Doğal Güneş Kremi

HUMUS TARİFİ

 “Ümmetine ve yakınlarına namazı emret. Kendin de o namaza sımsıkı sarıl veya namazı emretmede dirençli ve dayanıklı ol…” (20 Taha 132)

“Ey iman edenler, kendinizi ve çoluk çocuğunuzu cehennem ateşinden koruyun ki onun yakıtı insanlar ve tutuşturulmaya yarayan taşlar veya taştan yapılmış tüm putlardır…” (66 Tahrim 6)

Humus bizim ev ahalisinin yarısının yeyip, yarısının yemediği bir lezzet.Özellikle ben ve eşim çok seviyoruz .Aslında humusa hep biraz tahin katardım ama bu kez evde tahin yoktu katamadım.Böyle de hafif ve lezzetli oldu.Fakat siz yine de tahin katın çünkü çok yakışıyor.Resimden de anlaşılacağı gibi biz bol acı serpip yiyoruz 🙂

Malzemeler

 • 1 su bardağı haşlanmış nohut
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 3 yemek kaşığı tahin
 • 1 diş sarmısak
 • 1 tatlı kaşığı kimyon
 • bir çay bardağına yakın su
 • Tuz

Humusun yapılışı

Malzemelerin hepsini küçük bir rondodan geçirin.(Benim küçük rondom kırıldığı için büyük robotta çektim.Bu yüzden istediğim gibi çekilmedi,biraz pütürlü kaldı.) Macun kıvamına gelince salata tabağına alın.Arzuya göre üzerine,eritilmiş tereyağı gezdirerek servis edin.

CAHİDE

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. humus ben sevmem aslında ama kızkardeşim seviyor ben de ilk defa ona yapacağım, inşallah yapabilirim de o da beğenir, sitenizin takipçisiyim, tariflerinizin ölçüsüne güveniyorum ayrıntılı anlatımınız sayesinde birçok tarifinizi denedim ve tutturdum nedense ilk defa yorum yapmak istedim, saygılar

 2. slm ben isimsiz günüme humus yaptım çok beğenildi bende beğendim tabi teşekkürler jibeği merakımdan sordum anlamını bilmediğim için..

 3. slm isimsiz ben yemek tarifi bakınca sadece sizin burayı açıyorum günüm var humus yapacam beğenilip beğenilmediğini yazarım sağolun da bişe sarayım cahide ayrı jibek ayrımı jibek nedemek

  1. Evet arkadaşım, cahide benim, Jibek ortağım. Jibek sanırım kazakça’da ipek anlamına geliyormuş. Ne güzel değil mi?

 4. Cahidem, kardeşim. bu kadar olur. böyle zamanlarda annem hemen şükret der. inanır mısın yarına humus yapayı mdedim, nasıl yapıldığını da tam anlamıyla bilmem :)) düşünüyordum nerden bulsam diye..

  hakkaten, çok şükür. dilediğimizi , ihtiyacımızı bize veren Rabb’imize…

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: