Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

MUZLU SÜT

Ebû Necih İrbâz İbni Sâriye radıyallahu anh şöyle dedi:

“Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem bize çok tesirli bir öğüt verdi. Bu öğütten dolayı kalpler ürperdi, gözler yaşardı. Bizler:

– Ey Allah’ın Resûlü! Bu öğüt, sanki ayrılmak üzere olan birinin öğüdüne benziyor, bari bize bir tavsiyede bulun, dedik. Bunun üzerine:

“Size, Allah’a çok saygı duymanızı, başınıza bir Habeşli köle bile emir olsa, onu dinleyip itaat etmenizi tavsiye ederim. Benden sonra sağ kalıp uzunca bir hayat sürenler pek çok ihtilaflar görecekler. O zaman sizin üzerinize gerekli olan, benim sünnetime ve doğru yolda olan Hulefâ–yi Râşidîn’in sünnetine sarılmanızdır. Bu sünnetlere sımsıkı sarılınız. Sonradan ortaya çıkarılmış bid’atlardan şiddetle kaçınınız. Çünkü her bid’at dalâlettir, sapıklıktır” buyurdular.(Ebû Dâvûd, Sünnet 5; Tirmizi, İlim 16.)

Çilekli sütümüzü yapmıştık, bu kez muzlu süt yapacağız.Bizim evin favori içeceklerinden.Burada muz çok uygun fiyata satılıyor.Esasen yerli muzlar tercihim ama burada bulamıyorum.İthal muzların etilen gazı ile sarartılıp mumlandığını okumuştum.Fakat bu işlem sadece kabukta kalıyor,içine geçmiyor deniyordu.Ben okuduklarımı yazıyorum.Okuduğumdan başka bir bilgim yok…

Muzlu süt nasıl yapılır?

  • Ben 4 su bardağı süt için 4 tatlı kaşığı şeker ve bir adet muz kullandım.
  • Yine hepsini pürüzsüz hale gelene kadar robottan geçirdim.
  • Şeker yerine pekmez veya balla da tatlandırabilirsiniz.
  • Soğuk içilirse daha lezzetli oluyor,benden söylemesi…

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. Bizde de çok sevilerek içilir,
    muz ve şeker bir araya gelince kalsiyum oranı da çok yüksek oluyormuş,
    ballı olanı bana ağır geliyor,şekerlisini tercih ediyorum,afiyet şifa olsun 🙂 sevgilerimle…

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: