Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Defne’yi bırak, diğer Defne’lere bak!

Defne joy Foster diye bir kadın öldü bir kaç gün önce.
Hani hayat dolu,cıvıl cıvıl diye tabir edilen,dünya umurunda olmayan tiplerden. Lafını esirgemez, kimseyi sallamaz “ben bilirim, ben yaparım ,kime ne?” havasında bir zavallı kadıncağız…

Kaç gündür ister istemez  haberlerini görüyor okuyorum. Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. Kimi “Nur içinde yatsın, Allah rahmet eylesin” demiş. Kimi hakkında atmış tutmuş; “bir anne nasıl bunu yapar, hem evli hem başkasıyla olur mu? “ymuş…
Kadın çok bahtsızmış cidden. İçinde bulunduğu alemin hiç de yabancı olmadığı bir halde yakalamış ölüm onu. Bilseydi ki ölecek, gitmezdi oraya elbet. Çocuğuna daha sıkı sarılır, gece kulübüne gitmez, içki içmezdi. Kimbilir belki tevbe eder, iki rekat namaz bile kılardı.

Ölenin arkasından konuşulmaz. Her ne kadar ahlaksızlık açıkça da yapılsa Efendim (s.a.v) öyle demiş ya, bende konuşmayacağım.
 Bu kadıncağız büyük bir günah keçisi oldu. Onun ölüme yakalandığı halden daha beterleri yaşanıyor gözümüzün önünde. Kızmak için ille birilerinin ölmesi mi gerek?

 Hele kızmak, Hıncal Uluç gibi yaşlı çapkınlara hiç düşmez!  Ki yıllardır elinden kaç manken, kaç çocuğu yaşında kız geçti belli değil!

Niye atıp tutuyorsunuz ki o kadının ardından? Her gün bir yenisini beklediğiniz bağımlısı olduğunuz dizilerde farklı şeyler mi yaşanıyor yani? Kaç yıldır efsunlanarak seyrettiğiniz binbir gecede,yaprak dökümünde, aşk-ı memnu’da ve daha nicelerinde farklı yaşantılar mı vardı? Siz değil miydiniz oturup ailecek seyreden onları?
Evinizin baş köşesinde yapılan zinaları siz değil miydiniz zevkle izleyen?

O kadıncağız (öğrendiğime göre)  kaç haftadır dans yarışmasında, evli olduğu halde başka bir erkekle sarmaş dolaş dans ederken niçin sesiniz çıkmıyordu? Defne o zamanda evli değil miydi? Kocası o zamanda karısının başka kollarda olmasına ses çıkarmıyor diye suçlanası, ayıplanası değil miydi?

O dans ettiği erkeğin kollarında ölseydi eğer, yine aynı tepkiyi verir miydiniz? “Hem evli, hem de başka bir adamla dans ediyor ayıp!” der miydiniz? Yoksa öyle diyenleri yine “yobaz” diye mi yaftalardınız?

Evli olduğu halde başka bir kızla kamera görüntüleri çıkan ünlü anchorman‘e niçin bu kadar tepki vermediniz? “Saygın bir kişiliktir!” diye bu ülkenin hakimleri karar vermedi mi?

Evli olduğu halde dizi ve filmlerde yabancı kadın veya erkeklerle ahlaksız sahneleri çekenler Defne’den daha mı masum, daha mı zararsız?

Yıllardır çocuklarını BBG evlerine, popstarlara, dans yarışmalarına kendi elleriyle götüren, çocuğu yarışmacı olsun diye el etek öpen anne ve babalar bizim aramızda dolaşmıyor mu?

Bir yandan “İçki yasağı geliyor,yaşam tarzımıza müdahale ediliyor!” diye  haramı ve ahlaksızlığı savunanların, çocukları gece kulüplerinde diskolarda, içkili halde, o loş ışıklar altında kiminle ne yapıyor haberleri var mı?

O hayatları öylesine içine sindirdiki bu millet, sadece Defne mi? gazetelerin 3. sayfaları sıradan ailelerde yaşanan çarpık ilişkiler ve ahlaksızlıklarla dolu.

Reklam için bugün evlenip yarın boşanan, evliliğini yeni çıkacak albümüne malzeme yapan ve evliliği ayaklara düşüren, evli olduğu halde akıl almaz ahlaksızlıkları yapan sanatçı ve şarkıcı müsvetteleri az mı?

Evli olsa da hanımlarını yarı çıplak halde gururla televizyona, sokağa çıkaran midesi geniş güruh farklı bir şey mi yapıyor?  Erkek öğrencilerle kız öğrencilerinin arasına mesafe konulacak diye  veryansın eden bir anlayışın ürünü değil mi Defne ve onun gibiler?

İslam denildimi, haremlik selamlık denildimi “çağdaşlık, laiklik” diye ortalığı yıkanların, şeriat denilince gözleri yuvalarından fırlayacak gibi olanların, bu olaya laf etmeye, kızmaya, yazıp çizmeye hiiiç mi hiç hakları yok!

Mehmet şevket Eygi ağabeyin dediği gibi;

“Bir Müslümanın karısı onulmaz bir hastalığa yakalanıyor. Koca vicdanlı bir kimse, onu boşamıyor, dinî nikahla ikinci bir eş alıyor. Dinsizler kıyamet kopartıyor… Peki bu ülkede nikahsız yaşayan, çocuk yapan çok sayıda çağdaş (!) kadın ve erkek var. Onlara niçin ses çıkartmıyorsunuz?!”

Ben o kadıncağıza kızmıyorum hiç. Ölmüş gitmiş işte. İyi kötü hesabını kendisi verecek. Öleni bırakın siz, aramızda dolaşan, sokaklarımıza,evlerimize lağımlarını akıtan aşuftelere ve dahi boynuzlulara bakın !

Toplum potansiyel Defne adaylarıyla dolu. Hatta Defne’ye rahmet okutacak niceleriyle…

İnsan’a huzur, topluma düzen veren İslam’dan başka bir anlayış olamaz! Sahte önderleri bırakıp Muhammed Mustafa’yı (s.a.v) önder kabul etmeyen, Allah’ın kanunlarını hiçe sayanların, hayat boyu ahlaksızlığa imza atanların, şimdi kalkıp da  Defne’nin ölüsü üzerinden ahlak dersi vermeye hiç hakları yok.

Bırakın Defne’yi Allah aşkına!
Siz asıl aramızda dolaşan,özenle (!)  yetiştirilen Defne adaylarına, onları poh pohlayanlara, annelerine, babalarına, yaşayan Defne’lerin kocalarına bakın, asıl onlara yanın…

Cahide Sultan

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. ablacim yazını henüz gördüm,ne zaman bu Hanımefendinin ölümüyle ilgili yazı görsem içim ciz eder.hep de ayni şeyi söylerim yıllardır,insan nasıl yaşarsa öyle oluyor…bu olayi haberlerde rahmetli ananemle izlemistik,ananem o zaman sapasaglamdi.ama tam 2 gün sonra ananem aniden kalp krizi geçirdi ve vefat etti.fark surda ki her güne bir cüz kuran i kerim okuyarak başlayan ananem o gün de cuzunu okurken vefat ediyor.nasıl yazarsanız öyle olursunuz cümlesi iste o günden beri beni hep daha fazla etkilemistir

  2. Allah razi olsun cok önemli ve hassas bir konuya deginmissiniz, Allah rahmet etsin Defne’ye, nasil yasarsaniz öyle ölürsünüz diye bir Hadis vardir, malesef Defne’de tercih ettigi yolda cok erken bir vakitte ecele teslim oldu. Ne olursa olsun kimseyi zerre kadar yargilamaya hakkimiz olmadigini düsünüyorum, Rabbim hayirli ölümler nasip etsin cümlemize ama sonucta insaniz bir anlik gaflete dalipda günah isledigimiz bir anda ecel gelip bizide yakalamiyacagi ne malum..?…Insanoglu hic birseyine güvenmemeli ama bu tarz olaylarda bize ibret olmali, her daim ölüm gelecekmis gibi ona göre yasamak gerekiyor, Rabbim son nefesimizde imanli, abdestli baslarimiz secdede iken emanetini alsin insallah….(bu arada sitenizi bir kac gündür takib ediyorum, cok hos ve istifade ettigim paylasimlar var, yüreginize saglik, Allah C.C razi olsun.)….simdiden hayirli cumalar 😉

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: