Dekolte giymek taciz sebeplerinden sadece biridir!

Severim Senai Demirci’yi. İyi bir mümin olduğuna tanıdığım kadarıyla şahitlik ederim. Yazılarını okur çoğu kez katılırım kendisine.
Fakat bu kez bazı diğer yazılarında olduğu gibi özellikle yazının bazı bölümlerinde kendisine  katılmadım. Hatta sinirlendim bile…

Son günlerin ateşli tartışma konularından birinin fitilini Orhan Çeker hocamız tutuşturdu.

Orhan hoca: “Dekolte giymek taciz sebebidir” dedi.  Bugüne kadar doğru söyleyen niceleri gibi, hemen üstüne çullanılıp bir nevi  ağzına acı biber sürmekle tehdit edildi.

“Hayır” demiş Senai Bey öyle değil.” Dekolte giymek taciz sebebi değildir, çünkü…” diyerek 12 sebep sıralamış kendince. Bunu ispat etmek için de epeyce uğraş vermiş. Bir gece uykusuz kalmış. Yazının en sonuna geldiğinde ise, savunduğu tezi kendisine bile inandıramadığını itiraf etmiş:

“Dekolte giyinmek taciz sebebi değildir. Çünkü “Dekolte giyinmek taciz sebebi değildir” demek zorundayım. Başka türlü bir cümle kurmama izin verilmiyor. Ne kadar güçlü olursam olayım, “Dekolte giyinmek taciz sebebi değildir” demediğim sürece tacize uğrayacağımı biliyorum.
Aksini söyleme konusunda acizliğimi itiraf ediyorum.

Galileo üstadımızın izinde yürüyor, kelleyi kurtarıyorum : “Dünya dönmüyor, dünya dönmüyor, dünya dönmüyor…”

Aslında insanların eleştirilerine maruz kalacağını düşünüp, buna göğüs geremeyeceğini anlatmaya çalışmış ve acziyetini ortaya koymuş. Ve bence yazı genel olarak bir hezeyana dönüşmüş.
Oysa bir müminin acizliği yalnız Yaratıcısının huzurunda olmalıdır. Ölümlü insanların kınamasından korkup, hak olanı örtmeye yada yumuşatmaya çalışmanın bir anlamı yoktur.

********
1- Hiç bir canlı nasıl giyinirse giyinsin, ne yaparsa yapsın tacizi haketmez.
2- Taciz eden bir insan da ne olursa olsun haklı gösterilemez.
3-Yalnız başı açık kadınlar değil, başı örtülü kadınlarda dekolte giyerler. Başı örtülü, güya tesettürlü hanımlarda üzerlerine oturan kıyafetleriyle, daracık pardesülerinin altından bütün açıklığıyla belli olan uzuvlarıyla dekolte giymiş sayılır ve bu tarz kıyafetleri ve albenili tavırlarıyla da taciz sebebi olabilirler.
4- Bunların hiç biri olmasa da niyeti kötü olan biri her halükarda bu iğrenç hedefini gerçekleştirebilir.

Evet bu doğruların hepsi bir yana ben en çok Allah ne demiş ona bakarım:

“Ey Peygamber, eşlerine, kızlarına ve mü’minlerin kadınlarına dış elbiselerinden  üstlerine giymelerini söyle; onların (özgür ve iffetli) tanınması ve eziyet görmemeleri için en uygun olan budur. Allah, çok bağışlayandır, çok esirgeyendir.” (Ahzab.59)

Bir kadının dekolte giymemesinin, gereği gibi örtünmesinin asıl sebebi o veya bu sebeplerden ötürü değil, Allah öyle istediği içindir. Mümin ilahi emirlerin nedenini, nasılını sorgulayamaz. Onun bu emirlerle ilgili  bilgisi sadece Allah ve Rasulünün  açıkladığı kadardır. Öteye gidemez.

Bu ayetten anladığım: ” Her sonucun bir sebebi var. Sen sakın sebep olma!”

Rabbimiz bizim iffetli tanınmamız, tacizkar bakışlara ve davranışlara maruz kalmamamız için dış elbiselerimizi giymemizi istemişse, biz sebep olarak sadece bunu bilir ve emre itaat ederiz. Kalan ayrıntıları ise Rasulümüz bir çok hadiste anlatır bize.

Orhan Hocanın bahsettiği taciz, cinsel tacizdir ve  Tdk sözlüğünde bakın nasıl açıklanmıştır:

“Ahlaksızca, ulu orta veya gizlice söz ve davranışlarla karşı cinse eziyet etme, tedirginlik ve sıkıntı verme.”

Demek ki taciz ve tecavüz farklı şeylerdir. Tacizde eyleme dökülmüş bir fiiliyat yoktur. Karşı tarafa çeşitli şekillerde rahatsızlık verme vardır.
Buna mukabil, uluorta  tüm güzelliğini fütursuzca sergileyen, şehevi duyguları celbeden kokular süren, makyaj yaparak olduğundan daha güzel görünen, kırıtarak konuşan, şuh bir bakış atan kadın da tacizkâr değil midir?

Yusuf Aleyhisselam edebinden ödün vermemiş, şehvetine yenik düşmemiş zina etmemiştir ama, Züleyha tarafından taciz edilmiştir. Züleyha’nın tüm tacizkarlığına rağmen eziyet çekerek ” hayır” demiştir.

O halde davetkâr giyinen her kadın tacizkârdır. Ve dekolte giyinmekte taciz sebeplerinden sadece biridir.
Ortada iki taraflı bir taciz sözkonusudur.
Dini kurallara uygun giyinip, edepli davrandığı halde kadın tacize uğrayabilir ama masumluğundan zerre miktar bir şey kaybetmez. Suçlu değildir. Bu tamamen karşı tarafın iğrençliğidir.

Hiç bir kural gözetmeksizin özgürce(!) giyinen kadın tacize uğramışsa, buna kendi tacizkârlığı da bir sebeptir.

Dekolte giyen kadın sadece erkekleri değil, bir toplumu taciz eder.
Sokakta, tv’de, sıradan bir dergi, gazete  almak için girdiği bayide  en mahrem, en alımlı yerlerini hayasızca sergileyen kadınların tacizine uğrayan erkeklerin bir çoğu, zavallı eşlerini o gördükleri kadınlarla kıyaslar ve taciz ederler. Her sabah işe giderken, kendisi gibi işe giden komşu hanımın  mükemmel fiziğini gören, dekoltesiyle tacize uğrayan erkek, eşinin eksik ve kusurlarını daha iyi farketmektedir. Çünkü topluma güzel kadın tipi diye pompalanan kadınlar vücutlarında gram fazla yağ olmayan, bedeni doğumlar sebebiyle yıpranmamış kusursuz (!) kadınlardır.

Bizim babalarımız, dedelerimiz bu tür sebepleri hiç dert etmezken, annelerimizin kilo gibi, fit görünme gibi bir derdi yokken, şimdi bütün hanımlar eşlerine karşı kendilerini o kadınlar gibi gösterme çabasındalar.

Beli kalınlaştı, göbeği çıktı diye, saçma sapan sebeplerle aşağılanan öyle çok kadın tanıdım ki; bazıları vücutları bozulacak diye birden fazla doğum yapmıyor, doğum yapsa çocuğunu emzirmek istemiyor.
Dekolteli, tacizkar kadınlar bütün edepli kadınları, aileleri taciz ediyor. Giz denen şeyi yok ediyor. En güzeli(!) gören erkekler hanımlarından, hanımlarda kendilerinden hoşnut olmuyor.

Sözüm ona çağdaş sistemler ve özgür basın, kadınların alabildiğine soyunmasını teşvik edip, bunu modern çağın bir gereği gibi dayatırken, erkeklerede bütün fıtri duygularından arınıp, kadına normal bir gözle bakmasını istiyor. İşyerinde mini etek giyip bacak bacak üstüne atarak akşama kadar karşısındaki erkeğe kendini gösteren kadına tahammül etmesini istiyor.
Bu acımasız sistem, bir yandan bazı kadınları alabildiğine soyup kurtlar sofrasına yem yaparak taciz ederken, diğer taraftan da Allah’ın istediği gibi giyinen, kendini korumaya çalışan kadınları kıyafetleri, örtüleri sebebiyle aşağılayarak taciz ediyor.

Dekoltesi yüzünden tacize uğrayan kadınlar savunacağım en son kesimdir. Bu ülkede en çok masumlar tacize uğramıştır. İnsanlar en çok dini inançları sebebiyle taciz edilmişlerdir.

Günün önemine binaen bahsetmeden geçemeyeceğim.

Bundan 14 yıl önce başlayan 28 şubat sürecinde, sırf örtüleri yüzünden okullarından edilen, ruh sağlıkları bozulup  intihara sürüklenen masum kızlarımızı, tek suçu namaz kılmak, oruç tutmak olan, eşi başörtülü diye ordudan atılan askerlerimizi TACİZ eden,kendi kurguladıkları, Ali Kalkancı, Fadime Şahin, Müslüm Gündüz nezdinde, bütün mümin erkekleri, başörtülü kadın ve kızları aşağılayan, töhmet altında bırakan, neredeyse cadı avına çıkar gibi müslüman avına çıkan ve hâlâ kalıntıları devam eden ne idüğü belirsiz kokuşmuş zihniyeti ve onların yaverlerini de “EN  BÜYÜK TACİZKAR” olarak bilip, LANETLE ANIYORUM!

NOT:Çok sürpriz bir yazı oldu. Güncel bir konu olduğu için hemen yayınlamak istedim. “NEDEN” adlı yazım daha sonra gelsin inşaallah.

CAHİDE SULTAN

126 Comments

 1. cahide ablacım ben sizin yazılarınıza tesadüfen rasladım ve göz yaşlarıyla okudum ALLAH sizden razı olsun sizi öylesevdimki sanki sizi tanı yormuşum gibi yorum yazan kardeşlerimide hepinizi cok sevdim ALLAHA emanet olun … 🙂 🙂

 2. Dekolte bir taciz sebebidir özenti insani imandan cikarir buda kuranil kerimi vede dinimizi bilmemekten geliyor inanmak cok önemli dilde degil kalpten inannanlar giymeye korkarlar ALLAH korkusu olan kisiler kiyimlerine vede davranislarina kesinlikle dikat ederler ALLAHIN emirlerine uymaya calisirlar eksiklerimiz olsa bile inananlar dikat ederler diye düsünüyorum RABIM hepimize iman gücü versin nefsimize uyanlardan etmesin insallah saygilar

 3. bence de dekolte giymek taciz sebebi değildir.eğer bu dünyada bir sınav için varsak dekolteli kadınlarda erkekler için sınav sorularından biri gibi.taciz edecek adam için farketmez.dekoltelide olsa dekoltesizde olsa yine taciz eder çünkü ahlaksızdır.dekolte adamın işlediği günahın cezası için hafifletici bir sebep olamaz.dekolte giyen kadın da günah işler ama herkesin günahı kendine..
  senai demirci ye haksızlık etmeyelim. kötü birşey yazmamış onun uslubu böyle ben onun ne demek istediğini çok iyi anlıyorum.

 4. ayhan bey sizlere düşen gözü haramdan sakınmaktır bu da tesadüfen olan bakışın dışında 2. kez veya uzun uzun bakmamaktır,siz gördüğünüz her dekolteliyi veya makyajlıyı inceleyip çekici olup olmadıgına karar vermeye ugrasırsanız ben sizin iyiniyetinizden şüphe ederim.
  Ben burada tarikat ehli amcalar ,genc erkekler görüyorum giyimlerinden belli tarikat ehli oldukları, yanımdan geçerken değil kıyafetime yüzüme bile bakmayıp kafalarını çevirip geçiyorlar.Siz de öyle yapın.Niçin hem bir yandan inceliyor hem de yakınıyorsunuz.Maalesef bu durumda olan bir sürü erkek var.Kendilerine 2. bakışın haram oldugu söylenmesine rağmen, bakmaktan hayal kurmaktan geri durmuyor sonra da başkasını sucluyor göz senin bakma o zaman..

  1. kadının açık giymesi erkeye yapılan saygısızlık ve zulümdür.
   kadın kapanmalıdır.

   açık giymek erkeye yapılan saygısızlıktır. çünkü açık giyen kadın erkeye cazibeli ve çekici güzel gözükür. dolayısıyla erkeyin cinsel istek hormonunu artırır. ve erkekte cinsel istek oluşur.kadına sahiplenmek ister. ve erkek yoldan çıkar.

   açık giyen kadın erkeyin piskolojisinide bozar. çünkü açık giyor. karşı cinse gösteriyor.
   başka bişe ettiyi yok. karşıdaki erkek ihtiyacını gideremiyor.

   bir et döner düşünün. onu insanlara gösterin . sürekli gösterin. artık dayanamaz saldırır yemek ister.

   işte kadın da böledir. onun bacak göyüs yerleri çekicidir. erkek baktında zulüme ugrar.

   kadın kapanmalıdır. kapanmak erkeye yapılan saygıdır.

   herkes uygun hareket ederse kadın kadınlıgını bilirse erkekte erkekliyini bilirse adaplı olursa zaten sorun çıkmaz.

   kadın açıp gösterir gösteriş yaparsa işte erkeyin artık yapa bileceyi bişe yoktur.

   herşey kadında biter.

   bazı kadınlar diyor. ben milleti teşir etmek için deyil güzel görünmek için giyiyom diyor.

   düşünce önemli deyildir. görünüş önemli. sen ne düşünürsen düşün. giyerken karşı cinse çekici yerlerini gösteriyonmu. evet . işte ozaman

   erkeyi zor durumda bırakır. erkeyi acıktırır.

   fakat kadın kapanırsa çekici yerlerini kapatmış oldugu için güzelliyide azaldıgı için erkeyi teşir etmez. erkekte bakmaz. aklına kötü düşünce gelmez.

   dinimizde bu yüzden kapanmayı emretmiştir. namuslu yaşantı için.

   fakat kadın kapanmaz açarsa biyerlerini busefer güzelliyi çekiciliyi artar. ve erkeyi teşir edip erkeyi kötü yola sokar. erkeyi yoldan çıkarır.

   dikkat ederseniz sorunun kaynagı kadındır.

   mini etek veya dekolte kıyafet erkeyin piskolojisini bozar. ihtiyacını artırır.

   bilimdede böyle heryerde

   bu deyişmez. yaratılış itibariyle böyledir. erkek ve kadın iki cinstir. ve birbirlerinden hoşlancak şekilde yaratılmıştır. nasılki h20 suysa o da böyledir.

   bu yüzden kadın açarsa erkek etkilenir. ve kötü yola sokar. piskolojisini gerer.

   tecavüz meselesi:

   tecavüzde kadında erkekte suçludur. bazı durumlar için.

   kadın açıp mini etek giymiş erkeyi teşir etmişse kadın %80 erkek %20 suçludur.

   kadın düzgün giyip erkek tecavüz etmişse erkek %80 kadın %20 suçludur.

   erkekte kadında düzgün hareket eder. kurallara uyarsa hiçbir sorun çıkmaz.

   aslan görünüşünden belli olur. Dışının görünüşü içinin aynasıdır;

 5. Erkek göbek ile diz arasını,kadın ise bütün vücudunu örtmesi farzdır..Tabiiki açık,saçık olan kadına sarkıntılık yapmak bir erkeğe haramdır.
  Kadında ,erkekde zinaya yaklaşmamalı,o bir fahişelik olur.

 6. Bir müslüman,insanlarrın teveccühünü kazanmak için değil,Lillah için iş görmelidir.Adına dekolte desinler ne derlerse desinler,İslam ölçüyü koymuştur.Örtünen kadın,vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde giyinmeli.kadın tamamen avrattır..sadece eşinin kadını olmalıdır.ona karşı süslenebilir.dışarıya karşı süslenen kadın..Zinaya yaklaşıyor demektir..zinaya yaklaşmak,fahişeliktir.
  Allahın ayetlerini hiçe saymak müslümanla bağdaşmaz.Kadın evinin ve erinin kadını olmalıdır.

  1. inanamıyorum bu nasıl bir bakış acısıdır.İslama göre bir insanın yapmadığı bir şeyi onun yaptığını söyleyen dedikodu bile değil iftira etmiş olur.
   Evet Allah’ın emirlerini tek taraflı alıp iftira etmek de Müslümanlıkla bağdaşmaz.
   Ayrıca dekolte giyindi diye bir kadını taciz edince erkek haklı mı oluyor sizin zihniyetinize göre?
   Bu arada ben Allah’ın emir ve tüm yasaklarına uymaya çalışan bir kulum.ama tam uyamayan bir kulun illa tacize mi uğraması gerekiyor sizce?

   1. (La tekrabuzzina,İnnehu Fahişetün=zinaya yaklaşmayınız o bir fahişeliktir,edepsizliktir)..Çıplak ve dışarıya karşı süslenen dekolteli kadın.Zinaya bir adım daha yaklaşmış demektir,işte bu fahişeliktir.Fahişe zina yapan demek değildir..Aşırı giden demektir.Fahiş fiyatla bir şey satan gibi,ahlaksızlık satmayada kimsenin hakkı yoktur.İslamdan uzaklaştıktan sonra nasıl giyinmesi önemli değildir.islam zahire hükmede.
    Reçete

    Ey yüksek sosyeteye mensup modacı hanım,
    Eğlence zümresinin başının tacı hanım,
    Bu metod ki, sizlerin müsbet ilâcı hanım:
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

    Yerindedir tahsilin, güzelliğin şahane.
    Varsa Türk’ten tâlibin, bul çeşitli bahane.
    Bir ecnebî hovarda yakalarsan daha ne? …
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

    Flörtünün sayısı; en az on beş olmalı…
    Kimisi hâlis züppe, kimisi keş olmalı…
    Altın kolyen, kürk manton, taksin beleş olmalı.
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

    İç votkayı, şarabı; sokaklarda nâra at.
    Medeniyet sizlerle yükselmektedir kat kat(!)
    Çeşni ruha gıdadır, her gün bir yatakta yat…
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

    Hiç durma twist öğren, her gün bir baloya git;
    Tırnağını, yüzünü, dudağını boya git.
    Sun’î peyke vâris ol, conilerle aya git.
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

    Bazen düz pantalon giy, traş ettir enseni.
    Bin dolaş bisiklete, göster şöyle sen seni.
    Kabahat ailende.. anlıyorum ben seni.
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

    Artist ol, filim çevir; ismine yıldız derler…
    Bin kez kürtaj yaptırsan gene sana kız derler!
    Çıplak resim çektirsen, ne şahane poz derler.
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

    Mayoyla endam göster, git jürinin önünde..
    Mahremini teşhir et her birinin önünde..
    Seçil bir kıraliçe imtihanın sonunda.
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

    Hayır, inanma kızım! Bunlar hep istihzadır.
    Namus, insanlar için en mukaddes meyvadır.
    Gençlikte hissiyatın belki seni aldatır.
    Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Haddinden çok açılmak soysuzun modasıdır.

    Türk oğluna anne ol, iftihar et onunla;
    Elin soysuz züppesi bağdaşamaz seninle;
    Bu yurdun kızı isen şu sözü iyi dinle:
    ‘Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
    Yapacağın düşüklük bize yüz karasıdır.’

    Vur Emri(sh.292)
    Abdurrahim Karakoç

 7. Hep mi kadınlar kötü……. çevrenizde KAÇ ERKEK var dinini dört dörtlük yaşayan hiç küfretmeyen içki içmeyen gıybet etmeyen hak yemeyen adaletli davranan, EŞİNE DİNİN GEREKTİĞİ ŞEKİLDE DAVRANAN dinin gerektiğini tam yerine getiren kaç erkek… Çevrede mutlaka günah kapıları çok ancak biz onlara Allah korkusuyla sakınırsak emin olki bunun mükafatını Allah kat kat verecektir. Günahlardan kaçınmak bu kadar zorken sen sevaplarını artırmanın yoluna bak.

 8. Ben Sitenizi sürekli takip ederim Cahide Hanım.Ama ben de hem bir öğretmen hem de bir sağlıkçıyım aynı zamanda.Çok şeyler yaşadım ve her kesimden çok olaylara şahit oldum, Türkiye’nin bırakın dünyanın her kesiminde çok olaylara şahitlik yaptım.ne insanlar ne hayatlar gördüm.Ama şunu anladım ki insanlar nefsine uyduğu anda hayvandan daha aşağılık oluyor. şurası muhakkak ki genelde insanların başına taciz olayları yakınlardan daha fazla olmakta.ya da ne kadar savunmasızsa tacize o kadar açık.Şehvetine ve nefsine kapılmış sapık bir erkekten Allah kız ve erkek çocukları,kadınları,hayvanları korusun.Eğer namusuna düşkün kadınlar ve erkekler olmasa dünyada aile hayatı ne olurdu?Allah bizi şerli insanlardan korusun.

 9. bence tacizkar kadınlar farkında değellerki kendi değerlerini düşürüyorlar. Erkekler artık kadına ulaşılamaz gözüyle bakmıyorlar onların düşlerini kadınlar süslemiyor. Çünkü piyasada o kadar kadın varki erkek nasıl olsa istediğimle çıkarım günümü gün ederim diyor neden çünkü artık günah korkusu yok kim kimle belli değil. Ama bu tarz kadınlar unutmasınlar bir gün onunda yerini alan olur. Onun için biraz Allahtan korkalım. İffetimizi koruyalım. Vucudumuzu pazarlamayalım.

 10. Dekolteli kadın diye nicki olan arkadaşımız keşke önce ne yazdığından haberi olsaymış keşke araştırsaymış….Dekolteli arkadaşımız onuda bir annenin doğurduğunu unutmuş olacak, anne olmak ozannettiği kadar vasıfsız birşey değil ama ANNE OLABİLMEK adı anne olmak değil..
  Rabbim hidayet versin ne diyim…

 11. http://www.antoloji.com/kabahat-basta-namussuz-yasanin-siiri/
  Kabahat Başta,Namussuz Yasanın.
  ::::::::::::::::::::::
  Ya ananı gönder veya bacını.
  Gitmezse,gönder zorla kızını.
  Kullanırsın Avrupa’nın silahını.
  Kabahat başta,namussuz yasanın.

  Erkekler köledir,kadınlar cariye.
  Şimdi satılsın zam gelir vergiye.
  Hemen şimdi götür genel evine.
  Kabahat başta,namussuz yasanın.

  Namussuz deme,kadın,erkek çalışır.
  Nihayet Sürü gibi bir birine karışır.
  Namusluyla namussuzlar barışır.
  Kabahat başta,namussuz yasanın.

  Mehmet Selim Polat

 12. Tacizciyi ne haklı gösterebilir ki. Yanımdaki çırılçıplak da olsa asla bakmam. Yanımdaki hırsızlık yapsa da asla yapmam. Yanımdaki keyfiyetle yalan söylese de asla yalan söylemem. Nefis bana aittir. Ben kendi nefsimi terbiye edememişsem karşımdakinin her şeyi beni tahrik eder. Parmağının ucu, tırnağı bile… Ahlaksızlığıma başkalarından bahane aramam. O ne yaparsa yapsın ben kendi namusumu bilirim. Ne kadar dekolte taciz sebebidir deseniz de arkadaşlar, sebebin kişinin nefsinde bittiğini bilirim. Dekoltenin ölçüsü mü olur? Ölçü benim nefsimdedir.

  1. Kabahat Başta,Namussuz Yasanın.

   Yemek borusu,elindeyse zalimin
   Kızı da olsa satılığa çıkarır,inanın.
   Yüreği kan ağlasa da,yanık ananın.
   Kabahat başta,namussuz yasanın.

   İki domates,üç bibere sattı kızını.
   Sabah dövdü,akşam öptü anasını.
   Hiç eksik etmedi,içki ile sazını.
   Kabahat başta,namussuz yasanın.

   Oğlunu hovarda yetiştirmiş,babo.
   Meğer bunun adı gençlikmiş,abo.
   Zavallı,genç gitmiş.ağlasın ano.
   Kabahat başta,namussuz yasanın.

   Küçük yaşta çocuğu aldılar okula.
   Kız,erkek kol kola gittiler okula.
   Ateş ile barut yan yana,hayrola.
   Kabahat başta,namussuz yasanın.

   Adı medeniyet,çağdaşlık bunun.
   Her gün çıkarırlar yeni bir kanun.
   Aha Yıkılıyorsun,yaklaştı sonun.
   Kabahat başta,namussuz yasanın.

   Devlet eliyle genel evi kurulur.
   Çalıştırmak için kurslar açılır.
   En büyük vergi buradan alınır.
   Kabahat başta,namussuz yasanın.

   Ya ananı gönder veya bacını.
   Gitmezse,gönder zorla kızını.
   Kullanırsın Avrupa’nın silahını.
   Kabahat başta,namussuz yasanın.

   Erkekler köledir,kadınlar cariye.
   Şimdi satılsın zam gelir vergiye.
   Hemen şimdi götür genel evine.
   Kabahat başta,namussuz yasanın.

   Namussuz deme,kadın,erkek çalışır.
   Nihayet Sürü gibi bir birine karışır.
   Namusluyla namussuzlar barışır.
   Kabahat başta,namussuz yasanın.

   Mehmet Selim Polat

 13. zehra…sen dekoltesizsiz ya bir gün olurda boş bir minübüse bin…minübüs şöförününde gözü dönmüş olsun..misal hapisten yeni çıkmış olsun,yada manyağın teki olsun…seni evire çevire otostopğ manyağı yapsın..ne güzel olur.neyse mide bulandıran yorumlar.

 14. FARZI MİSAL…..
  İslam anlayışında,
  İslam istilahında…
  İslam Fıkhında..
  (FARZ)= Kelimesi,Allaha mahsustur.Falan hükün farz denildiği zaman,yorumsuz,itaat edilen Allahın hükmü demektir..
  Hiç bir kul,kendi görüşü için farz diyerek,farzı misal veremez…
  Yani farza den bir misl,bir hükümdür diyemez…
  Misal diyebilir.beşeri misal diyebilir.
  Farzı misal veya farz etki,,şöyledir demek küfürdür.
  Kimse bir hükmü kafasından farz edemez.

 15. Kadın hayasızca cıbıldak geziyorsa,memelerini,popusunu ortaya atmışsa,şaplaklıyanlarda olur.kancık kuyruk sallarsa,köpekte peşine gider.boğuşurken yaralanma ve ölümlerde olabilir.
  Kadın namusluysa niye soyunuyorki?.Bütün insanların vücut yapısı hemen hemen aynıdır.bacak aynı bacak,ee,niye soyunuyor,sinekleri üzerine çekmek için değilmi?.
  öyle ise sineklerin pisliğinede katlanmak lazım..

 16. mustafa islamoğlu

  “Kadının adı yok”, peki ya değeri?
  08/03/2011 – 10:36

  “Kadının Adı Yok” diyerek, kadının değerini yok eden malum zihniyete bir nazire olsun diye koydum bu başlığı.

  Modernler kadını evden çıkartıp, evini yıktılar. Kadını ikna etmek için, evini ona “Bu senin zindanın” diye tanıttılar. Bu şeytani telkine aldanan modern kadın evi terk etti.

  Modern kadına ev yerine önerdikleri şey ne? Sokak, cadde, süpermarket, kulüp, dernek, fabrika, daire, dükkân, ofis vesaire vesaire… Ama bunların hiç biri evin yerine geçmedi. Kadın eve düşman dışarıya hayran edildi. Fakat dışarı onu korumadı. Koruyamazdı da. Onu dışarı çağıranlar zaten korumasız kalsın, savunmasız kalsın diye çağırmıştı. Onu dışarı çağıranlar, onu metalaştırmaya can atanlardı.

  Kadın onlar için süslendi, boyandı, pudralandı. Onlar için harcadı parasını, zamanını, hayatını. Onlar, içerden çıkarıp dışarının malı ettikleri her kadını yağlı ve bağımlı bir müşteri olarak alkışladılar. Nitekim öyleydi de. Kadın artık kazanmak için harcıyor, harcamak için kazanıyordu.

  Önce anneliğini unuttu. Zira kendine yabancılaştı. Zaten dışarlıklı bir hayatın yoğunluğunu hiçbir kadın annelikle birlikte kaldıramazdı. O nazenin omuzlara bu ağır gelirdi. Öyle de oldu. Yıktıkları evin yerine pansiyonu koydular. Yıktılar dedimse, damını duvarını yıktıklarını kastetmedim elbet. Bu mecazen bir yıkımdı. Evin misyonunu yıktılar, tıpkı kadının kadınlık misyonunu yıktıkları gibi.

  Artık evler iki kişilik pansiyondu. Baba işe anne işe çocuk kreşe; oh ne ala memleket! Siz buna ev diyebilecek misiniz? Zaten olmadı da. Önce çocuk sayısını azaltmaya ikna ettiler. Zaten evinden çıkardıkları kadın, buna mecburen ikna olmak zorundaydı. Başka türlü yapamazdı. Kendisini dışarıdan koparak her şey ayak bağıydı. Bu çocuk için de, hatta eşinden “hanımlık” bekleyen koca için de geçerliydi.

  Evsizliğin merkezi olan Batılı toplumlarda kadın doğurmuyor. Geçenlerde Kıbrıs Rum yönetimi her doğum için 60 bin dolar vereceğini açıkladı. Biliyorum yine ikna edemeyecekler. Çocuğu angarya gören bir kadını doğurmaya nasıl ikna edebilirsiniz. Dahası, “kamu malı” haline getirilmek için içindeki anne öldürülmüş olan modern kadın, fıtratın haykıran sesini, taş kesilmiş kalple nasıl duysun?

  Eline köpeğin zincirini tutuşturdular ve “çocuk yok, köpek olsun” dediler. Modern kadın farkına varmadan köpeği çocuğun yerine koyuverdi. Çocuğun kahrına katlanmamak için evden kaçan modern kadın köpeğin kahrına katlandı. Tıpkı bir kocanın kahrına katlanmamak için evi gözden çıkaran modern kadının, kocalık sorumluluğunun hiç birini taşımayan bir sürü sorumsuz ve iffetsiz erkeğin kahrına katlandığı gibi.

  Müslüman kadını önce birinci evi olan tesettürü, sonra ikinci tesettürü olan evi koruyor. Bu Allah’ın kendi talimatına uyan kadına bahşettiği bir lütuftur.

  Evet, İslami tesettür birinci evdir. Bazıları İslami tesettüre “ikinci deri” gibi bakarlar. Bu ifrattır, aşırılıktır ve fıtrata aykırıdır. Tesettür mümin kadının sosyal ilişkilerini düzenleyen bir talimattır. Karşıt cinsle ilişki kurarken dişiliğini arka plana atar ve kişiliğini ön plana çıkarır. Bunu tesettür sayesinde yapar. Muhatabına “Benimle kişiliğim üzerinden ilişki kur” mesajı vermiş olur.

  Tesettüre ikinci deri gibi gören ifrat anlayış, onu Müslüman kadının yalnız olsun başkalarıyla olsun deri gibi ondan kopmaz bir parça olarak görür. Bu ilk bakışta “hassasiyet” gibi gözükse de, derinden bakınca fıtrata zıt ve zorlama olduğu anlaşılır. Fıtrata uygun olmayan her dindarlık gösterisi, mutlaka ziyana yol açar. Ya bunu uygulayanın tavır, davranış, ilişki ve anlayışında, ya da muhataplarının üzerinde.

  İlk ev olan İslami tesettür, Müslüman kadınla birlikte yürür. Müslüman kadın nereye giderse gitsin, o da oraya gider. İşte bu nedenle o “ev”lidir. Tesettürü alınarak dışarı salınmış bir kadın, bu yüzden evi başına yıkılmış bir kadındır.

  “İlk evi” olan tesettürünü koruyamayan, “ikinci tesettürü” olan evini koruyamaz. Başta inşa edemez ki korusun. İşte bu yüzden, hakkı ifa edilen bir tesettür mucizedir.

  Dünyanın kadın açısından gittiği yöne dikkatlice bakınız. Muceza derken ne kastettiğimi o zaman anlarsınız. Yine tesettürün hürriyetin sembolü olduğu gerçeği, özgürlük adı altında metalaştırılan modern kadının içinde bulunduğu sıkıntılı duruma bakınca daha iyi anlaşılmaktadır.

  Kadın rahatsız olacaksa, değersizleştirme operasyonundan rahatsız olmalıdır. Kadının adı yoksa, ona bir ad konulur. Ama ya değeri yoksa ne yapılır? Değer isim gibi “koydum” demekle konulacak bir şey değil ki.

  Kadını değerinden koparanlar, ona “fiyat” biçiyorlar. Zira kendilerinde değer yok, para çok. “Parayı bastırırız, alırız” diye düşünüyor olmalılar.

  Kadın, değersizleştirme operasyonuna kurban gitmemek istiyorsa, euzü besmele çeksin. Çeksin de şeytanlar ondan elini çeksin.

 17. buarada bugun cuma ..Cumamız mübarek olsun…

  ”Hani inkar edenler kalplerine taassubu, cahiliye taassubunu yerleştirmişlerdi. Allah ise, Peygamberine ve inananlara huzur ve güvenini indirmiş ve onların takva (Allah’a karşı gelmekten sakınma) sözünü tutmalarını sağlamıştı. Zâten onlar buna lâyık ve ehil idiler. Allah her şeyi hakkıyla bilmektedir. ” Fetih Suresi/26.ayet

  1. Bismillah
   Bazı işler ti ye almaya, alay etmeye hiiiç gelmez önce bunu belirtim. Amma velakin akşam haberlerde oto stop yaparken öldürülen kızcağazın HİÇMİ SUÇU YOK ?
   Cümle dekolteli vatandaşa duyurulur.

 18. Okuyunca üzüldüm.. İnsanlar dini bilmiyorlar.. Uydurma hadislere sırt dayayıp ‘siz evde hamur acın’ diyecek kadar cahilleşebiliyorlar.. Gerçekten gülünç…Diğerleri de Hz. Muhammed ,Yusuf (a.s) ın ahlakını bilmiyormus gibi ‘kadın açarsa tacize uğrar ‘ ı savunuyor. Er kişi ise ‘ben erkeğim nefsim var tahrik oluyorum’ diyor..Er kişi örtünme ayetinde ilk sen uyarıldın unutma :)..Bakmayacaksın!! (Mumin erkeklere söyle gözlerini haramdan sakınsınlar..)
  Kimi dekolte giyinenleri eleştirmiş. Eleştirmek,kınamak mümine yakışmaz..Varsa imkan insanlara doğru hadisleri gösterecek kaynaklar önerilsin.Herkes okuduktan sonra gelip yazsın ki cahille sohbete girmeyelim.Afsarad ın düşünce yapısı ciddi anlamda örnek alınacak derece..Kadın açarsa erkek bakar ,açarsa taciz haklıdır düşüncesine asla katılmıyorum..Dekolteli kadına bakan erkek suçludur.. Dekolteyi de savunmuyorum asla.
  Dediğim gibi dekolte giyeni doğru şekilde! (kaynak önerip) uyarmak,bakan erkeğe de Hz.Muhammed (s.a.v) ahlakını hatırlatmak gerekir vesselam..Yanlış mıyım?

  1. SOYUNMA BAKMIYAYIM…
   SOYUNURSAN BENDE BAKARAK GÜNAH KAZANIRIM.
   BAKTIRANDA DAHA ÇOK GÜNAH KAZANIR.
   KISACASI KADINI ÇIPLAKLAŞTIRMAK,,,HAÇÇOLARIN MENFUR SİLAHIDIR…ŞEYTANLIKTIR.

 19. yorumsuz!.. doğru söze ne denir ki?,tüm kelimeler kifayetsiz…

 20. Reçete

  Ey yüksek sosyeteye mensup modacı hanım,
  Eğlence zümresinin başının tacı hanım,
  Bu metod ki, sizlerin müsbet ilâcı hanım:
  Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
  Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

  Yerindedir tahsilin, güzelliğin şahane.
  Varsa Türk’ten tâlibin, bul çeşitli bahane.
  Bir ecnebî hovarda yakalarsan daha ne? …
  Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
  Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

  Flörtünün sayısı; en az on beş olmalı…
  Kimisi hâlis züppe, kimisi keş olmalı…
  Altın kolyen, kürk manton, taksin beleş olmalı.
  Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
  Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

  İç votkayı, şarabı; sokaklarda nâra at.
  Medeniyet sizlerle yükselmektedir kat kat(!)
  Çeşni ruha gıdadır, her gün bir yatakta yat…
  Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
  Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

  Hiç durma twist öğren, her gün bir baloya git;
  Tırnağını, yüzünü, dudağını boya git.
  Sun’î peyke vâris ol, conilerle aya git.
  Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
  Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

  Bazen düz pantalon giy, traş ettir enseni.
  Bin dolaş bisiklete, göster şöyle sen seni.
  Kabahat ailende.. anlıyorum ben seni.
  Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
  Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

  Artist ol, filim çevir; ismine yıldız derler…
  Bin kez kürtaj yaptırsan gene sana kız derler!
  Çıplak resim çektirsen, ne şahane poz derler.
  Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
  Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

  Mayoyla endam göster, git jürinin önünde..
  Mahremini teşhir et her birinin önünde..
  Seçil bir kıraliçe imtihanın sonunda.
  Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
  Açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.

  Hayır, inanma kızım! Bunlar hep istihzadır.
  Namus, insanlar için en mukaddes meyvadır.
  Gençlikte hissiyatın belki seni aldatır.
  Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
  Haddinden çok açılmak soysuzun modasıdır.

  Türk oğluna anne ol, iftihar et onunla;
  Elin soysuz züppesi bağdaşamaz seninle;
  Bu yurdun kızı isen şu sözü iyi dinle:
  ‘Dışının görünüşü içinin aynasıdır;
  Yapacağın düşüklük bize yüz karasıdır.’

  Vur Emri(sh.292)
  Abdurrahim Karakoç
  http://mspolat.wordpress.com/siirler/

 21. Allahım kimsenin kalbini,gözünü,imanını dekolte yapmasın.Yoksa karşındakini ne giydiği okadarda önemli değil diye düşünüyorum.Sadece o eylemi yapacak insanı tetikleyen bir araçtır o kavram.Allahım kalbimizi nuruyla sabitlesin.

  1. Karşndakinin ne giydiği önemli değil de rabbimiz neden öyle buyuruyor.buna biz karar veremeyiz.Allah-ü Teala öyle emretmiştir uygularız amenna ve saddakna.o eylemi yapacak kişinin alnında mı yazıyor ona göre hareket edelim.

 22. Dekolte giymek taciz sebebimidir? EVET…Taciz sebebidir ancak…çevresi dekolte giyenlerden oluşmuş ve bu duruma alışmış insan(erkek) için taciz etme tehlikesi pek yoktur.Asıl tehlike arzeden mütedeyyin insanlardır.Neden..çünki kendilerini azami haramlardan korumak için çaba gösterdiklerinden duyguları daha hassastır.Ehli dünya bir erkeğe göre mütedeyyin bir erkek daha sağlıklı ve hassas duygulara sahiptir böyledir amma ondada harama bakmamanın vacib sevap kazandırdığının bilinci vardır,hal böyleyken demekki dekolte giyenler aslında sevap kazanmak ve imanın terakkisi için çıtayı biraz yükseltme ve imtihan sorularını zorlaştırma (fakat puanını yükseltme)olarak ehli imana hizmet ediyorlar diye düşünüyorum.
  not:Ben bir erkek olarak böyle düşünüyor ve elimden geldiğince böyle davranmaya çalışıyorum,mesela işim gereği dekolteli insanların bulunduğu yerlerden geçmem gerekiyorsa yere bakarak ve arka sokaklardan yürümeyi tercih ediyorum vs.lütfen benim yazdıklarımı hüccet miş gibi algılamayınız.Dediğim gibi düşüncelerim sadece beni bağlar sevgiyle kalın.

  1. “Hal böyleyken demekki dekolte giyenler aslında sevap kazanmak ve imanın terakkisi için çıtayı biraz yükseltme ve imtihan sorularını zorlaştırma (fakat puanını yükseltme)olarak ehli imana hizmet ediyorlar diye düşünüyorum.”

   Niyetiniz ne kadar sâfiyâne olsa da bunun pek de mümkün olmadığını düşünüyorum naçizâne. Sebeplerine gelince; ilk olarak “anlık bakış”ın erkek için yaptığı ifsâdın boyutu, iffetini korumanın ecir ve faziletine nispeten kuvvetle muhtemelen daha büyüktür. Gözün gördüğünü beynin kayıt mekanizmasının kaydetmeme gibi bir durumu uzak bir durumdur kanaatimce. İkinci noktaya gelince “ehli imana hizmet ediyorlar” demişsiniz. Bu görüşünüz de mutlak manada alınmasa dahi pek doğru kabul edilebilecek bir görüş değildir. Meşhur bir hadiste bir kötülük,fenalık gördüğümüzde elimizle düzeltebilirsek elimizle , el için imkan yoksa (tafsilatı malumunuzdur) dilimizle düzeltmeye çalışmamız, ona da imkan yoksa kalben buğz etmemiz gerektiğini ve sonuncusunun da imanın en zayıf noktası olduğunu emir buyur Efendimiz (s.a.v.). Şimdi dekolte kıyafet giyen hanımın “ehli imana hizmet ettiğini” söylemenin neresi doğrudur? O zaman onlar için hadiste belirtilen eylemleri yapmamız yerine hayır dua etmemiz icab ederdi “ehli imana hizmet” ettikleri için. Halbuki durum hiç de böyle değildir. Örtünmek Allah’ın (c.c.) emri iken (bkz. Nur 31 , Ahzab 59. ayet-i kerimeler) kendilerine rahmet nazarıyla bakmamız doğru olamaz. Şu vardır hidayetleri ve kendilerini düzeltmeleri için dua edilebilir. Ama bulundukları hal zemmedilir, methedilemez.

   Bir başka noktaya gelince erkeğin iffetini koruması ve bu gayret içinde olması kendisi için bir farzdır emr-i İlahî’dir. Bunun böyle olması kadının iffetsizliğine bir mesned teşkil etmez. (Bkz. Abdullah b. Ümmi Mektûm Hadisi)

   (Kadın emredildiği şekilde örtündüğü halde bir şekilde tacize uğruyorsa günah sadece taciz eden erkeğin boynunadır. Kadın örtünmesini tam yapmıyor ve erkek de “kasıtlı” olarak bakıyorsa günah her ikisinin boynunadır.Şurası da var kadının toplum içinde örtünmemekle yüklendiği günah erkeğe nisbeten kat be kat fazladır. Çünkü kadın toplumdaki erkekleri ifsad ederken , erkek sadece kendini ifsad etmektedir. Aynı şey erkek için de geçerli. Farzı muhal ahlaksız bir erkek de toplum içinde diz ve göbek arasındaki bölgenin herhangi bir kısmını açarsa tüm toplumun günahını üstüne yüklenmiş olur. Ona bakanlar da ilk bakış hariç kasdi bakışlarının günahını yüklenirler.)

 23. evet biz köleyiz.. Allah’ın kölesiyiz…(: o her ne buyurduysa başımızın,gönlümüzün üstüne.. Allah kuluna eziyeti reva görmez,ne erkeğine,ne hanımına.. örtü ayetlerinde rahmetiyle,sanki sırtı sıvazlarcasına,teskin edercesine hitap ediyor.. “eziyet olunmayın diye,marazlı kalpler sizi sıkıntıya sokmasın diye,rahat olun,temiz kalın diye…” O c.c. bizi bizden daha çok düşünür… O ki zerrece kıymet vermedi şu gelip geçici dünyaya,onun tek isteği sıkıntı olmayan,elem,keder olmayan güne,cennete,rızalullaha ulaşmamız.. biz dünyaya sınanmak için geldik.. yiyip içmek,ve tabi ihtiyaçlarımızı gidermek için değil sadece… bu bir yarış,bu bir imtihan,bu bir fırsat bize.. taki başladı dünyaya geldiğimzde,ölene dek sürecek bir yarş hemde.. sonramı? o taraflardanda haber var elbet ziyadesiyle… ister inan,ister inanma,ister önemse,ister boşla..

  Hz. Ali’ye (r.a), birisi geldi.

  Adam, ölümü, tekrar dirilmeyi, ahirette hesabi, cenneti ve cehennemi inkar ediyordu.

  Hz. Ali’ye:

  – Ya Ali, siz müslümanlar ölüme ve ölüm ötesine inaniyorsunuz; biz ise inanmiyoruz. Siz cehennemden kurtulmak, cennete girmek için bir sürü ibadet ediyor, mal harciyor, zahmete giriyorsunuz. Bu zahmet deger mi? Hem ölümden sonra tekrar dirilmenin olacagi ne malum? diye sordu.

  Hz. Ali (r.a) adami sükunetle dinledi, sonra ona su cevabi verdi:

  “Evet, ölümden sonra dirilmek, hesaba çekilmek, cennete veya cehenneme girmek, ya senin dedigin gibi yoktur; ya da bizim dedigimiz vardir. Önce senin dediginin dogru oldugunu düsünelim. Ölümden sonra ahiret hayati yoksa, seninle biz ayni durumdayiz. Sana da yok bize de yok. Bu arada bizim Yüce Allah için kildigimiz namazlarin, yaptigimiz ibadetlerin, hayir ve iyiliklerin, güzel ahlakin, verdigimiz zekat ve sadakalarin bize bir zarari olmaz. Ama, ya ahiret varsa, bizim dedigimiz dogru çikarsa, senin hâlin nice olur? diye sordu.

  Adam, biraz durdu, düsündü ve sonra:

  ” Vallahi, her iki durumda da siz kârdasiniz, ahiret varsa vay bizim hâlimize! Yolunu ögret, ben de müslüman olacagim,” dedi ve müslüman oldu..
  “istediğini yap,hesap vereceksin,kimi seversen sen ondan ayrılacaksın,ne kadar yaşarsan yaşa mutlaka öleceksin..” h.ş.
  ölüm en büyük ibret aslında…

 24. Ne demek böyleleri de varmış?
  Bizler köle değil Allahın emirlerine göre yaşayan hanımlarız kardeşim istersek konserede gidebiliriz istersek sahillere de kimse engel koymuyor bize erkeklerin olduğu yerlerde de geziyoruz zaten ama bize emredildiği üzere tesettürümüze dikkat ederek tabiki
  Yazdığınız yorumdan sonra bizi anlayabilecek kapasitede olmadığınıza kanaat getirdim ama yinede cevap verme ihtiyacı duydum sizler örtülü hanımların hiç bir sosyal faaliyetinin olmadığını gezilebilecek yerlerde bulunamadıklarını evlerinde kapalı oturduklarını falan zannediyorsunuz amaaaa yanılıyorsunuz çünki bizler heryerde varız hayatımızdan da çok mutluyuz elhamdülillah
  Rabbim sizin gibi düşünenlere de hidayet etsin inşaallah

  Ve lütfen 1 metrelik kumaş parçası sizi korkutmasın artık
  “zararsızdır”

  1. Aynur ablacım, bu beyin yorumundan yola çıkarak bir yazıyazmak istiyorum nasipse. Bu tür yorumlar bana hep,islamı anlıyamayanların aslında ne kadar cahil olduğunu hatırlatıyor…

 25. siz konserlere gitmeyin,sahillerde dolanmayın aman aman sakın ha erkeklerin olduğu yerlere ayak bile basmayın.siz kadın değil kölesiniz. böyleleride varmış dedirten cinsten yorumlar var.

  1. Öncelikle ben bayan değilim.. Ama ben de tüm müslüman hanım kardeşlerimizde Allah’ın (c.c.) kölesiyiz. Birileri gibi nefislerimize kölelik yapmıyor , onu putlaştırmıyoruz Elhamdülillah.

   “Nefsinin arzusunu ilah edinen, Allah’ın; (halini) bildiği için saptırdığı ve kulağını ve kalbini mühürlediği, gözüne de perde çektiği kimseyi gördün mü? Şimdi onu Allah’tan başka kim doğru yola eriştirebilir? Hâlâ düşünüp ibret almayacak mısınız?” (Câsiye Sûresi 23)

   İslam hanımları köleleştirmemiştir aksine iâde-i itibar yapmıştır. Cahiliye toplumu ve modern cahiliyedeki hanımları erkekler için (af buyurun) “kullanılacak et” olma zılliyetinden kurtarmıştır. İslam’da hanımların yeri tabir-i câizse çok sevdiğiniz birinden aldığınız sizin için en değerli “hediye”nin yeri gibidir. Allah’ın (c.c.) mümin kullarına birer hediyesi ve aynı nispette de emanetidir. Ve aynı ölçüde bu emanetler kendileri için de birer emanettir. Kadınların Allah’ın (c.c.)emirlerine itaatkâr olanları emaneti kendilerini zâyi etmeyenleridir. Kezâ erkekler de kendilerine emanet edilen hanımları zâyi etmemelidir. Allah (c.c.) hanımların örtünmesini, hal ve hareketlerine dikkat etmelerini emir buyurmakla onları erkeklerin kölesi haline getirmemiş bilâkis onların hücumlarından (göz , el v.s.) muhafaza etmiştir. Eşlerini ve mahremi olan akrabalarını da onları muhafaza etmeyle görevlendirmiştir.

   Rabbim kalplerimizin aydınlığını , basiretini sapasağlam gözlerin aydınlığı gibi eylesin…

   1. Eksik bıraktıklarımı tamamlama adına enfes açıklamalar yapmışsınız. Allah razı olsun kardeşim…

  2. sizi ne ilgilendiriyor ki birilerinin ne giydigi ne yaptıgı? konsere gideriz gitmeyiz, sahile gideriz gitmeyiz bu bizim tercihimiz.Biz böyle mutluysak derdi sizi mi alıyor.Köle sizin gibilerin karıları kızları ve anneleridir..Kozmetik sektörünün, zorla dayatılan güzellik imajının, erkeklerin beğenisinin kölesidirler.Nefislerinin kölesidirler, ölümlü olduklarını bildikleri halde hep güzel kalma hep fettan olma peşindedirler.Yazık diyorum sadece.(cahide abla özür dilerim ama yazıcam ) mahrem yerini 1 avuc ince polyester kumas altına gizleyip (ki apaçık belli oluyor ve ordaki tüm erkekler de sizin kadınlarınızın orasına bakıyor) her yanı meydanda gezmek midir sizin tatil dediğiniz sahillerdeki çırılçıplak rezalet??

 26. ALLAHIN SELAMI VE RAHMETİ ÜZEMİZE OLSUN siteyi dolanırken yazınıza şaitlik ettim elinize gönlünüze sağlık tacizciler ve tecavüzcülerin hiçbir zamn affedilir yanları yoktur ALLAH onlara ihsan eylesn doğru yolu bulsnlar İNŞALLAH ama ALLAHIN emrettiği yerleri örtüp tacizcilere meydan açmamk ta birazckta olsa bizm elimizde arkadaşlarıma katılyormaltnlarımızı ulu orta yerde bırakıp kapımızı kitlemedn çkmk gibi birşy buda hırszlk diye bir oly olduğunu bildiğimz halde byle yapmak akılsızca değil mi ?ALLAHIN emrettiği yerlerini açp konsere gitmek erkklerin oldğu yerlerde dolanmk sahillerde bikinili gİymk buna bnzemyor mu?ALLAH KALBİMİZİ SEVGİSYLE PEYGAMBER EFENDİMİ (S.A.V) İN SEVGİSYLE DOLDURP ONN YOLUNDAN GİDENLERDEN EYLESN SEVGİLİ KARDEŞLERİM

 27. diyecek bişey bulamıyorum doğrusu ama
  cahillik söz konusu olunca bi de kalbinide doğru olana kapatınca ne desek boş böyle düşünen insanlarla tartışmaya girmek bile sakıncalı onları daha çok küfre sevketmekten Rabbime sığınırım…

  Allah’ım neslimizi azdırma, bizleri doğru yola ilet…amin.

 28. Gercekten sasirdim arkadasin boyle konustuguna.Sonucta Cahide Hanim’in dedigi gibi cehalet okumakla bitmiyor.Ikincisi arkadasta dua ettigini dua istedigini soylemis buna ragmen sanki bu din onun degil de buraya yazan arkadaslarin ya da cahide haniminmis gibi bazi ornekler siralamis ve once bunlari beyninizden silin demis , yazdiklarindan bi-haber olarak.
  O peygamber sizin peygamberiniz degil mi ya da o din sizin dininiz degilmidir ki sanki zit goruslu kisilerle yarisirmis gibi maddeler siralamissiniz.Eger onlari dinim dediginiz islam’in peygamberi soylemis olsa siz de uzulmez miydiniz de sanki kendinizi hakli cikarmak icin siralamissiniz onlari.
  Once hadisler arasindaki farki bilmek lazim.Bunu bildikten sonra hadisleri tek kaynaktan degil farkli kaynaklardan okumak lazim.Ve sentezlemek lazim.Sizce haniminin getirdii su bardagindaki suyu ilk haniminin icmesini isteyen ve ona “kordugumum “diyen bir peygamber hanimlar icin kadinlar icin nasil oyle sozler soylemis olabilir?
  ISlamiyetten oncesini-cahiliyye toplumunu-hala varmis gibi gosterenlere boyle egitimimi beni yargilamayin vs. diyen bir arkadasimiz nasil inanirda kendi dinine kendi peygamberine laf soyler .
  Celiskilerinize hak verilebilir elbette.Kimse kimseyi yargilayamaz dusuncesinden dolayi ki burada bazi arkadaslarin sizi yargilamasini da hos gormuyorum , gormedim emin olun.Ama su siteye giriste yaptiginiz nick bile belli bir tartisma istiyorum amaci guduyormus gibi geldi bana.Dekolteli kadin diyerek karsi tarafmis izlenimi vermenize gerek yoktu pekala.Bunun yerine uslubunuzu belirleyerek cahide hanimla ya da diger hanimlarla yazisabilirdiniz ve sonunda siz de de cevap verme bikkinligi olusmazdi.Iste milletce eksik yonumuz bir tartismayi dahi beceremiyor olusumuz.

 29. dekolteli kadın! bence herşeyden önce ifadelerinizden anladığım kadarıyla senin kadın olmadığına dair bir hisse kapıldım zira diyorsun ki elinin hamuruyla iyi baklava aç ve iyi anne ol diyorsun bu ifadeler bu sözler kendini bilmez maganda erkeklerin sözleri bunlar…..eğer kadınsan heralde hiç pasta yapmayı ve en önemliside anne olmayı düşünmüyorsun…
  ayrıca bu hadisleri nereden buldun lütfen islamı yalancı internet sitelerinden değil sağlam kaynaklardan araştır…..

 30. Bu yorum seviyesinin düşüklüğü ve hakaret içerdiği için, site yönetileri tarafından kaldırılmıştır!

 31. bence dogru kadinlar malesef tahrik ediyor erkekleri…okadar dekolte giymedeki gaye nedir?bu maksatlidir erkeklerin kendilerine bakmasi icin bu tur davranisda bulunuyorlar..yoksa baska maksadi olamaz..ben halen anlamis degilim mini giyenleri, bacak gösterme kadindaki en önemli yerlerden bir uzuv,malesef kadindaki gizem kalmiyor ne yazikki disardaki erkeklerin hepside doymus durumda ve evlililkler artik yok olmakta cunki disardaki ona kolay geldiginden neden zorla ugrasin erkekler!..herkesese saygilar

 32. normal olmak diye bir şey vardır !! neden hep uç noktalarda olmak zorundayız ???kimi dekolteyi abatmış resmen çıplak kimi ise yüzü ve elleride belki namahremdir diye kapamış kara çarşaflarda..sen bir erkeği kapalı olupta tahrik edersin her yerini açsanda …yani o kişi tahrik olucaksa her türlü olur..bu bi yana ama gerçekten bazı insanlar bayada abartıyo açık olmak her yerini göstermek değildir ..ben izmirliyim atalarımdan beri.. kapalı yok ailemde ama herşeyin bir dozu vardır bunu bilmek önemlidir biz bu ayarı tutturamıyoruz halk olarak…ATAM modern giyinin dedi bazıları çıplak dolaşıcak nerdeyse..peygamber efendimiz hanımların nasıl olmasını kuranımızla bize iletti ama bazıları kara çarşaflarla yda daracık kıyafet, kafalarını sıkarak kapanıyorlar.. neyse günaha girmeyelim düzgünce kapanmış efendi biri tacize uğrarsa onun sucu ne olacak ..kul hakkı almıyalım gıybet yapmayalım…

 33. benim eğitimimi yargılıcak son kişiler sizlersiniz. o yüzden burda bu konuyu uzatmak istemiyorum.irem hanım inanın sinirlenmedim.gülçin hanımın yorumunuda tebessümle okudum. bu sayfada hoşgörüyü görebildiğim satırların sahibi kendisi.tşk ediyorum yorumundan dolayı.dediğiniz gibi herkesin doğruları kendine.diğer yorumları şöyle bir göz gezdirerek okudum.o kadar.ciddiye aldığım hiç bir şey yok.kuran ı kerim dışında kitaplardan yazdığınız yorumlara istinaden bende bir kaç örnek göstermek istiyorum.
  Kocanın vücudu irin ile kaplı dahi olsa ve karısı onu yalayarak temizlese yine de kocasının hakkını ödemiş olmaz.
  (İbni Hacer El Heytemi 2/121 Ahmed b. Hanbel, Müsned, V, 239)
  KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN…:))
  Uğursuzluk üç şeyde vardır: Kadında, evde ve atta.
  (Ebu Davud, Tıb, 24/3922; Müslim, Selam, 34/115 Buhari, Nikah, 17/4805)
  KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN..:)
  Kadınlara danışmayın, onlara muhalefet edin. Kadınlara muhalefet edin, zira kadınlara muhalefet berekettir.
  (Kadınlara Dini Bilgiler 44,45 Suyuti, Leali II, 147; İbn Arrak, Tenzihü’ş Şeria II, 210)KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN..:)

  Namazı bozan şeyler kara köpek, eşek, domuz ve kadındır.
  (Sahihi Müslim, Salat 265; Tirmizi Salat 253/338 Ebu Davud, Salat, 110/720)
  KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN..:))
  Başlarına bir kadını geçiren bir kavim asla iflah olmaz.
  (İbni Hanbel Müsned 5/43,50; Tirmizi Fiten:75 Nesai Kudat:8; Buhari Fiten:18)
  KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN..:)
  Kadınlara yazıyı öğretmeyin. Dikişi ve Nur Suresini öğretin.
  (İbnü’l Cevzi, Mevzuat II, 269)
  KADINLAR GÜNÜNÜZ MUTULU OLSUN.:))
  Kişi kadınını yatağa davet eder de kadın kaçarak eşi sinirli bir şekilde gecelerse, melekler o kadına sabaha kadar lanet eder.
  (Sahihi Buhari 9/36)
  KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN..:))
  önce bu zırvalıkları kütüphanelerinİzden,beyinlerinizden silin .Bunlarla örülü beyinler beni endişelendiriyor açıkçası.benim için ellerini açıp Allaha dua eden, doğru yolu bulmam için akıl fikir isteyen mümin arkadaşlara da teşekkür ediyorum.benimde sizlerle ilgili dualrım var.allah kabul eder inşallah.neyse buraya daha fazla yorum bırakıp bu blogun primini arttırmak istemiyorum.genede hakkımda dualarınız eksik etmeyin:) bakın size tezat düşünceler ileri sürerek beyin jimlastiği yaptırıyorum.kalın sağlıcakla

  1. Dekolteli kadın@ Ah benim güzel kardeşim, bak gördün mü? İslamı bilmek başka bir şey. Aldığın eğitim ne olursa olsun islamı bilmiyorsan, kur’an ve hadis ilmini bilmiyorsan cehaletten kurtulamazsın. Bu hadislerin neredeyse hepsi uydurma hadisler.Örneğin bir tanesi ile ilgili yalanlama bizzat Aişe annemizden gelmiştir:

   “Uğursuzluk evde kadında ve attadır” şeklindeki Ebû Hüreyre’nin rivâyet ettiği meşhur hadis rivâyetine ise Hz. Âişe duyduğu zaman itiraz ederek şunları söylemiştir: “Kur’an’ı Ebu’l-Kasım’a indirenin hakkı için bu hadisi aktaran yalan söylemiş. Rasûl (s.a.s.) ancak şunu dedi: “Câhiliyye ehli şöyle derlerdi: ‘Uğursuzluk; binek kadın ve evdedir.”

   Hatta internette yalan hadisleri sahih hadis gibi gösteren sitelerde oldukça çoktur. Kadınlarla ilgili bazı uydurma hadislerde şöyledir:
   “Doksan dokuz kadından biri cennette diğerleri ise cehennemdedir.”
   “Kadınlara danışmayın onlara muhâlefet edin. Kadınlara muhâlefet edin zira kadınlara muhâlefet berekettir.”
   “Kadınları önünüze geçirmeyin onların üç adım önünden yürüyün.”
   “Kadınlar için kabir daha hayırlıdır.”
   “Şüphesiz kadın karşınıza bir şeytan sûretinde gelir ve bir şeytan sûretinde gider.”

   Bunların uydurma olduğunu bilde, “alın sizin inandığınız din bu” deyip karşımıza çıkma diye bunları alıntıladım.

   İslam öyle çağlar üstü bir dindir ki, kardeşim, kadına hiç bir rejimin vermediği değeri verir ve kadın haklarını bir güne sığdırmaz.

   Bende sana Efendimizden kadın haklarını savunan hadislerinden örnek vereyim:

   En üstün mümin, hanımına, en iyi, en lütufkâr davranan güzel ahlaklı kimsedir.) [Tirmizi]

   “Ey insanlar! Kadınlar hakkında Allâh’dan korkunuz! Sizin kadınlarınız üzerinde hakkınız vardır.Bazı hadisler : (Hanımlarınızı üzmeyin. Onlar, Allahü teâlânın size emanetidir. Onlara yumuşak olun, iyilik edin!) [Müslim]

   Hanımına güler yüzle bakan erkeğin defterine, bir köle azat etmiş sevabı yazılır.

   Kızlarınızı altın ve gümüş ile süsleyin! Elbiseleri güzel olsun! İtibar kazanmaları için en güzel hediyelerle ihsanda bulunun! (Hakim)

   Kız çocuğunu güzelce terbiye edip, Allahü teâlânın verdiği nimetlerle bolluk içinde yedirir giydirirse, o kız çocuğu onun için bir bereket olur, Cehennemden kurtulup kolayca Cennete girmesine vesile olur. [Taberani]

   “Bana dünyadan güzel koku ve kadınlar sevdirildi. Benim en mutlu ânım ise, namazda olduğum zamandır.” (Nesâî, İşretü’n-nisâ 1, Mişkâtü’l-mesâbih, c.2, sb.669) KADIN VE GÜZEL KOKU YANYANA ZİKREDİLMİŞ, AYRICA NAMAZLA KADININ ÖNEMİ HADİSLE PEKİŞTİRİLMİŞTİR
   “Allah sizden; kadınlara karşı iyi ve hayırlı olmanızı ister; çünkü onlar, sizin analarınız, kızlarınız veya teyzelerinizdir ” (el-Camiu’s-Sağir, el, sh.78, Hadis No: 1647)

   Ve daha neler neler… Rabbime şükürler olsun ki, beni bu yüce dinle şereflendirdi. Sana bir gün, bana hergün kadınlar günü. Allah sana doğru yollarını açsın kardeşim…

   1. Cahide ABla yaaa, biliyorum bu yorumu cok sinirle yazdin ama cevabin sahane oldugu icin gevsedim ve su sondaki “Sana bir gün, bana hergün kadınlar günü” beni guldurdu gece gece, cuk oturmus yani, tebrik ettim seni, hatta saygiyla egildim:)) moralim bozuktu takiliyordum burda, keyfim yerine geldi:))

  2. “cennet annelerin ayakları altındadır” (s.a.v.)

   sizin kadınlar gününüz kutlu olsun…bize her gün bayram!:)

  3. bunların hepsi uydurmadır cahide ablanın dediği gibi.bizim peygamberimiz sırtından giysisini çıkarıp hanımının altına sermiştir.islamda uğur-uğursuzluk diye birşey yoktur kadın nasıl uğursuz olsun.kadın namazı nasıl bozar ki kendisine de namaz emredilmiş.bizim kütüphanedeki kitaplarda bunlar yazıyor.bence sen kütüphaneni bi gözden geçir.eğer kötü niyetli değil de doğruyu bulmaksa amacın kaynaklarını da daha özenli seçmen gerekiyor.belli maksatlara hizmet eden sitelerden kopyala yapıştırla olmaz canım.
   ‘siz müslümanlar onların size inanacaklarını umuyor musunuz?oysa onlardan bir bölümü Allah’ınsözünü işitiyor akıl erdirdiktensonra bilebile değiştiriyorlardı’ bakara 75

 34. sakine bunu beğendi …. çok güzel bir yazı …. tebrik ediyorum ….

 35. Cahidem parmaklarına sağlık yorumları da okudum kimileri destek kimileri köstek olmak peşine düşmüş bana yazacak pek fazla birşey kalmamış ama dekolteyi evimde giyip dışarıda tüm züynetimi korumaya almak taraftarıyım ki Rabbimizin emri böyle zaten
  kızıma da aynen bunu anlatıp okutuyorum Rabbim yanlışa düşmekten muhafaza buyursun
  Zaten hanımları anlamıyorum erkekler gırtlaklarına kadar kapanırken kadınlar neden açabildikleri kadar bacaklarını ve göğüslerini açıp ortada dolaşırlar???
  bunun adı modernlikmi?
  yok eksik olsun böyle modernlik ben istemiyorum
  bana göre bu erkekleri taciz etmekten ve kendisi günaha saplandığı gibi karşısındaki insanları da günaha sürüklemekten başka birşey değildir ne diyen desin
  Şeytana uymaktan ve uyanlarla birlikte olmaktan Rabbime sığınırım
  Yürekli kardeşim sen yılmadan yaınca bende yüreklendim herhal:)))
  neyse yeter bu kadar başka türlü düşünenlere de Allah doğruyu görmeyi nasip etsin diyorum AMİN

 36. Cahide ablacim arkadasa verdigin cevabi takdir ettim.Suclayip , onu saf disi birakmadan fikirlerini aciklamissin.Ama arkadasa da kizmam.Cunku herkes ayni dusunemez, dusunmemis ki bu zamana kadar.Ona gore ters olan size gore dogru, size gore ters olan ona gore dogru..Yani onemliolan uslubta hosgoru.
  Kabul ettirmek gibi gayemiz olamaz,anlatiriz.Herkese Allah (c.c) akil vermis , idrak kabiliyeti vermis ve nice guzel zamanlar ihsan etmis.Bir insan doldukca tok ses getirir ya su an iste farkliliklar bazimizdan cok bos ses gelmesi bazimizdan cok tok ses gelmesinden..
  Allah goz acip kapayincaya kadar nefsimizle bizi basbasa birakmasin.
  Bugun en yanlis gordugumuz kisi yarin obur gun affedilenlerden olur da , Allah yolunda olan kisi hafizanallah imansiz olarak hayata gozleriniyumar.
  O yuzden arkadasim sinirlenme sende sana soylenenlere.Sana guzel guzel anlatmak istemisler.
  Rabbim bilir kalpleri yalnizca..
  Allah seninle ve bizimle beraber olsun.Hidayet nasip eylesin hepimize..

 37. yüreğinize sağlık aplacığım yine çok güzel bi konuya değinmişsin.yüreğimdekileri dışa vurmussun.ben anlayamıyorum dekolte giyenlerin amacı nedir ki zaten seksi olmak, tahrik etmek değilmidir o amaçla sergilemiyolarmıdır en güzel en tahrik edici yerlerini.hatta dahada güzelleştirmeye çalışmıyolarmı.ee zaten beyinlerinde amaçlarında olan bi düşünceyi yüzlerine vuruncamı kötü konuşulmuş olunuyo.tanımadıkları istediklerii biriyle kendi isteğiyle 1 gecelik birliktelik yaşarken zina olmuyo modernlik oluyoda tanımadıkları birinden bi tacize uğrayıncamı sesi yükseliyo herkezin haksızlık oluyo.asıl haksızlık kendini korurken buna maruz kalanlardadır.asıl savunulması gereken o insanlardır.ama ne yazıkki dekolte giyenler savunuluyo.tamam hiç bi kadın taciz veya tecavüzü haketmiyo ama sen ruhen ve bedenen kapanarak üzerine düşeni yaparsan artık o vebal senin üzerinde değil karşındaki ruhu bozuk kişinin üzerindedir.rabbim bütün kötü fikirli insanlaradan uzak tutsun inşallah.amin.

 38. ben tesadüf eseri bu yorumları okudum.tartışılan konu din iman rabbimin yasakları veya hoş gördükleri değilde açıklık ve kapalılık üzerine kurulmuş bir arena sanki.içim burkuldu açıkçası yapılan şu yorumlar aynı dine mensup aynı rabbin kullarına ne kadar yakışır oda göreceli bir kavram.hemen söyleyeyim ben tesettürlü değilim ama yaradandan dolayı yarattıklarına sevgi beslemememiz gerektiğine inanlardanım.o yaradan ki biz tüm kullarını affetmeye hazır biz kullaramı düştü insanları yargılamak .bence herkes kendi nefsinden mesul .diyelimki bir kadın tacize uğradı ve açıktı dekolte giyiyordu haketmiş mi oldu yapmayın arkadaşlar ne güzel rabbimin kelamıyla selamıyla birbirinizi selamladığınızbu yorumlarda bölünmek yerine bütünleşmek gerekmiyor mu sizce ?rabbiminde biz kullarına buyurduğu gibi eleştirinin keskin bir bıçak olduğunu unutma söyleyeceklerini iyi tart(maun4-5)burada birbirimizi anlamak ve çözüm üretmek için hoşgörüyle fikir alışverişi yapabilmek isterdim .ne açığım diye ben sizden aşağıdayım nede siz benden üstte.dilerimki hepimiz rabbimin nuruyla aydınlanan yolumuzda zorluklardan ayrımcılıklardan sınıflandırılmalardan uzak gönüllerimizde bize verilen en büyük hediye olan merhamet ve vicdanla zorda olan insanları kendimizden uzaklaştırmak yerine elimizden geldiği kadar destek olmalıyız.gülümsemenin bile sadaka kabul edildiği güzel dinimizin kıymetini bilmek dileğiyle.DİLERİM RABBİM HEPİMİZİ İDRAKLA DONATSIN VE NEFSİMİZİ ŞEYTANIMIZ YAPIP BU GÜZEL DİNİ KULLANANLARLA MUHATAP ETMESİN.

  1. Ben görmeyeli maun suresinde bi değişiklik mi oldu arkadaşlar (haşa)ne alaka ya. hoşgörücü arkadaşlar biraz da müslümanlara hoşgörülü olsalar.neyse dekolteli bayanı tebrik ediyorum.bu kadar cehalet ancak eğitimle mümkündür.kanlı canlı videolardan fırsat bulabilirse biraz kitap okusun.açııklamalı kuran meali okusun.bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz güzel kardeşim emi…

   1. HALE HANIM BENCEDE BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLUNMAZ EN CANLI KANITIDA SİZSİNİZ.OLAKİ BEN YANLIŞ BİR BİLGİ VERMİŞ OLSAM BİLE DOĞRUSUNU YAZIP BİR MÜSLÜMANIN YAPACAĞI GİBİ BANA VE BİLMİYENLERE ÖĞRETSEYDİNİZ KEŞKE MUTLU OLURDUM. İNSANLARI ALAYA ALARAK ONLARI RENCİDE EDEREK BİR YERE VARAMAZSINIZ .BİZİM DİNİMİZ HOŞGÖRÜ DİNİDİR.NE MUTLU BANA BİRAZ HOŞGÖRÜ VERDİYSE RABBİM ŞÜKÜRLER OLSUN BENİM MÜSLÜMANLIĞIMI YARGILAMA HAKKINI SİZE VERDİĞİMİ DÜŞÜNMENİZE SEBEP NEDİR BİLEMİYORUM.KİTABIMIZI OKUMAK İŞ DEĞİL YAŞAMA GEÇİREBİLECEĞİMİZ SİNDİREBİLECEĞİMİZ RABBİMİN BUYURDUKLARINI İDRAKLE KIRMADAN KİMSEYİ HOR GÖRMEDEN BİLDİĞİNİ AYNI COŞKU VE HUŞUYLA ANLATANLARDAN EYLESİN BİZİ RABBİM.SİZİ ALLAHA HAVALE EDİYORUM BENİM GÖNLÜMÜ YARADANA DUYDUĞUM AŞKIMI BİLMEDEN TANIMADAN MÜSLÜMANLIĞIMA LAF SÖYLEDİĞİNİZ İÇİN.DİLERİM RABBİM BUNU SİZE SORSUN BEN KİMSEYİ HEDEF ALMADAN YORUMDA BULUNDUM AMA SİZ OLAYI KİŞİSELLEŞTİREREK BANA BU HAKKI VERMİŞ OLDUNUZ.AYRICA VERDİĞİM BİLGİ MUTLULUĞUN FORMÜLÜ 40 AYETTE SAKLI VAHİYDEN KALBE ADLI GÜRKAN ÇELEBİNİN KİTABINDANDIR.PEYGAMBER EFENDİMİZİNDE BUYURDUĞU ÜZERE KOLAYLAŞTIRIN ZORLAŞTIRMAYINMÜJDELEYİN NEFRET ETTİRMEYİN.BU HEPİMİZE VASİYETTİR HOŞ SİZ HALE HANIM DAHA İYİ ANLARSINIZ BİR MÜSLÜMAN OLARAK BENİM GİBİ BİR İNSANIN HADDİNE Mİ SİZE BUNU HATIRLATMAK…..

    1. gülçin hanm yanlış anlamışsınız.dikkat ederseniz dekolteli bayandan sonraki cümlelerim o bayana yöneliktir.biz daha hesabmızı vermedik ki başkalarının hesabı ile uğraşalım.üzülmenize üzüldüm.ayetler hakknda söylediklerinize katlıyorum.doğrusunu söylemem gerekiyordu.hakkınzı helal ediniz.dekolteli bayanın neresini düzeltsek diyebileceğimiz yorumunun şaşknlğı ile söylemek istediklerimi tam ifade edememişim sanırm.

   2. Bukadar cehalet ancak eğitimle mi mümkündür?yanlış mı okudum pes diyorum başkada bişey demiyorum.Siz gidip sadece yemek yapın bence sizde sanırım okuya okuya buharlaşmışsınız.

 39. Hümanizm dinidir islam:) çelişiyorsunuz kendinizle.neyse herkesin kulvarı farklı. sanırım benim yemek yapmayı beceremediğim gibi sizde doğru düşünemiyorsunuz:) herkes en iyi yaptığı işi yapmalı derler. bence isz gidin elinizin hamuruyla baklava falan açın.malum kadınlara layık görülen tek şey sizin çevrelerde bu.iyi anne ol,iyi yufka aç…bla bla bla…

  1. Dekolteli kadın!

   Bir düşünce akımını benimsiyorsan, öncelikle o akımın aslında ne olduğunu bilmek zorundasın. Alaycı bir gülüş atmazdan evvel söylediğimle komik duruma düşermiyim diyede düşünmek lazım tabi!
   Eminim sen hümanizmi sadece insalcıllık olarak algılıyorsun.İnsan sevgisi de diyebiliriz. Hümanizm ateist bir düşünce akımıdır. Ve islamın özüne kesinlikle terstir.İslamda hümanizm yoktur!

   Merhum Cemil meriç’in deyimiyle, İmanını kaybeden bir çağın dinidir hümanizm.

   Hümanizmin İngilizce’deki sözlük anlamı şu şekildedir:
   En iyi değerler, karakterler ve davranışların doğaüstü bir otoritede değil de, insanlarda olduğuna inanan düşünce sistemi. (Encarta® World English Dictionary)

   (Hümanizme göre) Doğaüstü varlıklar gerçek değildir; yani insan düzeyinde, insanlar doğaüstü ve ölümsüz ruhlara sahip değildirler ve tüm evren düzeyinde, evrenimizin doğaüstü ve sonsuz bir Yaratıcısı yoktur. (Corliss Lamont, The Philosophy of Humanism 1977, s. 116)

   Ernest Renan: “Ancak halk olumlu bilim ve akıl ile eğitilirse, aydınlatılırsa, dinlerin boş inançları kendi kendine yıkılır.”

   “İnsanların olumlu bilim ve akıl ile aydınlatılmasıyla bir gün dine gerekseme kalmayacaktır.” (Dr. Selami Işındağ. “Olumlu Bilim-Aklın Engelleri ve Masonluk”. Mason Dergisi, yıl 24, sayı 25-26 [Aralık 76-Mart 77])

   Kişinin sevdiğiyle beraber olduğu, “hubb-i fillah buğd-i fillah’ın” imanın temeli sayıldığı dinimizde, hümanizmin yeri yoktur!
   Yani müslümanım diyen insan, Allah için seven ve Allah için nefret edendir.

   Ortaçağın Allah’ı yok sayıp, insanı tanrılaştıran bu zavallı ve karanlık felsefe akımı islamla katiyyyen bağdaşmaz.

   Ben elimin hamurundan gurur duyarım! Ki elimin hamuru kör bir cehalete sebep değildir. Elimin hamuru iffetimden, hayamdan ilmimden zerre miktar bir şey alıp götürmez. Ama korkarım senin dekolteli hallerin, bir çok değeri senden alıp götürecek…

   İslam öyle çağlar üstü bir dindir ki, kadının yeri gelince Hz.Hatice gibi olmasını, yeri gelince de HZ. Fatıma gibi olmasını desteklemiştir. (Ne demek istediğimi annelerimizin hayatlarını öğrenerek anlıyabilirsin)

   Yorumunla şunu bir kez daha anladım ki, islam bir insanın beyninde ve kalbinde yer etmemişse, insan Allah’ı tanıyıp anlamaktan çok uzaksa, cehalet o insanın peşini hiç bırakmıyor.Fakat insan, islamla hem hal olmuş, onu yeterince anlayabilmişse, elinin hamuruyla bile alimleşebilir, melekleşebilir.

   Ben ne baklava açmaktan, ne yazı yazmaktan, ne de Allah’a kulluk etmekten vazgeçecek değilim. Bana bahşedilen bütün bu güzellikleri Rabbim izin verdiği müddetçe besleyeceğim.

   Senin içinde Allah’tan hidayet isteyeceğim. Zira henüz çok gençsin.Son nefes gelmeden tevbe için vaktin var.

   Ve bu konudaki düşüncemde hâlâ aynıdır. Taciz ve tecavüzün her türlüsünün en çok ben düşmanı olsam da, gerçekler yadsınamaz: Dekolte giyimler bir taciz sebebidir. Çünkü kasıtlı yapılır. Karşı cinsi etkilemekten başka bir gayesi olamaz.

   “Müslümanım ama namaz kılmıyorum, dekolte giyiyorum” deyip bu hallerle gurur duymak bir isyandır.

   Allah seni ve senin gibi kulları ıslah etsin.Ki buna çok ihtiyacınız var.

   (İnsanları) Allah’a çağıran, iyi iş yapan ve “Ben müslümanlardanım” diyenden daha güzel sözlü kimdir? ( Fussilet:33.Ayet)

   1. Bismillah
    Hiç bir şey bilmiyorsan haddini bil demiş büyüklerimiz, kimseye laf anlatmak degil amacım . Gerçekler bu kadar barizken, bakınız arkadaşlar, bu dünya hepimizin, ve toplum evli, bekar, dul, öksüz, yetim, çeşitli sebeplerden her şeye mahrum ferdlerden veya her şeye fazlasıyla sahip insanlardan oluşmuş. Dolayısıyla öncelikle her konuda, herkes haddini bilip, karşı tarafı yine her konuda, tahriksiz , müdedeyin , vasat , yol , gidişat, olacak ki DÜNYA huzurla dolsun .Daha yeni etrafımızda genç, genç vefat edip aynı görüşte hayat tarzımız olmadığı halde, vefat haberleri ile şaşkınlığa üzüntüye düştügümüz kadar, bazıları hala bildiklerinden şaşmıyorsa. Bizde sevgili Resulumuz gibi S.A.V. Rabbim bunlar bilmiyorlar, deyip her türlü yardımı Allahımızdan isteriz . ALLAHA DAYAN İBADETE SARIL HİKMETE RAM OL
    YOL VARSA BUDUR BİLMİYORUM BAŞKA ÇIKAR YOL

 40. hayretler içinde okudum yazıyı.tüylerim diken diken oldu. insanlar neye inanırlarsa inansınlar, hatta neye ve kime diye düzeltmeliyim,ne giyerse giysinler,nasıl davranırsa davransınlar-şuh,isterik,ateşli,seksi- tacizi tecavüzü haketmezler.şunu açıklığa kavuşturalım.parkta oynayan çocuğu şekerle ikna edip kaçırıp tecavüz eden erkeklerdir! hayvanlara tecavüz eden erkeklerdir! şimdi bana vay onlar erkek değil ,onlar müslüman değil, onlar insan değil diye sıralamalara girmeyin. bu ülkede kadınlar taciz ediliyor, tecavüze uğruyor,istismar ediliyor,kullanılıyorlar,suçlara alet ediliyorlar, sömürülüyorlar…ister pardösülü olsun,ister kara çarşaflı, ister şortlu, ister bikinili, ister dekolteli….farketmiyor.hatta sizi şaşırtıcak bir şey söyliyim erkekleri çıplak kadın cezbetmez,uzun eteğinin altından sadece ama sadece çıplak ayakları gözüken bir kadın daha çok tahrik eder. denize giden bir adam önce çevresindeki bikinili hatunlara bakar. bir müddet sonra ilgisini ordaki hiç bir kadın çekmez. diyelim bir hatun gelse,etekleri yere kadar sürünen. eteğini rüzgar azıcık havalandırsa erkek için olay biter.o sahilin en seksi kadını odur artık.tuhaf değil mi? nerenizi örterseniz örtün,nasıl konuşursanız konuşun,edebinizle,namusunuzla başınızı öne eğerek,gözünüzü halıya dikerek yahu ne yaparsanız yapın adamlar sizi taciz edecek bir şey bulur.bulan vardır. ‘Dekoltesi yüzünden tacize uğrayan kadınlar savunacağım en son kesimdir. Bu ülkede en çok masumlar tacize uğramıştır. İnsanlar en çok dini inançları sebebiyle taciz edilmişlerdir.’ yazmışsınız.çok tuhaf bunu naısl düşünebiliyorsunuz,bu naısl bir vicdandır.

  ne yani.kadın neyi hakediyor o zaman ?çok sinirlendim .inanılmaz.çok üzüldüm.erkek egemen dünyasının paçavra köşe yazarlarının yazdıklarını anlarım,siyasilerin,sizlerin meşhur hocalarınızın! zırvalıklarını anlarım.ama bir kadına bunu yakıştıramadım.böyle bir yazıyı mazur göremiyorum.daha söylenecek çok şey var ama sanırım herkesin doğrusu kendisine.
  bende müslümanım.kapalı değilim.namaz kılmıyorum,sadece kadir geceleri oruç tutarım,gusul abdesti alırım,üniversite mezunu gencecik bir kızım.vs vs vs belki bu sitedeki çoğu kişiye zıttım.ha arada dekoltede giyerim. canım öyle ister.erkek baksın di giymiyorum.ama canım isterse erkekler baksın diyede giyerim.kime ne .ama bu üzülerek söylüyorumki sizleri haklı çıkarmaz.bir erkek bana tecavüz etse dekolte giydiğim için bu onu aklamaz.
  kimin vicdanını aklar.hakketti kötü kadın mı denir arkamdan.vicdanlarınızı rahatlatır mı?
  bu ülkede bir şehrin neredeyse bütün ileri gelenleri, polisi,memuru,hizmetlisi 14 yaşındaki bir kız çocuğuna,yavrucuğa tecavüz ettiler.mahkeme kararı “reddebilirdi,kendisi istemiş”dedi. evet şaşırdınız mı bu karar verildi.TC DEVLETİ MAHKEMESİ küçük kızı koruyamadığı,sahip çıkamadığı gibi bir de onu suçlu bulucak neredeyse.ama sizin mantığınıza göre o kız tacizi,tecavüz haketmedi.allah yolunda bir kız diyelim.hatta öyle değilde varsayalım kapalı,imanlı bir yavru. o yüzden o kız suçlu değil.bunu ona yapanlar hayvan. ama diyelim o kız biraz makyaj yapıyor,genç kzılığa adım atıyor,firil firil etekler giyiyor, erkeklere meyli var,sevgilileri olmuş,güvenmiş hatta sevdiği oğlanlara.öpüşmüş onlarla vs vs …şimdi ne oldu gözünüzde !!!tecavüzü haketti değilmi.yukarda sıraladığınız 44 madde sizi aklamıyor.çünkü yazınız baştan aşağı her yeri fiyasko,kadın düşmanlığı dolu. sizden ricam 1.SORAYAYI TAŞLAMAK VE 2.OSAMA adlı filmleri bir izleyin.rica ediyorum.kadınlarımızın -kadınlarımzın diyorum, çünkü yer yüzündeki din,dil,cinsiyet ayrımına karşıyım-ne halde olduklarını bir görün.burka içindeki kadınların yaşadığı dramı bir izleyin.sadece gözleri görünse dahi tecavüze,iftiraya uğrayan kadınlarımızın halini bir görün.dekolteli değil onlar, şuh ve seksi de değiller,ofiste bacak bacak üstüne atıp karşısındaki erkeğide tahrik etmiyorlar.iki filmdede ya kapalılar,ya burkalı,ya çarşaflı. milyonlarcsının gördükleri bir zulmü izleyin. islam düşmanlığı diyede algılamayın.empati yapın .bunlar o coğrafyada oluyor.hatta çok uğraşmazsınız recm yazıp aratın videoları googleda.izleyin taşlanan kadınları.film değil gerçek cep telefnundan çekilmiş videolar çoğu.teknoloji çağındayız malum.insanar bir kadını kafasına kadar gömüp taşlarken videoya çekebildikleri bir çağ bu.kim neyi kime göre neye göre hakediyor?bunun sınırı nedir?kuralı nedir? allah aşkına yapmayın. çok üzüldüm çok.kifayetsiz kalır kelimeler bu düşüncedeki bir yazının bir kadın tarafından ele alınışının bende yarattığı hezeyanı açıklamaya.umarım böyle bir yazıyı yazıp buraya koyduğunuz gibi cesur olur ve benim yazımıda yayınlarsınız. dekolteli kadın

  1. Dekolteli kadın???
   Herkes anlamak istediği gibi anlıyor.Sende istediğin gibi anlamışsın. Ben dekolteli kadını savunmam demedim.Savunacağım en son kesim olduğunu anlatmaya çalıştım.Ve yazının giriş cümlelerinide kaçırdığını düşünüyorum. Ben olaylara islamın perspektifinden bakarım.Şeytanın değil, Allah’ın gör dediği yerden. Feminizmle de hümanizmle de işim olmaz.
   Kime kim tarafından yapılırsa yapılsın, taciz tecavüz kabul edilemeyecek bir alçaklıktır. İslam kadına hiç bir inancın, hiçbir yasanın veremeyeceği kadar özgürlük vermiş, cennet kadının ayağı altında diyerek kadını yüceltmiştir.

   Hangi açıdan olursa olsun taciz; Allah’ı tanıyamamış, İslamla hem hal olamamış zavallı insanların işidir. Fakat sebepleri ortadan kaldırmak ta hem Yaradanımızın emri, hem de bizim asli vazifemizdir.

   1. okuyorum da yazılanları kadınlar kendilerini böyle aşağılamaya devam ettikçe, kapı arkalarına erkek bakısı altına saklandıkça erkek egemn toplumun kadınla üzerindeki sömürüsü devam eder.. yazılar yorumlar ne kadar çok sorun yaşar bir kadın nelere maruz kalır.. kimin nasıl giyindiğinden bize ne.. kadın kendine göre yaşar şortunu atletini giyer yazın gezer.. giyiyor diye tahrik mi oluyorsun o zaman dön kendine bak.. bu ülkede barbieden bile tahrik olcak kadar bacak arasında yaşayan insan var.. kadını erkeği de farketmez bu ülkede erkek çocuklarda tacize uğruyor.. bir kadın neden erkekler pantolon giyiyor yazın backaları görünüyor tahrik oluyoruz demiyor neden tahrik olan sadece erkek.. kadınların da hormonları cinsel dürtüleri vardır.. çocukları taciz eden kadınlarda vardır.. cennette hep huriler var derler. neden erkek merkez neden kadınların ayakları altında ama bu dünyada ve diğer dünyada herşeyi erkeğe göre yorumluyorlar. Yurt dışında sen şort bikini gez adam dönüp bakmaz onun tahrik eşiği neden farklı düşündünüz mü.. bizim oturduğumuz yerde ben montumla bile gezerken hiç bir yerim belli bile olmazken laf atan taciz eden olabiliyor.. adamın kafası ordaysa sen ne yapsan ne kadar saklasan nafile sesten deyürüyüşten de tahrik olur. filistinde kadınların yaşadıkları hiç mi ders olmuyor hiç mi.. neden erkek merkezli dinimizi yorumlamalarına izin veriyorsunuz kabul ediyorsunuz boyun eğiyorsunuz.. biz kendimize saygı duymazsak kimse duymaz ezilmeye sömürülmeye devam ederiz. herkese hayırlı cumalar…

  2. “uzun eteğinin altından sadece ama sadece çıplak ayakları gözüken bir kadın daha çok tahrik eder” demişsiniz..haydi erkek olsanız ,diyeceğim ki erkektir bilir,ancak beyanınıza göre “kadın”sınız.. biz de deniz sahil kum gördük hanımefendi! siz bunu hangi VİCDANLA söylüyorsunuz..o sahillerdeki “et” görüntüsü çok mu hoşunuza gidiyor..şehirde iç çamaşırınızla dolaşmak ayıp da deniz kenarında neden normal..bu bir algıdır ve algı tamamen öğrenilmiş bir şeydir.başka şeyler öğrendiğinizde algınız değişir.

   sadece bunu okurken çok rahatsız oldum onun dışında dediklerinizi hoş görüyorum,bilseydiniz,öyle demezdiniz diye düşünüyor hüsnüzannımı salaklık derecesinde abartmaya devam ediyorum..

   şahsınız alınmasın amma şunu da eklemek isterim; Cahide hanım (gerek duymaz bana ama evet avukatıyım..) islam inancına tâbi ve inandığı gibi yaşayan insanlar için yazıyor yazılarını. bu mnvalde inandığı gibi yaşamayan bünye,yaşadığı gibi inanmaya başlamışsa ,ben kimim neyim neye inanıyorum sorularını bir kez daha tetkik etmeli kendi açısında. çelişkilere düşüyorsunuz aksi taktirde. bu da garip kaçıyor.bu hepimiz için geçerlidir. aynı şeyi ben de yapsam benim için de.

   islam dini,kadını bastırmaya değil,KORUMAYA yönelik kurallar getirmiştir. Modern tabir edilen toplum düzeni,kadını sadece meta,bir ticari malzeme olarak gördüğü için onu korumak aklının ucundan bile geçmez;kapitalizm insan yiyen bir sistemdir,erkek kadın çocuk sadece “malzemedir”.Bu nedenle modern geçindiğini iddia eden sistemi ben reddediyorum,şahsımın sorunudur,kimseyi ilgilendirmez.Ancak İslam böyle değildir,fıtri kurallar,kadının iç ve dış yapısına uygun bir düzen getirir;toplum,aile,cemiyet hayatındaki rolü tamamen bunun üzerine kuruludur.Ben dinim islamın kadınlara her zaman torpil geçen bir sistem kurduğuna inanıyorum,ki öyledir.inceleyiniz göreceksiniz. size empoze edilmeye çalışılanlara değil,gerçeklerin peşine düşün!araştırın,gerçekten samimiyseniz bilginin hakikatine ulaşmak noktasında Allaha dua edin,cevap gelecektir.

   bununla birlikte dekolteli gördüğü bir kadına MÜSLÜMAN BİR ERKEĞİN tacizde,tecavüzde,yan bakışta ve sairde bulunmasını MÜSLÜMAN BİR KADIN olarak LANETLİYORUM. müslüman bir erkek ya da kadın,eline sebepler geçse dahi,nefsine hakim olunmakla emrolunmuştur.ama sözüm yine de müslüman olanlaradır. olmayanlar ve cici nefsinin dikine gitmek isteyenler,muhatabım,konum,nasihat odağım değildir.

   bizler dinimizi sadece Allahtan ve resulünden s.a.v. öğrenmekle emrolunduk. onu kimsenin ,toplumun ,anamızın babamızın,nefsimizin ve sairin keyfine göre yaşayacak değiliz.yaşarsak,bedelini öderiz.

   ama toplumumuzda bir algı vardır,buna “Allaha din öğretmek” diyorum ben. tüm emir ve yasaklar belliyken ,islam şöyledir islam böyledir ,kalp temizliği yeterlidir (resullullahın kalbi çok kara ve kirli olduğu için hâşâ o kadar secdelere muhtaçtı zaten demek geliyor içimden )diyerek neredeyse Allahu tealaya öğreteceğiz bu işi..cebrail de şaşıracak,resullullah da,Allah da..tövbe hâşâ..

   yani milletçe karışık olan kafamızı şimdi ben burada düzeltecek değilim..haddimi aştıysam Allahtan özür dilerim..adını geçirdim Resullullahtan s.a.v. özür dilerim.. sözlerimde kimseyi muhatap ve model edinmediğim için kimse alınmasın..sadece ilk paragrafta ilgili kardeşimizin sözü açıkçası kanıma dokundu ,cevap vermek istedim o kadar..o da sadece ilk paragraftır..diğerleri onun şahsına denmemiştir.hassasiyetle vurgulamak isterim bir kez daha..

   saygılar sevgiler..

  3. Ne garip ki sokakta çarşıda ulu orta soyunmayı marifet bilen kadınlara kimilerinin dilinde özgür deniyor. Bu fiilleri özgürlük olarak addediliyor. Bu nasıl bir özgürlük ki kendini ifşa ederken başkalarını günah çukuruna saklama hakkı olabiliyor. Feminizm , hümanizm adı altında erkeklerin temel hak ve özgürlükleri ayaklar altına alınabiliyor. Ar ve edep duygusu çatlamış , her türlü kötü fiili özgürüm diye işlemeyi gururla savunanların çatlayacak başka hangi damarları kaldı acaba?

   Lut kavminin başına gelen felaketten ve diğer azgın toplumların başına gelenlerden hiç mi ibret almıyorlar? Kâinatı yaratan Allah (c.c.) değil mi? Allah’tan (c.c.) daha mı iyi biliyorlar düzen ve nizamını?

   Erkeğin bakışlarıyla , elleriyle v.s. uzvuyla yaptığı ne kadar tacizse kadınların da vücudunu sergileyerek yaptıkları o kadar tacizdir. Erkek dekolteli kadını gördüğü gibi gözünü çevirse günahtan kendini muhafaza edebilir. Ama bir anlık gafletiyle bakakalsa günah yükünü sırtlamış olur. Ki işin bir de beyin boyutu vardır. Beyin tabir-i caizse kamera gibidir. Gözden aldığı sinyalleri hafızasına alır. Senelerce beyinden uzaklaştırılamaması tehdidi vardır dâima. Dekolteli , müstehcen giyinen kadınlar da misli misli günahkardırlar.. Af buyurun Allah’ın (c.c.) örtmemizi emrettiği bölgelerini tüm toplumun gözlerinin hizmetine!!!! sunmuş olurlar. Sonuç olarak hem o kadar insanın kalbini,beynini, gözünü v.s. birçok uzvunu günahla ifsad ederler hem de kendilerini topluma mal! ederler..
   Lütfen hiçbir şeyden ibret almıyorsanız helak olan kavimlerin hayatından ibret alın da Allah’ın (c.c.) yoluna dönün. Tevbe kapısı ölüm sarhoşluğu (sekerat-ı mevt) anına kadar açıktır ama ne zaman geleceği belli olmaz.

   Ayrıca google’dan arama yaptırırken recm edilen kadınları gördünüz de erkekleri niye görmezden geldiniz anlayamadım.

   Bir başka noktaya gelelim. İslam kendi başına bir disiplindir. Din işleri, devlet işleri hepsine dair kaideler getirmiştir. Hiçbir “izm” İslam’dan değildir. (Komünizm , Siyonizm, Liberalizm, Hümanizm,Kapitalizm,Ateizm, Deizm) Bunların her biri kendi başına din gibidir aksini iddia etsenizde. Kimi Yaratıcıyı reddedip nefsini putlaştırır, kimi ekonomiyi,kimi parayı,kimi gücü. Halbuki hepsine hükmeden hepsinin üstünde bir güç vardır ki o da Allah’ın (c.c.) gücüdür.

   Beşerin kendi koyduğu kanunlarla insanların kimini terörist , kimini bilmem ne ilan etme hakkı olduğuna inanıyorsunuz da beşerin yaratıcısının koyduğu kurallar niye ağır geliyor?

   Rabbim cümlemize firaset ve basiret ihsan eylesin. Bakar körlere görmek nasib eylesin.

   Bu güzel yazı için Cahide hanıma da teşekkürlerimizi sunarız. Allah’a (c.c.) emanet olun. Vesselam…

 41. yazınıza tamamıyla katlıyorum ablacım
  diyecek ekleyecek bi yorum yok
  dekolte giyersen elbette taciz edilirsin
  çünkü TAHRİK edersin….

 42. bugüne kadar pardesu,çarşaf giyen kardeşlerimize cinsel tacizde bulunan insanlar görmedim duymadım.dekolte giyinen bayanlarımıza bir kadın olarak ben de bakıyorum ama tabii ki erkek gözüyle değil.dikkat çektikleri için bakıyorum.kendimden örnek verecek olursam; eskiden kapalı değildim.dekolte giyiniyordum ve maalesef çirkin bakışlar üstümden eksik olmazdı.bir de niçin bana bakıp rahatsız ediyorlar demekten kendimi alamıyordum.ALLAHA binlerce şükürler olsun ki tesettüre girdim.şimdi hiçbir erkek rahatsız etmiyor. o kadar rahatım ki…bence tesettür ALLAH”A sığınma,çirkin bakışlardan kaçış…..

 43. Allah’ın selamı hepinizin üzerine olsun.
  Yüreğinize,dilinize,kaleminize sağlık cahide hanım.bu müstesna paylaşım alanınızla,henüz 3 gün önce bir tevafuk neticesinde karşılaştım ve çok hoşuma gitti,Allah sizlerden razı olsun. bu yazınız da diğerleri gibi harikaydı,hislerimin mürekkebine daldırıp kaleminizi,ortaya çıkarmışsınız bir bir içimden geçenleri…
  bundan böyle müdavimlerinizdenim inşallah.
  Allah sonsuza dek ellerinizi bırakmasın,kalın sağlıcakla…

 44. Herkes kendini yeterli goruyor,
  herkes en dogrusunu yaptigini saniyor,
  herkes inadinda devam ediyor..
  “Cennet ucuz degil , Cehennem dahi luzumsuz degil” nasil unutabilirler!
  Bu kadar kolay mi ben inandim demek.Bu kadar kolay mi inandim ama “bunda” ne var demek.
  Insan elinin degdigi her dogal sey bozulur ya biz hayata cok dokunduk..Hayat bizi buyudukce kirletmedi, biz buyudukce biz kirlettik hayati..Atese odunu biz yuklendik.
  Simdi en cok koyan ne biliyor musunuz?
  – Dogruda oldugumuzu hakta oldugumuzu bile bile susturuluyor olmamiz.

  Hz.Omer demedi mi Efendimiz (s.a.v) “madem hakka inaniyoruz hak yolu uzerindeyiz o zaman neden saklaniyoruz”
  Sonra cikmadi Hz.Hamza ile meydana..En guzel namazlardan biri degil midir o namaz .O namaz ki ilk kilinan namaz HArem-i Serifte..
  Normaller anormal gosterildi, anormaller cok normallesti..
  SEvgiler

  1. Gönlünü gönlüme koydum Seherim, çığlığını çığlığıma sakladım.Rabbim müslümanım diyen her er kişiye, bir Ebu Zer yüreği nasip eylesin…

 45. selamun aleykum.Cahide abla gercektende cok guzel bir yazi olmus.yazilarini elimden geldigince okumaya calisiyorum.rabbim dosdogru yoldan ayirmasin diyede dua ediyorum.senin gibi ALLAHIN gor dedigi yerden bakan insanlara cok ihtiyacimiz var.maalesef gunumuzde ,her birimiz korkar olmusuz gercekleri soylemekten,tirsiyoruz.rabbim hidayet etsin bizlere.

  bu arada bende iyim sakin meraklanmayin.bebek henuz dogmadi.40inci haftasini 5 gun gecti ama dogmadi.vaktini bekliyor.dualarinizi rica ediyorum

  rahmana emanet ol.hayirli aksamlar diliyorum.

 46. Canım ablacığım, biliyorsun ofis taşıma işi ile uğraşıyorum. Bu yoğunlukta bile bu yazıyı okuyamam uzun desemde başlayınca bitirdim. Neyse yorumumu kısa tutayım:) 28 şubat mağdurlarından biriyim. Ünv yolları bana kapanmadı, ben yolu karıştırdım:))) Bana ve bizlere konulan yasakları kabul etmediğim için olaya farklı açıdan bakıyorum. Rabbim yüreğine keder vermesin hemi senin..

 47. Senayi demirci ile 2009 hac ibadetimizi yerine getirirken şahsını tanımak nasip oldu, alçak gönüllü ,mütevazi hak dostu bir insan olduğunu gördüm . genelde yazıların da direk söylemez inceden , inceden dokundurur ki bu yazısında da öyle yapmış . Ama bu konu su götürmez bir konu doğruyu, dosdoğru söylemek gerek .
  Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle: Bir ihtiyaç için dışarı çıktıklarında örtülerini üstlerine alsınlar, vücutlarını örtsünler. Bu onların hür ve namuslu bilinmelerini ve bundan dolayı inciltilmemelerini daha iyi sağlar. Allah çok bağışlayan, çok esirgeyendir.” Başka söze gerek yok. Sırf birileri gücenmesin diye, eğip-bükmeye, edebiyat parçalamaya, kıvırmaya gerek yok. Hud Suresin de emrolunduğumuz gibi dosdoğru olmak lazım
  çünkü eğer böylesi bir günaha kapı açmasaydı dinimizde tesettür emri olmazdı.Yusuf as. nefs-i emmareye itimat edilmez demez di?Kuranda zinaya yaklaşmayın denmezdi.Haremlik seramlık diye bir sünneti Peygamberimiz uygulamazdı.
  Buluğa eren erkek-kadınların maddi imkanları olması halinde evlendirilmeleri tavsiyesini tefekkür edin. Harama bakma konusu,yabancı olan kadın erkeğin yalnız başbaşa kalmaması uyarısı. Bunlar haram fiil zina,taciz,tecavüzden korunma yöntemleridir.kimse hz yusuf değil güzel,dekolte giyinmiş kadından etkilenmemek mümkün değil.
  Yaratanın bize koyduğu sınırlara dikkat edersek rahat ederiz.

  1. Bismillah
   Degerli kardeşim eline yüregine sağlık. Allah razı olsun .
   Ufacıkken Rahmetli Hocaannemin daha o günden defterimize yazdırdığı dizeyi tekrarlarken Rabbimden bizleri fırkayı Naciyeden edip, son anda kaybedenlerden
   etmemesi için yalvarıyorum.
   HAZİNELERİN İÇİ TIKLIM TIKLIM MÜCEVHERLERLE DOLU OLDUĞU HALDE
   EMNİYETİNİ SAĞLAMAK İÇİN YİNE ACİZ BİR KİLİDE MUHTAÇTIR

 48. aslında ben gündemi pek takib edemiyorum ama benim de gözüme çarptı bu dekolte meselesi fikirlerinize ben de katılıyorum ve biz insanların yine insanlar tarafından ayıplanırız diye inandığımız seyleri yada ALLAH ın emirlerini onların isteği doğrultusunda uyguladığımızı vebu konuda büyük bir kınanma korkusuna kapılmamızın çok yanlış olduğunu söylemek istiyorum RABBİM bize dosdoğru yolda yürürken ayağımıza batan dikenleri görmezden gelmemizi sağlayan İMAN nasip etsinnnnn.!!!!!!!! amin

 49. mevcut kanunlarda adam öldürmek gibi ağır bir suç için bile tahrik unsuru gözardı edilmiyor da taciz de neden hop oturulup hop kalkılıyor.kapımı gece gündüz açık tutsam hırsızlığa maruz kalsam -nerde benim can mal güvenliğim -diye ne kadar bağırabilirim.ama konu kadın çıplaklığını sistemli bir şekilde yaymak olunca ne kadar açılırsam açılıyım kimse bana karışamaz.bunlara hadi doğru rusya ya derdim ama orası bile tahrik edici kıyafetleri yasaklıyor[ortodoks kilisesi]yahu anlamıyorlar tacizciyi kimse haklı çıkarmaya çalışmıyor ki.her halükarda suçlu.ama sadece giyimle de değil bir takım davetkar hareketlerle davranan adeta taciz edilmeyi arzulayanları da etrafımda görüyorum.kendisine laf atanlara dönüp bir de gülücük verenleri görüyorum. laf atan burda tek suçlu öyle mi.
  allah senden razı olsun cahide abla.bu kadar güzel izah edilir.

  1. Ben de onu diyecektim o karsi cikanlara… Madem ciplakliginizla, uluortaliginizla tacize sebep vermeyeceginizi dusunuyorsaniz niye altinlarinizi pencerelere asip sonra da kapinizi acik birakmiyorsunuz? Tecavuzcu oldurulsun desek ona da karsi cikarsiniz, seriatci tu-kaka dersiniz,sonra o sapigin on kadinin hayatini kararttigini duysaniz meydanda sallandirmali dersiniz..Ama var iste, seytana uyan var, kotuye meyyal var, zaten ortalik sehevi duygulari tahrikeden nesriyatla dolu..Saldim cayira, Mevlam kayira mi diyelim, tedbir almayacak miyiz?..
   Ingiltere’de yapilan bir arastirmada halkin yuzde yetmisinin tecavuze ugrayan kizlari sucladigini, el kadar kiyafet giyip
   ortalikta dolasmasaydi diye dusundugunu biliyorum..Elin laiki bile boyle dusunebiliyorken biz nerelerdeyiz?

 50. Tamam Ayhan bey, yanlış anlama varsa kusuruma bakmayın. Sizin inançlara saygılı bir insan olduğunuza yürekten inanıyorum.
  Kötü bir niyetiniz olmadığını biliyorum. Muhabbetle…

 51. senai bey neden boyle bi konuyu yazma geregi duymus yazinin altina dustugu en son not ise sanki bu yazi senai beye zorla yazdirilims gibi bir sonuc vermis anlamadim ne olursa olsun burda dekolte taciz sebebi degildir demek hem ortu ayetinin inis sebebini tam anlayamamis olmak hemde boyle giyinmeyi mesru gostermek gibi lanse etmektir

 52. Uhud, zor bir savaştı. Savaşın en zor tablolarından birinde, Efendimiz’in (s.a.v) mübarek dişleri kırılmış, başındaki miğferin halkaları yüzüne batmış, çukura düşüp bedeni kan revan içerisinde kalmıştı. Böyle bir halde ve herkesin beddua beklediği böyle bir zaman diliminde, O (s.a.v) bir dağılan İslâm ordusuna bakmış, bir onları kurbanlık koçlar gibi doğrayan Mekke ordusuna bakmış, sonra ellerini semaya kaldırarak şöyle demişti: “Benim kavmimi bağışla. Onlar bilmiyorlar, bilselerdi yapmazlardı.” (M. Yıldırım)

  1. Seni çok severim bilirsin gülüm ama bence bu konuda sen beni yanlış anlamışsın 🙂

   Ben açık veya dekolte giyenleri lanetlemedim.Bu bize yakışmazda zaten.

   Bu son kısımda geçen lanet etme durumu 28 şubatçılarla alakalıydı. Kaç kız onların yüzünden bunalıma girip intihara teşebbüs etti. Kaç aile heder oldu. Allah böyle zalimlere kuranda lanetlemiştir.

   İnançta nasibi olmayan, azgınlaştıkça azgınlaşan ve peygamberlere kulak tıkayan insanlara karşı Cenâb-ı Hak da sitemkârdır:
   * “Sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler.”Bakara 18
   * “Gûyâ o düşündü, taşındı, ölçtü biçti! Canı çıkası! Nasıl ölçü biçti! Canı çıkası! Nasıl düşündü taşındı! Baktı! Kaşlarını çattı, suratını astı! Sonra sırt çevirip büyüklük tasladı!”Müddessir 18-23
   * “Kahrolsun Ebû Leheb! Zaten kahrolup gitti! Ne malı, ne de kazandıkları ona bir fayda vermedi.” tebbet 1-2

   Peygamber Efendimiz (s.a.s.)’in zaman zaman Allah düşmanlarına beddua ettiği de olmuştur. Bi’r-i Mâûne’*de yetmiş İslâm davetçisini şehît eden Kilab kabîlesine Resulullah (s.a.s.) bir ay süre ile beddua ve lânet etmişti. Kâbe’de namaz kılarken kendisiyle alay eden müşriklere de beddua etmiş, Bedir muharebesinde yere serildiklerini gözleriyle görmüştü. (Tecrîd-i Sarih Tercümesi, X; 43-45) Hendek muharebesinde Medine önlerinde toplanan düşmanın perişan olup dağılmaları için dua etmiş, bunun üzerine geceleyin ansızın doğudan kopan fırtına düşmanın altını üstüne çevirmişti. (Tecrîd-i Sarih Tercümesi, VIII, 342-343)

   1. Yanlis anladiysam hakkini helal et Cahide Ablacim, ben lanetleme kismini dusunmemistim zaten o yorumu yazarken, “Onlar bilmiyorlar, bilselerdi yapmazlardı.”ydi ana fikrim.

 53. Jibekciğim,
  bahsettiğin dergi penguen dergisi,ama papağan ismi daha çok yakışırdı çünkü şeytan ve avanelerini papağan gibi taklid ediyorlar,zaten kendileri de onlardan,
  ne yazık ki Bülent Arınç’a bağlı TRT’nin TRT türk kanalında da bir hafta önce bu küfür dergisinin tanıtımı yapıldı,geniş yer ayrıldı,kalemlerinden salyalar akan bu derginin çizerleri ile röpörtajlar yapıldı,TRT’Yİ KINIYORUM !!!

  Bir de şu konu var ki artık televizyonda haber de seyredemiyoruz,özel kanalları geçtim,devletin kanalında memur statüsünde ki kadın spikerlerin açık yakalı ve mini etekli teşhir dolu vaziyetlerinden tiksiniyorum,

  devlet memuru olan bir kadınnın böyle giyinmesi yasakken bunlar nasıl böyle giyiniyor ?bunların böyle giyinmelerine ses çıkarmayan TRT yetkililerini Allah’a havale ediyorum.

 54. Cankuşum yüreğine sağlık, kalemine kuvvet Allah senden razı olsun.
  28 şubat demişken, dönemin mağdurlarından Erbakan hocaya Allah’tan rahmet diliyorum, davasındaki samimiyet hatırına Rabbim taksiratını affetsin mekânını cennet eylesin.amin.

  Taciz konusuyla aynı günlerde, çok çok daha önemli bir konu daha vardı, fakat ne yazık ki Orhan hoca gündemin kurbanı olarak hedef gösterilidiğinden dolayı papağan dergisinin yaptığı iğrençlik ötesi şirk! medya tarafından es geçildi. Ve yine burada ailelere-halalara teyzelere görevler düşüyor, gençlerimizle birer arkadaş olmalı onlara yol göstermeliyiz, o tür dergilere verdikleri 3 kuruş gibi görünsede zihniyetlerinin değiştiğinin farkında değiller. Günah işlemek öylesine normalleşmiş ki, gözün gördüğüne kalpte alışıyor ve bu noktada Allah muhafaza farkında olmadan inkar başlar.

  Son olarak, son cümlendeki “müslüman avcıları” keşke senin zannettiğin kadar az olsalardı cahidem. Halen günümüzde, kamuda görevli çalışanların asıl o müslüman avcıları tarafından nasıl sözlü tacize uğradıklarını ve sıkıştırıldıklarını ve dahi planlı beyin yıkama toplantılarına kasıtlı çağırıldığını gitmediğinde ise dışlandığını aba altından sopa gösterldiğini yani cezalarla tehdit edildiğini, akademisyenlerin sokakta basortulu kayınvalıdesıyle goruldugunde fişlendiğini, yaşadığı siteye uzun etekli mutaasıp giyimli hanımlar ziyarete geldiğinde anında hakkında ihbar! edildiğini ve akabinde evsahıbıne telefon edilerek sorgusuale çekildiğini birebir yaşayan insanların ağzından duydukça hayretler içinde kalıyorum.
  Velhasılı, “özgürce camide namaz kılabiliyorsunuz size karışan yok” nakaratlarını okuyanların Tacizleri 1 kadına değil, binlerce kadına erkeğe ve nesile yapılıyor!

 55. ah Cancahide..biliyorsun aslında ,bir kardeşimizin dekolte giymesi bizim için sadece “ona dua etme sebebi”dir.. daha çok dua..

  sen de biliyorsun ya..senai abi de biliyor..Allah da. pek çok ayet sıralandı şimdi şimşek gibi aklımda..ama vakit geç..

  bir de ,28 şubat sahi bugün..değil mi.. 🙂 koydukları kanunları,Allahın hükümleriyle hâşâ neredeyse eş zannedenler,1000 yıl falan sürecek demişlerdi o vakitler.. oysa şubat hep eksik bir aydır,ne garip..o malum gün, fakültenin kapısından içeri girerken dışarıdaki başörtülü kız arkadaşları için gözyaşı döken bir çocuktum sadece.o kadar yıl geçmiş,şimdi olduğum yerden baktığımda ne görüyorum biliyor musun;o gün içeri giremeyen arkadaşlarım şu an ..gerisini nasıl söylesem..şu an benim giremediğim yerlere rahatlıkla girebiliyorlar diyeyim:)..herşeyin sonunu bilen ve bize güzel sonlar nasib eden,inşallah edecek olan, Allaha hamd olsun.

  ama dua kesinlikle işe yarayan birşeydir cancahide,bunu sen de biliyorsun..çok dua etmek zamanıdır,zamanlardan ahirzamandır..vesselam..

  taciz ise hep oalcak,şeytanlar tatile çıkmadılar ya..herkes görevini yapacak..yani,rating canavarları seni kızdırmasın..:) gel derim kimseciklere kızmayalım,köpürmeyelim..biz,örtünecek kadar akıllıysak şayet,kardeşimizin üstü galiba yanlışlıkla açılmıştır diyecek kadar aptal olanlardan olalım..gel duamıza dua katalım sessizce..

 56. Afferin kız, afferin kız,afferin kız… işte güzel yazı budur. insanlar hep şöhrete bulaştıktan sonra dinlerinden düşüncelerinden hayatlarından taviz verirler, işte müslümanın önündeki en büyük nefsi, imtihan, hodri meydan! zaten ben o şahsı dinlerken bazı bazı kayıyordum, bir gün ekranın arkasındakilerden bazı kesitler gösteriyorlardı, bu kişinin makyaj yapan kadının ellerine kendisini gayet rahat bırakması beni tiksindirmişti. desemki tv ekranından makyajsız insanın görüntüsü çıkmıyor onca kaza haberindekiler cam gibi görünüyor,!!! Desem ki bu adam din anlatan biri değil, bana ne canım…!!! Ama ki sen topluma dini vurgular yapıyorsun bu yaptığın ne? erkek makyözlere gıranmı girdi.? yani nasıl ki bir bayan erkek kuaförü seçince bana göre iğrenç bir durum oluyor sa (çünkü ben müslümanım ve müslümansam kurallarım var, uymak zorundayım) ozaman bir erkek te bir bayanın onunla oynamasına el sıkışmasına izin veremez zira örnek Peygamber efendimiz dir… Taciz konusuna gelirsek insanlar öyle bir hale getiriliyor ki hanımlar yada beyler artık üç kuruş bulsa botoks du motokstu sadece kendinin dış güzelliği için uğraşıyor, iç güzellik ve doğal güzellik ise tamamen unutulmuş vaziyette. Eskiden sokaktaki kadınların kimi etine dolgun kimi zayıf kimi ise çok güzeldi çeşit çeşitti, şimdi ise herkez standart… Nasıl olmasın ki göğsün yoksa dolgulu iç çamaşırı yüzün çöktüyse silikon çeşitleri,çıkmayan kalıcı makyajlar, hatta son harikalardan biri kalçalı don bunu duyunca çok gülmüştüm işte dünyanın taciz harikaları ve uyuyan,uyutulan insanlar.

 57. Ablacım taciz kelimesinin tsini bile duyunca tüylerim diken diken oluyor ama dekolte giyen kadınlarada çok kızıyorum.Bu akşam kanalları gezerken gördüm bir bayan sunucu ayağında mini etek karşısında üç erkek spor proğramı sunuyor yahu insaf kime ne sergiliyorsun.
  Ben öyle evli çiftler gördümki adam dışarıda gördüğü kıyafetleri evde eşine giydirmek istiyor mini etekler vs..
  Yalnız erkeklerin değil bayanlarında öbür tarafta alacakları olacak dekolte giyinenlerden çünkü aile saadetini taciz ediyor.
  Rabbim cümlesini ve cümlemizi hidayete erdirsin .

 58. Ben Mağdur [yahşi cazibe simge] arkadaşa çok üzüldüm ama bu mağdur erkek kardeşin yemek sitesinde kadınların içinde ne işi var anlamadım.

  1. Emel, burası sadece bir yemek sitesi değil. Gözyaşıyla yazılmış bir çok yazı ve paylaşım var burada. Sadece yemek sitesi denmesini hakaret olarak algılarım.
   Ve bizi takip eden, yazıları okuyan bir çok erkek izleyicimiz var. Böyle bir ayrımcılık yapılmasını doğru bulmuyorum…

   1. bu düşüncenize memnun olmamak elde değil. Açıkçası kendi sayfama günün olaylarına dair notlar düşmek için girdiğimde
    vitrinde popüler siteler arasında gördüm ve özelliklede arapça besmele-i şerife yi görünce dikkatimi çekti, 🙂 ümid ederim ki bu işlerin nasıl olduğu konusunda da yardımlarınızı esirgemezsiniz. Fi emanillah.

    1. Popüler olmak çok okunmayla alakalı. Günde 8000 e yakın kişi bu siteyi okuyor. Tabii olarak popülerlik artıyor. Özgün bloglar arama motorları ve örümcekler tarafından çok daha beğenilir ve değer görür. Püf noktamız budur…

   2. dün gece recep ayı ile ilgili araştırma yaparken bilgi veren sayfada ne reklamı çıktı dersiniz,arkadaşmı arıyorsun canlı chat sitemize girmek için tıkla sohbete başla…günahtan kaçsanda dini bilgiler veren sitelere bile reklam koyup insanı söylendirip günaha sokuyorlar,birde iddia reklamlarıçok oluyor bahis com,tuttur com, nesinecom zorla yani insanımı denemek amaçlı anlıyamadım bu tip reklamları

 59. otobüse biniyorum karşımdaki kadın gömleğinin düğmesini yarıya kadar açmış. uzvunun yarısı görünüyor.öyle bir pantolon giyiyorki çamaşırı belli oluyor.ben bakmaya haya ediyorum.
  o öyle giymeye utanmıyor.birileri kalkıp benden melek olmamı bekliyor heralde ama ben erkeğim kardeşim.
  bu kadınlar erkeklri öyle bir taciz ediyorki ne oruç fayda ediyor ne başka birşey.bence en çok erkekler taciz ediliyor…

  1. Selamun Aleykum Ey Cahide ve Jibek Sayfası ve sakinleri,

   Blog sayfası konusunda yeni biri olarak inceledim sayfayı ve yorumları, aynen katılmamak elde değil.
   Allah (c.c.) bizleri ve iffetlerimizi muhafaza eylesin, o kadar çok hayasızlık ve fenalığın çoğaldığı bu devirde.
   Selam ve Dua ile, Cum’anız Mübarek Ola…

    1. Mehmet Abi birde FARZI MİSAL ifadesindeki yanlışlık nerede? Bunu anlatırsanız aydınlanmış oluruz. Zira ben ve eminim bir çok kişi bunu bilmiyor??

    2. Birgün yazılanları doğru okuyarak idrak edebilme kabiliyetine erişmenizi, anlamadan hakaret etme kolaylığından kurtularak müjdeleyici ve kolaylaştırıcı
     bir Peygamberi ahlak ile ahlaklanmanızı Allah (C.C.) dan
     niyaz ederim.
     Daha da diyecek bir sözüm yoktur.

  2. Dekole giyinmeyi savunmuyorum ama kardeşim siz de bakmayın o zaman gözünüzü kaldırıp bakmazsanız uzvu nereye kadar açık görmezsiniz oruç da fayda etmiyorsa sizin durumunuzda olanlara önerilen şey evlenmektir, gidin evlenin..

  3. Bakmayacaksın arkadaşım,bu çok zor değil…Yazık sana,en cok erkekler taciz ediliyormuş.Ne güzel bahaneler bunlar.

  4. işte erkeğin zihniyeti bu!kusura bakmayın ama ben erkeğim benim nefsim var gibi bahanelerle sıyrılıyorsunuz işin içinden. eee erkektir bakar erkektir iç geçirir vs.erkek olunca bakışlar ve arzular meşru mu oluyor?.günahsa iki tarafında günahı..çevirin kafanızı.kimse zorlamıyor seyredin diye.belki o an o kadınla imtihan ediliyorsunuz olamaz mı?.bakmazsanız görmezsiniz bu kadar..gözünü ve uzvunuzu haramdan sakının derken Allah sorumluluğu sadece kadına mı yüklüyor?Allah kadına örtünün derken fitneyi yayma sebebi olarak sadece kadın vücudunumu sorumlu tutuyor?yoksa çarşaflara sarınmış bir kadının ardından bile örtüsünün altındakilerinin hayalini kuran açgözlü erkek aklı mı daha fitne fücur?
   özür dilerim ağır ifadeler de kullanmış olabilirim ama bir kısım erkeklerin sorumluluktan bi şekilde sıyrılma çabalarına da dayanamıyorum…

   1. burda mağdur erkek’ğe tamamen katılıyorum.

    senem hanım:

    ‘siz de bakmayın’ demişsiniz ama malum, erkeğin nefsi gereği doğasındadır, dekolte görünce erkek bakmak istemeyebilir ama nefsi bakmaya zorlar, hatta bakarken nefsime söz geçiremediğim için nefsimden ve kendimden nefret ettiğim olur. ‘siz de bakmayın o zaman’ demişsiniz, o kadar kolay olsaydı imtihan bu kadar kıymetli olmazdı diye düşünüyorum. Evlenme konusuna gelince; bu durumda olan birisine evlilik önerilebilir. zaten kendini zinadan koruyamayacağından emin olan birine evlilik farz diye biliyorum. Ama sırf bu yüzden yani cinsel tatmin için de evlenilmez diye düşünüyorum.

    nihal hanım:

    ‘Bakmayacaksın arkadaşım,bu çok zor değil…’ derken acaba bunu gerçekten düşünerek mi ifade ettiniz? siz nasıl, bir ERKEĞİN gözünden, başkası tarafından tahrik olup da orayla ilgilenmemenin kolaylığı veya zorluğu hakkında fikir veya bilgi sahibi olabiliyorsunuz? meslek dolayısıyla mı? (psikolog vs. misiniz?) yoksa siz erkeksiniz de aileniz sizi kız mı bekliyordu(!) ? ( tam yerine oturduğu için affınıza sığınarak yapıyorum bu espriyi, lütfen nolur kızmayın 🙂 ayrıca senem hanıma anlattığım ve yazıda da açıkça belirtildiği üzere, özellikle batı şehirlerinde erkekler daha çok taciz ediliyorlar nihal HANIM. ups! caps açık kalmış 🙂

    özge hanım:

    senem hanıma da söylediğim gibi erkek bakmak istemeyebilir ama nefsi bakmaya zorlar, burda nefis bahane değil bir sebeptir, nedendir. bahaneyle sebep farklı şeylerdir. bu konuda Allah tabiki bir tek kadını sorumlu tutmuyor, ama size şöyle bir sorum var: sizce Allah’ın istediği şekilde giyinenlerle giyinmeyenlerin tacize uğrama oranlarını ele alabilseydik eğer eminin arada uçurum olurdu. neden yılbaşılarında polisler sadece dekolte giyinen bayanları tacizden korumak için onların peşinden yürüyorlar? anlatmak istediğim şu; bu konuda kadınların daha tetikleyici unsur olduğunu düşünüyorum.

    burda bayan ağırlıklı ziyaretçi olduğu için bence olay daha çok bayan gözüyle tartışılıyor. mağdur erkek iyi yere parmak basmış bir erkek olarak.

    bu arada cahide hanım, valla sitenizde fazla dolaşmadım ama neye hacet, ben bu kadar kaliteli site görmedim, yazılarınız harikulade 🙂 bir birikimin, emeğin eseri olduğu belli, çok kaliteli paylaşım. ellerinize, emeğinize, aklınıza sağlık. anneme, yengeme de haber vericem. başarılarınızın devamını diliyorum. → Anneee, baksana bu bizim üstümüzdeki cahide abla değil mi? 😉

 60. Yine Cahide Sultan klasiklerinden diyebileceğimiz, yüreklere su serpen bir yazıyı okuduk.Yüreğinize sağlık, kaleminize kuvvet.
  Senai beye bu yazıyı ulaştırmak isterdim. Sizden daha yiğit,ve cesur yürekli bir hanım çıktı duydunuz mu? diye sormak isterdim. Allah sizden razı olsun ne diyeyim.
  Tıpkı sizin gibi bende tüm o tacizcilere lanet ediyorum.Selam ve dua ile.

 61. Yüreğinize,kaleminize sağlık.Her ne kadar tesettürlü değilsem de-ki bu tamamen benim nefsime henüz tam hükmedemememden kaynaklanıyor- düşüncelerinize tamamen katılıyorum.Özellikle dini konularda ‘aydın’ olarak ismi geçen kişilerin, her ne sebeple olursa olsun,doğrudan şaşmamaları gerektiğini düşünüyorum.Zira ben de dahil olmak üzere, insanlar oldukça zayıf oldukları dinin kurallarını uygulama konusunda, bu kişilerin ağızlarından ve kalemlerinden çıkana bakıyorlar.Diyeceksiniz ki Kur’an-ı Kerim var,okuyupta doğru yorumlayabilen,geçtim onu,eline alıp baştan sona okuyan kaç kişi var ki.
  28 Şubat a gelince,o tarihten öncesinde ve sonrasında manevi değerlerimizin siyaset oyuncağı haline getirilmesine katkı veren tüm aktörleri nefretle anıyorum.
  Bu arada ‘Güya Tesettürlü’ yazınızı okudum,muhteşemdi.Tekrar tekrar yüreğinize sağlık.Allah razı olsun

 62. Yine harika bir yazı olmuş,
  aynen katılıyorum,hislerimin, biraraya getirip de söyleyemediklerimin tercümanısın,Rabbim razı olsun(amin).

 63. iyi gidin dam öldürün o zaman israil de insanlığı insan haklarını tahrik ediyo ama neyse.. sapıklar haklı savaş zamanı açık kapalı bakıyolar mı tecavüz ederken bosna savaşında nesil bozma timinin istismarına kalanlar hak etti yani öyle mi BRAVO SİZE BRAVO!!!…

  1. Bu Neslihan adlı arkadaş ne demek istemiş, anlayan biri varsa bana anlatabilir mi acaba? bu enfes yazıdan nasıl böyle bir sonucu çıkarmış olabilir merak ettim doğrusu???

   1. Saliha hanım,
    ben de o yorumu okuyunca aynı şeyleri düşündüm,ben de arkadaşın ne demek istediğini anlayamadım,düşündüğümü hemen altta sizin yorumunuzda görünce anlayamadığımı ben de belirtmek istedim 🙂
    ne kadar ben de oldu değil mi :)))
    sevgiler…

 64. senai demircide zaten baskı ile bu sebepleri sıralamış ve siz anlayın diye altınada acziyetini belirtmiş bence baskı ile birşeyleri ispatlamak zorunda olsaydı bu notu altına düşmez susardı en son kısmıda yazmazdı seni de çok iyi anlıyorum neden susuyoruz diyosun senai demicide edebi bir tarz kullanark insanların sıraladıkları sebeplerin geçersizliğini sonucun ne sebeple olursa olsun başkalarının ağzından sebepleri sıralayıp onların düşüncelerini dile getirip sonunda da yine de tüm sebeplere rağmen dekolte giyek taciz eder mesajını vermiştir Allah’a emanet ol ablacığım hayırlı geceler

Yorumlar kapatıldı.