kokoshablasitebanner

Kimi olmayanı ister, Kimi olanla imtihan edilir

     “Bir Müslüman yanında bulunmayan bir din kardeşi için dua ederse mutlaka melek ona aynı şeyler sana da verilsin diye dua eder.” (Müslim Zikir 86; Ebû Dâvûd Vitir 29)

Es-selamu aleykum değerli kardeşlerim

Bu muhteşem cuma gününe ulaştıran Rabbimize hamd-u senalar olsun. Sizi bilmem ama ben Cuma günlerini artık sabırsızlıkla bekliyorum. Bir şey söylesem inanır mısınız? Elhamdulillah 2 haftadır kalp çarpıntılarım ve diğer ruhsal sıkıntılarım neredeyse kayboldu.Maşallah-u la guvvete illa billah! Allah en doğrusunu bilir,bunda birbirimize ettiğimiz duaların etkisi var diye düşünüyorum. Rabbim ne kardeşliğimizden, ne dualarımızdan  ayrı etmesin bizleri.(amin)

***************************************************************************************************
Bir anne düşünün; 5 çocuğu var. Bir evladı bedensel engelli. Son çocukları olan ikizlerden biri down sendromlu. 8 yaşında olmasına rağmen tuvalet alışkanlığı edinememiş. Annesi heryere yanında götüremiyor, çocuğunu evde bırakıp bir yere gidemiyor. Bazen haftalarca evden dışarı çıkmadığı zamanlar oluyor. Ben onu bilirim ki, şükrü çok, zikri çok… herkes onun haline şaşarken, o Rabbinden Razı, dilerim Rabbide ondan razı olur.

Bu haftanın dua konuklarından ilki Aysun ablamız. İmtihanı ağır, yükü çok fakat şikayetlenmiyor. Sabrını kalkan etmiş kendine. Dua günlerimizi bildiği halde dua talep etmedi. Ama ben onun halini bildiğim için, siz değerli kardeşlerimden dua talep ediyorum.

Onun şu an en çok ihtiyacı olan

1- Down sendromlu çocuğunun tuvalet alışkanlığı kazanması.

2- Bedensel engelli ama içli, ama dünya tatlısı oğlunun bir iş sahibi olması.

Dua edelim de Rabbim en kısa zamanda Aysun kardeşimizi bu sıkıntılı hallerinden feraha kavuştursun.

Bu haftanın ikinci dua konuğu sevgili Tuğba. O genç bir hanım.Uzun zamandır evli olmasına rağmen çocuğu yok. Çocuk hasreti nasıl birşeydir, onu isteyipte sahip olamayanlara sorun. Yıllarca bu güzel nimet için yanıp tutuşanlara sorun. Sevgili Tuğba 2 haftadır sırasını bekliyor, bizlerden dua talep ediyor. Kardeşimiz çok yakında çocuk sahibi olabilmek için, öncelikle bir ameliyat olacak.

Dua edelim ameliyatı başarılı geçsin. Rabbim ona da yüz akı olacak, alnı secdeli, hayırlı  evlatlar nasip etsin.

Geçen haftalardaki kardeşlerimizi de unutmadan, samimi kalplerle, birbirimiz için tertemiz olan ağızlarla dualar edelim. Cümle ayrıştırmak isteyen fitnecilere inat, dua günlerimiz çığ gibi büyüsün, bizi birleştirip güçlü kılsın Allah’ın izniyle.

Resulüm ; Deki: “Duanız olmazsa, Rabbim size ne diye değer versin?…” (Furkan: 77)

Cumamız mübarek olsun, hayırlara vesile olsun, şu güzel dua etkinliklerimiz bizi arşın gölgesinde toplamaya vesile olsun inşaallah.

NOT: Gelecek haftaki dua günü için sırada bekleyen kimse yok. Dua isteyen kardeşlerimiz, bizi haberdar edebilirler.

Dualarımızı çok değerli Aysun ve Tuğba  kardeşimiz  için esirgemeyelim. Allah yar ve yardımcıları olsun. (amin)

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. selamın aleyküm rabiim yar ve yardımcınız olsun benimde down sendiromu oğlum var 6yaşında ve cok tatlı ama bi okadarda imtihanı zor bir durum benim içinde dua edermisiniz inşallah a.e.o.

 2. melek uyar says:

  Selamün aleyküm ablam konularınız çok güzel insanın iç dünyasına bir nevi merhem oluyor ben melek sitenizi daha yeni gördüm ve çok beğendim fırsat buldukça ziyaret ediyorum ben de sizlerden siteyi ziyaret eden kardeşlerimden dua istiyorum ben 5 yıl önce düşük yaptım tüp bebek tedavisi gördüm nasip olmayınca olmuyor eşim de ben de çocukları çok seviyoruz yolda çarşı da nerde görürsek görelim çocukları seviyoruz aileleri şaşkın bakıyor ama izin isteyip seviyoruz şimdi tayinimiz çıktı erzuruma nasip olursa gidiyoruz inşaallah orda hayırlısı olur Ablacım o içten dualarınızı bizi de ekleyin bize dua edin Allah razı olsun bütün dua edenlerden mevlam evlat sahibi olmak isteyen kardeşlerimize hayırlı evlatlar versin hepimize Alaha emanet olun.Ankaradan melek.

  1. Aleykumselam Melek, inşaallah gelecek cuma senin için de dua edlim. Rabbim yar ve yardımcın olsun canım…

 3. Ve Aleykum Selam,
  Allah bir şeyi vermezse başka bir yerden güldürür denir ya; burada o örneklerden birini görüyorum. Aysun Ablamız şefkatli bir anne, sinesi geniş. Çektiği çok, ama ettiği laf yok. Teslim olmuş. Gönlünü dayamış. Cenab-ı Hak belki de onun bu güzelliğine binaen kendisine iyi yürekli, sorumluluk sahibi, zeki, çalışkan, tertemiz bir oğul vermiş ve başka güzel çocuklar. Allah sıkıntılarına hayırlı çözümler getirsin. Ufaklığa sağlık sıhhat afiyet, oğluna da hayırlı bir işi nasip etsin. Allah yar ve yardımcısı olsun. Aysun Ablam, yüreğinin naifliği sesine yansımış sıcak kalpli gönüldaşım. Allah yar ve yardımcısı olsun.

  Tuğba kardeşimize de önce ameliyatında hayırlar dilerim. Hiç ummadığı kadar kolay ve güzel geçsin inşaAllah. Sonrasında da imanlı ihlaslı hayırlı evlatları olsun inşaAllah.

  Ablacığım, bu etkinliği ne iyi ettin de başlattın. Çarpıntılarının geçme nedeni bence de bu. İyi ki dualar var, iyi ki güzel yürekli kardeşlerimiz var. Allah’a emanet.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: