Kkokosh-abla-günes-kremi

Dua Günümüze Buyrun!


“Ve şöyle niyaz et: Rabbim! Gireceğim yere dürüstlükle girmemi sağla; çıkacağım yerden de dürüstlükle çıkmamı sağla. Bana tarafından, hakkıyla yardım edici bir kuvvet ver.” (İsra suresi 80. Ayet)

Cumamız hayırlı mübarek olsun kardeşlerim. Bugün çok heyecanlandım nedense. Sabah namazından sonra yatmadım. Sezonun ilk dua günü bugün. Bütün duadaşlarım burada olacaklar inşaallah.

Hemen dua isteyen kardeşlerimizden bahsetmek istiyorum. İlk kardeşimiz Rumuz dertli adıyla ki dua isteyeli çok oldu, yeni doğan yeğeni için dua istemişti. Erkek kardeşi ve yengesinin sıkıntılı bir dönemden sonra bir kız çocukları oluyor. Sonrasını kendisinden dinleyelim:

“…bebeğin sağ yanağında çeneden başlayarak sakal bölgesi boyunca kulağına uzanan ve kulağı da kapsayan bir gül lekesi var. Haşa isyan etmek bize yakışmaz ancak gönül gene de çocuğun ilerideki psikolojisini düşününce olmamasını istiyor…” diyerek halini arzetmiş. Hep diyoruz ya herkesin derdi kendine büyük diye. İnsan küçük gördüğü dertleri kendisinde düşününce azda olsa karşıdakini anlıyabiliyor.

Diğer dua talep eden Derya kardeşimiz, 16 yaşındaki oğlunun okulu bırakıp çalışmaya başladığını ve çok asabi olduğundan bahsetmiş.

Bir başka dua isteyen kardeşimiz  sevgili Asuş.  Eşinin tayini Edirneye çıkmış. Anladığım kadarıyla Edirne ahlaki açıdan çok sıkıntılı ve bu durumdan oldukça rahatsız olmuşlar. Kendisi de bir öğretmen adayı ve uygun bir yere tayininin çıkmasını istiyor.Hakkına hayırlıysa tabi.

Ve son olarak Esma kardeşimiz dua günlerini yeni farketmiş ve hayırlı bir bebeğinin olması için kardeşlerinden dua istiyor.

İlk dua benden olsun:

“Hamd, âlemlerin Rabbi Allah’a mahsustur. Salât ve selâm, nebî ve rasûllerin en şereflisi, Peygamberimiz Muhammed -sallallahu aleyhi ve sellem-‘in, âlinin ve bütün ashâbının üzerine olsun.

Allahım, ey bizim Sahibimiz, bizler birbirini hiç görmemiş, sesi sesine, nefesi nefesine ulaşmamış, birbirimizi sadece senin hatırın için görmeden seven mümin kullarınız. Efendimiz(s.a.v)in “Birbirinize temiz ağızlarla dua ediniz” Hadis’i şerifini kendimize düstur edinerek, birbirimize dua etmeye karar verdik. Sen bu günahkar kullarının dua eden ağızlarını, dertli kardeşleri için tertemiz kıl. Günahlarımızı affet. Tevbelerimizi kabul et. Şüphesiz sen çok affedici ve çok mağfiret edicisin.

Ya Rabbel alemin, Dertli kardeşimizin yeğenine şifalar ihsan et. Yüzündeki lekeyi, en kısa zamanda hiç olmamış gibi tertemiz et. Onu ana babasına ve topluma hayırlı evlat et. (Amin)

Derya kardeşimizin oğluna hayırlı akıl fikir, doğru düşünebilme yeteneği ve sekinet nasip eyle. Ergenlik dönemini kolayca atlatabilmesi için ona yardım et. Onu senin yoluna çevir ki; başka yollar sapkınlıktan gayrısına çıkmaz. Alnını secdeli, kalbini senin muhabbetinle bezenmiş, dupduru  bir kalp eyle. (Amin)

“…Ey gökleri ve yeri yaratan, gizliyi de aşikârı da bilen Allahım! Kullarının arasında, ayrılığa düştükleri şeyin hükmünü ancak sen vereceksin.”(Zümer 46.Ayet)

Asuş kardeşimizin tesettüründen vazgeçerek çalışmasını isteyemem senden! Zira dualarım beni sana yaklaştırmalı ve senin emirlerine karşı olmamalıdır. Sen kardeşimize, şayet hakkına hayırlıysa; tesettürüyle, harama düşmeden çalışabileceği bir mekan nasip eyle. Emanet ettiğimiz çocuklara her daim hayrı ve doğruyu, Seni ve Rasulunü anlatmasını nasip eyle. Eğer çalışmak hakkına hayırlı değilse, bulunduğu yeri onlara hayırlı kıl ve onları senin sevdiğin kullarınla karşılaştır. Uygun zaman ve mekanda kendisine, Esma kardeşimize ve tüm evlat isteyen kardeşlerimize göz aydınlığı olacak,  alnı secdeli, hayırlı evlatlar nasip et.(Amin)

Ey bizim İlahımız! Kabul edeceğin duaları kalbimize ilham et. Bize hep hayrı istet. Hakkımıza hayırlı olan dualarımızı bizden kabul buyur. Ellerimizi boş çevirme Ya Rabbi! Ve burada olamayan, bizi tanıyan, tanımayan, derdini anlatmaktan bizâr olan, edebinden dolayı mahrem dertlerini anlatamayan cümle kardeşlerimize yardım et.

“Şüphesiz sen duaları hakkıyla işitensin” (Amin, Amin, Amin)

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. Merhabalar benden yerin göğün dualarla ayakta durduğuna tüm kalbimle inanıyorum ve sizden tek istediğim sağlık huzur için duadır sürekli rahatsızlık geçiriyorum şu son günlerde içtiğim su bile şifa niyetine içiyorum bir kat daha Allah adıyla günlerimi zikrediyorum nerde varsa tüm hasdalara şifa diliyorum ve her dakika dua ediyorum dua gününüzde benide unutmayın lütfen

  2. sng1981 says:

    merhabalar benimde sizden 2 ci sınıfa giden ve okula gitmeyi istemeyen çocuğum için dualarınıza ihtiyacım var

  3. Ah canııım niye gitmiyor annesi? Sana çok mu düşkün, çok mu ürkek yoksa?
    Kardeşinden etkilenmiyor mu? Benim ikizlerinde karakterleri çok farklı doğrusu. Bir tanesi çok dışa dönükken diğeri daha içe kapanık. Fakat büyüdükçe normale dönüyor. Allah yardımcın olsun canım. Bismillah diyelim de dua gününde unutmayalım inşaallah.

    1. RABBİ YESSİR VELATÜ ASSİR RABBİ TEMMİM BİLHAYR. ALAHIM

Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: