Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Yulafın faydaları

Oatbran

  

YULAF KEPEĞİ  

   

Yulaf; diğer tahıllara göre daha yüksek oranda çözünür posa içeriyor. Ayrıca albümin, amino asit, B grubu vitaminler, fosfor, demir, kobalt, aluminyum, potasyum ve diğer mineraller, provitamin A, ve K vitamini, bor, iyot içeriyor, manganez, çinko, tiamin, niasin, rihoflavin, folat ve diğer B grubu vitaminlerinin de kaynağı.  Yulaf aynı zamanda iyi bir selenyum deposu. Selenyum ise vücut için önemli bir antioksidan, astım ve kalp hastalıklarına karşi koruyucu, DNA tamirinden dolayı cilt içinde çok faydalıdır ve özellikle kolon kanseri olmak üzere kanser riskini azalttığını da söylemek de fayda var.     

 Yulafın ve Yulaf Ezmesinin Faydaları:   

 *Sinir sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır.  

 *Vücuda rahatlık verir.   

 *Sinir zayıflığı, stres ve uykusuzluğa iyi gelir.  

 *Vücudu, kas ve kemikleri güçlendirir.   

 *Dişleri korur. Bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir.   

 *İktidarsızlığa iyi gelir.   

 *Troid bezinin düzenli çalismasini sağlayarak, Guatrı önlemeye yardımcı olur.   

 *Kandaki şeker miktarını ve kolesterolü düşürür.   

 *Mide ve bağırsak bozukluklarını giderir ve idrar söktürür.   

 *Özellikle çocuklarda görülen hazımsızlığa karşi faydalıdır.   

 *Adet dönemindeki ağrı ve şikayetleri azaltır.   

 *Saçları güçlendirir ve parlaklık verir.   

 *Uyuşturucu ve sigara bağımlılığından kurtulmaya yardımcı olur.   

 *Diyabete destek, şeker düşürücü özelliğine sahiptir.    

KULLANIM ALANLARI:
Yulaf unu ve kepeği ile hazırlanan çorba ve lapa, hafif diyet yemeği ile beslenmeyi gerektiren tüm hastalıklarda mutlaka kullanılması gerekir. Örneğin, beslenme bozukluklarında, hastalık sonrasındaki güçsüzlüklerde, mide ve bağırsak hastalıklarında, safrakesesi, sarılık, mide iltihabı ve ülserinde kullanılabilir. Kahvaltıda yulaf kepeği çorbası veya diyet sütle karıştırılmış yulaf kepeği yendiğinde, kolesterol düzeyi yüzde 30-40, kan şekeri yüzde 10- 15 azalabilir, dışkılama normalleşir ve kan basıncında azalma görülür. Yulaf kepeği bulamayanlar, yulaf ezmesi de kullanabilirler.  
  

Yulaftan yulaf ezmesi, unu ve ekmeği yapılabilir. Yulaf lapa haline getirilip çıbanların üzerine konursa faydası görülür. Yulaf çayı vücuda kuvvet verir, idrarı arttırır ve kabızlığı giderir. Yulaf unu özellikle çocuk mamalarında kullanılır. Yulaf ya da yulaf unu kaynatılıp elde edilen su süzülüp banyo suyuna katılırsa cildi korur, rahatlatır ve yumuşatır. Ciltteki kızarıklık ve kaşıntıları giderir. Bebeklerdeki pişiklerde de etkilidir.  

Kaynak: Alıntıdır. (müstehcen reklamlı ve alkolü öven bir site olduğu için özellikle isim vermek istemedim).

Bir Cevap Yazın

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: