Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Blogger neden kapandı? Blogumuza nasıl gireriz?

Arkadaşlar diğer senelerde olduğu gibi blogspotlar yine kapandı. Bence ve araştırdığıma göre, açılması inşaallahçok uzun sürmez. Blogger’da 18 milyon blogcu var. Herkes o kadar emek vermiş. Mutlaka açacaklardır. Blogspottaki arkadaşlara biraz sabırlı olup beklemelerini öneriyorum.

Blogger’a ait Blogspot’lara ve yasaklı sitelere aşağıdaki adresten girebilirsiniz.

http://www.beatfiltering.com/

Ayrıca bir arkadaşımız şöyle bir bilgi verdi:

“Kendi sitenize erişmek için DNS ayarı yapın googlenin dns ayarıyla siteniz görünecektir oda şu: 8888
8844 olarak değiştirin”

DNS ayarlarını şurada anlatıldığı gibi değiştirin.

BLOGGER NEDEN KAPATILDI?

Türkçe 4 milyondan fazla sayfası bulunan Google’ın ücretsiz blog servisi blogspot.com’un, daha önce olduğu gibi, yine Digiturk’ün şikayeti üzerine kapatıldığı ortaya çıktı. Telekomünikasyon ve Enerji Hizmetleri Tüketici Hakları ve Sektörel Araştırmalar Derneği (TEDER) Başkanı Serhat Özeren, Digiturk’ün özellikle dizi ve maç yayınlarındaki telif ile yayın haklarını gerekçe göstererek, Diyarbakır 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nden ‘kapatma kararı’ aldığını söyledi.

CEBIT Fuarı için Almanya’da bulunan Özeren, ‘kapatma’ kararının Digiturk ve Google arasında yaşanan hukuki bir süreç olduğunu belirterek, “Google, bu sıkıntıyı başka ülkelerde de yaşıyor. Kararın kaldırılması için blogger’ın şikayeti yeterli değil. İtirazda bulunabilecek tek kurum Google” dedi.

Anlıyacağınız kurunun yanında yaş da yanıyor 🙁

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. bende bu siteden yararlanıyorum hep çok lezzetli oluyor 🙂 malum gaziantep 🙂 http://www.gaziantepsofrasi.net

 2. Düz mantık. İçerideki bloglara erişimi kapatmak yerine toptan Blogger’a erişimi durduruyorlar.

  O zaman bundan sonra, Digiturk de RTÜK’ten ceza alacağı zaman, o kanala yönelik ceza almasın, toptan kapatılsın.

  Kendisi ceza verdirtirken düz mantıktan gidiyor, kendisine de verilirken düz mantıktan gidilmeli.

 3. sa arkadaşlar bende blogspotcuyum benimde blogum var ama bir sorun yaşamıyorum .bu bazı bloglar için mi geçerli anlıyamadım bu zordurum daki arkadaşlarıma üzüldüm gerçekten emek vererek açtığımız sayfalara ulaşamak zor çünkü sayfalarımız bizim evlatlarımız gibi onlarsız olamıyoruz umarım en kısa zamanda bu durum düzelir .sevgiler

 4. hemde ne emegimiz var blogumuzda ,yardım için teşekkurler ,denemeye gidiyorum ,birde bilginiz varmı acaba ,arkadaşlarımızın bizi takip etmesi için ,ne yapıyorum wordpress de ,beni takşp eden arkadaşlarıma öyle bir liste acamıyorum takip ettiklerimi sayfama taşıyamıyorum :(belkide alışacagız ama şimdilik çok zor görünüyor

  1. Dikiş dersi@ WordPress blogspota göre biraz daha hareketsiz bir sistem. izleyici gadget’ı yok, resimli arkadaş listesi oluşturamazsın. Sadece adres olarak alırsın ama son yaptıklarını sayfalarına gitmeden göremezsin. Hareketli resimler (Flash) ekleyemezsin. Çok çeşitli temalar yükleyemezsin. sadece wp nin sana sunduklarını kullanabilirsin. Google reklamları alamazsın (ben zaten hiç bir yerde kullanmıyorum).
   Birde Wp ye geçen arkadaşlara tavsiyem yedek bloglarını arama motorlarına kapatsınlar. Orayı yedek olarak saklasınlar. Çünkü her iki blog birden google’da indexlendiği zaman karışıklık oluyor ve ziyaretçiler ikiye bölünüyor. Yani ziyaretçiler durumu bilmedikleri için kafaları karışıyor.

   Ben blogların yakında açılacağına inanıyorum. Zaten şu anda bile çoğu kişi giriyor. Ayrıca Blogger Google’a ait bir sistemdir. hemen zarar göreceğine kesinlikle inanmıyorum.

 5. Biz wordpress olarak yazı yayınlıyoruz ama blogspotta takip ettiğim bir çok arkadaş var. Onlara ulaşamamak üzücü. İnşAllah sorun çabucak çözülür. Hiçbir suçu olmayanların da ceza alması çok kötü. Emek veren herkesin hakkı korunmalı. Bunun bir daha yaşanmamasını umuyorum.

 6. resmen irana döndük anahtar kelimeleri temizletseler ligtv misali

 7. Arkadaşlar bende bu konuda şaşkınım bloggerin binlerce üyesi ve blogları var benimde sitem var fakat site iceriğiniz diğer ülkelerede hitap ediyorsa üzülmeyin yayınıza devam edin
  kendi sitenize erişmek için DNS ayarı yapın googlenin dns ayarıyla siteniz görünecektir oda şu: 8888
  8844 olarak değiştirin

 8. Teknik imkanların bu kadar geniş olduğu günümüzde neden sadece “suçlu” bulunan alan adını” değil de tüm sitenin alt yapısının engellenerek,diğer masum ve konuyla alakasız güruhların da mağdur edildiğini bir hukukçu olarak anlamam mümkün gözükmezken,sıradan bir blog kullanıcısı olaraksa hepten aklımdan fena şeyler geçiriyorum engelleyenlerle ilgili,ne yalan söyliyeyim.. mesela en başta kahrolsun emperyalizm gibi bi şey demek geçiyor içimden..sonra içimdeki kurabiyeci teyze,direkt olarak mutfağa yönelip,acı biberli kurabiyeler yapıp bu kararı alan mahkemeye ve onun bu kararı almasında rolü bulunan herkese yollamak istiyor..

  kullanıcıların,bu gibi durumlarda Allaha havale metodundan daha farklı bir yol izlemeleri gerektiğine inanıyorum..dilerim sesimiz çıkar..o zamana kadar hiç şeker şeyler düşünmeyeceğim o adamlar hakkında..;P

  konuyu gündeme getirdiğin için teşekkürler cahide..

 9. Bunu hiç anlamış değilim, umarım açarlar:(( Bir an önce bu saçma sapan durum kalkar ortadan. Ben de wordpressim ama arkadaşlarıma üzülüyorum:((

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: