Dua Günümüze Buyrun!


“Ve şöyle niyaz et: Rabbim! Gireceğim yere dürüstlükle girmemi sağla; çıkacağım yerden de dürüstlükle çıkmamı sağla. Bana tarafından, hakkıyla yardım edici bir kuvvet ver.” (İsra suresi 80. Ayet)

Cumamız hayırlı mübarek olsun kardeşlerim. Bugün çok heyecanlandım nedense. Sabah namazından sonra yatmadım. Sezonun ilk dua günü bugün. Bütün duadaşlarım burada olacaklar inşaallah.

Hemen dua isteyen kardeşlerimizden bahsetmek istiyorum. İlk kardeşimiz Rumuz dertli adıyla ki dua isteyeli çok oldu, yeni doğan yeğeni için dua istemişti. Erkek kardeşi ve yengesinin sıkıntılı bir dönemden sonra bir kız çocukları oluyor. Sonrasını kendisinden dinleyelim:

“…bebeğin sağ yanağında çeneden başlayarak sakal bölgesi boyunca kulağına uzanan ve kulağı da kapsayan bir gül lekesi var. Haşa isyan etmek bize yakışmaz ancak gönül gene de çocuğun ilerideki psikolojisini düşününce olmamasını istiyor…” diyerek halini arzetmiş. Hep diyoruz ya herkesin derdi kendine büyük diye. İnsan küçük gördüğü dertleri kendisinde düşününce azda olsa karşıdakini anlıyabiliyor.

Diğer dua talep eden Derya kardeşimiz, 16 yaşındaki oğlunun okulu bırakıp çalışmaya başladığını ve çok asabi olduğundan bahsetmiş.

Bir başka dua isteyen kardeşimiz  sevgili Asuş.  Eşinin tayini Edirneye çıkmış. Anladığım kadarıyla Edirne ahlaki açıdan çok sıkıntılı ve bu durumdan oldukça rahatsız olmuşlar. Kendisi de bir öğretmen adayı ve uygun bir yere tayininin çıkmasını istiyor.Hakkına hayırlıysa tabi.

Ve son olarak Esma kardeşimiz dua günlerini yeni farketmiş ve hayırlı bir bebeğinin olması için kardeşlerinden dua istiyor.

İlk dua benden olsun:

“Hamd, âlemlerin Rabbi Allah’a mahsustur. Salât ve selâm, nebî ve rasûllerin en şereflisi, Peygamberimiz Muhammed -sallallahu aleyhi ve sellem-‘in, âlinin ve bütün ashâbının üzerine olsun.

Allahım, ey bizim Sahibimiz, bizler birbirini hiç görmemiş, sesi sesine, nefesi nefesine ulaşmamış, birbirimizi sadece senin hatırın için görmeden seven mümin kullarınız. Efendimiz(s.a.v)in “Birbirinize temiz ağızlarla dua ediniz” Hadis’i şerifini kendimize düstur edinerek, birbirimize dua etmeye karar verdik. Sen bu günahkar kullarının dua eden ağızlarını, dertli kardeşleri için tertemiz kıl. Günahlarımızı affet. Tevbelerimizi kabul et. Şüphesiz sen çok affedici ve çok mağfiret edicisin.

Ya Rabbel alemin, Dertli kardeşimizin yeğenine şifalar ihsan et. Yüzündeki lekeyi, en kısa zamanda hiç olmamış gibi tertemiz et. Onu ana babasına ve topluma hayırlı evlat et. (Amin)

Derya kardeşimizin oğluna hayırlı akıl fikir, doğru düşünebilme yeteneği ve sekinet nasip eyle. Ergenlik dönemini kolayca atlatabilmesi için ona yardım et. Onu senin yoluna çevir ki; başka yollar sapkınlıktan gayrısına çıkmaz. Alnını secdeli, kalbini senin muhabbetinle bezenmiş, dupduru  bir kalp eyle. (Amin)

“…Ey gökleri ve yeri yaratan, gizliyi de aşikârı da bilen Allahım! Kullarının arasında, ayrılığa düştükleri şeyin hükmünü ancak sen vereceksin.”(Zümer 46.Ayet)

Asuş kardeşimizin tesettüründen vazgeçerek çalışmasını isteyemem senden! Zira dualarım beni sana yaklaştırmalı ve senin emirlerine karşı olmamalıdır. Sen kardeşimize, şayet hakkına hayırlıysa; tesettürüyle, harama düşmeden çalışabileceği bir mekan nasip eyle. Emanet ettiğimiz çocuklara her daim hayrı ve doğruyu, Seni ve Rasulunü anlatmasını nasip eyle. Eğer çalışmak hakkına hayırlı değilse, bulunduğu yeri onlara hayırlı kıl ve onları senin sevdiğin kullarınla karşılaştır. Uygun zaman ve mekanda kendisine, Esma kardeşimize ve tüm evlat isteyen kardeşlerimize göz aydınlığı olacak,  alnı secdeli, hayırlı evlatlar nasip et.(Amin)

Ey bizim İlahımız! Kabul edeceğin duaları kalbimize ilham et. Bize hep hayrı istet. Hakkımıza hayırlı olan dualarımızı bizden kabul buyur. Ellerimizi boş çevirme Ya Rabbi! Ve burada olamayan, bizi tanıyan, tanımayan, derdini anlatmaktan bizâr olan, edebinden dolayı mahrem dertlerini anlatamayan cümle kardeşlerimize yardım et.

“Şüphesiz sen duaları hakkıyla işitensin” (Amin, Amin, Amin)

Genel kategorisinde yayınlandı. 53 Comments »

53 Yanıt to “Dua Günümüze Buyrun!”

 1. 1988 Says:

  Merhabalar benden yerin göğün dualarla ayakta durduğuna tüm kalbimle inanıyorum ve sizden tek istediğim sağlık huzur için duadır sürekli rahatsızlık geçiriyorum şu son günlerde içtiğim su bile şifa niyetine içiyorum bir kat daha Allah adıyla günlerimi zikrediyorum nerde varsa tüm hasdalara şifa diliyorum ve her dakika dua ediyorum dua gününüzde benide unutmayın lütfen

 2. sng1981 Says:

  merhabalar benimde sizden 2 ci sınıfa giden ve okula gitmeyi istemeyen çocuğum için dualarınıza ihtiyacım var

 3. Cahide Says:

  Ah canııım niye gitmiyor annesi? Sana çok mu düşkün, çok mu ürkek yoksa?
  Kardeşinden etkilenmiyor mu? Benim ikizlerinde karakterleri çok farklı doğrusu. Bir tanesi çok dışa dönükken diğeri daha içe kapanık. Fakat büyüdükçe normale dönüyor. Allah yardımcın olsun canım. Bismillah diyelim de dua gününde unutmayalım inşaallah.

 4. YASENİN YAKAR ÇELİK Says:

  bende dualarınıza talibim eşim işsiz ve biraz borçlarımız var özelleikle iş için dua edermisiniz dostlar .teşekkürler
  3 tanede kızım var namaz konusunda biraz eksiklerivar

 5. neslihan Says:

  Allah senden razı olsun Cahide abla.Bende hasta olan teyze kızlarım ve onlara bakmaktan, ruhen ve bedenen çökmüş teyzem için dua istiyorum.Selamlar…

  • Cahide Says:

   Allah yardımcısı olsun Teyzenin canım. Ne zor yaşamlar var. Dualarımız bütün mümin kardeşlerimiz için inşaallah…

 6. gül altuntaş Says:

  Bugün yine koştum bilgidayarın başına.Yeni birgüne daha ayrıcalıklı başlayabilmek için.Bu güzel sayfada yazılan her yorum kalbimde filizlenen taze bir çiçek gibi hayat veriyor bana.Cahide vejibek hanımlar hakikaten her yönüyle bizlere hitap eden bir site hazırlamışlar.Kendilerini yakınen tanımayı çok isterdim.Hem dünyasını hem ahiretini bukadar güzel dizayn edebilen insanlara hep gıpta etmişimdir.Ayrıca Hülya kardeşimede hoşbulduk diyorum beni taltif etmişler kendileride pek nezaketli bir hanım olsa gerek yeni olduğumu gözden kaçırmamış sevgiyle kucaklanma hissini yaşattı bana.Herşey gönlünüzce .Sevgilerimle

 7. hülya Says:

  cahideciğim , bu dua günlerini çok seviyorum. hiç tanımadığımız ama sıkıntıda olan kardeşlerimize dua etmek çok güzel bir duygu=)
  dün yazamadım ama dua günümüz olduğu için, arkadaşların isimlerini ve sıkıntılarını öğrenmek için açıp okudum. biz duamızı tüm kalbimizle ediyoruz, Rabbim kabul buyursun.
  hicret ablaya katılıyorum, müminin mümin kardeşine duası mutlaka kabul olur=) Mevlam sıkıntıda olan ve dua bekleyen tüm kardeşlerimizin yardımcısı olsun inşAllah..
  özellikle oğlu okulu bırakan arkadaşa çok üzüldüm, asabi bir delikanlıyla uğraşmak gerçekten bir anne için oldukça zor. Rabbim yardımcın olsun kardeşim.. ben daha önceden dua ettiğimiz ve benim aklımdan hiç çıkmayan zerdalimişmiş arkadaşıma sevgilerimi ve dualarımı gönderiyorum. durumu beni çok etkilemişti, Mevlam gayret versin sana kardeşim..
  ayrıca, gül altuntaş a aramıza hoş geldin diyorum=) tüm dualarına katılıyorum, o ne tatlı dil, o ne güzel dua öyle kardeşim diyorum=)
  Rabbim onun yolundan gidenlerden ayırmasın inşAllah..
  buna vesile olduğun için sana çok dua ediyorum cahidem.
  Allah a emanet ol kardeşim….

 8. ayşegül Says:

  selamün aleyküm cümleten ablacım sanada hayırlı günler diliyorum.ben aslında hergün mutlaka bir beş dakikada olsa bakıp çıkıyorum o günün konusuna ve yorumlara.ama cevap yazacak fırsatım olmuyor malum bebekle klavye kavgamız hiç bitmiyor.bu sebeple yorum yazmak istediğim konular birikti.bugün hafta sonuya ablamız evde ALLAH’tan ona sattım oğluşumu.şimdi cuma duasından başlıyım geriye doğru gideyim.öncelikle RABBİM bütün sıkıntıda olan kardeşlerime acilen yardım etsin meleklerini onlara yoldaş eylesin inşALLAH.hepsine ayrı ayrı selam ve dualarımı yolluyorum.sonrada şu misyonerlerin yazısına birkaç lafım var.aslında kendi insanımıza sözlerim.bizde bu amerikan özentisi varken,evlatlarımız bütün örf ve adetler bir kenara bırakılıp elin amerikalılarını birebir taklitle büyütülüyorken,her söyleneni koyun gibi dinleyip hiç acaba buda şöylemi diye kafa yormazken ,kendi fikrimizi hiç ortaya koymayıp kişiliksizmişiz gibi sanki bizim bir hakkımız söz söyleme yetkimiz yokmuşta sadece etrafın bize dayattıklarını kabul etmek zorundaymışız gibi davranmaya devam ettiğimiz sürece o misyonerler daha kimbilir bize ve evlatlarımıza gelecekte neler yapacaklar.özellikle son yıllarda tamamen bize has örflerimiz ne bileyim yemek alışkanlıklarımız çocuk yetiştirmekteki ayrıcalığımız bile yerini tamamen yabancıların alışkanlıklarına bıraktı.önceden kutu gibi evlerimiz vardı huzurla hep birlikte tıkış tepiş oturduğumuz zorla sığışıp oturduğumuz ama kapış kapış bir kaşık fazla içmek için çaba sarfettiğimiz lezzetli çorbalarımız ve bereketimiz vardı,şimdi salon salomanje saray gibi evlerimiz krallara yakışır birbirinden görkemli eşyalarımız oturunca bir uçtakinin diğer ucu göremediği ortası gümüş kakmalı şamdanlarla süslü masalarımız var ama evimizin bereketi dilimizin şükrü yok.önceden atasını görünce saygıdan yerlere kadar iki büklüm olan acaba nerede nasıl büzülüp dizüstü otursam diye utancından kızaran arlı evlatlarımız vardı,şimdi anne babasına o misyonerlerin çocukları gibi ismiyle seslenen,ana babasını bırak misafirin bile yanında boylu boyuna iki seksen ayaklarını uzatıp yer vermekten aciz utanma duygusunu yitiren arsız evlatlarımız var.önceden eşine bile karanlıkta soyunmaktan haya eden kadınlarımız gelinlerimiz varken şimdi genç kızlarla soyunmakta yarışan etinin bir gram fazlasını sergilemek için bilmem kaç milyarı estetisyenlere gözünü kırpmadan yığıveren 80 yaşında olup bi türlü kırışmayan ninelerimiz var.dahada neler var neler yazmakla bitmez.şimdi şapkamızı önümüze koyup düşünelim bakalım asıl suçlu bizlermiyiz yoksa sadece bizim zaaflarımızı kullanan misyonerlermi.önceden evlatlar ataya saygıyla büyürdü bunun için dayak atılmaz( ki kesinlikle şiddet karşıtı bir insanım )atanın anne yada baba bir bakması yeterli olurdu.çocuk oturduğu yerden kalkamazdı.şimdi bırak tokatı bir tek cümle söylemeye agzını açsan aman çocuğun piskolojisi bozulur denmeye başladı.doğruya bir tek şimdiki çocuklarda var piskoloji eskiden çocuklarda ne vardı bilmem.bana kalırsa buda tamamen o misyonerlerin servetlerine servet katma taktiklerinden biri.geçip tanımadığın bir kişinin karşısına sadece bir saat sana telkin vermesi ve senin ona bir kaç kelime etmen için saatine küçük bir servet dökülen bir çark.kim tutabilir hangi pskolog yada pskiyatr benim pamuk ninemin beni dizine yatırıp minicik ellerimi sıcacık avuçlarına alıp bana nakış gibi oya gibi küçücükten başlayıp hayatla olan tecrübelerini ve gelecekte hayırlı bir evlat salih bir kul olmanın püf noktalarını anlatmasının ve sevdirmesinin yerini.ne diyim ablacım böyle işte anlatmakla bitmez.baya uzattım ama çok içerledim bu yazıya ondan.ama benim hala umudum var çünkü bu memlekette hala CAHİDE abla gibi çocuklarına sevdalı evine eşine aşık yüreği ALLAH korkusuyla atan anneler,ARZU hanım gibi bu acımasız çarkın içine düşmeden kim ne derse deyip kişiliğinden ödün vermeden sağlam bir şekilde yoluna devam eden güvenle evlatlarımızı emanet edebileceğimiz öğretmenlerimiz var.hala evinde minderle oturmaktan haz alan amerikan tarzı hamburgeri süslü tabakta çocuğun önüne koyup televizyon seyretmek yerine emekle sevgiyle hazırladığı böreğini sulu yemeğini yeri geldiğinde kuru soğan ekmeğini yer sofrasında ama bir padişah sofrası havasında yedirebilen hanımlarımız var.bu arada arzu hanımcım bende hala evimde misafir bile gelse kocaman yer soframı açıp siniyle yada tahta üzerinde yemek yiyen evinde hala süslü mobilya yerine minder kullanan hiçbir zaman evine konsol,vitrin ,yemek takımı gibi bir sürü lüzumsuz sırf gösteriş için dünyanın parasının döküldüğü eşyaların girmediği ve girmeyeceği bir evde peynirimi bile evde yapan peynir mayası bulmak için koştururken insanların ‘ayyy işinmi yok bu zamanda ALLAH aşkına kadın kendine iş arıyor kocan madalya taktıma bari’ diye garipsenen ve acuze muamelesi gören biri olarak sizi takdir ediyor sevgili CAHİDE ablacımıda sayfasını bu kadar işgal ettiğim için özür dileyerek kocaman öpüyorum.BENİM HALA UMUDUM VARRRRRRRRRRRRR

  • Cahide Says:

   Ayşegülüm, bu destan niteliğindeki yorumunu dün görünce nasılsa Ayşegül beni mahçup edecek bir şey yazmaz diye okumadan onayladım 🙂 Şimdi okuyunca yanılmadığımı anladım. Biliyor musun canım, yorumda bahsettiğin bir konu var ki tıpkı bu hafta yayınlayacağım yazımın bir yerinde yazdıklarıma benziyor. Bu kadar mı aynı düşünürmüşüz yaa!
   Ama geçenki bir yorumundan yola çıkarak tahmin ediyorum ki son yazıma karşı çıkacaksın. Bakalım sen ve senin gibi düşünenler bana nasıl tepki göstereceksiniz 🙂

   • ayşegül Says:

    ablacım tepkide neymiş sen yazıyorsan vardır bir sebebi,ben hiç bir zaman ön yargılı olmadım fikrimi söylerim ama karşı tarafında söylediği her neyse uzunca düşünür istişare ederim belki kendimi eleştirir olaya farklı bir gözle bakabilirim.muhakkak assolan doğru tektir fakat bakış açıları kişisine göre değişir.mevzuyu bilmediğim için yorumu sonraya bırakıyorum merakla bekliyorum bu arada bu gün senin sayfadan arakladığım örgü oyuncaktan başlıyorum oğluşuma kolaylıklar dile teyzesi.bide fikir yürütmezsem çatlarım.acaba yazının konusu somalide açlık ve üremeye olan tepkim olabilirmi acabaaaaaaaaaa?KALP KALBE KARŞIDIRRRRRRRRR

 9. büşra Says:

  cahide hanım siteniz tesadüfen denk geldi gerçekten güzel yazılarınız var cuma dua gününü katılmak isterdim Allah bütün kardeşlerimizin dualarını kabul etsin amin

 10. gurbet kusu Says:

  Allahım cahide ablamızın ettigi duaya yürekten katılıyor ve amin diyoruz.sen kabul et Rabbim…..bızım sıkıntılarımıza ortak olan çozum gosteren cahide abla Allahta senin sıkıntılarını gıdersin.ettigin dualar semalardan rabbine ulassın inş…saglıcakla….memleket ozlemıyle yanan fakat Allah rızası için hicret eden kardeşlerinizide dualarınızdan eksik etmeyin inş

 11. emell Says:

  ANİNNNNNN.İNŞALLAH RABBİM HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE HAKKINDA HAYIRLI OLANI VERSİN….ne güzel dua etmişşiniz Amin Amin Amin…

 12. Anonim Says:

  iyi akşamlar cahide hn.dua gününüze bende katıldım.rabbim kabul etsin.herkesin istekleri inşaallah gerçekleşir.bende dua larınızdan isterim.sağlık için.sabah size yazmıştım gönderdim fakat yazım çıkmadı.demek yanlış işlem yaptım.sizi dikkatle ve merakla izliyorum.takdirlerimi bildiririm.tariflerinizin ,dualarınızın devamı dileğiyle hayırlı geceler.

 13. Anonim Says:

  dualar çok güzel kalpten yürekten amin

 14. Reyyan Says:

  Amin….

  Bir müminin diğer bir mümine yaptığı dua redolmaz mış.
  Ne güzel bir uygulama yapıyorsunuz Cahide hanım
  Beni de duanıza katarmısınız

  • Cahide Says:

   Dualarımıza herkes katılabilir. Allah yönelmiş, duaya inanmış bir kalbin olsun yeter ki. Bu da sende fazlasıyla var zaten…

 15. BEYHAN Says:

  Yarabbim ne kadar güzel dualar.. kete tarifi ararken karsilastim sitenizle. cok sevdim tariflerinizi,dualarinizi, bize kim oldugumuzu yerimizi konumumuzu nerden gelip nereye gittigimizi hatirlatiyorsunuz..hergün gözlerim yeniden aciliyor..kendimizin farkina variyoruz.enazindan bunlar benim icin gecerli…hemen mailadresimi biraktim.. hergün birbirinden degerli mailler aliyorum hergün yeni sevinclerle dolup tasiyorum.. bugün isten geldikten sonrada ilk kez dua gününü kesfettim..icim huzurla doldu. cahide hanimkizim siz ve yorum yapan herkesin yazilari okadar güzelki kalbim husu ile doldu. allah hepinizden razi olsun vakit harciyorsunuz bize cok sey veriyorsunuz hakkiniz geciyor helal edin. güzel allahim banada sizin gibi bir gelin nasip etsin diye dua istiyorum bende nacizane. birde kasimda dogacak olan ikinci torunumun hayirli bir evlat olmasi icin dua rica ediyorum.. en cokta esinden ayrilmak üzere olan ortanca kizim icin hakkinda ne hayirli ise onun olmasi icin dua istiyorum.rabbim dualarinizi kabul etsin. huzurla kalin. BEYHAN

 16. QUNEL ESEDOVA Says:

  Yazdiginiz butun dualari Rabbimiz kabul etsin,bana cevab yazdiginiz icin,menim yazimin size ulasmasina cok sevindim 23.09.20;23

 17. derya2 Says:

  Ben de siteyi epeydir takip ediyorum ama ilk kez rastladım dua gününe çok hoşuma gitti çok beğendim. Allah dualarımızı kabul etsin herkesin gönlüne göre, en hayırlı olanı nasip etsin inşallah. Rabbim dilimizi duasız, alnımızı secdesiz, ruhumuzu imansız etmesin. bi de şunu eklemek istiyorum Allah herkese Beytullah’ı ziyaret etmeyi nasip etsin. oraya gidip gönlüne Allah, peygamber, İslam aşkı düşmeyen bir insan düşünemiyorum. neyse çok uzatmayayım hayırlı cumalar…

 18. nesibekablan Says:

  Hanimlar aglattiniz beni, Rabbim tum dua edenlerin dualarini kabul etsin insaallah. Amin…

 19. ZEYNEP-üçüzlerin annesi Says:

  CAHIDECIM..SELAMIN ALEYKUM CANIM ARKADASIM:)BEN GELDIMMMM UZUN KOSUSTURMA..4 MINNOSU OKULA VERDIM..MAŞALLAHH SUBHANALLLAHHH..ARTIK INSALLAH BENDE NEFES ALIRIM:)
  GERCI DERTLERI BITMIYOR OKULDAN GELINCE OZELLIKLE ODEV ISIM COK ZOR OLUYOR…BANADA DUA ET CANIM….SEVGILER………….

  BURADAKI TUM DUALŞARA EN ICTEN SEKILDE AMIN DIYORUM..RABBIM KABUL ETSIN INSALLAHH

  BENIMKILERIN RESIMLERINI KOYDUM BAKARSIN INSALLAH:))))))))

  BENDE MERAK EDIYORUM SENINKILERI PAYLASIRSAN SEVINIRIM..

 20. zerdali mişmiş Says:

  sa cahide.uzun süredir yazamasamda sanmaki unuttum.her gün sana uğruyorum ama yazmadan çıkıyordum.malum sıkıntımı biliyorsun.bu güzel günde dua bekleyen kardeşlerimizin [içine bende dahil] rabbim yar ve yardımcısı olsun,hastalara şifa,dertli gönüllere huzur,asi evlatlarımıza doğru yol nasib etsin.sen ve bütün yazan kardeşlerimle hayırlarda buluşuruz inşallah..

 21. ebru Says:

  hayırlı cumalar cahide ve tüm yorumcu kardeşlerim bu günü bende heycanla bekliyordum gene dua günlerimize dönmek gerçekten çok güzel birbirimizi tanımasakta din kardeşliğimiz gönül bağımız var .rumuz dertli kardeşimin yiğenine allah sağlık sihat versin hayırlı ömürler versin (amin)umarım yüzündeki leke sağlığına mani değildir ve büyüncede küçük operasyonlarla geçebilecek birşeydir.derya kardeşimizede allahtan sabır diliyorum allah hiçbir müslümanı çocuğuyla imtihan etmesin ve herkese hayırlı evlat nasip etsin .çocuklarımızın kalbinede allah sevgisi namaz sevgisi aşılasın(aminn)asuş kardeşimizin içinde ne muradı varda versin yarabbim hayırlı yerler hayırlı işlerde çalışmayı nasip etsin(Aminn)esma kardeşimize, ,jibeğe ve çocuk özlemi çeken bütün mümine bacılarıma allah hayırlı çocuklar versin (aminnn)allah yar ve yardımcımız olsun selametle

 22. Meine Tortenwelt Says:

  Cok hosuma gitti böyle bir dua günü yapmaniz. Allah herkesin kalbinden gecenleri, hayirlisiysa eger versin insallah. Ve Allah sizden razi olsun…
  Sevgiler

 23. QUNEL ESEDOVA Says:

  SEVIMLI CAHIDE HANIMM SIZIN YAZILARINIZI OKUDUKDAN SONRA SIZE ULASMAG ICIN COX UGRASDIM . ASLINDA BEN HIC BIR ZAMAN KIMSEYE BIR SEY YAZMADIM CUNKI BECEREMIYORDUM.SIZIN YAZILARINIZ ,DUALARINIZ BENI HAYRAN ETTI ,BENI YAZMAYI OYRENMEYE MECBUR ETDI .YAZIDA BURAKDIGIM HATALAR ICIN UZUR DILERIM ,HEM DE BEN AZERIYIM ,SIZI COK SEVIYORUM,ULKENIZI MUHTESEM TARIHINIZI COK SEVIYORUM,ILQILENIYORUM SIZIN TARIFLERINIZE COK HAYRANIM,BILMIYORUM YETISECEKMI SIZE BU YAZIM.DUALARINIZI COK SEVDIM ALLAH SIZE HER AN YARDIMCI OLSUN ,ISLERINIZDE UGURLAR DILRIM ,EYER IZIN VERIRSINIZ BEN DE SIZINLE PAYLASMAG KONUSMAK ISTERIM.SIZE DE ARKADASLARINIZA DA HAYIRLI CUMALAR DILIYORUM 23;09,13;34

 24. saniye beder Says:

  cahide hanım sitenizi bir kaç hafta önce tesadüfen fark ettim.Allah razı olsun çok güzel bir site hazırlamışsınız, yemeklerinizin güzelliğinden çok içinizin güzelliği yansımış yazılarınıza. Sürekli takipçinizim inşaAllah artık kardeşimin eşinede tavsiye ettim oda çok beğendi. Tanışmak isterdim sizinle, Allahım tüm müslümanların sıkıntılarını gidersin inşaAllah .

 25. gülşen Says:

  Allah ım bütün din kardeslerımızın yardımcısı olsun , burda dua ısteyenlerın de dualarını kabul etsin insallah(amin).

 26. nurcan Says:

  hayırlı cumalar.tüm edilen dualar için canı gönülden AMİN……bende cahide hanımın mubdelası oldum,nedense siteye girip yazılarını okuyunca huzur buluyorum.sanki onunla konuşup,sıkıntılarımı atmış gibi oluyorum.ben yeni olduğum için, dua günündende yeni haberdar oldum.bu güzel dua gününde RABBİM sıkıntıda olan tüm kullarının,daha sonrada benim dualarımı kabul etsin İNŞAALLAH…..AMİN

 27. hilal Says:

  içimizden kimin duası makbul ise Rabbim onun duasını kabul etsin kimseyi evladıyla imtihan etmesin bizede elimizdekilerin kıymetini bilmeyi nasip etsin.hayırlı cumalar…

 28. Sєуя-i Âℓєм Says:

  ne güzel dua etmşsn öyle ablacım,ne güzelde ifade edebilmişsin.. bende aminnn diyorum canı gönülden, Allah dile gelen duayı kabul edicektir inş. çünkü Rabbimiz istenmemesini çok kızıyor,kulsun,acizsin,ihtiyacn var neden istemiyorsun diye.. ve peygamberimiz teşvik ediyor,kopan ayakkabı bağınızı dahi ondan isteyin diye.. dua yakınlaşmadr her daim,Rabbimize ihtiyacımz olduğunu,ondan izinsiz göz bile kırpamayacağımızı,çokça aciz olduğumuzu bilmektir.. bn acizim,sende noksan sıfatlardan münezzzehsin Rabbim,işte kapına geldim,benm hiçbirşeye gücüm yetmez,sense bi ol dersin o hemen oluveririr,ey benim herşeye gücü yeten Rabbim,kullarının isteklerinin geri çevirme,önce hayrlı kıl,sonra kabul et duaları… ve bizi sana yakınlaştır,sana pek düşkün kullarından eyle bu cuma hürmetine.. aminn

 29. hicret Says:

  Allahim , bu cuma günü hürmetine dua bekleyen kardeslerimizin SIKINTILARINI gider, dertlerine derman ol yarabbi. Süphesizki kabul olunan dualardan biri de, müminin mümïn kardeslerine yaptigi duadir,Dualarimizi kabede yapilan dualar hürmetine, peygamber efendimiz (s.a.v) in hakki icin kabul eyle.Sen her seye kadirsin, senin herseye gücün yeter. amin.

 30. gül altuntaş Says:

  Daha dün keşfettiğim bu siteyi evimin işlerini bitirir bitirmez ziyaret etme isteyi oluştu.Iskaladığım günlerime vah vahlar ederek okudum dua gününü.Meğer bir tuş mesafesinde nice cananlar varmış.Kalbim bir kuş gibi kanatlandı.Herkesin birbirini ötelediği ve birbirine hızla yabancılaşan butoplumda insani duygularını yitirmemiş birbirleri için dua edebilecek pirüpak gönüller varmış.Şükür kavuşturana.Rabbim dualarımızı kabul eylesin.Çürüyen ,kokuşmuş batının çöplüğünden beslenen bir nesil yetişiyor.Bu dua gününde ardımızdan gelen evlatlarımızın sahabe ahlakı ile ahlaklanmalarını,yanlışa düşmemelerini,şeytanın ve şeytanlaşmış insanların şerrinden muhafaza olmalarını yüce rabbimden dileyelim.Rabbim yar ve yardımcınız olsun.Darda kalmış kardeşlerimizin gönüllerine genişlik versin.Rızık bolluğu isteyen kardeşimize Vakıa suresini tavsiye ediyorum.Bende bir hoca hanımdan iştmiştim .Herkese sevgi ve selamlar cumanız mübarek olsun.Sevgilerimle…

 31. derya Says:

  merhabalar herkese hayırlı cumalar…cahıde hanım Allah razı olsun sızdende..dığer arkadaşlardanda…Allah herkesı onun yolundan gıdenlerden eylesinn..Rabbım yapılan duaları kabul eylesın ınşallah..hepımız ımtıhan ıçındeyız..”RABBIM IMTIHAN EDER IHMAL ETMEZ”

 32. kadriye Says:

  Cumalarınız mübarek olsun Rumuz dertli, Derya, Aşus ve Esma kardeşlerimizin dualarını Rabbim kabul etsin.

 33. sevilay Says:

  rabbim, herkesin duası ve gönlünden geçenlerle birlikte benim dualarımı, isteğimi de hemen gerçekleştirmen dileğiyle ..onun mucizelerinden sual olunmaz..sevgili cahide hanım ..anonim kısmına içimden geldiği gibi yazmıştım yollayamadım sizin güzel yazılarınız,her daim şükrünüz,rabbime inancınız benim düşüncelerimi pekiştiriyor..zevkle izliyorum sizi…sevgiyle….

 34. esma Says:

  Allah cümlenizden ebeden razı olsun..okudukça amin diyorum gözlerim dolarak,kalbim kuş gibi çırpınarak..Rabbim Rahmeti hürmetine,Efendimiz Muhammed Mustafa(sav) hürmetine,Cuma günü hürmetine,amin diyen güzel gönüller hürmetine kabul buyurur inşallah.

  • seda kabakcı Says:

   Cumamız mübarek olsun inşallah.arkadaşlarla beraber cümle müslüman kullarında duası kabul olsun inşallah.beni de duanızdan eksik etmeyin .rızık darlığı çekiyorum.Bu ülkede bedensel engelli oldunmu işin çok zor.eşimde aynı kas erimesi hastası papatya gibi 2de kızımız var.bizim evde 5 kuruşpara yok…:(((( lütfen dua edin

   • Sєуя-i Âℓєм Says:

    Allah yardmcınz olsun efendim.. Allah şafi ismiyle şifa versin,sanki hiç hasta olmamış gibi derman versin.. bir dua biliyorum çok tesirli bir dua,bol bol okumanızı tavsiye ederim,rızkn artmasına,geçim sıkıntısının bertarafına sebep,hiç ummadığınz yerden nasipleneceksinizdir inş. yeterki gerçekten inanın ve sabırlı olun… dua şöyle: (Allahümme ekfinÎ bi halâlike an harâmike ve eğninî bi fazlike ammen sivâk ) özellikle cuma günleri sela ezan arasında bol bol okumanızı tavsiye ederim.. birde vakıa süresi var,okumaya devam edene sıkıntı yok inşeallah..

 35. Cahide Says:

  Sevilay hanım, müsadenizle yorumunuzu buraya aktardım. Zira alt tarafta gözden kaçacaktı:)

 36. kübra Says:

  Aminnnnn istecib duaaenaaaa YA RABBİ! ALLAH senden ebeden razı olsun ablacımm.seni takip etmeye başlayalı dua ederken heyecanlanyorum inanırmsın. Ne kadar içten ve samimi bir kalple yazıyorsunki bu kadar içimize işliyor. rabbim cuma günümüzü, bayramımızı mübarek ve bol dualı kılsın inşaallah…

 37. Sevilay Dinçer Says:

  merhabalar…ben sevilay dinçer …sizi, bana ulaşan maillerinizden büyük bir hazla takip ediyorum….samimi oluşunuz ve her daim şükrünüz ,rabbime olan güveniniz benim düşüncelerimi pekiştiriyor..oldukça modern bir hanımım ve üç torun sahibiyim ( valla nasıl oldu anlamadım,iki oğlum var allah cümlesini bağışlasın.,fazla yaş almadan bu günleri armağan ettiler)herkese nasip olması dileğiyle .sadece tüketmeyi öğrenen nesilden ve bir çığ gibi büyüyen ahlaksızlıktan nereye varılabileceğini düşünmek bile istemiyorum…allahım sen bizi islah et…dua ya ben de katılmak istiyorum..sağlıkla ve gelecek güvencesiyle huzur içinde bir yaşam istiyoruz..eşimin iş sıkıntılarının bitmesi ve maddi bolluğa kavuşmamızda dualara ihtiyacımız var…rabbimin, ,herkesin gönlünden geçenleri gerçekleştirmesi dileğiyle tüm kardeşlerime hayırlı cumalar…sevgili cahide hanım bu vesile için sonsuz şükranlarımı sunuyorum..sevgiyle…

 38. Anonim Says:

  Hayırlı cumalar, bugün bizden dua talebinde bulunan Rumuz dertli, Derya, Aşus ve Esma kardeşlerimizin dertlerinin Allahın izniyle gönüllerince sonuçlanmasını Rabbimden dilerim.

 39. ÖZLEM ÇETİNKAYA Says:

  Ağzına sağlık sabah sabah içim açıldı. Cahide abla senin ve tüm okuyanların cuması mübarek olsun. Allah dualarımızı kabul eylesin

 40. rumuz dertli Says:

  sevgili cahide kardeşim,bugünkü yazını görünce ne kadar sevindim anlatamam..vallahi okurken gözlerim doldu.bu ne kadar güzel birşey ya….birbirini tanımayan ,aralarında kilometrelerce mesafa olan bu insanların, yine birbirinin derdiyle dertlenip dua edebilmeleri islam kardeşliğinin güzel bir örneği olsa gerek.Allah c.c. hepinizden razı olsun.sizleri daha yakından tanımak ümidiyle hoşçakalın…….

 41. hanifeferide Says:

  Amin ablacım amin yürekten Amin diyorum dualarına Dertli kardeşimize,Derya kardeşimize,Asuş ve esma kardeşlerimize Rabbim gönüllerine göre versin sıkıntılarından kurtarsın…
  Cümlemizin cuması mübarek olsun.

 42. gülün mutfağı Says:

  Bütün kalbimle YÜCE YARADANIMA dua ediyorum kardeşlerimizin dualarının kabulu için herşey haklarında hayırlı olur inşallah .
  Aynı sorunu bizde yaşıyoruz benimde 17 yaşındaki torunum okumuyor bizleri çok üzüyor onun içinde dua edermisiniz RABBİM evlatlarımızı korusun çok kötü bir zamanda yetiştiriyoruz hayırlı ve içinde ALLAH sevgisi olan evlatlar olur inşallah .
  Hayırlı cumalar sevgiler .

 43. asuş Says:

  amin..
  cumamız mübarek olsun, allah sizden razı olur inşallh:)
  az sonra eşimin sınavı var rabbim onun da yardımcısı olur inşallah..


"...Güzel bir söz, kökü sağlam, dalları göğe yükselen bir ağaç gibidir.(İbrahim suresi:24)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: