Artık şeker toplamasın çocuklar…

Tam 17 ay olmuş. Ne kolay yazılıyor 17 ay… O anne baba nasıl geçirdi o zamanları kimbilir…17 ay beslediğin umutlar, çocuklarından kalan  bir poşet kemikle yıkılsın. Nasıl kapanır bu yürek yarası?

Bayram gelmiş, mutlularmış,cicilerini giymişler. Şeker topluyorlarmış.Onlar şeker toplayamadan, toplamış götürmüş bir zalim onları. Kendi apartmanlarında komşularıymış zalim… Anneleri, babaları acımıştı belki o adama, yemek bile vermişlerdi, “bekar adamdır” diye… Hiç acımamış, hiç vefa bilmemiş, gözünü kırpmamış hiç. Almış götürmüş onları… Dilim varmıyor neler yaptığını anlatmaya. Çok incitmiş, kırmış, can almış haddi olmadan. Eli nasıl varmış, yüreği nasıl dayanmış bilemedim. Şeytana mı uymuş, yoksa şeytan o’muymuş bilemedim. Şeytan bu tür insanlardan daha masum gibi geldi bana…

Ama 3. sayfa haberleri gibide bakamadım bu olaya. Bir evden iki can gitmiş, birde komşunun kızı. Keyfince öldürmüş. Ortada suçlu yok, tahrik yok, canı istemiş öldürmüş. Yakalandı da ne oldu, üç öğün yemeği hazır önüne gelecek. Sıcak yatağı, temiz elbiseleri olacak. Devletin eliyle bakılacak. Oh ne alâ memleket…

Ben idam cezası geri gelsin istiyorum. Yaşamasın böyle insanlar. Üç masum cana kıyıpta, rahat yüzü görmesin, bakılmasın! Toplumun bu insanların hiç bir haline ihtiyacı yok…

Artık şeker de toplamasın çocuklar. Kültürümüzün belkide en masum geleneği unutulsun artık. Bayramlar evlerde kutlansın. Yan komşuya, karşı komşuya hiç güvenilmesin.En yakınından bile şüphe duysun insanlar.Katiller yaşasın, besiye çekilsin, sonra bir af gelsin dışarı salınsın. Sonra yine yapsın yapacağını.

Yok yok, çocuklar bir daha gitmesinler şeker toplamaya…

Cahide Sultan

44 Yanıt to “Artık şeker toplamasın çocuklar…”

 1. dilivan Says:

  gunlerdir agliyorum’basim agriyor.dusunuyorum kim bilir neler yasadilar diye.gunahlari neydi diye.ya 9 yasindaki firat onun gunahi neydi.bu insanlari dedigin gibi kendi vergilerimizle besleyecegiz gittikleri yerde.yarinda bi rahsan affi daha gelir hooop gelsin yani kurbanlar.kimseye guvenemez hale geldik nasil buyutucez cocuklarimizi.allahim sen gor yarabbim cezalarini ceksinler ayni acilari onlarda yasasin istiyorum.

 2. Gül Says:

  IDAM ETSINLER YOK ETSINLER BOYLE YARATIKLARI .BU ZEBANILERIN ALLAHTAN KORKULARI YOK.NE DIYECEGIMI SASIRDIM YAA

 3. milkiye burkay Says:

  Aileler için büyük bir sınav Rabbim yardımcıları olsun .O pis sapık o meleklerin her saç teline kurban olsun inşallah ..

 4. Hikmet Fenâvî Says:

  Ah ah nerdesin “İslam Ukûbât’ı”. İnsanların kendi uydurdukları yasalarla ne kadar adalet sağlandığını maalesef gözlerimizle görüyoruz yıllardır.. Allah (c.c.) kör gözlere , kör kalplere görmek nasib etsin. Hakikatten sağır kalan kulaklara duymak nasib etsin.

  İni’l-hükmü İllâ Lillâh (Hüküm ancak Allah’ındır)

  Beşerî sistemlerin terakkî edeceğini düşünmek ne kadar abestir. Halbuki Rabbimiz bizler için noksansız bir sistem halketmiş ve bu minvâlde yaşamamızı elçileri ve kitapları vasıtasıyla emir buyurmuştur. Dün şahıslar (Nemrut , Firavun v.s.) , cansız maddeler (putlar , ateş v.s.) ilâhlaştırılıyordu bugün ise gözle görülüp elle tutulmayan ama onlardan daha farklı nesneler (ideolojiler , para , ekonomi , güç) ilâhlaştırılıyor. Heyhâtt…!

  Allah’ın (c.c.) arzında , Allah’a (c.c.) rağmen hükmettiğini sanan tüm zorbalar ve zalim sistemler dün olduğu gibi bugün de tarumar olacaktır inşaallah. Suçluyu koruyan zihniyetler Allah’ın (c.c.) adaletinden , keskin kılıcından kendilerini kurtaramayacaklar.

  Nihâyetinde bu ve benzer tüm sorunların çözümünün “İlâhî Nizâm” ın hayata geçirilmesi olduğu herkesçe bilinen , şüphe götürmez bir gerçektir. Rabbim İnş. nûrunu tamamladığı günlere erişmemizi cümlemize nasib eylesin.

 5. mine Says:

  Ne olur bir daha gitmesinler.Ne olur..
  http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1044478&Date=29.03.2011&CategoryID=77
  Ayrıca ebeveynler olarak bu yazının dikkatlice okunarak,çoğaltılarak sevdiklerimize,yakınlarımıza dağıtılması çok iyi olur. Artık paranoyaklık hastalık olmaktan çıkacak galiba,bence hepimiz paranoyak olmalıyız.Çocuklarımıza paranoyaklığı öğretmeliyiz.Ben kızıma daha bu sabilerin bulunduğu haberini almadan bir dakika önce ,aman yavrum sakın kimsenin arabasına filan binme,annen şurda seni çağırıyor şudur budur diyene inanma diye nasihat veriyordum,oda bana amannn annee komşumuz beni öldürecekmi ne yapacak diye sitem ediyordu.Bir dakika sonrasında haberlerde bu vahşeti duydum.Allahım kıyamete doğru gittiğimizi biliyorum ama bu kadar dehşetlimi gelecek.Affet bağışla bizleri..

 6. emine Says:

  sırf bir adi terörist öldürülmesin ada da rahat etsindiye devletimiz bu katilleride besliyor.halk oylamasımı yapacağız , eylem mi yapacağı ne yapacaksak yapalım. birlik olalım çocukları,anne ve babasını öldüren katiller için idam istiyelim. hep birlikte sesimiz çıkarsa devlete istediğimizi yaptırabiliriz.unutmayalım ki halklar birlikte seslerini çıkarttıklarında 30 yıllık dikdatörleride deviriyorlar

  • zehra Says:

   Bismillah
   Doğru niyetle yazılmış, söylenmiş her şeye saygım var, AMMA velakin, demek zorunda kaldım yine maalesef. Arkadaşlar lütfen, İŞİMİZE GELİRSE ÇAĞDAŞ YAŞAM, işimize gelmezse, HER KAFADAN ÇÖZÜM İSTERÜK, İSTEMEZÜK, bu zavvalı cani işte bu zavvalı zihniyyete yetişti. Bu fesat ortamda, FATİH SULTAN MEHMED Mİ yetişecekti ?. Bizler inançlı kesimi, ve dahi cümle vatandaş, kendimize gelmessek, en azından vasat olan halde buluşmassak ???. Rabbim kötü kaderden, düşmanların gülmesinden, bedbahlıktan darlıktan sana sığınırım. Amin.

 7. deniz Says:

  “kısasta hayat vardır” ..
  ;(

 8. zerdali mişmiş Says:

  cahidem yazını okumaya anca fırsat buldum.yine hislerimize tercüman olmuşsun.o minicik masum yavrular kahrolası caninin elinde can verirken inan aklıma bu türden bir son yaşadıkları gelmedi.ben hep o malum amaçları olan mafyanın işidir dedim.kim bilirdiki o cani o şehrin bağrında yaşıyor..biz inananlar onu nasıl bir son beklediğini biliyor ve bununla teselli oluyoruz.onlarıgömerken topladıkları şekerlerle gömmüş..hiç çekinmeden gömdüğü yere pikniklere gitmiş.evlat acısı içine oturmuş biri olarak bu haber beni iyice kahretti.hele o büyük kızın annesi feryad edip-yavrum anne beni kurtar dedin mi yavrum-deyip feryad edişi bir kez daha beni yaraladı.az önce eşim bana bir haber okudu.bir türk araştırmacı kendi adına 10 yaşında bir kız çocuğuymuş gibi bir sayfa açmış.onbinlerce cinsel içerikli mesaj gitmiş ona.ahlaki çöküntü aldı başını gidiyor.bu olay ilk değil son da olmayacak.çocuklarımız,nefislerimiz Allaha emanet.en güzel vekil o..

 9. tanerinesi Says:

  Kesinlikle idam edilmeli diyor bir tarafım, bir tarafım acaba mı.. Rabbim zaten onun cezasını en doğru yöntemlerle vereceğinden, bir nebze rahatlasada yüreğim, kahroluyorum aklıma geldikçe.. Allah’ım sen herşeyin en doğrusunu en iyisini bilirsin, bu insan dışı mahluklara en iyi cezayı sen verirsin diye dua ediyorum. Ne acıdırki bizler çok aciziz… Ben çocukuğumdaki şeker toplama masumluğunun böyle kirltildiğine üzülüyorum. Ama toplanmasın artık. 3 yavruyu düşünmek istemiyorum bile.. Rabbim annelerine sabırlar versin.. Yavrularımızda cenetlerinde anne ve babalarına şefaatci olsunlar inşallah… Kimsede bu acıyı yaşamasın diye bol bol dua edelim.. parmaklarına ve yüreğine sağlık ablacığım..

 10. ecrinnaz Says:

  Bu sabah tv programinda gordum o caniyi.Nasil yapabilmisti acaba neydi o minicik yavrulara bu kadar kini. Bu nasil bir insanlik yoksa artik insanligimizi kayip mi ettik. Ne hale geldik biz millet olarak. Aglayarak izledim gelismeleri iki kiz cocugum var aksama kadar onlara nasil emek verdigimizi nasil herseyden sakinarak bakmaya calistigimizi dusundum. Bu kadar kolay mi hersey sen onca zorluklarla o yasa getir kendini bilmez bir cani gelip onlarin o kus kadar yureklerinin carpintilarina son versin. Allahim o ailelere sabir versin. Gun boyu gozumun onunden gitmiyor o cocuklar,sabir rabbim sabir.

 11. Âwdil Says:

  İnsanın bu insanlık dışı olayı yorumlamaya ve idrak etmeye havsalası yetmiyor.Hele bir de cinayet kavli masumiyet sıfatına ram olan çocuklar olunca kelimeler ûs’da anlamını yitiriyor.

  Rahman ailelerine ve efradına sabır ihsan eylesin.

 12. sosyalbilgilerim Says:

  böyle insancıkları en ağır biçimde cezalandırmak gerek…

 13. elhavadis Says:

  Hayırlı günler siteniz çok hoş.Lezzetsarayı blogspot adresimiz devam ediyor yanında da elhavadis.com adresimiz açıldı ziyaret ve yorumlarınızı bekliyoruz.elhavadis

 14. hanife Says:

  Aklım beynim durmuş vaziyette nasıl olurya bu kadar canilik nasıl olur,yarın misafir gelecek nasipse ama evde ruh gibi dolaşıyorum o çocuklar nasıl acılar çekmişler düşünmek istemiyorum ama aklımdanda çıkmıyor Rabbim ailelerine çok büyük sabırlar versin İnşaALLAH idam cezası geri gelir bu tür yaratıklar bu dünyada kalmasın

 15. onlaruyurken Says:

  allah ailelerine sabırlar versin…
  allaha emanet ol

 16. BTS Says:

  Allah ailelere sabir versin, insAllah onlarin cennete girmesine vesile olacak cocuklari..

  Annelerden birisi “bize verin, biz verelim cezasini” demis.. bu dunyada adalet beklemiyorum ben zaten. Amerikali bir asker de afganistanda 3 tane sivili cani istedigi icin oldurmus, ve itiraf da etmis: aldigi ceza 20 mi 24 yil mi ne ama 7 yil sonunda sartli tahliye olacakmis!!!!! Allah’in adil oldugu gerceginden baska tutunacak dalimiz yok!

 17. hergunebirguzellik Says:

  Seytan masum degildir elbet ama nefsi seytandan daha fazla seytanlasmis insanlar cok malesef; Allah o tur yaratiklari hepimizden uzak tutsun…

 18. yücel hanim Says:

  Ah cahidem, ne güzel ifade etmissin, yüregine saglik.Herzaman dua ederdim yüce rabbime, hem kayseride kaybolan cocuklarin sagsalim bulunmasi icin, hemde bütün kayiplarin ailelerine sagsalim kavusmasi icin.Duyunca bende cok üzüldüm.Allahtan gelene basim gözüm üstüne diyorum da,kuldan gelince cok zoruma gidiyor.Allahin verdigi cani, imanli bir insan zaten alamaz.Bayram gelince hepimizin agzindan, ah nerde o eski bayramlar diyoruz.Böyle caniler oldugu sürece biz o eski bayramlari cok arariz. Idam cezasi kalkali, pislikler aldi basini gidiyor. Bencede idam cezasi geri gelsin, suc orani düssün.Artik öldürülmesin yavrularimiz, yanmasin analarimizin , bacilarimizin yürekleri.

 19. izmitli2641 Says:

  yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum artık kimseye güven kalmadı 12 yaşında kızım var artık herkesten korkar olduk nerde güzel komşuluk ilişkileri malesef diyorum artık yok biz çocuklugumuzda komşu demek aile demekti öyle büyüdük biz kardeş gibi komşu çocuklarla babasından başkasına güvemiyorum kızımı allah çocukların anne babalarına sabır versin o vicdansısıda assınlar inşallah

 20. Kalb Ibresi Says:

  Allah ebeden razi olsun ablacigim ne diyeyim ki.. nasil anlatilir bu hissiyat,hangi sozcuklr yeterli gelir bilemiyorum.agzina kadar agresif cumleleri tutmak,su dolu hortumun ucunu sikmaya benzermis, tutamiyorsun.. ama icimden kopa kopa tek bir seyi soyleyebiliyorum rahatlikla.. RABBIM SANA HAVALE EDIYORUM,,RABBIM SANA HAVALE EDIYORUM.,,RABBIM SANA HAVALE EDIYORUM..Suphesiz ki sen yuceltmesini de KAHRETMESINI DE EN IYI BILENSIN !!!..

 21. Aynur Says:

  Ahhh bacım iki gündür haberleri izledikce o caniyi verselerde bizler cımbızla etlerini didik didik etsek dedim:(
  elimde değil ama bu kadar kötü şeyler düşünmeme sebep oldu yaptığı akıl almaz kötülük o anneler o babalar nasıl büyüttüler o yavrucaklarını kimbilir Rabbim yar ve yardımcıları olsun acılarını hafifletsin
  O şerefsize de cehennem çukurunun en derinlerin de bir yer versin bir daha da çıkamasın inşaallah
  dayanılır gibi değil artık herkesten şüphe mi duymalıyız herkesten korkmalımıyız nasıl yaşanır böyle Rabbim cümlemizin yüreklerimize merhamet ve Allah sevgisi versin şeytanın şerrinden de muhafaza buyursun AMİN
  Cahidem keşke idam cezası geri gelse de bazıları için hak yerini bulsa
  Bak burada 6 yıl kadar önceydi 7 kişilik bir cani gurubu bir çok eve girip kadınlara tecavüz ederek vahşice öldürdüler ama yaklanmaları çok uzun sürmedi peşpeşe duyulunca olaylar bizler de korku içinde yaşar olmuştuk nihayetinde bu katiller yakalandı ve hemen o 7 caninin idamı ibreti alem şeklinde meydanda fecr vakti gerçekleştirildi hamdolsun o gün bu gündür bu tür bir olay yaşanmadı herkes rahat ve huzur içinde
  Türkiye de hapse at yatsın yesin içsin sonra da bir afla çıksın kaldığı yerden devam etsin halka rahat huzur vermesinler ?????????????????
  İnaşaallah idam cezası geri gelir derken haksızmıyım???
  onlar için insan hakları varda bu öldürülen sabiler için yokmu???
  Kızım eskiden anne sen beni hiç arkadaşlarıma göndermiyorsun diye kızıyordu şimdi sustu illa da göndermem gereken bir durum varsa bende yanında gidiyorum ne diyen desin kimseye güvenemiyorum:(?

 22. slingstone Says:

  İnsanlar kendilerini değiştirmedikçe,Allahu Teala’yı mutlak hüküm ve kanun koyucu olarak kabullenmedikçe bu tür şeyler artarak devam edecektir çünkü kaynağını şeytandan alan beşeri anayasalar suça tevşik etmekten başka bir şey yapamamaktadırlar şimdi kendimizden başlayarak toplumu değiştirme zamanı yalnızca ve yalnızca Allaha kul olma vakti bizler hala gidip oy kullanıyorsak hala partizanlık yapıyorsak bilelim ki bunları hakediyoruz….

 23. esma Says:

  böylesini idamdan başka ne temizleyebilir?
  kızım bugün “anne arkadaşımla komşulardan varsa atık pil isteyeceğiz” dedi ilk ve tek kelimem “hayır kesinlikle” oldu.
  tamam bayramlarda şeker için dolaşmasın çocuklarımız ama hiçmi alt komşuya gönderemeyeceğim veya hiçmi karşı komşuya veya başka bir şekilde karşılaşmayacağız Rabbim hepimizin evlatlarını bütün masum savunmasız yavrularımızı korusun bütün kötülüklerden muhafaza etsin
  bırak komşuya göndermeyi okula bile korka korka gönderir olduk
  aahh..ahhh…gözünü sevdiğim şeriatın kanunlarını bilmeden iyice öğrenmeden yargılayanlara eleştirenlere de rabbim hidayete eriştirsin, farkında olmak nasip etsin(amin)
  evlatlarımız için tedbirimizi aldıktan sonra duadan başka birşey gelmiyor elimizden maalesef…
  acılı annelerede rabbim sabrı cemil ihsan eylesin geride kalan evlatlarına sağlıklı uzun ömür nasip etsin inşaallah….

 24. aslı Says:

  selam,
  Kayserideki olayı düşündükçe ağlıyorum inanın yüreğim paramparça, 18 aylık kızım var ona bakıyorum saçının teline kıyamıyorum ama bir cani kalkıyor sizin evladınızı pis emellerine alet ediyor ve siz Allaha havale etmek zorundasınız hesabınız için mahşeri beklemek zorundasınız, amenna hiç bir adalet sistemi hiç bir ceza yasası rabbiminkinin üzerinde olamaz haşa ama Kuran-ı Kerim açıkça kısas izni veriyorsa mutlaka bir hikmeti vardır, rabbim yarattığı kulun hangi durumda ne isteyeceğini bilir elbet ki böyle bir ayet inmiş. İnanın zaten Allahın yolundan ayrılmasaydık bunlar başımıza gelmezdi, idama karşı olanlar bırakın entel söylemlerinizi sizi empatiye davet ediyorum bugün bana yarın sana . Bu ve benzeri olyalar halkı birbirinden uzaklaştırmaya ve şüpheciliğe itecek mesela ben dün çocuklarımı parka götürdüm onları sevmek iisteyen insanlardan rahatsız oldum, bu sabah 65 yaşındaki babam yanı yakıla beni aramış kızım nolur facebooktan çocukların resmini kaldır diyor, meğer o caninin facebookunda çocuk resimleri bulunmuş ne yapalım şimdi bunu ıslah edip sokağa salıp sıranın bize gelmesini mi bekleyelim Allah muhafaza!
  bu yazıyı kaç kişi okur bilmem ama 1 kişi bile okusa ona tavsiyem anneler ne olur çocuklarınızı gözünüzün önünden ayırmayın , okula giden çocuklarınızı gizlice takip edin gizlice çantalarını karıştırın , Allah korkusu olmayan kimseye emanet etmeyin evladınızı , edebi hayayı Allah sevgisini Allah korkusunu sokun küçücük yüreklere , kim Allahtan korkarsa kainat ondan korkar, kim Allahı severse kainat onu sever, içimden gelenleri hızlıca yazmak istedim , cahide hanımada bu fırsatı oluşturduğu için teşekkür ederim

  “Her kim haksız olarak öldürülürse onun velisine yetki verdik. O da öldürmede haddi aşmasın. Çünkü ona yeterince yardım olunmuştur” (el-İsrâ, 17/33).

 25. ranuna Says:

  devletin bakasinin katilini affetmesi yada kafasina gore ceza vermesini hicbir zaman aklim almadi devleti kendi katilinede ayni sekilde muammele edermiydi?

 26. tuana Says:

  AYNEN KATILIYORUM SİZE,İDAM CEZASI BÖYLE MAHLUKLARA MÜSTAHAK.O ÇOCUKLAR O ÖLÜM KORKUSUNU YAŞADILAR,BU MAHLUKATTA O KORKUYU YAŞASIN.ŞU GÜN ASILACAĞIM KORKUSUYLA GECELERİ UYUYAMASIN,YEDİĞİ LOKMALAR ZEHİR OLSUN ONA.O HABERİ DUYDUĞUNDA KAÇ ANNE BABANIN YÜREĞİNE ATEŞ DÜŞÜRDÜ,HELE O ÇOCUKLARIN ANNE BABALARI;FERYATLARI HALA KULAKLARIMDA.CANIM O KADAR ACIDI Kİ.KEŞKE ORADA OLSAYDIM O ÇOCUKLARA YARDIM ETSEYDİM ALLAHIM! DEDİM AĞLAYARAK…BİR DE ÖZ EVLADINI AÇKEN ÖLDÜREN BİR CANAVAR (ANNE) VAR.O DA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI ALMIŞ.BİZ TÜRK HALKI BU CEZALARLA TATMİN OLAMAYIZ.İDAM CEZASI İSTİYORUZ BU CANAVARLARA…MALESEF O ADİLER ÖLMEDEN VİCDANIMIZ RAHAT ETMEYECEK.

 27. aysel Says:

  iki kız annesiyim.Rabbim kimseye böyle acı yaşatmasın.bu kişilerinde yaşamaya hakkı olmadığını düşünüyorum.

 28. jibek Says:

  Gece 11de, Tr’nin sabah haberlerini izledim dehşete düştüm acılı aileleri düşündüm, çocukların yaşadığı korkuyu düşündüm hele o minicik bedenlerin çırpınışlarını tahmin bile etmek istemiyorum ve sabahın 5:30’u bir türlü uyku tutmadı.
  Bizler 3 gün sonra unuturuz ama ateş düştüğü yeri hep yakmaya devam edicek Allah sabır ve metanet versin.

  Burada olsa anında idam edilirdi ama herne zihniyetse! Texas yasaları, şeriat kanunu olan idamı uygulayınca yobazlık olmuyorda müslüman bir ülke uygulayınca oluyor.

  • zehra Says:

   Bismillah
   Sevgili Cahide yazın az görünsede her şeyi çok güzel ifade etmişsin. Aslında ölüm haberide olsa Rabbil Alemin bence sahiplerine acıdı. Öyle ya kolaymı, yıllarca, her gördügün çocuğa acaba bizimkilermi diye bakınmak ? Allah mukafatını versinde, çektikleri acılar, onlara din ve dünyaları için ecir olup, başka zulümlere uğratmasın. Amin. Vallahi bu asır, gerçekten DUA ile sığınmak zamanı. Rabbim dostumuzu alıp düşmanlarla cem etme. Himaye edenlerin en güçlüsü Allahım, bizleri, sevdiklerimizi, Vatanımızı, hülasa çobanlık yapmak zorunda olduğumuz her bir mesuliyetimizle sana sığındık. Bizleri mağdur, mahsun, mağlup, halde yardımsız kimsesiz bırakma ki, TEKLİK yüze zatına mahsus. Yüce Allah yar ve yardımcımız olsun. Amin.

 29. Rachel Gazze Says:

  katil bulunduktan sonra aklima sen geldin Cahide abla.Cahide ablam bu kolnuda birseyler yazsa diye gecirmistim icimden.

  keske dilim varsa birseyler yazmaya.ulkemin sistemi besliyor bu canileri.cocuklarin yasamadigi iyi oldu be ablam.o pislik adamin yaptiklarindan sonra o masumlar hayatlarini nasil surdureceklerdi.belki omurlerince kimseye anlatamiycaklardi,anlatsalar belki daha da kotu olacakti,alinlarina(!) kara calinacakti.toplmumuz o kadar zeki ki el kadar bebeleri bile suclayabilirler.bu konu icimi cok acitiyor,cocuklarim var ve ben cok korkuyorum.kimseye guvenmiyorum.babama bile,,kardesime bile!artik sistem tacizlerle beslenmesin,yada bu canilere seref(!)madalyasi versin.idm isteyince,seriat isteyince biz sclu oluyouz,o halde madalyalar taksin devlet bunlara.

  ALLAH cocuklarin ailesine sabir versin.o adi caninin belasinida binturlu yerden versin,cehennemden cikamasin pislik.

  klavye bozuk oldugundan yazilarim cikabiliyor.kusura bakma.rahmana emanetsin,sevgiler.selamlar

  • Cahide Says:

   Canım kardeşim, adını değiştirsende ben seni tanıyorum. Daha çok şey vardı yazacak. islamda ki kanunlar, kurallar, şeriat vardı.Kısasa kısas vardı. Bu aralar çok yorulduğumu hissediyorum. Böyle kalsın, soft ve kısacık bir yazı olsun istedim. Ama bu olayı gözardı etmeyi de kendime yakıştıramadım doğrusu.
   O mis kokulu bebeğini ve şeker kızlarını benim için öp canım.Allah’a emanet olun…

   • jibek Says:

    Gönlügüzelim bebişin hayrlı omru bereketlı olsun insaAllah, madem biz sana gelemiyoruz sen bizi haberdar et olurmu canım. Minik ablalarıda öptüm 🙂

  • hayatcemresi Says:

   ben de Cahide gibi seni tanıdım ve anladım 🙂
   En emine emanetsin canım kardeşim,sevgiler…

 30. yakut Says:

  “Cana can, dişe diş” işte milletin korktuğu “ŞERİAT” bir de canları yanan ailelere sormak lazım… muhabbetle. Ha! unutmadan şeytan asla masum değildir, zira onun Allahtan aldığı bir mühlet vardır ve insanların damarında kanı gibi dolaşır… (Yazında “şeytan bu tür insanlardan daha masum gibi geldi bana” demişsin.)

  • iç ses Says:

   şeytan elbette masum olamaz benim öyle dememdeki amaç şeytan bizleri yoldan çıkarsada günaha teşvik etsede bizlere direk hükmetme gibi bir etkisi yok yine biz kendi öz irademizle karar verip günaha gireceksek giriyoruz yoldan çıkacaksak çıkıyoruz.yine kendi nefsimizle başbaşa kalıyoruz. bu benim görüşüm ben buna inanıyorum.şeriatı beğenmiyorsunuz ama facede gördüğüm çoğu şeriat karşıtı vatandaşlar bu haberle ilgili mesajlarında idam idam diye bağırıyorlar hatta dahada canileşip ölmesin süründürülsün diye çeşitli işkence yöntemlerinden bahsetmişler onlarında şeriatçı damarları kabarmış galiba 🙂

 31. iç ses Says:

  kayıp haberlerini her gördüğümde içim sızlardı hep dua ederdim sağsalim bulunurlar diye 😦 ölüm haberleri bizleri bile mahvetti ana babalarının acısını üzüntüsünü hayal edemiyorum bile 😦 Allah büyük sabır versin.katil için bende şeytan sıfatını kullandım ama bilmiyorum acaba şeytan yanında dahamı masum kalır acaba..bencede idam cezası geri gelmeli adalet yerini bulmalı..

 32. serap Says:

  diyecek söz bulamıyor insan çok acı büyük acı hemde 3 küçük fidan soldu.böyle zamanlarda bende idam cezası hadım cezası ne ceza varsa uygulansın istiyorum…

 33. SERRA Says:

  off be Cahide’m
  olayların bu kadar yakınında olmak bana daha kötü hissettiriyor:(
  Rabbim verecek cezasını inşallah, cehennemi hazır onun…
  Zaten ondan beri çocuklar gelmiyor bayramda.

 34. bbahar Says:

  Bir yandan ”Allah’ın verdiği canı Allah alır” deyip idam cezasının olmaması gerektiğini düşünürken,bir yandan da bu tür yaratıkların(insan diyemiyorum) yaptıkları karşısında idam cezasını istiyorum.Verdiğim vergilerin bir kısmının bu tür insan ve toplum canilerinin ihtiyaçlarına kullanılması zoruma gidiyor.Ben seyredemiyorum bile böyle haberleri.Rabbim o anne-babalara dayanma gücü versin.Kimsenin kimseye güvenemediği bir zamanda yaşıyoruz ki kötülükler de hep en yakından geliyor.Geçen sene de 4 yaşında bir kız çocuğunun haberi vardı televizyonda.Annesi bakkala ekmek almaya göndermişti,yine aynı sonlanmıştı.
  Anne-babalara sesleniyorum,çocuklarınız söz konusu olduğunda güvenmeyin kimseye.Komşuymuş,akrabaymış,aileden bilmem kimmiş.Güvenmeyin çocuğunuzun çok akıllı,zeki oluşuna ya da çevreyi çok iyi bildiğine.Ayırmayın gözünüzün önünden,varsın senelerinizi evde geçirin ya da çanta gibi yanınızda taşıyın.Ne olur hep dikkat edin,edemeyenlere de anlatıp uyarın.Yanmasın böyle ciğerimiz.

 35. nurten Says:

  bencede artik seker toplamasin.su dönem de herkesten suphe duymaya basladim.acaba cocuguma bundan zarar gelir mi.diyecegim anneler lutfen artik bu gelenegi kaldiralim.cocuklarimiza anlatmaya calisalim,kap kapi dolasip bir seker ugruna haytlari sönmesin.icim yaniyor gazetede gördukce cildirasim geliyor.

 36. Ülkü A. Says:

  göz yaşlarımı tutamıyorum
  sadece ağlayabiliyorum başka bir şey gelmiyor elimden..

 37. sevgi Says:

  Böylelerine yaşamak haram bence… Bence ,hatta o annelere göre bu cani asılsa da az.
  Böyleleri için yaşasın cehennem..
  Masumane niyetlerle şeker toplamak, bayramı yaşamak bile böyleleri yüzünden zor artık..


"...Güzel bir söz, kökü sağlam, dalları göğe yükselen bir ağaç gibidir.(İbrahim suresi:24)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: