Doğal Güneş Kremi

WordPress’den blog nasıl açılır?

Bloglar sanal alemde kendinizi ifade etmenin belkide en etkili yoludur. Blog yazarları için bu iş çok kolay olsada, bu konuyla yakından uzaktan alakası olmayanlar için oldukça zor gibi görünür. Oysaki bir blog açmak işin en kolay kısmıdır. Bence en önemlisi o blogun içini özenle doldurabilmektir.

Bir siteyle uğraşmak, blogtan çok daha zordur. Teknik desteğe her zaman ihtiyaç duyarsınız. Fakat bloglar ücretsiz alanlardır. Alt yapısı tamamen hazırdır. Kötü yanı ise size ücretsiz blog sağlayan sistemlerin üzerinizden reklam geliri elde etmesidir. WordPressde bunu engellemek için yıllık 30 dolara yakın para ödemeniz gerekiyor.

Türkiyede ve dünyada en yaygın olarak kullanılan blog sağlayıcılar, WordPress ve Blogger dır. Bir türk yazılımı olan Blogcu ise bıktıran problemleri sebebiyle şimdilerde fazla tercih edilmiyor.

Ben size wordpress’den nasıl blog açarsınız, onu anlatacağım. Öncelikle Buradaki adresden şimdi üye olun kısmına tıklayın.

Gerekli alanları doldurup Sign up diyerek giriş yapın. Bir sonraki sayfada da boşlukları doldurun. Size bir mail gönderilecek. Mailde verilen bağlantıya tıklayıp. Bu kısma yazdığınız kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapın.Giriş yaptığınız sayfayı sık kullanılanlara ekleyin ki, her girdiğinizde uğraşmak zorunda kalmayasanız.

Böylece blogumuzu açmış olduk. Yazı yazma ve resim eklemeyi de ayrı bir yazıda anlatacağım inşaallah.

NOT: Bloglarla ilgili çok fazla soru alıyorum. Herkese tek tek cevap verme imkanım yok. Kimseyide kırmak istemiyorum. Bu yüzden ayrı ayrı yazılar halinde sorularınızı cevaplamaya çalışacağım. Özellikle sık sorulanlardan baişlamayı tercih ettim.

CAHİDE

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Çok teşekür ederim dostum. sayende bir blogum oldu.

 2. Derdest says:

  kesinlikle wordpressi tavsiye etmiyorum.Tam 2 yıl boyunca blog yazdım.bir sabah kalktığımda bütün emeklerim boşa gitmiş blogum kapanmıştı.oysa hiç bir siyasi veya kötü bir şey yazmamıştım.güvenim tamamen kayboldu.
  araştırdığıma göre bir kaç kişinin daha blogları bu şekilde kapanmış ve geri alamamışlar.
  bloggerın alt yapısı çok sağlam çünkü google destekli.
  WORDPRESSE ASLA GÜVENMİYORUM!!!

 3. wordpress deki blogumda yayımladığım yazıları nasıl etiketlerim :))

  1. Yeni postunuzu yazdığınız sayfada yan tarafta etiketler kısmı var. Oraya etiketleri yazın. Ayrıca yeni kategoriler oluşturarak yazılarınızı uygun kategorilere atın.

 4. ben kendi çabamla bir blog kurdum ama istediğim gibi değil,site başllığımın kayan bir yazı olmasını dilerim ne yapmam lazım acaba

  1. WordPress ücretsiz bloglarda bunu yapmak mümkün değil malesef. Blogspotta yapabilirsiniz.

 5. Kaçırdığım yazılarınızı yeni yeni okuyabiliyorum.Şu 30 dolara takıldım.Kimler ödüyor bu ücreti, ücretsiz açılan bloglar da ödüyor mu,yoksa ödedik de ben farkında değilmiyim 🙂

  1. Bahar hanım, yükseltmeler kısmından bakarsanız, ödemeleri görebilirsiniz. WordPress bize ücretsiz blog sağladığı için üzerimizden reklam yapıyor. mesela bazı bloglara uğradığım zaman, bazı yazıların altında reklam görüyorum ama reklam yerleri değişiyor. Hep aynı yerde durmuyor. Benim blogtada görenler olmuş.İşte bu reklamları ancak yıllık 29-30 dolar ödeyerek engelliyorsunuz 🙂

   1. hımm anladım gibi. 🙂 Teşekkür ederim.Hayırlı günler

 6. Cahide Hanım,mükemmel bir insanız,çok ama çok teşekkür ederim.Açıklayıcı bilgilerinizin devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: