Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Panik atak yaşayanlar

Panik Atak Yaşayanlar…

Duygularımız, çoğu zaman bir ahtapot gibi bizi saran fakat, kollarında neler barındırdığına bile pek de aldırmadığımız, etkisine kapılıp çer-çöp gibi bir nefeslik rüzgarla bile uçuşuverecek kadar zayıf, hassas duygularımız.Ve irademiz sanki serseri bir mayın gibi rotasını kaybetmiş, yada misket bombası gibi en ufak bir dokunuşla paramparça olup dağılabilen, fakat dağıldığı kadar toplamanın mümkünlüğü söz konusu bile olamayan, yıkıldığı yerde yığılan, baygınlık, fenalık, darlık diye tanımladığımız cenderelerden çıkmayı, dirilmeyi bir türlü başaramayan iradelerimiz.Ya telaşlarımız, sanki bizsiz dünya dönmeyecek, işler bitmeyecek gibi kendimizi demirbaş ilan etmenin neticesi; aşırı heyecanlarımız, tutkularımız, korkularımız,sabırsızlığımız, tevekkülsüzlüğümüz… Biri bitmeden diğeri başlayan, zincirleme isim tamlaması gibi, peş peşe eklediğimiz takıntılı düşüncelerimiz. Belki de üç kuruş etmeyecek eylemlerimiz için canhıraş koşturduğumuz, susadığımız, acıktığımız, yorulduğumuz, bıktığımız halde tutsağı olduğumuz dünyevi telaşlarımız… Oysa Rahman der ki: ‘Resulüm, telaşa düştükleri zamanı bir görsen. Artık kurtuluş yoktur. Ummadıkları bir anda yakalanmışlardır.'(Sebe:5) Gözden perdenin kalktığı, ayaktan örtünün açıldığı ve insanın “Bana ne oluyor!” dediği, bir çekirge gibi yerinden fırladığı an mı? Bizi telaşa düşüren. Maalesef ki hayır…

Halbuki her başımız sıkıştığında, her içimize kor düştüğünde, yahut sönmesini istediğimiz bir yangının külleri arasında gezindiğimizde, közün alevlenmemesi ve benliğinizi yeniden tutuşturmaması için “Sabır ve namazla Allah’tan yardım dilemelisiniz.” Tabi eğer Allah’a saygı ile ürperen bir kalbiniz varsa. Çünkü; “Kalbi saygı ile ürperenlerin dışındakilere zor ve ağır gelir” der Rabbimiz (Bakara 45) Eğer Allah Tur’un eteğinde Musa ve diğerlerini koruduysa o şiddetli sarsıntılardan; dizlerinizin bağının çözüldüğü, bittim, mahvoldum, eyvah dediğiniz anlarda eğer size verileni kuvvetle tutarsanız ve O’nda bulunanı daima hatırlarsanız, Rahman sizi yüreğinizden tutacak ve siz bir daha asla yıkılmayacak, kopmayan bir kulpa tutunmuş olacaksınız. (Bakara 63) Oysa biz önceden yaptığımız işler yüzünden hiçbir zaman ölümü temenni edemiyoruz. (Bakara:95) Çünkü; biliyoruz başımıza gelecekleri: Yüzlerin kararıp, gözlerin dehşetten fırlayıp, seslerin ancak hırıltıya dönüşeceğini. Çünkü biliyoruz haddimizi aşıp, sınırları geçip, tel örgüleri geride bırakıp, helal daireden çıkıp, haram kümesine göç ettiğimizi!

Oysa ne kadar da çok yaşamak istiyoruz, her istediğimizin bizim olamayacağını bildiğimiz bir dünyada, asıllarına kavuşacağımız bir daveti reddederek nasıl da oyunla, oyuncakla oyalanıyor, parktaymış gibi davranıp, bir türlü akıl hanemize dönmüyor, O’nun her yaptığımızı gördüğünü unutmuşçasına oynuyor ve eğleniyoruz. Sanki bin yıl sürecek bir hayatmış gibi yaşarken, bir göz açıp kapama kadar kısa geleceğini bir gün bilmiyoruz. (Bakara:96) Ve bilmiyoruz ki eğer yalnız O’ndan, yalnız O’ndan korkarsak, O bize nimetini tamamlayacak, içine düştüğümüz girdaptan bizi kurtaracak, tıpkı Yusuf gibi bir köle pazarında satsa da birileri kıymetinizi bilmeden, sizi saraylara melik yapacak. (Bakara:150) Eğer sabrı sağnak sağnak yağdırmak istiyorsanız üzerinize, açın ellerinizi ve yakarın, karanın ve denizin, güneşin ve ayın, dünyanın ve ahiretin biricik İlahına, Rabbine, Melikine. Ve sizin ebedi saadetinize tuzak kuran şeytana ve şeytanlaşmış insanlara karşı, O’na gitmek için O’ndan yardım isteyin.(Bakara: 250)

Vermeyi sevin ki Allah da size şifanızı versin. (Bakara:274) Malınızı, canınızı, emeğinizi, merhametinizi, ihtiyaç sahiplerine verin ki; kalbinizin çarptığı nefesinizin kesildiği, ölüm baygınlığı çöktüğü anlarda size hayat bahşedilsin. Bir mazlumun duası, bedeninizi ısıtsın, sıkışan kalbinize genişlik, tıkanan nefesinize ferahlık, karışmış beyninize duruluk, zindelik sunsun. Melekler sizin için duaya dursun. Sadece görünür değil görünmez dostlarınız var mı sizin? Kalplerinize sekineti indiren. Olmasını istemez misiniz? (Âli-imran 125-126) Öyleyse ümitsizliğe düşmeyin. Gevşemeyin, üzülmeyin diyor Rabbimiz. Siz yeter ki İNANIN! Eğer inanmışsanız her zorluğun üstesinden geleceğinizi bilesiniz. (Âl-i imran139)

Bilin Ki Allah kusurlarımızın bir kısmını bize bu dünya da tattırıyor. Başımıza gelenler çoğu zaman elimizle işlediklerimiz, dilimizle söylediklerimiz yüzünden geliyor. (Âl-i İmran 165) Düşünün bakalım en son kimi kırmıştınız? Kimi kınamış, ayıplamış, aşağılamış, alaya almış, derdini küçümsemiş ya da hiç aldırmadan orada öylece yardımsız bırakmış yanından geçip gitmiştiniz.

Ölüme nişanlı hayat

Ey Rabbimiz! Bizler Sana yakarmakla hiç mutsuz olmadık.

Sana yöneldiğimizde hiç darda kalmadık.Adın tutuşan yüreklerimize esenlik,

Varlığın titreyen bedenlerimize emniyet,Kitabın rehberimiz,Peygamber önderimiz olduğu sürece sırtımız hiç yere gelmedi.

Hiç ağlamaz, müjdeleşirdik vaadettiğin Cenneti görmüş gibi inanabilseydik.

Hiç gülmezdik; her anımıza şahit Seni unutmuş gibi davrandığımız her dem,Kendi Cehennemimize har eklediğimizi bilebilseydik.

Ve sevebilseydik O’nu,O’nun Seni sevebildiği gibi,O’nun bizi sevebildiği gibi,O’nun ümmetim diyebildiği gibi,

Annem ve babam Sana feda olsun ya Rasul Allah diyebilseydik!Ama biz ahir zaman ümmetiyiz!

Ummadığımız anlarda yakalandık ölüme,Ölümü düğünümüzü bekler gibi bekleyemedik.

Sevemedik bir türlü,Üç günlük dünyaya, üç asırlık gibi bağlandı kalplerimiz.

Biz ebed nedir? Sınırlı kapasitemizle ölçüp biçemedik.

Hep kandık,Hep aldandık,Hep sandık ki…Daha bitmedi.Hâlâ vakit var.

Fakat umulmadık bir anda yakalandık!

Psk. Hatice Dilek Öztürk

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Semra Öztüregen says:

  Ben size ulasabilimiyim öğrenmem lazim

 2. Değerli hocam sizinle irtibata nasıl geçerim. Bana yardımcı olabilirmisiniz?

 3. ummusena says:

  Silkinip insanı kendine getiren bir yazı Hatice Dilek hanımın kendi sesinden dinledim sanki. Allah razı olsun Cahide Ablacığım bu yazıyı tekrar yayınlaman cok guzel olur acizane bir tavsiye tabiki bu…

 4. Bu resmi kaldırmaya çalıştım olmadı .Bu resimdeki ben değilim, ,gravatar.com da yüklüydü ,oradan kaldırdım ama silinmedi henüz .Ben İmam hatipliyim ,facebookta bir ara heves edip bu profil resmini kullanmıştım ,sonra kaldırdım ,ancak çocuk resmi kullanıyorum .Zaten dini bilgiler veripte açık olmak olmaz ,çelişkili olur ..Yani kötü örnek olmayalım …Hım avalı bir resim diye bazı sitelerde kullanmıştım ama böyle dini-yemek sitesinde hoş bulmadım ben de .Böyle peruklu bir resmim var ama uzatmayalım .İnsanlar ne söylendiğine değil ,kimin söylediğine bakıyorlar ki genelde haklılar .

 5. Çaresi ve sebebi bilindikten sonra hastalık diye birşey yok .Herşey temizlenmek ,arınmak affedilmek için .Musibetler sevildiğimizin işareti ve uyarılmak …Öncelikle her gün yüzer defa istiğfar ki gerçekten pişman olarak ,sonra her gün kelime-i temcid yüzer defa .Başlayan bakalım neler olacak .Abdestsiz olmayın hiçbir zaman .Merak etmeyin üç harfliler uzaklaşınca birşey kalmaz .Aslında mühim olan günahlarımızı uzaklaştırabilmek ,tekrar etmemek .

  1. Bu resimdeki sen misin Zeynep?

 6. Bakın tıbbi sanılan birçok hastalık ışınlardan (cin) kaynaklanıyor .İşin 5. boyutu farklı tabi .Büyük günahlar işleyince hasıl oluyor .”Böyle yapma çarpılırsın” sözü mecaz veya uydurma değil .Bu sözü hep duyarız ,duymuşuzdur .Evet çarpılma var ,işte en basiti bu : Panik atak .Korku -heyecan atakları .Evvela ,ortak koşmaya tevbe etmeli sonra anne babaya öf bile dememeye …ve diğer büyük günahlara ‘sürekli’ tövbe .Çaresi yok değil .Karanlıkta ”korunaklı” olmak gerekiyor .Allah bildirmeyince kişi bilemez .Elektrik gibi çarparlar ,mahiyetleri elektrik gibidir .Radyasyon gibi etki ederler .Şizofreni ,ms ,bazı kanser türleri YANİ KISACASI tıbbın çözümleyemediği her hastalık Allah’ın izniyle o -saniyede dünyayı dolaşacak ışınlardan .Allah korusun günahlardan ,malayaniden ,boş konuşmaktan ….Aman insan bu dünyada çeksin de kabirde çekmesin .Sizde varsa derhal tedaviye başlayalım ,manevi tedavi .Allah ‘ın izniyle geçer ,tekrarlamaz .Tıbbi olmadığını tıbbın komikliğini zavallılığını anlamış olursunuz .Neler neler ,ne tecrübeler var .Tıbba da bakalım tabi ama kendimizi kandırmayalım .Halep oradaysa arşın burada .! Halkımıza hocalar hep kötü gösterildi ,zavallı halkımız hep kandırıldı .Ah cehalet ah .

 7. zeynep hanim nasil bir cin hastaligibu biraz acarmisiniz sevinirim

 8. Cin hastalığı bu .Tedavisini biliyorum ,çok araştırdım ,uzman burada .Hastalık yok ,cehalet var .

 9. zehra berk says:

  çok tşk ederim çok güzel geceninn 3 ü hastalıkla uyandım çok kötüyüm yazınızı okudum biraz kendime geldim allah razı olsun

  1. Kalhanserap says:

   Arkadadlar bana yardim edin yaa benim hastaligim nee ölumden cok korkuyorum ve sabah kaltigimda ölum korkusu sararsa gun boyu devamediyor bende kimseyle konusmak yemek yemiyorum icimi korku sariyo cok kotu bisey dr gitmelimiyim kendim atlatabilirmiyim 24yadindayim dahaa

   1. 895edfff says:

    bende 25 yaşındayım 2 ay once olum delırme korkusu ıle basladı doktor panık atak dedı ılac tedavısı bıraz bastırıyo ama en guzel tedavı ve kesın cozum namaz kılmak kalp ıle rabbımıze ıman etmek ben hıc dua bılmıodum bı cogunu ogrendım kuranı kermıde ogrencem ınsallah ..sonra bılıyosun kı rabbım ıstemez ıse sen olemezsın yaprak kımıldamaz kardes hıc korkma kadere ıman ..

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: