Doğal Güneş Kremi

DUYDUNUZ MU? NOEL BABA FİLİSTİNE GİTMİŞ!

Yeni yıl gelmiş demek,iyisiniz hoşsunuz umarım,eminim programınız tamamdır,hediyeleriniz hazırdır.Yılbaşı gecesi ne giyeceğinize,hindiyi nasıl pişireceğinizede karar vermişsinizdir.Siz daha iyi bilirsiniz yeni yıla nasıl başlarsanız bütün yılın öyle geçeceğini,bilirsiniz üzülüp ağlamanın iyi gelmediğini….
Duydunuz mu Noel baba filistine gitmiş.Çuvalından kanları akıta akıta gitmiş,Filistinli çocukların babalarını abilerini alıpta gitmiş,bir yetimlik dağıtmış,bir çaresizlik….
Ama sakın rahatınızı bozmayın,haberlere falan bakmayın.Yılbaşı ağacınızı daha büyük daha ışıklı yapın.Ağacın üstüne bir noel baba figürü kondurmayı sakın unutmayın.Saat 12′yi vurduğunda en hareketli müzikler eşliğinde en kıvrak danslarınızı gösterin herkese,ayaklarınızın altında ezilenleri sakın umursamayın…..
Birde kapıya pencereye yakın bir yere büyükçe bir çorap koyun.Hani hep yaparsınız ya;belki noel baba sizede uğrar sizede verecek hediyeleri vardır.Hep kocaman yalanlarla gelmez ya,bazen gerçek bir şeylerde bırakır.Kopmuş bir kol, parçalanmış bir bacak gibi mesela,biraz acı biraz gözyaşı gibi….
CAHİDE SULTAN

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. İnsanın yüreğine işleyen bir yazı olmuş Abla .. Gerçekten de insanoğlu çok çabuk unutuyor yanıbaşında acı çeken kardeşlerini … bugün bir haber okudum ..Bir köpek yiyecek ararken çöpten yeni doğmuş bir bebek görüyor ve onu tıpkı kendi yavrusunu taşıdığı gibi taşıyor .. polis görüp çocuğu alıyor ve hastaneye götürüp yoğun bakıma alıyorlar .. yazık şu zalim olan insana … bir Hayvan bile yapmıyor onların yaptığını …

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: