Doğal Güneş Kremi

Artık şeker toplamasın çocuklar…

Tam 17 ay olmuş. Ne kolay yazılıyor 17 ay… O anne baba nasıl geçirdi o zamanları kimbilir…17 ay beslediğin umutlar, çocuklarından kalan  bir poşet kemikle yıkılsın. Nasıl kapanır bu yürek yarası?

Bayram gelmiş, mutlularmış,cicilerini giymişler. Şeker topluyorlarmış.Onlar şeker toplayamadan, toplamış götürmüş bir zalim onları. Kendi apartmanlarında komşularıymış zalim… Anneleri, babaları acımıştı belki o adama, yemek bile vermişlerdi, “bekar adamdır” diye… Hiç acımamış, hiç vefa bilmemiş, gözünü kırpmamış hiç. Almış götürmüş onları… Dilim varmıyor neler yaptığını anlatmaya. Çok incitmiş, kırmış, can almış haddi olmadan. Eli nasıl varmış, yüreği nasıl dayanmış bilemedim. Şeytana mı uymuş, yoksa şeytan o’muymuş bilemedim. Şeytan bu tür insanlardan daha masum gibi geldi bana…

Ama 3. sayfa haberleri gibide bakamadım bu olaya. Bir evden iki can gitmiş, birde komşunun kızı. Keyfince öldürmüş. Ortada suçlu yok, tahrik yok, canı istemiş öldürmüş. Yakalandı da ne oldu, üç öğün yemeği hazır önüne gelecek. Sıcak yatağı, temiz elbiseleri olacak. Devletin eliyle bakılacak. Oh ne alâ memleket…

Ben idam cezası geri gelsin istiyorum. Yaşamasın böyle insanlar. Üç masum cana kıyıpta, rahat yüzü görmesin, bakılmasın! Toplumun bu insanların hiç bir haline ihtiyacı yok…

Artık şeker de toplamasın çocuklar. Kültürümüzün belkide en masum geleneği unutulsun artık. Bayramlar evlerde kutlansın. Yan komşuya, karşı komşuya hiç güvenilmesin.En yakınından bile şüphe duysun insanlar.Katiller yaşasın, besiye çekilsin, sonra bir af gelsin dışarı salınsın. Sonra yine yapsın yapacağını.

Yok yok, çocuklar bir daha gitmesinler şeker toplamaya…

Cahide Sultan

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. dilivan says:

  gunlerdir agliyorum’basim agriyor.dusunuyorum kim bilir neler yasadilar diye.gunahlari neydi diye.ya 9 yasindaki firat onun gunahi neydi.bu insanlari dedigin gibi kendi vergilerimizle besleyecegiz gittikleri yerde.yarinda bi rahsan affi daha gelir hooop gelsin yani kurbanlar.kimseye guvenemez hale geldik nasil buyutucez cocuklarimizi.allahim sen gor yarabbim cezalarini ceksinler ayni acilari onlarda yasasin istiyorum.

 2. IDAM ETSINLER YOK ETSINLER BOYLE YARATIKLARI .BU ZEBANILERIN ALLAHTAN KORKULARI YOK.NE DIYECEGIMI SASIRDIM YAA

 3. milkiye burkay says:

  Aileler için büyük bir sınav Rabbim yardımcıları olsun .O pis sapık o meleklerin her saç teline kurban olsun inşallah ..

 4. Ah ah nerdesin “İslam Ukûbât’ı”. İnsanların kendi uydurdukları yasalarla ne kadar adalet sağlandığını maalesef gözlerimizle görüyoruz yıllardır.. Allah (c.c.) kör gözlere , kör kalplere görmek nasib etsin. Hakikatten sağır kalan kulaklara duymak nasib etsin.

  İni’l-hükmü İllâ Lillâh (Hüküm ancak Allah’ındır)

  Beşerî sistemlerin terakkî edeceğini düşünmek ne kadar abestir. Halbuki Rabbimiz bizler için noksansız bir sistem halketmiş ve bu minvâlde yaşamamızı elçileri ve kitapları vasıtasıyla emir buyurmuştur. Dün şahıslar (Nemrut , Firavun v.s.) , cansız maddeler (putlar , ateş v.s.) ilâhlaştırılıyordu bugün ise gözle görülüp elle tutulmayan ama onlardan daha farklı nesneler (ideolojiler , para , ekonomi , güç) ilâhlaştırılıyor. Heyhâtt…!

  Allah’ın (c.c.) arzında , Allah’a (c.c.) rağmen hükmettiğini sanan tüm zorbalar ve zalim sistemler dün olduğu gibi bugün de tarumar olacaktır inşaallah. Suçluyu koruyan zihniyetler Allah’ın (c.c.) adaletinden , keskin kılıcından kendilerini kurtaramayacaklar.

  Nihâyetinde bu ve benzer tüm sorunların çözümünün “İlâhî Nizâm” ın hayata geçirilmesi olduğu herkesçe bilinen , şüphe götürmez bir gerçektir. Rabbim İnş. nûrunu tamamladığı günlere erişmemizi cümlemize nasib eylesin.

 5. Ne olur bir daha gitmesinler.Ne olur..
  http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1044478&Date=29.03.2011&CategoryID=77
  Ayrıca ebeveynler olarak bu yazının dikkatlice okunarak,çoğaltılarak sevdiklerimize,yakınlarımıza dağıtılması çok iyi olur. Artık paranoyaklık hastalık olmaktan çıkacak galiba,bence hepimiz paranoyak olmalıyız.Çocuklarımıza paranoyaklığı öğretmeliyiz.Ben kızıma daha bu sabilerin bulunduğu haberini almadan bir dakika önce ,aman yavrum sakın kimsenin arabasına filan binme,annen şurda seni çağırıyor şudur budur diyene inanma diye nasihat veriyordum,oda bana amannn annee komşumuz beni öldürecekmi ne yapacak diye sitem ediyordu.Bir dakika sonrasında haberlerde bu vahşeti duydum.Allahım kıyamete doğru gittiğimizi biliyorum ama bu kadar dehşetlimi gelecek.Affet bağışla bizleri..

 6. sırf bir adi terörist öldürülmesin ada da rahat etsindiye devletimiz bu katilleride besliyor.halk oylamasımı yapacağız , eylem mi yapacağı ne yapacaksak yapalım. birlik olalım çocukları,anne ve babasını öldüren katiller için idam istiyelim. hep birlikte sesimiz çıkarsa devlete istediğimizi yaptırabiliriz.unutmayalım ki halklar birlikte seslerini çıkarttıklarında 30 yıllık dikdatörleride deviriyorlar

  1. Bismillah
   Doğru niyetle yazılmış, söylenmiş her şeye saygım var, AMMA velakin, demek zorunda kaldım yine maalesef. Arkadaşlar lütfen, İŞİMİZE GELİRSE ÇAĞDAŞ YAŞAM, işimize gelmezse, HER KAFADAN ÇÖZÜM İSTERÜK, İSTEMEZÜK, bu zavvalı cani işte bu zavvalı zihniyyete yetişti. Bu fesat ortamda, FATİH SULTAN MEHMED Mİ yetişecekti ?. Bizler inançlı kesimi, ve dahi cümle vatandaş, kendimize gelmessek, en azından vasat olan halde buluşmassak ???. Rabbim kötü kaderden, düşmanların gülmesinden, bedbahlıktan darlıktan sana sığınırım. Amin.

 7. “kısasta hayat vardır” ..
  ;(

  1. Denizcim nerdesin canım ya? Neden bloguna ulaşamıyorum?

 8. zerdali mişmiş says:

  cahidem yazını okumaya anca fırsat buldum.yine hislerimize tercüman olmuşsun.o minicik masum yavrular kahrolası caninin elinde can verirken inan aklıma bu türden bir son yaşadıkları gelmedi.ben hep o malum amaçları olan mafyanın işidir dedim.kim bilirdiki o cani o şehrin bağrında yaşıyor..biz inananlar onu nasıl bir son beklediğini biliyor ve bununla teselli oluyoruz.onlarıgömerken topladıkları şekerlerle gömmüş..hiç çekinmeden gömdüğü yere pikniklere gitmiş.evlat acısı içine oturmuş biri olarak bu haber beni iyice kahretti.hele o büyük kızın annesi feryad edip-yavrum anne beni kurtar dedin mi yavrum-deyip feryad edişi bir kez daha beni yaraladı.az önce eşim bana bir haber okudu.bir türk araştırmacı kendi adına 10 yaşında bir kız çocuğuymuş gibi bir sayfa açmış.onbinlerce cinsel içerikli mesaj gitmiş ona.ahlaki çöküntü aldı başını gidiyor.bu olay ilk değil son da olmayacak.çocuklarımız,nefislerimiz Allaha emanet.en güzel vekil o..

 9. Kesinlikle idam edilmeli diyor bir tarafım, bir tarafım acaba mı.. Rabbim zaten onun cezasını en doğru yöntemlerle vereceğinden, bir nebze rahatlasada yüreğim, kahroluyorum aklıma geldikçe.. Allah’ım sen herşeyin en doğrusunu en iyisini bilirsin, bu insan dışı mahluklara en iyi cezayı sen verirsin diye dua ediyorum. Ne acıdırki bizler çok aciziz… Ben çocukuğumdaki şeker toplama masumluğunun böyle kirltildiğine üzülüyorum. Ama toplanmasın artık. 3 yavruyu düşünmek istemiyorum bile.. Rabbim annelerine sabırlar versin.. Yavrularımızda cenetlerinde anne ve babalarına şefaatci olsunlar inşallah… Kimsede bu acıyı yaşamasın diye bol bol dua edelim.. parmaklarına ve yüreğine sağlık ablacığım..

 10. ecrinnaz says:

  Bu sabah tv programinda gordum o caniyi.Nasil yapabilmisti acaba neydi o minicik yavrulara bu kadar kini. Bu nasil bir insanlik yoksa artik insanligimizi kayip mi ettik. Ne hale geldik biz millet olarak. Aglayarak izledim gelismeleri iki kiz cocugum var aksama kadar onlara nasil emek verdigimizi nasil herseyden sakinarak bakmaya calistigimizi dusundum. Bu kadar kolay mi hersey sen onca zorluklarla o yasa getir kendini bilmez bir cani gelip onlarin o kus kadar yureklerinin carpintilarina son versin. Allahim o ailelere sabir versin. Gun boyu gozumun onunden gitmiyor o cocuklar,sabir rabbim sabir.

 11. İnsanın bu insanlık dışı olayı yorumlamaya ve idrak etmeye havsalası yetmiyor.Hele bir de cinayet kavli masumiyet sıfatına ram olan çocuklar olunca kelimeler ûs’da anlamını yitiriyor.

  Rahman ailelerine ve efradına sabır ihsan eylesin.

 12. böyle insancıkları en ağır biçimde cezalandırmak gerek…

 13. Hayırlı günler siteniz çok hoş.Lezzetsarayı blogspot adresimiz devam ediyor yanında da elhavadis.com adresimiz açıldı ziyaret ve yorumlarınızı bekliyoruz.elhavadis

 14. Aklım beynim durmuş vaziyette nasıl olurya bu kadar canilik nasıl olur,yarın misafir gelecek nasipse ama evde ruh gibi dolaşıyorum o çocuklar nasıl acılar çekmişler düşünmek istemiyorum ama aklımdanda çıkmıyor Rabbim ailelerine çok büyük sabırlar versin İnşaALLAH idam cezası geri gelir bu tür yaratıklar bu dünyada kalmasın

 15. allah ailelerine sabırlar versin…
  allaha emanet ol

 16. Allah ailelere sabir versin, insAllah onlarin cennete girmesine vesile olacak cocuklari..

  Annelerden birisi “bize verin, biz verelim cezasini” demis.. bu dunyada adalet beklemiyorum ben zaten. Amerikali bir asker de afganistanda 3 tane sivili cani istedigi icin oldurmus, ve itiraf da etmis: aldigi ceza 20 mi 24 yil mi ne ama 7 yil sonunda sartli tahliye olacakmis!!!!! Allah’in adil oldugu gerceginden baska tutunacak dalimiz yok!

 17. Seytan masum degildir elbet ama nefsi seytandan daha fazla seytanlasmis insanlar cok malesef; Allah o tur yaratiklari hepimizden uzak tutsun…

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: