Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Cumamız Bayram Olsun!

(Resûlüm!) De ki: Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin?(Furkan 77)

Es-selamu aleykum dostlar,

Bizleri yepyeni bir cuma gününe eriştiren Rabbimize hamd olsun. Bakın haftalar nasıl su gibi gelip geçiyor. Geriye bıraktığımız amellerin içinde elle tutulur olanları düşündük mü hiç? Bugün gözlerimizi kapasak, işlediğimiz salih ameller, gayretlerimiz Rabbimizi razı edecek nitelikte mi? Namazlarımız tam mı? Hatalarımızı en aza indirme yolunda hangi uğraşları veriyoruz?

Eksiklerimiz için gözyaşı döktük mü, yapamadıklarımızın sancısını çektik mi? Ömrümüzün ne kadar geçici olduğunu bugün biraz daha fazla idrak etmeye çalışalım lütfen. Kimi tüm acizliğine rağmen kibrinden vazgeçmezken, attığı adımı dahi hesap eden kimileride kulluğuna zerre miktar güvenmemiş:

Eli boş gidilmez gidilen yere
Boş gelmedim ya Rab ben suç getirdim
Dağlar çekemezken o ağır yükü
İki kat sırtımla çok güç getirdim .(Tahir-ul mevlevi)

Bu hafta dua isteyen pek az kardeşimiz vardı fakat duaya ihtiyacı olduğu hepinizce aşikâr kardeşlerimiz var.

Öncelikle Hüzünlü Gurbet; Bir tanıdığının 17 yaşında lenf kanseri olan oğlu için dua istemiş. Kadıncağızın eşi de kanserden vefat etmiş.

Biliyorsunuz Ayşegül ve ailesi trafik kazası geçirdi. Canlarına bir şey olmasa da araba kullanılamaz hale gelmiş. Zaten o parayı da güçlükle temin etmişlerdir eminim. Çünkü bu pekte  kolay olmuyor.

Ebru kardeşimiz bugün varis ameliyatı olacak. Onun için özellikle dua edelim lütfen.

Gülnihal kardeşimiz evlilik arefesinde ve nişanlısıyla sorunlar yaşıyor.

Sonra duaya her daim muhtaç olan hepimiz için edelim dualarımızı:

Ey Rabbimiz! Bize katından bir rahmet ver ve içinde bulunduğumuz şu durumda bize kurtuluş ve doğruluğa ulaşmayı kolaylaştır” (Kehf 10)

Ya Şafi! Kanser olan kardeşimize acil şifalar nasip eyle. Anneciğini kolsuz kanatsız bırakma. Sen zayıfların, kimsesizlerin sahibisin. Sen bir işe  “ol” dersen o hemen oluverir. Kardeşimizi şimdiye dek hiç olmadığı kadar sağlıklı yap. Hayırlı uzun bir ömür nasip eyle. (amin)

Ayşegül kardeşimize içinde bulundukları sıkıntılı halden, isyansız, bol şükürle kurtar ve onlara kaybettiklerinden daha iyisini ve hayırlısını ver. Bu musibetin vesilesiyle onları sana yaklaştır. Bundan sonra her türlü belayı onlardan ve bizlerden uzaklaştır. (amin)

Ya Rabbim! Bugün ameliyata girecek olan Ebru kardeşimize Şafi isminle şifa ver. Öyle başarılı ve kolay geçsin ki ameliyatı, ömrü boyunca yeni bir ameliyata ihtiyaç duymasın. Onu sağlıkla evine döndür, evlatlarının başından eksik etme.(amin)

Gülnihal kardeşimizin karşısına çıkan nasibini hakkında hayırlı eyle. Hayırsız olacaksa bir şeyi mani et ve daha hayırlısını ona ver Allahım. Kardeşimize doğru kararlar aldır. Bir yanlışı varsa geç olmadan ona farkettir. Hayırlı huzurlu bir yuva, göz aydınlığı olacak sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip eyle. Yuvasını ona zindan etme Ya Rabbim!

Ve hepimize…

Ey bizim İlahımız! Doğrusu bize vereceğin her hayra muhtacız. Acizliğimiz, kullukta yetersiz oluşumuz sana aşikâr…

“Ey Rabbimiz! Bizi ve bizden önce iman etmiş olan kardeşlerimizi bağışla. Kalplerimizde, iman edenlere karşı hiçbir kin tutturma! Ey Rabbimiz! Şüphesiz sen çok esirgeyicisin, çok merhametlisin.” (Haşr 10)

Allahım zor zamanlara kaldık… Bize yol gösterecek güvenilir insanlar yok denecek kadar az. Yeni Alimler yetişmiyor, var olanlar ise birbirleriyle ihtilafta… İçinden çıkamadığımız durumlarda bize doğru kararlar aldır.

İslamın ve müslümanların garip görüldüğü şu çağda bizi zelil etme, izzetli kıl Allah’ım.“Rabbimiz! Bizi, inkâr edenler için deneme konusu kılma, bizi bağışla! Ey Rabbimiz! Yegâne galip ve hikmet sahibi, ancak sensin. (Mümtehine suresi 5)

Rabbim çoğumuzun namaz konusunda eksiklerimiz, yanılgılarımız var. İslamın, elbiseden nakışın silinip gittiği gibi silineceği günlerden bizi sorumlu tutma. Bizi namazlarımızda daim kıl. Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır ve müslüman olarak bizim canımızı al.” (Araf 126)

“Rabbim! Beni(bizi) namaza devam eden bir kimse eyle. Soyum(uz)dan da böyle kimseler yarat. Rabbimiz! Duamı(zı) kabul eyle.” (İbrahim 40)

Allahım senden rızanı ve cennetini istiyoruz. Senin rızana ulaştıracak amelleri yapmayı bize nasip et. hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva, darda olanlarımıza çıkış kapıları ihsan et. Evlenemeyen gençlerimize uygun eşler nasip et. Müslüman ümmetin sayısını hayırla çoğalt Allahım.

Allah’ım! Hesap gününde bize yardım et! Hesap gününde üzerimizden rahmetini esirgeme! Hesap gününde bizi bağışla! Hesap gününde bizi Sevgili Peygamberimizin (asm) şefaatine ulaştır! Hesap gününde bizi utandırma! Unuttuklarımızdan ve hataya düştüklerimizden bizi sorumlu tutma. Rabbimiz! Bize ağır yük yükleme. Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği işleri yükleme! Bizi affet! Bizi bağışla! Bize merhamet et! Bizi hatalarımızla ve kusurlarımızla yargılama! Sen bizim Mevlâ’mızsın!

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. badi saba says:

  Selamün aleyküm Cahide kardeşim yaptıgın bu Cuma duasına içtenlikle amin diyorum. Bu sıkıntıda olan kardeşlerimize Allah cc yardım etsin işallah. Cahide kardeşim benimde sıkıntılarım var benide dualarına eklersen sevinirim 3tane çocugum var büyük oğlum 13yaşında namazlarını kıldırmaya çalışıyorum ama zorlana kılıyor bu oglumun namazlarını kılması için hayırlı uzun ve sağlıklı bir ömrü olması için dularına katmanı rica ediyorum.Ortanca oğlum Ömerfaruk en büyük sorunu bu oğlumda yaşıyorum 11yaşında buda doguştan kalbi delik doğmuştu 1yaşında kalb deligi kapandı iyileşti dediler sevindik sonraki yıllarda başka sorunlarla karşılaştık küçükken çok agladı hocalara çok götürdük sonra düzeldi ama ginede çok agrasif çok inatçı hiperaktif çok huzursuzluk çıkarıyor dövmek iyi degil ama beni sinirlendiriyor bende dövüyorum psikatriye götürmek istiyorum ama babası izin vermiyor bunda birşey yok diye kabul etmiyor bu Ömerfarugumun iyileşmesi içinde dualarınıza katarsanız sevinirim. Küçük oğlum Yunus emreme geliyim 3yaşında bu oglum uslu ama bununda genetik sorunları var küçükken doktarlar çok kötü şeyler söylediler ama Allaha şükür dedikleri gibi olmadı yürüyor zekası iyi ama sorunu nefes borusu dar dediler biraz hırıltılı nefes alıyor ve bağışıklık sistemi zayıfmış biraz çabuk hasta oluyor.herşeyi anlıyor duyuyor seslerde çıkrtıyor ama konuşmuyor bilmem daha konuşurmu bu oglum içinde dualarınızı istiyorum. benimde sıkıntılarım var benim ve çocuklarım için dualarınızı istiyorum. Allah cc sizden razı olsun çocuklarınızı ailenizi size bagışlasın. Hayatta en önemli şey sağlık ve huzur insanlar saglıgın ve huzurun kıymetini bilsinler Allah cc. şükretsinler.Allah cc darda sıkıntıda olan sağlık problemi yaşayan tüm müslüman kardeşlerimize yardım etsin sıkıntılarını gidersin sağlık versin.AMİN

  1. Kardeşim Allah yardımcın olsun, sıkıntılıymışsın gerçekten. Ama ne olur çocuğuna vurma kardeşim. Dövülen çocuk çok arsız oluyor. Laf anlamıyor.
   Rabbim sabırlar versin. Dua günümüzde adını zikredelim, beraberce dualaşalım inşaallah. Selametle…

 2. Tüm dualara içtenlikle amin diyorum, Allah hepimizin hakkında hayırlı olanı versin. Cahide ablacım Allah senden razı olsun, iyki bulmuşum siteni. Allah’a emanet olun.

 3. ve aleyküm selam

  biraz geç oldu ama
  hayırlı cumalar

 4. Canım,
  hayırlı cumalar (biraz geç oldu ), tüm arkadaşların hayatlarında kolaylıklar ve acil şifalar diliyorum. Arkadaşların dertleriyle dertlenmek, dua etmek, kendimiz için ettiğimiz duadan kesinlikle daha huzur verici ve inanıyoruz ki daha etkili. Muhabbetle…

 5. selamün aleyküm cahide hanım sitenizle yeni tanıştım bize bu dünyadada ahiret alemindede ışık tuttuğunuz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ayrıca duaya ihtiyacı olan cümle ümmeti müslümann kardeşlerimiz için ettiğimiz duaları rabbim icabete ulaştırsın Allahım cümlemizi iki cihanda aziz olanlardan eylesin…amin

 6. Amiin !! Allah kabul etsin dualarımızı.
  Ben de bugün dişime kanal tedavisi yaptırdım geç geldim işe eve de geç kaldım aceleyle okudum Cahide Abla, senden diğer herşeyin yanında dua etmeyi de öğreniyoruz. Allah senden razı olsun. Hayırlı akşamlar.

  1. GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞİM RABBİM ŞİFASINI VERİR İNŞALLAH SELAMETLE

   1. Amin Çok teşekkür ederim sevgili Ayşegül Allah’a emanet ol kardeşim.

  2. Geçmiş olsun canııımm! Kanal tedavisi zor iş hakikaten. benim oğlanlardan birinin de dişine yapılacak ama korktuğu için geciktiriyor :)) Çok acılı oluyormuş 😕

   1. Çok teşekkür ederim Cahide Abla. Yok yok o kadar zor değil o diş ağrısını çekmektense yine yaptırırım yani. Gece diş ağrısı uyutmadı aslında Ramazan’dan beri hafif hafif yokluyodu dün dayanamaz hale geldim artık doktora gittim apse olmadığından sanırım hemen kanal tedavisi dedi film çekti falan biraz uzun sürdü bitincede film çekildi düzgün olmuşmu diye.Allah’tan iyi doktora denk geldim devlet hastanelerinde bazen sorun çıkıyor. Oğluna söyle hiç korkmasın bence. Sadece iğneyi ilk batırdığında hissediyorsun acıdıkça doktor hanıma işaret ettim sağolsun bir sprey sıkıyor tekrar uyuşuyor. Bir de uzun sürdüğünden ağzın sürekli açık telaşlanıyorsun tabi, kendi kendime şöyle dedim bana kötü bir şey yapmıyorki dişim eskisinden daha iyi olacak sakin ol teslim ol 😀 yalnız gözlerimi hiç açmadığımı itiraf ediyorum.:) Kardeşim geçen hafta gittiğinde acıdığını söyleyince kızmış doktor kısmet işte, ona söyledim şu doktor çok iyi davrandı diye 🙂 İnşallah oğlununki de acısız ve kolay bir şekilde yapılır. ha unutmadan söyleyeyim o vızır vızır ses çıkaran şey tazzikli su dişini ve etrafını temizlemek için ben ondan korkuyordum da 😀 korkulacak birşey yokmuş. Allah size de Şifa versin ablacım. Selametle.

 7. kardeşlerimiz için bende dua edicem çok çok üzüldüm.Rabbim merhametini üzerimizden hiç esirgemesin.bize adeleti ile değil merhameti ile muamele etsin inşallah…

 8. fragile says:

  Dualar için çok tesekkürler cahide abla hergün buraya bakıyorum çok güzel seyler paylasıyorsunuz..

 9. CÜMLETEN SELAMÜN ALEYKÜM BÜTÜN KARDEŞLERİMİN CUMASI MÜBAREK OLSUN İNŞALLAH.BEN BİR KAÇ GÜNDÜR GİREMEMİŞTİM İNTERNETE MALUM KAZADAN SONRA BAŞIMIZ BAYA KALABALIKTI.ŞÜKÜRLER OLSUN KAVUŞTURAN RABBİM’E BUGÜN İMKAN BULDUM ÇÜNKÜ BUGÜN CUMA HEPİMİZİN BULUŞMA VE İHTİYACI OLAN KARDEŞLERİMİZE DUALARLA YARDIM İSTEME GÜNÜ DİYE ÇOK HEVESLENEREK VE HEYECANLA BEKLİYORUM CUMALARI.KEŞKE HİÇ BİRİMİZİN İHTİYACI OLMASADA SADECE RABBİMİN RAZI OLACAĞI İŞLER İÇİN DUALARDA BULUŞSAK AMA İMTİHAN DÜNYASI TABİ OLACAK BAZI SIKINTILAR.İNANIN GİREMEDİĞİM GÜNLERDEKİ YORUMLARIN HEPSİNİ GÖZYAŞLARI İÇİNDE OKUDUM HEPİNİZE AYRI AYRI KUCAK DOLUSU SEVGİ VE HÜRMETLERİMİ YOLLUYORUM.BEN ÖNCEDEN HİÇ ARKADAŞI KOMŞUSU OLMADIĞI İÇİN ÜZÜLÜP ARADA SIKINTIYA DÜŞERDİM.SEVGİLİ CAHİDE ABLACIMIN SAYFASIYLA TANIŞALI MEĞER BENİMDE NE ÇOK SEVDİĞİM GÖNÜL DOSTLARIM NE ÇOK DUA YOLDAŞLARIM OLMUŞ.HEPİNİZDEN RABBİM BİNLERCE KEZ RAZI OLSUN.HEPİNİZİ ALLAH İÇİN ÇOK SEVİYORUM KAÇ GÜNDÜR ETRAFIMDA BİR SÜRÜ GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNE GELEN VARKEN BEN HİÇBİRİSİNE KARŞI BUGÜN OKUDUKLARIMIN KARŞISINDA HİSSETTİKLERİMİ HİSSEDEMEDİM.BU SAMİMİYETİ GÖREMEDİM VE HALA GÖZYAŞLARIMI TUTAMIYORUM.BUGÜN DUA BEKLEYEN KARDEŞLERİMİZİN HEPSİNE RABBİMDEN ACİL ŞİFALAR VE DEVALAR NASİP ETMESİ İÇİN BENDE DUALARIMI GÖNDERİYOR CAHİDE ABLACIMIN DUALARINADA YÜREKTEN AMİNNNNN DİYORUM.BEBEĞİM UYUDU YENİ HEMEN GİDİP HEPİMİZ İÇİN BİR YASİN OKUMAK İSTİYORUM.İNŞALLAH AMELİYATI OLAN KARDEŞİMİZİN SONUÇLARIDA İYİ OLSUN.HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUM SAĞLICAKLA KALIN.AYRICA ABLACIM ÇEMEN SÜPER GÖRÜNÜYOR BEN YAPTIĞIM KAVANOZU ANNEME GÖTÜRMÜŞTÜM BUGÜN YENİSİNİ YAPMAK İÇİN BİBERLERİMİ HAZIRLADIM HAŞLADIM BURADA YAPILMIŞINI GÖRÜNCE İÇİM BİR HOŞ OLDU ABLACIM DEMEK DENEMİŞ BİDE RESİM KOYUP DAVET ETMİŞ DİYE NASIL MUTLU OLDUM.TEVAFUK.KÖPÜKLÜ KAHVELERDE BENDEN OLSUN.AYRICA İKRAMLARIN HEPSİ BİRBİRİNDEN GÜZEL GÖRÜNÜYOR.YAPAN ABLALARIMINDA ELLERİNE SAĞLIK O RENKLİ PASTADA GÖZÜM KALDI EN KISA ZAMANDA DENİYCEM İNŞALLAH.ABLACIM BENDE ANNEMİN BAHÇESİNDEN SARI LALELERİN RESMİNİ ÇEKMİŞTİM SANA YOLLAMAK İÇİN AMA EŞİMİN TELEFONUNDA DURUYOSA SANA MUTLAKA YOLLIYCAM SENİNKİLER KADAR GÜZEL DEĞİL BELKİ AMA BEN ÇEKERKEN HEP SENİ DÜŞÜNDÜM.HEPİNİZİ ÖPÜYORUM TEKRARDANNNN SELAMETLE

  1. Hoşgeldin Ayşegülüm. Biraz daha iyi olmana çok sevindim canım. Tevekkül sahibi olman ne güzel. Ya çocukların başına bir şey gelseydi değilmi? Buna da şükür. Allah beterinden saklasın. Allah hep güzel haberlerinizi aldırsın bize. Kocaman öpüyorum canım kardeşim.

   1. HOŞBULDUK ABLAMMMMM SAĞOLASIN.AMİN ABLACIM HEPİMİZİN GÜZEL HABERLERİNİ DUYURSUN İNŞALLAH.MEVLAM HEP TEFEKKÜR İÇİNDE KALMAYI HEP İMAN ÜZERE OLMAYI NASİP ETSİN CÜMLEMİZE.KİMBİLİR BELKİ BİRGÜN BİRYERLERDE KARŞILAŞIRIZ BU DÜNYADA OLMASADA ARŞI ALADA BULUŞMAK ÜMİDİYLE

 10. yasenin çelik says:

  benim içinde dua edermisiniz borç ve eşime iş için rabbim tüm dualarımızı kabul etsin

 11. zubeyde says:

  selamun aleykum Cahide Hanim, bende sitenizi yeni kesfedenlerdenim, ama hemen hergun aciyorum diyebilirim. Masallah cok bereketli bir siteniz var. Yazilariniz ayri guzel, tarifler ayri guzel, yorumlar bile ayri guzel…birbirini hic tanimayan insanlari hic bir cikar beklemeden ihlasla duada bulusmaya vesile oldugunuz icin Allah c.c sizden razi olsun (amin) ! Bu mubarek saatlerde Rabbim burada adi gecen ve gecmeyen tum kardeslerimizin dualarini hayirla kabul etsin, hepimizi bu dunyada ve ahirette hayirlarla mukafatlandirsin ( amin ) !

 12. Ey dua edildiğinde cevap veren, ey hesapları sür’atle gören, ey Kerim, ey Vehhab, Hastalığı büyük ve şifası zor, çaresi zayıf ve belası kuvvetli olan ve Senden başka melce ve ümidi bulunmayan kullarına mübarek cuma günü hürmetine merhamet eyle.
  Amin
  Cumanız Mübarek olsun..

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: