Doğal Güneş Kremi

WordPress’e yazı ve resim nasıl eklenir?

Blogumuzu açtık. Şimdi sıra güzel ve faydalı yazılar yazmaya, paylaşımlarda bulunmaya geldi. Bloga ilk girdiğimiz zaman yazıların açıklamaların hepsinin ingilizce olduğunu görürüz. Türkçeye çevirmek için sol sütunda en alt kısımda General yazan yere tıklayıp Dil (Language) kısmını Türkçe olarak değiştirin.

Yazımızı yazmak için, bloga giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkan panelin sol sütunundaki bölümlerden yazılar kısmında yer alan yeni ekle ye tıklıyoruz.

Burada karşımıza çıkan panele yazımızı yazıp ok işaretiyle gösterdiğim kısma tıklayarak resim ekleme paneline gidiyoruz.

Resimleri daha çok bilgisayardan yükleyeceğimiz için o seçeneği tercih ediyoruz. Dosyaları seç kısmına tıklayıp, Pc mizden resmi yüklüyoruz. Yazıya dahil et butonuna tıklayıp yazıyı tamamlıyoruz.

Yazıya başlık atmayı unutmayın. Link nedir ve kelimelere nasıl link verilir daha önce anlatmıştım.

Yazı ve resim tamamsa şimdi sıra yazıyı servise sunmaya geldi. Kategori kısmına bu yazınızı hangi kategoriye dahil edecekseniz o kategorinin ismini yazmanız gerekiyor. (Yazılar, yemekler, tatlılar gibi) Post tags kısmına yazıyla alakalı etiketler girebilirsiniz.

Eğer hazırladığınız yazıyı hemen yayımlamak istemiyorsanız, Taslak olarak kaydet e basıp, mutfakta bekletebilirsiniz. Hemen yayımlıyacaksanız Yayımla butonuna tıklamanız gerekiyor.

Şu sanal alemde öyle yüz kızartıcı blog ve siteler var ki; tamamı kopya, çalıntı bir çoğunun insanlara zarardan çok verdiği bir şey yok. İnternette önü alınmaz bir kirlilik ve başıboşluk var. Lütfen gerçekten paylaşacak güzel ve hayırlı şeyleriniz varsa blog veya site açın. Özgün olmayan blog ve sitelerle sanal bir çöplük oluşmasına bir sebepte siz olmayın!

CAHİDE

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. cahide abla ben izmirden yeni taşındım bursaya aslen mardinliyim sizin ailenize katılmak isterimm

  2. Merhaba,
    Blogspotun kapalı olması dolayısıyla bir wp sayfası oluşturdum ama onu kullanmak istemiyorum, sadece blogumu yedekleme amaçlı kenarda dursun istiyorum. WordPressi nasıl okuyucuya kapatabilirim (silmek istemiyoum sadece kendi göreceğim şekilde kalsın istiyorum). Teşekkürler.

    1. Hoşgeldin arkadaşım.Son yazımda bu konudan bahsettim okuyabilirsin. Kolay gelsin…

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: