeler ,tam bir felaket.Geçen gün ödev sitelerinden birisinin yan bölümündeki reklamları görünce küçük dilimi yuttum..Aslında bu asrın ve ahir zamanın zorluklarını yaşıyoruz müslümanlar olarak , yazın sokaklar da plajları aratmıyor artık ..Hadi kız evladı olanlar dizi dibinde oturtsun evlerinden televizyonları ve bilgisayarları kaldırarak , erkek çocuklar ne olacak ..
  Okullardaki eğitim de cabası , oğluma öğretmenin yazılıda sorucağım bu kitaptan diyerek verdiği kitabın konusu gençler arası flört..İsterseniz bakabilirsiniz Mo nun gizemi yazarı eskiden çocuk hikayeleri masalları yazan birisi Çocuk utana sıkıla okuduktan sonra kitabı yakarak içindeki nefreti ifade etti..Öğretmenle konuşmak için gittiğimde ise işittiklerimi söylememe gerek yok sanırım.Bu çocuklar meslek sahibi olup ev geçindirmek zorunda , tam bir çıkmaz..Yine hayatla içiçeler her konuda , …

  Benim tezim evlatlarımıza iyi ile kötüyü ayırt etme eğitimi ve terbiyesini utanma duygusunu aile olarak verdiysek , Allah ın izniyle içimiz rahat olabilir…Yani içlerine tohumlar ekmek , terbiye etmek en güzel yol….O zaman arkadaşını seçmesinide bilir ,çevresindekileri oluşturmasınıda Allah ın izniyle…

  Bildiğin gibi cahiliye devrinde cariyeler çıplak olarak kabenin etrafını dolaşırlarmış.Bizim peygamberimiz böyle bir dönemde gelmiş..İslamiyet insanları eğitip , kötülüklerden arındırmış..

  Hep aynı ifadeleri kullanıyorum ama çok önemli gerçekten, Allah cümlemizi Basiret ve Feraset sahibi müslümanlardan eylesin..

  selam ve dua ile..

 4. insan üzülüyor ister istemez benim gibi sert tepki verebiliyor.çocuk söz konusu olduğunda dünya bir yana çocuklar bir yana elimde değil napayım..geleceğin mirasçısı evlatllarımız her zaman her şeyin daha iyisine daha güzeline layıklar…pis bataklıkta görmek istemem evlatlarımızı.emanete hıyanetlik etmemek gerek.hesabı var …
  hayırlı güzel bir gün olsun tüm kardeşlerime…cahide kardeşim Allah senden razı olsun iki cihanda…uyuyan beyinleri silkelemeye devam et lütfen.yanındayız…

 5. rabbimin bir lutfu oldu sanki bu yazı abla..
  ağlayarak yazıyorumki..ne çok ihtiyacım varmış okunaya bunları…
  evimde tv yok binlerce şükür..
  ama kuzuma netten çizgifilm açıyordum..
  şimdi onuda buraktık..3 gündür açmıyorum açmamk için yapmadığım şey kalmadı..
  bazen çok yoruluyorum..bırakayım baksın diyorum ama dişimi sıkıyorum dayanıyorum dayannıyorum..
  ama şu 3 günde okara yıprandım ki..
  işte bu yüzden çok ihtiyacım varmış bunları okumaya.
  çok şükür doğru yoldayım değilmi ablacım..zahmetin sonu rahmet olur değilmi..
  bugün yaptığım fedakarlık bana geri döner değilmi…
  soruyorum çünk duymak istiyrum..
  itiyorum çünki daha şimdiden çok yoruldum…
  onu zaptedmek çok zor..ama kararlıyım inş. yapıcam..
  oğlumu ahirzamanın fitnelerine teslim etmicem..
  inşaallah etmicem..
  ve tüm kardeşlerim etmesin inş.

  1. Nur@ Canım kardeşim çocuklarımızı eğitme yolunda bazen aşırıya kaçtığımız, kendimizi çok sıktığımız zamanlarda olur. Biz her ne kadar iyi niyetle bunları yapsakta, çocuklarda ters tepki oluşturduğu zamanlarda olur. Bu yüzden tamamen kesmek yerine alternatifler oluşturmamız lazım.
   İnternette çok güzel çizgifilmler de var. Araştır mutlaka bulursun. Kontrollü olarak seyrettir. Tamamen kestiğin zaman Allah korusun istemediğin sonuçlar doğabilir.
   Müslüman akıllı insandır. Fevri hareket etmez. İtidali hiçbir zaman elden bırakmayalım. Uyanık olalım canım. Allah kolaylık versin…

   1. ablacım benim kuzum daha 2 yaşında..
    çok erken değilmi..yinede izleteyimmi arada sizce..
    büyüdüğü zaman elbette tamamen kısıtlamam.
    birlikte ailcek te izleriz mutlaka bişeyler..
    ama ben 4,5 yaşına kadar çıkarmayı hedefliyorum çizgifilmi hayatımızdan..
    sence bu yanlışmı..yoksa o yaşa gelince dahamı bağımlı olur bilmediği için…
    gerçekten fikirleriniz çok değerli benim için….

    1. Aaa bak ben kuzunun yaşını bilmiyordum. 2 yaş daha çok erken. 3 yaşından önce tv internet yok. Ondan sonrada kontrollü olarak, senin seçtiklerini izleyebilir.

 6. kınalıkız says:

  Keşke Balıkesir de yaşasaydın , ya da senin gibi düşünen birileri olsaydı yanımda ne olurdu sanki?Mevlam nasip eder mi acaba bana benim gibi birilerini? Öyle özlüyorum ki geride bıraktığım maddiyatsız-çıkarsız-kafa dostlarımı:(( Hergün görmesemde düştüğüm an beni kolumdan tutup kaldırabilecek,ansızın kapısını korkmadan çalabileceğim bir dost….Ne güzel olurdu değil mi? Ya da sadece annem olsaydı sadece annem…Bu gözyaşları onun yanında sevinçten döküldeydi keşke…Yine gurbet dem vurdu bana…

  1. Canım kardeşim benim, bende çok hasretini çekiyorum yakınımda bir dostun…

 7. selamün aleyküm siteyi bir haftadır takip ediyorum çok güzel yorumlar yazılar aslında hepimizin içinde sürekli yer eden ama çoğunlukla aman alıştık artık diyip geçtiğimiz konular bunlar çocuklarımız evde
  esirgesek okulda öğreniyor zaman çok kötü ve zor rabbim hepimizin yardımcısı olsun

 8. zerdali mişmiş says:

  İnsana musibet dört sebeple gelir:
  1) Ya hak ettiği için gelir; sabrederse günahlarına keffaret olur.
  2) Ya daha büyük bir belaya kalkan olarak gelir.
  3) Ya tıpkı yağmuru haber veren fırtına gibi, arkadan gelen nimeti haber verir.
  4) Ya da ahiretteki derecesini katlar
  derdi ve sıkıntısı olan kardeşlerim…mustafa islamoğlu hocanın çok güzel tesbiti..inşallah sıkıntılarımız bizim için birer nimete dönüşür..

  1. zerdali kardeşim senide bir ayrı seviyorum amin kardeşim amin .rabbim sanada kolaylıklar nasip etsin sıkıntılarını gidersin inşallah kardeşim

 9. Züleyha says:

  Sevgili CAHIDE ALLAH sizden razi olsun.Sayenizde Dualarimiz daha uzun ve farkli kim ne derse desin aynen DOGRU söyleyeni 9 köyden Kovarlar!Ben yurtdisinda yasiyorum ve dizileri izlemiyorum herkes kendi düsüncelerini hayata geciriyor gercekmis gibi bizlerde agliyoruz kendi derdimiz yokmus gibi yada seviniyoruz bir nevi kuklalar olmusuz.Ben Internete okumak kendimi gelistirmek icin ve Yemek tarifleri icin bakiyorum.Ama tv biraz daha farkli.Reklam Reklam…Allah`a Emanet olun.Saygilar.

 10. AYŞEGÜL seni çok seviyorum yorumlarını okurken yine göstermiş ayrıcalığını diyorum gülüm.

  1. estağfurullah ablacım o senin inceliğin bende seni çok seviyorum ve yorumlarına bayılıyorum çünkü ne söylemek istiyorsam bazen vakitsizlikten bazende bebğimin gazabına uğradığı için yazamadığım ne varsa senin ve hülyacığımın yorumlarında görüyorum ve derin bir ohhh diyorum benim yerime canlarım yazıvermişler.bende cahide ablam gibi düşünüyorum bu tarz kişiliğe sahip bireyleri hakettiğinden fazla kaale alırsak ve kendileriyle ilgili gündemi gereksiz meşgul edecek zaman ve kelime harcarsak onların kendini birşey zannederek her söylediğiyle dikkat çektiğini sanıp kendisini olduğundan fazla umursadığımızı ve umursanacak bir kişilikmiş gibi düşüneceğini

   1. bu sebeple daha fazla gereksiz kişilere gereksiz laflar etmek yerine gerçekten dua bekleyen kardeşlerim için dua edip asıl olan konuyu dağıtmadan tartışmayı uygun buluyorum.çünkü anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna azzzz ablacım.sevgiyle

 11. AK rumuzlu arkadaş şuanda sizinle çok çok farklı frekanslardayız.Siz takmışsınız at gözlüklerinizi bir kelimeye odaklanmışsınız.O kelimeyi Cahide hanımcığım çocukların şahsına yapmadı.Türkçemizde bazı teşbihler vardır.Zaten 3 yada 4 yaşındaki bir bebek o kelimenin içerdiği anlamı gerçekleştiremez.Orada giydirilen kıyafete binaen söylenmiş kelimedir .Benim sıkıntın neden bir kelimeye takılIp kaldığınızdır.Eğer sadece olumlu bir eleştirel yaklaşımla”evet bende çocuğumu okulda skeçlerde böyle makyajlı ve bu tarz kıyafetlerle sahne almasından hoşnutum” diyorsanız o sizin kişisel hak ve özgürlüğünüzdür ben size saygı duyarım sizin dünya görüşünüz kendinize benim dünya görüşüm kendime.Amma velakin iş nezaman benim özgürlük alanıma kastederse işte ozaman feveran ederim.Biz televizyonumuzu açmış masum bir açıkoturum izlerken araya sıkıştırılan bu masumane yavrularımızın küçücük kadınlar gibi teşhir edilmesini izleyemeyecek bir mahremiyete sahipsek bunun ulu orta yayılıp dökülmesi bizi incitir.Elbette sizin incinmemiş olmanızıda saygıyla karşılarım.Eğer gerçekten incinmiş olsaydınız kavramlar üzerinde durmakta ısrar etmez Cahide hanımcığımın sarfettiği kelimeye takılmaz altta yatan sosyal facianın farkında olmayı yeğlerdiniz.Hiçbirimizin niyet okuyuculuğu gibi üstün meziyetleri yok elbet.Gerçekten” vicdanen rahatsızım” diyorsanız bende ohalde neden çocukların şahsına sarfedilmemiş bir sözü onların şahsına algıladınız çok merak ediyorum doğrusu.Ben sizin 2 yıldır bu siteyi takip ediyor olmanızada inanamıyorum.Öyle olsaydı Cahide hanımı”kaprisli”olmakla suçlayacağınıza nekadar alçakgönüllü yazılan cahilane yorumlara katlanabilen kendisine taş atanlara ekmek uzatan bir kişilik sahibi olduğunu anlardınız.Eğer masumca” ben konuyu yanlış anladım Cahide hanımın ne amaçla söylediğini kendi ağzı ile teyid ettiği bir kelimeyi bu saate kadar taşıyarak sizlerinde hakkına girdim” deseydiniz bende ”ah kardeşim estağfurullah birbirimizi yanlış anlamışız” diyerek gönlünüzü alırdım.Ama görüyorumki inatla aynı kelimeye vurgu yapıyorsunuz.Sizde bu kelimeyi çok kullandınız bugün sizde ozaman çocuklara öyle demek istiyorsunuz diye sorsam ne dersiniz acaba.Birilerini yargılamadan evvel insanlar kendilerini yargılamalı.Kadıncağız sabah ezannıyla kalkar bugün hanımlar benden tarif ister diyerek böreğini açar ahlaki dejenerasyona uğramış toplumu bilinçlendirmek için kafa patlatır mükemmel yazılar yazar kitleleri uyandırır birisi kalkar vay efendim sen çocukların giydiği kıyafet için o kelimeyi neden zikrettin diye fırtınalar koparır.Benim rahatsız olduğum mevzu budur.Tekraren belirteyim siz kızınızı,istediğiniz gibi giydirme özgürlüğüne ve hakkına sahipsiniz.Bizim derdimiz halka dayatılan kültür emperyalizmi ve görmek istemeyeceğimiz görüntülerin ısıtılıp önümüze dayatılması.Umut ediyorumki bu defa nedemek istediğim anlaşılmıştır.Tanımadığım halde kim olursa olsun hayat felsefem insanları kınamamak ve sevmektir.Size kırgınlığım yahut kızgınlığım yok sorun sadece anlaşılamamak.

 12. cahideciğim, senin yazılarını ve bazı olumsuz yorumları gördükçe dayanamıyorum. neden bazı insanlar gerçeklere gözlerini kapayıp birtürlü görmek istemezler hiç anlamam. yazıdan herkes almak istediğini alıyor. ama ne yazıkki doğruyu söyleyeni kimse sevmiyor. etliye sütlüye karışmadan , her telden çalıp burada boş muhabbet yapsaydın herkes severdi. ama yapı meselesi, sen haksızlıklara ve yanlışlara susup seyirci kalamıyorsun. buda benim aklıma mevlananın çok sevdiğim bir sözünü getiriyor.
  yay gibi eğri oldum , elde tuttular beni
  ok gibi doğru oldum, yabana attılar beni
  yay eğridir elde kalır
  ok doğrudur hedefe varır..
  mevlana
  sen doğrularından vazgeçme , yazılarını anlayan anlıyor.amacın hedefini buluyor can kardeşim….

 13. Ben tam 2 buçuk yıldır sizi takip ediyorum ve ilk defa bir yazınız üzerinde size haksızsınız dedim.eminim bugün iyice düşünüp bana hak vereceksin cahide hanım.burda herkes kendince yorum yapıyor.ben yazınıza haksızsınız demedim.sadece o kelimeye takıldım.eğer haklıysam haklı deyin haksızsam haksızsın deyin. ve burdaki herkesde görsün.diyelimki kendi çocuğunuz okulda prenses rolünde oynucak ve biraz yüzüne makyaj yapıldı.birisi geldi ona aşifte gibi olmuşun dedi.siz o çocuğun masum rolde oynadığı oyuna laf söylenmesine ne derdiniz.lüften bunu v
  icdanen düşünün ve eminim bana hak vereceksiniz.

  1. Güzel kardeşim ben o masum çocuklara laf edebilir miyim? Elbette konumuz o çocuklar değil. O görüntülere sebep olanlar. Ailesi, reklamın senaristi her kimse işte. Elbetteki aşufte gibi yani aşufte kıyafetler giyen büyük kadınların kıyafetlerinki giydirilmiş. Yalan mı? Bu toplum nasıl bir tahribata uğratılıyor farkında mısın? Bütün bu rezaletlikler içinde benim sözümün ne önemi var? Sinemde birikmiş acıyı kim anlar, bu yapılanların hesabını kim sorar?

   Ne ben ne de islami bilinç sahibi hiç bir hanım kızına bile isteye makyaj yaptırmaz, bu şekilde giydirmez, dansöz gibi kıvırttırmaz. Velevki bir oyun için olsa bile. Benim kızım bugüne kadar bir tek klip izlememiştir. stv de ki dizilerden bazıları hariç diğer dizilerden hiçbirini seyretmemiştir. Buna asla müsade etmedik ve çocuğun haberi bile yok böyle şeylerden. Ben ve buradaki bir çok insan hayırlı, tertemiz bir nesil için uğraş veriyor.

   Sakın olaki sen bizi önünde çekirdek, karşısında pembe dizisiyle evladını unutmuş annelerle karıştırma. Biz onlardan beriyiz Allahın izniyle.

   Sözümün sonuna kadar arkasındayım. Evet o masum çocukları bir aşufte, bir kokoş gibi hatta dansöz gibi giydirmişler.Vesselam

 14. Canım kardeşlerim lütfen bu tür yorumları fazla önemseyipte kendimizi yormayalım. Olur böyle şeyler. Bakın dua isteyen kardeşlerimiz var. Melek kardeşimiz çok rahatsız. Onun yorumunda geçen kısmı kalınlaştırdım ki farkedesiniz. Ağrılardan duramıyormuş. Lütfen Melek için dua edelim. Daha önemli konularımız var. Boşa zaman harcamayalım dostlar…

 15. Cahide’cim geçmiş olsun demek için gelmiştim, bu güzel yazınla karşılaştım. Bahsettiğin reklamı ilk gördüğümde ben de çok şaşırmıştım. Normal dünya düzeni bu gibi gösterilip çocukların gözlerine bunu alıştırmaya çalışıyorlar. Allah razı olsun senden. Yanlışlıklara söz söylemek lazım. Allah gözü ve kalbi mühürlenmiş olmaktan bizleri korusun. Hayırlı cumalar canım. Allah şifa versin bu arada.

 16. Selamun aleykum değerli mümine kardeşlerim ve cahide ablacım .
  Cumanız mübarek olsun, artık fazla gelemiyorum buralara daha öncede bahsetmiştim nice zamandır hastayım ve hala ağrılarım şiddetle devam ediyor, konudan uzak bir yorum yapıyorum ama sizlerden dualarınızı istiyorum.
  Gıyabımda temiz ağızlarla yapılan duaların kabul olacağına inanıyorum inş. Sağ kulağımın arkasında 2 cm kadar bir kitle var ve o kitlenin ( Kanser ) olup olmadığına dair şu an tahliller yapılıyor ve sonuç bekliyoruz. İki küçük yavrum var Rabbim hakkımda hayırlısı neyse onu göstersin . İşin zor tarafı gurbetteyim be kimsem yok, aileme söyleyemedim akılları bende kalır diye, o yüzden dualarınıza talibim. Allah’a emanet olun değerli kardeşlerim …

  1. melek kardeşim, Rabbim evlatlarının hürmetine sana şifalar versin. öyle üzüldüm, öyle etkilendim ki anlatamam. gurbette olman zor hakikaten. ama kimsem yok deyişine çok içerledim. bana çok dokundu kardeşim. sen orda üzgünken bizim mutlu olmamız zor. buradaki arkadaşların hepsi çok duyarlı insanlar. sen kendini sakın yalnız hissetme. hepimiz sana dua ediyoruz. bundan sonrada dualarımdan seni hiç eksik etmeyeceğim. inşallah iyi haberler alırsın canım. Rabbim sana şifa versin inşallah..

  2. melek kardeşim okudum yorumunu içim cızz etti rabbim inşallah hayırlı haberlerini duyursun kardeşim çok üzüldüm dua edelim sonuçların güzel çıksın rabbimden senin için ve şifa bekleyen tüm kardeşlerim için acil şifalar diliyorum inşallah şafi ismiyle derdine dermen olsun mevlam.amin. amin.amin sağlıcaklakal kardeşim

  3. melekcim canım benim Rabbim tez zamanda şafii ismiyle şifanı versin …bu dertten seni halas eylesin inşallah…4-5 yıl önce benimde sağ kulağımın iç kısmından nohut kadar bir kitle alınmıştı.Allaha hamd olsun temiz çıktı…yalnız bir konuda dikkatini çekmek istiyorum eğer bedeninde böyle bir kitle çıktıysa sonuç temiz bile olsa muhtemelen başka bir yerdede daha sonraki yıllar içinde yeniden farklı bir şekilde çıkabiliyor (Allah korusun)….nitekim benim öyle oldu şu an yine başımda kulağımdaki kitleden çok daha büyük bir kitle ile karşı karşıyayım…başka bir organımda ki hayati önem taşıyor.ağrısı sıkıntısı çok…..mutlaka karın iç batın ultrasson tekkiki yaptır…
   sadece kulağına odaklanma eğer mümkünse tepeden tırnağa check up yaptır.en azından yılda bir kez…genelde ağır bir üzüntü sıkıntı ardından bu tür rahatsızlıklar oluyor…sakın ihmal etme…Rabim yardımcın olsun..

  4. Melek kardesim, allah sifalar versin canim. Dualarimdasin.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: