Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Samsung Fotoğraf Makinası

Hangi fotoğraf makinasını kullandığımı soran arkadaşlarımın sayısı artınca bende fotoğraf makinamı bir yazıyla tanıtmaya karar verdim.

Şu an kullandığım dijital makinanın adı: Samsung ES60

12.2 Mega pixels, 3x Zoom

Ben daha çok makro yani yakın çekimi kullandığım için bana yetiyor fakat uzaktaki bir nesneyi zoomlamada çok yetersiz.  200 civarındaki fiyatıyla bence fazlasıyla iş görüyor. Eğer manzara resimleri çekecekseniz, zoom’u biraz daha yüksek bir makina tercih etmelisiniz.

DSLR makinaları taşımak bazen sıkıntılı oluyor. Bu yüzden fotoğrafçılar bile yanlarında bu tür küçük makinaları bulunduruyorlarmış.

Çok yüksek fiyatlara fotoğraf makinası alan bazı arkadaşların resimlerinin benimki kadar bile iyi olmadığını gördüm. Bu yüzden, her zaman küçük makinalar benim tercihim. Bir fotoğraf makinası için 1500-2000 tl gibi fiyatları vermek doğrusu bana göre çok gereksiz. Zaten ufak tefek düzeltmelerden sonra, fotoğraflarınıza bakanlar hangi makinayla çektiğinizi anlamıyorlar bile 😉

CAHİDE

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. Ümmü Hamza says:

    Cahide abla fotograflar için özel olarak bir şey yapıyor musun yoksa çektiğin odadaki ışıktan dolayı mı öyle çıkıyor?Yani direk tabağı masanın üzerine koyup,ışığı ayarlayıp çekiyor ve de direk resmi buraya koyuyor musun yoksa çekim esnası veya sonrasında photoshop ile bulanıklık verme görüntü rengi ayarlama gibi teknikler mi kullanıyorsun?

  2. Ablacım benim makinam da samsung. Hatta telefonum ve kameram da öyle idi. Ama bu markadan (!!!) fenalık geldi iyice. Servis yok, müşteri hizmetleri kötü. Ben yavaş yavaş hepsini değiştirmeye başladım. En son sinirden elimdekileri çöpe atmayı bile düşündüm =) İstersen şurdaki yazıma bir bak:
    http://urfatutkunu.blogspot.com/2011/07/samsungdan-uzak-durun-pisman-olmayin.html

  3. bence marifet makinede degil bacimmm benimmm, güzel bakan gözlerde, hamaratli ellerde, sevgi dolu yürekte.eee sende de bütün bu özellikler oluncada böyle sahane resimler cikiyor ortaya.dogruya dogru, haksizmiyim yani.ayyy yücel ablacim dedigini duyar gibi oldum, öylemi dedin yoksa. öpüyorum seni ve kizini.selam ve dua ile

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: