kokoshabla deodorant

Umursamazlık Eken, Pişmanlık Biçer!

Geçtiğimiz günlerde Ayşegül kardeşimiz, tv de oynatılan bir bebek bezi reklamından bahsetmiş ve reklamda oynatılan çocukların büyükler gibi ve daha kötüsü aşufteler gibi giydirildiğini anlatmıştı. İnternet’te şöyle bir bakınınca bu reklamları bir çok yerde görmeniz mümkün.

Altı üstü bir bez reklamı yapacağım, cebimi dolduracağım diye nasıl böyle bir kepazeliğe imza atılır? Bu insanların çocuğu yok mu? Nerede edep, nerede haya?

Hele güya islami alt yapıya sahip insanların sahibi olduğu sanılan TV grubunun çocuk kanalında, çizgi film aralarında bu reklamın ve daha bir çok yüz kızartıcı reklamın oynatılması, müslümanların, kapitalist sisteme karşı koyamayışının acı bir örneği olsa gerek…

Önce “Hah işte bizimkiler bir tv kurmuş, yaşasın bizimde bir kanalımız var!” diye sevindirik olursunuz. Sonra zamanla nasıl bozulduklarını ağzı açık seyredersiniz. Başta içinde kadın olan reklamları bile yayınlamayanlar, zamanla alıştıra alıştıra ortamı yumuşatırlar! Birde bakarsınız ki, hafiften dekolteli sazendeler sizin kanalda kıvırtıyor. Mümin kardeşiniz de utangaç tavırlarla kenarda alkış tutuyor

Sonra gelsin ağda, orkid reklamları ve bilimum kadınsı reklamlar. Dinde vardır elbet buna da açık bir kapı! Hükümleri biraz ordan, biraz burdan kırparsın, kendi kalıbına oturtursun! Oh ne ala, ne ala!!!

Sadece bir grubun kanallarından bahsetmiyorum. İslami diye bildiğimiz tüm kanalların ilk halleri ve şimdiki hallerinden bahsediyorum.

Benim televizyonum yok, bana ne demeyin sakın. Bu ülkenin yüzde 80 i TV sahibi. Bugün en fakir ailelerin bile ekmeği olmasa TV si var. Yaşadığım şu küçük yerde insanların dizilerden, saçma sapan programlardan nasıl etkilendiğini görüyorum. İnanması zor belki ama bazıları bu dizilerin gerçek olduğunu sanıyor. Genç kızlar, çocuklar utanma nedir bilmiyor. Ben giydiği kıyafete bakmaya haya ediyorum da, o giymeye haya etmiyor.

Üzülerek söylüyorum, küçük çocuklar masumiyetliklerini kaybediyorlar. Özel hayata dair ne varsa altı yaşındaki çocuk biliyor. Siz çocuğunuzu her türlü pislikten uzak tutup okula gönderiyorsunuz. Okuldaki arkadaşları sizin yedi yılda yaptığınızı bir kaç ayda yerle yeksan  ediyor.

Toplumda Pedofililer artıyor. Bunlar küçük yaştaki çocuklara cinsel bir obje gibi bakıyor.

İnternet ve TV deki ahlaksız görüntüler bir nesli harap ediyor.  Anne babalar duyarsız, umursamaz. “Ben işteyken, çocuk evde internet başında ne yaptığını bilmiyorum” diyor bir anne. Bu ne rahatlık, nasıl bir aymazlık!

Çocuğuna sahip çıkmayan, ne yaptığını umursamayan, çocuğu için yanmayan anneleri şiddetle kınıyorum! Çünkü onun çocuğu sizin emek verdiğiniz çocuğu kötü etkiliyor. Ruhunu yaralıyor. Her birimiz diğerimizden sorumluyuz. Bir toplumda kötülerin çıkardığı yangın iyileri de yakıyor…

Gün be gün büyüyen bu ahlaksızlığa, içimde haykırma mahiyetinde cümleler taşıyorum. Ne konuşmakla, ne yazmakla bitmiyor…

Lütfen anneler, yarın çok geç olabilir. Bugün gösterdiğiniz umursamazlığı yarın dönüşü olmayan pişmanlıklar olarak avuçlayabilirsiniz.

Ellerinizde tuttuğunuz güllere iyi bakın, yoksa birgün avuçlarınızda acıyla tuttuğunuz, kanatan dikenler kalacak…

Cahide Sultan

************************************************

Şu televizyonla ilgili yazacak ne çok şey var. Yaz yaz bitmiyor farkındaysanız.

Biraz da dua edelim:

Ey bizim her halimizi görüp, bilen Allahım, biliyoruzki bizler içimizdekini değiştirmedikçe, sen toplumu değiştirecek değilsin. Annelerimize bilinç ver, babalarımıza bilinç ver, her birimizi senin dinini dert eden, senin yolunda evlatlar yetiştiren ebevenler eyle.

Kokuşan, bozulan topluma, önü alınmaz fitnelere karşı bize yardım et. İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi de helak etme Allahım!

Evlerimizde başköşelere koyduğumuz fitnevizyondan, tertemiz yuvalarımıza kanallar dolusu pislik akıyor. Sebep olanlara, onlara seyrederek destek olanlara yanlışlarını farkettir. Onları ıslah et. Cümlesini hak yola çevir Ya Rabbi!

“Allah’ım, Senden rahmetini icap ettiren şeyleri, mağfiretini gerektiren şeyleri, bütün günahlardan esen kalmayı, bütün iyilikleri ganimet olarak kazanmayı, cennete nail olmayı ve cehennemden kurtulmayı isterim.” (Müslim)

“Allah’ım, işimi koruyan dinimi ıslah et, geçimimi sağlayan dünyamı ıslah et, dönüp varacağım yer olan ahiretimi ıslah et. Hayatı her hayrı artırmama vesile eyle, ölümü bütün kötülüklerden kurtulmama çare eyle.” (Müslim)

“Allah’ın adıyla, Allah’a tevekkül ediyorum. Allah’ım! sapıtmak ve saptırılmaktan, alçalmak ve alçaltılmaktan, zulmetmek ve zulmedilmekten, bilgisizlikten ve bilgisiz bırakılmaktan Sana sığınırım.” (Tirmizî)

Haydi dostlar sizde bir dua edin. Halimiz, ahvalimiz ortada. Duaya çok ihtiyacımız var.

Cumamız mübarek, dualarımız makbul olsun inşaAllah!

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. cahidem nolur yazmayı sakın bırakma rabbim kalemine kuvvet versin hep doğruları yazmayı nasip etsin bende bahsettiğin reklamı ve daha da iğrenç olan adaya düşen kadını anlatan reklamı görünce neden tepki göstermiyoruz diye üzülürken senin yazını gördüm yüreğime su sepildi hiç birşey yapamıyorsak da buğz edelim imanın en zayıfı olsada …rabbim sözünü geçkin etsin inş allaha emanet ol canımın içi…

 2. bir sattir emek çekip konuyla ilgili yazdığım yorum bebeğin tek tuşa dokunmasıyla uçtu gitti arkadaşlar ve çok kızdım sinirden ağlıyorum valla yapcak bişey yok tek diyeceğim çocuklarımız bu toplumun gelecekteki yapı taşlarıdır ileride aldığı ilk darbede yıkılıp yerle yeksan olmuş yapılarınız olmasın istiyorsanız yapılarınızın temelini kaliteli ve sağlam yoğurulmuş bir malzemeyle atınki sonradan vicdan azabı duyup malzemaden çok çalmışım demiyesiniz ve eserinizden geriye bir enkaz toplamayasınız.unutmayın eserler içeriklerinden çok o eseri inşa edip o hale getirenle anılırlar.cümleten hayırlı bir cuma ve dualarınızın kabulü için amin diyerek noktalıyım.sağlıcaklakalın

 3. “Ellerinizde tuttuğunuz güllere iyi bakın, yoksa birgün avuçlarınızda acıyla tuttuğunuz, kanatan dikenler kalacak…” demişsiniz ya yazınızı baştan sona iki defa okudum Cahide hanım. Yüreğinize sağlık. Yaşadığımız gerçekleri öyle güzel anlatmışsınız ki söyleyecek söz bulamıyorum. Ben sizi portakal ağacından buldum. İyiki de bulmuşum. yaklaşık bir haftadır sitenize her gün uğruyorum. Güzel yazılarınız ve yemek tarifleriniz için çok teşekkürler.

 4. ak rumuzlu arkadaş, lütfen birbirimizi çok iyi tanımadan buradaki birkaç cümle yüzünden yargılamayalım. kendiside anne olan ve gece gündüz parmakları acıyana kadar burada bizi bilinçlendirmeye çalışan , küçücük bir böceği bile öldüremeyen, sokak kedilerini alıp günlerce evinde besleyen, hiç tanımadığı insanların derdine ağlayan, bu sebepten uykuları kaçan ve neredeyse sağlığından olan, asla kötü amacı ve kötü niyeti olmayan, derdinizi anlattığınızda ağlayan, mutluluğunuzda sizinle birlikte çocuk gibi coşan, dostlarını ve tüm insanları kırmaktan çok korkan, bugüne kadar tanıdığım yüreği en büyük insan olan cahideye haksızlık ediyorsun. sözlerinde hiçbir yanlış olmadığını sende biliyorsun. ama ya anlamak istemiyorsun, yada biyerlere çekmeye çalışıyorsun. cahide bunu yapmadığı halde, onu suçladığın haksızlığı aslında sen yapıyorsun. bunca insan ne demek istediğini yanlış anladıda bir sen mi doğru anladın? lütfen okuduğunuz yada dinlediğiniz şeylerden doğru anlamları çıkarın kardeşim. emin olun, ozaman çok daha iyi ve doğru şeyler öğrenirsiniz. daima yıkıcı değil, yapıcı olursak, toplumu doğru yöne sevketmeye çalışan bir insanı doğru anlarsak bayağı yol katetmiş oluruz. bırakın artık herşeye muhalefet olan yanlış düşünceleri bir kenara ve yazıyı bikezde iyi niyetle okuyun derim kardeşim..

 5. Sizi keşfedeli bir iki gün oldu.Bir çok konuda yazdıklarınızın altına ben de imzamı atabilirim.Özellikle tesettüre giremeyen ”kapalı” kızlarımız,kadınlarımız için yazdıklarınıza can-ı gönülden katılıyorum.Ve o yazınızdan dolayı teşekkür ediyorum.
  Benim özellikle değinmek istediğim bir konu var:Sanıyorum burada ince hassasiyetlere sahip olan tüm kardeşlerim doktora gittiğinde kendisi gibi hassasiyetlere sahip ellere teslim olmak ister.Kendisi gibi İslam üzere yaşamaya çalışan birisine muayene olmak,bebeğinin beslenmesi konusunda sünnetlere dikkat ederek tavsiye verecek doktorlara gitmek ister.Ya da okulda çocuğunu teslim ettiği öğretmeninin de kendisi gibi Allah’ı anlatmasını ister çocuğuna.
  Ben bir hekimim,Müslüman’ca yaşamaya çalışan bir kadınım.Geçen yıl evlendim.Ve o zamandan beri çalışmak-çalışmamak arasında gidip geliyordum.Ben de hastaneye gittiğimde kendim gibi insanlara muayene olmak,danışmak istiyorum elbette.Fakat bizim gibi düşünen herkes çalışmayayım derse böyle bir şey nasıl mümkün olabilir?
  Bir kısmımızın da iyi niyetler ve insanlarımıza hizmet etmek adına,belki vicdani hesaplaşmalarla boğuşarak bu fedakarlığı yapması gerekir.
  Bu nedenle bir süredir çalışmadığım halde,kafamdaki soru işaretlerine cevap bulmuş bir şekilde (çok şükür) çalışmaya başlayacağım inşallah.
  Elbette çocuklarımın hep yanında olmayı ister gönlüm.Fakat alnı secdeye değen,çalışmayan,buna rağmen çocuklarına iyi bir anne olamadığını gözlemlediğim hanımlar da oluyor.Yani aynı sebepler bazen aynı sonuçları doğurmuyor.
  Dolayısıyla hayatlarımız bunca birbirinden bağımsız,fakat aslında sıkı sıkı bağlı parametreyle örülüyken,genellemeler yapamıyorken;bir birimizi yüreklendirelim inşallah.Çünkü bazen okuduğumuz bir cümle şevkimizi kırabilir,bizi geriye itebilir.
  Hayırlı cumalar..

 6. fatma aliye says:

  CUMANIZ MÜBAREK OLSUN…SAKİN OLALIM Kİ TEHLİKELERİ DOĞRU YORUMLAYABİLELİM…SORUNUMUZ TV CANAVARI,SON İKİ HAFTADIR BİR KANALDA SUBLİMİNAL MESAJDAN BAHSEDİLİYOR.DEHŞET VERİCİ… PROGRAMDA ALINTI YAPILAN PAPAZ TÜM İNSANLIĞA SESLENİYOR’İSA (as) AŞKINA BU OLANLARA SON VERİLSİN’…ÖZELLİKLE ÇİZGİ FİLMLER…NE OLUR DİKKAT…HELAL GIDA SERTİFİKASI GİBİ SERTİFİKALAR OLMALI ASLINDA…

 7. hayırlı cumalar cahidem ve tüm dostlar, konuş konuş bitmeyecek iki konu varsa biri tv, biride çocuk eğitimidir. ama ne tuhaftır ki ikisi birbiriyle çok bağlantılı. tv nin biz büyüklerin bile üzerinde çok etkisi varken çocuklardada olması çok normal. üstelik kocaman insanlar izlediği şeylerin dorumu yanlış mı olduğunu ayırd edemiyorken küçücük çocuk bunu nasıl ayırdetsin. malesef tv herkesin izlediği kimseye yasak getirilmeyen bir alet. cahideninde dediği gibi evinde ekmeği olmayanın bile tv si var. onsuz yaşayamaz bir toplum olduk. bahsedilen reklamı ayşegül uyardıktan sonra bende izledim. gerçekten abartılacak kadar var. toplum hep düzgün insanlardan ibaret değil. sapıkça düşünen hasta beyinlerle dolu ortalık. aynen bizim izlediğimiz gibi onlarda izliyorlar ve malesef onlar okadarda iyi niyetle izlemiyorlar. görsel medyayı doğru kullanan hiç bir kanal kalmadı artık. çizgi filmler bile saçmalıklarla dolu. kızım küçükken onunla birlikte izlediğim bir çizgi film beni hayrete düşürmüştü. o günden sonra kendim denetlemeden çizgi filmde dahil hiçbirşey izletmedim. bugün , çok güzel bir tevafuktur ki, hanımlar buyrun programındada çocuk eğitimi üzerine konuşuldu. bilmediğimiz yada doğru sandığımız, ancak uyarıldığında yanlışlığını farkettiğimiz öyle çok şey var ki. hissettirmeden içten içten öyle güzel ve öyle kurnazca mesajlarla bozuyorlar ki bizi, farkında bile olmuyoruz. çok sevdiğim bir hoca, tv izliyormusunuz sorusuna ”hayır” diye cevap vermşti. soran kişilrde, ” hocam biz izliyoruz ama sadece eğitici dini programları izliyoruz” dediler. buna karşılık hoca, ” bir kavanoz balın içine birkaç damla zehir koysam ve karıştısam, o balı yermisiniz?” diye sordu. ” hayır hocam asla yemeyiz” dediler. bunun üzerine hocada,” tv izlemek aynı buna benzer, güzel güzel beslendiğinizi , çok faydalı bilgiler öğrendiğinizi , iyiyi kötüyü ayırd ettiğinizi sanırsınız, ama o aradaki küçücük reklam bile sizi zehirlemeye yeter” demişti. bunu dinlediğim günden beri neredeyse hiç tv izlemiyorum. ama cahideninde dediği gibi sadece kendimizi kurtarmakla olmuyor. çocuğumuz, yakınlarımız ve tüm toplum izliyor. orada kötü etkilenen kimsenin bizede tüm toplumada çok zararı oluyor. malesef böyle böyle bozuluyoruz işte. yapılan uyarıları iyi yönde algılar ve iyi niyetle değerlendirisek çok şey değişecektir.. cahideminde dediği gibi söylenecek çok söz var. annelere çok iş düşüyor..
  cahidem, güzel dualarına ve buradaki tüm dostların dualarına gönülden amin diyorum.. Allah a emanet olun..

 8. MİSAFİR rumuzlu arkadaş benim aldığım kültürde misafir başa tac edilir yemeğin iyisi ikram edilir minderin yumuşağı altına serilir.Hoşgeldiniz safalar getirdinizde ben sizin meramınızı pek anlayamadım.Hücceten siteye yorum yazanları almışsınız hedef tahtanıza.Çocuklarınızın dersleri nasıl diye sormuşsunuz Allaah kem gözden saklasın ortancam okul birinciliklerine sahip.Diğerleride maşaallah öğretmenlerinin ve sınıflarının gözde çocukları öövünmek için değil sorduğunuz soruya cevaben söylüyorum.Bizler interneti hayırlı amçlar için kullanıyoruz.Bu sitede insanlar bilmedikleri yemekleri öğreniyor.Ben daha yeni tanışmama rağmen mutfak kültürüm biranda zenginleşti.Burada insanlar birbirleriyle samimi selamlaşmalar ve birbirlerine riyasız dualar yaparlar.Hiçbirimiz ne iş yaptığımızı nekadar zengin yada fakir olduğumuzu anlatmayız.Bizler sırfAllah için birbirimizi severiz.Biz evlatlarımızın nasıl yetiştirilmesi gerektiğinide çok iyi biliriz.Biz münafık yada iki yüzlü yada çift karekterli çocukların nasıl ortamlarda yetiştiğini biliriz bundan hiç kuşkunuz olmasın.Elimizin altında bulunan internet teknolojinin nimetini nasıl sarfedeceğimizide biliriz.Siz kendinizi layüselmi sanıyorsunuz.Biz elbette iyi haberler isreiz biz sadaka ve zekat müessesesini kulllanırız.Neden toptancı bir bakış açısıyla bize bu denli öfkeli olduğunuzu anlamıyorumAma kuvvetli hislerim sizin büyük bir mağduriyet yşadığınızı bana düşündürdü.Siz hernekadar bize suizanda bulunsanızda ben sizin mağduriyetiniz yada sıkıntınız ne ise onun giderilmesi için bugün Cuma dualar boş çevirilmez sizin için dua edeceğim.

  1. Gül hanımcığım bu yorum spam olarak algılanmış. Bu yorumlar daha gizli bir yerde tutulduğu için ben yeni farkedip onayladım. hakkınızı helal edin.

 9. ayşegül mimoza ve cahide hanım ben sadece o kelimeyi size yakıştıramadığım için bu yorumu yazma gereği duydum.yoksa yorumuma bakarsanız zaten yazdıklarınızı onayladığımı sizde pekala görüyorsunuz.o çocuklardan biri sizin yakınız olsa ve o çocuğa böyle hitap ettiğinizi yakınınız görse siz napardınız. bi düşünün.ayrıca MİMOZA benim hoşuma giden bişey yok ortada bilip bilmeden lütfen yorum yapma.KEŞKE O KELİME YERİNE BAŞKA Bİ KELİME kullansaydın benim demek istediğim bu

  1. sevgili kardeşim şükür ki etrafımda böyle olaylara duyarsız ve böyle hadsiz kişiler yok ve emin olki benim bir yakınımda veya akrabamda böyle bir olaya şahit olsaydım aynı tepkiyi verir aynı tavırla yaklaşırdım olaya.ne yani konu başkalarına gelince farklı benim aileme gelince farklımı oluyor sorun aynı ben hayatım boyunca gördüğüm hiçbir yanlışa susmadım kimseyede gönlü olsun yaltaklanayım filan diye istediği gibi davranmadım.tüm samimiyetimle söylüyorumki gördüğüm yanlış neyse müdahale edrim isterse babamın oğlu olsun

 10. Hayirli cumalar bacim, yüregine saglik,herzaman oldugu gibi yazin yorumun mükemmel. Senin yazdiklarinin üzerine ilave edecek birsey bulamiyorum. Bizlerin sessiz düsüncelerine tercuman oluyorsun.Eskiden ar, edep, terbiye, ayip diye birsey vardi. Simdi ise ahlaksizlik almis basini gidiyor.Allah sonumuzu hayr etsin. ôpuyorum güzel yanaklarindan.

 11. Ak rumuzlu arkadaş neden çocukları teşhir ednlere aynı cesaretle mahkemelik olursunuz diye çıkışamıyorsunuzda yapılan yanlışı dile getirip o masum yavruların hakkını arayan bu cesur hanımefendiyi tehdit ediyorsunuz.Hiçyakıştıramıyorum böyle düşünenelere.Demekki yapılan o reklam sizinde hoşunuza gitmiş.Orada kullanılan o kelime çocukların öyle olmadığı halde öyle olmaya çalıştırılmasına karşı kullanılmıştır idrak edemiyormusunuz yoksa sizde reklamı tasvipmi ediyorsunuz.Cahide hanımki sokakta üşüyen bir kedinin vebalini sorumluluğunu hissedecek kadar duyarlı masum bebelerin onurunu iffetini mahremiyetini savunacak kadar yürekli bir insandır.Ama sizin amacınız üzüm yemek değilde bağcıyı dövmek ise vurun abalıya vurun sizde vurunki bu ülkede yaşanılan olumsuzlukların üstü hep örtbas edilsin bravo tebrikler .Yanlışı yapanı değilde yanlışı eleştireni suçlamak nasıl bir vicdandır anlamak imkansız.

  1. ağzına sağlık ablacım çok haklısın zira ben artık bazı kişilerin sırf laf olsun diye yorum yaptığına inanıyorum olaylar çokta umurlarında değil demekki bu yüzden dikkat çekmeye çalışanıda dövmekter beter ediyorlar.boşuna demiyor büyükler KONUŞMAYI BİLİYORSAN KONUŞ FEYİZ ALSINLAR,KONUŞMAYI BİLMİYORSAN SUSTA ADAM SANSINLAR..neyse ablacım çok kızdımda kelimelerime hakim olamıyorum hayırlı cumalar diliyip kaçayım en iyisi

 12. ahh ablacım

  o reklamlardan önce çocukların beyinlerini yıkayan çizgi filmler izletildi…
  mesela şirinler diye bir çizgi film vardı. görünüşte gerçekten şirindiler ama verdikleri mesaj neydi
  doğa ana, tabiat baba, zaman baba, sihir, büyü
  sonra tavşan vardı , hani meşhurr amerikan çizgi filmi bugs bunny mi neydi adı, şiddet öğterildi orda çocuklara, haksızlık yapmayı öğrettiler. ne kadar haksızda olsa hiç yenilmedi o tavşan
  sonra he-man vardı gölgelerin gücü adına diye bağırırdı bütün çocuklar tv başına toplanırdı bende dahil 🙁 bizim evde ben küçükken tv yoktu ama komşuya giderdim izlemek için.
  bir yaz boyu he-man gibi dolaştım. 🙁

  eskiden kadınlara özel reklamlar yapılırken dikkat edilirdi biiraz, sonra birden kızlar erkeklere pediniz varmı diye sormaya başladı çok normal bişeymiş gibi….
  yani kurbaya misali yavaş yavaş ısıttılar bizi…
  diziler, filmler derken aile bağları koptu
  aynı evde her oda da bir tv var artık, herkes bi odada kimsenin kimseyi gördüğü yok
  kadın kocasına bak sen bana bu dizideki gibi sözler söylemiyorsun, o takılardan bende istiyorum diye dırdırlanmaya başladı.
  ev içi huzursuzluk arttı, sohbet diye birşey kalmadı evlerde
  komşusu komşusunu ziyarete giderken tv. programına göre gider oldu 🙁

  şimdi sıra minik bebeklerimizde
  reklamlarda bebekler popolarını sallarken evde de anneler bebeklerine sende öyle yap yavrum diyor kaç kişide şahit oldum 🙁

  ve birine bunlar iyi şeyler değil dediğim zaman amannnn sende herşeyi de kötü algılamayın canım diyip duruyorlar

  birileri aşıyı çok sağlam yaptı malesef toplum olarak toparlanamaz olduk

  Rabbim uyandırsın cümlemizi
  Amin….

  hayırlı cumalar….

  1. amin kardeşim amin.aynen katılıyorum yazdıklarına

 13. Selamunaleyküm ben mail adresimi daha bugün aldım bir aydır sizi takip ediyorum .Cahide hanım size hayran kaldım hergün sizi takip ediyorum Rabbim sizin gibi insanların sayılarını arttırsın .bilgisayarla pek işim olmaz ama şimdi her gün sizi takip etmek için bi 10-15 dk açıyorum sırf size ulaşabilmek için mail adresi aldım ben 3 çocuk annesiyim sizin yazılarınızdan çok faydalanıyorum bir gün yazınız güncellenmese üzülüyorum bugün bahsettiğiniz reklam benide çok rahatsız etti ama ne yapabiliriz diyoruz ve zamanla birde bakmışız alışıp durumu kabullenmişiz malesef RABBİM uyanık olmayı nasip etsin ben çocukken ped reklamı çıktığı zaman evimizde kanal değiştirilirdi şimdi bakıyorum biz ne kadar değiştik .Cumanız mübarek olsun hayırlara vesile olsun .bundan sonra yorumlarımla sizin sıkı takipçiniz olmaya devam edicem sizde bizi bırakmayın inşaALLAH selametle hayırlı cumalar….

 14. zerdali mişmiş says:

  misafir rumuzlu kardeşim çok güzel yazmışsın da inan sen buradakileri ve ne dertleri olduğunu da bilmiyorsun.kimsenin hayatı güllük gülistanlık değil..o evinde geceli gündüzlü lambası yanan ve hastası olanlardan biride benim..ve zannetmeki akşama kadar internet başındayız.en fazla 1 saat bakarım fazlası sıkar zaten.girdiğim ve alıştığım birkaç islami site,gazete ve birkaç yemek bloğu ile hamdolsunki tanışma lütfuna sahip olduğum CAHİDEM var..ona uğrayıp hal hatır sormadan güzel paylaşımlarından faydalanmadan güne eksik başlamış gibi oluyorum..allah için yola çıktık,Allah için çarpan kalpler bulduk,ve biz bu ortamı çok sevdik..buraya yazan birçok hanım çocukları konusunda çok hassas merak etme..samimiyetle inanıyorum ki evladım benim yanımda nasılsa başka yerdede öyle..kızım okuldan gelince 1 saat okul muhabbeti yapar.ne konuşuldu ne dedi..cuma dualarımıza baktıysanız eğer ne dertlere de dua ettiğimizi görürsünüz.karşıdan bakıp boş konuşanlardan da değiliz..açsanda yüreğimizi ne dertlerimiz var bir görsen..belki sen oturduğu yerden ahkam kesenler olarak görüyorsun meseleyi ama inan öyle değil..müminlerin kardeşliğini,ve derdi ile dertlenmesi gerektiğini biz iyi biliyoruz..komşusu açken tok yatan bizden değildir hadisinide biliriz..kimse kendi için yaşamıyor ve çevresindeki dertlere duyarsız değil..kulluk bilincinde olan hiç bir insana yakışmaz zaten..selametle..

  1. zerdalim, yüreğine, bileğine sağlık can kardeşim.çok seviyorum seni..

 15. Zaten çocuk kendi giyinemez öyle onları giyindiren birileri var.her ne olursa olsun hiç bir insan için dünyanın en kötü insanı dahi olsa aşufteler gibi diyemezsiniz.biz müslümanlara insanları yargılamak yakışmaz.Ayrıca ben sitenizi uzun zamandır takip ediyorum.Sizde çok kaprisli bir insasınız ama ben bunu size diyemem bana yakışmaz.hep olumsuz yazılan yorumlarınıza hemen tepki gösteriyosunuz.bence biraz daha yazılarınızda insaflı olun kendi çocuğunuz yerine koyun.

 16. misafir says:

  sormak isterim sizlere ki ; televizyondan daha beter bir icat oldugundan bahsedilen internet ile isiniz nedir o vakit ? burda ne yapiyorsunuz ? hangileriniz cocuklarinizin derslerine kolaylik saglamak icin cabaliyorsunuz ? kotu niyetle sormuyorum bunlari sadece merak ediyorum . evlatlariniza yetisebilmeye cabaliyor musunuz hic ? ve ne yaziktir ki Allah in kullarini , “Hah işte bizimkiler bir tv kurmuş, yaşasın bizimde bir kanalımız var!” cumlesiyle ayirmaya kendinizde yetki gorebiliyorsunuz . bu yorumumu yayinlayacaginizi dusunmuyorum . sadece sormak istiyorum . o reklamlari tasvip etmiyorum evet . sonuna kadar uzucu ve yikici . ama sizlere sesleniyorum , sizler evlatlariniza bagirip kizip komsu teyzeler onunde kucuk dusurup , erkek cocuklarinizi baska turlu ‘sen erkeksin ‘ diye yetistiren , kiz evlatlarina baski uygulayan anneler misiniz ? o zaman , ilerde o yayinlari izleyecek , baskinizdan bunalan gencleri sizler yetistiriyorsunuz . Dinde zorlama yoktur , gonul istegi vardir . evlatlarinizin sizin yaninizdaki degil heryerdeki hareketlerinden sorumlusunuz . sizi gormeye geldiginde istediginiz gibi olan ama arkadaslarinin yaninda bambaska bir hale burunen evlatlar ise istediginiz boyle devam edin . Ayrica , dedigim gibi hic tasvip etmiyorum ama o reklamlarda cocuklar niye oynar bilemezsiniz bu yuzden de elestiremezsiniz . O reklami yapani ve firmayi elestirmelisiniz . Belki yavrucak hasta olan bir aile ferdi icin oynadi , aile oynatmak zorunda kaldi . Once kendi hayatlarinizla ilgili bildiklerinizi bir gozden gecirin lutfen . sonra baska hayatlari elestirin .

  Sokaginizda , geceli gunduzlu isigi yanan bir apartman dairesinin icinde hasta mi var bilemezsiniz. Bakis acinizi degistirin biraz .Zahiri den batini ye gecmeye calisin … Evlatlariniza bagirmayin ..goruyorum , Cahide Hanim in deyimiyle sizlerden kisiler yolda giderken kucuk cocuklarina bagiriyor , gozlerini aca aca cocuklarini sarsarak azarliyorlar . Sebebi ise , ufacik bir oyuncak. Ey bunu yapan anneler , kendi isteklerinizden vazgecmiyorsunuz ama . Eslerinize , bilezik yuzuk icin akla alinmayacak sartlar kosuyorsunuz . Hatta yuva kuruyorsunuz . Bir izleyiciniz bahsetmis , 15 yasinda evlendirilince kizlar olay oluyor , buna kimse birsey yapmiyor demis . Evlendirilmek zor bir seydir . Sadece kisinin kendisini ilgilendirdigi , kor ates onun yureginde ruhunda yandigi icin sizlerin evlatlariniza zarar gelmez , bu yuzden de sizin icin o kadar onem arzetmez . Haklisiniz . Siz , Dost TV yi oven , Iyi Haberler isteyen sayin okuyucu … Bir suru ac , muhtac , hasta insan var yurdumuzda . Muslumanlik bize Iyi Haberleri degil gercekleri gormemizi emrediyor . Lutfen … Lutfen …
  Burda yorumlar yapiliyor , sozler soyleniyor ve yorumlarda taslar atiliyor …

  Hz Isa (a.s) ; Ilk tasi gunahsiz olaniniz atsin buyurmuslardir . Kendimize donup bakalim lutfen …. Hepimiz ..

  1. Ben hakaret içermemesi kaydıyla işime gelmeyen yorumlarıda onaylarım kardeşim kalbin müsterih olsun. Dinimizde “sadece günahsızlar tebliğ yapsın” gibi bir emir yok. Hepimizin az çok günahı, kusuru var. Her müslüman gördüğü yanlışları elinden geldiği kadarıyla uyarmak, doğruyu hatırlatmak zorunda. Benim yazma yeteneğim var yazıyorum. Senin anlatma yeteneğin var anlatırsın. Herkes kendine göre birbirini uyararak toplumu temizlemek için gayret gösterecek.

   Herkesi yada benim izleyicilerimin hepsini bahsettiğin hataları yapan kişiler olarak gösteremezsin. Çünkü burada gerçekten kaliteli insanlar var ve ben çoğu zaman onlardan feyz alıyorum.

   İnternet faydalı kullanılırsa güzel bir nimet. Kimse akşama kadar mutfakta veya yer silerek yada çocuğuyla oynayarak gün geçiremez. Her işin bir ölçüsü var. Faydalanmak maksadıyla interneti kullanan insanlara bu saatte ne işin var burada diyerek suçlu konumuna düşürmeye kimsenin hakkı yok.

   Sapla samanı birbirine karıştırmayalım lütfen!

   1. Cahidecim sonuna kadar katılıyorum kardeşim sana.Allah ilmini ve azmini daha da arttırsın İnşaAllah.Meyva veren ağaç taşlanırmış.Kimsenin dediğine aldırma canım.senin yazılarını okurken sanki Emine Şenlikoğlu nun kitabını okuyormuşum gibi geliyor.Tam hayatın gerçeklerini ele alıyorsun.Selametle…

    1. misafir says:

     Cahide Hanim ,
     Sayfanizda yazimla ilgili yapilan yorumlari okudum . Siz ve takipcileriniz tabii ki dilediginizi dilediginiz sekilde ifade etmek de ozgursunuz . Ancak , gereksiz kisiler vb soylemler , Allah in yarattigi kullara soylenmemeli diye dusunuyorum . Kaldi ki , benim nasil bir insan oldugumu da sizler bilmiyorsunuz . Hatta ben , sizler hakkinda yorum ve yazilarinizi okumak sebebiyle daha bilgi sahibiyim denebilir . Ben , cok sukur ki hic bir zaman sapla samani birbirine karistirmadim . Bu kadar sinirlenmenize ise anlam veremedim . Kaldi ki ; acikca suclanan ben oluyorum . Ben , ne takipcilerinizi ne sizi olmadiginiz sekilde gostermeye calistim . Yazimi okursaniz , ‘ Ey bunu yapan anneler ‘ diyorum . ‘Ey bu siteyi takip edenler degil’ ayrica , ben kisilik olarak insanlari suclayan biri degilim . Ben , sadece uyari yaptim . Sizler ise , Zerdali Hanimefendiyi tenzih ederek soyluyorum bunu , yorumlarinizda kusura bakmayin ama cizgileri asan sozler sarfettiniz .
     Mimoza Hanimefendi ; Allah a cok sukur , bir magduriyetim olmadi . Ama ileride olabilir . Allah bilir . Ayrica , ben evlatlarinizin ders ve karne durumlarini sormadim . Allah sagliklarini daim etsin ve herkesin evladini bagislasin . Ayrica , suizan da yapmadim . Ama yapilan yorumlarin buyuk kismi benim hakkimda yapilan suizan ile dolup tasmaktadir .
     Aysegul Hanimefendi ,
     ‘ama söylemeliyimki burası senin sanal alemde vakit geçirip sörf yaptığın bir sürü lüzumsuz meşguliyetin olduğu sitelere hiç benzemez.’ boyle soylemissiniz .Yazinizin devaminda ‘ bu sebepten lütfen yorum yaparken hayatlarına dair en ufak bir fikir sahibi olmadığınız kişiler hakkında bu kadar olumsuz ve karalayıcı düşünmek yerine sadece konuyla ilgili fikirlerinizi paylaşın.’ boyle bir soyleminiz de var . Pekii , sormak isterim ki siz nasil boyle iki tezat dusunceyi bir araya koyabiliyorsunuz ? Ayrica ben , sizlere oylesiniz demedim . Maalesef boyle seyler oluyor dedim . Ve yazimi lutfen kendimize bakalim diyerek

     1. misafir says:

      bitirdim . Ben , biz , herkes , hepimiz …
      Aysegul Hanimefendi , sormak isterim size ; siz benim hayatim hakkinda fikir sahibi misiniz ? Ve de ‘ gereksiz kisiler ‘ lafini nasil kullanabilirsiniz ? Sizin gereksiz kisiler dedikleriniz ; Allah ( c.c ) in yarattigi kullardir . Lutfen soylemlerinizi gozden geciriniz . Rica ederim . Ayrica , gereksiz olarak nitelendirdiginiz kisilerin belki size yararlarinin dokundugu bir durum olmustur ya da ileride olacaktir bilebilir misiniz ? Hic birimiz bilemeyiz .
      Zerdali Hanimefendi , yorumunuz icin size can-i gonulden tesekkur ederim . Ayni fikirdeyiz veya degiliz ama kirmadan , incitmeden belirttiginiz dusuncelerinizin gonlumde her zaman yeri var .
      Allah sifa versin , derman nasip etsin . Ben asla sizlerin gunboyu internette oldugunu soylemedim . Sadece Internet , televizyondan daha buyuk bir girdap dedim ama genel bir yorumdu o . Ayrica , anlatmak istedigim ; ‘herkes kendi yasadigini kendi cektigini bilir ‘ di . Ben de cok zor zamanlar gecirdim. Babaaannem , ‘sabir acidir ama meyvesi tatlidir derdi .’ Allah sifa versin ve sabrinizi daim etsin .
      Cahide Hanim ,
      Lutfen yorumumu yayinlayiniz .Yanlis anlasilmami duzeltmem gerekir . Kaldi ki , ben kotu niyet besleyen biri degilim . Sadece , genel bir uyari idi . Sagolun .

  2. bak sevgili misafir kardeşim bu gün cuma hasebiyle ne güzel biribirimize dualar edeceğimiz şu sıcacık ortamı niye böyle bir karalayıcı yorumla meşgul ediyorsun onu anlamadım ama söylemeliyimki burası senin sanal alemde vakit geçirip sörf yaptığın bir sürü lüzumsuz meşguliyetin olduğu sitelere hiç benzemez.burada doğruluktan yana HAK’TAN ve HAKLIDAN yana ne varsa hayata ve güzelliklere dair ne varsa paylaşılır.çoğu kez yanlışlar ve yapılması gerekenler neyse onlarda paylaşılır.uzunca bir zamandır takipçisi olduğum ve içeriğini nelerin paylaşıldığını ve hangi amaçla yapıldığını gönül rahatlığıyla savunabildiğim ve sürekli takipçisi olupta değerli yorumlarıyla burada bir çok bilmediğim bilgiyi elde ettiğim sevgili kardeşlerim adınada söyleyeceğim oki lütfen sözlerinize dikkat ediniz.zira ben gayet çocuklarımın eğitimine dikkat eden eviyle ve eşiyle gayet ilgili onların hayatlarını kolaylaştırmak ve doğruyu gösterip yanlışlarınada çözüm bulmak için çırpınan gözüne at gözlüğü takıp bir sürü olaya kulak tıkayan bir kaç gereksiz kişiyi etrafına toplayıpta hahaha hihihi yapıp hayatı sadece gün düzenleyip yiyip içmek olarak gören değil aksine gündemi gayet yakından takip eden olaylara gayet duyarlı belki sizin hayatınızda yarısını bile eline almadığınız kadar çok kitap okumuş gayet donanımlı bir bireyim ve aile fertlerimde öyle zira buradaki yorumlarını önemle takip ettiğim çok kardeşimde aynı şekilde.bu sebepten lütfen yorum yaparken hayatlarına dair en ufak bir fikir sahibi olmadığınız kişiler hakkında bu kadar olumsuz ve karalayıcı düşünmek yerine sadece konuyla ilgili fikirlerinizi paylaşın.bu gereksiz yorumlar yüzünden gündem değişiyor ve konu başka yerlere dağılıyor.lütfen güzel paylaşımlarda bulunduğumuz bu sayfayı gereksiz atışmalar arenasına dönüştürmeyelim.seviyeli ve kaliteli yorumlarda görüşmek dileğiyle.söylemeden geçemedim internet ne niyete hizmet ediyorsanız onun için kullanılıyor eminim haberiniz vardır AİLE FİLTRESİ DİYE bir koruma proğramı var çocuğu olan veya lüzumsuz sitelerden rahatsızlık duyanlar için, ayrıca birkaç gün öncede resmi bir açıklamada yapıldı haberlerde artık yasalaştığını açıkladılar internete sonunda devlet el attı ve kişinin seçeceği kullanım koşullarına uygun yazılımla olaya el koydu.çokta yerinde oldu.kişiler artık kullanım koşullarına uyan şartlardaki paketi alacak diğer hiçbir siteye erişim sağlayamayacak.çokta yerinde bir karar olduğuna inanıyorum hem çoluk çocuğumuzu daha rahat internetin zararlarından koruyacağı için hemde görmek istemediğimiz gereksiz bir sürü siteyi ,reklamı ve yazıyı engellediği için.sayenizde bende duyurmuş oldum bilmeyen kardeşlerimize.demekki neymiş sevgili kardeşim.DERVİŞİN FİKRİ NEYSE ZİKRİDE ODURRR

  3. sevgili misafir, yazdıklarının hepsi çok doğru şeyler, ama yazdığın yer yanlış biryer ve suçladığın kişiler yanlış kişiler. sen buradaki yorum yapan arkadaşları tanıyormusun, hayatları hakkında bir fikrin var mı, hangisini yakından tanıdın yada hangisini yolda gördün, biz burada hergün bir saatimizi ayırıp sohbet ediyor, fikir alışverişinde bulunuyoruz. yani 24 saat burada değiliz. bizim için ve çocuklarımız için endişelenme. ben diğer arkadaşlar hakkında az çok bilgi sahibiyim. ama kendi şahsım adına kendimi sana anlatayım, hiç tv izlemem, intrnetle işim olmaz, sadece çok faydalı bulduğum için buraya günde bir saatimi ayırırım. evlatlarıma hiç bağırmadım ve vurmadım. çok şükür, okul yaşamı çok başarılı olan ve herşeyini benimle paylaşan bir kızım var. ayrıca çocuk gelişimi mezunuyum. çevreme karşıda çok duyarlıyım. uzun süredir sohbet ettiğim buradaki bütün arkadaşlar ve cahidede çok bilinçli ve kaliteli insanlar. sen bizim için üzülme olur mu kardeşim. bende seni tanımıyorum, merak ediyorum, peki senin intenette ne işin var? evlatlarınla ne kadar ilgilisin? onlara bağırıyor musun? tıpkı burada bize olan yorumundaki gibi çocuklarınada böyle hep önyargılımısın? ama ben senin gibi önyargılı düşünmüyorum ve senin çok iyi bir anne yada baba olduğuna inanıyorum..

 17. Bu reklamda oynayan çocuklara aşufteler gibi giyinmişler cümlesini çok kınıyorum.yazdıklarınız doğru fakat o cümleyi kimse için helede bir coçuk için asla ve asla kullanamazsınız. o çocukların yakınlarından birisi o cümleyi görse sizi mahkemeye verse yerden göğe kadar haklıdır.biraz yazdıklarınıza dikkat edin.

  1. Ben çocuklara aşufte demedim AK rumuzlu kardeşim. Aşufteler gibi giydirmişler dedim. Yanlış bunun neresinde? Küçük bir çocukta olsa yüzünü gözünğ makyajlamak, poposuna kadar kısa etek giydirmek, çocuğa büyüksü danslar ettirmek başka nasıl tanımlanır?
   O insanlar, bir çok çocuğu kötü etkileyecek reklamları bütün dünyaya gösteriyor bir şey olmuyor, ama ben bir lafımdan mahkemelik olacağım öylemi? Gerçi neler olmadı ki bu ülkede değil mi? Doğruyu söyleyen hep 9 köyden kovulmadı mı?

   Ama ben Allah izin verdiği müddetçe en başta kendi çocuklarım, sonra ümmetin çocukları için uyarmaya, hakkı haykırmaya devam edeceğim. İsteyen istediğini düşünsün!

   1. ablacım lütfen kızma karışıp duruyorum diye ama napıyım kızıyorum şu milleti anlamak mümkün değil doğrusu.sen zaten kendini gayet güzel anlatıyorsunda ben seni savunuyormuş gibi oldum o sebepten söylüyorum .valla isteyende öyle anlayabilir hiç mahsuru yok kardeşim ben HAK’tan yana olanı savunurum vesselam

    1. Gülüm yok ben sana kızar mıyım hiç. Herkes düşüncesini söylüyor işte. Bak arkadaş benim çok kaprisli olduğumu söylemiş. Biraz irdelemek istiyorum kendimi, nerede kaprisli davrandım acaba. Farkeden başkalarıda varsa söylesin lütfen. Riyakar, sahtekar, fitneci, edepsiz, haddini aşan, çekilmez, kaprisli olmaktan Allah’a sığınıyorum. Kötü hasletlerim varsa, Rabbimden beni hayırla temizlemesini niyaz ediyorum

  2. ayyy çatlıycam kardeş gözünüz körmü acaba? niye ısrarla oradaki bebeklere söylenmş deyip laf olsun diye konuşuyorsunuz benzetme elbiseye yapılmış tekrar okursanız sevinirim.ALLAH aşkınıza niye insanlar yanlış olan bir olaya dikkat çekmeye çalışınca bu kadar saptırarak saldırganlaşıyorsunuzda bir yanlışı kendiniz görüp aynı tepkiyi yanlışı yapanlara bu kadar sert şekilde vermiyorsunuz..sizin yaptığınıza kraldan çok kralcı deniyor

   1. Kraldan çok kralcılık masum bir tabir bu düşünceye. Bunların yüzünden başımıza geliyo bu felaketler birileri sesini çıkarmıyo birilerinin işine geliyo.

  3. Kınayın kınayın hatta gidin siz mahkemeye verin. İşinize gelmeyince herşeyi istediğiniz gibi anlamaya hazırsınız zaten. Belli ki bir evlat sahibi değilsiniz. Tehlikenin nerde olduğunu farketmek yerine doğru söyleyeni dokuz köyden kovmak peşindesiniz. Ayrıca yazıyı bir kaç defa daha okuyun bence belki geç anlayanlardansınızdır.

 18. Nuriye ates says:

  Allah razi olsun cahide hanim yine cok güzel bir konuya deyinmissiniz.Cok dogru asagi yukari bundan yirmi sene önce bir tv kanalinin acilisina o kadar cok sevinmistik burdan yardim denleri bile taniyorum. Baslarda iyi gidiyordu ama simdi o kanali hic izlemiyorum hatta en son kanal filan yaptim.Yani bosuna sevinmisik bir kaci istisna hepsi ayni.Mevlam yavrularini islam dinine yakisir bir sekilde yetistirmek isteyenlerin yardimcisi olsun ama birde hic cabalamayanlar var Rabbim onlarinda yardimcisi olsun Allah dualarinizi kabul etsin cumaniz mubarek olsun.

 19. zerdali mişmiş says:

  cahide ve bütün gönül dostlarım..cumamız hayr ve bereket dolar inşallah..her günümüz dualarla ve ibadetlerimizle cuma olur inşallah..cahide ben hala o reklamı izlemedim.ama anladığım kadarıyla küçük çocukları cinsel obje olarak kullanmışlar..bırakın bari bu dünyanın iğrenç tarafından bihaber o masumlar temiz kalsın..siz bu iğrenç reklamı yapsanızda yapmasanızda merak etmeyin her anne bebeğinin altını bezlemek için bez alıyor..bu pazar aç gözlü olmayan herkese yeter zaten..daha fazla para hırsı insanları gözü dönmüş hale getiriyor..masum çocuklar alımlı kıyafetler içinde cinsel içerikli dans yapınca sizin satışınız nasıl katlanıyor anlamıyorum..siz ancak pedofili sapıklarının gönlünü eğlendiriyorsunuz vede artmalarına zemin hazırlıyorsunuz..para kazanmak uğruna kaş yapayım derken göz çıkarıyorsunuz.cinsel içerikli yayın ve görseller çocukların erken ergenliğe girmesine sebep oluyormuş.3. sınıftaki kızımın sıra arkadaşı yine bir kız öğrenci.anne diyor kızım .arkadaşım kendi ve benim silgimi aldı birbirine yapıştırdı ve dediki hadi gel silgileri sevi….relim dedi diyor.ve ben bu kızı çalışkan ve cici olduğu için kızımla oturmasını istemiştim..kızım soruyor anne sevi.tirmek ne demek .uygun dille anlattım kızıma ve bir daha öyle derse bana söyle dedim….yazık değilmi yavrulara..küçücük yaşta cinsellikle beyinleri doluyor.bu çocuklar bunları nerden öğreniyor..çevre bozuldu,aileler bozuldu,şimdi sıra masumçocuklarda..neyse zaten cahide yeteri kadar güzel açıklamış.o bizim düşüncelerimizi kaleme alıp yazıyor bizede hah işte tam benim hissettiklerimi yazmış demek kalıyor..rabbim evlat bekleyene hayırlı evlat,iş bekleyene hayırlı rızık,eşi ile sıkıntısı olana muhabbet,amel eksikliği olana güçlü bir iman,hastalara şifa,kalplerimize hiç bitmeyen bir iman doldurur inşallah..AMİN..

 20. hayırlı cumalar herkese, bende bu reklamı izlediğimde aynı düşüncelere kapılmıştım.çok doğru söylemişsiniz cahide abla (ELLERİMİZDE TUTTUĞUMUZ GÜLLER BİRGÜN CANIMIZI ÇOK ACITABİLİR) biz anne babalara çoooooooook görevler düşüyor.benimde iki yaşında bir kızım var. ben kızımın çok yaramaz olduğunu bahane ederek, kendimi eve kapatıp her yerden soyutlayıp bir dünya kurdum kendime.belki kızıma laf söylenmesin diye,belki kendi rahatlığım için ama çok yanlış yaptığımın farkına sizi takip etmeye başlayınca anladım.şimdi o kadar rahatsızımki, kızımı yanlış yetiştirmekten çok korkuyorum.insanın elindekinin kıymetini bilmeyip bencil davranması ne kadar kötü,neymiş efendim psikolojim bozuk…..bahaneden başka hiçbirşey değil.12 sene sonra evlat sahibi oldum,dünyalar tatlısı bir kızım var amaaaaa….ben yine mutsuzum,aslında etrafımdaki sorunları hep iyilik yapmak niyetiyle dinlediğim için şimdi kendimle cebelleşiyorum.neyse benim anlattıklarım çoğu insanın sıkıntılarına göre hiçbirşey biliyorum ama benimde kendimi toparlamam lazım……. RABBİM herkesin yardımcısı olsun.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: