Doğal Güneş Kremi

Sağlıklı Kahvaltı Seçenekleri


En Sağlıklı Kahvaltı Seçenekleri

Eğer kahvaltıyı önemsemezseniz, sağlığınız için önemli yararından yoksun kalırsınız. Kahvaltının ne kadar besleyici olduğunu öğrenin ve sağlıklı beslenin.Yapılan çalışmaya göre, birçok insan için kahvaltı sabah yapacakları en son şeydir. Ancak sağlıklı bir kahvaltı vücudunuza enerji sağlar, güne zinde başlamanıza yardım eder ve hatta tüm sağlığınız için yararlıdır. Bu nedenle asla kahvaltıyı atlamayın.Sabahları süreniz kısıtlı da olsa hazırlayabileceğiniz pratik ve esnek seçenekler ile sağlıklı bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Sağlıklı bir kahvaltının faydaları:

Kahvaltı güne ağlıklı ve besleyici bir yemekle başlama şansı verir. İşte kahvaltının yetişkinler için yararları:

– Daha fazla vitamin ve mineral alırsınız,

– Daha az yağ ve kolesterol tüketirsiniz,

– Sabahları dikkatiniz ve verimliliğiniz artar,

– Kilo kontrolü sağlarsınız,

– Daha az kolesterol aldığınız için kalp hastalığı riskiniz azalır.


Çocuklar için yararı:

Kahvaltı çocuklar ve ergenlik dönemindeki gençler için de oldukça önemlidir. Amerikan Beslenme Birliği’ne göre, kahvaltı yapan çocuklar:

– Günlük besin ihtiyaçlarını karşılarlar,

– Daha iyi konsantre olurlar,

– Problem çözmedeki yetenekleri gelişir,

– Daha uyanık olurlar,

– Okuldan daha az uzak kalırlar,

– Fiziksel olarak daha aktif olurlar

İşte sağlıklı bir kahvaltıda olması gerekenler: Tam tahıllar (tahıl gevrekleri, tahıllı krakerler veya tost), az yağlı proteinler (fıstık ezmesi, iyice haşlanmış yumurta), az yağlı süt ürünleri (az yağlı yoğurt, az yağlı peynirler ve yağı alınmış süt) ile meyve ve sebzeler. Taze meyve suyu ya da şeker içermeyen yüzde 100 meyveli içecekler.

Alıntıdır

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. Merhaba, Size etkinlik için davetiye birakiyorum, 9 mart / 29 mart tarih arasinda yapilan bu etkinlige katilmaniz ümidiyle. PORSELEN DEMLİK ÇAY SAATİ ETKİNLİĞİ 63.http://www.nasibimce.com/ tarafından hazırlanmıstır. Akşam üstü sohbetine gelen dostlara, Hanımlarla yapılan günlere, Beş çayına gelen misafirlere, Her biri birbirinden lezzetli tarifler, böyle güzel bir etkinlige ben yani http://pasasofram.blogcu.com/ evsahipligi yapacagim icinde cok mutluyum. Umarim güzel tariflerinizle sizde katilirsiniz

  2. Önemli bir konuya daha parmak basmışsınız Cahide hanım.Sizin vesilenizle bende annelere seslenmek istiyorum,”çocuklarınızı kahvaltı ettirmeden okula yollamayın lütfen” gerçi çocuklar sabah mahmurluğu ile biraz zorluyorlar ve bazı anneler de çabuk yılıyor ama çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimi için çok önemli.En azından bir omlet bir bardak süt ya da meyve suyu ihtiyaçlarını karşılar.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: