Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Dekolte giymek taciz sebeplerinden sadece biridir!

Severim Senai Demirci’yi. İyi bir mümin olduğuna tanıdığım kadarıyla şahitlik ederim. Yazılarını okur çoğu kez katılırım kendisine.
Fakat bu kez bazı diğer yazılarında olduğu gibi özellikle yazının bazı bölümlerinde kendisine  katılmadım. Hatta sinirlendim bile…

Son günlerin ateşli tartışma konularından birinin fitilini Orhan Çeker hocamız tutuşturdu.

Orhan hoca: “Dekolte giymek taciz sebebidir” dedi.  Bugüne kadar doğru söyleyen niceleri gibi, hemen üstüne çullanılıp bir nevi  ağzına acı biber sürmekle tehdit edildi.

“Hayır” demiş Senai Bey öyle değil.” Dekolte giymek taciz sebebi değildir, çünkü…” diyerek 12 sebep sıralamış kendince. Bunu ispat etmek için de epeyce uğraş vermiş. Bir gece uykusuz kalmış. Yazının en sonuna geldiğinde ise, savunduğu tezi kendisine bile inandıramadığını itiraf etmiş:

“Dekolte giyinmek taciz sebebi değildir. Çünkü “Dekolte giyinmek taciz sebebi değildir” demek zorundayım. Başka türlü bir cümle kurmama izin verilmiyor. Ne kadar güçlü olursam olayım, “Dekolte giyinmek taciz sebebi değildir” demediğim sürece tacize uğrayacağımı biliyorum.
Aksini söyleme konusunda acizliğimi itiraf ediyorum.

Galileo üstadımızın izinde yürüyor, kelleyi kurtarıyorum : “Dünya dönmüyor, dünya dönmüyor, dünya dönmüyor…”

Aslında insanların eleştirilerine maruz kalacağını düşünüp, buna göğüs geremeyeceğini anlatmaya çalışmış ve acziyetini ortaya koymuş. Ve bence yazı genel olarak bir hezeyana dönüşmüş.
Oysa bir müminin acizliği yalnız Yaratıcısının huzurunda olmalıdır. Ölümlü insanların kınamasından korkup, hak olanı örtmeye yada yumuşatmaya çalışmanın bir anlamı yoktur.

********
1- Hiç bir canlı nasıl giyinirse giyinsin, ne yaparsa yapsın tacizi haketmez.
2- Taciz eden bir insan da ne olursa olsun haklı gösterilemez.
3-Yalnız başı açık kadınlar değil, başı örtülü kadınlarda dekolte giyerler. Başı örtülü, güya tesettürlü hanımlarda üzerlerine oturan kıyafetleriyle, daracık pardesülerinin altından bütün açıklığıyla belli olan uzuvlarıyla dekolte giymiş sayılır ve bu tarz kıyafetleri ve albenili tavırlarıyla da taciz sebebi olabilirler.
4- Bunların hiç biri olmasa da niyeti kötü olan biri her halükarda bu iğrenç hedefini gerçekleştirebilir.

Evet bu doğruların hepsi bir yana ben en çok Allah ne demiş ona bakarım:

“Ey Peygamber, eşlerine, kızlarına ve mü’minlerin kadınlarına dış elbiselerinden  üstlerine giymelerini söyle; onların (özgür ve iffetli) tanınması ve eziyet görmemeleri için en uygun olan budur. Allah, çok bağışlayandır, çok esirgeyendir.” (Ahzab.59)

Bir kadının dekolte giymemesinin, gereği gibi örtünmesinin asıl sebebi o veya bu sebeplerden ötürü değil, Allah öyle istediği içindir. Mümin ilahi emirlerin nedenini, nasılını sorgulayamaz. Onun bu emirlerle ilgili  bilgisi sadece Allah ve Rasulünün  açıkladığı kadardır. Öteye gidemez.

Bu ayetten anladığım: ” Her sonucun bir sebebi var. Sen sakın sebep olma!”

Rabbimiz bizim iffetli tanınmamız, tacizkar bakışlara ve davranışlara maruz kalmamamız için dış elbiselerimizi giymemizi istemişse, biz sebep olarak sadece bunu bilir ve emre itaat ederiz. Kalan ayrıntıları ise Rasulümüz bir çok hadiste anlatır bize.

Orhan Hocanın bahsettiği taciz, cinsel tacizdir ve  Tdk sözlüğünde bakın nasıl açıklanmıştır:

“Ahlaksızca, ulu orta veya gizlice söz ve davranışlarla karşı cinse eziyet etme, tedirginlik ve sıkıntı verme.”

Demek ki taciz ve tecavüz farklı şeylerdir. Tacizde eyleme dökülmüş bir fiiliyat yoktur. Karşı tarafa çeşitli şekillerde rahatsızlık verme vardır.
Buna mukabil, uluorta  tüm güzelliğini fütursuzca sergileyen, şehevi duyguları celbeden kokular süren, makyaj yaparak olduğundan daha güzel görünen, kırıtarak konuşan, şuh bir bakış atan kadın da tacizkâr değil midir?

Yusuf Aleyhisselam edebinden ödün vermemiş, şehvetine yenik düşmemiş zina etmemiştir ama, Züleyha tarafından taciz edilmiştir. Züleyha’nın tüm tacizkarlığına rağmen eziyet çekerek ” hayır” demiştir.

O halde davetkâr giyinen her kadın tacizkârdır. Ve dekolte giyinmekte taciz sebeplerinden sadece biridir.
Ortada iki taraflı bir taciz sözkonusudur.
Dini kurallara uygun giyinip, edepli davrandığı halde kadın tacize uğrayabilir ama masumluğundan zerre miktar bir şey kaybetmez. Suçlu değildir. Bu tamamen karşı tarafın iğrençliğidir.

Hiç bir kural gözetmeksizin özgürce(!) giyinen kadın tacize uğramışsa, buna kendi tacizkârlığı da bir sebeptir.

Dekolte giyen kadın sadece erkekleri değil, bir toplumu taciz eder.
Sokakta, tv’de, sıradan bir dergi, gazete  almak için girdiği bayide  en mahrem, en alımlı yerlerini hayasızca sergileyen kadınların tacizine uğrayan erkeklerin bir çoğu, zavallı eşlerini o gördükleri kadınlarla kıyaslar ve taciz ederler. Her sabah işe giderken, kendisi gibi işe giden komşu hanımın  mükemmel fiziğini gören, dekoltesiyle tacize uğrayan erkek, eşinin eksik ve kusurlarını daha iyi farketmektedir. Çünkü topluma güzel kadın tipi diye pompalanan kadınlar vücutlarında gram fazla yağ olmayan, bedeni doğumlar sebebiyle yıpranmamış kusursuz (!) kadınlardır.

Bizim babalarımız, dedelerimiz bu tür sebepleri hiç dert etmezken, annelerimizin kilo gibi, fit görünme gibi bir derdi yokken, şimdi bütün hanımlar eşlerine karşı kendilerini o kadınlar gibi gösterme çabasındalar.

Beli kalınlaştı, göbeği çıktı diye, saçma sapan sebeplerle aşağılanan öyle çok kadın tanıdım ki; bazıları vücutları bozulacak diye birden fazla doğum yapmıyor, doğum yapsa çocuğunu emzirmek istemiyor.
Dekolteli, tacizkar kadınlar bütün edepli kadınları, aileleri taciz ediyor. Giz denen şeyi yok ediyor. En güzeli(!) gören erkekler hanımlarından, hanımlarda kendilerinden hoşnut olmuyor.

Sözüm ona çağdaş sistemler ve özgür basın, kadınların alabildiğine soyunmasını teşvik edip, bunu modern çağın bir gereği gibi dayatırken, erkeklerede bütün fıtri duygularından arınıp, kadına normal bir gözle bakmasını istiyor. İşyerinde mini etek giyip bacak bacak üstüne atarak akşama kadar karşısındaki erkeğe kendini gösteren kadına tahammül etmesini istiyor.
Bu acımasız sistem, bir yandan bazı kadınları alabildiğine soyup kurtlar sofrasına yem yaparak taciz ederken, diğer taraftan da Allah’ın istediği gibi giyinen, kendini korumaya çalışan kadınları kıyafetleri, örtüleri sebebiyle aşağılayarak taciz ediyor.

Dekoltesi yüzünden tacize uğrayan kadınlar savunacağım en son kesimdir. Bu ülkede en çok masumlar tacize uğramıştır. İnsanlar en çok dini inançları sebebiyle taciz edilmişlerdir.

Günün önemine binaen bahsetmeden geçemeyeceğim.

Bundan 14 yıl önce başlayan 28 şubat sürecinde, sırf örtüleri yüzünden okullarından edilen, ruh sağlıkları bozulup  intihara sürüklenen masum kızlarımızı, tek suçu namaz kılmak, oruç tutmak olan, eşi başörtülü diye ordudan atılan askerlerimizi TACİZ eden,kendi kurguladıkları, Ali Kalkancı, Fadime Şahin, Müslüm Gündüz nezdinde, bütün mümin erkekleri, başörtülü kadın ve kızları aşağılayan, töhmet altında bırakan, neredeyse cadı avına çıkar gibi müslüman avına çıkan ve hâlâ kalıntıları devam eden ne idüğü belirsiz kokuşmuş zihniyeti ve onların yaverlerini de “EN  BÜYÜK TACİZKAR” olarak bilip, LANETLE ANIYORUM!

NOT:Çok sürpriz bir yazı oldu. Güncel bir konu olduğu için hemen yayınlamak istedim. “NEDEN” adlı yazım daha sonra gelsin inşaallah.

CAHİDE SULTAN

Comments are closed.

Bir Yorum Bırakın :)

 1. cahide ablacım ben sizin yazılarınıza tesadüfen rasladım ve göz yaşlarıyla okudum ALLAH sizden razı olsun sizi öylesevdimki sanki sizi tanı yormuşum gibi yorum yazan kardeşlerimide hepinizi cok sevdim ALLAHA emanet olun … 🙂 🙂

  1. ALLAH senden de razı olsun canım kardeşim…

 2. Dekolte bir taciz sebebidir özenti insani imandan cikarir buda kuranil kerimi vede dinimizi bilmemekten geliyor inanmak cok önemli dilde degil kalpten inannanlar giymeye korkarlar ALLAH korkusu olan kisiler kiyimlerine vede davranislarina kesinlikle dikat ederler ALLAHIN emirlerine uymaya calisirlar eksiklerimiz olsa bile inananlar dikat ederler diye düsünüyorum RABIM hepimize iman gücü versin nefsimize uyanlardan etmesin insallah saygilar

 3. bence de dekolte giymek taciz sebebi değildir.eğer bu dünyada bir sınav için varsak dekolteli kadınlarda erkekler için sınav sorularından biri gibi.taciz edecek adam için farketmez.dekoltelide olsa dekoltesizde olsa yine taciz eder çünkü ahlaksızdır.dekolte adamın işlediği günahın cezası için hafifletici bir sebep olamaz.dekolte giyen kadın da günah işler ama herkesin günahı kendine..
  senai demirci ye haksızlık etmeyelim. kötü birşey yazmamış onun uslubu böyle ben onun ne demek istediğini çok iyi anlıyorum.

 4. ayhan bey sizlere düşen gözü haramdan sakınmaktır bu da tesadüfen olan bakışın dışında 2. kez veya uzun uzun bakmamaktır,siz gördüğünüz her dekolteliyi veya makyajlıyı inceleyip çekici olup olmadıgına karar vermeye ugrasırsanız ben sizin iyiniyetinizden şüphe ederim.
  Ben burada tarikat ehli amcalar ,genc erkekler görüyorum giyimlerinden belli tarikat ehli oldukları, yanımdan geçerken değil kıyafetime yüzüme bile bakmayıp kafalarını çevirip geçiyorlar.Siz de öyle yapın.Niçin hem bir yandan inceliyor hem de yakınıyorsunuz.Maalesef bu durumda olan bir sürü erkek var.Kendilerine 2. bakışın haram oldugu söylenmesine rağmen, bakmaktan hayal kurmaktan geri durmuyor sonra da başkasını sucluyor göz senin bakma o zaman..

  1. cvcxvxcvxcvx says:

   kadının açık giymesi erkeye yapılan saygısızlık ve zulümdür.
   kadın kapanmalıdır.

   açık giymek erkeye yapılan saygısızlıktır. çünkü açık giyen kadın erkeye cazibeli ve çekici güzel gözükür. dolayısıyla erkeyin cinsel istek hormonunu artırır. ve erkekte cinsel istek oluşur.kadına sahiplenmek ister. ve erkek yoldan çıkar.

   açık giyen kadın erkeyin piskolojisinide bozar. çünkü açık giyor. karşı cinse gösteriyor.
   başka bişe ettiyi yok. karşıdaki erkek ihtiyacını gideremiyor.

   bir et döner düşünün. onu insanlara gösterin . sürekli gösterin. artık dayanamaz saldırır yemek ister.

   işte kadın da böledir. onun bacak göyüs yerleri çekicidir. erkek baktında zulüme ugrar.

   kadın kapanmalıdır. kapanmak erkeye yapılan saygıdır.

   herkes uygun hareket ederse kadın kadınlıgını bilirse erkekte erkekliyini bilirse adaplı olursa zaten sorun çıkmaz.

   kadın açıp gösterir gösteriş yaparsa işte erkeyin artık yapa bileceyi bişe yoktur.

   herşey kadında biter.

   bazı kadınlar diyor. ben milleti teşir etmek için deyil güzel görünmek için giyiyom diyor.

   düşünce önemli deyildir. görünüş önemli. sen ne düşünürsen düşün. giyerken karşı cinse çekici yerlerini gösteriyonmu. evet . işte ozaman

   erkeyi zor durumda bırakır. erkeyi acıktırır.

   fakat kadın kapanırsa çekici yerlerini kapatmış oldugu için güzelliyide azaldıgı için erkeyi teşir etmez. erkekte bakmaz. aklına kötü düşünce gelmez.

   dinimizde bu yüzden kapanmayı emretmiştir. namuslu yaşantı için.

   fakat kadın kapanmaz açarsa biyerlerini busefer güzelliyi çekiciliyi artar. ve erkeyi teşir edip erkeyi kötü yola sokar. erkeyi yoldan çıkarır.

   dikkat ederseniz sorunun kaynagı kadındır.

   mini etek veya dekolte kıyafet erkeyin piskolojisini bozar. ihtiyacını artırır.

   bilimdede böyle heryerde

   bu deyişmez. yaratılış itibariyle böyledir. erkek ve kadın iki cinstir. ve birbirlerinden hoşlancak şekilde yaratılmıştır. nasılki h20 suysa o da böyledir.

   bu yüzden kadın açarsa erkek etkilenir. ve kötü yola sokar. piskolojisini gerer.

   tecavüz meselesi:

   tecavüzde kadında erkekte suçludur. bazı durumlar için.

   kadın açıp mini etek giymiş erkeyi teşir etmişse kadın %80 erkek %20 suçludur.

   kadın düzgün giyip erkek tecavüz etmişse erkek %80 kadın %20 suçludur.

   erkekte kadında düzgün hareket eder. kurallara uyarsa hiçbir sorun çıkmaz.

   aslan görünüşünden belli olur. Dışının görünüşü içinin aynasıdır;

 5. Erkek göbek ile diz arasını,kadın ise bütün vücudunu örtmesi farzdır..Tabiiki açık,saçık olan kadına sarkıntılık yapmak bir erkeğe haramdır.
  Kadında ,erkekde zinaya yaklaşmamalı,o bir fahişelik olur.

 6. Bir müslüman,insanlarrın teveccühünü kazanmak için değil,Lillah için iş görmelidir.Adına dekolte desinler ne derlerse desinler,İslam ölçüyü koymuştur.Örtünen kadın,vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde giyinmeli.kadın tamamen avrattır..sadece eşinin kadını olmalıdır.ona karşı süslenebilir.dışarıya karşı süslenen kadın..Zinaya yaklaşıyor demektir..zinaya yaklaşmak,fahişeliktir.
  Allahın ayetlerini hiçe saymak müslümanla bağdaşmaz.Kadın evinin ve erinin kadını olmalıdır.

  1. inanamıyorum bu nasıl bir bakış acısıdır.İslama göre bir insanın yapmadığı bir şeyi onun yaptığını söyleyen dedikodu bile değil iftira etmiş olur.
   Evet Allah’ın emirlerini tek taraflı alıp iftira etmek de Müslümanlıkla bağdaşmaz.
   Ayrıca dekolte giyindi diye bir kadını taciz edince erkek haklı mı oluyor sizin zihniyetinize göre?
   Bu arada ben Allah’ın emir ve tüm yasaklarına uymaya çalışan bir kulum.ama tam uyamayan bir kulun illa tacize mi uğraması gerekiyor sizce?

   1. (La tekrabuzzina,İnnehu Fahişetün=zinaya yaklaşmayınız o bir fahişeliktir,edepsizliktir)..Çıplak ve dışarıya karşı süslenen dekolteli kadın.Zinaya bir adım daha yaklaşmış demektir,işte bu fahişeliktir.Fahişe zina yapan demek değildir..Aşırı giden demektir.Fahiş fiyatla bir şey satan gibi,ahlaksızlık satmayada kimsenin hakkı yoktur.İslamdan uzaklaştıktan sonra nasıl giyinmesi önemli değildir.islam zahire hükmede.
    Reçete

    Ey yüksek sosyeteye mensup modacı hanım,
    Eğlence zümresinin başının tacı hanım,
    Bu metod ki, sizlerin müsbet ilâcı hanım:
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

    Yerindedir tahsilin, güzelliğin şahane.
    Varsa Türk’ten tâlibin, bul çeşitli bahane.
    Bir ecnebî hovarda yakalarsan daha ne? …
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

    Flörtünün sayısı; en az on beş olmalı…
    Kimisi hâlis züppe, kimisi keş olmalı…
    Altın kolyen, kürk manton, taksin beleş olmalı.
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

    İç votkayı, şarabı; sokaklarda nâra at.
    Medeniyet sizlerle yükselmektedir kat kat(!)
    Çeşni ruha gıdadır, her gün bir yatakta yat…
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

    Hiç durma twist öğren, her gün bir baloya git;
    Tırnağını, yüzünü, dudağını boya git.
    Sun’î peyke vâris ol, conilerle aya git.
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

    Bazen düz pantalon giy, traş ettir enseni.
    Bin dolaş bisiklete, göster şöyle sen seni.
    Kabahat ailende.. anlıyorum ben seni.
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

    Artist ol, filim çevir; ismine yıldız derler…
    Bin kez kürtaj yaptırsan gene sana kız derler!
    Çıplak resim çektirsen, ne şahane poz derler.
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

    Mayoyla endam göster, git jürinin önünde..
    Mahremini teşhir et her birinin önünde..
    Seçil bir kıraliçe imtihanın sonunda.
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

    Hayır, inanma kızım! Bunlar hep istihzadır.
    Namus, insanlar için en mukaddes meyvadır.
    Gençlikte hissiyatın belki seni aldatır.
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Haddinden çok açılmak soysuzun modasıdır.

    Türk oğluna anne ol, iftihar et onunla;
    Elin soysuz züppesi bağdaşamaz seninle;
    Bu yurdun kızı isen şu sözü iyi dinle:
    ‘Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Yapacağın düşüklük bize yüz karasıdır.’

    Vur Emri(sh.292)
    Abdurrahim Karakoç

 7. Hep mi kadınlar kötü……. çevrenizde KAÇ ERKEK var dinini dört dörtlük yaşayan hiç küfretmeyen içki içmeyen gıybet etmeyen hak yemeyen adaletli davranan, EŞİNE DİNİN GEREKTİĞİ ŞEKİLDE DAVRANAN dinin gerektiğini tam yerine getiren kaç erkek… Çevrede mutlaka günah kapıları çok ancak biz onlara Allah korkusuyla sakınırsak emin olki bunun mükafatını Allah kat kat verecektir. Günahlardan kaçınmak bu kadar zorken sen sevaplarını artırmanın yoluna bak.

 8. Ben Sitenizi sürekli takip ederim Cahide Hanım.Ama ben de hem bir öğretmen hem de bir sağlıkçıyım aynı zamanda.Çok şeyler yaşadım ve her kesimden çok olaylara şahit oldum, Türkiye’nin bırakın dünyanın her kesiminde çok olaylara şahitlik yaptım.ne insanlar ne hayatlar gördüm.Ama şunu anladım ki insanlar nefsine uyduğu anda hayvandan daha aşağılık oluyor. şurası muhakkak ki genelde insanların başına taciz olayları yakınlardan daha fazla olmakta.ya da ne kadar savunmasızsa tacize o kadar açık.Şehvetine ve nefsine kapılmış sapık bir erkekten Allah kız ve erkek çocukları,kadınları,hayvanları korusun.Eğer namusuna düşkün kadınlar ve erkekler olmasa dünyada aile hayatı ne olurdu?Allah bizi şerli insanlardan korusun.

 9. kardelen says:

  bence tacizkar kadınlar farkında değellerki kendi değerlerini düşürüyorlar. Erkekler artık kadına ulaşılamaz gözüyle bakmıyorlar onların düşlerini kadınlar süslemiyor. Çünkü piyasada o kadar kadın varki erkek nasıl olsa istediğimle çıkarım günümü gün ederim diyor neden çünkü artık günah korkusu yok kim kimle belli değil. Ama bu tarz kadınlar unutmasınlar bir gün onunda yerini alan olur. Onun için biraz Allahtan korkalım. İffetimizi koruyalım. Vucudumuzu pazarlamayalım.

 10. mümine says:

  Veeeeeeee kadın olabilmek özel olabilmek Ama anlayana

 11. mümine says:

  Dekolteli kadın diye nicki olan arkadaşımız keşke önce ne yazdığından haberi olsaymış keşke araştırsaymış….Dekolteli arkadaşımız onuda bir annenin doğurduğunu unutmuş olacak, anne olmak ozannettiği kadar vasıfsız birşey değil ama ANNE OLABİLMEK adı anne olmak değil..
  Rabbim hidayet versin ne diyim…

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: