Tussiplus

HELAL TAVUK

 

Helal tavuk nedir?

Helal Tavuk Besmele ile Kesilmiş Kuru Yolma Tavuktur.

Kuru yolma nasıl olur?

Kuru Yolma Tavuk su ile temas etmedigi için saf rengini korur. Dıştan bakildiginda sarimtirak bir renk tasir. Fakat, sulu kesim ürünler yogun su ile temas ettiginden dolayi saf rengini kaybedip beyaza yakin bir renk alir. Dogal beslenmis ve Kuru Yolma sistemi ile kesilmis bir piliç köy tavuklarinda oldugu gibi açik sari bir renk tasir.

 Kuru Yolma piliçlerin üzerinde Kuru Yolma Sistemi ile kesildigini belirten bir etiket mevcuttur.

http://www.kandazlar.com/?sayfa=uretim&oid=2

Kuru Yolma Tavuğun Raf Ömrü Nedir ?

Kuru Yolma Tavuk su ile temas etmediğinden dolayı daha uzun bir raf ömrüne sahiptir. İçinde su bulundurmadığı için bakteri üretmez ve daha uzun süre tazeliğini korur.

 Sulu yolma ürünlerde özellikle yaz aylarında ürün içinden salgılanan rafta veya ambalajda biriken su bakteri üretir ve koku yapar. Piliç eti bozulmamasına rağmen bakteri üreten su, koku salar ve piliç etine koku sinmesine sebep olur.

Helal tavuk siparişi için tıklayınız

http://www.helaltavuk.com/asp/index.asp

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. Cahidem hertürlü gıda konusundaki hassasiyetinle karşılıksız hizmetlerinden dolayı Allah senden razı olsun canımbenim.

    Kuru kesim tavuklar daha geç pişiyor diye biliyorum, doğrumu biliyorum? Çocukluğumda köye gittiğimizde rahmetli anneannecim bize tavuklarından en iyisini seçer pişirirdi ama çok geç pişerdi diye hatırlıyorum.

    Verdiğin linke girdim, Kandazların titiz çalışmalarının fotoğraflarını görünce, islâmi hassasiyetli insanların profesyonel ekibini görmek beni çok mutlu etti, böyle bir hizmet sundukları için tebrik ederim rabbim sayılarını arttırsın.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: