Doğal Güneş Kremi

Recep ayı hakkında uydurulmuş hadisler

Üç aylar diye meşhur olan Recep, Şa’ban ve Ramazan aylarına yaklaşmış bulunuyoruz. Halk arasında bu aylar ve bu aylar içinde bulunan önemli gün ve gecelerle ilgili birçok hadis dolaşmaktadır. Bunlardan bazıları sahih, bazıları zayıf ve maalesef  birçoğu ise uydurmadır.

Hurafelerin halk nezdindeki itibarı ve oldukça yaygın oluşu göz önünde bulundurulduğunda, bu gibi konularda uydurma hadislerin sahihmiş gibi bilindiği görülmektedir. Bu itibarla, üç aylar hakkında halk arasında oldukça yaygın olan fakat hadis uleması tarafından uydurma olduğu kesin bir şekilde ortaya konulan hadislerden bazılarını tespit etmeye çalıştık…

Bu çok önemli yazının devamına,uydurma hadislere BURADAN bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Ya güzel kardeşim niçin yazılanları okuyup anlamadan yorum yazıyorsun? O bahsettiğin hadisi recep ayının faziletleri başlıklı yazıda alıntıladık.Nereden çıkardın uydurma dediğimizi?
  Hem sünnet-i seniyyeyi terketmek ne demek? Tövbe estağfirullah!
  Bir çok konuda olduğu gibi kandil geceleri ilede ilgili uydurma hadisler var.Bu konuyla ilgili hoşumuza giden bir yazıyı,güvendiğimiz bir siteden alıntılayıp link verdik.Bunun neresi kötü?
  Sünnet-i seniyyeyi terk etmekten Allah’a sığınırız.Bu şekilde ön yargılı oluşunuz bizi cidden çok üzdü 🙁
  Sizede hayırlı kandiller…

 2. allahümme bariklena fi recebe ve şaban ve belliğna ramazan:ALLAHIM RECEP VE ŞABAN AYININ HAKKIMIZDA HAYIRLI EYLE RAMAZAN AYINA ULAŞTIR..diye dua edin buna bile uydurma diyorsunuz çok üzücü ALLAH (C.C) sizleri ve sizlere uyup sünnet-i seniyye,yi terk dednleri avffetsin..kandiliniz mübaerek olsun

 3. “Allahım! Receb’i ve Şâban’ı hakkımızda hayırlı ve mübarek kıl, bizi Ramazan’a ulaştır” diye dua ediyorum.
  Rabbim bizlere bidat karışmamış duru bir islam yaşamayı nasip etsin(amin).

 4. Ben bu hastalıktan sonra görme özürlü oldum(: Ben Cahidecim hala taşınamadı diyordum.Başına bir iş geldi diye düşünmüştüm.Sayfanız harikaa.Jibekcim sana sevgiler canım..Sizleri öpüyorum.Siteniz harika ..Sevgiler bıraktım..

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: